KAMERVETO OYER RECLAME-T.V., REGERING BLIJFT ECHTER AAN De Gaulle wat gaat ge doen? Britse werklozen ontketenden rel Elfduizend doden op Bali; vijf dorpen nog bedreigd Toxopeus en V.V.D. slikken de tegenvaller Incident om fotograaf NIEUW KABINET ERFT NETELIG PROBLEEM Ambonezen onder protest uit woonoord verwijderd Mr. Luns zendt telegram *2 raliteit. 2675-3675 T2275-32" 1775.237s 1PM5" 1875-2475 22"-3575 39"-5275 49.- - 69.- Scholten: In tijdnood BIDAULT IN PORTUGAL Autoriteiten verzwegen epidemie »of- 850-1675 DAGBLAD VOOR ZEELAND UNITY U M Baarnse moordzaak Zonnige perioden Opgelucht Brielle heeft waar nemend burgemeester Open bestel Strip-tease 12 s ro 2 Imoderne meisjes! led de poule, af- lg en zak. 1e klas té-rokje in multi- lulticolor tweed, looi, groot split en TZ&nkn 55/« pant. ins-anorak is ge- prachtige poplin- in blauw, bruin, I775.2575 SIL gabardine 3 ir850-12" A dit modieuze in prachtige rayé- eit. Nieuwe voor- 3s-ensemble -met cot top en wijd kje. Moderne pied rka in prachtige gabardine. Mo- iw en stiksels. 'I2 changeant). <je in wollen struk- ci la Chanel, biesd. Rokje met garen vownvcwt net fant.-voering, t onze kollektie. len zijn speciaal 103e JAARGANG No. 24242 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de'Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 V«or God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 27 MAART 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Tijdens de behandeling van de Baarnse moordzaak is gistermor gen een fototoestel van een pers fotograaf in beslag genomen. De fotograaf was, zonder dat hij daarvoor toestemming had, tijdens de zitting de zaal binnengekomen en vooraan naast een aantal teke naars gaan zitten. De man schoof steeds verder naar voren met de bedoeling om een foto te maken van Boudewijn H. De officier van justitie zag hoe de fotograaf van achter zijn aktetas een camera op de verdachte richtte. Hij maakte de rechtbank op de fotograaf attent. Het fototoestel liet de fotograaf in beslag nemen. De officier droeg de parketgroep van de rijkspolitie op ook buiten een onderzoek in te stellen omdat er ook fotografen door de hoge ramen van de zittingszaal fotogra feerden... Ook eergisteren heeft een foto graaf vanaf de publieke tribune foto's van de zitting gemaakt. Voor het verslag van de Baarnse moordzaak verwijzen wij de lezer naar pagina 7. (Van onze pari. redacteur) De Tweede Kamer heeft gistermiddag met 96 tegen 41 stemmen het regeringsvoorstel afgewezen om het in 1964 gereedkomende tweede T.V.-net in handen te ge ven (voor twee derde deel) van een onafhankelijke, los van de omroepen staande commerciële t.v.-organisatie. Dit Kamerveto heeft geen (directe) politieke gevolgen. Al le ministers en staatssecretarissen blijven „op grond van praktische overwegingen" zitten. Het omstreden pro bleem van de commerciële T.V. gaat nu voorlopig - tot de kabinetsformatie na de verkiezingen- in de politieke ijs kast. De uiteindelijke beslissing zal genomen worden door het nieuwe kabinet en de straks voor een-derde vernieuw de Kamer. De stemming was een anti-climax. Te voren was reeds door staatssecretaris Scholten (O. K. en W.) en minister-pre sident prof. De Quay meegedeeld, dat het „gehele" kabinet zij het onder protest zou berusten in een afwijzing principiële stokpaardjes doet dat argu ment natuurlijk niet erg overtuigend aan. In politieke kringen neemt men dan ook aan, dat mr. Toxopeus en de V.V.D.- fractie, met wie hij voor het begin van de Kamervergadering nog uitvoerig over legd heeft, uit politiek-tactische overwe gingen in hun nederlaag berust hebben, De liberalen konden, zo redeneert men, kiezen uit twee mogelijkheden: in de hoop op verkiezingswinst een kabinets crisis veroorzaken, of hun principiële be zwaren inslikken in de verwachting daar mee morele aanspraken te verwerven op een voortzetting van de huidige rege ringsconstellatie na de verkiezingen. Naar veler mening heeft de V.V.D. met het oog op de komende kabinetsforma tie voor het laatste gekozen. Of hun even tuele verwachtingen terzake gerechtvaar digd zullen zijn zal nog moeten blijken. Vaste afspraken zijn hier niet gemaakt. Ze konden ook niet gemaakt worden. Bovendien is er een zeer belangrijk punt, dat de V.V.D. van de andere huidige regeringspartners scheidt, de aanpak na melijk van de woningnood. Minister Cals in gesprek met enkele journalisten op het Haagse Binnenhof, voor de aanvang van de besprekingen aangaande de commerciële televisie. DE DIRECTIE van Van Gelder Zonen N.V. heeft besloten met terugwerkende kracht tot 1 november 1962 een loonsver hoging van 5,5 a 8 pet. toe te kennen. DE SENAAT van het Groninger studen tencorps heeft een commissie in het leven geroepen die de groentijd aan een kri tisch onderzoek zal onderwerpen. MORGEN zullen de V.S. met een tussen poos van enkele uren, een Saturnusraket en een drietraps Deltaraket afvuren. De Saturnus moet even geducht zijn, wat de stuwkracht betreft, als de Russische raketten. IN PAKISTAN heerst de pokken. In Dacca zijn vele mensen aan deze vrese lijke ziekte bezweken. De ziekenhuizen kunnen de patiënten niet meer opnemen. Volgens geruchten zijn er honderden sterfgevallen. EEN MESSETREKKER is gisteren in Arnhem tot een jaar veroordeeld. Hij stak een medecafébezoeker met een mes, maar het mes schampte af op een cent die in de zak van het slachtoffer zat. IN REUSEL reed een zware Belgische vrachtauto om onverklaarbare reden een hotel binnen. De voorgevel van het hotel ging er aan. De Belgische chauffeur liep alleen wat schrammen op. het f i i i Verwachting medegedeeld door j K.N.M.I., geldig tot vanavond: J Vooral aan zee flinke zonnige perio- J den, maar landinwaarts wisselend be- 4 wolkt met hier en daar een bui. Tot i matig of vrij krachtig toenemende t wind tussen zuidwest en zuid en de- t zelfde middag temperaturen als gis- 4 t teren of iets hogere. Vandaag: zon onder 19.03 uur. Maan J onder 21.50 uur. J Mm-gen; zon op 6.27 uur. Maan op 4 t 8.19 uur. 4 Georges Bidault en zijn secreta ris, Guy Ribeaud, hebben onder een valse naam Paul Offreyen Auberger bij de Swiss Air ge boekt en zijn via het vliegveld München-Riem vertrokken naar Portugal. Bidault heeft dit besluit onverwacht en geheel op eigen initiatief genomen. Hij vertrok onder politie-escorte uit het huis te Steinebach en heeft de voorwaarden, waaronder hij in Beieren zou mogen blij ven, kennelijk niet willen afwachten. Deze voorwaarden zouden hem namelijk gisteren zijn meegedeeld. In Beieren voelt men zich door het ver trek aardig opgelucht. „We zijn in Beie ren zeer gastvrij, maar we kunnen op ons grondgebied geen activiteiten van extre mistische politieke organisaties toestaan verklaarde Heinrich Junker, de minister van binnenlandse zaken. Bidault zou toe stemming gekregen hebben om in Beie ren te blijven op voorwaarde, dat hij geen politieke activiteit zou bedrijven, een woonplaats zou kiezen die gemakke lijker in het oog kon worden gehouden en zich zou onderwerpen aan beperking van zijn bewegingsvrijheid. Het staat vast, dat Bidault niet in Por tugal zal blijven: hij wil zijn uiteinde lijke nieuwe plaats van bestemming langs vele omwegen vaststellen. De kosten voor de speciale bewaking van Bidault in Steinebach achtte de mi nister „niet hoger dan bij een verkeers ongeluk tussen twee auto's met blikscha de". De commissaris der koningin in Zuid- Hólland heeft met ingang van gisteren met de waarneming van het burgemees terschap van Brielle belast, de heer G. W. baron van Dedem, thans burgemees ter van Heerjansdam. Zoals bekend is de eigenlijke burgemeester door de com missaris geschorst. van de t.v.-voorstellen. De minister-pre sident gaf toe, dat er binnen het kabinet wel „ernstige twijfel" heeft bestaan of men zich de Kameruitspraak kon laten welgevallen. Voor het blijven zitten, voor het capituleren dus voor de Kamermeer derheid, voerde de minister-president een praktisch argument aan. Het zou, zei hij, niet mogelijk zijn ge weest vóór 15 mei een ander kabinet te formeren. Het huidige kabinet zou dus bijna twee maanden eerder demissionair zijn geworden. Vele belangrijke zaken zou men in die tijd niet af kunnen doen. De vertraging, die daarvan het gevolg zou zijn, acht het kabinet, aldus prof. De Quay, niet verantwoord. Staatssecretaris Scholten nam eveneens een praktisch standpunt in. Hij beriep zich op tijdnood. Het is nagenoeg uitge sloten, zei mr. Scholten, dat nog vóór de verkiezingen aan een onafhankelijke commerciële t.v.-organisatie een conces sie verleend kan worden. Een dergelijke organisatie bestaat niet eens. De gega digden moeten zich nog bundelen in een combinatie. Natuurlijk zou begonnen kun nen worden aan de voorbereiding van een en ander. Naar het oordeel van de regering zou dit ook moeten gebeuren, verklaarde mr. Scholten. Wil de Kamer dat niet? Ook goed. Eigenlijk heeft een gesprek met de gegadigden onder de hui dige omstandigheden toch geen zin. Door deze aardig gevonden, praktische benadering kwam het principiële punt van de eigen beslissingsbevoegdheid der regering, ongeacht het oordeel der Ka mer, wat op de achtergrond. Die con structie zal wel gekozen zijn om de libe rale minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus, lijsttrekker straks van de V.V.D., een argument in handen te spe len om in de capitulatie van de Kamer te berusten. Na al het gehossebos op Zermatt, het verrukkelijke winter- sportcentrum in de Zwitserse Alpen, zal na a.s. zondag een dode plaats zijn. Alle hotels worden gesloten en de gasten moe ten elders hun heil zoeken. Voedsel en water voor de bevolking van Zermatt worden van nu af van elders aangevoerd. In Zermatt zelf vertrouwt men het niet meer. De waterreservoirs en de riolen zullen worden gedesinfecteerd. Vorige week wa ren er nog zevenduizend wintersportlief hebbers in Zermatt. Er zijn 180 mensen die in Zermatt een tyfusinfectie hebben opgelopen. Het is mogelijk dat er nog meer slachtoffers zullen worden ontdekt bij de algemene controle van de bevol king van Zermatt. Zoals wij gisteren al meldden, heeft de artsenkamer in het kanton Wallis de autoriteiten van Zermatt beschuldigd van nalatigheid. Gisteren werd vernomen dat de hotelhouders en de magistraat hadden samengespannen, teneinde te voorkomen dat de tyfusepidemie wereldkundig werd. Er woedde, aldus de artsenkamer, al twee maanden lang tyfus in Zermatt, maar zelfs de landelijke •overheid werd niet bestel t.z.t. verwittigd. Hierdoor kwam men met zijn komt. bestrijdingsmaatregelen veel te laat. Het Kamerveto over de regeringsvoor stellen kwam tot uitdrukking bij de stemming over de motie van mevr. Van Someren-Downer (V.V.D.). Die motie on derschreef de regeringsvoorstellen. Zij nodigde de regering voorts uit zo spoedig mogelijk te beginnen met de uitwerking ervan. Vóór die motie, dus voor één onafhankelijke commerciële t.v., stem den de V.V.D., zeven leden van de C.H. U.-fractie, twee socialisten, de heren Goedhart en Patijn, en vijftien K.V.P.'ers, te weten de heren Blaisse, Van Koever den, Lucas, Weiter, Moorman, Engelber- tink, Schuyt, Droesen, Kolfschoten, Jos. Maenen, De Wolf, De Graaf, Zwanikken, Visch en Kamervoorzitter Van Thiel. Deze K.V.P.'ers stelden bij monde van mr. Blaisse, dat „omwille van de verdraag zaamheid en democratievoorzien moet worden in de behoefte aan een onafhan kelijke t.v. Wij wensen een werkelijk open t.v.-bestel, verklaarde mr. Blaisse. Maar wij wensen ook een open bestel, verzekerde mr. Baeten, de woordvoerder van de K.V.P.-meerderheid, die nu een onafhankelijke commerciële t.v. afwijst, maar dan op basis van een wettelijke re geling. Door minister Cals nader uit zijn tent gelokt bevestigde de Limburgse af gevaardigde, dat in zijn open bstel ook reële mogelijkheden zullen liggen voor anderen dan de huidige omroepverenigin gen. Mr. Cals was erg blij met die nadere explicatie. Mevr. Van Someren-Downer (V.V.D.) eveneens. Kijk eens aan, zei daarop dr. De Kort (K.V.P.), de regering kan toch wel tevreden zijn. Er is duide lijk gebleken, dat men een open radio- en t.v.-bestel wenst en bovendien is re clame in de t.v. niet onvoorwaardelijk af gewezen. De Kamer wenst er alleen een andere opzet voor. De K.V.P.-fractieleider probeerde de nederlaag van het kabinet wat te „ver sieren". Andere fractieleiders zagen meer in het zgn. „aan- en uitkleden" van mo ties. Deze politieke „strip-tease" culmi neerde uiteindelijk in de vraag, of de ver werping van de motie-Van Someren uit gelegd kon worden als, zoals prof. Von deling (P.v.d.A.) beweerde, de aanvaar ding van een motie van wantrouwen. Daarvan was natuurlijk geen sprake, ze ker niet na de capitulatie-aankondiging die de regering tevoren reeds had ge daan. Dr. De Kort (K.V.P.), wat moei zaam uit zijn woorden komend,, herinner de er in dit verband terecht aan, dat de afwijzing door de liberalen en een deel der anti's van de Mammoetwet door nie mand is opgevat als een blijk van wan trouwen in het kabinet. Na de mededeling van staatssecretaris Scholten, dat de regering, zij het met pijn en moeite, zou afzien van het ver lenen van een concessie, trok drs. Aar den (K.V.P.) zijn motie in, waarin de concessieverlening werd afgewezen. Deze motie had toen al zijn werk gedaan. De motie van de socialist Kleywegt, die in een nieuw plan een brug poogt te slaan tussen de voor- en tegenstanders van de „zuilen" in een nationale omroep, werd aangehouden. Iedereen zag er aantrek kelijke punten in. De beslissing er over wilde men echter liever uitstellen totdat de wettelijke regeling voor het omroep- in de Kamer aan de orde Niet alleen de elf gezinnen die een be vel tot ontruiming van hun woning had den ontvangen, maar ook de veertien an dere gezinnen van het Ambonezenwoon- oord „Graetheide" in Sittard, die in april zouden verhuizen, hebben gisteren dit woonoord op vredige wyze verlaten. Om drie uur begon de grote uittocht. 's Morgens zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat alles zo gemakkelijk zou gaan. De burgemeester van Sittard, de heer H. Dassen, die in gezelschap was van deurwaarder P. Vaessen en enkele politiemannen in burger, werd aan de ingang van het woonoord ontvangen door Ambonezen die spandoeken droegen. Daarop stond te lezen, dat ze wel wilden verhuizen, maar niet naar een woonwijk. Wel naar een ander woonoord. „Geef daarom de woonhuizen aan de Neder- Burgemeester Dassen wees hen echter op de gevolgen van het gerechtelijk vonnis. Ze vroegen echter bij elkaar te mogen blijven, omdat ze uiteindelijk toch terug zouden keren naar Ambon. Intussen kregen de eerste elf gezinnen aanzegging hun woning binnen een half uur te verlaten. De gemeentepolitie en mannen van de rijkspolitie trokken het kamp binnen toen bleek dat na de ver streken tijd de woningen nog niet waren ontruimd. Intussen was echter de mogelijkheid on der ogen gezien om alle gezinnen gelijk tijdig te doen verhuizen; de veertien ove rige gezinnen zouden toch ook in april het kamp moeten verlaten. Deze moge lijkheid bleek te bestaan en omstreeks drie uur konden de 25 gezinnen vertrek ken. Ze gaan naar Souburg, Delfzijl, Doesburg en Appingedam. Enkele gezin nen zullen tijdelijk in woningen in Ge landers, die ze heel hard nodig hebben".leen worden ondergebracht. Het ziet ernaar uit dat voor president De Gaulle moeilijke tijden aanbreken. Het mislukken van de onderhandelingen tussen de mijnwerkers, die het werk 26 dagen geleden hebben neergelegd, en de directies van de genationaliseerde m\jn, kan tot een ernstige crisis leiden. Tot dusver heeft De Gaulle zich op handige wijze afzijdig gehouden. Pre mier Pompidou en de regering moes ten de kastanjes maar uit het vuur halen. Nu de vijfde republiek echter door in flatie is bedreigd en te kampen heeft met de ernstigste moeilijkheden die zich tot nu toe in de arbeidssector heb ben voorgedaan, zal De Gaulle niet voor onbepaalde tijd kunnen blijven doen alsof hij „boven dit alles" staat. De tegenwoordige moeilijkheden zijn de eerste wezenlijke binnenlandse crisis waarmee De Gaulle, sedert hij in juni van het jaar 1958 weer aan de macht is gekomen, te kampen heeft gekre gen. Indien De Gaulle de regering gelast zich niet door de stakers van haar stuk te laten brengen en geen concessies te doen, zal de Franse economie geleide lijk aan worden lamgelegd. De kolen- voorraden zijn bijna op, terwijl het met de gas- en elektriciteitsvoorzie ning niet veel beter is gesteld. De fa brieken en krachtcentrales zullen haar activiteiten wegens gebrek aan brand stof moeten staken. In de Franse pers is reeds gewag ge maakt van een eventuele algemene sta king. Indien de regering toegeeft, zal de weg zijn geëffend voor forse loonsverhogin gen, doch dit kan slechts één ding be tekenen inflatie. Niettemin zal De Gaulle evenmin werke loos toezien bij een eventuele algeme ne staking. De mijnwerkers van de Franse steen koolindustrie hebben dinsdag zendtijd geëist om het Franse volk over radio en televisie toe te kunnen spreken. Volgens hen wordt in de officiële uit zendingen de waarheid over de staking verdraaid. Een demonstratie van een groot aantalte kennen dat premier MacMillan er ver werklozen, die in de nacht van maandag op dinsdag uit alle delen van Engeland per bus, trein en vliegtuig naar de Britse hoofdstad waren gekomen om daar een protestmars te houden en contact op te nemen met leden van het parlement, vond dinsdagmiddag liaar culminatiepunt in een handgemeen met de politie vlak voor de ingangen van het Lagerhuis. Hierbij werden verscheidene mensen te gen de grond geslagen, zodat zij moesten worden weggevoerd, terwijl enkele poli tiemannen in de hitte van het gevecht hun helm verloren. Toen de strijd begon, hadden zich naar schatting reeds een 3000 werklozen voor de toegangen tot het parlementsgebouw verzameld, doch naarmate hij voortduur de, groeide deze menigte aan. Meer dan twintig agenten te voet en een tiental te paard trachtten de voortdurend opdrin gende demonstranten tegen te houden, terwijl de leiders van de demonstraties tevergeefs poogden hen tot terugtrekken te bewegen. Ook enige leden van het parlement trachtten vanuit de vensters van het Lagerhuis de demonstranten tot kalmte te manen, doch zij konden zich niet verstaanbaar maken boven het straatrumoer en de kreten „weg met de tories (conservatieven)" en „geef ons werk, dan gaan we", die uit het strijdge woel opklonken. Ook in het Lagerhuis zelf waren de in cidenten op straat niet onopgemerkt ge bleven. Tijdens de aan de gang zijnde debatten interrumpeerde een der leden met de mededeling aan de voorzitter, dat „mensen met rechtmatige belangen in het Lagerhuis, daartoe geen toegang konden krijgen". De voorzitter zegde hierop toe een onderzoek te zullen laten instellen. He Labourlid Shinwell, voormalig mi nister van Defensie, gaf als zijn mening standig aan zou doen enige der demon stranten te ontvangen. „Zij maken zich zorgen over de werkloosheid, zelfs al is hun taal af en toe een beetje ruw". De premier antwoordde hierop, al heel veel mensen te hebben ontmoet en nooit bang te zijn geweest om mensen, die hem wil den spreken, te woord te staan. Reeds eerder hadden verscheidene mi nisters zich bereid verklaard een deputa tie der werklozen te ontvangen. Naar schatting trokken dinsdagmiddag ongeveer 7000 werklozen en andere men sen in optocht door het Londense West End om de aandacht op de in het gehele land heersende werkloosheid te vestigen. Op het hoogtepunt van de gevechten was de politiemacht, die het parlements gebouw beschermde, tot ongeveer 500 man aangegroeid. Zes maal wisten de betogers het politiecordon te doorbreken, zonder er evenwel in te slagen toegang tot het Lagerhuis te krijgen. Minstens één politieman werd bewusteloos geslagen. Toen de bereden politie later werd te ruggetrokken, ontstonden nieuwe schermutselingen, terwijl honderden de monstranten midden op straat gingen zit ten. Toen één van hen werd geraakt door een bestelauto, die zich een weg trachtte te banen, begon de menigte haar woede te koelen op passerende auto's en bussen. Twee Rolls-Royce-auto's, die het parkeer terrein van het parlementsgebouw uitre den, werden "door de demonstranten be schadigd. Op de foto: Triest beeld van het eiland Bali: Overlevenden in Den Pasar be graven hun doden. Volgens de laatste berichten zou de lava stroom uit de vulkaan nog vijf dorpen bedreigen. De uitbarsting van de Goenoeng Agoeng op Bali heeft aan onge veer 11.000 mensen het leven ge kost, aldus heeft volgens Antara de voorzitter van de afdeling West Java van het Indonesische Rode Kruis medegedeeld. Door de vulkaanuitbarsting op Bali zijn rond 400.000 mensen in behoeftige omstandigheden geraakt. Dit heeft het hoofd van het Indonesische Rode Kruis meegedeeld. Deze mensen zullen zich misschien op andere eilanden moeten vestigen, daar hun woongebied op Bali door as en lava vrijwel verwoest is. Het zal minstens tien jaar duren voor dat er weer gewassen zullen groeien in de streek. De kokende lava van de Goe noeng Agoeng bedreigt thans het aan de zuidelijke helling van de berg gelegen plaatsje Moentjan, dat tweeduizend inwo ners telt, en vier dessa's. Het wegvoeren der inwoners van be dreigde plaatsen en streken ondervindt belemmering van het tekort aan autobus sen en vrachtauto's. Het bestuur van Oost-Java heeft twee hefschroefvliegtuigen voor de evacuaties ter beschikking gesteld, doch deze zijn nog niet aangekomen. Een aantal Balinezen, dat geen gehoor heeft willen geven aan de door militaire autoriteiten gegeven opdracht om uit hun woningen te vertrekken, is om het leven gekomen. Talrijke (hindoe)-gelovigen blijven in de tempels van hun dorpen bidden. Zij geven hiermede gehoor aan de wens van hun dorpshoofden. Minister Luns heeft zijn Indonesische ambtgenoot een telegram van deelneming gezonden. Gisteren is met een lijntoestel van de KLM 3 ton ingeblikt voedsel naar het rampgebied op Bali verstuurd. Men heeft ook in allerijl medicijnen en tenten gebracht naar een gebied bij Ker- mansjah in west-Perzië, waar duizenden mensen de nacht van maandag op dinsdag in de open lucht hebben doorgebracht bij temperaturen onder nul. Zondag hebben zich in dit gebied aardschokken voorge daan. waardoor lemen hutten in een der tigtal dorpen instortten. Er zijn geen do den te betreuren. Wei werden er 19 men sen gewond.

de Stem | 1963 | | pagina 1