ream NIEUWE VLAG IN TRIOMF DOOR CAIRO GEDRAGEN C.H.U. rekent fel af met P. v. d. A. President heeft een dictatorspositie Belg bekent moord, doch het slachtoffer is spoorloos Rajakowitsch in de gevangenis tel. 01150-2037 LOF VOOR KABINET DE QUA Y Bloedbad in de vlakte der kruiken HL PONCHO Sterke PBO Hongerstaker leeft alleen op water Ophaalbrug als katapult Buitenlander poogde baby te ontvoeren Ook aanklacht in Oostenrijk Lord Lister in Amsterdam Vissterfte is rampzalig T i Austin 100-7991, b.gg. 7792 DAGBLAD VOOR ZEELAND Wisselende bewolking Staatsvorm is socialistisch Wimpie Slee nog steeds spoorloos WORDT ADZIOEBEI PERSDICTATOR Kinderroof PENGEL GEEFT DE OPDRACHT TERUG v v\ REGENJASSEN 39,75 98,- /EN UR SANG! ïakelen en nstructeur •ingste af- laats voor olutionair UTRECHT van zijn trawanten en toen hij zag, dat niemand op dat blik op hem letten, tra0?"- hij met de andere PriesteI haastig de uitgang v an ogenblik konden zij toestoten- Doch plotseling trad het tem- pelhoofd naar voren. Met e bevelend gebaar ging zijn na omhoog en voor de eer maai hoorde Aram zijn stem, toen hij de wachters «eP „halt!" toedonderde. 103e JAARGANGNo. 24260 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 18 APRIL 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) IEUWE ARABISCHE FEDERATIE BOLWERK TEGEN ISRAEL Nasser tekent de nieuwe grond wetomgeven door Iraakse ei Syrische officials. JfeU Met uitbundig vreugdebetoon hebben de inwoners van de Egyptische hoofdstad Cairo gisteren het bericht be groet, dat een nieuwe en schijnbaar hechte Arabische federatie is gevormd. Grote aantallen mensen liepen jui chend door de straten, zwaaiend met de nieuwe vlag van de nieuwe federatie, een republiek waarin Egypte, Syrië en Irak participeren. De nieuwe vlag vertoont drie ster ren. De studenten hadden gisteren een vrije dag genomen om ten gunste van de nieuwe federatie te betogen en de radio zond de gehele dag vaderlandse liederen uit. Gis termorgen hadden afgevaardigden van Syrië, Irak en Egypte in de residentie van president Nasser de overeen komst betreffende het samengaan van hun landen gete kend. De overeenkomst betrof de grondwet en het natio nale handvest van de nieuwe republiek. Er is tien dagen lang intensief onderhandeld. De nieuwe republiek omvat 38 miljoen inwoners en zal in het midden-oosten een dominerende rol kunnen spelen. (Van onze Haagse redactie) Welke kansen heeft de Christelijk Historische Unie aan het gezamenlijk optrekken van de drie grote christelijke partijen in ons land K.V.P., A.R. en C.H.U. Mr. H. Beernink, voorzitter van de C.H.U. en tevens lijstaanvoerder van deze partij bij de aanstaande Tweede-Kamerverkiezingen, heeft geen duidelijk antwoord op die vraag ge geven in de rede, die hij woensdag hield tijdens de jaarvergadering van de C.H.U. te Amsterdam. Hij zeide slechts „Over onze ver houding tot de anti-revolutionaire partij kan ik meedelen dat enige besprekin- "en zijn gehouden tussen de dagelijkse esturen van de A.R.-partij en de C.H.U.. die handelden over de structuur van beide organisaties en hun beginsel programs. Deze besprekingen zullen worden voortgezet". Deze uitspraak was voor alle depu- taten, die de grote zaal van Kras giste ren stoffeerden, aanvaardbaar en riep geen reacties op. Het vraagstuk zelf de samenwerking tussen A.R. en C.H.U. was trouwens al onderwerp van gesprek geweest tijdens het eerder gehouden huishoudelijk deel van de algemene ver gadering. De discussies over pro en contra samenwerking hadden tot niet meer geleid dan dat de weg is open gebleven voor een gesprek. „Durf en strijdlust zijn nooit de groot ste deugden geweest van de C.H.U.", zeide gistermiddag prof. dr. G. van doelstellingen van de federatie voorzien niet noodzakelijkerwijs in nationalisatie van de produktiemiddelen of afschaffing van het particulier bezit. Wel wordt een sterke Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie bepleit. De berichten over de tot standkoming van de Arabische federatie zijn in Tel Aviv, het regeringscentrum van Israël, zonder commentaar ontvan gen. „Wij hadden dit verwacht", is de mening van de meeste woordvoerders. De felle haat welke in de Arabische wereld tegen het „zionistische, imperialis tische nest Israël" bestaat is er een van jaren her. Zy gaat zover, dat de naam van Israël in de meeste Arabische lan den niet genoemd mag worden. Op de landkaarten komt Israël niet voor. Op de plaats waar de meest vooruitstrevende natie van het middenoosten gelegen is, ziet men een zwarte vlek. De Arabische federatie zal Israël in tussen, nog sterker dan voorheen, dwin gen tot een westers-georiënteerde poli tiek. Het wordt echter steeds meer de vraag of alle westerse landen bereid zijn de vijandschap van de Arabische fe deratie (een voordelige handelspartner en in de verhouding tussen het sovjet blok en de westerse wereld een schuif- gewichtje op de balans), zullen riskeren. Tekenend is in dit verband, dat minis ter Luns onlangs, toen Nederland Is raëlische geweren voor zijn strijd krachten had gekocht, een boze brief uit Cairo kreeg, waarin werd gezegd, dat Nederland de vijanden van de VAR steunde. Waarop mr. Luns gerepliceerd moet hebben: „Hoe kunnen wij Israel steunen door wapens aan het arsenaal van dat land te onttrekken?" ENKELE AMBTENAREN van de Spaanse ambassade in Brussel hebben gisteren een pak ransel gekregen van betogers, die protesteerden tegen de ge vangenschap van de Spaanse communis tenleider Grimau. DE RUSSISCHE pianist Asjkenazy mag voor onbepaalde tijd met zijn gezin in Engeland blijven. Zijn vrouw, een Engelse van geboorte, verwacht over enkele maanden een baby. HET LEGER in Argentinië heeft een beperkte noodtoestand afgekondigd. Het gehele politie-apparaat staat nu onder miliair gezag. STAATSSECRETARIS Schmelzer heeft gezegd dat 600.000 mensen uit de groep van 25- tot 60-jarigen met een inkomen i van minder dan 12 mille, in het jaar 1960 voor duurzaam bezit hebben ge- 'spaard. OP DE SCHELDE is het Nederlandse binnenschip „Jodi", afkomstig uit Die ren, na een aanvaring met een bagger- I molen gezonken De opvarenden brach- ten het er levend af. EEN GROEP VAN vijftig theologie- I studenten van katholieke en protestant ise huize gaat een oecumenische studie- I reis maken. Onder meer worden de I beroemde Franse kathedralen bezocht, Niftrik toen hij het onderwerp geen laksheid, geen lauwheid, verrassend openhartig behandelde. Zijn betoog mondde uit in een oproep om de C.H.U. te maken tot een strijdbare organisatie. Geestelijk hebben wij niet het gevoel dat Gods zaak van ons afhangt. We rede neren te gemakkelijk „God kan zijn eigen boontjes wel doppen", aldus prof. Niftrik. De rede van prof. Niftrik was een nadere uitwerking van het felle ver weer dat de heer Beernink eerder op de dag had gevoerd tegen de uitspraak van de fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, prof. Vondeling, dat de confessionele partijen funest zijn voor een goede wer king van de parlementaire democratie, Er bestaan maar twee mogelijkheden Men moet een progressieve partij kie zen, d.i. de P v d. A. of voor een conservatieve 'partij stemmen.. Mr. Beernink wees deze opdeling met grote stelligheid af. Zij houdt veel te weinig rekening of misschien in het geheel geen rekening met de christelijke beginselen, die gelukkig door een meerderheid van ons volk worden aanvaard als uitgangs punt niet alleen voor het persoonlijk leven, maar ook voor de staatkunde. En juist deze christelijke beginselen kun nen ons behoeden voor een to ver af dwalen in progressieve of conservatieve richting, aldus mr. Beernink. De rede van de heer Beernink was een felle aanval op de Partij van de Arbeid. De kritiek van de P. v. d. A. op het beleid van het kabinet De Quay noemde de heer Beernink veel te scherp. De lof, die de heer Beernink het kabi net De Quay toezwaaide, werd in de middagvergadering van een toelichting voorzien door minister De Pous. De sociaal-economische nalaten schap van het kabinetsbeleid, aldus minister De Pous, aan brede lagen van de Nederlandse bevolking is groot. „En dit is niet slechts te ver klaren met een verwijzing naar de hoogconjunctuur", aldus drs De Pous. „Als het inderdaad waar is dat het kabinet er niets mee uitstaande had, waarom is het dan in de vorige periode van hoogconjunctuur niet net zo bevre digend verlopen als nu Waarom had den wij toen een overbesteding en een daarop noodzakelijk volgende beste dingsbeperking met alle narigheid van dien Toen het fout ging, werd wel het kabinet aansprakelijk gesteld en terecht maar nu het goed is gegaan, is dat blijkbaar ondanks het kabinets beleid Weersverwachting, meegedeeld door net K.N M.I. geldig tot heden to*:? ''Piernaakt woensdagavond 23.1a uur Wisselende bewolking met enkele 5 I "?!,rc"io buip" Overwegend J matige zuidwestelijke wind. Iets lagere temperaturen dan gisteren. t X,.„_aag zon onder 19.41 uur j maan op j Alles wat er in de Arabische wereld gebeurt heeft betrekking op de positie van Israël en is daardoor reeds een groot gevaar voor de stabiliteit in dit deel van de wereld. De nieuwe federatie staat op twee benen. Het ene is: vestiging van een socialistische, Arabische natie; het tweede de vorming van militaire eenheid om de Arabische natie van het gevaar van zionisme en imperialisme te bevrijden. Zoals wel vaker in de politiek gebeurt is de aanwezigheid van een ge meenschappelijke vijand de sterkste sti mulans voor samenwerking tussen ove rigens sterk verschillende naties. De Ara bische wereld heeft altijd aan verdeeld heid en onderlinge conflicten geleden en men moet dan ook geen al te grote ver wachtingen van de nu bereikte fusie koesteren. Met name Irak beschouwt zich al sinds mensenheugenis als het ei genlijke, geestelijke centrum van de Ara bische wereld. De knieval voor de denk beelden van Nasser is dan ook niet zo spontaan geweest als Cairo de buiten wacht wil doen geloven. Waarschijnlijk hebben overwegingen van praktische aard de Irakiërs genoopt om zich bij Egypte en Syrië te scharen. Praktische overwegingen, die neerkomen op het feit, dat Egypte momenteel over een be trekkelijk stabiele regering beschikt en zich al sinds jaren op een militaire con frontatie met Israël voorbereidt. Communistische troepen hebben woensdag weer een neutralistisch dorp in de Vlakte der Kruiken weten te ver overen, waardoor de overeenkomst van staakt-het-vuren is veranderd in e bloedbad. Drie belangrijke plaatsen zouden ge durende de afgelopen 72 uur in handen van de communistische troepen zijn ge vallen, waardoor de neutralisten zijn omsingeld. Volgens zegslieden duurden de ge vechten onverminderd voort, niettegen staande de belofte van een staakt-het vuren. (Advertentie) J maan onder 12.25 uur ïp° 4g07 uu?" op 5,37 uur GORDIJNSTOFFEN aan 2 kanten even mooi Het gisteren getekende verdrag bevat een aantal bepalingen, die een sterke centralisatie van politieke actie der drie aangesloten landen beogen. De buiten landse politiek zal federatief zijn, even als de defensie. Een aantal andere Arabische republieken kan zich bij de federatie aansluiten. Dit zijn Algerië Jemen en eventueel Tunesië en Soedan.' Het bestuurscentrum van de federatie wordt in Cairo gevestigd en het moet al heel vreemd gaan als Nasser niet de eerste president van de federatie wordt De Islam is de officiële godsdienst van de federatie en de taal is het Arabisch. De landen die tegenover Israël een neutrale of sympathiserende houding innemen kunnen niet tot de federatie toetreden. Aan de president worden gro te bevoegdheden toegekend. Aan het aantal ambtstermijnen dat hij kan be kleden is echter geen grens gesteld. On der bepaalde omstandigheden kan hij worden afgezet, met name bij verraad of ontrouw, door een nog niet bepaald aan tal parlementsleden. De president heeft echter ook het recht het parlement naar huis te sturen. Ver der is hy hoofd van de nationale defen sieraad en opperbevelhebber van de fe deratieve strijdkrachten. Men kan dus wel zeggen, dat hij stevig in het zadel zit. Naar verwacht wordt is de overgangs periode binnen welke de federatie he lemaal op de been moet zijn in 1965 voorbij. De grondwettelijke vrijheden, die aan de burgers van de nieuwe federatie wor den toegekend komen overeen met die, welke de Amerikaanse grondwet aan de onderdanen verzekert. De economische De 31-jarige Amsterdamse lasser J. de Roode, die sinds 1 april in honger staking is om de aandacht te vestigen op zijn woonomstandigheden, heeft gisteren besloten alleen nog maar water te drinken. Tot nu toe bestond zijn dagelijks menu uit sinaasappelsap. De huisarts van de lasser, die zijn patiënt elke dag onderzoekt, zei dat het tot nu toe niet slecht gaat met de heer De Roode. „De vraag is alleen, hoelang houdt de man het vol", aldus de huis arts. De heer De Roode is sinds 11 november 1960 in het bezit van een urgentieverklaring van het C.B.H. Hij wenst een iets ruimere woning dan zijn huidige driekamerwoning, waarin hij leeft met zijn vrouw en zeven kinderen Zijn vrouw heeft beenklachten en mag geen trappen lopen. Nog steeds zoekt de politie in Voor burg naar de zesjarige Wimpie Slee, die sinds vorige week donderdag spoorloos is verdwenen. Gisteroch tend kreeg de politie assistentie van ongeveer 20 militairen van de duik en vaarschool in Gorinchem. Enige van hen zochten in duikerspakken in de Vliet in Voorburg naar het stof felijk overschot van het jongetje. Het onverhoeds omhoog klappen, gis termiddag, van een elektrische ophaal brug over de Zwolsevaart in de Noord oostpolder heeft tengevolge gehad, dat vier arbeiders, die op de brug bezig waren het wegdek te vernieuwen, ge wond raakten. De mannen die, als uit een katapult afgeschoten, door de lucht vlogen, kwamen van vrij grote hoogte op de weg terecht. Voor zover bekend, is geen van hen in levensge vaar. Het wegdek was grotendeels van de brug verwijderd én vermoedelijk is daardoor het evenwicht verstoord. Het ophaalmechanisme werkt namelijk met een contragegewicht, dat zich in de kelders van de brug bevindt. Onder Russische journalisten gonst het van geruchten betreffende een op handen zijnde reorganisatie van de Rus sische pers en maatregelen om de kwaliteit ervan, zowel technisch als wat omvang betreft te verhogen. Men neemt algemeen aan, dat pre mier Kroestjev's schoonzoon Adzjoebei, die momenteel hoofdredacteur is van de „Izvestia", aan het hoofd zal staan van de komende reorganisatie en dan eigenlijk de functie zal bekleden van Sovjet-persdictator. Volgens uitgelekte plannen zal het aantal kranten in Moskou, dat thans 26 bedraagt, worden teruggebracht tot een dozijn. De Belgische justitie tracht al enkele dagen klaarheid te brengen in een zaak, die de bijnaam heeft verworven van „de misdaad zon der slachtoffer". Een 37-jarige timmerman uit Robert- ville, Robert Simon, gehuwd en vader van twee kinderen, verdween op 9 april Op 12 april meldde hij zich bij de politie om te verklaren, dat hij in Luik een man had vermoord en het lijk in de Maas had geworpen. Het slachtotfer zou volgens zijn mededelingen hebben geweigerd Zijn geld af te staan. De politie staat echter voor een raad sel. Er is reeds dagenlang zonder resul taat in de Maas gedregd. Er zijn geen sporen van een worsteling, er is geen aangifte gedaan van een man. die is verdwenen en Robert Simon staat be kend als een achtenswaardig en ijverig timmerman Hij blijft echter bij zijn verklaringen, waarbij hij een duidelijke beschrijving van zijn slachtoffer indien er een is heeft gegeven. Hij is dan ook voorlopig maar opge sloten. ook omdat is gebleken dat hij bij zijn verdwijning op 9 april in grote geldmoeilijkheden verkeerde. Een eerste onderzoek naar zijn geest vermogens heeft volgens het Bel gische blad „Het Volk" geen aanleiding gegeven om aan de toerekeningsvat baarheid van Robert Simon te twijfelen. Terwijl een grootscheeps onderzoek naar de verdwijning van een 17 maan den oude baby uit de Belgische plaats Auvelais bij Namen na vijf dagen nog geen enkel spoor heeft opgeleverd is woensdag in België een nieuwe poging tot kinderroof gesignaleerd. Een automobilist zou volgens de ver klaringen van een inwoonster uit Gouy- les-Pieton in de provincie Henegouwen op tweede paasdag hebben getracht haar achttien maanden oude zoontje uit de kinderwagen te pakken. Mevrouw Watrtier-Deltenre vertelde aan de politie, dat de man zijn pogingen opgaf toen bleek, dat de baby met een riem in de kinderwagen zat vastgebon den. Volgens haar verklaringen reed hij in een auto met een buitenlandse nummerplaat. Inmiddels heeft het verhoor van hon derden personen, die de vorige week vrijdag de plaats moeten zijn gepas seerd waar de 17 maanden oude Pierre Longpré in Auvelais werd ontvoerd nog geen enkel resultaat opgeleverd. De baby werd uit zijn kinderwagen ge haald, die voor de deur van een winkel stond terwijl zijn moeder inkopen deed. De ontvoerde baby komt uit een gezin van zes kinderen. De moeder werd dinsdag voor de tweede keer verhoord. De twee gebeurtenissen doen som migen zich afvragen, of er wellicht in België een bende opereert, die het op kinderen heeft gemunt met het doel of geld af te persen of hen aan kinder loze echtparen in het buitenland ta ver kopen. De Surinaamse kabinetsinformateur, de heer J. A. Pengel (leider van de Nationale Partij Suriname) heeft met algemene instemming van zijn fractie zijn opdracht teruggegeven aan gouver neur A. Currie. De besprekingen die de heer Pengel heeft gevoerd met verschei dene fractieleiders hebben niet tot het door hem gewenste resultaat geleid. Tijdens het overleg met de heer Lach- mon van de Verenigde Hindostaanse Partij was hem gebleken, dat er ver schil van mening bestaat tussen de N.P.S. en de V.H.P. omtrent deelname van de K.T.P.I. (Kaoem Tani Persatoe- an Indonesia) aan de regering. Jodenjager Erich Rajakowitsch is gistermorgen door de Oosten rijkse overheid gearresteerd en in de gevangenis opgesloten, kort nadat hij zich had gemeld om ken nis te nemen van wat hem ten laste wordt gelegd. Rajakowitsch- werd eerst door een magistraat ondervraagd, waarna deze hem gevankelijk liet wegvoeren. De beschuldigingen tegen hem zijn geba seerd op gegevens van het joods docu mentatiecentrum in Wenen. Rajakowitsch zal vastgehouden wor den „totdat het vooronderzoek is be ëindigd en hij voorgeleid kan worden", aldus de motivering van zijn aanhou ding. „De rechterhand van Adolf Eich- mann", was „zeer verrast" toen hij ge arresteerd werd. De Oostenrijkse rege ring had nog geen arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd, omdat de be sehuldigingen daarvoor niet voldoende leken. Na een verhoor van anderhalf uur door een rechter van instructie rees echter de verdenking van medeplichtig heid aan moord. Volgens onbevestigde berichten wordt hij door de Oostenrijkse overheid ge zocht in verband met de deportatie van ruim 6000 joden uit Wenen. Rajakowitsch heeft ook in Nederland en België de hand gehad in het weg voeren van joden. In het Poolse con centratiekamp Nisko zou hij geholpen hebben bij het vermoorden van ver scheidene duizenden joden. De leider van het joodse documen tatiecentrum in Wenen, ir. Simon Wie- senthal, die indertijd Eichmann ir Argentinië ontdekte heeft een groot aan deel gehad in de opsporing van Raja kowitsch die laatstelijk onder een valse naam in Milaan woonde. Hij verliet zijn woning in Milaan in het begin van deze maand en vertrok naar Zwitserland. Hij werd daar gear resteerd en naar Duitsland uitgewezen. De regering in Bonn verklaarde hem ongewenst vreemdeling en een arresta tiebevel werd tegen hem uitgevaardigd. Maar Rajakowitsch verdween en werd sindsdien vermist Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Westduitse deelstaat Beieren heeft de 59-jarige Wilhelm Harster om gezondheidsredenen'ontslagen. Harster was ambtenaar op het minis terie van Binnenlandse Zaken. In de periode 1940/'43 was hij hoofd van de veiligheidspolitie van de S.S. in Neder land. Hij heeft wegens zijn oorlogsmis drijven 8 jaar in de gevangenis van Breda gezeten. Rajakowitsch werkte indertijd onder het bevel van Harster. Harster zou in een Westberlijns blad hebben gezegd dat hij samen met Rajakowitsch „mede-verantwoordelijk' was voor de deportatie van 100.000 Nederlandse joden. Hij verklaarde dat het Beierse minis terie van Binnenlandse Zaken op de hoogte was van zijn oorlogsactiviteiten, toen het hem voor een functie had aan genomen Rechercheurs van de Amsterdamse rijksrecherche zijn sedert tien dagen bezig met het verzamelen van materiaal voor een eventuele strafvervolging in Nederland van de jodenvervolger dr. Erich Rajakowitsch. De opdracht van dit onderzoek werd begin vorige week door de minister van justitie gegeven aan de Amsterdamse procureur- generaal mr. H. R. de Zaaijer. Mr. De Zaaijer deelde mee dat hij meteen een aanhoudingsbevel heeft laten versprei den. Dit is nog steeds van kracht. Verwacht wordt dat de Nederlandse processen-verbaal over de activiteiten van Rajakowitsch in Nederland zo spoedig mogelijk ter beschikking van de Oostenrijkse justitie zullen worden ge steld. Erich Rajakovitch Wilhelm Harster (Advertenties) V «AV* Drie jongemannen, die dinsdagavond de woning van de 40-jarige plasticfabri kant W. W. in Amsterdam waren bin nengedrongen en deze een soort verhoor hadden afgenomen en hem daarbij had den bedreigd, omdat hij een verhouding met de vrouw van een der drie zou hebben, zijn door de politie gearres teerd. Het zijn allen monteurs. De fabrikant vertelde de politie dat hij met chloroform bedwelmd was, daarna was vastgebonden op een stoel en er was een lamp op zijn gezicht gericht geweest. De fabrikant was na zijn be dwelming door de mannen met water weer bij kennis gebracht. Ook hebben zij hem met een gummiknuppel be dreigd. Er is volgens de politie geen echte mishandeling geweest. Toen de drie mannen ten slotte weggingen heb ben zij zelf hun slachtoffer losgemaakt. Door de strenge en langdurige winter heeft de vissterfte in enkele gebieden catatrofale vormen aangenomen. Dit zei de voorzitter van de hoofdafdeling Zoetwatervisserij" van de Nederland- sche Heidemaatschappij gisteren in Utrecht. Deze calamiteit is enig in haar soort, men heeft nog nooit een dergelijke vis sterfte meegemaakt en het fatale is. dat deze situatie zich ieder jaar kan her halen. Ook de ernstige waterverontreini ging in bepaalde streken en de slechte onderhoudstoestand van vele water wegen in verschillende polders heeft ernstige gevolgen gehad. Wanneer men er niet in slaagt aan de toenemende verontreiniging van het water het hoofd te bieden, dreigen er talrijke gevaren, en niet alleen voor de visserij. Uitgelezen collectie in aparte modellen en kleuren. Wit tot zwart. Kort tot lang. Klassiek tot sportief. van tot U/olL&tJecw*vp BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt

de Stem | 1963 | | pagina 1