Erhard wordt (in oktober) Adenauers opvolger Kans Laos op bestand in zeer gunstig Hoessein: „Ik reken af met oproerkraaiers Hij zal de zaken democratischer (zegt hij) leiden Washington laat Cubanen vrij; Castro Amerikanen IWÊ „DER ALTE" ZELF NIET ERMEE INGENOMEN Rajakowitsch Sovjet-spion Cassatieberoep verworpen Minister Cals in ziekenhuis Amerika stuurt geen troepen DAGBLAD VOOR ZEELAND Senaat akkoord met 102,5 miljoen voor Suriname Volledige steun Vorst blijft in zijn land Lagere temperaturen Man doodde verloofde Orang oetan Tom van mama gescheiden Kernstop-inspecties KROESTJEV krabbelt terug Misdadigers in ruil voor politieke gevangenen Weer atoomgeheimen te Londen in omloop Kruis van verdienste voor minister Veldkamp Staking dreigt in Westduitse metaalindustrie s\s>s\ V v\ JONGENS NYLON WINDJACKETS MET LANGE KATOENEN PANTALON 825 25.- Loüe^Jccmvp 12 ER IE BAND BEVAT Dj provitamine A net iedere boterham de kinderen flink izo! 103e JAARGANG No. 24265 der wachters in de zij- Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Z^TwaTEileen: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: Usbaanstraat 24 WOENSDAG 24 APRIL 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; f 9,25 per post excL f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0,42 per mm (Ing. Med. 1 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) Erich Rajakowitsch, de voormalige me dewerker van Eichmann, heeft in Milaan vermoedelijk een dubbel leven geleid als zakenman en spion voor de Russen. Bij het doorzoeken van zijn kantoor, waar j hij als Enrico Raja een in- en uitvoerbe- drijf voornamelijk voor zaken met Oost- Duitsland had, zou de Italiaanse contra spionagedienst belastende documenten hebben gevonden die dit vermoeden recht vaardigen. Men neemt aan dat Rajakowitsch door de Russische geheime dienst onder druk is gezet met de mededeling, dat men zijn vorige activiteiten als nazi-officier zou I onthullen als hij niet zou meewerken. Naar aanleiding van deze ontdekking willen de Italiaanse autoriteiten nu ook alle andere handelsagenten van commu nistische landen laten controleren. (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft gisteren door aanvaarding van een desbetreffend wets ontwerp de staat gemachtigd tot deelne ming in de financiering van het door Suriname vastgestelde aanvullende op- bouwplan van dat land. Het rijk zal thans voor 102,5 miljoen in de financiering van dit plan deelnemen. Dit bedrag zal voor de helft als leningen en voor de helft in de vorm van bijdragen a fonds perdu worden verstrekt. IN POLEN zijn twee nazi-uitroeiingskam pen ontdekt nabij de stad Lodz. Het aan tal moorden, dat er is gepleegd, staat nog niet vast, maar wordt op duizenden ge schat. De kampen bevinden zich in het bos van Okreglik. De Bondsdagfractie van de Westduitse christen-democraten heeft gisteren professor Ludwig Erhard, de minister van Economische Zaken, tot opvolger van bondskanselier Adenauer gekozen. Met 159 tegen 47 stemmen bij 19 onthoudingen werd de 66-jarige Ludwig Erhard, die tevens vice-kanselier is, gekozen als officiële kandidaat van de partij voor de opvolging van Adenauer, die in de herfst aftreedt. De stemming volgde op een vergade ring die twee uur duurde en tijdens wel ke ook Adenauer het woord voerde, om zich tegen Erhards kandidatuur te ver zetten. Partijwoordvoerder Rasner deelde het resultaat van de stemming op een pers conferentie mee. Een stralende Erhard zei naderhand tot de pers dat de chris tendemocratische fractie in een geheime stemming had besloten zijn benoeming voor te leggen aan bondspresident dr. Heinrich Lübke. „Ik hoop", zei Erhard, „dat ik de steun van mijn collega's zal krijgen, zodat de eenheid (van de C.D.U.) kan worden her steld". Aangezien de christen-democraten de grootste parlementaire fractie hebben, heelt Lübke geen keus dan Erhard als bondskanselier te benoemen. Een woord voerder van de vrije democraten heeft gezegd dat zijn partij Erhard zal steu nen, waardoor zijn benoeming op voor hand vast staat. Maandag had het bestuur van de Bondsdagfractie zich reeds uitgesproken voor Erhard. Diens verkiezing moet als een nederlaag worden gezien voor Ade nauer, die liever de minister van Buiten landse Zaken, dr. Gerhard Schroeder, als opvolger wilde. Toen echter de beslis sing was gevallen zegde Adenauer zijn opvolger zijn volledige steun toe. „Nu met deze grote meerderheid de keuze is bepaald, zijn wij allen verplicht daarvoor in te staan", zo zei hij onder luide bijval van de fractie. „Er staat absoluut niets in de weg om u, waarde Erhard, naar beste vermogen mijn volledige steun te geven, tot welzijn van het gehele Duitse volk". In het hartstochtelijke debat dat aan de stemming was voorafgegaan, had Adenauer zich nog tegen de verkiezing van Erhard gekeerd. Erhard zei na de stemming zichtbaar bewogen dat zijn taak niet eenvoudig zal zijn, maar dat hij vertrouwt op de steun van alle leden van de Bondsdagfractie. Zich tot Adenauer richtend zei Erhard: „Wat er tussen ons ook geweest moge zijn, wij willen het verleden vergeten en opnieuw beginnen. Ik hoop op uw raad en steun, geachte bondskanselier". Op de foto: Erhard (links) in een vrolijk gesprek met minister van buitenlandse zaken Gerhard Schroeder voor de aanvang van de vergadering in Bonn. Erhard kende genereuze belastingfaci liteiten toe aan fabrikanten in ruil voor investeringen, hij reduceerde tarieven en invoerrechten, en hief alle staatstoezicht op. SIGAREN Ludwig Erhard werd op 4 februari 1897 in Fuerth in Beieren geboren. Hij is een politiek liberaal denkend mens en de po litiek van het westen, zoals aangegeven door de Verenigde Staten, toegedaan. Hij houdt van lekker eten en drinken, na af loop waarvan hij lange, zwarte, Zuidame- rikaanse sigaren opsteekt. Hij is hier zo aan verknocht, dat hij op elke kabinets vergadering om de vijftien minuten weg loopt om even een trek te doen. Adenauer wilde niet dat er tijdens de vergaderin gen gerookt wordt. Westerse diplomaten in Bonn twijfelen er niet aan dat Erhard de politieke lijn van Adenauer zal doortrekken. Maar hij zal zijn doel wel op een andere manier dan Adenauer bereiken, heeft hij zelf ge zegd. Zo zal hij regeringsbesluiten laten afhangen van een meerderheidsstem in Het kabinet. In tegenstelling met Ade nauer. die zijn ministers weliswaar naar hun mening vraagt, maar toch zijn eigen zin doet. als hij die beter vindt. „Ik zal", zo heeft Westduitslands toe komstige bondskanselier gezegd, „de za ken democratischer leiden". Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren zijn volk gewaar schuwd dat hij zou afrekenen met iedere oproerkraaier. Deze dragen I er, volgens de vorst, toe bij dat iedere samenwerking tussen zijn land en zijn „Arabische broeder landen" vernietigd wordt. Hoesesin zag de recente betogingen voornamelijk als een uiting van vreugde over de nieuwe stap naar eenheid door de Egyptisch-Syrisch-Iraakse federatie, die hij in alle toonaarden toejuichte. De f vorst gaf toe, dat er bij de onlusten do den waren gevallen. Dit aantal zou even wel zeer gering zijn. Tijdens een pers conferentie werd hem gevraagd of Jor danië bereid was zich bij de nieuwe V. I AR. aan te sluiten. „Wij zijn bereid tot samenwerking", zo antwoordde de vorst, „en zullen ons, als wij daarvoor een kans krijgen, op de juiste schaal aansluiten bij onze Arabische broeders ten behoeve van een volledige eenheid." Naar aanleiding van de Israëlische troepenconcentraties in Jeruzalem, waarschuwde de koning, dat Israël wellicht juist deze gelegenheid zou wilen benutten voor een actie tegen alle Arabieren. „Ik zou bereid zijn mijn koffers te pak ken cn het land te verlaten als het volk hierby gebaat was. Maar ik voel, dat het mij nodig heeft en ik zal blijven, al is het met levensgevaar", zo besloot de vorst. Ook zijn echtgenote en zoontje bevinden zich nog steeds in Amman. Geruchten als zou Hoessein Engeland om militaire hulp hebben gevraagd werden door de vorst ten stelligste ontkend. De Israëlische premier Ben Goerion probeert intussen van zijn parlement machtiging te krijgen om mogelijk tot actie over te gaan wanneer de Jordaanse monarchie omver zou worden geworpen. Syrië heeft Israël intussen gewaarschuwd zich van elke inmenging in de Jordaanse kwestie te onthouden. De vergadering van het Israëlische kabinet, dat de situa tie in Jordanië zou bespreken, is uitge steld wegens het overlijden van presi dent Ben Zwi. Een lid van het Britse la gerhuis zei, dat de V.S. in het Midden Oosten snel maatregelen moeten nemen om een tweede Cuba-affaire te voorko men. POPULAIR Professor Ludwig Erhard. de „vader" van Duitslands opzienbarend economisch herstel en de populairste man in de Bondsrepubliek, is een dikke vrolijke zes enzestiger, die men zelden zonder sigaar zal zien. De Westduitsers vergelijken hem graag met Churchill. Ongeveer de enige die in feite niets van Erhard moet hebben, is de man die Erhard in oktober als bondskanselier moet opvolgen: dr. Konrad Adenauer niet alleen fysiek zijn tegenpool. Er zullen niet veel Duitsers zijn die niet menen dat Adenauer Duitsland nooit tot een zo opzienbarend herstel zou heb ben kunnen brengen, had hij Erhard niet achter zich gehad. Erhard maakte de Bondsrepubliek tot het land dat, na de Verenigde Staten, in financieel opzicht het sterkste ter wereld werd. Adenauer is van mening dat Erhard een econoom van grote klasse is, maar dat hij politiek slecht is geschoold en daar om niet geschikt is om bondskanselier te worden. De economische theorieën van Erhard gaan uit van het beginsel van de vrije on derneming, die hij al direct na de oorlog predikte. Niet alleen veel Duitsers, maar ook veel geallieerden meenden dat hij gek was. Erhard nam zijn eerste grote besluit in 1948, toen hij de rantsoenering afschafte. Op dat ogenblik was hij economisch ad viseur van de Britse en Amerikaanse ho ge commissarissen. „Laat de mensen en het geld vrij, en ze zullen het land sterk maken", zei Erhard. In Frankrijk en En geland bestond de voedselrantsoenering nog, en die twee landen, en de Verenigde Staten, waren furieus. Maar Erhard stoor de zich er niet aan. „Meneer Erhard", zei hoge commissaris generaal Lucius Clay, „mijn raadgevers zeggen mij dat dit een afschuwelijke stap is". „Maakt u zich niet bezorgd", repliceerde Erhard, „de mijne zeggen precies hetzelfde". Negen maanden later, na een voedselte kort dat kreten als „Erhard aan de galg" ontlokte, kreeg de minister gelijk. De win kel raakten wèl gevuld, de fabrieksschoor stenen begonnen te roken. Erhards populariteit nam toe. Nog pas verleden week werd een enquête ge houden over de vraag wie Adenauer zou moeten opvolgen. Erhard kreeg 51 pro cent van het aantal stemmen, zeven pro cent meer dan een vorige maal. Zon der een geluid te geven, zak te de man in elkaar. ..Elkeen, die nog een stap durft naa te doen, zal hetzelfde lot dergaan!*' schreeuwde tot de aanstormende krUS lieden, die in allerijl ten hun gevallen makker w te dragen. TWEE JONGE Oostduitse grenswachten zijn in uniform en gewapend over een prikkeldraadversperring geklommen en veilig in West-Berlijn beland. Nie mand merkte hun vlucht op. DR. MOH. SJARIF zal eerlang zijn in- trek nemen in een villa aan de Rijks straatweg 789 in Wassenaar. Het huis is een bezitting van een Indonesische onder daan. De vestiging is voorlopig. PAKISTAN heeft voorgesteld de kwestie Kasjmir uit de wereld te helpen via in ternationalisatie van de vallei van Kasj mir. DE V.N.-BESTUURDER in Nieuw-Guinea dr. Djalal Abdoh, heeft gisteren officieel het derde zittingsjaar van de Nieuw- I Guinearaad geopend. KROESTJEV heeft zich in een interview I met een Italiaanse krant in prijzende be woordingen uitgelaten over de vredes- encycliek van paus Joannes XXIII. DE EXPLOITANTEN van drie bioscopen in Deventer hebben besloten met ingang van vrijdag hun deuren te sluiten als pro test tegen de huns inziens te hoge ver makelijkheidsbelasting. Verwachting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond, opge maakt gisterenavond 23.15 uur: Over het algemeen minder zonnig met vooral in het noorden van het land binnendrijvende mist of lage be wolking. Zwakke tot matige wind tussen oost en noord. Vooral in het noorden van het land lagere middag- temperaturen. Op de meeste plaatsen droog weer. Vandaag: zon onder 19.51 uur. Maan onder 20.44 uur. Morgen: zon op 5.24 uur. Maan op 645 uur. Sinds het uitroepen van de nieu we Verenigde Arabische Republiek kunnen de fabrieken de vraag naar vlaggen nauwelijks aan. Op deze foto, gemaakt in een fabriek in Cairowaar dag en nacht gewerkt wordt, rolt het ene doek na het andere onder de mchine vandaan. De Hoge Raad verwierp gisteren een cassatieberoep van de 29-jarige wasse- rijbediende H. J. E. te Heerde, die op 30 april 1961 zijn verloofde, Johanna van Beek, met een hamer om het leven heeft gebracht, na onenigheid met haar te hebben gehad. De rechtbank te Zwolle veroordeelde E. wegens moord tot vijftien jaar ge vangenisstraf met aftrek en terbe schikkingstelling van de regering. In hoger beroep maakte het Hof te Arn hem er vier jaar met aftrek van en terbeschikkingstelling, wegens de sub sidiair ten laste gelegde doodslag. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, is ter observatie opgenomen in het zie kenhuis „St.-Joannes de Deo" in Den Haag. HU zal waarschijnlijk enige tijd rust moeten houden. Als minister ad interim treedt op me juffrouw dr. M. A. M. Klompé, minister van Maatschappelijk Werk, die bij het waarnemen van deze taak wordt bijge staan door de beide staatssecretarissen, mr. Y. Scholten en prof. dr. H. H. Janssen. Het gaat tussen moeder orang- oetan Nina en de pas geboren zoon Tom niet zoals de oppassers van diergaarde Blij dorp dat gehoopt hadden. Nina toonde aanvankelijk veel belangstelling voor haar baby en haar zorgen lieten toen ook weinig te wensen over. Maar na een week kreeg zij genoeg van het kind. Ze begon er vreemd mee te doeny speelde er mee als een kind van twee jaar met een teddy beertje en de oppassers vreesden, dat zij op een kwaad ogenblik Tom een arm, been of zelfs het kopje af zou draaien. De baby kreeg nog wel te drinken, maar de moeder liet het geen moment met rust, zodat van slapen niets terecht kwam.. Tom geraakte door deze vreemde behandeling dan ook totaal uitgeput. Zo werd het moeilijke besluit genomen moeder en kind te schei den. Gemakkelijk ging dat niet, want Nina wilde haar „speelgoed" niet goedschiks afgeven. Toch ging Tom tenslotte zonder ongelukken uit de kooi en hij is nu opgeno men in het gezin van dierenver zorger Baris, waar hij netjes in een reiswiegje ligt, met een keu rig broekje en c eist of luiers. De voeding gebeurt met een fles, on der toezicht van de dierenarts van Blijdorp en een kinderarts. Op deze wijze hoopt men Tom tot een flinke aap te laten opgroeien. In Laos zijn de kansen op een blijvend bestand in de Vlakte dei- Kruiken, waarbij de tegenover el kaar liggende eenheden hun stel lingen zullen blijven bezetten, thans zeer gunstig. Volgens pre mier Soevanna Phoema is er sinds zondag niet meer gevochten. Aan hangers van de drie stromingen in Laos, rechtsen, neutralisten linksen, gaan akkoord met de sta tionering van een internationale commissie van toezicht in de be wuste vlakte. De leider van de rechtsgezinden, gene raal Phoemi Nosavan, verklaarde even wel dat de vredesbesprekingen lang zou den duren. De communisten zullen zich rustig houden totdat zij sterk genoeg zijn om de neutralistische stellingen in het zuiden aan te vallen, zo verwachtte hij. Zij hebben immers op het platteland ka ders gerekruteerd, die zelfs tot in de gelederen van de neutralistische troepen doorgedrongen zijn, hebben strategische wegen aangelegd en de Chinezen zorg den voor een nieuwe weg naar de Lao tiaanse provincie Yoennan. Daardoor ach- ten zij zich in staat een offensief te ont ketenen tegen de neutralistische troepen. Generaal Kong Le, leider der neutralis- - ten, heeft verklaard, dat de communisti sche eenheden onder invloed staan van buitenlanders. Hij doelde hier kennelijk op communistische agenten uit Hanoi en Peking. Engeland „bewerkt" intusen het Krem lin om mee te werken aan een tot alle partijen te richten verzoek om de bepa lingen van de Geneefse 14-mogendheden- overeenkomst te eerbiedigen. Ontkend is, dat president Kennedy premier Kroest- jev zou hebben gevraagd zich openlijk te genstander van de communistische aan vallen in Laos te verklaren. Ook is Ame rika niet van plan troepen naar Laos te zenden. Wel bevinden zich onderdelen van de Amerikaanse zevende vloot in de Zuid-Chinese Zee om eventueel hulp te verlenen in geval troepen in Thailand aan land moeten worden gezet. Intussen is Engeland boos geworden op de Sovjet-Unie, omdat deze geweigerd heeft uit de Russische ontwerp-verklaring de passage te schrappen, waarin gespro ken wordt over de „verantwoordelijkheid voor het scheppen van de gespannen si tuatie in Laos, die rust op de V.S. en politieke stromingen in Laos, die door de V.S. worden gesteund". Ook in Zuid-Vietnam is het allesbehal ve rustig. Volgens de regering zijn in de provincie Quang Ngai bij de Noordviet- namese grens, 263 guerrilla's van de Viet- kongtroepen gedood. Onder de regerings troepen zouden 32 doden te betreuren Premier Kroestjev heeft laten doorsche meren dat hij zijn aanbod om twee tot drie inspecties per jaar op Russisch grondgebied in het kader van een kern- stopverdrag toe te staan, mogelijk zal in trekken. Hij beweerde dat de Amerikaanse de legatie in Genève aanvankelijk ingestemd had met twee tot vier inspecties per jaar, maar vervolgens bleef vasthouden aan de eis van zeven per jaar. Kroestjev beschuldigde het Westen van vertragingsmanoeuvres in Genève en in tussen de bewapeningswedloop voort te zetten met de instelling van een multi laterale atoomstrijdmacht. Hij onthield zich ervan iets te zeggen over de aanwezigheid van geallieerde troepen in Berlijn. Nogmaals stelde hij voor dat de NAVO en de landen van het Warschaupact een niet-aanvalsverdrag met elkaar sluiten. Een Cubaan die in de Verenigde Sta ten tot levenslang was veroordeeld om dat door zyn toedoen in 1960 bij een ge vecht in een Newyorks restaurant een negenjarig meisje om het leven kwam, is in vrijheid gesteld en naar Cuba ge zonden. Gouverneur Rockefeller van de staat New York had meegedeeld, dat de federale regering hem had verzekerd dat de invrijheidstelling van de 31-jarige Francisco Molina del Rio „zou bijdragen tot de vrijlating van 21 Amerikaanse ge vangenen". Deze zyn gisteren inmiddels in de Verenigde Staten teruggekeerd. Molino doodde het meisje bij een ge vecht tussen voor- en tegenstanders van premier Castro van Cuba. In verband met dezelfde zaak heeft de federale regering in New York op insti gatie van de federale regering twee Cu banen en een Amerikaan van Cubaanse afkomst buiten vervolging gesteld, die waren beschuldigd van samenzwering om militaire gegevens te verzamelen en het gebruik van explosieven tegen militaire installaties te leren. Naar van regerings zijde werd vernomen hadden de drie een attaché bij de Cubaanse missie bij de V.N., Santiesteban Casanova, Antonió Sueiro en Garicia Orellana er ook toe bijgedragen dat de 21 Amerikanen wer den vrijgelaten. Volgens de minister van Justitie, Robert Kennedy, zullen de twee eerstgenoemden de V.S. onverwijld moe ten verlaten. Maandagavond verscheen in Londen opnieuw een stroom pamfletten van de „spionnen voor de vrede", waarin maat regelen van de Britse regering werden onthuld ingeval het eiland zo uworden getroffen door een aanval met kern bommen. De pamfletten bevatten zelfs de verklarin die premier Mac Millan de volgende dag over deze kwestie in het parlement zou afleggen. De ge- schriftjes weken nauwelijks af van die, welke tijdens de Paasdagen onder be togers tegen de kernbom werden ver spreid. De 21 door Castro vrijgelaten Amerika nen zijn op de Amerikaanse luchtmacht basis Homestead in Florida aangekomen in gezelschap van de Newyorkse advo caat James B. Donovan, die zich zeer voor hun vrijlating ingespannen heeft. Donovan verklaarde dat 3 Amerikanen de voorkeur hadden gegeven in een „La tijns-Amerikaans land" te wonen, terwijl nog drie anderen op Cuba waren ge bleven, waar zij hun gezin hebben. De Newyorkse advocaat weigerde echter de namen van de zes mannen te noemen. De op de luchtmachtbasis aangekomen Amerikanen vertelden dat zij door Castro's cipiers werden mishandeld en dat zij meestal geen eten kregen. Ballingen uit Cuba hebben gezegd dat de ondergrondse vrijheidsstrijders op het eiland een Cubaans bevrijdingsleger heb ben gevormd en een „uitroeiingscampag ne" tegen het regime van Castro zijn be gonnen. De minister van sociale zaken en 1 volksgezondheid, dr. G Veldkamp heeft 'unz jop zijn departement uit handen van de voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, mr F de Graaff het kruis van verdienste'van het Nederlandsche Roode Kruis ontvangen Deze onderscheiding is de hoogste die liet Roode Kruis in Ne derland kent en werd de minister ver leend in verband met het vele werk, dat hij voor het Nederlandsche Roode Kruis heeft verricht en voor de bijzon dere steun die het Roode Kruis steeds van hem heeft mogen ontvangen. In de Westduitse staat Baden-Wurttem- berg zullen maandag a.s. een half mil joen arbeiders in de metaalindustrie het werk neerleggen, als niet op het laatste ogenblik nog een akkoord wordt bereikt over hun eis tot een loonsverhoging van acht procent. Het hoofdbestuur van de Westduitse metaalbewerkersbond heeft dinsdag tc Frankfort zijn toestemming tot de staking gegeven. De duur ervan zal door de lei ding van de bond in de genoemde staat worden bepaald. In de staat Noordrijn-Westfalen zullen heden de georganiseerde metaalarbeiders in een stemming beslissen, of zij ook hun eis voor een loonsverhoging met acht procent desnoods met een staking zullen doorzetten. Yan de naar schatting 3,3 miljoen ar beiders in de Westduitse metaalindustrie is ongeveer 1.9 miljoen georganiseerd. Hun bond is de machtigste van het West duitse vakverbond. In Noordrijn-Westfa len met het Ruhrgebied zijn 1,2 mil joen mensen in de metaalindustrie werk zaam. De metaalindustrie heeft de eis tot loonsverhoging afgewezen omdat volgens haar een loonpauze nodig is ter vermij ding van een terugslag in de conjunc tuur» Advertenties) te Een pracht combinatie Jacket Pantalon 12 jaar 12 jaar 1675 Combinatie BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1