Ronde van Vlaanderen met favoriet Rik van Looij Marathon en EBHV (d.) voor belangrijk treffen Twee goals voorsprong 0=p=s=t=e4=/=i=n=g=e=n Grote overwinning van Raymond Ceulemans op Herman Popeyus (60-28) Kans op volgende ronde 10 lLLURE EN-DROGEN m.- f Voorhoede Wielerronde te Sint- Willebrord Radio-reportage Wereldrecord Tamara Press Weinig publiek bij interland Europese titel driebanden W1ELERSPATTEN ERELIJST Schaaktoernooi te Zevenbergen ALS FEIJENOORD GAAT SPELEN MARKTEN WATERSTANDEN - dat is Peru iergoed. Perfect blastisch fijn ge lt. Met verschil- lagen. I,ar Beeren-tricot I kinderen. Oók zo Leiden in prijs. TRICOT :rdaad een v er gheid; de huis- ir VELO-combi. een uur is de eens om een j kent deVELO- uiten en wil U ieke wascombi- ideren" is. INRUILAANBOD: koop van cen yELO-comU wdrag terugkrijgt jsmachineolcentnlugc- it 40 umstraat 72 it 193 iuidwal 27 8 t 52 10 08 13 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 MAART 1963 11 NEDERLAND NU TEGENOVER VERJONGD ZWITSERS TEAM (Van onze sportredacteur) Bijna vier maanden geleden zorgde liet Nederlands Elf tal in liet Olympisch Stadion voor een aangename verrassing. Na de erbarmelijke wedstrijd, die de Oranjehemden kort te voren in Antwerpen tegen België speelden, had hel legioen helemaal geen hoop, dat er in Amsterdam een goed resultaat uit de bus zou komen. Maar de ontmoeting, die tegen Zwitser land in het kader van de Europese beker voor landenteams plaatshad, werd een meevaller. Nederland, dat niet zes spelers van Ajax aantrad, Piet Ouderland, Tonnie Pronk, Bennie Mul- Ier, Sjaak Swart, Henk Groot en Ko Prins en met Peter van der Merwe, Guus Haak, Foils van Wissen, T°nnie van der Lin den en Mickey Clavan behaalde een 3-1, verdiende overwin ning. Thans is de returnwedstrijd in Bern aan de orde. Nederland start met twee doelpunten voorsprong en het moet al heel gek lopen als de oranjemannen zich niet zullen weten te kwalificeren voor de volgende ronde van de Europa-cup, waarin een ontmoeting te gen het zwakke Luxemburg op het programma staat. Wanneer Ne derland ooit een kans krijgt om ver door te dringen in de strijd om de beker is dat thans. Toch zijn er sinds die 11e november wel enkele dingen veranderd. TS Op die koude novembermiddag 1962 stonden er in het Nederlands Elftal geen Feijenoord-spelers opgesteld. De beroemde kwestie was in die dagen nog niet geregeld Bondscoach Elek Schwartz zat in grote moeilijkheden. Hij moest trachten een winnend Ne derlands Elftal samen te stellen. Hij deed dus een beroep op niet minder dan zes Ajacieden: jongens, die in de afwezigheid van de Feijenoordlieden een aparte stimulans vonden. De bonds coach haalde, na het schamele resul taat in Antwerpen, Mickey Clavan nog maar eens van stal: een speler, die jarenlang niet meer voor oranje was opgetreden. Elek deed opnieuw een be roep op Tonnie van der Linden, de niet-ideale, maar nog steeds beste mid denvoor. De middenlinie was voor hem geen probleem. In Antwerpen hadden Bennie Muller, maar vooral ook Fons van Wissen goed gespeeld. Guus Haak kreeg een kans en Peter van der Mer we. die tegen de Belgen geen schuld had aan de doelpunten, werd heropge- steld. Het werd, zoals gezegd, een grote meevaller, want Nederland behaalde een zeer regelmatige 3-1 overwinning. Wat Is er echter van dat Nederlands Elftal nog overgebleven? Elek Schwartz is naar Bern getrok ken met een elftal, dat een heel ander gezicht heeft. Peter van der Merwe, nog altijd geblesseerd, werd vervangen door Eddy Pieters Graafland, die in de Europacupwedstrijden van Feijenoord zijn betrouwbaarheid opnieuw heeft be wezen. Guus Haak en Piet Ouderland werden beiden gehandhaafd. Is dit wel juist? Schwartz gaat steeds van het standpunt uit, dat een speler, die heeft voldaan, moeilijk kan worden gepas seerd In de jongse interland tegen België (0-1 in Rotterdam) was de A.D.O.'er zonder enige twijfel een uit blinker, terwijl Fiet Ouderland na een wat zwakke start steeds beter ging spe len. Haak en Ouderland zijn bekwame jongens, maar (en dat merken vele voetbalfans niet helemaal ten onrechte op!) is er momenteel wel een sterkere defensie samen te stellen dan die van Feijenoord? Zouden Gerard Kerkum en Cor Veldhoen niet minstens evengoed, mogelijk zelfs beter voldoen dan de A.D.O.'er en de Ajacied? Verklaarde Raymond Kopa niet, na de wedstrijd van Feijenoord tegen Reims, dat Feije noord een van de sterkste verdedigin gen bezat van geheel Europa? In de middenlinie is in vergelijking met de wedstrijd in Amsterdam, maar één wijziging tot stand gekomen. Jan Klaassens, de zwoeger, heeft de plaats gekregen van Bennie Muller, het zwoe- gertje. In de wedstryd tegen België voldeed Muller pertinent niet. Hij had een vol komen off-day, maar overigens was Bennie steeds ee nvan de beste oran jehemden. Dat hy thans plaats moest maken voor de lange Jan" is aan vaardbaar. En dan is er tenslotte nog de uitver kiezing van Coen Moulijn: de man. die Elek Schwartz aanvankelijk niet wilde kiezen, maar die hij toch maar mee nam. Hoe Coen hierop zal reageren zal in Bern blijken! Verjonging De grootste wijzigingen betreffen de voorhoede Daarin zijn slechts twee spelers, die de eerste wedstrijd tegen de Zwitsers meemaakten, gehandhaafd. Sjaak Swart en Henk Groot hebben hun plaats behouden. Tonnie van der Linden heeft (voor de zoveelste maal) zijn plaats moeten afstaan. Piet Krui- ver mag de reis meemaken. Het *s een vraag wat hij er van terecht zal bren gen De Feijenoord-speler is en blijft een wispelturige jongen, die in de ene match een glansrol vervult, in de an dere wedstrijd schromelijk faalt. De uitverkiezing van Rinus Bennaars zal velen deugd doen. Rinus heeft ge toond een grootse vorm te hebben. Hij is in het Feijenoord-Elftal de grondleg ger van talrijke aanvallen: niet zelden ook de afwerker. Iedereen is er lang zamerhand wel van overtuigd, dat deze speler te vroeg voor het interland-voet bal werd afgeschreven. De ijverige heren van Willebrord Wil Vooruit organiseren zondag 31 maart dc 21e ronde van Sint Willebrord. Leo Ga briels, de voorzitter van de vereniging, kreeg nog nooit zoveel inschrijvingen op z»jn tafel. Niet minder dan achthonderd renners wilden in Sint Willebrord ver- schynen. De mogelijkheid een strenge - !e toe te passen bestond en het ge- volg daarvan is weer, dat Willebrord een ronde kan presenteren, die een vergelij king met de beste kan doorstaan. Om een uur neemt het festijn reeds een aanvang met aspiranten. De nieuwe lingen rijden een uur later hun eerste ronde. Onder hen bevindt zich de plaat selijke favoriet Rien Brouwers. Andere renners uit de omliggende dorpen zullen n?t Rien lastig maken. Zo B. Huybregts bjt Etten, A. van Ginneken, Sprundel. {J. Wagtmans, Zundert; Wimke Prins, Hank. He hoofdschotel van het programma verzorgen de amateurs. Een schitterend rennersveld kon bijeengebracht worden. £r;e den Hartog. Henk Cornelisse. Bart ^nlaro, Ad van Kemenade. Jos. Linders, Martin de Jong, Cees Haast, Leo van i^ngen, André van Aart, J. Pieterse, Tonni, deren. o Barten, Piet Braspenning en an- Karl Rappan, de Zwitserse coach, heeft op het moment, dat deze regels worden geschreven, zijn ploeg nog steeds niet bekendgemaakt. We] is het zeker, dat hij een sterk verjongd team in het veld brengt. Volgens de voor lopige selectie is het wel waarschijnlijk, dat doelman Ansermat zal Worden ge handhaafd, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Elsener het doel zal verdedigen. Voo rwat de defensie en de middenlinie betreft de vijf namen, die in Amsterdam in het programma stonden, komen eveneens in de selectie voor. Nieuw daarin is alleen Leimgru- ber, een speler van Zürich. In de voorhoede zal vermoedelijk Alleman, die niet meer van de jong ste is, een plaatsje krijgen. Nieuwe Bij de dames hoofd klasse handbal kan Viloc de kop-positie verstevigen ten kos- te van Athene, maar Zeeburg zal heel wat Hm moet winnen van PSV Sagitta, WLC - DES moet winnen van PSV alsmede Hygiea Actief. De heren van Niloc kunnen win nen van Hellas, Ope ratie van Esca, Aals meer van Blauw-Wit maar WLC-DES en PSV ontlopen elkaar weinig in kracht. OVERGANGSKLASSE B Dames. Het Vlissingse Walcheren ontvangt DWS en indien Walcheren kans ziet de gevaarlijke schutter van DWS uit te schakelen zit er een redelijke kans in voor Walcheren. Koploper Swift kan winnen van Posterholt, maar dit zal niet gemakkelijk gaan. Bij de heren moet EBHV kunnen winnen van Tonido, dat zeer wisselvallig speelt, zodat een Bre dase overwinning in Goes nog lang niet vaststaat. DISTRICT ZUID B Dames le klasse. Belangrijk is hier het treffen tussen de beide koplopers Marathon en EBHV. EBHV dat getoond Van Zwitserland Nederland is geen televisie-reportage. De radio geeft wel een verslag van de wedstrijd, die om 3 uur aanvangt. Het radio-verslag be gint- om 14.55 uur en wordt verzorgd door Leo Pagano. NEDERLAND: De vermoedelijke opstellingen van de teams; Pieters Graafland Haak Ouderland Van Wissen Pronk Klaassens Groot Kruiver Bennaars Swart Allemann Moulijn Brizat Hosp Wuethrich Kuhn Weber Leimgruber Schneiter Tachella Grobetv Elsener (of Ansermatt) ZWITSERLAND Het Nederlandse elftal, dat zondag a.s. in Bern tegen de Zwitserse nationale ploeg in het strijdperk zal treden is hier gefotografeerd tijdens een wandeling door Thun. Tamara Press heeft volgens het Rus sische persbureau Tass in Leningrad een nieuw wereldrecord kogelstoten dames gevestigd. Zij behaalde een worp van 17,18 meter, waarmee zij haar 'eigen indoor-record met drie centimeter verbeterde. Het record is gevestigd tijdens interna tionale wedstrijden om de door de Finse president, Urho Kekkonen, beschikbaar gestelde trofee. namen voor de bezetting van de overige plaatsen zijn Hertig (Lausan ne), Heuri (Lausanne)Hops (Lausan ne), Von Burg (Zürich) en Wueth rich (Grashoppers). Géén plaats is er meer in het team voor Bertschi (Chaux de Fonds), Frigerio en Von- lanthen (beiden van Lausanne) en Eschmann en Pottier van Stade Francais. Wat zal Nederland tegen de sterk ver nieuwde voorhoede gaan doen Het is een vraag, waarop zondagmiddag het antwoord zal worden gegeven. Een herinnering a*n november 1962. Tonnie van der Linden schiet buiten het bereik van de Zwitserse doelman binnen. Henk Groot (op de fotoziet het aan. Victor de Werra, de accuele penning meester van de Zwitserse voetbalbond, is een teleurgesteld man. Ruim 17 maan den heeft het nationale team geen thuis wedstrijd gespeeld en de Werra hoopte dat de ontmoeting met de Nederlanders in Bern eindelijk dan weer eens een redelijke bron van inkomsten zou zijn. Het zal wel een ij dele hoop blijken te zijn, want twee dagen voor de wed strijd waren er in de voorverkoop slechts duizend plaatsen van de hand gedaan. „We hebben straks meer journalisten op de tribunes dan toeschouwers", stelde hij schetsend maar somber vast. Met zo'n 15.000 toeschouwers in het Wankdorf- stadion, dat een kleine 60.000 bezoekers kan bevatten, zal de arme schatbewaar der waarschijnlijk zondag al heel tevre den moeten zijn. De Zwitserse pers heeft weinig ver trouwen in het nationale team, dat se dert november 1961 in de zeven wed strijden, die het speelde, geen punt heeft veroverd. Vooral de omstandig heid dat Nederland deze wedstrijd om de Europa-beker voor landenteams be gint met in feite een voorsprong van twee doelpunten is daarom niet vreemd. Het oranje-elftal zelf heeft vrijdag middag in het Lachen-stadion van Thun. in het zicht van de beruchte bijna 4000 meter hoge Eiger Nord Wand, zijn laatste training gehad. Hedenmorgen zullen de spelers nog even de spieren los lopen om de dag dan verder in een rus tig hotel aan de oevers van het Thu- nermeer door te brengen. Het oorspron kelijke plan 'per bus naar Luzern te reizen om daar de wedstrijd van jong oranje bij te wonen vond bij Elek Schwartz geen genade. De vrijdagavond werd in een bioscoop doorgebracht. Revolver-Kelly" hield spelers en officials 2 1/2 uur bezig. Re serve Petersen had er maar weinig ver trouwen in toen hij het kleine, ouder wetse theatertje zag: ,,'t Zal wel tover lantaarn worden", stelde de Amsterdam mer nuchter vast. i heeft tegen Hellas in zeer goede vorm te zijn, kan de voorsprong op Marathon dan waarschijnlijk wel verhogen. Hontenisse ontvangt Tachos en kan de winst in Zeeuwsch-Vlaanderen houden. SOA ont vangt SIOS en dit kon voor de Bergse dames wel eens winst opleveren. Zw- land Sport kan winnen van Hellas. Heren. Rapid zal winnen van Ma rathon, Volt van Tachos en Were Di van SOA. In de 2e klasse A dames winst voor KSB tegen Uno Animo, Were Di op Be Fair. Actief op Dongen en Blauw- Wit op Volt. In 2B zal Olympus enige moeite heb ben met Volharding, winst voor ODIop Marathon 2 en Luctor kan winnen van Fortuna. Bij de heren heeft KSB kans tegen Volt 2. DESK contra Juliana. LONGA op EBï^V 2 en Velocitas op Taxandria. In 2B kan veel spanning komen tussen Fortuna en Tonido 2 met een kleine winstkans voor Fortuna. ODI kan win nen van Marathon 2 maar tussen Vol harding en Olympus is weinig krachts verschil. Volkomen gedesillusioneerd is Herman Popeyus vrijdagmiddag een gewillig slachtoffer geworden van grootmeester Raymond Ceu lemans, die met de ondubbelzin nige cijfers 60-28 in 46 beurten de Nederlandse kampioen heeft ver pletterd. Als een stoomwals is Ceulemans over Popeyus heenge gaan. De Belg was eenvoudig niet te stuiten. Zelfs René Vingerhoedt op de tribune zat met stomheid geslagen de prachtige oplossingen van zijn troonopvolger en diens zekerheid gade te slaan. Het is in dit geval geen schande van een in supervorm verkerende Ceulemans te verliezen maar dat Popeyus slechts 28 punten tegenover het totaal van de Belg kon stellen was wel zeer teleur stellend. Nadat Ceulemans met een ju weel van een serie van elf, al na negen beurten een zekere voorsprong had ge nomen (19-6) heeft Popeyus ternauwer nood meer tegenstand geboden. Hij was kennelijk aangeslagen door het geweld van de Vlaming en miste nu zelfs har monica-stoten, een van zijn sterkste en meest trefzekere wapens. Het leek wel of Popeyus plotseling biljart-blind" was geworden. In tal van maakbare posities koos hij zijn stoten HERMAN POPEYUS aangeslagen AD BIEMANS sukkelt momen teel met zijn kniegewricht. Hij wordt hiervoor regelmatig be straald en hoopt binnenkort weer van de partij te kunnen zijn. JAAP DE WAARD zal deelne men aan Warsehau-Berlijn-Praag en wil daarna overstappen naar de beroepsklasse. De knaap uit Rysoord komt dit seizoen uit voor Groene Leeuw. HENRY ANGLADE heeft de Ronde van De Var gewonnen. Hij had in het eindklassement een voorsprong op Tommy Simpson, die tweede werd. André Darri- gade won de eindsprint in de laatste etappe. Anquetil bezette in het algemeen klassement dc vierde plaats. Jan Janssen klas seerde zich als negende. IN DE WEDSTRIJD voor het toernooi om het Zuidamerikaanse voetbalkam- pioenschap heeft Bolivia in La Paz met 3-2 van Argentinië gewonnen. DE ZWEEDSE club Hammarby heeft in Enschede voor nog geen duizend toeschouwers met 1-0 gewonnen van Sportclub Enschede. Het enige doel punt werd in de veertiende minuut door rechtsbuiten Turessen gescoord. HET VOETBALELFTAL van Bolivia heeft in La Paz in een wedstrijd om het voetbalkampioenschap van Zuid- Amerika Argentinië met 3-2 verslagen. De stand. 1 Bolivia, 9 punten; 2 Para- quai, 8 punten; 3 Argentinië 6 punten. De na-oorlogse erelijst van de Ronde van Vlaanderen ziet er als volgt uit: 1945 Sylveer Grysolle. 1946 Rik van Steenbergen, 1947 Albert Faignaert, 1948 Alberic Schotte, 1949 en 1950, 1951 Fiorenzo Magni 1952 Roger Decock, 1953 Wim van Est, 1954 Raymond Im- panis, 1955 Louison Bobet, 1956 Jean Forestier, 1957 Fred de Bruyne, 1958 Germain Derijcke, 1959 Rik van Looij, 1960 Tuur de Cabooter, 1961 Tommie Simpson, 1962 Rik van Looij. De Ronde van Vlaanderen is een van de mooiste wielerklassiekers. Morgen grijpt dit evenement op nieuw plaats. Een karavaan van rond de tweehonderd renners wordt in de morgenuren in Gent op pad gezonden en keert diep in de namiddag, na 250 kilometer te heb ben afgelegd, terug in Gentbrug- ge. Wie zal zich daar de opvolger mogen noemen van Rik van Looij, die in 1962 zegevierde? In tegenstelling met vorige jaren heb ben de Nederlanders zich in de ope ningswedstrijden maar weinig laten zien. Slechts Jo de Haan en Piet van Est kwamen tot goede uitslagen, als mede.... Peter Post, maar voor het overige was het maar zeer matig. Jo de Roo is kennelijk nog niet in vórm. Of heeft de Zeeuw zich in alle stilte voorbereid op dit internationale tref fen? Piet Rentmeester kan niet deel nemen. Ab Geldermans heeft zich nog nergens getoond. Huub Zilverberg laat tot nu toe verstek gaan. E'as Malie paard kan maar niet aan een zege ge raken. Michel Stolker schijnt nog niet in vorm te zijn. Het is bij deze op somming om moedeloos te worden, maar misschien zorgt een Piet van Est een Jo de Haan een Peter Post voor een verrassing. Veel waarschijnlijker is het, dat de Vlamingen elkaar hevig telijf zullen gaan Er is na Gent-Wevelgem een he vige discussie ontstaan. Algemeen is men van mening, dat Gent-Wevelgem een overwinning had moeten worden voor Rik van Looij, die op enkele ki lometers van de finish in een droom- positie zat Hij had echter zijn eeuwige rivaal Willy Vannitsen aan zijn wiel. Van Looij wilde niet, dat de Limburg se profiteur (zo betitelde hij deze week Vannitsen) de wedstrijd zou winnen. Benoni Beheydt greep zijn kans en ze gevierde. Zal nu van de zijde van Rik van Looij de revanche komen? Iedere insi der gelooft het enhet wordt een beetje eentonig, maar de keizer van Herentals is opnieuw de te kloppen man. zo slecht, dat de ballen niet uit maar juist in de klots" liepen. De partij, waarnaar de grote Nederlandse kolonie na het veelbelovende optreden van Po peyus in de eerste twee dagen met grote verwachtingen had uitgezien, werd voor onze vertegenwoordiger een debacle. Voor de Belgen daarentegen was 'er wel degelijk reden voor uitbundigheid want naast de knappe z.ege van Ceule mans konden zij een winstpartij van Steylaerts bejubelen op de Oostenrijker Schertz, zodat Ceulemans met een voor sprong van twee punten op alle concur renten de finale-poule is binnengestapt. De finale-poule begon ond'er een voor spoedig gesternte. Na zijn nederlaag te gen Ceulemans kwam Popeyus bijzon der goed uit de bus tegen Vieira, die hij in 58 beurten versloeg. Het is een zenuwslopende partij geworden, waarin Popeyus na een snelle start (27 in 17 beurten) nog ernstig door Vieira werd bedreigd. De Portugees liep hem name lijk voorbij en kwam na 42 beurten al zelfs gevaarlijk dicht bij de finish: 44-50. Toen begon Popeyus de carotte te han teren waardoor hij Vieira geheel van zijn stuk bracht. De uitslagen van de vijfde ronde: POULE A: Ceulemans (Belg) 60 46 11 1.304 Popeyus (Ned.) 28 46 3 0.608 Soegaard (Den.) 44 73 6 0.602 Rico (Spanje) 60 73 5 0.821 Lasserre (Fr.) was deze ronde vrij. De eindstand van POULE A: 1 Ceulemans, 4 gesp. 8 p., 2.224 alg. gem.; 2 Popeyus 4 6 0.936; 3 Lasserre 4 4 0.826; 4 Rico 4 2 0.683; 5 Soegaard 4 0 0.664. Soegaard heeft zich niet ge plaatst voor de finale-poule. POULE B: Rudolph (Did.) Vieira (Portugal) Scherz (Oost.) Steylaerts (Belg) Blanc (Zwitserland) Da eindstand van poule b: 1 Scherz 4 gesp., 6 p., 0.962 als gem.; 2 Steylaerts 4 6 0.855; 3 Blanc 4 4 0.667; 4 Vieira 4 2 0.723 5 Rudolph 4 2 0.723. De Duitser Rudolph heeft zich niet ge plaatst voor de finale-poule. Weliswaar eindigde hij zowel in punten als in ge middelde gelijk met Vieira, maar bij het „doordelen" bleek het gemiddelde van de Portugees iets beter, zij het mini maal: 0.00008 punt... Netlerlaiul-België Vandaag zal te Zevenbergen voor de dertiende achtereenvolgende maal het jaarlijks groot internationaal snelschaak- toernooi gehouden worden. Dit snel- schaaktoernooi. dat elk jaar door de Ze- venbergse Schaakvereniging wordt geor ganiseerd. heeft zich in de loop der ja ren een vaste plaats verworven in de Nederlandse en Belgische schaakwereld en is dan ook ieder jaar een sportevene ment van belang. Dit werd zelfs verscheidene jaren gele den door de Nederlandse Schaakbond in gezien. en er werd toen de titel van Ne derlands Snelschaakkampioen aan ver bonden. Alhoewel reeds toen de beste Nederlandse en Belgische schakers aan het toernooi kwamen deelnemen stimu leerde deze kampioenstitel de deelname nog sterker, en het is de laatste jaren zó. dat lang niet alle aanvragen tot deelname ingewilligd kunnen worden. Er kunnen niet meer dan 180 deelnemers toegelaten worden. Het is steeds een vin nige strijd geweest tussen de Nederlan ders en de Belgen, om de titel, en gezegd moet worden dat de Belgen niet minder dan zesmaal achtereen de beker mee naar huis namen. Deze reeks werd ech ter vorig jaar onderbroken door de heer F. Kuipers uit Delft. Ook dit jaar is de deelnemerslijst weer volgeboekt, en ook nu zijn de beste spe lers uil Nederland en België present. Officieel staat de reden niet in de stukken vermeld, maar het is geen toeval dat het gemeente bestuur van Rotterdam besloten heeft de aanvankelijk voor woens dag 10 april vastgestelde avond vergadering te verschuiven naar donderdagmiddag. De raadsvergadering, waarin de drinkwaternota ter sprake komt, zal nu 's middags om een uur be ginnen en uiterlijk om zeven uur worden geschorst. Om acht uur kunnen de raadsleden dan voor hun televisietoestel zitten. Want woensdag 10 april is de dag van Feijenoord Benfica 60 65 7 0.923 37 65 4 0.569 54 68 7 0.794 60 68 6 0.882 was vrij. De eerste uitslagen van de eerste ron den van de finale-poule luiden: Lasserre 60 49 6 1.224 Blanc 38 49 4 0.775 Popeyus Vieira 60 54 58 58 1.034 0.931 GOES, 29 maart Groenten: per kg: witlof Al 1.16—1.36, A2 80—1.00, BI 80— 1.13, B2 90, afw. 5660, rode kool B2 51, uien I 8—10, II 8—11, afw. 4. knolselderie I 20. II 15. peen BI 21—24. Cl 20, afw. 8, prei Al 75—77. A2 54—62, afw. 40—43, stoofsla 1.561.79. veldslag I 2.10, andij vie I 1.70—1.80, II 1.54—1.60. afw. 1.13 1.33, koolrapen 2223. spinazie II 1.63 1.65. aardappelen 1215, per stuk: knol selderie 21, per bos: selderie 512. KOEWACHT, 28 maart 1963. Gezwin geld vlaslint W.R. 160180, D.R. 145 165 Ruwe lokken 3045 Gezwingelde lokken 6087,5 Breekvlas 80105 Bolraap 34 Scheven 78. Iets leven dige markt. LEEUWARDEN. 29 maart 1963. 90 stieren 2,70 3.10 p. kg slachtgew. 425 vette koeien 2.05-2,25 2.40-2,70 p. kg slachtgew. Guiste koeien 4,20-5,30, extra 6,70 p. st." 2754 melk- en kalfkoeien 550 700 820 1000 p, st. 375 pinken 240 370 extra 410 'p. st. Enterfok- stiertjes 500 750 p. st.' Graskalfstier- tjes 2.70 3,05 p. kg slachtgew. Gras kalveren 140 215 p. st. 2209 nuchtere kalveren 25-32 33-40 p. st. Fok- en mestkalveren 45 60 p. st. 369 schapen en lammeren. Slachtschapen 2,10 2.50 extra tot 2.70 p. kg gesch. slachtgew. Vette en weidelarrimeren 58 73 p. st. Slacht- en zuiglammeren 4.00 5,00 p. kg gesch. slachtgew^ Fok- en melk- schapen 135 150 p. st. 10 vette varkens 1,35 1,50 p. kg lev. gew. Slachtvlees- biggen 1,68 1,78 p. kg lev. gew. 67 big gen en lopers lichte 22 40, zware tot 58. Lopers 6065 p st. 3 drachtige zeugen 275 370 p." st. 48 bokken en geiten 1,60 1,90 p. kg slachtgew. Fok- en melkgeiten 26 46 p. st. 140 paarden 1200 1450 p. st. Werkpaarden 900 100 p. st. Slachtpaarden 2,60 2,80 p. kg gesch. slachtgew. Veulens 2,55-2,70, 2.05-2,25 p. kg gesch. slachtgew. Totaal 6506. Overzicht (resp. aanvoer handel en prijzen): Stieren meer vlot iets hoger. Vette koeien meer kalm schraal' prijsh. Guiste koeien: meer stugger lager Melk- en kalfkoeien veel meer lé soort vlot, andere stug slachte afloop. Pinken: meer vol stijf duur. Graskalveren: meer kalm schraal prijsh. Nuchtere kalveren minder williger iets hoger. Schapen en lammeren even meer slacht stugger oude slacht schapen stijf prijsh. Varkenskort kalm prijsh. Biggen en lopers meer iets fleuriger prijsh. Bokken en geiten kort stug lager. Paarden meer vlot goed prijsh. tot iets duur der Konstanz 286 1); Rheinfelden 258 13); Ottenheim 350 7); Straats burg 304 (4- 9); Maxau 502 (+33>; Plochingen 155 7)Mannheim 333 (+29); Steinbach 182 (+14); Mainz 327 19); Bingen 232 10); Kaub 253 7); Trier 257 7); Koblenz 294 13); Keulen 278 24); Ruhrort ij58 (+8); Lobith 1080 11); Nijmegen 857 21); Arnhem 876 16); Eefde IJssel 428 24); Deventer 329 (—22); Monsin 5470 22)Borgharen 4111 15); Belfeld 1263 3); Grave beneden de sluis 559 25), Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St.-Andries 440 cm.

de Stem | 1963 | | pagina 19