van Julian Grimau te redden Had kard. König geen resultaat? Nederlander gaat in verre Oeganda voor aap zitten DOODVONNIS ONHERROEPELIJK Kroestjev tracht het leven Engeland kan toetreden mits onderwerping aan E.E.G.-voorwaarden Pantserwagen door Muur Ambassadeur heropent Linnaeushof baby Vermiste (dood) teruggevonden Het gesprek met Mindssenty Weekeinde: zachte onbestendig Waarom is chimpansee niet meer mens? Bewezen hetere N.V. HENDRIKSEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Geruchten houden aan Meer radio dan vis Russisch schip aan de ketting Ook Belgische koningin-moeder onder 1944 uur- Oplichter biedt repatrianten huizen aan Vermiste scholier in Zwitserland verongelukt WEER NAAR BOEDAPEST De Gaulle tot Fransen Spoorlijn Den Haag- Delft. zonder stroom VOORLOPIG WEIGERING? Proefmobilisatie tank-eskadron ANTI-CASTRO Afgetreden Cardona beschuldigt VS. Jemen wil bij VAR aansluiten 103e JAARGANG No. 24262 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Rruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningfin en Vaderland ZATERDAG 20 APRIL 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso: f 9,25 per post excL 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor lijnen; - x-osigiro inn" de Zeeuwse Eiland- POES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - te e oon (Van onze Belgische correspondent) De onzekerheid omtrent het lot van de 17 maanden oude baby Pierre Longpré, die vorige week vrijdag te Auvelais in Wallonië verdween, is ten einde. Het stoffelijk overschot van het kindje werd gisterenmiddag drijvende gevanden in de rivier de Sambre, vier km buiten de ge meente waar de ouders van het jongetje wonen. De droeve ontdekking geschiedde door de 32-jarige Nederlandse schipper Ferdi nand Reddings uit Maastricht. Het lijkje was geheel ontkleed en droeg op het eer ste gezicht geen sporen van mishandeling. Het werd herkend door de beide ouders, die door de politie ter plaatse werden gebracht. Nog gisterenavond werd met de lijkschouwing een aanvang gemaakt. De rechter van instructie weigerde eni ge verklaring af te leggen, maar hard nekkige geruchten blijven de ronde doen als zou de moeder, die als een hyper nerveuze vrouw wordt beschreven, de ganse ontvoering hebben geënsceneerd. Men beweert dat het vijfjarige zoontje van het echtpaar Longpré zou hebben ge zegd dat zijn broertje uit het raam was gevallen, en nadien heel koud was. Het is een feit dat de speurders en de rechter van instructie de moeder herhaal delijk langdurig hebben ondervraagd, en dat de tuin van het echtpaar nog eer gisteren zeer zorgvuldig werd geïnspec teerd. Het 3710 ton metende moederschip van de momenteel in Britse wateren vissende Russische treilervloot, de „Tsjernysjevski" is door Britse douanebeambten op de rede van Portsmouth aangehouden en in voorlopig beslag genomen. Aan de voor mast van het moederschip is een papier bevestigd waaruit blijkt dat de Britse ad miraliteit het beslag gelegd heeft omdat schulden, welke in november vorig jaar voor het Russische schip waren ontstaan door de aanvaring met het vrachtschip „Malden Hill", nog altijd niet waren vol daan. Helemaal duidelijk is de beslaglegging niet, omdat het Britse ministerie van Buitenlandse zaken ontkent iets van de kwestie te weten, terwijl één der agenten voor de eigenaars van de „Malden Hill" zelfs gezegd heeft dat dit vrachtschip in het geheel niet met de „Tsjernysjevski" in aanvaring is geweest. Het doodvonnis, dat gisteren is bevestigd, tegen de Spaanse com munistenleider Julian Garcia Grimau, heeft een storm van protesten uitgelokt. Zelfs Kroestjev en de koningin-moeder van België hebben zich tot de Spaanse regering gewend om gratie. Vrijdag j.l. echter is de „bevoegde juridische autoriteit" bijeenge weest en deze heeft het vonnis bekrachtigd. Grimau zal waarschijnlijk voor het vuurpeloton worden geleid. Na het onherroepelijk worden van het doodvonnis heeft Kroestjev zich tot het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, ge wend om hem met klem te verzoeken het leven van Grimau te sparen. Hij telegra feerde: „Er is geen enkel staatsbelang, dat kan verklaren hoe het, vijfentwintig jaar na het einde van de Spaanse bur geroorlog, nog mogelijk is een man vol gens oorlogswetgeving te berechten. Door gevoelens van menselijkheid geleid, ver zoek ik u ernstig het vonnis te herroepen en het leven van Julian Grimau te redden. Ik ben ervan overtuigd, dat een groot gedeelte van de wereld een derge lijke menselijke stap met grote voldoening zou ontvangen". Ook de Belgische koningin-moeder heeft zich tot Franco gewend met het verzoek de doodstraf niet ten uitvoer te leggen. Het Madrileense Falangistische dagblad „Arriba" beschuldigde haar gisteren in niet al te bedekte termen van medeplich tigheid aan de betoging, die deze week werd gehouden voor de Spaanse ambas sade te Brussel. Het blad heeft het hier bij over de „vergissingen, die dit hoog geplaatste personage maakt en die gren zen aan het pathalogische". Arriba gaat zelfs zó ver te suggereren, dat de Belgi sche politie zicsh wel niet al te druk zal maken als het erom gaat een onderzoek naar deze zaak in te stellen. Grimau werd vorig jaar november aan gehouden, nadat hij clandestien de Spaan se grens had overschreden. Tijdens een ondervraging wist hij te ontkomen, waar bij hij zwaar werd gewond. Hij werd er van beschuldigd tijdens de burgeroorlog rechtsen te hebben gemarteld of laten martelen en velen van hen te hebben mishandeld. In verschillende plaatsen in Europa zijn kleine betogingen gehouden, waarbij zich geen incidenten voordeden. Ook in Am sterdam was dat het geval. Hier waren het veertig mensen, waarvan er tenslotte drie werden toegelaten tot het consulaat. Het trio wilde een protestbrief afgeven, maar die werd geweigerd. De veertig (on der wie verschillende Spanjaarden), lie pen toen kwaad weg. Het secretariaat van de Spaanse kar dinaal Enrique Pla y Deniel, verklaarde gisteren, dat men een aantal telegram men had ontvangen, waarin een beroep op de kardinaal gedaan werd de regering clementie te vragen voor Grimau. Het secretariaat verklaarde echter dat de kar dinaal normaliter zich niet met politieke aangelegenheden bemoeit. Behalve Kroestjev heeft ook de burge meester van Florence, Giorgio la Pira, zich tot Franco gericht met het dringend verzoek het doodvonnis tegen de Spaanse communistenleider te vernietigen. De echtgenote van Grimau, die in Frankrijk woont, heeft zich tot Engelands minister van Buitenlandse Zaken, lord Home, gewend, met het verzoek tussen beide te komen. In Luik hebben rond 500 Spanjaarden die in de fabrieken en mijnen aldaar werken, betoogd tegen het doodvonnis. Een comité in Oslo, gevormd door 40 or ganisaties die Spaanse ballingen steunen, heeft zich ook tot Franco gewend met het verzoek het doodvonnis te vernieti gen. HET DAGGELD is drastisch verhoogd. Op 3 april werd het „call money" met een kwart procent verlaagd tot één procent; sinds gisteren beloopt het echter niet minder dan 2,5 procent. Dit in verband met de zeer krappe geldmarkt. TOEN GISTEREN het Franse verkeers- leidingspersoneel staakte, zijn technici van de luchtmacht op het Parijse vlieg veld Orly verschenen om het luchtverkeer gaande te houden door middel van een mobiele verkeerstoren, die zij meege bracht hadden. ONDANKS de protesten die destijds te gen het veroorzaken van de „naaldjes wolk" werden geuit, bereiden de Ameri kanen een nieuwe proef van die aard i voor. De „wolk" heeft zoveel nut dat de lancering van een volgende binnenkort te verwachten is. DE TWEE eerste geheel in Europa ge bouwde Starfighters zijn gisteren door de Fokkerfabrieken op Schiphol, waar ze vervaardigd zijn, overgedragen aan de Koninklijke Luchtmacht. DE FABRIKANT van ballonnetjes waar van de opblaaspijpjes gifstoffen zouden bevatten, is gisteren in hoger beroep vrijgesproken. Gebleken was dat de hoe veelheid zo gering was, dat er geen ge vaar bestond. DE LAOTIAANSE stad Phongsavan, de laatste sterkte van de neutralistische strijdkrachten op de Vlakte der Kruiken, is in handen van communistische gezinde troepen gevallen. j Toenemende bewolking Weersverwachting meegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: J Aanvankelijk zonnige perioden, later J toenemende bewolking maar over- J wegend droog. Wind draaiend naar zuidelnke richtingen en tot matig toe- "emend, vrij zacht. I onder 15.02 uur. Z°ü, op 533 uur' zon onder ónder 16 25^uarn °P 5'°2 UUr' maan 'i 526auurg: Z°n °P 5,31 uur' Maan op Sinds enkele weken zoekt een man, die zich Bakker noemt, in Den Haag contact met gerepatrieerden uit Nieuw-Guinea met het voorwendsel dat hij hen aan een woning kan helpen. De man heeft zich, voor zover nu bekend, in Den Haag bij vijf families ingedrongen als vertegen woordiger van huishoudelijke apparaten. Al spoedig kwam hij dan met het ver haal, dat hij wel kon zorgen dat de wo ningzoekende repatrianten een huis kon den krijgen. Hij ging zelfs met mensen kijken naar woningen in aanbouw en zei dat ze er één van konden gaan bewonen. Hij moest dan wel even enkele bedragen incasseren voor legesgelden, onkosten en een maand huur. De man kwam na de aanvankelijke toezeggingen nog wel eens bij de repa trianten terug, maar van het huis kwam verder niets. Uiteindelijk zijn zij naar de politie gegaan en hebben zij aangifte gedaan van oplichting. De Haagse politie vreest dat de man ook in andere delen van het land op deze wijze zijn slag tracht te slaan. Zijn signalement luidt: lang 1.84 meter, flink postuur, rode gelaatskleur, dun blond haar, blauwgrijze ogen. Zijn leef tijd is ongeveer 37 jaar. De sedert 27 augustus vorig jaar ver miste 16-jarige scholier Robert van Zaanen uit Eindhoven blijkt in Zwit serland te zijn verongelukt. Aangeno men moet worden, dat hij van een hoge steile rotswand is gevallen, waar na het stoffelijk overschot de afgelo pen winter door lawines naar een dal werd gevoerd. Bosarbeiders hebben het lichaam van de scholier gevonden. Zonder enige twijfel kon aan de hand van voorwerpen, die op het lichaam werden aangetroffen, de identiteit wor den vastgesteld. Robert van Zaanen maakte met een jeugdgroep een reis door Zwitserland. Zonder te zeggen waar hij naar toe ging, heeft hij het hotel verlaten. Zijn reisgenoten maakten op 27 augustus een uitstapje. Van Zaanen keerde niet terug. Op grote schaal werd met behulp van politie, honden en schoolklassen Inter laken en omgeving systematisch afge zocht. Het stoffelijk overschot van de scho lier is gevonden boven Ringgenberg op het restant van een lawine. Naar de omstandigheden te oordelen moet de jongen op de bewuste dag de Harder zijn opgegaan. Hij moet over de kam van deze berg verder zijn gewandeld. Kennelijk heeft hij de weg verlaten en is hij van een rotswand gevallen. Hoewel kardinaal König, die don derdagavond laat, tegen alle ver- wachingen in, weer in Wenen te rugkeerde, en het Vaticaanse staatssecretariaat het diepste stil zwijgen bewaren over de missie van de kardinaal naar Boedapest, bestaat er reden aan te nemen dat het 4 uur durende gesprek tussen kardinaal Mindszenty en kardinaal König niet tot definitieve resulta- keer worden hervat. Op de foto de 19-jarige Wolfgang Engels, die in het Westberlijnse Urban-ziekenhuis wordt ver pleegd. Zoals bekend is hij met een pantserwagen uit Oost-Berlijn tegen de muur gereden. Toen hij Door nog onbekende oorzaak is de spoorlijn tussen Den Haag en Delft sinds half acht gisterenavond stroomloos. Twee internationale treinen uit Brussel zullen (vanaf Rotterdam) via Harmeien en Breu- kelen naar Amsterdam rijden. De verbin ding tussen Den Haag en Delft wordt met bussen onderhouden. Treinverkeer tussen Den Haag en Rotterdam is slechts moge lijk over de route Den Haag H.S. - Rotter dam Hofplein. Het treinverkeer is in de loop van de avond hersteld; de stagnatie duurde bijna drie uur. Tegen elf uur kon het treinver- tZ°nni|>e W,ee-, v?n vr*jda8 kan ook vandaag nog voortduren, maar ten vnrHt i Ün ian komt een depressie naderbij Het regenfront hiervan n i v5-8 b Van °*ag ky Zuid-Engeland verwacht. /nnrio?, ons gaat tijdens het weekeinde de bewolking weer toenemen en kan ....jj g storingsfrontje met enige regen passeren. Met winden tussen zuid en ™st blH?..j;r 2achte luch* naar ons land stromen, zodat de temperatuur aangenaam blijft. over de muur klomwerd hij ge wond door kogels uit wapens van Vopo's. „Wy zijn van mening dat de Europese gemeenschap zich moet ontwikkelen zo als zij is en zonder te wachten", heeft president De Gaulle van Frankryk vrij dagavond in zijn lang verwachte toe spraak voor radio en televisie gezegd. Hy voegde hieraan toe erop te blyven hopen dat „het grote volk van Engeland zich eens zal losmaken van datgene wat het buiten onze gemeenschap houdt en zal toetreden volgens de voorwaarden, die nu eenmaal voor de gemeenschap gel den". Tevoren had de generaal gezegd dat overdracht van soevereiniteit aan inter nationale organen „onverenigbaar met de rechten en de plichten van de Franse republiek" zou zijn. Een dergelijk boven nationaal regime zou de volken beslist niet kunnen leiden in zaken, waarbij, hun ziel en hun vlees op het spel staan. Een terugtreding van de Europese staten, en in het bijzonder van Frankrijk, zou onvermijdelijk leiden tot onderwerping door een derde. Teneinde die afhankelijkheid te voorko men, wenst Frankrijk het verenigd Euro pa te zien samengesteld uit de naties, die er werkelijk toe kunnen en willen be horen. „De NAVO is onmisbaar zolang de Rus sische ambities bestaan", aldus president De Gaulle, „en ons land schaart zijn strijdkrachten naast die van zijn bondge noten, maar wenst er de baas over te blijven. In geval van nood zal ons land aan de gemeenschappelijke inspanning heel wat anders hebben bij te dragen dan de hulp zonder ziel en zonder de kracht van een volk, dat niet meer zelf verantwoordelijk zou zijn. Dit brengt ons er toe ons moderne middelen te verschaf fen voor onze verdedigingIk bedoel natuurlijk atoomwapens". Niemand weet, ging De Gaulle verder, of en waar atoombommen zullen gebruikt worden als er een conflict uitbreekt. Ge zien deze onzekerheid moet Frankrijk de middelen hebben om een aanvaller da delijk te kunnen treffen en om zijn bond genoten, misschien Amerika inbegrepen, te hulp te kunnen komen. De Gaulle gaf toe dat er by de mijn staking van kort geleden fouten zijn ge maakt. De staat moest echter de touwtjes in handen houden om het land naar gro tere voorspoed te kunnen leiden. Het lo pende vierjarenplan, nu in zijn tweede jaar, voorziet in een economische groei van 24 procent en een verhoging van de levensstandaard met 20 procent. Een Nederlandse lector in niet meer menselijke trekken dat de chimpansees zullen zien, de opgezette luipaard de dierenpsychologie is met hebben voorgedaan. De her- leren het wagentje te duwen", achter te laten en het resul- een vracht speelgoed en een. senen van de prehistorische aldus Kortlandt. De apen zou- taat af te wachten. De lui- opgezette luipaard op weg oermens waren niet veel den ook speelgoed en trom- paard is de grooste vijand naar de afgelegen Roewenzo- groter dan die van de chim- mels krijgen, zei hij. van de chimpansee, ribergen in Oeganda en is van pansee. Maar de mens heeft .Bij andere proeven zal wor- Voordat Kortlandt en zijn plan de gedragingen van zich in de richting van een den gewerkt met plaatjes, metgezel in staat zullen zijn chimpansees zes maanden hogere cultuur ontwikkeld, bellen en schildersmateriaal, een begin te maken met de onder de loep te nemen. terwijl de chimpansee hierin Men wil door het gebruik proeven zullen zij drie Dr. Adriaan Kortlandt, die tekort is geschoten. Wij wil- van de opgezette luipaard maanden in een boom moe- doceert aan de universiteit len de reden weten", zo zei een einde maken aan een ten leven. De chimpansees van Amsterdam, zal het Kortlandt. lang geleden onder de zoölo- moeten de onderzoekers als speelgoed gebruiken voor zijn De lector wil voorts weten gen gerezen meningsverschil. ,,een hunner" leren aanvaar- onderzoekingen de eerste, hoe in het wild levende Het gaat erom of chimpan- den. die op voornoemd gebied chimpansees omspringen met sees zich al dan niet met De onderzoekingen gaan uit ZSr* wo^den verricht. artikelen, die door mensen knuppels bewapenen. Dr. van de organisatie voor zui- ,,Wij willen aan de weet zijn vervaardigd. Kortlandt is voornemens de ver wetenschappelijk onder komen waarom zich bij de ,,Wij zullen een pop in een apen van knuppels te voor- zoek van de Nederlandse evolutie van de chimpansee kleine auto zetten en hopen, regering. ten geleid heeft. Kardinaal König zal binnen afzienbare tyd opnieuw naar Hongarije reizen. Ook verneemt het K.N.P. dat kardinaal König, in tegenstelling tot andersluiden de berichten, voorlopig niet naar Rome gaat. Zijn eerste bezoek aan de eeuwige stad is vastgesteld medio mei, wanneer de kardinaal de vergaderingen van de co ördinatiecommissie zal bijwonen. De reis van kardinaal König, welke donderdagmorgen om half 9 begon, heeft niets te maken gehad met een bezoek aan mgr. Hamvas, bisschop van Czanad. Het betrof uitsluitend het onderhoud met kardinaal Mindszenty en diens houding ten opzichte van een eventueel vertrek uit Hongarije. Het Vaticaan heeft dat dui delijk willen laten uitkomen en naar bui ten kenbaar willen maken, dat het bezoek inderdaad de kwestie Mindszenty geldt. Gezien de nieuwe ontwikkeling in het Vaticaan en de wens der Hon gaarse bisschoppen en der Hongaarse regering tot een soort „modus viven- di" te komen, ligt het voor de hand dat kardinaal König opdracht gehad heeft kardinaal Mindszenty te over reden zijn houding te herzien. Met name zou hem namens de paus ge vraagd zyn, vrijwillig ontslag uit zijn ambt te vragen en een functie bij het Vaticaan te aanvaarden. Dit stemt overeen met de oplossing die tussen het Vaticaan en de Russi sche regering bereikt is ten aanzien van mgr. Slipyi. Hoewel kardinaal König weigert zich uit te laten over het juiste program van zijn hernieuwd bezoek aan Hongarije, staat nu reeds vast, dat hij dan ook mgr. Hamvas, als voorzitter van de Hongaarse bisschoppenconferentie zal ontmoeten. De reis wordt aangekondigd als: be zoek aan Hongarije, op uitnodiging van mgr. Hamvas. Met hem zullen de kwes ties rond kardinaal Mindszenty en haar veelzijdige consequenties voor de Kerk weer besproken worden. Onze Weense correspondente tekent hierbij aan: „Algemeen vermoedt men dat kardinaal Mindszenty voorlopig zal weigeren het Amerikaanse gezantschap te verlaten. Men moet niet vergeten dat kardinaal Mindszenty na folteringen en een hersen spoeling te hebben doorstaan, wegens hoogverraad werd veroordeeld. Hij valt ook niet onder de amnestie die de Hon gaarse regering heeft uitgevaardigd. Het is te begrijpen dat de kardinaal weigert bij de regering een verzoek tot gratie in te dienen. Daarbij moet niet alleen het „geval-Mindszenty" worden opgelost. Er zijn vele gevallen die met dit probleem Mindszenty zijn verbonden. Vijf bisschop pen zijn nog altijd niet in staat hun functie uit te oefenen en werden door de regering naar een afgelegen dorp ver bannen. Enkele honderden priesters wer den door de staat niet waardig bevonden priester te zijn en moeten als ongeschool de arbeiders hun dagelijks brood verdie nen. Terecht wenste kardinaal Mindszenty dat ook deze onverkwikkelijke pioblemen tot een oplossing worden gebracht. Wanneer kardinaal Mindszenty er ech ter van overtuigd zou zijn de Kerk en Hongarije van dienst te zijn wanneer hij het land verlaat, zou hij dit zeker ook doen". (Van onze Haagse redactie) De legerleiding gaat binnenkort een bijzondere proel nemen op het gebied van herhalingsoefeningen. Aan een eska dron van het He tankbataljon uit Oirschot is bij het verlaten van de dienst op 28 maart jl. medegedeeld, dat alle circa 140 manschappen in april of mei reeds weer voor drie dagen voor actieve dienst onder de wopenen zullen worden geroepen. Dit „terugroepen" zal geschieden per expres brief en via speciale oproepen via de radio. De bedoeling van een en ander is na te gaan of nog maar pas „afgezwaaide" militairen weer zeer snel met hun volle dige uitrusting in staat van paraatheid kunnen worden gebracht De ambassadeur van Israël in ons land, dr. H. A. Cidor, heeft de „Linnaeushof" te Bennebroek of ficieel heropend. In gezelschap van de Haarlemse bloemenmeisjes wan delde hij door Neerlands tweede bloementuin. Dr. José Miro Cardona is afgetreden als voorzitter van de Cubaanse revolu tionaire raad in Miami, Florida, welke het bewind van Fidel Castro bestrijdt. Hy had al eerder zijn ontslag ingediend maar dit was niet aanvaard. Hy heeft asiel gevraagd in Costa Rica. Na een bijeenkomst van de raad caf dr. Miro Cardona een omvangrijke vtV- klaring uit, die hij al enige dagen gele den aan het Amerikaanse ministerie had doen toekomen. Hierin beschuldigt hij de regering van de V.S. ervan dat zij zich niet had gehouden aan beloften aan de Cubaanse ballingen om hen te helpen bij de strijd tegen het regime van Castro en dat zij een vage politieke aangaande Cuba is gaan volgen. President Kennedy had, volgens het do cument, na de mislukte inval op Cuba van april 1961 beloofd, dat er een nieu we invasie zou worden georganiseerd. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft te kennen gegeven, dat de verklaring talrijke onjuistheden bevat. Tezamen met dr. Miro Cardona hebben nog andere leiders van twee anti-Castro- groepen ontslag genomen uit de revolu tionaire raad. Ook Jemen wil deel uitmaken van de nieuwe Verenigde Arabische Republiek, die Egypte, Syrië en Irak onlangs hebben gevormd. Er is een Jemenitische delegatie naar Cairo onderweg om de toelating te bespreken. De voorzitter van de uitvoerende raad van de nieuwe V.A.R. is gisteren in Mos kou aangekomen. Intussen blijkt dat niet iedereen in Sy rië zo ingenomen is met dit nieuwe suc ces van Nasser. Er is een hevig gevecht aan de gang geweest tussen voor- en te genstanders van de federatie. Daarbij zijn vijf mensen om het leven gekomen. De botsing ontstond toen een groep voor standers een luidruchtige demonstratie hield, die een felle reactie van tegenstan ders uitlokte. (Advertenties) In ruime keus voorradig bij: voorheen KOLK Grote Markt Korte Brugstraat BREDA Fabrieken Zevenbergen

de Stem | 1963 | | pagina 1