HP.v.d. Veen: nooit moe na vierdaagse Stop een tijger in uw tank ESSO) MUET ESSO BEDT II BEIER UIT! Ontruimingen Holl. Veld waren onvermijdelijk I.C.I. (HOLLAND) N.V. NYLONS Bestuur Z.L.M. meent: Nog jaren wachten op telefoon In 64 sterke Duitse tv- lender Ontvangst Bewijs Samenwerking grond-, pacht en taxatiezaken Roosendaalse commando's te Vlissingen Nieuwe secretaris gemeente Kapelle Z( Dr. J. v. Geetruyen overleden Wet gevaarlijke stoffen Werkgroep KVNWU zet doel uiteen Volleybal Walcheren O.N.S. I heeft een prima weekeinde O EEN MACHINE-BANKWERKER O MONTEUR-BANKWERKERS O EEN PIJPFITTER-LASSER O ELEKTRICIENS O INSTRUMENT-TECHNICUS Toch naar Israël vertrokken Sportkeuring in afdeling Zeeland ALS U PRECIES WILT WETEN WAAROM STEEDS MEER ESSO WORDT GETANKT... Iaat dan Uw benzinetank eens vullen met Esso Extra. De duidelijkste antwoorden geeft Uw auto dan zelf: met een pittiger start, fellere acceleratie, meer vermogen, meer energie. De praktijk zal U bewijzen hoe vergevorderd Esso research is. Vastbesloten zult u voortaan de vele automobilisten blijven volgen... richting Esso dealer! 4 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 27 MAART 1963 4 Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft tijdens een vergadering te Goes uitvoerig van gedachten gewisseld over de gebeurte nissen rondom het Landbouwschap naar aanleiding van de ontruimingen te Hol- landsche Veld. Geconstateerd werd dat het Land bouwschap van te voren al het moge lijke heeft gedaan om de betrokkenen tot andere gedachten te brengen. Daar er geen andere manier van verhaal meer was is de gevolgde procedure vol gens het bestuur van de Z.L.M. onver mijdelijk geweest. Het bestuur achtte de voorlichting van he grote publiek echter niet geheel vol doende. Het besloot daarom het secre tariaat van de Z.L.M. op te dragen voor het vergaderseizoen 1963-1964 maatrege len te treffen die het de functionarissen van het Landbouwschap mogelijk zal maken in ZLM-afdelingen, die dat wen sen, uiteenzettingen te geven over taak, werkwijze en resultaten van het Land bouwschap. Voorts werd besloten het verduidelij kend schrijven, dat de afdeling voor lichting van het Landbouwschap aan alle leden van de districtscommissies en de plaatselijke sociale commissies heeft gestuurd, ook aan de voorzitters van de Z.L.M.-afdelingen te zenden. Met de C.B.T.B. is voorts, zo bleek tij dens de vergadering, overeenstemming bereikt over de voorwaarden om te ko men tot een gezamenlijk bureau voor grond-, pacht- en taxatiezaken. Met de N.C.B. zijn onderhandelingen hierover nog gaande. Met de Noordbrabantse Maatschappij van Landbouw zal gespro ken worden over een interprovinciale samenwerking op dit punt. Gezien de zeer bijzondere weersom standigheden lijkt er volgens het be stuur geen bezwaar te bestaan tegen het verzoek van de kring Walcheren van de Z.L.M. de datum van 1 april, waarop de voederbieten moeten zijn opgeruimd of gekopt, met twee weken te Verlen gen. Het bestuur besloot aan het Land bouwschap te verzoeken dit gevraagde uitstel te verlenen. De heer M. de Bruijne uit Zundzande heeft bedankt als lid van de Veehou derijcommissie van de K.N.L.C. Het bestuur ^al het hoofdbestuur voor- De 104 compagnie commandotroepen uit Roosendaal, die de traditienaam „Vlis singen" draagt, heeft zich gistermiddag op de Houtkade voor het Vlissingse stad huis aan zijn ere-commandant, burge meester mr. B. Kolff van Vlissingen ge presenteerd. De compagniescommandant kap. W. Sier, zei, reeds lang het voorne men te hebben gehad - sinds de erenaam Vlissingen aan zijn afdeling werd ge schonken - de Scheldestad te bezoeken. Door een druk bezet oefenprogramma o.m. manoeuvres in Duitsland en Frank rijk, kon hieraan tot nu toe niets komen. De oefening van de compagnie die giste ren in Zeeland werd gehouden en in Vlis singen werd beëindigd, werd dan ook prompt te baat genomen om aan dit voor nemen te voldoen. Kap. Sier zei het vooral prettig te vin den, dit bezoek nog te kunnen brengen omdat hij binnenkort het commando over de compagnie Vlissingen overdraagt Met een kort woord bedankte burge meester Kolff voor de eer van het bezoek en de woorden van kap. Sier. stellen de twee nieuwe rijkslandbouw- consulenten, ir. H. P. de Bruin en ir. L. Th. J. M. de Wit, te benoemen tot adviserend lid van het hoofdbestuur en het dagelijks bestuur. Medegedeeld werd dat tijdens de al gemene vergadering op 13 juni te Krui- ningen als spreker zal fungeren prof. ir. C. Boon, hoogleraar aan de universiteit te Leuven en bestuurslid en economisch adviseur van de Belgische Boerenbond. (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Kapelle heeft tijdens de dinsdagavond gehouden ver gadering de heer I.J. Haverhoek te Zie- rikzee benoemd tot gemeente-secretaris in de vacature, die ontstaan was door het vertrek van de heer S.J. van Dijk, die met pensioen is. De heer Haverhoek, die geboren werd op 25 december 1928, is op het ogenblik werkzaam ter gemeentesecretarie te Zte- rikzee, waar hij waarnemend chbf is van de afdeling financiën, onderwijs en per soneelszaken. Hij is Nederlands Her vormd, gehuwd en heeft een kind. De heer Haverhoek kreeg zeven stemmen. Een stem werd uitgebracht op nummer twee van de aanbeveling, de heer C. Meertens en drie stemmen op de heef P. van Weele, ambtenaar ter secretarie te Kapelle. De gemeenteraad van Kapelle heeft bovendien besloten tot aankoop van ruim 4 h.a. grond van de C.V. Brelis te Kapel le ter voorziening in bouwterrein. Hier voor zal een bedrag worden betaald van 4,50 per vierkante meter. Deze grond, die ten oosten van de gemeente ligt, wordt bestemd voor woningbouw en er kunnen ongeveer 120 woningen op ge bouwd worden. Dit plan komt in de plaats van het bouwplan noord waar de eigenaren van de grond dermate hoge prijzen vroegen, dat het voor de ge meente ondoenlijk werd er op in te gaan. (Van onze parlementaire redacteur) Om de achterstand op het gebied van nieuwe telefoonaansluitingen in te ha len zullen er aan de P.T.T. ruimere in vesteringsmogelijkheden moeten worden geboden. De ernst van de huidige situatie zal mogelijk een revisie van de investerings politiek met zich mee kunnen brengen. Met deze voorzichtige bewoordingen trachtte minister Korthals (Verkeer en Waterstaat) gisteren in de Eerste Kamer enigszins tegemoet te komen aan de wen sen die verschillende senatoren terzake hadden kenbaar gemaakt. Minister Korthals die de P.T.T.-be- groting voor 1963 verdedigde verheel de niet dat er nog jarenlang een achter stand op dit terrein zal blijven bestaan, ook bij een toekomstige minder sterke toename van de vraag naar telefoon aansluitingen. Voor eind 1963 wordt een wachtlijst met 119.000 aanvragen ge raamd. Minister Korthals deelde voorts nog mede dat de controle op de betaling van kijk- en luistergelden zal worden ge- intensiveerd. „De betalingsdiscipline laat bij velen te wensen over", zei de be windsman. Hij verklaarde tenslotte des gevraagd op het gebied van de draad omroep geen maatregelen te zullen ne men alvorens de draadtelevisie-problemen met het parlement besproken zullen zijn. „Opheffing van de draadomroep zonder meer is onjuist", zo was minister Kort hals met senator Matser (K.V.P.) van mening. (Van onze parlementaire redacteur) De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Scholten, is gisteren in de Tweede Kamer teruggekomen op zijn (aange vochten) mededeling dat de Duitse zen der Wesel binnen afzienbare tijd tot aan de Noordzeekust zou reiken. De staats secretaris zei, dat hij zijn mededeling ontleend had aan een officiële medede ling van Duitse zijde uit Bonn. Over de juistheid daarvan wordt nu nog nader overleg gepleegd. De staatssecretaris ver klaarde echter dat in 1964 in ieder geval aan de Nederlandse grens een zender in werking zal komen die veel verder zal reiken dan de huidige Duitse zenders. Van Nederlandse kant bestaan géén plannen om te vragen deze zender naar Nederlandse kant af te schermen. We zullen dat ook in geen geval doen, aldus de staatssecretaris. De bekende scheepvaartdeskundige dr. J. van Geetruyen is te Antwerpen over leden. Hij was professor aan de Sint-Ig- natiushandelshogeschool en is zeer actief geweest voor de verbetering van de in frastructuur op waterwegengebied in België en het middengebied van de Be nelux. Hij was zodoende ook in Neder land bekend. Van zijn hand verschenen diverse re feraten en artikelen, waarvan er ver schillende in brochurevorm verschenen. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren een wetsontwerp goedgekeurd, dat regelen stelt inzake produktie, opslag, vervoer, verpakking en aflevering van gevaarlijke stoffen. Aanleiding voor die regeling is dat zowel in de industrie (radioactieve stoffen) als in de landbouw (chemica liën) steeds meer giftige c.q. gevaarlijke stoffen worden gebruikt. De Kamer ging voorts akkoord met een wettelijke regeling voor de raad voor de luchtverontreiniging. De werkgroep watersportverenigin gen Deltawateren van de Koninklijke Verbonden Nederlandse Watersport Ver enigingen, heetf tijdens een bijeenkomst in café De Landbouw te Goes uitvoe rig van gedachten gewisseld over het werkprogramma. Nu de werkgroep over de eerste kin derziekten heen is zal op korte ter mijn aan alle burgemeesters in Zeeland en op de Brabantse wal een introduc tiebrief worden gezonden, waarin de werkgroep haar doel uiteenzet Dit doel is, coördinerend en adviserend optre den om de grote vlucht die de water sport momenteel neemt te kunnen op vangen, een en ander tegen de achter grond van de regeringsplannen in en rondom het Deltagebied, Tevens zal de burgemeesters worden gevraagd een op gave te doen van de belangen en de mogelijkheden op het gebied van de watersport in hun gemeenten. Verder ligt het o.m, in de bedoeling van de werkgroep contact op te nemen met de hoofdingenieur-directeur van de Delta dienst, in Den Haag, teneinde een over zicht te verkrijgen van de vigerende plannen. De werkgroep zal de gemeen tebesturen van Middelburg en Vlissin gen brieven schrijven die een onder steuning zullen betekenen voor de ver zoeken van de watersportverenigingen in genoemde plaatsen, om verbetering van de jachthavenaccommodatie. Er ontstond een discussie over het weige ren van de brugwachter van de Vla- kerbruggen omhoog te draaien voor schepen met strijkbare masten. Sommi ge schepen van watersportliefhebbers komen hierdoor in moeilijkheden om dat de masten zeer moeilijk of slechts met behulp vanaf de wal te strijken zijn. De watersportverenging „Neusen" uit Terneuzen werd toegelaten als bui tengewoon lid. Aangezien de koninklij ke erkenning is afgekomen voor deze watersportvereniging zal spoedig de toe lating als gewoon lid volgen. De afge vaardigden van de verschillende ver enigingen konden zich verenigen met het voorstel de bijdragen van de aange sloten verenigingen op tien gulden per verbondsaandeel te stellen. In de eerste klas van de volleybal competitie afdeling Walcheren verloor het Middelburgse M.V.C. verrassend met 30 van het veel lager geklasseerd staande E.V.V.C. II. De topmach M.V.C. Zuidwesters werd uitgesteld. Evenals in de eerste klas verloor in de tweede klas koploper M.V.C. II van het laag geplaatst staan de Zuidwesters II. Mede gegadigde voor de eerste plaats. Matador III maakte geen gebruik vaii de Middelburgse mis stap. Het verloor kansloos met 30 van O.N.S. I. Het was een zeer succes vol weekeinde voor O.N.S. I. Ook Zuid westers II en O.N.S. II werden aan de zege-kar gebonden. Door deze drie over winningen klom O.N.S. van de vierde naar de tweede plaats achter het nog steeds leidende M.V.C. II. Voorts ver overden de reserves van Ö.N.S., dat de rode lantaarndrager is, één punt tegen Zuidwesters II 22. Wijnhaven 107, Rotterdam-1 zoekt voor de onderhoudsdienst van haar op Rozenburg in aanbouw zijnde Perspexen Diakonfabrieken: vereist: diploma L.T.S. machine-bankwerken ruime werkplaatservaring ervaring in de voorkomende verspanende bewerkingen vereist: diploma L.T.S. macMnebankwerken of automonteur ruime ervaring in mechanische onderhoudswerkzaamheden vereist: ruime praktische ervaring in het verwerken van pijpen, inclusief roestvrijstalen pijpen behoorlijke ervaring in autogeen- en elektrisch lassen vereist: diploma L.T.S. elektrotechniek en V.E.V. sterkstroom ruime ervaring in onderhoudswerk en storingzoeken vereist: diploma L.T.S. elektrotechniek of fijnbankwerken ruime praktische ervaring met pneumatische regelapparatuur bereidheid om een verdere opleiding te volgen. De kandidaten voor alle bovengenoemde funkties moeten bereid zijn in voorkomende gevallen continudienst te verrichten. Zij die belangstelling hebben voor plaatsing in een van genoemde funkties bij onze N.V. kunnen dit kenbaar maken door het zenden van een briefkaart aan de afdeling Personeelszaken der N.V., Post bus 551 te Rotterdam met vermelding van naam, geboortedatum, adres en de funktie waarvoor men solliciteert. (Van onze verslaggever) /bisteren is hij dan vertrokken naar Israël: de 67-jarige in een Goese watertoren woonachtige gepensioneer de stationschef. Hy gaat er met het Nederlandse contingent deelnemen aan de negende vierdaagse van Israël tussen Tel Aviv en Jerusalem: Vier maal 35 kilometer, hete kilometers waarschijnlük over vaak heuvelach tig terrein. Ziet hij er niet tegen op? Och, de heer H. P. van der Veen (vóór zijn pensionering was hij in Breda) kent het klappen van de zweep zo lang zamerhand wel. In Nijmegen heeft hij vijf vierdaagsen achter de rug. Ook heeft hij een keer meegelopen vanuit Apeldoorn. Voor hem géén „man met de moker". „Ik ben nooit moe na zo'n tocht. Als zo'n vierdaagse achter de rug is en ze zouden zeggen: volgende week doen we het nog eens, dan zou ik opnieuw meedoen zonde rdat het te veel voor me zou worden". En dan de dokter, die hem, „voor de zekerheid", speciaal voor Israël keurde: „Nou, meneer van der Veen U wordt elk jaar jonger". dat hij nu officieel „buiten mededin ging" meeloopt. Uit onze gewesten zullen de tocht verder meemaken mejuffrouw M. Melis uit Serooskerke (Walcheren), mejuffrouw S. v.d. Velde uit Hoek, mevrouw M. van Elsacker-Westdorp (oud-Goese) en de heren M. de Bruy- ne uit Vlissingen en R. de Lang en B. Spekman uit Roosendaal. De heer en mevrouw G. de Gier-Braet geven met vreugde kennis van de geboorte van een dochter HELEEN Hulst, 26 maart 1963. Tnderdaad: de heer Van der Veen is het levend en vitaal bewijs van de uitspraak dat sport jong houdt. Wandelen is nog maar één van zijn sportieve hobby's. Hij traint elke dag met tochten in de directe of verre omgeving. Hij heeft wel een brom fiets, maar die gebruikt hij alleen voor toertochten van zo'n kilometer of duizend. Ook in de afgelopen wintermaanden was hij, dikwijls bij temperaturen van 10, op de Beve- landse wegen te vinden. In een don kerbruin medaillekastje hangen de vele trofeeën die hij in binnen- en buitenland bij elkaar getippeld heeft. Naast wandelen is de heer Van der Veen een enthousiast zwemmer en schaatser. Nog niet zo lang gele den heeft hij zich zelfs in Oosten rijk aan het skieën gezet. Men begrijpt dat het onverteer baar voor deze man was dat hij twee weken geleden, nadat alles voor de reis naar Israël al in gereedheid w^s gebracht, het bericht ontving dat hij te oud was voor deelname aan de zware vierdaagse en dat hij daar om niet in de Nederlandse plog (on geveer 40 man) zou kunnen worden opgenomen. Dat liet hij er niet bij zitten en tijdens een vergadering van de Nederlandse deelnemers te Utrecht gelukte het hem toch in de ploeg te worden opgenomen, zij het UWenals dat tijdens vorige vierdaag- sen in Israël het geval was zul len de deelnemers voor de aanvang van de prestatietocht verschillende bustochten maken door het land. Na de vierdaagse, die onder leiding staat van het Israëlische leger, zal het Nederlandse gezelschap in Jerusalem een speciale ontvangst ten deel val len. Er bestaat namelijk een bijzon dere vierdaagse-uitwisseling tussen Nederland en Israël. Op 7 april zal de Nederlandse vierdaagsegroep weer in ons land terugkeren. De heer Van der Veen zal dan opnieuw een belangrijke er varing rijker zijn. En het einde van zijn escapades naar alle delen van de wereld (enige jaren geleden heeft hij heel Afrika nog doorkruist) is nog niet in zicht. De man, die als stationschef altijd stipt op tijd heeft moeten werken, heeft na zijn pen sionering alle remmen losgegooid: „Ik ben nu vier jaar met pensioen, maar ik heb het nog nooit zo druk gehad. Ik kom altijd tijd te kort". Hier ziet men de heer Van der Veen (rechts) tijdens de elfsteden- wandeltocht ,die hij ook gefilmd heeft. Ook naar Israël heeft hij zijn filmtoestel meegenomen. Het bestuur van de K.N.V.B. afde ling Zeeland heeft zich per circulaire tot de aangesloten verenigingen gericht om nogmaals de aandacht te vestigen op de bepalingen inzake de medische sportkeuring. Aangezien het afdelingsbestuur tot zijn spijt heeft moeten vaststellen, dat er de laatste jaren meer en meer spe lers in het veld komen die niet me disch zijn goedgekeurd en een aantal verengingen zich kennelijk dus niet van hun verantwoordelijkheid op dit ge bied bewust blijkt te zijn, zal omdat het afdelingsbestuur op dit punt even eens verantwoordelijkheid heeft te dra gen met ingang van het nieuwe sei zoen aan de volgende punten streng de hand worden gehouden. In de eerste plaats zal elk nieuw spelend lid, dat door de verenigingen wordt opgegeven (dus zowel junioren als senioren), niet gerechtigd zijn om uit te komen indien geen bewijs van goedkeuring op het bondsbureau aan wezig is. Wanneer een dergelijk lid toch uitkomt volgt boete wegens onge rechtigd uitkomen en kunnen alle ver dere reglementaire maatregelen dien aangaande worden genomen. In de tweede plaats zullen junioren, die naar de senioren overgaan, opnieuw moeten worden gekeurd. Zolang geen bewijs van hernieuwde keuring op het bonds bureau aanwezig is, mogen deze spe lers niet voor de senioren uitkomen en zullen worden beschouwd als ongerech tigde spelers met alle gevolgen van dien. De keuringen dienen by voorkeur te geschieden door één der medische sport keuringsbureaus. Wanneer de mogelijk heid niet aanwezig is, kan toestemming worden verzocht om de keuringen door een huisarts te laten verrichten. in de bekendste merken en populaire prijzen. 3 STERREN NYLONS een zeer goede kous 1,95 DUBARRY NYLONS een klasse apart f 1,75 1,95 BRILLANT NYLONS een fijne kous 1,45 1,95 DUET NYLONS in vele soorten 1,75 CRèPE MOUSSE NYLONS in de courantste soorten. Ook voor uw nylons naar De Goedkope Simoit GOES MIDDELBURG •j* Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de h.H. Sa cramenten der Zieken, in het R.-K. Ziekenhuis te Hulst, onze tante AUGUSTA HUI.IGENS in de ouderdom van 82 jaar. Fam. Hujjgcns Fam. van Damme. Koewacht, 25 maart 1963. De uitvaartdienst zal plaatshebben op donder dag 28 maart a.s. om 9.30 uur in de R.-K. Kerk te Koewacht. Rozenkransgebed heden avond,, om 7 uur in de kerk. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze ge liefde zoon en Droeder REMY DE GROOT E betuigen wij onze oprechte dank aan de H.H doktoren en verplegend personeel van het R.-K. Ziekenhuis te Sluiskil, alsmede aan direc tie en personeel van C.B.S., Duivenmij, de Verenigde Vrienden, Z.V. Bruinvis en allen die op enigerlei wijze blijk van belangstelling heb ben gegeven. Fam. v. d. Zalm-Aerens. Sas van Gent, maart 1963. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van deelneming, ontvangen tijdens ziekte en overlijden van mijn dierbare echtge note CHRISTINA ELIZABETH DE SMET, betuig ik mijn oprechte dank aan de H.H. geeste lijken, behandelende ge neesheren en alle lof voor Zuster Amalia en het per soneel van het St. Liduina Ziekenhuis te Hulst, voor de liefdevolle verpleging aan mijn vrouw besteed. Th. de Kort Hulst, maart 1963. Steenstraat 28. De Officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Breda brengt ter kennis van belanghebben den, dat in de onteigenings procedure van Hendrikus Egbertus Maria Schaminee, in zijn hoedanigheid van burgemeester der gemeente Zevenbergen, als degene te wiens name krachtens ar tikel 19 der Onteigenings wet na te melden geding behoort te worden gevoerd, wonende te Zevenbergen, tegen B. A. Nelemans, weduwe van L. J. Groeneweg, wo nende te 's-Gravenhage door de E.A. Heer Rechter-com- missaris is bepaald dat het uaSipunsisap aap jpozaapiio zal plaats hebben op 8 mei 1963 des voormiddags om 10 uur, ter plaatse van het te onteigenen. Breda, maart 1963. De Officier van justitie voornoemd, Mr. R. H. F. H. M. Grasso Esso dealers staan met service voor U klaar!

de Stem | 1963 | | pagina 4