Zuid-Beveland 0UWENDIJK Indrukwekkend passiespel in Terneuzens Triniteitskerk WAT GD WA A ft? Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen W. Weterings stelt vragen over gas-distributie Stemmen staakten twee maal in raad Vlissingen Residentie Orkest boekt succes te Vlissingen Middelburgse kinderen speelden zeer muzikaal Boekkandel Oostburg VLISSINGEN GOES GESCHENKEN Gewond bij botsing met. onverlichte personenwagen IN RAAD TERNE UZEN Over weddegrens duurtetoeslag en lesgeld handels avondschool Tijdens woordrachtsoefening Dagblad De Stem Geen aantasting Eerste P.C.C.-rit start vandaag te Goes Doktersdiensten Dierenartsen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morg' en Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 MAART 1963 MIDDELBURG EERSTE P.C.C.-RIT Zaterdag 30 maart organiseert de mo tor- en autoclub Scheldegouwen de eer ste PCC-rit. De rit, een haarlusrit, zal verreden worden op Noord-Beveland. Start en finish Hotel de Regt, Kortge- ne. Vanaf hier start om 10.01 uur de eerste rijder. abonnementen voor badkabines Op 1 mei a.s. zal het badseizoen weer worden geopend. In het gemeentelijk zwembad zuilen voor het eerst abonne menten worden uitgegeven voor het ge bruik van badkabines. Er wordt onderscheid gemaakt tussen één-persoonskabines, gezinskabines en een gemeenschappelijke kabine. Bresken» BRESKENS-HOOFDPLAAT 8-7 ABC uit Breskens heeft zijn laatste thuiswedstrijd tegen Hoofdplaat gespeeld. Dat Hoofdplaat geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken bleek uit deze wedstrijd. Doordat ABC in goede conditie was wist het daardoor een punt te winnen. Het was een zeer sportieve wedstrijd. De uitslag was: Breskens Hoofdplaat 87. Koewacht STREEK VERBETERIN G Tot ondervoorzitster van de streekver- betering Koewacht e.o. werd gekozen mej. Emma van Damme. Namens de jonge boeren uit het streekverbeterings- gebied heeft nu zitting de heer Cyr. de Rechter. christelijke metaalbewerkers bijeen In restaurant De Opril is een bijeen komst gehouden van de afdeling Goes van de Christelijke Metaalbewerkers Bond onder voorzitterschap van de heer a. Joosse uit Goes. On deze bijeenkomst besprak de dis trictsbestuurder voor Zeeland van de CMB, de heer P. van der Ende uit Vlis- singen, de brochure ,,CMB in het zoek licht". Deze brochure bevat een rapport van een door de algemene vergadering van de Cr. Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elecktortechnische In dustrie ingestelde commissie over onder zoek dat werd ingesteld naar het gebrek aan belangstelling voor het werk der organisatie en de achteruitgang van het vergaderbezoek. Dit onderzoek is destijds ingesteld op voorstel van de afdeling Vlissingen. Borssele kleine buit voor inbrekers Donderdagavond, vermoedelijk om on geveer negen uur. is ingebroken in een buiten het dorp, afgelegen staande, wo- ning van de heer J. J. Mol aan de Mon- sterweg. De dieven zijn door het forceren van de achterdeur binnen gekomen. Zij heb ben in de huiskamer het slot van een bureau verbroken, maar vonden geen al te grote buit. Wat spaargeld van de kinderen en twee portemonnnees met vreemd geld, alles ter waarde van ongeveer tien gul den, was het enige dat zij van hun ga ding konden vinden. Er bestaat een sterk vermoeden, dat de dieven per auto zijn gekomen, maar de buren hadden het nummer van die wagen niet opgenomen. De heer Mol was die avond met zijn gehele gezin op visite bij kennissen te Ovezande. 9S'Graven pol-de aanrijding Op de Goesestratweg alhier vond een aanrijding plaats tussen een personen auto en een vrachtwagen. De personen auto, bestuurd door mevr. A. H.-van 't W. te Hoedekenskerke, reed zonder meer tegen de stilstaande vrachtwagen van de heer M. J. de K. te 's-Graven polder. De personenauto werd volkomen vernield. Verwonderlijk is, dat de be stuurster slechts enkele vleeswondjes op liep, terwijl haar achterin zittend 3- jarig zoontje geheel ongedeerd bleef. Ook de vrachtwagen liep enige schade op. vergadering weegbrug De aandeelhouders van de weegbrug „De Neelendijk" te 's-Gravenpolder 's-Heer Abtskerke hebben vergaderd. In totaal waren 24 aandelen vertegenwoor digd. Blijkens de jaarrekening 1962 was er een batig slot van f 1.039,76. In ge noemd jaar werd in totaal 4.929,085 kg aan produkten. enz. gewogen. De bestuursleden L». Tolhoek te 's- Heer Abtskerke en Th. de Klerk te 's- Gravenpolder werden herkozen. boerenleenbank kocht pand aan De coöp. boerenleenbank „Hoedekens kerke e.o." heeft het woon- en winkel huis van de heer W. van de Velde aan de Radhuisstraat aangekocht. De bedoe ling is in dit pand, ingaande 1 oktober a.s. elke dag zitting te gaan houden. De oud-kassier C. Hoogerheide zal met deze werkzaamheden worden belast. s-Heer Arendsher he uitgebreide raad sagenda Donderdagavond 4 april a.s. om half acht is het raadsvergadering in het ge meentehuis. De eerste vier agendapunten betreffen raadsvoorstellen terzake van koudetoe- slag gemeentepersoneel, wijziging rechts positie gemeentepersoneel. salarismaat regelen gemeentepersoneel en een nieuw verplaatsingskostenbesluit. De commis sie voor de hygiëne van het kind in Zeeland heeft b. en w. verzocht de sub sidie van f 0,25 per verzorgingsdag te verhogen tot f 2,per verzorgingsdag. B. en w. stellen voor de subsidie te brengen op f 1.— per verzorgingsdag. De vergoeding ingevolge art. 75 der kleuteronderwijswet voor de bijzondere kleuterscholen in de gemeente over 1962 dient door de raad te worden vastge steld. De vergoedingen zien er als volgt uit: Chr. Kleuterschool te 's-H. Arends- kreke f 1603,20. r.-k. kleuterschool te Lewedorp f 1248,en de chr. kleuter school te Nieuwdorp f 3191,08. Een krediet van f 22.000,wordt ver zocht voor de verbetering van het ge meentelijk verenigingsgebouw te 's-H. Arendskerke. De ruimte van het voor malige arrestantenlokaal en de daarach ter liggende bergruimte zullen bij de thans bestaande ruimte worden gevoegd. De vergaderzaal wordt hierdoor 4 1/2 meter langer. Verder is het plan opge nomen het gehele gebouw te voorzien van een nieuwe vloer. De raad wordt gevraagd het onteigeningsplan voor Nieuwdorp definitief vast te stellen. Van de Instelling voor Maatschappelij ke Zorg te 's-H.H.kinderen zullen twee woningen gelegen in het uitbridingsplan worden aangekocht. Lewedorp EERSTE FASE UITBREIDING NIEUWBOUWPLAN GEREED In het nieuwe uitbriedingsplan van lewedorp is de eerste fase gereedgeko men. Door de gunstige weersomstandig heden na de vorst is de gehele riolering gelegd. Het werk is uitgevoerd door de firma Otte uit Nieuwdorp. Ook de nieuwe we gen in het uitbreidingsplan zijn uitge- kist. Men kan nu zo spoedig mogelijk be ginnen met de bestrating. De wegen ko men uit op 4 verschillende straten n.l. Schoolstraat, Burgemeester Lewestraat, Sloestraat en Scheldestraat. Vogelwaarde EERSTE KIEVITSEIEREN VOOR BURGEMEESTER Paul Fassaert (18) heeft voor zover bekend, voor wat Vogelwaarde betreft, de eerste twee kievitseieren van dit sei zoen gevonden in een weiland, behorende bij de ouderlijke boerderij. Hij heeft de eieren ten geschenke aangeboden aan burgemeester P, Molthoff, die ze in dank heeft aanvaard. W estdorpe BILJARTWEDSTRIJDEN Door het uniformenfonds van de zang vereniging „Crescendo" werden biljart wedstrijden gehouden op drie pas ver nieuwde biljarts. Er waren 40 deelnemers. Uitslag 1. M. Thomas 2. Th. van Waes 3 G. Begijn 4. R. van Baste- laere; 5. C. Markusse; 6 E. de Clercq; 7. R. D'hert; 8. A. D'hert; 9. R. Dumez; 10 M. Dehulsters 11 Th. Adam 12. M. Craene 13. R. de Bock 14. R. Claesens 15. Ph. de Guchteneire 16. A. Verhaegeri 17. O Dehulsters 18. A* Boone 19. R. Denijs 20. A. de Mfoor 21. A. de Vos. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 2478 (Advertentie) boekenweek (Van onze verslaggever) De districtsbestuurder van de katho lieke bouwvakarbeidersbond, de heer v. Kaam uit Bergen op Zoom heeft ver wondingen in zijn gezicht en pijn in borst en lendenen opgelopen toen hij op de weg tussen Rapenburger Tol en Ter hole met zijn wagen tegen een onver lichte geparkeerde auto is gereden. De bestuurder van die wagen, vermoedelijk een bewoner van het woonwagenkamp te Sluiskil, is er ijlings in een andere wagen vandoor gegaan. De auto van K. liep grote materiële schade op, waar door hij met een kraanwagen wegge sleept moest worden. (Van onze correspondent) In de laatste raadsvergadering te Ter- neuzen heeft de heer Weterings de gele genheid tot het stellen van vragen be nut om een zo groot aantal vragen te stellen, dat de voorzitter, mr. H. Ryp- stra, hem verzocht de antwoorden de Het programma, dat het Residentie orkest onder leiding van Willem van Ot. terloo gisteravond in de St.-Jacobskerk te Vlissingen bracht, bestond voor de pauze uit werken van Pieter Hellendaal en Ludwig van Beethoven, terwijl na de pauze de vierde symfonie van Johannes Brahms werd uitgevoerd. Het concert werd geopend met het Concerto Brahms werd uitgevoerd. Het concert werd ge opend met het Concerto grosso nr. 1 in g klein van Pieter Hellendaal. Deze componist uit de achtttiende eeuw stu deerde jaren in Italië by Tartini. Zyn werken staan licht onder de invloed van deze Italiaanse meester en van Handel. De thema's zijn niet gecompliceerd en bezitten een gemoedelyk, Hollands ka rakter. De uitvoering van dit werk hadden we liever in een kleine bezetting gezien. Nu werd het door volledig orkest uitge voerd. Het werk kreeg hierdoor een wat geforceerde uitbeelding; met name de violen overheersten hier, wat de alge mene klankkleur ook niet ten goede kwam. De muziek kwam wat „scherp" op ons toe en we stellen ons voor, dat Hellendaal deze uitdrukking van het orkest niet bedoeld heeft. (Advertentie) In de Concert- en Gehoorzaal te Mid-' delburg vond gisteravond een voor drachtsoefening plaats van leerlingen uit de vioolklasse van de heer J. W. Fonds en de piano- en harmoniumklasse van de heer A. de Vries. Na een kort wel komstwoord tot de ouders door de heer De Vries, begon men aan een uitgebreid programma van een kleine veertig nummers. Het is altijd de moeite waard niet alleen te luisteren naar de presta tie van de uitvoerenden, maar tevens hun uitdrukkingen tijdens de vertolkin gen te aanschouwen. De ene met een van spanning verbeten gezicht, de andere met een zelfverzekerde rust. Het is voor de meeste leerlingen altijd een bijzonderheid om achter een vleugel plaats te nemen. Zo'n uitgestrektheid van bijna drie meter geeft een gevoel van macht. Een klein nadeel is, dat de muziek op een vleugel iets hoger staat dan op een piano. Daarom is het goed, dat men voor een voordrachtsoefening meestal de gelegenheid krijgt, op dit in strument wat in te spelen. Van muzikaliteit getuigde Cor Kreutër in zijn Martial Steps van Adam Carse. Ook het aanhoren van Martje Roegholt (spelend op een nog kleine viool, een z.g. halve viool) en Ineke Camper in een duo van Kalliwoda mocht er zijn. Arnold Boerwinkel speelde op keurige wijze de niet zo makkelijke laatste Etude uit Beuk's vijftig oefenstukken. En zo konden de belangstellenden een kleine twee uur luisteren naar hun kin deren, die met verve en élan of op be- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst, voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, Goes, Alg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252, Goes Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. de JONG tel. 2377, HULST Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYPERS, telefoon 2377 Huls privé 3327, Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2*A mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke rediictie. „Kleintjes" 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Van onze adverteerders MEUBELHUIS „RENAISSANCE" OPENDE FILIAAL IN MIDDELBURG De gebroeders De Bree openden op de Burg in Middelburg hun filiaal in woningtextiel. De zaak, die gevestigd is in het pand, waarin voorheen de woning inrichting van de Fa. Belderok en Van Roo was, heeft een ware gedaantewisse ling ondergaan. In de winkel, die een vloeroppervlakte heeft gekregen van 125 m2, staan en liggen alle goederen bij zonder overzichtelijk opgesteld. Over een groot gedeelte van de zaak zijn in het plafond plastic ramen aangebracht, die mede door het licht gehouden interieur voor prettig licht in de hele winkel zorg dragen. Evenals in hun zaak in Vlissingen zal vakkundig personeel klaar staan om de klanten voor te lichten en van advies te dienen. De verkoop van „Renaissance" Middelburg begint vandaag. OPEL-SHOW IN GOES Gisteren is in garage Louisse aan de Westwal te Goes een Opel-show geopend, die tot en met maandag a.s. te bezich tigen zal iijn. Geïntroduceerd worden de Opel Record 1963, die ruimer, maar toch eleganter is dan zijn voorganger, en de Opel Kadett, de sterke troef in de middenklasse waarvoor een aparte fa briek in Duitsland is gebouwd. Beide nieuwe wagens van Opel stonden giste ren reeds goed in de belangstelling. Vooral vorm en afwerking wekten be wondering. De Kadett kon bovendien door middel van een proefrit op zijn technische kwaliteiten worden beproefd. De show bevatte ook nog enkele an dere modellen van Opel. Ter opluiste ring was aanwezig een Eysink uit 1912, de eerste nieuwe auto die de fa. Louisse destijds heeft verkocht* scheiden wijze, de door hun met extra zorg ingestudeerde nummers ten gehore brachten. Het programma dat naar een climax was opgebouwd werd besloten door Adriaan van Selms, die twee delen uit een sonate van Bach ten gehore bracht op zijn viool, begeleid door de heer de Vries. Daarvoor bracht Conny Alberti op muzikale wijze de bekende wals op. 64 no. 2 van Chopin. Na een slotwoord van de heer de Vries, die de leerlingen er op weest, dat studie de prestaties ver hoogt, gingen allen naar huis. Voor de leerlingen was de spanning geweken; de docenten gaan weer bouwen aan een nieuw programma. A. L. Een ander en zeer gunstig geluid kun nen we laten horen over het werk dat na de pauze werd uitgevoerd, nl. de Vierde Symfonie van Johannes Brahms. In dit moeilijk werk was het orkest op zijn best. In het eerste gedeelte kon men aller lei facetten van deze muziek beluiste ren, meeslependheid, mélancholie, brui sende geestdrift. Er was in dit werk een grote eenheid te bespeuren. In het tweede gedeelte, het Andante moderato begint de hoorn, de klarinetten nemen het thema over, dat in feite het gehele andante beheerst. Het derde deel, een Allegrot giocoso, een vrolijk allegro dus, heeft iets spookachtigs over zich. De felle geladenheid die zich van het orkest meester maakte, kwam hier wel op een hoogtepunt. Het slotdeel: Allegro energico, waar van het thema gedeeltelijk uit een can tate van Bach is ontleent, was een waar dige finale. Van Otterloo, die het werk uit zijn hoofd dirigeerde, zal met groot genoegen op dit werk en deze uitvoering terug kunnen kijken. Het was een machtig besluit in deze prachtig klinkende St.-Jacobskerk, waar een niet zo talrijk publiek hem een staande hulde bracht. De solist van deze avond was de tweede concertmeester van het Residentieorkest, de violist Wil lem Noske. Hij spee ehtiolcvonoolde lem Noske. Hij speelde het vioolconcèrt van Beethoven. In het eerste gedeelte van dit werk was er niet dat contact tus. sen dirigent en solist, wat men zou wen sen. In het tweede deel kon men Noske's prachtige en warme toon bewonderen, dat in het derde deel geheel werd be stendigd. Het werk lijkt heel rustig te eindigen, als het ware uit te sterven, maar het slot komt met een paar forse akkoorden. A. L. (Advertentie) DE ECHTE HOGE GISTING volgende keer schriftelijk te mogen ge ven, daar er nogal wat problemen aan verbonden zijn. De heer Weterings had hiertegen geen bezwaar. „In de raadsvergadering te Axel", al dus de heer Weterings, „is tot verschil lende investeringen en vernieuwingsuit gaven besloten: f 500.000 voor een nieu we hogedruk bol-gashouder, f 103.000,- voor de vernieuwing van de natte gas houder als buffer in het Axelse distri butieapparaat en f 65.000 voor de com plete hoofdleiding voor het in exploita tie brengen in het plan „Oost". Deze besluiten, aldus de heer We terings, behoren geheel tot de competen tie van de Axelse gemeenteraad en de daaruit voortvloeiende nadelige exploi- tatiesaldi komen geheel ten laste van het gasbedrijf". Hij wees er nadrukkelijk op, dat zijn nu komende vragen geen aantasting be tekenden van de Axelse autonomie. De vragen moeten gezien worden uit een zekere bezorgdheid omtrent een zo goed mogelijke distributie. Zijn eerste vraag luidde: de hoge-druk-bol-gas- houder zal waarschijnlijk dienen voor hte concessiegebied Terneuzen. Wordt deze gashouder op de meest efficiënte plaats gebouwd (tussen Axel en Terneu zen)? Moet hij niet zo dicht mogelijk bij de grootste afnemer komen? 2) In welke staat verkeert de huidige gashouder te Terneuzen? 3) Houdt het aanleggen van de hoofd leidingen te Terneuzen en de aansluiting van percelen gelijke tred met het in exploitatie komen van de nieuwe wijken te Terneuzen en wederom ook voor de allernaaste toekomst? 4) Is er al een onderzoek ingesteld naar de toestand van het oude leiding net te Terneuzen. Is er ook nagegaan hoeveel konijnengaten er zijn. Vindt een regelmatige controle plaats om gasver- lies te voorkomen en hoe groot is het geruisloze gasverlies? 5) Is het gemeentelijke gasbedrijf te Axel er van overtuigd, dat de in het plan „Oost" aan te leggen hoofdleiding van 65.000 gulden op redelijke termijn rendabel is. Ik meende te weten, aldus de heer Weterings, dat men deze renta- biliteitseisen ook stelde voor de aanleg van een distributienet te Sluiskil. 6) Is het college van b. en w. ook van menng, dat met het oog op de huidige en toekomstige gasmarkt aan de gemeen- en toekomstige gasmarkt aan de ge meentelijke gasdistributiebedrijven ten soepdigste een einde dient te komen door de vorming van grotere gasdistributie- verbanden. 7) Zo ja, van wie moet dit initiatief uitgaan? 8) Is uw college bereid bij die instan tie en distributieverband voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen te entameren? 9) Om de Zeeuwsch-Vlaamse gemeen ten ten westen van het kanaal van gas te voorzien zal er een transportlei ding onder het kanaal moeten komen. Heeft dit probleem voldoende aandacht. Waarom kan dan voor dit doel geen ge bruik gemaakt worden van de sluis die toch door het kanaal moet komen t.b.v. de streekafvalwaterleiding? 0^, VN. Jï. Het bestuur van de r.-k. Instuif in de Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone heeft de „Passiespelers uit het Zwarte Woud" kunnen engageren voor een tweetal opvoeringen van het pas sieverhaal op zaterdag 6 april a.s. De voorstellingen zullen gegeven worden in de Triniteitskerk aan de Axelse- straat te Terneuzen. Niet alleen van de zijde der katholieke Terneuzense jongeren en hun ouders, maar ook bij andere inwoners van Zeeuwsch-Vlaan deren, katholieken zowel als niet- katholieken, blijkt grote belangstel ling voor deze passieviering te be staan. Reeds meer dan een jaar geleden begon het instuifbestuur onderhande lingen met de befaamde passiespelers, die o.m. ieder jaar een tournee maken door België. Het bestuur is er in ge slaagd in Terneuzen twee voorstellin gen te brengen volgende week zater dag. Om half drie voor de schooljeugd (5e en 6e klas der lagere school en de middelbare scholen) en 's avonds om 8 uur voor de jeugd van de instuif en alle andere belangstellenden. „Die Schwarzwalder Passion" it zeer oud. Het spel ontstond in de mid deleeuwen te Freiburg, waar het eeuwenlang slechts voor eigen volk, werd opgevoerd. In 1760 werd „die Truppe' 'in haar huidige vorm ge sticht. Ook toen nog werd alleen in Freiburg opgetreden, waar het spel meestal in de open lucht en soms met 1500 spelers werd opgevoerd. Later kreeg 't spel meer vermaard heid en de groep trok naar andere Duitse steden en naar een tiental Euro pese landen. Zelfs Noord- en Zuid- Amerika kwamen aan de beurt. Op de foto: Links Uwe von Trot, die de Christus-figuur zal vertolken. Rechts Gertrude Reischl, die de rol van Maria speelt. (Van onze verslaggever) Tot tweemaal toe staakten de stemmen in de vergadering van de Vlissingse raad. Het betrof een Voorstel tot verhoging van het lesgeld voor typen stenografie aan de handelsavondschool en de duurtetoeslag aan gemeenteamb tenaren voor de koudeperiode. Beide voorstellen worden tot de volgende raadsvergadering aan gehouden en zullen dan opnieuw in stemming worden gebracht. Hoofdschotel der vergadering was on getwijfeld de duurtetoeslag. De langdu rige en dikwijls verwarrende debatten over dit onderwerp werden ingeluid door het KVP-raadslid W. P. Hamer- linck. die voor eerst stelde dat de vak beweging over de rtfksnormen voor de toeslag, 35 gulden indien de wedde de 6500 gulden niet te boven gaat zeer te leurstellend was. Hy prees het college voor de beslissingen het bedrag tot 50 gulden te verhogen maar bleef de loon grens te krap achten en zag deze het liefst opgetrokken tot 8500 gulden. Voorts sprak hij zijn teleurstelling uit over het niet betrekken van georgani seerd overleg by de voorbereiding van het laatste voorstel. Ook de heer J. M. van Belsen (P.v.d A.) wilde de maximumgrens doen op trekken tot de z.g. welstandsgrcns van 8650 gulden. „Het is allemaal hals over kop ge beurd", verweerde wethouder W. Pop- pe zich. Als excuus meende hij te mogen aanvoeren dat er wel overleg was ge weest met de voorzitters van de vak vonden en dat toen de geluiden bepaald gunstig waren. Als motivering van de weddegens voerde hij aan dat men sen, die meer dan 6500 gulden verdie nen, in staat moeten worden geacht iets apart te leggen voor mogelijke extra uit gaven, zoals deze extra kosten voor aan houdende koude. De heer I. Filius (Prot. Chr.) meende dat ambtenaren met een gemiddeld salaris van 8000 gulden, die niet kunnen reserveren, aan deze 50 gul den toch ook niet veel zouden hebben. Onenigheid ontstond hierna over de vraag of het maximaal in aanmerking komende bedrag nu het bruto-salaris dan wel de pensioengrondslag betrof. Na schorsing1 deelde de heer Poppe mee, dat b. en w. inderdaad de bruto wedde bedoelden waarbij een maximaal aantal ambtenaren van de extra uitkering kun Hedenavond start te Goes de eerste van de drie PCC-ritten gehouden voor het clubkampioenschap van Zeeland, waar aan bromfietsen, motoren, scooters en auto's kan worden deelgenomen. Deze rit is een kaartleesrit, welke verreden zal worden op Noord-Beveland. De start en finish zullen plaatsvinden te Kortgene, hotel De Regt, Kaaistraat 12 waar vanaf 18.30 uur gelegenheid is tot inschrijven. De eerste rijder zal starten om 19.01 uur. De rit wordt verreden on der auspiciën van de KNMV afd. Zee land, terwijl de organisatie berust bij MAC „Scheldegouwen". nen profiteren. Hierna kwam het voor* stel van Belsen (optrekken tot 8650 gld.) in stemming met als uitslag 10-10. In afwachting van een volgende stem* ming zal toch in ieder geval de extra uitkering gedaan worden aan de perso neelsleden die niet meer dan 6500 gulden verdienen. Het voorstel de lesgelden aan de ge meentelijke handelsavondschool van 40 gulden op 60 gulden te brengen was eveneens aanleiding tot breedvoerige be schouwing. Bij stemming bracht vóór en tegen opnieuw een zelfde aantal stemmen op, 1010. De heer H. B. J. Knoop (V.V.D.) zei m-et verbazing van het voorstel kennis te hebben genomen.. Hij noemde de ver hogingen zeer drastisch. Ook de heer E. de Priester (P.v.d.A.) twijfelde aan de wenselijkheid van verhoging. Hij vreesde dat hierdoor binnenkort in Vlis singen kinderen zouden zijn die de op leiding niet kunnen volgen omdat het te duur is. De heren J. B. Ebling (Prot. Chr.) en W. Hamerlink (KVP) sloten zich bij deze sprekers aan. In een langdurig betoog over de his torische achtergronden en de noodzake lijkheid der verhoging vermocht wet houder W. Poppe de tegenstanders van heer de Priester was deze verhoging het het voorstel niet overtuigen. Volgens de einde nog niet. Er zullen er nog meer komen terwijl de huidige 40 gulden al genoeg is voor de leerlingen. Het res tant moest volgens, de socialistische frac tievoorzitter dan maar voor rekening van de gemeenschap komen. Dit weekeinde nemen waar: voor Cad- zand, Retranchement, Sluis en Zuidzan- de dokter De Meyer; voor Oosterland en Bruinisse dokter Van Leeuwen uit Brui- nisse, tel. 01113-280; voor Aardenburg en Oostburg dokter Loose uit Oostburg, tel. 01170-2121; voor Axel dokter Schiltman; voor Terneuzen dokter Nijsten; voor Vlissingen dokter Bom, tel. 2233! voor Middelburg dokter Simons( tel. 2191 of 3543; voor Goes dokter v. d. Werff, tel. 7451; voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Geldof, tel. 01195-275; voor Nieuw dorp en Borssele dokter Kiviet, tel. 01195- 203; voor Kruiningen, Hansweert, Krab- bendijke en Rilland-Bath dokter Allewijn, tel. 01130-566; voor 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Heinkenszond dokter Vos, tel. 01198-231; voor Hoedekenskerke en Kwadendamme dokter Wöstmann, teL 01195-450. De dierenartsen Gakeer, tel. 01195-283, en Boneschanscher, tel. 01130-233, nemen waar voor Elzerman. Goes. Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer De Nijs uit Hulst; voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag de heer Cysouw uit Sas van Gent, tel. 01158-588. UNIVERSITEIT UTRECHT Aan de rijksuniversiteit te Utrecht Is geslaagd voor het kandidaatsexamen so ciale geografie de beer, P. J. Bril uit Breskens. Morgen, zondag 31 maart, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 7.04 en 19.37 uur; voor Terneuzen 6.25 en 19.00 uur; voor Vlissingen 5.57 en 18.31 uur; voor Wemeidinge 7.40 en 20.10 uur. Voor maandag 1 april: Hansweert 8.08 en 20.42 Terneuzen 7.35 en 20.18; Vlissingen 7.03 en 19.43; Wemeldinge 8.24 en 21.03 uur. MIDDELBURG De Vier Windekes: 9-12 en 14-16 uur Expositie Kimpe. Wöhler 20 u: Vrouwen in de nacht, 18 jr. Benthem en Jutting Expositie be kroonde schilderijen, Talensprijs. City 20 u: Vrouwen in de nacht, 18 Jr- Electro19.0021.15 u Hercules contra de vampiers, 14 jr. VLISSINGEN Britannia 20 u: Zeeuws boekenbal. Aula St.-Paulusschool r.-k. instuif- lentebal. Alhambra 19.0021.00 u: Vrouwen in de nacht, 18 jr. Luxor 19.0021.00 u De negende cirkel, 14 jr. SLUIS Herv. Jeugdgebouw 19.30 u toneel. OOSTBURG Eenhoorn 20 u: Jeugdrederijkers GOES Slot Ostende 15 u: kring Middelburg K.A.B. Slot Ostende 20 u: uitvoering r.-k. gidsen. Grand 19.00—21.00 u De gemasker de contra Scotland Yards, 18 jr. Schuttershof20 u Toneeluitvoering Kunstvrienden. Schuttershof 15 u Verg en film Zebra BRESKENS Casino 14.30 u Bejaardenmiddag. Casino 19.30 u Ben Hur. DE KLINGE Cinema Van Dyk 19.30 u De man die Liberty neerschoot. IJZENDIJKE Hofzicht20 u Hercules contra de Vampiers, 14 jr. Hellestraat 15 u Staande wip schie ting bij L. Janssens. AXEL Het Centrum 18.30 en 21.00 u De overval, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 u: Twee beste vijanden. TERNEUZEN Luxor 20 u: De overval, 14 jr. Concertgebouw: 20 u: Interpol 'luistert mee, 14 jr. OOSTBURG Ledel 20 u: Romance a la Carte, a.l MOËRBEKE STEKENE 15.00 u Schieting bij Alb. de Jonghe. ANTWERPEN K.V.O. 20 u: De Graaf van Luxem burg HULST Bioscoopgebouw: 13.30 u. Culturele Kringdag RKJB en RKBB. MIDDELBURG Electro 19.30 u: Hercules contra de vampiers, 14 jr% City: 14.30 u. Liever lui dan moe a.l. 20 u. Vrouwen in de nacht 18 j. VLISSINGEN Alhambra: 15 u. Nort to Alaska 14 j. 19-21 u. Vrouwen in de nacht 18 j. Luxor: 20 u De negende crkel, 14 jr. GOES Grand: 15 u. North to Alaska 14 j. 19-21 u. De gemaskerde contra Scot land Yard. 18 j. BRESKENS Casino 15.30 en 19.30 u. Ben Hur. OOSTBURG Kroonwyksingel 14 u. Wielerkoer» AARDENBURG St. Baafskerk: 13.45 u. Matthaus Passi on. ANTWERPEN K.V.O. 14.30 u. De antikwaar. De grote verzoeking van St. Antonius. 20 u. De moord in de kathedraal. DE KLINGE Cinema v. Dijck: 15 en 19.30 uur De man die Liberty neerschoot. IJZENDIJKE Hofzicht: 17 en 20 uur Hercules, con tra de vampiers 14 j. OSSENISSE 15 uur Grote schieting SLUISKIL 15 uur Grote schieting bij M. Scheele ABSDALE C. Cocqheyt 15 uur Schieting KOEWACHT V. J. Thys 10 uur Seriekaarting. HULST Bioscoopgebouw 15, 17,15 en 20 uur Gods geuzen 14 j. Klein Patronaat: 20 u. Toneel door „De Transfiguranten" W. v. Swaal: 15 u. Schieting AXEL Het Centrum 15.45 en 20 uur De over val a.l. SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Twee beste vijanden 17 en 20 uur Jong maar geraffineerd TERNEUZEN Luxor 14 uur Interpol luistert mee 14 jaar. 16.30 en 20 uur De overval 14 j. Concertgebouw 20 uur Interpol luis tert mee 14 j. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Romance a la carte a.l. Kroonwyksingel 14 u. Wielerkoers MOERBEKE KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting GRAAUW V. de Caluwe 15 uur Liggende wip schieting. KEMZEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Schieting. VLISSINGEN Alhambra 20 u: Vrouwen in de nacht, 18 jr. MIDDELBURG City: 20 uur Vrouwen in de nacht 18 j. GOES Grand 20 u: De gemaskerd® contra Scotland Yards, 18 jr BRESKENS Casino: 19.30 uur Ben Hur. HULST Bioscoopgebouw 20 u: Gods Geuzen 14 jaar. De Graauwse Poort 20 uur Jaarverg. „Nieuw Hulst" Klein Patronaat: 20 uur Toneel door De Transfiguranten AXEL Het Centrum: 20 uur De overval TERNEUZEN Luxor: 20 uur De overval 14 j.

de Stem | 1963 | | pagina 2