PUT Toernooi lichte lied in april voor radio Mijn zoon Gerrit Zwart 1 vet 1 haar? g traitalO MINTER EN HINTER EN HET POEFDIER JONGE! Terugblik ^locjezecjJs Alexander Po la in Top of flop"-jury Bijbels luisterspel i.p.v. „Tierelantijnen" ZWITSERLAND NEDERLAND NIET OP T.V. De balsem met y/direet-werking VOOR VERLICHTING VAN PIJN IN SPIEREN EN GEWRICHTEN KRO-interview met auteur dr. L. Roppe Adam Faith te gast op boerderij van Rudi Radioprogramma 's Knutselaars lijmen met velpon van Ceta-Bever n'™'„KL""* MARTIN MONS Slem-feuilleton Televisieprogramma 's DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 27 MAART 1963 (Advertentie) Jan Pruis heeft een midden voetsbeentje gebroken in de nieuwe NTS-studio en kon hierdoor niet meewerken aan (Advertentie) VOOR HEN DIE DE ÉCHTE WILLEN Dus géén commerciële televisie, jammer. Ik zou het van harte toe gejuicht hebben. Niet om er naar te kijken. Maar hoe meer teevee-zenders er in de lucht zijn, hoe exclusiever de niet-kijker wordt. Nu ga ik door voor een zonderling, die niet weet wat hij mist, terwijl ook enige kennissen bereid zijn mij een beklagenswaardig mannetje te vinden, dat nog maar steeds niet genoeg bij elkaar heeft weten te sparen voor een kijkkast. Als er nu twéé programma's waren, kreeg ik als teevee-loos burger een iets uitzonderlijker status, en ik ben snob genoeg om naar een dergelijke status te haken. Iemand die twéé tee vee-programma's verzaakt, moet of wel iemand met rotsvaste principes, ófwel een grote gek zijn. Gisteren was ik derhalve bijzonder opgetogen over de plannen van me neer llmer. Die wil een teevee-pro gramma met ponskaartjes, waarbij je voor vijfendertig cent een film kunt zien. Als de overheid er bezwaar tegen heeft dat hij, llmer, een complete tee- vee-zendinstallatie in huis haalt, wil hij desnoods wel gebruik maken van een derde tv-net, zo is hij wel. Fijn, dacht ik, een derde tv-net. Het gaat goed. Als nu alle miljonairs van Ne derland hun eigen teevee-programma gaan oprichten, hebben we binnenkort keuze uit minstens tweeduizend pro gramma's. De kijkkastjes zullen dan wel wat groter gemaakt moeten wor den, want die tweeduizend kanalen kunnen niet in het tot nu gebruikelijke type, maar dat is geen bezwaar. Dan doet iedereen gewoon het dressoir uit de kamer, en de leunstoel van pa. De tafel kun je ook best missen. Dan kan het toestel met de tweeduizend kanalen best in huis. Bij zoveel kijkmogelijk heden heb je geen ander huisraad nodig. Eén krukje per huisgenoot is voldoende. En dan maar voor de beeld buis hangen, dag en nacht. „Wat zet ten we op vanavond?" vraagt pa de overige gezinsleden, „llmer, Zwolsman, Verolme, of nog maar eens zo'n ouwe zuil?" Die kant moet het heen. Bijna ieder een heeft zijn tv-toestel. De markt is oijna verzadigd. Nu beginnen we aan een geheel nieuwe ontwikkeling: ieder zyn eigen tv-zender. Voorlopig alleen de miljonairs, uiteraard. Maar als de ür]?aar' een tikje doorzet is het over Vjtien jaar zo ver. Elke Nederlander eigen net. En dan is het met die de opnamen van de Freddv Albeck-show voor de NCRV- TV. Jan Pruis zocht in het donker de weg naar de scène-ruimte en viel onverwacht in een 2 meter diepe put, welke is aan gelegd om de rondhorizon (een linnen decor) op te ber gen. De put was namelijk slecht.afgerasterd. De acteur zit op de foto met een on geluksgezicht in de kleedka' mer, terwijl op de monitor de show doorgaat. OP vrijdagavond 5 april vindt er weer een uitzending plaats van het teenagerprogramma ,Top of flop' Juryleider is als gewoonlijk Herman Stok. De jury bestaat ditmaal uit de schrijfster Harriet Freezer, de manne- guin voor teenagerkleding Rita Loo- nen, de jonge kunstschilder Arie Win kel en de auteur Alexander Pola. HET is een KRO-traditie dat op de zaterdag tussen Passiezondag en Pasen geen radio-amusements programma wordt uitgezonden. Tiere lantijnen van zaterdag 6 april komt dus te vervallen. In plaats hiervan kan men te 20.25 uur een bijbels luisterspel horen van Rolf Petersen, getiteld: „En Xerxes ging naar Ester", geschreven naar het bijbelboek „Ester". Na het einde van de 'Babylonische ge vangenschap bleven nog vele joden, gebonden door have goed of vriend schappen, achter in het Perzische rijk. Veelal leefden zij verenigd in welva rende kolonies. Sommigen onder hen bekleedden belangrijke ambten. Be grijpelijk is, dat deze welstand, ge voegd bij het afgezonderd bestaan der diaspora-joden en hun trouw aan de wet en overlevering, menige staats burger van het onmetelijke rijk een doorn in het oog was. Wij kennen een dergelijke explosieve situatie maar al te goed in een nog niet zo ver verle denIn het boek „Ester" lezen wij, hoe een fel anti-semitische vizier van koning Xerxes een jodenrazzia voorbereidde en de koning bijna voor zijn plannen won, maar hoe 's konings lievelingsvrouw, het jodinnetje Ester, dit plan wist te dwarsbomen. Hoe ten slotte Haman, de vizier, smadelijk ter dood werd gebracht en daarentegen Esters oom en voogd, de jood Morde- chai, de hoogste eer in de staat ge noot. Dit roerende en voor de toenma lige omstandigheden zo tekenende bij belverhaal is door Rolf Petersen ge dramatiseerd in opdracht van de KRO Werkt uitermate actief in op de kaard van de pijn ter verlichting van rhenmatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent n° 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie op de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. NAAR wij vernemen, is de kans uiterst klein dat de NTS in ons land toe stemming krijgt om een recht streekse reportage te geven van de voetbalinterland Zwitserland-Neder land, welke op zondag 31 maart in Bern wordt gespeeld. De Zwitserse televisie geeft wel een beeldverslag, dat hi Bussum op de beeldregistratie-appara- tuur zal worden vastgelegd. Hieruit maakt de NTS-groep sport dan een montage, welke 's avonds in „Sport in beeld" zal worden vertoond. Ditmaal verwacht de NTS geen toestemming van de KNVB, omdat er op deze zon dag namelijk competitiewedstrijden zuilen worden gespeeld. NA zijn troonsafstand in 1840 huwde koning Willem I in 1841 met de Belgische gravin Henriëtte d'Oul- tremont, de vroegere hofdame van zijn in 1837 overleden eerste echtgenote Wil- helmina van Pruisen. Daar gravin d'Oultremont de katholieke godsdienst beleed, was dit tweede huwelijk van de koning aanleiding tot tal van be roeringen. Van dr L Roppe, gouverneur van Bel gisch Limburg, verscheen onlangs het boekwerk „Een omstreden huwelijk", waarin bijzonder veel aandacht wordt besteed aan dit tweede huwelijk van koning Willem I. In het kader van de boekenweek zal de KRO-radio op zon dag 31 maart om 13.45 uur een gesprek uitzenden met de auteur. Begin augus tus verzorgt de KRO-tv een documen taire over dit onderwerp. TN het kader van de „Week van de lichte muziek" werd in december 1962 door de vier grote omroepver enigingen een wedstryd georganiseerd voor componisten en tekstdichters van het lihcte lied voor originele Neder landse liedjes. NA de sluitingsdatum van 1 maart j.l. waren 270 geldige inzendingen bij de afdeling lichte muziek van de K.R O. die als centrale post voor deze wedstrijd fungeerde, binnengekomen. De jury onder voorzitterschap van Hugo de Groot en bestaande uit Gerard van Krevelen, Theo Uden Masman, Jan de Cler, Frans Muriloff en Johnny Ombach heeft uit de inzen dingen tien liedjes gekozen, die woens dag 24 april in het V.A.R.A.-program- ma zullen worden uitgezonden. Ze worden uitgevoerd door Annie Palmen, Truus Koopmans, Nellie Wijsbek, Gert Timmerman, He.rman Emmink en Sophia van Santé, met begeleiding van het K.R.O.-Cascade orkest onder leiding van Johnny Om bach. Tijdens deze uitzending zal de jury tevens de prijswinnaars van de drie bekroonde liedjes bekendmaken. Voor het liedje dat met de eerste prijs uit de bus komt, krijgt de componist 350,en de tekstdichter 250,Als tweede en derde prijs wachten com- DE volgende tv-show van Rudi Car- rell op vrijdagavond 5 april,, speelt zich af op een boerderij ergens in Nederland. De landelijke rust zal op een aangename wijze wor den verstoord door de Engelse fdm- ster en teenager-zanger Adam Faith, bijgestaan door „The Roulettes een Amerikaanse vocal group »>The brothers lour" proberen zich zingend aan dit milieu aan te passen. Het spreekt vanzelf, dat ook de Mounties van de partij zijn. (Advertentie) Op Hilversum I 402 m is er om 20.05 uur het liedjesprogramma „Pennies from heaven" Om 20.50 uur volgt een selectie van Verdi-concerten, welke in de loop der jaren werden uitgezonden. Vervolgens is er om 22.40 uur jazzma- gazine en om 23.15 uur de muziekrevue „Weerklank". Op Hilversum II 298 m wordt om 20.10 uur een concert van het Radio kamerorkest uitgezonden. Om 21 uur volgt de lijdensoverdenking en om 22 uur is er 'een orgelconcert van Sandy Mac- pherson. Tango's en walsen worden om 23.10 uur ten gehore gebracht en tot slot is er om 23.30 uur het programma „Nachtmuziek" ponisten en tekstdichters resp. 200, 150,en 100,—. Dit programma wordt een van de vele muzikale uitzendingen, waarmee de Hilversumse omroepverenigingen in de week van 22 tot en met 27 april a.s. gaan stuivertje wisselen en waar over wij vorige maand reeds uitvoerig hebben bericht. Om half acht verzorgt Jan Cottaar in het KRO-programma de sportrubriek. Na het journaal spreekt Z.E. kardinaal Alfrink over de bisschoppelijke vasten actie en om 20.25 uur is er het actuali teitenprogramma „Brandpunt". Tineke Roeffen regisseert om 20.25 uur de vierde aflevering in de serie „Vloekjes bij de thee" en om 21.05 uur presenteert Fred Rombouts uit de glazen zaal van het RAI-gebouw „TV-dansant". De laatste aflevering van de serie „De gren zen van het leven" is om 21.40 uur ge wijd aan de dood. Aalmoezenier P. C. Groenendijk houdt om 22.15 uur de epi loog en om 22.25 uur is er nog het laat ste nieuws van het NTS-journaal. E'elgië-Vlaams brengt om 20.20 uur „Schipper naast Mathilde" en om 21 uur een programma over penningkunde. Om 21.45 uu uur volgt het „Taptoe" Hoewel de afzonderlijke programma onderdelen van de AVRÖ-televisie-avond gisteren op zichzelf zeker niet slecht waren, was het programma als geheel niet best. Er werd teveel gepraat. Eerst waren de regeringsfunctionarissen en kamerleden aan het woord. Vervolgens werd onder leiding van Willem Duys door drie kunstenaars over jong talent gesproken en aan het slot van de avond hielden vier letterkundigen zich „aan hun woord". In de uitzending die gewijd was aan Maarten Toonder en Tom Poes kon men echter genieten van leuke fragmenten uit de zo succesvolle strips. Dit een half uur durende programma was goed samen gesteld en gaf een uitstekend beeld van de werkzaamheden van Toonder rond Tom Poes in de voorbije vijfentwintig jaar. Het was leuk om naar te kijken. De rest van het programma had even goed via de radio gebracht kunnen worden. B. Woensdag 27 maart HILVERSUM I 403 m VARA: 12,00 V.h. platteland 12,05 Half om. lichte gram .12,30-12,33 Land- en tiiinb.meded. 13.00 Nws. 13,15 Italiaans 47) „In dit geval zou dat misschien zelfs dubbel gelden, want het huis is sinds het gebouwd werd in handen van de Van Maerlants geweest," merkte juf frouw Goudsmit op. Perquin vertelde hoe hij voor zijn hu welijk kamers had gehad in een oud grachtenhuis. En hoe hij nog altijd heim wee had naar de sfeer van die gracht. „Het huis tegenover mij had twee speelse dolfijntjes aan weerskanten van de geveltop. Wilt u wel geloven dat ik die nog altijd mis als ik uit mijn raam de blokkendozen van onze moderne wijk zie? Het is onze grote illusie nog eens een grachtenhuis te krijgen. Maar dat zal wel een illusie blijven vrees ik. Dat is een bijzonder goed schilderijtje, dat u daar hangen heeft, mijnheer Van Maerlant." „Ja, dat is een nieuwe aanwinst. Ik heb er veel moeite voor moeten doen." Het tekende de man, dacht Perquin, dat hij niet zei: ,Ik heb er een heel hoge prijs voor moeten betalen.' Het gesprek kabbelde verder, over de pas ontdekte charters, over de kruiden tuin, die een bijzondere liefhebberij van Van Maerlant was, over duizend en één dingen. Maar onder dit alles voelden Perquins geoefende zintuigen een onderstroom van gespannenheid: Het was of zij, zoals ze daar met hun drieën zaten, een stuk opvoerden. Alsof de woorden werktuiglijk werden gespro ken, terwijl de gedachten heel ergens anders waren. ,Nu moet het komen, waarop ik heb gewacht", dacht hij. „Als ik maar ge duld heb, niets forceer. Deze mensen bezitten de sleutel tot het raadsel van Gerrit Schels dood.' „U ziet, ik ben nog altijd hier," wend de hij zich glimlachend tot zijn gast heer. „Ik heb me dus niet schuldig ge maakt aan de zonde van omissie." Laurens Van Maerlant glimlachte ook. „Ik veronderstel dat u nu onder het Galgepoortje door kunt lopen zonder voetstappen te horen?" zei hij wat gek scherend. „Dat kan ik inderdaad." Perquins toon was ongewoon ernstig. De conrectrix keek hem onderzoekend aan en blikte dan vragend naar Van Maerlant- „Juffrouw Goudsmit wou u graag raadplegen over iets dat haar is over komen. Zij is bang dat ze niet geheel volgens de regels heeft gehandeld, daar om geeft ze er de voorkeur aan bij u te biechten en niet bij commissaris An- driessen, ziet u?" ,Ja, mijnheer Perquin, uw positie nprh°P e Programma's ook in de zaak is toch altijd nog een an- g aaan» PRAET-MAECKERdere en daarom dacht ik..." Ze zweeg en beet zich even op de lippen. „Nu ja, ik doe, geloof ik, het best maar met de deur in huis te vallen. Toen ik verklaarde niet op de avond van Schels dood, maar de avond tevoren bij hem te zijn geweest, loog ik. Ik was daar wel degelijk die bewuste avond." „Ik heb geen ogenblik anders gedacht juffrouw Goudsmit. Het leek me ondenk baar dat mevrouw Veldman zo'n kort geheugen zou hebben." „Maar u heeft niets gezegd?" „Ik gaf er de voorkeur aan te wach ten tot u wat zeggen zou." r- 'X"|T „Nu, ik ben dan naar hem toe ge gaan. Ik wou hem zeggen dat hij voor al niet moest denken dat hij ongestraft... nu ja. dat ik ervoor zou zorgen dat hij overal werd uitgespuwd en nergens meer een voet aan de grond kreeg. Het was natuurlijk allemaal onzin, dat weet ik ook wel. Tegenwoordig kan een pro gressief jongmens met de relaties van Gerrit Schel zich heel veel, zo niet al les permitteren. Ik kon hondermaal uitroepen dat hij en niemand anders die arme Wendela had vermoord, maar. het enige antwoord dat ik zou krijgen was, dat ze zelfmoord had gepleegd. En in de letterlijke zin was dat nog waar ook. Maar ik voelde dat ik iets moest doen, wou 3k niet gek worden." „Stoom afblazen," zei Perquin. „Heel begrijpelijk." „Toen ik binnenkwam, vond ik hem heel nerveus. Dat verwonderde mij, want ik had tot nu toe altijd gedacht dat hij zenuwen had als stalen kabels. Ik had hem een paar dagen niet ge zien en hij was onherkenbaar veranderd. Hij beefde over zijn hele lichaam en bij het minste geluid vloog hij overeind en keek angstig om zich heen. Het eerste wat hij mij vroeg, nog voor ik gelegenheid had iets te zeggen, was of ik de voetstappen had gehoord. Ik begreep niet wat hij bedoelde, en zei dat ik niets gehoord had. Hij vloog me bijna aan en zei dat ik loog. ,Je hebt die voetstappen heel goed ge hoord, ze zijn er altijd. Haar voetstap pen. Denk je dat ik die slepende poot van haar niet herken? En jij weet het. Je bent immers een vriendin van haar? Maar ik zal jou wel krijgen, zo als ik haar gekregen heb, jou..' Ik zal de woorden die hij gebruikt maar liever niet herhalen." „Neen, die kan ik me zo wel voor-- stellen," zei Perquin droog. „Wat ge beurde er verder?" „Hij bleef doorrazen over die voet stappen. En toen, opeens, schoot hij op mij af. Ik zal nooit dat gezicht verge ten, het was het gezicht van een dui vel. Toen heb ik die pressepapier van de tafel genomen en hem die naar het hoofd gegooid." „Heel verstandig," meende Perquin goedkeurend. „Ik had nooit gedacht dat ik hem ra ken zou, ik mik verschrikkelijk slecht. En het was me er alleen maar om te doen tijd te winnen. Ik hoopte dat hij terugschrikken zou en me zo gelegenheid geven de deur te bereiken en de trap af te rennen, de gang door naar de buitendeur." Zij haalde diep adem. „Maar ik raakte hem wel. mijnh'eer Perquin, ik raakte hem wel. De presse papier schampte langs zijn slaap, die begon te bloeden. Hij viel als een blok. Ik ben toen weggerend, zo gauw ik maar kon. Die verdere avond en nacht waren vreselijk. En toen ik de volgende mor gen hoorde dat Gerrit Schel dood was gevonden, waarschijnlijk vermoord, was ik er geheel van overtuigd dat ik de moordenares was. Ik en niemand an ders. Ik had 'een gevoel of ik gek zou worden." „Niet de moordenares, juffrouw Goud smit. U had met het volste recht u op noodweer kunnen beroepen." „En wie zou het geloofd hebben? Commissaris Andriessen soms? U ver geet dat er geen getuigen waren. Vlak daarop hoorde ik waar het lichaam ge vonden was. En ook van die tweede slag op het hoofd. Toen begreep ik er niets meer van. Hoe kwam Gerrit Schel, die ik voor dood in zijn kamers had achtergelaten, in een kolk in de Brakke Gronden terecht? En wie had hem die klap op het hoofd gegeven? Ik had niets anders gedaan dan hem die pres sepapier naar het hoofd gooien. Dat wist ik zeker. De enige conclusie die ik uit dit alles kon trekken, was, dat Schel nog had geleefd, toen ik weg rende. Het was natuurlijk erg laf van me, ik had moeten kijken hoe het met hem was. Moeten nagaan of hij nog te helpen was. Maar ik kon eenvoudig niet, mijnheer Perquin. Dat was geen angst, het was afschuw. Ik zou hem niet heb ben kunnen aanraken." Er heerste een stilte die slechts werd verbroken door een houtblok, dat in een vuurwerk van veelkleurige vonken uit elkaar viel. Dan zei Laurens van Maerlant, ter wijl hij opnieuw de glazen vulde: „Ik ben bang. Jetje, dat wat je mijn heer Perquin hebt verteld, die arme ou de baas niet in het minst zal helpen, zo als ik al zei." (Wordt vervolgd) GENOEG Het is de klassieke Amerikaanse droom: verdien een miljoen dollar en trek je op 35-jarige leeftijd uit za ken terug. Voor Peter L. Scott is deze droom werkelijkheid geworden. Verleden week waren Scots winsten gestegen tot precies een miljoen dol lar. Hij besloot zich uit zaken terug te trekken. „Wij zijn tot de slotsom gekomen dat veel bezittingen maar zeer betrekke lijk zijn", zei hij, „wanneer geld een doel wordt, kun je er beter mee uit scheiden". OVER 75 JAAR Dr. Glenn T. Seaborg, voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, heeft voorspeld dat binnen 75 jaar: de mens met door kernenergie aangedreven raketten reizen zal maken naar de maan en andere „dichtstbijzijnde planeten". vanaf verticaal opstijgende vlieg- havens een reis naar alle delen van de wereld binnen enkele uren zal worden gemaakt. mensen radiotelefonisch contact met elkaar zullen hebben via een radioapparaat, ter grootte van een polshorloge. rekenkundige breinen industrieën en huishouden zullen verzorgen. vele ziekten, waaronder kanker, zullen zijn uitgeroeid. op zee landbouw zal worden be dreuen. er geen vrees meer zal bestaan voor orkanen, tyfoons en over stromingen, omdat de techniek het weer onder controle zal hebben. RETOURTJE De Denen zij een betrouwbaar volk, Iedere keer, wanneer de gevangenis van Kopenhagen te vol wordt, stuurt de leiding een paar gevangenen, die tot een korte straf zijn veroordeeld weg met een treinretourtje en geld voor een maaltijd. Deze gevangenen reizen dan zonder geleide naar een andere gevangenis in een provincie stadje, die niet zo vol is. Daar zitten ze dan hun straf uit en reizen na af loop op de tweede helft van hun retourtje naar huis. CADEAUTJE De burgemeester van de plaats Ca» noa op Kreta heeft van de Westduitse regering 324 boeken over chemie, fy- sica en andere onderwerpen ten ge schenke gekregen voor de gemeente bibliotheek. (Advertentie) V; wassen met Sébo shampoo Een produkt van l'Oréal de Paris ens. met zangsol. 13,45 Gespr. portret 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksliedjes en -dansen 15,00 Beter wonen, toespr. 15,10 V.d. jeugd 17,00 Promenade-ork. 17,30 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Licht instr. trio 17.50 Regeringsuitz.: Geven en ne men. Tips voor en van weggebruikers 18,00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18,30 Ra dio Volksuniversiteit: Variaties op het thema mens als mogelijk klankbeeld der sociale wetenschappen, door dr. W.A. 't Hart 19,00 V.d. kind. 19,10 VARA- varia en lichte gram. VPRO: 19.30 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Lichte orkestmuz. en zangsol. 20,40 Kaf en koren, wekelijkse notities 20,50 Operaconc. (gr.) 22,20 Rep. van de middenst.conferentie 22,30 Nws. 22,40 Jazzmagazine 23,15 Weerklank, mu ziekrevue 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m NCRV: 12,10 Licht instr. ens. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 12,53 Gram., event, act. 13,00 Nws. 13,15 Lichte orkestmuz. en zangsol. 13.35 Mo derne orkestwerken (gr.) 14,50 Wie luistert mee?, lesen in het muziekbe- luisteren 15,20 Israëlische volksliederen 15,50 Bijbelvertelling v.d. jeugd 16,00 V.d. jeugd; 17.15 Moderne jazzmuz. 17.40 Beursber. 17,45 Lichte muz. 18,00 Op de man af, praatje 18,05 Vocaal ens., mo- dorne muziek. 18.30 Het Spéctrum, lez. 18,45 Nwe gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Meded. of gram. 19,15 Leger des Heilskwartier 19,30 Radiokrant 19,50 Pia nospel, lichte muz. 20,10 Radio Kamer- ork. en trompet-solist, klass. muz. 21,00 Lijdensoverd. (II) 21,30 Geest, liederen 21.50 Een Nederlandse gemeente in Ethio pië. lez. 22,00 Kerkorgelconc. 22,30 Nws. 22,40 Avondoverd. 22,55 Pianospel (gr.) 23,10 Amus.muz. (gr.) 23,30 Lichte muz. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 334 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,30 Weerber. 12,35 Swingmuz. 12.50 Beursber. 13,00 Nws. en weerber. 13.15 Kamermuz. 14,00 Nws. 14,03 Schoolradio 15,00 Koorzang 15,30 Symfonische muz. 16,00 Nws. 16,03 Beursber. 16,09 Eng. les 16,24 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,15 Hobo recital 17,30 Kamermuz. 18,00 Nws. 18,03 Lichte orkestmuz. 18,10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V.d. sold. 18,50 Radio- kron. 19,00 Nws. 19.40 Moderne muz. 19.45 Jeugd en muziek 20:00 Opera- en Bel-Cantoconcert 21.35 Lichte muz 22.00 Nws. 22.15 Folklor. muz. 22.35 De zeven kunsten 23,00 Nws. 23,05 Lichte muz. 23,55 Nws. 0,01-0,45 V.d. zeelieden. BRUSSEL FRANS 484 m: 12,30 Gevar. muz. en act. 14.03 Lichte muz. 15,03 Operettemuz. 16,08 Lichte muz. 17,00 Nws. 19,30 Nws. 22,00 Wereldnws. 22,15 Teenagermuz. 22,55 Nieuws. Donderdag; 28 maart HILVERSUM I 402 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dag opening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Progr.- overz. en lichte gram. 9,00 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,10 De groenteman, praatje v.d. vrouw 9.15 Klavecimbelrec. (gr.), klass. muz. 9.35 Waterst. 9,40 Morgen wijd. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Kookkunst 11,15 Hoornens., moderne muz. 11,30 Piano trio, moderne muz. HILVERSUM II 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Morgengeb. 7,15 Gram., strip v.d. jeugd en ber. 7,55 Overw. 8,00 Nws. 8.15 Lichte gram.. 8,50 V.d huisvr 9,40 Schoolradio NCRV: Gram. 10,03 Klass. gram. 10,15 Morgend. 10,45 Geest, liederen (gr.) KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Geest, liederen. Woensdag 27 maart KRO: 17,00 V.d. kind. NTS: 17,35- 17,45 De verrekijker, intern, jeugdjourn. 19.30 Sportuitz. 20.00 Journaal en weer- overz. KRO: 20,00 Praatje over de bisschoppelijke vastenactie 20.25 Brand punt 20,50 Vloekjes bij de thee, licht progr. 21,05 TV-dansant, progr. over oude en nieuwe dansen 21,45 De grenzen van het leven - De dood 22.20 Epiloog NTS: 22,30-22,35 Journaal. FRANS BELGIë: 18,30 Berichten 18,33 Film 19.00 Eng. les 19,30 V.d. vrouw 20,00 Journaal 20,30 Boomerang, Ame rikaanse film 21,55 Problèmes d'Aujourd" hui 22,45 Journaal. VLAAMS BELGIë: 17,00-18,00 V. d_ jeugd 19,00 Ripcord: De verborgen zen der, tv-feuill. 19,25 Autorama, voor de automobilisten 19,55 Weerpraatje 20,00 Nws. 20,20 Schipper naast Mathilde, spel 21,00 Progr. over munt- en penningkunde 21,45 Kamermuz. 22,10 Nws. (Advertentie) Met schitterende plaatjes van rederij vlaggen! NIEMEYER GARANDEERT DE KWALITEIT 23. Na een reis van vijftien dagen liet de Neeltje II het anker in Njam-Njam vallen. Het was maar een klein haven tje. maar er was drukte genoeg, zodat Minter en Hinter hun ogen uitkeken over de reling. Toen de loopplank was neergelaten, verzamelde de hele be manning zich op het voordek, en daar verscheen kapitein Hebbe. Hij ging op een verhoging staan en hield een toe spraak. „Mannen," zei hij, „er -is hier in Njam-Njam hen hoop te zien. Mooie en leerzame dingen. Daarom krijgen jullie vanmiddag verlof om van boord te gaan. Allemaall" „Hoera!" riepen de matrozen, maar Kloemp werd achterdochtig. ..Moeten we dan niet heipen met die'eh leeuw?" vroeg hij. „Niet nodig," antwoordde de kapitein, „dat komt wel." „Hm," mompelde Kloemp, „die komt straks natuurlijk, als we weg zijn, maar als de ouwe denkt mij te hebben, dar. zal hem dat niet glad zitten! Vóór we wegvaren heb ik in die kooi gekeken." Zo sprekend volgde hij de anderen naar de wal, want ondertussen kon hij best wat plezier gaan maken. Minter en Hinter staarden hem be droefd na- Ze moesten aan boord blij ven--..

de Stem | 1963 | | pagina 13