Spionnen voor de vrede beloven méér geheimen Geloofsboycot van felle Arabieren in West-Duitsland Geef mij mijn kind terne Vaticaan waarschuwt tegen verkeerde uitleg Encycliek Ballonramp kan nog meer doden vergen Laos wordt explosief Blinde wordt priester Géén dialoog katholiek- communist MACMILLAN BRAK ZIJN VAKANTIE AF MGR. G. DE VET NAAR BERLIJN Jeugd maakt Artis55 schoon MAASDAM HOOFDZETEL GASUNIE IN GRONINGEN DAGBLAD VOOR ZEELAND 55 Is de verrader iemand van de Britse BB. 55 Moeder voor Waalse radio Toenemende bewolking: Nederlands medisch team naar Kongo Argentinië 600 officieren in gevangenis GELUKWENSEN weer in de vaart Te Eindhoven Dader aanranding jongetje aangebonden Noordelijke K. v. K, 's vragen regering 103e JAARGANG No. 24259 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C, J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. I* de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin e* Vaderland WOENSDAG 17 APRIL 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij -ontract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De Britse premier MacMillan heeft zijn paasvakantie afgebro ken en is naar Londen terugge keerd in verband met het „lek" in de staatsveiligheid. De bewindsman reed regelrecht van zijn landhuis in Sussex naar de minister van Binnenlandse Zaken, Henry Brooke. De geheimen betreffende 's lands defen sie in tijd van oorlog waren, zoals be kend, op pamfletten afgedrukt door een groep die zich „Spionnen voor de vrede" noemt. Brooke heeft de vlugschriften „het werk van een verrader" genoemd en de staatsveiligheidsdienst opdracht gegeven de daders op te sporen en het lek te vin den. Zowel de conservatieven als de so cialisten in het parlement zijn ontzet over de affaire. Toch is de onthulling van de geheime regeringsplannen inzake de wijze waarop Groot-Brittannië in geval van een kern oorlog regionaal zal worden bestuurd, waarschijnlijk niet het werk van over heidsfunctionarissen maar van vrijwilli gers die bij de luchtbescherming zijn en die uit hoofde van hun functie geheime documenten in handen kunnen krijgen. Men sluit de mogelijkheid niet uit, dat een hartstochtelijk pacifist zich als vrij williger voor de luchtbeschermingsdienst heeft opgegeven om dergelijke geheime gegevens te kunnen verspreiden. De „Spionnen van de vrede" hebben aangekondigd dat zij nog meer staatsge heimen zullen onthullen. Gisteren moesten weerspanninge deel nemers aan de „Ban the bom"-mars door Londen voor de rechter verschijnen. Er waren er 72 die zich moesten verantwoor den voor het bezit van offensieve wapens, verzet tegen de politie, het bezit van ge vaarlijke geneesmiddelen en wanordelijk gedrag. Een 20-jarige journalist en een 33-jarige bouwvakker, die van beledigend gedrag waren beschuldigd, werden naar de ge vangenis terug verwezen, nadat zij hun onschuld hadden betuigd. Drie jonge Schotten werden ieder ver oordeeld tot een boete van 2 pond ster ling wegens verzet tegen de politie, het geen zij ontkenden. Eén verdachte, Michael John Canty, die voor de rechter in Marlboroughstreet ver scheen, had een opgerolde paraplu bij zich. Politierechter Leo Grandwell toon de zich hierover zeer ontstemd en zei tot de verantwoordelijke ambtenaren dat iets dergelijks niet mocht voorkomen. „Ik vind niet dat het gevangenen mag worden toegestaan paraplu's in de be klaagdenbank bij zich te hebben. Ze zou den die naar de rechter kunnen gooien", zei de rechter. Een 21-jarige student, Vivian de Mont gomery, kreeg een boete van vijf pond voor het in het bezit hebben van mari huana. Volgens de politie heeft hij de In dische hennep gekocht tijdens de Alder- maston-mars. Op de foto De Engelse bobby's beleefden een roerige middag. Fanatieke mohammedanen hebben in het afgelopen paasweekeinde verhinderd, dal de 22-jarige, in West-Duitsland werkende Egyptenaar Kamal Roesjdy, aan zijn voornemen om de islam af le zweren en toe te treden tot de r.-k. kerk, gevolg heeft kunnen geven. De te Bonn woonachtige Roesjdy zou op eerste paasdag te Düsseldorf door de pater dominicaan Lukas Malik zijn gedoopt. Roesjdy werd echter tegen zijn wil te Bonn door Arabieren vastgehouden. Toen hij te Bonn in een trein naar Düsseldorf wilde reizen werd hij door talrijke Arabieren bedreigd. Tweeduizend te Düsseldorf wonende Arabieren zeiden, dat zij een protestmars zouden ondernemen, indien Roesjdy zou worden gedoopt en tot het r.-k. geloof zou overgaan. Pater Malik is overigens niet van plan de zaken op hun beloop te laten. Gemeld wordt, dat ook leden van het personeel van de Egyptische ambassade in deze zaak betrokken zouden zijn. Vrienden van de jonge Egyptenaar proberen thans een Duitse advocaat te vinden, die Roesjdy rechtskundige bijstand wil verlenen. Een woordvoerder van de Egyptische ambassade in Bonn heeft in Bonn de berichten over bedreiging van Roesjdy als „propaganda" bestem peld. Volgens hem was de islam een „verdraagzame godsdienst, die een ieder vrij liet zelf zijn godsdienst te kiezen". Een van de belagers van Roesjdy heeft volgens de spoorwegpolitie in Bonn gezegd, dat hij van de Egyptische ambassade opdracht had gekregen Roesjdy naar het ambassadegebouw te brengen, omdat hij voor Israël zou spioneren. Roesjdy is, samen met pater Malik, naar een veilige plaats in Rijnland- Palts gebracht. GOUVERNEUR CURRIE heeft de heer J. A. Pengel verzocht als informateur te willen optreden voor de te vormen Suri naamse regering. De heer Pengel heeft het verzoek aanvaard. EEN NEEF van koning Saoed van Saoe- di-Arabië is door de secretaris van de koning dinsdag bij een incident in de bar van het Parijse hotel Claridge dodelijk gewond. De moordenaar is gearresteerd. DE FRANSE verzetsleider Georges Bi dault, is gisteren uit Rio de Janeiro ver trokken naar Belo Horizonte, waar hij in „ballingschap" zal leven. De Franse ex- premier zal in het huis van een vriend gaan wonen. DE DELFTSE verkeerspolitie heeft tijdens de paasdagen 194 processenverbaal opge maakt tegen automobilisten die de maxi mumsnelheid op rijksweg 13 (70 km) had den overtreden. DE BELGISCHE communistische partij heeft vier Brusselse leden geroyeerd. Zij zijn schuldig aan „afscheidingspogingen". BIJ REUVER is een Duitse auto tegen een boom gereden De bestuurder, een Duit ser, en zijn Nederlandse passagier kwa men om het leven. wdTiROtna KENNEDY verwacht, zoals ni, L deel van onze «Plage al hebben gemeld tegen augustus haar derde baby. !®eo°len yan de beide andere Ken- jjng s-in-de-poluiek zijn ook in verwach- (Van onze Belgische correspondent) „Om de liefde Gods geef mij mijn kind terug". Zo klonk de door tranen gesmoorde stem van mevrouw José Longpré, 35 jaar, over de Waalse gewestelijke radio maar deze pathetische oproep bleef zonder gevolg. Weersverwachting meegedeeld door j het K.N.M.I., geldig tot vanavond, op- J gemaakt gisterenavond 23.15 uur: toenemende bewolking en later van net westen uit enige regen. Matige 2 jot krachtige zuidelijke wind. Iets 2 nogere temperaturen dan gisteren. I 2 ,g: zon onder 19 39 uur- Maan 2 2 onder 11.16 uur. AÏ?gen: zon °P 5 39 uur. Maan op 0.33 uur. J Gisteren, de vierde dag na de verdwij ning van haar 17 maanden oude zoontje Pierre, moest de rechter van instructie te Namen bekennen dat het onderzoek op een volkomen dood punt is geraakt. De namiddag van Goede Vrijdag was mevrouw José Longpré gaan winkelen te Auvelais, een gemeente tussen Namen en Charleroi. Het was uiterst druk in de hoofdstraat, en evenzo in de winkel waar zij enkele inkopen deed. Pierre, haar babij van 17 maanden, sliep buiten in het kinderwagentje. Maar toen zij 20 minu ten later de winkel verliet, stelde zij tot haar ontsteltenis vast dat het kindje was verdwenen. In paniek rende zij weer de winkel binnen. Politie en rijkswacht werden gealar meerd, vele mensen ondervraagd, maar dat alles leidde tot niets. Daar de getui genissen van meerdere personen veeleer negatief uitvielen ten opzichte van me vrouw Longpré. werd de ongelukkige moeder gedurende 10 lange uren aan een intens kruisverhoor onderworpen. De on dervragers vonden het zonderling dat nie mand in de zeer drukke straat getuige was geweest van de ontvoering en er wa ren mensen die vertelden dat ze wel de vrouw en het kinderwagentje hadden gezien, maar in het wagentje geen kind hadden bemerkt. Kwam mevrouw Longpré dus slechts een verhaaltje opdissen? Had zij, al dan niet met medewelen van haar echtgenoot, het kind doen verdwijnen, en nadien een schaking geënsceneerd? Er werd gefluis terd dat de kleine Pierre achterlijk was ziekelijk, nog niet kon lopen, laat staan spreken, dat de moeder er zeer zel den mee buiten kwam enz. Vandaar het pijnlijke kruisverhoor van de moeder. Zij hield echter voet bij stuk, en ten slotte kwam een andere jonge moeder getuigen dat zij wel het kindje in het wagentje had zien liggen. Aangenomen wordt nu dat het kindje werd ontvoerd door een zwakzinnige man of vrouw. Men kan immers moeilijk geloven dat het kind met voorbedachte rade zou zijn geroofd. Voor zover men heeft kunnen nagaan leeft het gezin Longpré met niemand in vijandschap. De vader is een bediende met bescheiden inkomsten. Kidnapping voor een hoge losprijs is bijgevolg uit gesloten. Wie kan in zulk omstandighe den de misdaad bedreven hebben, en waarom? Overal botst men op vraagte kens. Vanzelfsprekend beroert de verdwij ning ten zeerste het publiek. Valse ge ruchten zijn legio. Voor het gezin Longpré zijn het dagen van marteling en uitputting. „Ik kan niet geloven", zegt de moeder, „dat iemand mijn kleine Pierre kwaad zou doen. En maar dat ik hoop zo vurig dat ik hem spoedig weer in mijn armen mag drukken. Indien mijn kindje levend werd teruggebracht, wil ik alles vergeten, en ik wil ook vergeten dat het gerecht er mij van kon verden ken zelf kwaad te hebben berokkend aan mijn eigen kind". Mevrouw Longpré met liaar vier jarig zoontje Dominique. Het Nederlandse medische team dat op verzoek van de Verenigde Naties wordt uitgezonden naar Kongo, zal zondag 28 april van Schiphol naar zijn bestemming vertrekken. Op vrijdag daaraan voorafgaande zal de voorzitter van het Nederlandsche Roo de Kruis, mr. F. de Graaff, het team aan de Nederlandse regering overdragen in het gebouw van het hoofdbestuur van het Roode Kruis in Den Haag. Namens de re gering neemt de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. G. Veld kamp, het team over. Het staat onder leiding van de chirurg dr. J. Wester, en omvat ongeveer veertig man personeel, vijf artsen, een tandarts en een aantal verplegers en hulpverple gers. De Nederlandse regering heeft op ver zoek van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties een compleet veldhospi taal ter beschikking gesteld van de Ver enigde Naties ter uitzending naar Kongo. De totale kosten komen voor rekening van de Verenigde Naties. Het Nederland sche Roode Kruis heeft zich bereid ver klaard om de samenstelling van het team op zich te nemen. Het materieel en de in richting van dit hospitaal van vijftig bed den is geleverd door de militaire genees kundige dienst. Het Argentijnse leger heeft meer dan zeshonderd hooggeplaatste officieren in verzekerde bewaring gesteld, omdat ze ervan verdacht worden te hebben ge sympathiseerd met de mislukte opstand van de marine, enkele weken geleden. Het bericht is de eerste aanwijzing dat de marine in haar oppositie niet alleen stond, maar krachtige steun in legerkrin- gen genoot. De opstand had ten doel de aanhang van ex-president Peron te ver hinderen aan de verkiezingen van 23 juni deel te nemen. Zeshonderd achtendertig van de acht duizend officieren in actieve dienst en 24 officieren b.d., onder wie generaals De 29-jarige blinde seminarist Bernard Delaby, zoon van een mijnwerker uit Sallaumines (N. Fr ankrijk), zal 28 juni priester worden gewijd. Het schijnt de eerste keer te zijn, dat een blinde priester wordt. Paus Joannes XXIII heeft hiervoor speciale toe stemming verleend. Óp de foto zien we Bernard Delaby (links) in gezelschap van zijn medestudent Georges Houzet, die zijn vriend geleidt. Gisteren de gehele dag is de Westduit- se politie bezig geweest met het opsporen van de oorzaak van de rampzalige ex plosie van een pas gelande ballon op za terdagmiddag voor Pasen, waarbij zes jonge mensen om het leven kwamen, ter wijl een aantal anderen ernstig werd ge wond. De betrokken ballon, „Ruhrgas" ge naamd, was opgestegen uit Essen-Kray en enige tijd later veilig geland bij het plaatsje Herbede. De bemanning ervan bestond uit drie personen, waarbij ook een Essense advocaat. Teneinde de ballon zonder moeite op een vrachtauto te kunnen vervoeren, moest het gas er geheel uit worden ver wijderd, zodat het slappe omhulsel kon worden opgerold. Toen het grootste gedeelte van het gas was ontsnapt, was er een hoeveelheid tus sen plooien en onder opbollingen over gebleven. De ballonvaarders vroegen toen hulp, of kregen die aangeboden, van omstan ders. Zij vroegen dezen over het slappe omhulsel te rollen om op die wijze het resterende gas naar buiten te persen. Tevens waarschuwden zij ook de om standers niet te roken en geen lucifer aan te steken, terwijl zij daarmee bezig waren. Nauwelijks waren enkele jongelie den begonnen zich over het slappe ballon lichaam te rollen of het geheel ontplofte met een daverende knal en een steek vlam die tientallen meters hoog reikte. Drie personen werden ter plaatse ge dood. Van de zeven zwaargewonden haal den er drie de volgende nacht niet: twee moedelijk stationair draaiende motor, Het zou mogelijk zijn geweest, dat een vonk je uit de uitlaat, of zelfs een gloeiend kooldeeltje in de uitlaatmonding tot de ontbranding van het lucht-gasmengsel had geleid. Het onderzoek wordt voortgezet. en kolonels, zijn aangehouden. Voorts 12-jarige schooljongens en een 16 jaar zijn nog 1200 onderofficieren in bewa ring gesteld omdat ze tijdens de revolte geen orders wilden aannemen. Twee weken nadat de Argentijnse ma rine haar opstand was begonnen, werd het aantal admiraals in actieve dienst drastisch teruggebracht van 27 op 2. oude ambachtsleerling. Vier der zwaargewonden liggen nog in het ziekenhuis in ernstige toestand. Dinsdag werd een mogelijke oorzaak naar voren gebracht. Op een afstand van ongeveer 15 meter van de ballon had een auto geparkeerd gestaan met een ver De inwijding van de nieuwe kerk Re- gina Martyrum te Berlijn, welke geschie den zal op 5 mei, wordt bijgewoond door een aantal bisschoppen uit verschillende landen van Europa. Onder hen zal mgr. G. de Vet het Nederlands episcopaat ver tegenwoordigen. Verder komen kardinaal Koenig uit Wenen, mgr. A. Castello, secretaris van het Italiaanse episcopaat, mgr. Musty, hulpbisschop van Namen en mgr. J. Hen gen, vicaris-generaal van Luxemburg. De kerk is opgericht ter nagedachtenis van de nazi-slachtoffers. „De encycliek „Pacem in ter- ris" bevat geen enkele oproep om een dialoog te beginnen tus sen katholieken en communisten", zo betoogt de Osservatore Roma no in een beschouwing over de reacties, welke het pauselijk rond schrijven in de wereld heeft ge wekt. Het blad zegt uitdrukkelijk, dat de katholieken in de wereld op het terrein van de werkelijk heid moeten werken met iedereen, zij niet in tegenspraak mogen komen met hun leer. De paus heeft in de encycliek dan ook willen vaststellen, dat de resolute weerstand tegen de leer niet moet verhinderen de medemensen, die in dwaling verkeren, te bemin nen. „De encycliek", besluit de Osservatore, „is een oproep tot alle mensen van goede wil van alle belijdenissen, een oproep tot eenheid in liefde, op basis van de natuur lijke waarden. Daar kan geen misver stand over bestaan, als men de brief maar goed leest. Het is te wensen, dat men dat in zekere vreemde landen doet. Ook al brengen de persbureaus de juiste tekst, dan zijn er toch kranten die daaruit ze kere avances ten aanzien van het commu nisme in lezen". De Vaticaanse radio keert zich tegen andere misverstanden, die vooral in de communistische landen gerezen zijn. Ten eerste wijst dc commentator op het ver schijnsel, dat de communistische bladen „aanhaken op de oplossing van conflicten door onderhandelingen". „Dat staat zeker in de encycliek", zegt de spreker, „maar dat is niet alles". Voorts keert de commentator zich tegen de communistische, vooral Tsjechoslo- waakse pers, die alsmaar beweert dat dit het eerste document van de Kerk is, dat aan de vrede gewijd is. Dit is onjuist: de vrede is onderwerp van een encycliek van Benedictus XV, van een encycliek van Pius XI en van 5 encyclieken en 20 radio boodschappen van Pius XII. „Paus Joan nes XXIII zegt bovendien zelf in zijn brief, dat hij de lessen van zijn voorgan gers voortzet". Het ware te wensen dat de communis tische pers hiervan akte neemt, zo be sluit de commentator van Radio Vaticana. Intussen bericht de Unita, het dagblad der Italiaanse communisten te Rome, dat vrijwel vaststaat, dat een Russisch tijd schrift de gehele of bijna de gehele tekst van paus Joannes' Vredesencycliek zal publiceren. De Unita bericht, dat deze encycliek over de vrede, in tegenstelling tot alle voorgaande, voor het eerst in Moskou een sympathieke weerklank ge vonden heeft. „Het is duidelijk", voegt het blad eraan toe, „dat de Sovjets nu niet direct katholiek zullen worden. Maar wel. dat zij met veel genoegen de bijdrage be groeten, welke de katholieke wereld door haar hoogste leider aan de vrede geeft". In het Vaticaan stromen bij duizenden telegrammen en bewijzen van gelukwen sen uit geheel de wereld binnen naar aan leiding van de uitgave van de encycliek Pacem in terris. De gelukwensen komen niet alleen van de bisschoppen en politici, maar ook uit alle klassen der maatschappij, daaronder ook velen van eenvoudige mensen en van de man uit de straat. Aan de top staan wel de Ver. Staten, waar de ency cliek een ongewone publiciteit en weer klank heeft gevonden bij katholiek en niet-katholiek. Ook alle Franse kardinalen en kardi naal Suenens van Mechelen hebben hun gelukwensen gestuurd. Kardinaal Wyszynski heeft zijn mede leven betuigd en verzekerd, dat het rond schrijven een diepe indruk gemaakt heeft bij allen die maar enigszins als intellec tueel kunnen worden gekenmerkt. In Laos bestaat de ernstige vrees, dat bij een voortduring van de gevechten tusen de neutralisten en de pro-commu nisten de rechtse troepen van generaal Phoemi Nosavan zich in de strijd zullen gaan mengen. Vandaar dat de internatio nale controlecommissie naar de Vlakte der Kruiken is gevlogen in een poging om voortzetting van de gevechten tegen te gaan. Als de pro-communisten de Vlakte dei- Kruiken in handen zouden krijgen, zou centraal Laos onder communistische con trole komen, waarbij het niet uitgesloten moet worden geacht dat communistisch China en Noord-Vietnam tussenbeide springen. Veel resultaat heeft de commissie niet bereikt. Er is tot een tijdelijk staakt-het- vuren besloten. Er kwam toestemming om de afgesneden neutralistische troepen in de Vlakte der Kruiken door middel van konvooien van voedsel en andere beno digdheden te voorzien. Tussen de ambassadeurs van Engeland en Rusland in Laos is voortdurende over leg gaande om de coalitieregering te red den. De Russische houding zou positief zijn. De actie „een heitje voor een kar weitje", die op donderdag 18 en vrijdag 10 april in het gehele land zal worden gevoerd, zal dit jaar worden ingeluid met een grote schoonmaakbeurt van de dier gaarde Artis. Onder het motto Schoon op 2 mei, de dag dat Ar tis 125 jaar bestaat" zullen enige tientallen padvinders de mouwen opstropen in de dierenverblijven, terwijl padvindsters en gidsen de ramen gaan lappen in het rep tielenhuis. Daarnaast krijgen de op passers van Artis versterking bij het voeren van verschillende die ren. De opbrengst van de actie „een heitje voor een karweitje" is be stemd om de fondsen van het Ne derlandse P advindst er s gilde, de Nederlandse Gidsenbeweging, de Katholieke Verkenners en de ver eniging de Nederlandse Padvinders te versterken. De Maasdam van de Holland-Amerika- lijn is gisteren uit Bremerhaven vertrok ken voor zijn eerste reis naar New York via Rotterdam. De Maasdam liep op 15 februari in de monding van de Weser op een wrak, wat een aanzienlijke schade aan het schip ten gevolge had. Geheel binnen het tijdschema is het re- paratiewerk aan de Maasdam uitgevoerd op de werf van de Norddeutsche Lloyd in Bremerhaven, zodat het schip thans precies na 60 dagen onder commando van kapitein Lagaay haar eerste afvaart van Bremerhaven kon maken. Ter gelegenheid van dit vertrek heeft aan boord van de Maasdam een ontvangst plaatsgehad voor autoriteiten uit Bre merhaven en Bremen. Te Eindhoven is op eerste paasdag het zesjarig jongetje A. S. door de 44-jarige J. R. uit Dieren aangerand. Het jongetje werd bewusteloos langs een bospad aan getroffen: het was ernstig gewond aan het hoofd. De dader is een ter beschikking van de regering gestelde, die met proefverlof in een gezin te Dieren was geplaatst. Hij was op 8 april uit dit gezin weggelopen. De politie van Son heeft hem nu aange houden. De man, die naar Eindhoven is overgebracht en aldaar ingesloten, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij zal voor de officier van justitie te Den Bosch worden geleid. De toestand van het jongetje is bevre digend. De Kamers van Koophandel en Fa brieken in de drie noordelijke provincies hebben in een telegram aan de minister van Economische Zaken met klem ge vraagd de hoofdzetel van de Gasunie in Groningen te vestigen en het noorden door ten minste één vertegenwoordiger bij het bestuur van de Gasunie te betrek ken. In het telegram wordt met waardering kennisgenomen van de plannen tot op richting van de Gasunie, in het vertrou wen, dat het noordelijke gebiedsdeel als leverancier van het betreffende gas daar van in evenredigheid, evenals Zuid-Lim burg met betrekking tot de mijnen, lo kaal voordeel zou genieten. De Kamers zijn van oordeel, dat daar enboven het aanwijzen van Groningen als hoofdzetel van de Gasunie, geheel past in het kader van de industriële en admi nistratieve spreiding zoals deze door de rijksoverheid wordt voorgestaan en dat het motief als zouden personeelsbelangen worden geschaad door overplaatsing naar Groningen voor ieder, die Groningen kent, als ondeugdelijk en in de totale opzet als onbelangrijk van de hand moet worden gewezen.

de Stem | 1963 | | pagina 1