WAT Q3 WAAR? Lezin glas HET Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Raad Yerseke bezorgd voor de toekomst Vele problemen aan de orde in raad van Goes Veel belangstelling voor Wiener Sangerknaben rani, of vrl. AGENT LUCTOR Fiets lenen kost matroos een maand hechtenis 'n ^implex... {natuurlijk (VOLVO MAYFAIR DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 MAART 1963 ZUID-BEVELAND BEHANG bijlzffü Dagblad De Stem Doktersdiensten Dierenartsen De fiets, die er „uitspringt" HULST Instructieve lezing over Matthaus Passion voor al Uw autobanden AXEL OOSTBURG TERNEUZEN Diploma-uitreiking Bemetel Terneuzen Voor politierechter Middelburg Dronken zeeman ruiten in sloeg Ziektegeld-ruzie Drietal vandalen Laatste avonden van Instuif Kanaalzone Werkprogram van de huurdersbond Herenkostuums Bèr Pluym NA OESTERRAMP Wijziging vm beleid nodig Ziekenvervoer IN MAGDALENAKERK TE GOES Bioscoopbelasting HOOGWATER Schadevergoeding Oesterkwekers op audiëntie Vandaag Morgen Maandag OP Grote druku de exposii Onder p Glasaari Wensen int mfM Nieuw- en Sint Joosland RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert maandag- avond. De volgende punten zullen aan de orde komen: aankoop tuingrond in de Korteweg, subsidieverzoek, toeken ning koudetoeslag, voorlopige vaststelling der gemeente-rekening over 1960 douche cellen in woningwetwoningen, verbou wing dokterswoning, bliksembeveiliging openbare lagere school, nieuwe jaarwed- de-verordeningen en salarismaatregelen per 1 januari 1963. Na afloop van de openbare vergadering zal er een besloten vergadering worden gehouden. Advertentie) Voor ons agentschap OVEZANDE zoeken wij voor direct een Voor degenen, die in de voormid dag over vrije tijd beschikken, is dit een uitstekende gelegenheid om een zeer aantrekkelijke bijverdienste te verwerven. Het is bovendien prettig, gezond en zelfstandig werk. Vraag vandaag nog inlichtingen aan het kantoor Dagblad De Stem Klokstraat 1, Goes, tel. 6252 (01100) Krabbendijke RAADSVERGADERING De raad der gemeente komt woensdag 27 maart a.s. om 7 uur in openbare ver gadering bijeen. Voorgesteld wordt o.m. de presentie gelden voor de leden van de raad, de leden van de overige commissies en de leden van de stembureaus te verhogen. De raad zal voorts hebben te beslissen over de benoeming van een gemeente werkman. Ovezande GESLAAGDE AVOND VROUWEN BOND De r.-k. vrouwenbond hield in de St. Agnes nijverheidsschool een zeer ge slaagde avond, welke door ruim vijftig leden werd bijgewoond. Het hoofdbe standdeel van het programma tijdens deze bijeenkomst was een inleiding van zuster Vernimmen over het thema „Ge zondheid. een gave of een opgave?" Op geestige wijze heeft zij zich van haar taak gekweten. Voorafgaande aan de inleiding van zuster Vernimmen werden nog een aan tal huishoudelijke zaken van de bond on der de aandacht van de leden gebracht. In samenwerking met de plaatselijke boe- rinnenbond zal in het kader van de wereld-bid- en boetedag voor vrouwen op maandag 25 maart a.s. (Maria Boodschap) een avondmis worden opgedragen in de parochiekerk. Ook werd besloten om voor een pas overleden lid van de bond bin nenkort een H. Mis te laten opdragen. Yerseke UITBREIDINGSPLAN De raad heeft uitvoerig het uitbrei dingsplan besproken. Dit omvat door braak Breeweg-Langeville, verbinding Steeweg-Dam en het nieuwe bouwplan Burenpolder. Zeer veel bezwaarschriften waren ingediend maar moesten op enkele kleine wijzigingen afgewezen worden omdat het uitbreidingsplan niet meer uitvoerbaar zou zijn. Pand Stokvisstr. 2 werd voor onbepaalde tijd verhuurd aan P. v.d. Berge. Van de herv. gemeente en van de instelling van maatschappelijke zorg werd 21 ca grond aangekocht voor 1,75 per ca. Het woonhuis van H. Lin- denberg, Stoofstr. 13 werd aangekocht voor 1200 plus een daarbij gelegen strook grond voor 170. Als lid Stichting volkshuisvesting werd in plaats van mej. Oom benoemd de heer J. Korstanje. Enkele wijzigingen in de gemeentebegro ting werden zonder opmerkingen goedge keurd. TOEWIJZING WONINGEN G.S. heeft de gemeente de bouw van 8 woningwetwoningen toegewezen, te bou wen in de Burenpolder. De fa. J. Mar- teyn is bereid gevonden de woningen te bouwen tegen een prijs van plm. 14.500 per stuk. De huur van deze woningen zal 16,30 per week bedragen. De ge meente zal van het rijk als voorschot 18,360 voor de grond en 122.256 voor de bouw ontvangen. WONING VOOR GRAFDELVER De raad heeft in principe goedgekeurd dat voor de grafdelver een woning zal worden gebouwd. De nieuwe woning komt aan de ingang van de nieuwe be graafplaats aan de Molenlaan. De stich- tingskosten zullen 21.200 bedragen. Advertentie) D# nieuwste- I I collectie I 111 BREDA BERGEN OP ZOOM ..OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefooD 6252. Goes AIq. redacteur voor Zeeland: b DE LJG1 tel 6252. Goes Kxploitatie- inspectie Zeeland L K M DE JONG tel 2377 - HULST Kedacteur voor Zeeuvosch-Vlaanderen U KUYPEKS telefoon 2377 Huls» yrivé 3327 Kedacteur voor Walcheren. H SCHETS telefoon 3566 VUssingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 pej mm. l mm Ingezonden mededelingen s= 2M» mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. ..Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer t 0,20. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Dit weekeinde neemt waar voor Ter- neuzen dokter Bos; voor Axel dokter Boor; voor Oostburg en Aardenburg dok ter Rijk te Aardenburg, teL 01177-466; voor Oosterland en Bruinisse dokter De Putter te Oosterland, tel. 01114-280; voor Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuid- zande dokter Bom te Cadzand; voor Mid delburg dokter Frumeau, tel. 2635; voor Vlissingen dokter Bil, tel. 3619; voor Goes dokter v. d. Feen, teL 5003; voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Lu- cas-Luyckx, tel. 01105-280; voor Nieuw- dorp en Borssele dokter Gelderblom, tel. 01196-327; voor Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath dokter Donker, tel. 01134-544; voor 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkens- zand dokter Zonnevylle, tel. 01106-202; voor Kwadendamme, Hoedekenskerke dokter Kole, tel. 01193-262. Dit weekeinde neemt waar voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag de heer Cy- souw te Sas van Gent, tel. 01185-588; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer P. Borm te Nieuw-Namen. (Advertentie) Gemonteerd met Vredestein- banden Vraag de geïllustreerde SIMPLEX-pocket aan de erken- 1 de dealer en doe mee aan de gezellige prijsvraag! Voor een aandachtig gehoor, dat gro tendeels uit jongeren bestond, wat een verheugend verschijnsel mag heten, heeft de heer J. Ivens gisteren aan de voor avond der jaarlijkse uitvoeringen te Hulst en Aardenburg In de kantine van het Janseniuslyceum een instructieve le zing gehouden over de Matthaus Passion van J. S. Bach. Met muzikale illustraties door middel van een bandrecorder, wist de spreker het auditorium een verhelderend inzicht te geven in, zowel de compositorische als de instrumentale en vocale kenmerken van dit onsterfelijk meesterwerk. Het blijft een nimmer te beantwoor den vraag, hoe de componist zelf zou oordelen over de hedendaagse vertolkin gen, die qua bezetting en instrumenta rium wel enorm afwijken van zijn eigen tijdse. Toen waren er slechts vijftig exe cutanten, waaronder geen vrouwelijke. Dit is slechts het vijfde of zesde deel van het huidige aantal. Enkele van de thans gebruikte instrumenten waren toen onbekend. De heer Ivens wees zijn toe hoorders bij herhaling op de drie pij lers van de Matthaus Passion: de recita tieven, de koralen en de aria's die na drukkelijk werden gecomponeerd voor twee koren en twee orkesten, zulks in tegenstelling met b.v. de Johannes Pas sion. (Advertentie) TIVOLIWEG 63 HULST Telefoon 01140-2461 LEZING OVER IERLAND Vrijdag organiseerde de stichting ZVU in het Centrum haar laatste avond van het seizoen 1962-63. De spreker van deze avond was de heer W. Vijfwinkel uit Rotterdam. Op bijzonder boeiende wijze hield spreker een lezing over Ierland, het groene eiland. Hij betreurde het, dat Ierland niet de toeristische belangstel ling krijgt, die het verdient. Men vingit er een rijkdom aan kleuren, zoals men die vrijwel nergens anders in Europa aantreft. Opvallend is de rust, die van het fraaie landschap uitgaat. De spreker had zelf een reis van drie weken ge maakt door Ierland en vertoonde de door hem gemaakte dia's. Clinge VERKEERSEXAMEN De leerlingen van de zesde klas van de St. Bernardusschool hebben schrifte lijk examen afgelegd voor veilig verkeer. Dit examen werd afgenomen door de rijkspolitie in samenwerking met het onderwijzend personeel. Nog voor de paasvakantie zal het prak tische gedeelte van dit examen worden gedaan. Nieuwdorp VIJF JUBILARISSEN BIJ „OOST-KETELAAR" In het verenigingsgebouw te Nieuw dorp heeft gistermiddag de huldiging plaatsgehad van 5 jubilarissen van het fruitbedrijf C.V. „Oost-Ketelaar" te Le- wedorp. De jubilarissen werden toege sproken door mr. W. Suermondt Wzn. beherend vennoot, die uitvoerig de ver- iiensten belichtte van de verschillende jubilarissen en wees op hun bijzondere kwaliteiten. Zo hebben de heren K. de Smit, be drijfsleider en C. Nieuwenhuyze, 25 jaar geleden een bijzonder groot aandeel ge had in de omzetting van 55 ha bouw- en weiland in een modern fruitteeltbedrijf, zoals dat van „OosUKetelaar". De heer L. Nieuwenhuyze heeft als specialè taak de verzorging van de bijen. De heer P. Driedijk is een bijzonder ervaren tractor chauffeur. terwijl de heer A. Mulder, de vijfde jubilaris, bijzonder goed met het paard van het bedrijf weet om te gaan. De heer De Smit kreeg een tv-toestel aangeboden, de vier anderen een asbak met inscriptie en een geschenk onder couvert. Er waren bloemrijke felicitaties van het NFO, terwijl er ook nog geschen ken waren binnengekomen van o.a. de veilingvereniging Zuid-Beveland. Na de huldiging werd met de gezinsleden van de jubilarissen de maaltijd gebruikt. Gis teravond waren ook de collega's en de echtgenoten van de zilveren jubilarissen aanwezig om mee te genieten van het optreden van de goochelaar prof. Mistico uit Rotterdam. (Advertentie) VRACHTWAGEN LIET DOORGANG NIET VRIJ De vrachtwagenchauffeur E. S. alhier heeft gisteren ter hoogte van de oprit voor rijksweg Utrecht op de weg Breda- Tilburg de doorgang onvoldoende vrij gelaten voor de passerende bromfietser J. van E. uit Dorst, die met ernstige vleeswonden in het gezicht naar het St.- Ignatiusziekenhuis werd vervoerd. Sas van Gent INENTING HONDSDOLHEID Donderdag 28 maart a.s. 's namiddags om twee uur wordt in de garage van de gemeentelijke reinigingsdienst gelegen heid gegeven tot inenting van honden tegen hondsdolheid. Deze inenting bete kent de afsluiting van de entcampagne in deze gemeente. Tegelijkertijd zullen houders van honden, die hun dieren par ticulier hebben laten enten een honde penning in ontvangst kunnen nemen, waarbij hen tevens een nieuw certificaat van inenting zal worden overhandigd. Schoondijke FEESTAVOND VANWEGE JUBILEUM VOETBAL VERENIGING Dinsdag a.s. houdt de voetbalvereni ging te Schoondijke een feestavond in verband met haar dertigjarig bestaan. Scheidsrechter Leo Horn heeft zich be reid verklaard deze avond een causerie te houden over zijn jarenlange ervaring als internationaal scheidsrechter. Zondag jl. heeft hij nog een topwedstrijd gefloten. Hij is een begaafd spreker wiens woord de toehoorders ongetwijfeld zal boeien. Na zijn causerie wordt de film van de wedstrijd Real Madrid-Benfica vertoond. Ook de wereldkampioenschap pen voetbal te Stockholm komen op het scherm en voor de afwisseling de wereld kampioenschappen schaatsen te Moskou. Er bestaat reeds veel, belangstelling voor deze avond. Sluis HAND ERNSTIG GEWOND In de fabriek van L. Oudaert en zn. overkwam de 15-jarige S. uit Hoofdplaat een ernstig ongeval. Hij kwam met zijn rechterhand tussen het zware mes van een afsnijmachine waardoor hem vier vingers werden afgesneden. Na een be handeling in het St. Antoniusziekenhuis in Oostburg kon de jongen naar huis ge bracht worden. Sluiskil INBRAAK IN DROGERIJ In de naclrit van donderdag op vrijdag is er ingebroken in de Coop. Zeeuwsch- Vlaamse Groen voeder drogerij te West- dorpe, op het kanaaleiland nabij Sluis kil. De daders hebben zich door het openbreken van een raam toegang weten te verschaffen in het kantoor. Er werd een bedrag van ongeveer 200 gulden ont vreemd. De politie heeft de zaak in on derzoek. Van de dader (s) is nog niets bekend. In de kantine van de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij. heeft de onderdirec teur, de heer J. Pannevis, aan de ge slaagden Betemei scheepsmetaalbewerken de heren J.L. van Geersdaele (Honte- nisse), G.C. Arens (Ossenisse), E.J. van Goethem (Stoppeldijk), W.L. Leenknegt (Lamswaarde) en F.K. Hofman (Terneu zen) en aan de geslaagden boutbewerken de heren L.J. Warnier en P.R. de Kerf (Hulst) en J.T. Bakker (Terneuzen)het diploma uitgereikt. VERKEERSWEDSTRIJD Vanmiddag wordt in café La Belle Vue een verkeerswedstrijd gehouden tussen negen ploegen, ieder bestaande uit vijf personen van leerlingen van de l.t.s., de u.t.s. en de chr. uloschool. De kampioen van vanmiddag is dan meteen Zeeuwsch kampioen. Deze ploeg komt volgende week zaterdag te Hilversum uit op het landskampioenschap verkeerskennis. OUDHEIDKUNDIGE KAMER? De vereniging Oud-Terneuzen verga derde in café De Vriendschap, onder voorzitterschap van de heer J. de Vries. Deze vereniging, die slechts enkele we ken geleden werd opgericht, verheugt zich in een grote belangstelling. Zij telt nu al vijftig leden. De heer de Vries, die over vele fraaie dia's en foto's beschikt toonde oud en nieuw Terneuzen op het witte scherm. Hij deelde ook mee, dat het gemeentebestuur zeer sympathiek staat tegenover de gedachte een oudheid kundige kamer in te richten. Verschei dene leden brachten albums met foto's van de stad van weleer mee. Er werd na de vergadering een ruilbeurs voor deze foto's gehouden. V ogelwaarde RAADSVERGADERING Op dinsdag 26 maart komt de raad van Vogelwaarde in vergadering bijeen Het aanvangsuur van de vergadering is bepaald op 's middags half drie. Als eerste punt op de agenda staat de benoe ming van een wethouder in de vacature F.A. de Bakker. Daarna wordt het aan pakken voor de raad. want de agenda telt niet minder dan dertig punten. (Van onze versjaggever) De weg van de Vlissingse bin nenstad, waar de matroos o.g. P.V. uit Amersfoort met enkele colle ga's het „weer eens aan wal zijn" met een goed glas had gevierd, naar zijn schip in de buitenhaven, was de zeeman te lang gebleken. Een fiets, die hij ergens zag staan, bood een goede oplossing. Voor de politierechter te Mid delburg resulteerde deze ongeoor loofde fietsrit in een eis van drie maanden gevangenisstraf en bevel tot in hechtenisneming door de of ficier van justitie mr. A.W. Ro sing. Na het in Vlissingen gepleeg de feit had verdachte in Dordrecht op eenzelfde wijze een brommer weggenomen, waarvoor hij mo menteel in het huis van bewaring ter plaatse is ingesloten. V.' raadsman, mr. J. Deinse bestreed het oogmerk van diefstal van verdachte. Verwijzend naar de jurisprudentie achtte hij hier sprake van wederrechtelijk tij delijk gebruik en niet van wederrechte lijke toeeigening. Politierechter mr. B. S. Spieperda achtte het ten laste gelegde echter wel bewezen en legde de zeeman een gevan genisstraf van 1 maand op met bevel tot inhechtenisneming Ook de matroos W. C. S. uit Rotterdam had in Vlissingen de bloemetjes buiten gezet. Toen hij in een hotel op de Niéu- wedijk geen toegang kreeg kostte dit een ruit. Later sneuvelde, door ijsbrokken, ook nog ruit in de Spuistraat. De eis luidde twee weken gevangenisstraf. Het vonnis werd twee weken voorwaardelijk met een boete van 75 gulden en een proeftijd van twee jaar. De vertegenwoordiger A. H. H. uit Oostburg had ernstige onmin met zijn werkgever ter plaatse gekregen. Toen hij bij zijn werkgever ziektegeld kwam halen, verklaarde deze nergens van te weten, terwijl H. de bevestiging van het ziekenfonds, dat zij het geld wel aan hem had overgemaakt kon tonen. Bij de ontstane woordenwisseling voegde H. zijn baas weinig vleiende woorden toe. Voor belediging was de eis en het von nis tegen H. 25 gulden of 5 dagen. In de lunchroom, die zijn eigendom was, maar die hij verhuurd had, was K. J. P. uit Oostburg bezweken voor de ver leiding van een kistje met geld, dat op de toonbank stond. Met tussenpozen nam hij geld weg, naar hij ter zitting ver klaarde niet meer dan 25 gulden. Mr. Sieperda wees hem er op dat hij destijds bij de politie had verklaard dat het wel een 60 gulden was en dat het volgens berekening nog wel meer zou moeten zijn. De verdachte verweerde zich met het argument dat hij gratis zijn auto aan zijn huurder ter beschikking stelde. Mr. Rosing vond, dat de verdachte geen blijk gaf het ernstige van zijn daad te willen inzien en eiste 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en een boete van 100 gulden of 20 dagen. Het vonnis was conform. Een drietal jongemannen, J. J. de R. en A. van de V., beiden uit Rotterdam en R. J. de V. uit Zierikzee hadden zich, aldus de oficier aan een meer dan schandelijk optreden schuldig gemaakt. In Zierikzee hadden ze een kenteken plaat en een spiegel van een auto afge rukt, terwijl een der heren ook nog op de kofferruimte was gaan dansen waar door deze was ingedeukt. Voorts hadden ze stalen reclame platen afgerukt en mee genomen. In Scharendijke had de R. bo vendien een vlaggestok met vlag wegge nomen en van de V. een pot met zilver uitjes. In overeenstemming met de eis van de officier werden ze veroordeeld tot twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en elk een boete van 75 gul den. Voor de gepleegde diefstal kregen de laatste twee elk bovendien een boete van 25 gulden. De verzekeringsinspecteur J. v. S. uit Kloetinge had in Domburg met zyn auto een botsing veroorzaakt met een geparkeerde auto. Zonder zijn identiteit op te geven was hij doorgereden. Van de S. ontkende zyn schuld aan het gebeurde, doch mr. Sieperda wees hem er op, dat al heeft men geen schuld aan het gebeurde, de politie toch gewaarschuwd dient te worden. De eis van de officier, 75 gul den of 15 dagen bracht de politierech ter op 50 gulden of 10 dagen. Eenzelfde feit had de reparateur W. H. uit Gaasterland te Middelburg ge pleegd. De omstandigheden in acht ge nomen veroordeelde mr. Sieperda hem tot een boete van 20 gulden of 4 dagen. De Vlissinger J. A. K. stond terecht voor het rijden onder invloed in zijn auto op de Singel. Eis en vonnis waren twee weken gevangenisstraf en acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De r.-k. Instuif Kanaalzone organiseert de laatste avonden in dit seizoen. Notaris W.J.J.M. Vroome uit Hulst verricht van daag in het café van de heer Mechelinck te Westdorpe de openbare trekking van doe Kanaalzone-loterij, waarvan de uit slag ook per advertentie in ons blad zal worden geplaatst. Vanavond kunnen dé leden van de Instuif hun harten ophalen in Sluiskil, waar om acht uur in het parochiehuis het traditionele „Half Vas- tenbal" begint. Dit bal, dat altijd een enorme belangstelling trekt, krijgt mu zikale medewerking van een vijfmans orkestje. De kaartverkoop voor een uitzonder lijke opvoering van de Passiespelen is al begonnen. De „Schwarzwalder Passion" uit Duitsland voert het lijdensverhaal van Christus op voor allen die belang stelling hebben voor deze uitvoering. In bijna elke plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn kaarten verkrijgbaar. De eerste nationale huurdersbond heeft op een in Utrecht gehouden vergadering besloten een werkprogramma samen te stellen met de nadruk op: verbetering van de rechtspositie van de huurdersin het algemeen en van de leden in het bijzonder; het tot stand brengen van een beter woningbeleid in overleg met vak bonden en regeringsinstanties; een lan delijke actie voor de oplossing van het woningnoodprobleem, waarbij aandacht wordt geschonken aan krotopruimingen verbetering van de woningtoestanden. In de eerstvolgende vergadering zullen de statuten ter vastlegging worden aan geboden. (Advertentie) ST.-JANSTEEN TEL. 317# (Van onze correspondent) Op de jongste raadsvergadering is uit voerig besproken weike gevolgen de oes terramp voor de gemeente en zijn in woners zal hebben. Burg. Willemsen gaf een uitvoerig overzicht van hetgeen tot op heden gedaan is. Als burgemeester en ook als voorzitter van het werkcomité, gevormd door be stuursleden van alle verenigingen zijn reeds verschillende besprekingen met regeringspersonen gehouden. Op de laat ste vergadering werd aan de ministers De Quey,' Marijnen, Zijlstra,staatssecre taris v. d. Berge en ir. Lienesch een telegram verzonden, met het standpunt van het comité, betreffende vergoeding, (Van onze verslaggever) Burgemeester mr. F .Huber van Goes heeft tydens de begrotingszitting van de raad gezegd, dat de nieuwe financiële verhoudingswet tussen rijk en gemeenten een radicale wijzinging van het beleid noodzakelijk hebben gemaakt. Hij noemde het inconsequent dat ver schillende leden enerzijds allerlei wen sen hadden geuit en anderzijds hadden geprobeerd aan de inkomsten te knabbe len. Hij was het met de raad eens, dat het verzorgingspeil van de gemeente be nauwenis wekt. Het havenindustrieterrein zal moeten worden uitgebreid. Daarvoor is de me dewerking nodig van naburige gemeen ten en de grondeigenaar. Het industrie terrein in Zuid is bijzonder moeilijk te bereiken. Aan het woningbeleid van de'regering is volgens de burgemeester geen touw vast te knopen. Goes heeft wel genoeg ambtenaren ter secretarie maar niet genoeg topfunctio narissen. Overigens had mr. Huber alle lof voor het ambtenarenkorps dat ,dag en nacht' voor u klaar staat. De reorganisatie van gemeentewerken is in voorbereiding. Er wordt aan «ge dacht het bevolkingsregister van de se cretarie te verplaatsen naar de Zout keet. Een van de puzzels voor de restauratie van het stadhuis is: waar moeten de ma terialen voor deze restauratie worden opgeslagen. Het bibliotheekwezen en het gemeen te-archief verdienen meer belangstelling aldus de burgemeester. Binnenkort zal een discussie-nota over de erfpachtkwestie verschijnen. De re creatie moet een zaak van de gehele Goese bevolking zijn. Het slachthuis ver keert in een bedroevende staat. Verbe tering van de omheining, de riolering en de lichtkoepels wordt voorbereid. De rattenbestrijding blijft moeilijk, temeer daar de gemeente een bedrijf herbergt, waar de ratten heel graag komen. Het ligt in de bedoeling in de voor sanering in aanmerking komende stadsgedeelten zo snel mogelijk te laten bouwen. Voor het beheer der woningen in de gemeen te is volgens de heer Huber inderdaad een betere samenwerking nodig. „Het is een kwestie van inspelen". Wethouder Visscher (PvdA) ver wachtte niet op korte termyn een op lossing te kunnen vinden voor het pro bleem van het ziekenvervoer. Er moeten minstens twee goede ziekenautefs voor minstens drie gewonden in Goes komen. Binnenkort kan een voorstel worden verwacht met betrekking tot een betere huisvesting van de bejaardensoos en de Goese muziekgezelschappen. Wethouder v.d. Burgt (AR) zei, dat verbetering van het door de winter ge leden zwembad aan het Goes'e Sas be keken zal worden. Voor de nieuwe chris telijke ulo is een plaatsje gedacht in het plan Zuid. Tijdens de artikelsgewijze behandeling van de begroting vroeg de hepr Andrin- De Wiener Sangerknaben schijnen nog altijd een geweldige trekpleister voor het publiek te zyn, getuige de grote be langstelling, die dit koor ondervond in de Maria Magdalenakerk te Goes. En terecht. Wat deze 22 jongens onder lei ding van hun dirigent Uwe Mund brach ten, dwingt bij velen meer dan alleen beworidering af. Van het programma van deze avond konden we het gedeelte voor de pauze het meest waarderen. We denken hierbij aan het Exultate Deo van Scarlatti en Hebe deine Augen Auf van Mendelssohn- Bartholdy. Met name de sopraanstem- men blinken uit door hun helderheid. Bij de lage jongensstemmen zingt men nog wel eens iets geforceerd. Alle nummers worden met een uiterlijke rust gezongen, prachtig genuanceerd, met een uitgeba lanceerd tempo. We denken, dat menig lid van een zangvereniging jaloers zal zijn op zulke vertolkingen. Dirigent Uwe Mund weet met minimale bewegingen het maximale uit deze jon gens te krijgen. Het programma voor de pauze werd afgesloten met Kyrie, Gloria und Sanctus uit de mis voor jongenskoor van A. Heiier. Na de pauze waren er diverse nummers, waarvan men zich zal kunnen afvragen of deze werken ge schikt zijn voor deze nog jonge kinde ren. Met name voor wat de tekst betreft. Maar ondanks deze bezwaren kwamen we toch steeds weer in de ban door het gebrachte programma. Alles werd uit het hoofd gezongen, wat ook al een pres tatie van betekenis is. Er was geen mo ment van twijfel bij de vaak moeilijke inzetten. Naast het bekende Laudate Dominum van Mozart en Das Zigeunerleben van Schumann, muzikaal begeleid door de dirigent, beleefden we nog prachtige a capellazang in Fein Sein, en in Zwa Sternderl, twee volksliedjes. Het pro gramma werd besloten met de Kaiser- walzer van Johann Strauss- Ofschoon er verzocht was niet te applaudisseren, kon men het publiek niet kwalijk nemen, dat er een ovationeel applaus aan het einde van dit concert losbarstte. Het was verdiend. Het koor besloot met een kleine toegift. Het zong in het Nederlands de canon, de Klokken van Haarlem. A. L. ga (KVP) om een informatieve raads vergadering waarin b. en w. op belang rijke punten een uiteenzetting zouden moeten geven over de stand van zaken De vraag is in beraad genomen. B. en w. zullen in de komende raads vergadering met een gefundeerd voor stel komen ten aanzien van een verla ging van de vermakelijkheidsbelasting voor de enige bioscoop in Goes. De heer Roose (KVP) en nog enkele andere le den hadden om die verlaging gevraagd. Deze verlaging zou de gemeente op een inkomstenderving van 5000 tot 6000 gulden per jaar komen te staan. De heer Roose drong er bij b. en w. op aan „hoe dan ook" tot de aanschaf van een brand weerladder over te gaan. Verder vroeg hij om een schema van de door de vorst te herleggen straten. Tenslotte pleitte hij voor het aanbrengen van een steile loswal aan de haven. Morgen, zondag 24 maart, zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provin cie Zeeland als volgt: Hansweert 2.05 en 14.34 uur; Terneuzen 1.28 en 13.57 uur; Vlissingen 1.02 en 13.25 uur; Wemeldinge 2.54 en 15.16 uur. Maandag 25 maart zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provincie Zeeland: Hansweert 2.48 en 15.19 uur; Terneuzen 2.08 en 14.39 uur; Vlissingen 1.41 en 14.06 uur; Wemeldinge 3.38 en 16.03 uur. vermogens- en bedrijfsschade Vandaag komt dit comité weer bij elkaar naar aanleiding van ontvangen gegevens en de op handen zijnde audiëntie bij minis ter Marijnen. Deze zal binnen enkele dagen plaatsvinden. L§ng werd stilge staan bij de directe nood van vele kwekers. Door het Borgstellingsfonds worden vele aanvragen voor steun of krediet met spoed afgewerkt Ook de werknemers kwamen ter sprake. Ge tracht moet worden 'n grote uittocht te voorkomen, teneinde de gemeente leef baar te houden. Als 't arbeidsbureau hen niet kan plaatsen, moet men uiteindelijk op sociale zaken terugvallen of om scholen. Dit laatste lijkt gemakkelijker dan het is, vooral voor de ouderen, zo wel werkgevers, zelfstandigen als werk nemers. Hoe de overheid de schadevergoeding zal regelen is nog onbekend. Maar er wordt aan gewerkt. I.v.m. de toekomst besprak de raad enkele mogelijkheden. Uit een onderhoud met de landbouw- consulent is b.v. de teelt van champig nons ter sprake gekomen. In dit kader zal op 2 april een lezing met voorlichting worden gegeven over „Overschakelen op buitenvisserij de bruggenbouw over de Oosterschelde en de teelt van klein fruit in de Yersekse Moer". Hiervoor is een ruilverkaveling nodig. Dit kost veel geld en is op lange termijn. Vestiging van industrieën is een moeilijk probleem. Tot op heden is dit eèn fiasco wegens gebrek aan personeel. De bedrijven hier moesten zelfs mensen van andere plaatsen aantrekken. Dit ligt nu anders. Maar voor vestiging van industrie moet men faciliteiten hebben zoals een kerngemeente. Bovendien heeft het verleden bewezen, welke problemen er komen bij omschakeling van visser naar fabrieksarbeider. Voor de buiten werking zijnde plasticfabriek op het in dustrieterrein zijn twee firma's om in lichtingen geweest o.a. een fabriek uit Zwitserland voor precisie-instrumenten. Maar waar vakmensen te halen Drin gend verzocht burgemeester Willemsen de raad om. wanneer deze suggesties had, deze aan hem bekend te maken Maandag a.s. zal de werkgroep bestaan de uit afgevaardigden van de vijf ver enigingen op oestergebied, burgemeester Willemsen en enkele deskundigen in audiëntie worden ontvangen door de mi nisters Marijnen en Korthals. Punten van bespreking zijn de oesterramp en de daarmee verband houdende vergoe ding en verder te nemen maatregelen. CLINGE J. de Vilder 15 uur Schieting HENGSTDIJK Eug. de Kort 18.30 uur Tafelvoetbalver. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Don't knock the twist' IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Strijd om de gele ri vier, 14 j. ST, JANSTEEN 14.30 uur Schieting staande wip in het clublokaal TERNEUZEN Luxor 20 uur Meisjes langs de weg, 18 j. Concertgebouw 20 uur De 300 Sparta nen, 14 j. Steenkamplaan 51 9-12, 13-18 en 19-22 uur Tentoonst. leerlingen Pieter de Bodt OOSTBURG Ledel 19 en 21 uur De overval, 14 j. Du Commerce 20 uur Uitslag toneel concours HULST De Bruyns restaurant 19 uur Seriekaar- ting Bioscoopgebouw 20 uur Liefde op staats- bevel, 18 j. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Freddy en de miljonair STOPPELDIJK J. Vernimmen 15 uur Kleurenschieting GOES Schuttershof 13 uur 40 jaar Damclub Landbouw 14.30 uur Wandelsportver gadering Hal L. Mariusschool 10 uur Verg, afd. De Zeeuwse eilanden v. d. KOB Breda Korenbeurs 13 uur Film Shell-junioren club Slot Ostende 20 uur Feestavond Schen- gestraat Grand 19 en 21 uur Gods Geuzen, 14 j. LAMSWAARDE Patronaat 19 uur Vrijheid Eendracht, 18 jaar KOEWACHT Koos Jansen 19 uur Jaarverg. hen- gelvereniging SLUIS Jeugdgebouw Ned. herv. kerk 19.45 uur Filmavond instuif, a.l. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Het zwaard van de veroveraar, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Gods Geuzen, 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Gods Geuzen, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Winchester '73 14 jaar WESTDORPE Concordia 15-17 uur Receptie 40 jaar Herw. Levenskracht; 18 uur Feest- verg. Herw. Levenskracht BRESKENS Casino 20 uur De misdaad was bijna volmaakt, 18 j. ANTWERPEN KVO 20 uur De moord in de kathedraal DE KLINGE Zaal v. Dyck Halfvastenbal SAS VAN GENT Olympia 14.30 en 17 uur Don't knock the twist; 20 uur Mr. Sardonicus IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Strijd om de gele rivier, 14 j.; 17 uur Dansen TERNEUZEN Luxor 14 uur De 300 Spartanen, 14 j.; 16.30 en 20 uur Meisjes langs de weg, 18 jaar Concertgebouw 20 uur De 300 Spar tanen OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur De overval, 14 jaar HULST Zaal v. Oosterom 19 uur Groot half vastenbal J. v. Helsland 15 uur Grote schieting De Bruyns restaurant 19 uur Grote seriekaarting Bioscoopgebouw 15 uur Woody Wood pecker festival, a.l.; 17.15 en 20 uur Liefde op staatsbevel, 18 j. Basiliek 14.30 uur Matthaus Passion ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Schieting STOPPELDIJK P. Compiet 19 uur Schieting MOERBEKE-KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting A^EL Het Centrum 15.45 uur Freddy en de miljonair, a.l.; 20 uur Eddie schiet met scherp, 14 j. LAMSWAARDE Patronaat 19 uur „Vrijheid Eendracht" Th. v. Driessche 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE Parochiehuis 18 uur Dansen KLOOSTERZANDE 14.30 uur HontenisseUno Animo ZUIDDORPE M. de Cock 14.30 uur Schieting BRESKENS Casino 16 en 20 uur Muziek kent geen grenzen, a.l. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur Het zwaard van de veroveraar, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Gods Geuzen, 14 j- Electro 15.30 en 19.30 uur Winchester '73. 14 j. GOES Grand 15, 19 en 21 uur Gods Geuzen, 14 jaar ANTWERPEN KVO 14.30 uur Carmen; 20 uur De an- tikwaar. De grote verzoeking van Sint Anton ius GOES Grand 20 uur Gods Geuzen, 14 j. Slot Ostende 20 uur Ledenverg. Wit* Gele Kruis MIDDELBURG Electro 20 uur Winchester '73, 14 City 20 uur Gods Geuzen, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Gods Geuzen, 14 J- KORTGENE Stadswijnkelder 14 uur Verg. water schap N.-Beveland TERNEUZEN Gemeentehuis 16 uur Installatie bestuur vormingswerk vrouwelijke jeugd BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. OOSTBURG Ledel 20 uur De overval, 14 J. AXEL x Het Centrum 20 uur Eddie schiet me scherp, 14 j. HULST De Bruyns restaurant 19 uur Serie kaarting (Van onze correspond^ Enkele honderden kleinfr alle delen van Zeeland hebjj pelle de ontwikkelingsdag vod fruitteelt by gewoond. Vanaf gens heerste er een grote dr veilinggebouw, waar een grd sitie was opgebouwd van ben voor het tuinbouwbedrijf en| vele voorlichtingsinstanties hadden opgebouwd. In de middagbijeenkomst zingen gehouden over het ond behoeve van de kleinfruittee|i mogelijkheden van omschak| glasteelten en over de eisen <r werkende industrie stelt aaq fruitprodukten. Toen ir. L. Vellekoop, ad bouwconsulent voor Zeeland,! eind van de middag een nabd hield kon hij zeggen dat opnii lijk is gebleken dat de proeftu kleinfruitteelt in Kapelle in eel voorziet en van grote beteken! de teelt in Zeeland; dat er nl den zijn voor het gezinsbedrij I te schakelen naar glasteelten waarschijnlijk een grotere fc| kerheid wordt verkregen. Op gebeurt er reeds veel in Kapel geving. Verder had de vertenj ger van de industrie duidelij j dat er een steeds grotere behci bij de fabrikant aan grote pari; fruit van uniforme kwaliteit. I De telers zullen daar rekeijt moeten houden. De heer L. Goedegebure, chl proeftuin voor de kleinfruitteel pelle sprak over de resultatel 1962 werden behaald met del Er waren er niet minder dan zwarte bessen staat Wellington! op de eerste plaats wat prodf treft. Er worden proeven gene het machinaal oogsten van zw sen. Bij de rode bessen volde) Zeeland veel geteelde ras Fayfl niet meer, terwijl Jonkheer val grote favoriet is geworden, z<Ë de gewone teelt als voor de teelj sen aan draad. Een pleidooi voerde de heer| bure voor de teelt van aardbe, plastiekkappen. Hiermede zijil proeftuin bijzonder goede resul haald. Niet alleen was de oogsl gen vroeger dan bij de volleveli hierdoor de prijs hoger, maal opbrengst was hoger. Bij aard der plastiek kwam men het v| aan een middenprijs van f 5.70| kante meter tegen f 2,60 bij veldsteelt. Over de teelt van aardbeien ol werd het woord gevoerd door* J. Blommers, hoofdassistent Rijkstuinbouwconsulentschap Gc 0 sen. Deze ging uit van een bedr| ha waarop 1 man een bestaan den wanneer hij zich toelegt op I ve teelten. Voor de glasteelten heeft Zee| voorsprong boven de rest van omdat evenals bij de vollegroml ook de glasteelten hier nog watj kunnen zijn. Hij achtte het noodzakelijk dat tuinder beschikt over een percel grond van plm. 1 ha met 'een hil of vlak er bij. De watervoorziening moet gl want per jaar is er voor een gl;J een waterbehoefte van 500 1. kante meter voor de groei var| wassen en 300 tot 400 1 per m doorspoelen van de grond na de Over de wensen van de indus betrekking tot de kleinfruitp sprak de heer L. G. Gerritsen! Kon. Mij. de Betuwe te Tiel. mw W Voor het nog overeindstaail muur van wijlen „de Schc Middelburg- is het laatsti end m zicht. Begin uoigeni zal ook dit gedeelte met e<\ derende klap naar benedel ten vallen. Het zal onge

de Stem | 1963 | | pagina 2