VERKIEZINGEN IN ZICHT Anti - Peronisten prediken in Argentinië de opstand Geen communisten in nieuwe regering K.V.P.-er Kraayvanger legt feilen woningbeleid open GikvV- Niemand behoeft zich meer te generen hulp te vragen Russisch maanschot VOLKSHUISVESTING IN SENAAT: Koning Saoed weer buiten Meer huizen en heter subsidiebeleid gewenst Karelsprijs voor Edward Heath „ALLES RUSTIG" Gemeentefonds goedgekeurd Scherpe kritiek op Amerika Erken militaire regering van Guatemala Vrijspraak voor man, die gezin wilde vergassen ALGEMENE BIISTANDSWET IN 2e KAMER Wetsontwerp van historische betekenis REIZEN WORDT DUURDER EL PONCHO Verf met voldoening DAGBLAD VOOR ZEELAND Voor vierde maal: Pro- VAR-betoging in Damascus TWEEDE KAMER Aanhouding schip met anti-Castro s Afgetreden president Geen schot in Franse mij n wer kerss taki n g Enkele opklaringen ZWARE KRITIEK Geen EEG-communiqué over herleving der gemeenschap JONGENSPAKKEN 59.75 Een produkt van de Sikkens Groep, 103e JAARGANG No. 24248 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Bureau voor de Zeeuwse Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 3 APRIL 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Eilanden' GOFS Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De Sovjet-Unie heeft giste ren voor de vierde keer een ruimtevaartuig van 1422 kilo in de richting van de maan gelanceerd en er de verwachting bij uitgespro ken dat „Loenik IV" de om geving van de maan over drie en een halve dag zal bereiken. Wat de taak van de Loenik IV is, is niet bekend. Loenik IV is de ruimte ingebracht door een draagraket, die eerst in een baan om de aar de werd gebracht. Alles verloopt naar wens. Loenik IV volgt een koers die zeer dicht bij de uitge stippelde komt. Men weet niet of het de be doeling is dat de raket de maan raakt of dat zij er om heen moet gaan cirkelen. Op 2 januari 1959 is de eerste 1472 kg zware maanraket door de Russen gelan ceerd; op 12 september van dat jaar volg de de tweede, die „Loenik" heette. De tweede Russische maanraket trof zijn doel op 12 september 1959 en liet een metalen bol met de Ruissische vlag er aan op de maan neerkomen. Op 4 oktober 1959 werd de 1553 kg zware derde maanraket gelanceerd. Deze passeerde de maan op 6 oktober en heeft fotografische beelen van de achterzijde van dit hemellichaam naar de aarde uit gezonden. Het Russische persbureau Tass ver klaarde, dat via deze lancering wellicht „belangrijke inlichtingen" te verkrijgen zouden zijn door de vestiging van een station op de maan. De Karelsprijs van de stad Aken een gouden medaille plus 5000 mark zal dit jaar worden uitgereikt aan de Britse minister voor Europese Zaken, Edward Heath, voor de wijze waarop hij in Brussel de onderhandelingen heeft ge voerd over Engclands toetreding tot de E E.G. Deze naar Karei de Grote genoemde prijs wordt toegeken aan personen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de eenheid van Europa. Churchill, Ade nauer en Hallstein zijn reeds eerder met deze prijs onderscheiden. Het onrustige Zuid-Amerika heeft er sinds gisteren weer een op stand bij: in Argentinië hebben een tweetal generaals oproer gepre dikt. Het zijn Menendes en Toranzo. Volgens de eerste heeft hij de steun van de drie onderdelen van de strijdkrachten; de laatste heeft aan de kadetten van de militaire academie bevel gegeven het gebouw zonder wapens te verlaten. Menendez was de leider van een mislukte opstand tegen Peron in 1951; Toranza is een voormalige legercom mandant. De beide generaais hebben tot opstand aangezet om te verhinderen dat er in Argentinië een communistisch gezinde regering aan de macht komt. Bovendien is er sinds geruime t(jd wrijving tussen een deel van de regering en de militaire leiders over het al of niet deelnemen van Peronisten aan de algemene verkiezin gen, die in juni gehouden moeten worden. De militaire leiders willen de Peronis ten geheel uitsluiten. De afgetreden mi nister van binnenlandse zaken, Matinez, had voorgesteld enkele Peronisten in een verkiezingscoalitie van enkele partijen op te nemen. Reeds maandag jl. waren om toen nog onbekende redenen alle Argen tijnse strijdkrachten in staat van paraat heid gebracht. De marine, krachtigste te genstander van Peron, gaf de manschap pen als eerste bevel naar de kazernes terug te keren. Kort daarop gaven lucht macht en leger soortgelijke bevelen uit. Het leek erop alsof ieder van de drie takken der strijdkrachten bang waren, dat een van hen een staatsgreep zou onder nemen. De opstandelingen zijn erin geslaagd zich meester te maken van enkele radio stations. Een commercieel radiostation te Buenos Aires heeft een proclamatie van de opstandelingen uitgezonden. Daarin werd te kennen gegeven, dat de staats greep ten doel had orde en recht te her stellen, de mensen werk# te verschaffen en de algemene verkiezingen uit te stel len. Bovendien werd gewaarschuwd, dat alle andere radiostations, die niet onmid dellijk uit de lucht gingen, zouden wor den gebombardeerd. De marine zou de opstand steunen: de houding van de rest van de strijdmacht is nog onduidelijk. De totaal-toestand is nog uitermate on overzichtelijk. De radiostations van de opstandelingen blijven communiqués uit zenden. De regering blijft de actie echter bagatelliseren. Het leven in Buenos Aires ging zijn ge wone gang. Tegen de middag gaf het mi nisterie van defensie een communiqué uit, waarin de opstand werd afgedaan als een „psychologische actie" van een aan tal gepensioneerde leger- en marine-offi cieren en verbeten anti-Peronisten. De opstand was, aldus de regering, beperkt gebleven tot de verovering van één radio station. De opperbevelhebber van het Argentijnse leger gaf later in een com muniqué te verstaan, dat de regering „alle totalitaire acties" meteen de kop zou in drukken. Hier en daar werden rond de regeringsgebouwen veiligheidsmaatrege len getroffen. Latere berichten meldden, dat zich bui ten Buenos Aires revolutionaire troepen in beweging hebben gezet. Marine-eenhe den zouden optrekken naar de havenstad Bahia Blanca, het eerste doelwit van de rebellen. De regering van Argentinië ge looft echter, dat het rustig zal blijven. Ondertussen is een van de belangrijkste Peronistische leiders, dr. Raul Matera, maandag uit Brazilië naar Argentinië te ruggekeerd. Oud-dictator Peron gat als eerste commentaar: „Iedereen wordt gek, wij (Argentinië), gaan nog het record van militaire staatsgrepen in Latijns-Amerika breken". Peron woont in Madrid. Het semi-officiële persagentschap voor het Midden-Oosten heeft bericht, dat Sy rische soldaten schoten hebben gelost op een menigte van honderdduizend be togers, die vlaggen en afbeeldingen van president Nasser bij zich droegen, en „on middellijke aansluiting" bij de VAR eis ten. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren de be groting van het gemeentefonds voor 1963 goedgekeurd. Een amendement van de socialist Venverlco, dat de gemeenten 25 miljoen extra uit de schatkist wilde ge ven, werd verworpen met 71 tegen 43 stemmen. SURINAME De regering is door de Tweede Kamer gemachtigd in de komende vier jaar nog eens 102,5 miljoen gulden ter beschikking te stellen van Suriname. De helft van dit bedrag wordt geleend, de rest geschon ken. Met deze financiële steun is Surina me in staat verder te werken aan op- bouwplannen, die thans vooral gericht zijn op het scheppen van meer werkge legenheid. HULPVERPLEGERS Er komt een bij de wet geregelde nieu we categorie van medische hulpkrachten, de groep namelijk van ziekenverzorgers en ziekenverzorgsters, een soort hulpver pleger (sters). Een daartoe strekkend wetsontwerp is gisteren door de Tweede Kamer goedgekeurd. De behoefte aan hulpverpleegkrachten is onder meer ont staan door de toenemende „vergrijzing" van de bevolking. Bepaald is, dat alleen zij zich ziekenverzorger(ster) mogen noe men die in het bezit zijn van het diplo ma ziekenverzorging. KERNWAPENS De Tweede Kamer heeft de socialisti sche oppositieleider prof. Vondeling ver lof verleend dinsdag 9 april de ministers van Defensie, Buitenlandse Zaken en Fi nanciën te interpelleren over de jong ste ontwikkeling van de defensiepolitiek van de regering in verband met het vraagstuk van d? beschikk ingsmacht over kernwapens. De afgezette president van Guatemala, Miguel Ydigoras, heeft gisteren de wes telijke wereld opgeroepen zo snel moge lijk de militaire junta, die hem zaterdag tot aftreden heeft gedwongen, te erken nen. „Guatemala wordt bedreigd door vreemde strijdkrachten", aldus Ydigoras. Hij drong er daarom op aan, dat geen enkel land wegens het feit dat hij ten val gebracht is, met Guatemala zou breken. In Washington wordt met nog andere Amerikaanse landen overleg gepleegd over de vraag of het nieuwe militaire bewind zal worden erkend. Kolonel Peralta, leider van de onbloe dige opstand, deelde mede. dat de voor malige communistisch-gezinde president Arevalo. die verleden week in het ge heim uit ballingschap in Guatemala was teruggekeerd, volgens niet-officiële be richten al weer gevlucht zou zijn. De militaire junta was o.m. ingesteld om te voorkomen dat Arevalo aan de macht kwam. Ondertussen heeft Venezuela dinsdag zijn diplomatieke betrekkingen met Gua temala opgeschort. Vooraanstaande Cubaanse ballingen hebben de regering-Kennedy scherp be kritiseerd naar aanleiding van de aanhou ding van een groep anti-Castro's, die van plan waren een aanval op Cuba te onder nemen. De „tip", die tot de arrestatie in open zee door de Britse politie leidde, zou van de Amerikaanse marine afkom stig zijn. De V.S. ontkennen evenwel iedere be moeienis van hun zijde. De ballingen zijn van plan hun verzet tegen de Cubaanse premier tot het bittere einde voort te zet ten, maar zullen geen acties van Ameri kaanse bodem meer ondernemen. De voormalige president van het sui kereiland, Manuel Urrutia, heeft Amerika verzocht de acties tegen Castro niet te gen te werken, maar integendeel meer wapens te verschaffen, opdat een oorlog met Rusland voorkomen zou kunnen worden. Cuba zou dan vernietigd wor den, zo betoogde hij. Orlando Bosch, lei der van het tegen Castro gerichte anti communistische Cubaanse leger, heeft meegedeeld, dat een schip van zijn orga nisatie op weg is naar Cuba. Een Rus sisch schip zou intussen door Amerikaan se oorlogsbodems, uitgerust met raketten en in stelling gebrachte kanonnen, de toegang tot Cuba belet zijn. 57 De onderhandelingen tussen de mijn werkers en hun directies zijn gisteren „moeilijk" verlopen. Er is de hele dag ge confereerd zonder enig resultaat. Toch gaat men verder, „want een mislukking zou catastrofaal zijn". Het verbondsbestuur van de K.A.B. heeft besloten een bedrag van f 100.000,- over te maken aan de christelijke mijn- werkersbond in Frankrijk. Voor het eerst sedert zijn aan komst in Nice is koning Saoed van Saoedi-Arabië in het openbaar verschenen. Op de joto verlaat Ibn Saoed (links) met enige van zijn zonen het Negresco-hotel voor een auto tochtje. (Van onze parlementaire redactie) De K.V.P.-senator ir. Kraayvanger heeft gisteren in de Eerste Kamer concreet aangegeven welke feilen het huidige woningbouwbeleid van minister Van Aartsen bezit en welke maatregelen het nieuwe kabinet aanstonds moet nemen om hierin verbeteringen aan te brengen. Zijn wensen en die van de heren Broeksz (P.v.d.A.), Elfferich (A.R.) en Geuze (C.H.ÏJ.) kwamen neer op het bouwen van meer woningen en meer goedkopere wo ningen en op het voeren van een subsidiebeleid dat, beter dan thans het geval is, de subsidies terecht doet komen daar waar ze het meest nodig zijn. Aan de bouw in de vrije sector mag geen uitbreiding worden gegeven, terwijl de woningen in deze sector meer betaalbare huren moeten krijgen. De heer Kraayvanger was o.m. van oor deel dat de regering de afgelopen vier jaar de ogen gesloten heeft voor de stij gende bouwkosten en het beleid onvol doende heeft gericht op de bouw van wo ningen met een grotere toekomstwaarde. Voorts meende hij dat de huurverhoging van 1962 de ongemotiveerde huurverschil len nog heeft vergroot en dat de door stroming van mensen met grotere inko mens uit goedkopere woningen naar duurdere woningen onvoldoende is ge weest. De woningbouwsubsidies zijn daarnaast belangrijk ten goede gekomen aan categorieën huurders die deze sub sidies niet nodig hadden. Tenslotte zijn er de laatste drie jaren jaarlijks te wei nig woningen gereed gekomen. Ten aan zien van de doorstroming merkte hij nog op dat deze wel niet te bereiken zal zijn zolang er een te grote onevenredigheid bestaat in de huren van woningen met dezelfde grootte. Zijn fractiegenoot, de heer Rottinghuis, merkte op dat het ministeriële beleid te vaak achter de feiten heeft aangelopen. Met klem betoogde hij dat op sociale gronden liberalisatie van het bouwbeleid thans onverantwoord is. De heer Rotting- HET NEDERLANDSCHE Roode Kruis Den Haag heeft tot heden op giro 777 een bedrag van f 85.433 ontvangen voor hulp aan de slachtoffers van de ramp op Bali. DE PARTIJ „Senioren Convent" doet niet mee aan de a.s. verkiezingen voor de tweede Kamer. De lijsten waren nog niet klaar. IN HET zuiden van Turkije zijn de afge lopen vier maanden 95 kinderen aan ma- itnn11 .gestorven- In totaal werden circa ■louu ziektegevallen geregistreerd. SOEKARNO gaat niet op 10 mei maar op mei naaf Holland ia reizen. Op 1 mei preekt hij op Ambon i.v.m. de over dracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. VERMOEDELIJK ir\ 1967, dus 22 jaar na et einde van de oorlog, krijgt de marine u monument ter herdenking ^an haar 3000 gevallenen. Het komt in ocneveningen. De behandeling van het wetsont werp algemene bijstandswet maakte de minister van maat schappelijk werk, mej. dr. M. A. Klompé, kennelijk dorstig, naast haar zit achter de regeringstafel dr. G. W. J. Veldkamp, de minis ter van Sociale Zaken en Volks gezondheid. fechting meegedeeld door het maakt - tot vanavond, opge- Hipr JPSïrenavond 2315 uur: maar l enigF rcKen ot mist, veer derel^! f °Pklarinïen- Onge- ren maar i tcmvpraturen als giste- Zwakke M,nss "e kust iets 'asere. naar noordeUikT&tagên onSera420ZuurOnCler 19'15 UUr" Maan M°18geunur.20n °P Ul Maa" op De rechtbank in Amsterdam heeft gisterochtend de 40-jarige Amsterdamse metselaar G.W. van R., die vorig jaar augustus een poging deed om zijn ge zin (vrouw en zes kinderen) te vergas sen, vrijgesproken. De officier van justi tie had wegens poging tot doodslag waar voor de verdachte in verminderde ma te ontoerekenbaar werd verklaard, een gevangenisstraf geëist van anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest. Voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering en ondertoezichtstel ling van een medisch consultatiebu reau voor alcoholisme. De rechtbank baseerde de vrijspraak op de overwe ging, dat twijfel bestaat of de metse laar zich de mogelijkheid van het in treden van de dood of zwaar lichame lijk letsel van zijn vrouw en kinderen heeft gerealiseerd toen hij de gaskra nen in de keuken open zette. Zelfs had hij de kranen weer dicht willen draaien. HET IRAAKSE ministerie van Onderwijs heeft het verzoek van 48 in Rusland studerende Iraakse studenten om naar hun land terug te keren, goedgekeurd. ALGERIJE heeft 69 hotels genaast. Of de eigenaars schadeloos zijn gesteld is niet bekend. Ook vier Franse wijngaarden zijn in beslag genomen. (Van onze parlementaire redactie) „Een wetsontwerp van histo rische betekenis. Dit is een mijl paal in de ontwikkeling naar een wereld van sociale rechtvaardig heid". Met deze woorden gaf de Limburgse afgevaardigde, me juffrouw Kok (KVP) gisteren in de Tweede Kamer wel het alge mene gevoelen weer over de Al gemene Bijstandswet van minister Klompé. Met dit wetsvoorstel worden de laat ste resten opgeruimd van een spijker hard liberaal verleden, waarin armen zorg gezien werd al een politiemaatre gel, voornamelijk ter voorkoming van hongeroproer e.d. Onder de algemene bijstandswet behoeft iemand die in moeilijkheden verkeert zich niet te ge neren om hulp te vragen. Hij vraagt niet langer om een gunst maar en dat is de kern van deze nieuwe regeling om een recht. De algemene bijstandswet introduceert na melijk hulpverlening als plicht van de overheid. Geraamde kosten: 65 miljoen gulden. Datum van ingang: rond 1965. De bijstandsverlening, gemeentelijk uit te werken, zal zodanig zijn dat niet alleen in de onmiddellijke nood kan worden voorzien, maar een behoeftige, ook als het een geheel gezin betreft, wordt in staat gesteld er in de kortst mogelijke tijd weer bovenop te komen. Minister Klompé heeft voor die uitke ringen een vloer gelegd, gebaseerd op minimumbedragen voor voeding, kle ding en verwarming. Daarboven is dan nog ruimte voor verdere voorzieningen in de „noodzakelijke" kosten van le vensonderhoud. Maar wat zijn dat? Op dit punt zijn in de Tweede Kamer veel vragen gerezen, alle ingegeven door de vrees, dat er in bepaalde ge meenten met te lage uitkeringen zal worden volstaan. Dat is zeker niet de bedoeling van minister Klompé. Ver wacht mag dan ook worden, dat zij open zal staan voor suggesties, welke uit de Kamer terzake zijn gedaan. De heer Zwanikken (K.V.P.) heeft de suggestie gedaan om naast normen als voeding, kleding en verwarming, een soort vaste stelpost in te voere» voor zakgeld. Een sigaartje, een bloe metje op tafel, behoren tot de normale kosten van het bestaan, concludeerde de K.V.P.-afgevaardigde. Bejaarde men sen, die bijvoorbeeld in Amsterdam wo-, nen, moeten in staat zijn eens een keer hun kinderen in Maastricht te bezoe ken, ook al kost dat f 50,-. De heer Zwanikken attendeerde op nog een ander belangrijk punt. Wil de algemene bijstandswet aan haar doel beantwoorden dan moet erop gelet wor den dat de bijstandsverlening los komt van de mentaliteit van de armenzorg. Dat is gelukkig reeds het geval in een groot aantal gemeenten. Wie op het ogenblik in moeilijkhe den verkeert dient zich eerst te wen den tot de kerken en het particulier initiatief. Hier komt het zgn. subsidia riteitsbeginsel om de hoek kijken. De algemene bijstandswet laat dat principe los. Bijstandverlening wordt nu immers allereerst een zaak van de overheid, een plicht zelfs. De K.V.P.-fractie kan zich daarmee verenigen. Onder het nieuwe regime komen er ruimere mogelijkheden voor kerken en particuliere instellingen op het gebied van de geestelijke dienst verlening. Hier ligt nog een zeer be langrijk werkterrein. Mej. Kok (K.V.P.)heeft een amen dement in petto, dat garanderen wil dat het particuliere initiatief ook inderdaad de aanwezige mogelijkheden benutten kan. (De vergadering wordt voortgezet). huis vroeg zich voorts nog af of de totale bouwcapaciteit nu wel volledig benut wordt. Op het platteland is nog verbor gen bouwcapaciteit over, zo dacht hij. De zwaarste kritiek kreeg de minister te verduren van de socialist Broeksz. De zé meende dat toen het kabinet-De Quay optrad de gezonde sociale opvattingen op woningbouwgebied werden vervangen door de liberale opvattingen van de V. V.D., waartegen de K.V.P. en de A.R. zich onvoldoende zouden hebben verzet. Hij vond dat A.R.-minister Van Aart sen een politiek ten koste van „de kleine luiden" had gevoerd. Op zijn verlang lijstje stonden: voorlopig geen huurver De spoorkaartjes worden duurder met ingang van 1 juni. Bij de plaatsbewijzen enkele reis en retour zullen de kilome- terprijzen niet worden verhoogd maar wordt volstaan met invoering van een vaste aanslag van vijftien cent per kaartje. De prijzen van de kilometerabonnemen ten zullen op matige wijze worden aan gepast. Daarnaast wordt ook voor deze soort plaatsbewijzen een vaste aanslag in gevoerd. Voor de reizigers eerste klasse komt een prijsverhoging van vier procent. Voorts zullen met ingang van 1 juni a.s. de prijzen van perronkaartjes, bagage- kaarten en de D-treintoeslag een verho ging ondergaan. Een akkoord over de ondertekening van de nieuwe associatie-overeenkomst tusen de E.E.G. en de 18 Afrikaanse lan den, overeenstemming over een verdere versnelde afbraak van de douanetarieven op 1 juli en een opdracht voor een werk programma voor het lopende jaar zijn de.voornaamste resultaten van de minis terraad van de Europese Economische Gemeenschap, waarop de Duitse Bonds republiek dinsdag een „beginselprogram ma" lanceerde om uit de E.E.G.-crisis te geraken. De 20 ministers uit de zes E.E.G.-lan- den, die deze eerste normale raadsverga dering op volledig ministerieel niveau na-het „echec van Brussel" in de onder handelingen met Engeland bijwoonden, kwamen echter niet toe aan de formule ring van de resultaten, die het Duitse ini tiatief kan hebben. RUSLAND heeft de uitnodiging deel te nemen aan het filmfestival van Berlijn van de hand gewezen. Niet West-Duits- land maar West-Berlijn moet ons uitno digen, aldus de Russen. hoging, het bouwen van 90.000 woningen per jaar, waarvan 50.000 woningwetwo ningen, het uitvoeren van een verant woorde marktanalyse, het nauwlettend in de hand houden van de bouwprijzen en het beperken van de bouw in de sector van handel, nijverheid en verkeer. De anti-revolutionair Elfferich, die ook om 90.000 woningen vroeg, meende dat overheid en bedrijfsleven eens rond de tafel moesten gaan zitten om te bezien hoe men bij de bouw- en toeleverings bedrijven tot meer rationalisatie kan ko men. Hij vroeg voorts nog of het feit dat aan de Landbank n.v. gedurende drie jaar de bouw van een aantal woningen is toegezegd, niet discriminerend is. Wor den andere initiatiefnemers op dezelfde wijze behandeld?, wilde de heer Elffe rich weten. De C.H.U.'er de heer Reyers vond het teleurstellend dat geen evenwicht geko men is in de huren van het oude en nieu we woningbezit. De liberale senator baron De Vos van Steenwijk wond er geen doekjes om dat het beleid van minister Van Aartsen de V.V.D. niet welgevallig was geweest. „De huren bevinden zich evenwel nog steeds op een te laag peil". Hij was van oor deel dat de arbeider tegenwoordig wel degelijk de op kostprijs gebaseerde huur kan betalen. De heer Mazure (P.v.d.A.) drong aan op ruimere toepassing van methoden die het mogelijk maken ook bij slecht win terweer door te werken. Hij deed in dit verband de suggestie om het geld, dat de aannemers thans storten in het risico fonds voor het vorstverlet, te gebruiken om voorzieningen voor het winterwerk te bekostigen. Minister Van Aartsen zal vandaag de senaat beantwoorden. (Advertenties) Grote collectie Vlotte moderne modellen in de nieuwste kleuren 12 jaar s IvolLe/tvJccwi'vp BREDA Eindstraat hoek Houtmarkt GORDIJNSTOFFEN aan 2 kanten even mooi

de Stem | 1963 | | pagina 1