West-Brabant en Goes in aardgasnet opgenomen CRISIS DOOR DE LIBERALEN Onderonsje vóór de strijd Luxemburg favoriet en Annie Palmen niet zenuwachtig HOFNAR GASTRANSPORTNET VOORLOPIG UITGEZET Concentratie deelnemers gewenst Weekeinde blijft koud KANTOREN EN WINKELS MET KAARSEN VERLICHT 1100 DODEN OP BALI Piraten-t.v. op Noordzee? Koorts-sfeer in studio's Treincontrole door t.v. Wellicht voorraad van duizend miljard kubieke meter aardgas Rammelen met portefeuilles Mr. loxopeus zou affaire willen forceren In Frankrijk AAN DE VOORAVOND VAN HET EURO-SONGFESTIVAL ZIJ WONNEN TOT NU TOE Duitse t.v.-zender reikt 150 km KL PONCHO Rigoletto DAGBLAD VOOR ZEELAND Aardgashaarden Noordelijke wind Onzekerheid Spoedig meer klaarheid Directeur gemeente dienst Finsterwolde gearresteerd Geen druk op liet gas Brit dirigee, r De puntentelling Mr. Scholten had tocli ergens gelijk 103e JAARGANG No. 24239 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 ZATERDAG 23 MAART 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excL 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaandereh: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Het is te verwachten, dat de „Gasunie" binnenkort zal worden opgericht. Een voorlopig tracé voor het nieuw aan te leggen gastransport is uitgestippeld. In dat tracé zijn onder meer opgenomen Goes, Bergen op Zoom, Roosen daal en Breda. Dit blijkt uit het antwoord, dat de minister van Economische Zaken, drs. J. W. de Pous, mede namens de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, geeft op de schrif telijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Nederhorst (Arb.). In nagenoeg het gehele land zal aardgas voor openbare voor ziening beschikbaar kunnen worden gesteld als de plannen zijn verwezenlijkt. (Van onze Haagse redacteur Volgens het weekblad „Brand stof', orgaan van de Nederlandse katli. bond van handelaren in brandstoffen, zou de in Nederland aanwezige hoeveelheid aardgas, na de nieuwe boringen bij Tjugchem (Groningen) thans op duizend mil jard kubieke meter geraamd kun nen worden. „Brandstof" zegt deze hernieuwde raming uit „zeer be trouwbare bron" vernomen te heb ben. Een woordvoerder van het mi nisterie van Economische Zaken verklaarde ons echter desgevraagd, dat het hier om „vermoedens en verwachtingen" gaat. Economische Zaken houdt zich voorlopig nog aan de op zichzelf ook al gewel dige hoeveelheid van 400 miljard m3 aardgas. Men acht het intussen niet uitgesloten, dat er nog meer aardgas in de grond zal zitten maar, zo werd gezegd, hierover bestaat geen zekerheid. Zoals ge meld is het in Groningen aanwezige aardgas aanvankelijk slechts op 60 miljard m3 geschat. Op de Utrechtse Jaarbeurs is intussen reeds gebleken, dat ook de gashaardenfabrikanten grote ver wachtingen hebben van het aard gas. Er van uitgaande, dat het aard gas veel goedkoper zal zijn dan het huidige stadsgas wordt er bij zondere aandacht gegeven aan de ontwikkeling van nieuwe typen gashaarden. Optimisten verwachten zelfs dat over tien a vijftien jaar rond 70 procent van de verwarming in Ne derland door aardgas gedekt zal worden. (Van onze parlementaire redactie) De ministerraad is gisteren langdurig tot in de late avond bij een geweest om zich te beraden over het (competentie) geschil met de Tweede Kamer inzake de reclame-t.v. Tijdens dit kabinetsberaad hebben enkele ministers geducht met hun portefeuilles gerammeld. Met name de liberale minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus staat op het standpunt, dat de regering de Kamermeerderheid dient te trotseren. - rj~! zij als eeft godsgeschenk. Het kan Mr. Toxopeus verdedigt zijn zienswijze met staatrechtelijke overwegingen. In politieke krin gen gelooft men er niet helemaal in. Mr. Toxopeus is bij de komen de verkiezingen lijstaanvoerder van de VVD. De liberalen zijn voor een onafhankelijke commerciële t.v. Het conflict erom beschouwen DE VERENIGDE STATEN en de Sovjet- Unie zullen aanstaande dinsdag in de Amerikaanse hoofdstad hun vooroverleg over Berlijn hervatten. DE VROEGERE Russische ambassadeur in Den Haag, P. K. Ponomarenko, heeft gisteren in Wenen zijn geloofsbrieven overhandigd aan de directeur-generaal van het internationaal atoombureau, waarbij hij is geaccrediteerd als opvolger van Molotov. FRANKRIJK zal zijn kernproeven hetzij in de Sahara hetzij elders voortzetten en het uit te voeren program voorziet nog in een groot aantal proeven, ook al wordt alleen het strikt noodzakelijke uitgevoerd. DE POLITIE van Johannesburg heeft gisteren bij Pretoria 42 negers gearres teerd, in verband met eert beweerde sa menzwering tot het plegen van sabotage. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond: Matige noordoostelijke wind, krim pend naar noordwest. Geen neerslag van enige betekenis. Tydelük wat toename der bewolking. Koud weer en veel kans op nachtvorst. Verwachting van Ukkel: Eerst zwaar bewolkt tot betrokken, nevelig en kans op sneeuwvlagen. Later bredere opklaringen, maar vrij koud weer. Windstoten van 40 tot 60 km per uur kunnen het verkeer hinderen. Vandaag: zon onder 18.56 uur. Maan onder 16.09 uur. Morgen: zon op 6.36 uur. Zon onder 18.58 uur. Maan op 6.37 uur. Maan onder 17.33 uur. Maandag: zon op 6.34 uur. Maan op 7.02 uur. de aandacht afleiden van de hui dige moeilijkheden binnen de VVD. Vooralsnog acht men het daarom in po litieke kringen niet uitgesloten, dat de V.V.D.-lijstaanvoerder mr. Toxopeus om wille van de komende stembusuitslag een kabinetscrisis zal proberen te forceren. Voor de K.V.P. is dit conflict tus sen regering en Kamermeerderheid allesbehalve een geschenk uit de he mel. Hier staat een fractiemeerder heid onder leiding van dr. De Kort lijnrecht tegenover dr. Veldkamp, een van de opstellers van het rege ringsplan inzake de onafhankelijke commerciële t.v. Dr. Veldkamp is als lijstaanvoerder in het westen een van de troefkaarten van de K.V.P. bij de komende verkiezings strijd. Naast dr. Veldkamp staat in deze controverse behalve minister Cals ook mejuffrouw Klompé, lijstaanvoerster het oosten. Op het Binnenhof vraagt men zich af: had deze botsing niet voorkomen moeten en kunnen worden? Een meerderheid in het kabinet is van oordeel dat de juiste verhoudingen tus sen parlement en regering worden scheef getrokken als de regering in dezen buigt voor de wil van het parlement. De Ka mer wil op de stoel van de regering gaan zitten, redeneert men. Deze meerderheid heeft echter geen behoefte aan een kabi netscrisis. Gisteren is daarom lang gedok terd aan een compromis-oplossing. Mr. Toxopeus heeft daaraan niet meegewerkt. Het is daarom zeer de vraag of een com promis-oplossing hier een uitweg zal kunnen aanwijzen. Als minister Toxopeus er niet aan wil, kunnen ook nauw bij het t.v.-drama betrokken ministers als mr. Cals, dr. Veldkamp en de staats secretarissen Scholten en Gijzeis, moei lijk blijven zitten. Een compromis zou kunnen zijn, dat de regering belooft de bezwaren van de Ka mermeerderheid nog eens in studie te zullen nemen. De regering zou verder kunnen beloven, dat zij zodra zij na her nieuwd beraad tot een definitieve beslis sing komt, hiervan vooraf mededeling zal doen aan de Kamer. In de praktijk betekent een en ander, dat de beslissing wordt overgelaten aan het volgende ka binet. Diegenen onder de Kamermeerderheid, die op dit moment geen kabinetscrisis willen, zouden op grond van een derge lijke verklaring kunnen afzien van een motie. Er zullen knappe politieke strategen nodig zijn om dit spelletje tot een goed einde te brengen. Er ligt namelijk ook nog een liberale motie waarin nu een uitspraak ten faveure van een onafhan kelijke commerciële t.v.-organisatie wordt gevraagd. Zal de V.V.D.-fractie in de huidige om standigheden bereid zijn die motie in te trekken? Wellicht worden we ook wat dit betreft iets wijzer van het V.V.D.-con- gres, dat vandaag in Helmond wordt ge houden. Daar spreken o.m. minister Toxopeus en mevrouw Van Someren- Downer, de liberale kampioene in de Tweede Kamer van een onafhankelijke commerciële t.v. Overigens zij nog opgemerkt, dat in dien het dinsdag tot een kabinetscrisis ?ou komen, het niet waarschijnlijk is dat de regering dan zal aftreden. De verkie zingsdag is zo nabij, dat wel verwacht kan worden dat de koningin aan het ka binet zal vragen demissionair tot aan de verkiezingen aan te blijven. Al is donderdag de lente officieel begonnen, de winterjas kan nog niet morden gemist Hoge-drukgebieden, die zich van Groenland tot de Oostzee ui strekken, blijven met een noordoostenwind koude lucht aanvoeren, met s nachts 3 tot 5 graden vorst. Een zwak front nadert uit het noorden met plaatselijk een sneeuwbuitje. overdag blijft het met een paar graden boven nul te koud voor eind maart. eze toestand zal enige dagen aanhouden, zodat er van lenteweer voorlopig geen sprake is. He nieuwe transportnet loopt volgens het voorlopige plan van Slochteren via Groningen naar Leeuwarden, en voorts van Slochteren over Assen en Meppel naar Zwolle, waar een aftakking naar Twente (Almelo, Hengelo en Enschede) is geprojecteerd, voordat het tracé zich splitst in twee leidingen voor zuid en overig Oost-Nederland, en voor Midden- en West-Nederland. Het ene tracé gaat van Zwolle via Arn hem, Nijmegen, Den Bosch, Boxtel, Til burg, Breda, Roosendaal en Bergen op Zoom naar Goes. Een aftakking bij Nijmegen volgt een tracé naar Limburg (Horn, Roermond Panheel) De andere leiding vanaf Zwolle zal via Amersfoort, Utrecht, Rotterdam, Dor drecht naar Sliedrecht lopen, met aftak kingen naar Den Haag en Leiden, van Utrecht naar Gorinchem en van Amers foort naar Amsterdam-Zaandam, Krom menie, West-Graftdijk, Alkmaar en Den Helder. Deze leiding door Noordholland krijgt twee aftakkingen: een naar Pur- merend en een naar Hoorn en Hoog- karspel. Voorts komt een nieuw stuk gastransportnet te liggen van Haarlem naar Velsen. In het antwoord zegt minister De Pous, dat geen berichten zijn binnen gekomen omtrent grote onzekerheid bij gemeentelijke en provinciale be sturen over de regionale opzet van de aardgasvoorziening en de aanpas sing van de organisatie van de dis tributie van het aardgas aan de nieu we situatie, ontstaan na de jongste aardgasvondsten. Het belang van het tot stand komen van efficiënt werkende regionale distributie organen onderschrijft de minister voor zover daaronder worden verstaan streek-, gasdistributiebedrijven. Naar zijn me ning is het gewenst, dat bij de distribu tie van aardgas in kleinere gemeenten concentratie in grotere distributie-eenhe den plaatsheeft, als dit kan leiden tot lagere kosten en meer rationele bedrijfs voering. De minister zegt voorts, dat de taak van de gemeenten bij de distributie van aardgas, terzake van de openbare gas- voorziening, sterk zal worden uitgebreid. Een eventuele concentratie doet hieraan niets af, omdat de gemeenten er recht streeks bij betrokken zullen zijn. Er is volgens drs. De Pous geen aanleiding een algemene regeling te treffen ter schade loosstelling van een verlies aan inkom sten. De te stichten Gasunie wil in principe de handelwijze continueren, dat niet alle leveringen over de gemeenten lopen, zo als in de voorzieningsgebieden van d< Staatsmijnen en het Staatsgasbedrijf. Over de grens, die hierbij zal worden getrokken, zal overleg moeten plaatsheb ben, evenals over de wijze, waarop moet worden voorzien in de gevallen, dat ge meenten industriële afnemers hebben met een groter afnamevolume. De minister releveert het overleg, dat thans tussen de regionale organen, res pectievelijk gemeenten, en de participan ten in de nieuwe gasmaatschappij plaats heeft. Nu de Gasunie, naar verwacht mag worden, eerlang met haar werkzaamhe den begint en in de openbaarheid zal tre den, meent drs. De Pous te mogen ver trouwen dat, als er ten aanzien van be paalde punten onzekerheid bij een aantal gemeenten bestaat, hierover spoedig meer klaarheid zal komen. De fiscale recherche heeft, naar dq of ficier van justitie in Groningen, mr. J. Muntendam bevestigde, donderdagmiddag op het gemeentehuis van Finsterwolde de directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale zorg, J. H. B., gearresteerd. B., die zich partijloos noemt, is over gebracht naar Winschoten, waar hij in het politiebureau is ingesloten. Mr. Muntendam deelde nog mee, dat de arrestatie niet in verband staat met de arrestatie door de rijksrecherche van vijf inwoners van Finsterwolde, die wor den verdacht van valsheid in geschrifte. Meer dan 120.000 personeelsleden van de gas- en elektriciteitsbedrijven hebben vrijdag, ter ondersteuning van de staking der Franse mijnwerkers, het werk voor vier uur neergelegd. Aan deze staking wordt deelgenomen door arbeiders in het gehele land. Er stond bijna geen druk op het gas. Zij be sloten te blijven staken, nadat regerings voorstellen waren bestudeerd. Het verkeer in de Parijse metro werd lamgelegd. In andere steden konden geen trams en bussen rijden. De straatverlich ting werd uitgeschakeld. Volgens de Franse spoorwegen werd het treinverkeer tussen Parijs en de voor steden van de Franse hoofdstad als ge volg van de staking nagenoeg tot stil stand gebracht. Op sommige plaatsen ging men snel over tot het gebruik van stoom- en diesellocomotieven. Het verkeer in de Franse hoofdstad kwam slechts langzaam vooruit. Auto's, vrachtauto's en bussen werden soms een kwartier opgehouden. In vele kantoren en winkels, die door te kleine of ongunstig geplaatste ramen van het daglicht waren verstoken, was Het dodenaantal, veroorzaakt door de uitbarsting van de vulkaan Agoeng op Bali, eerst geschat op 400 (zie pagina 21 van dit blad), wordt thans op 1100 gesteld. De politie vreest bovendien voor het leven van 500 inwoners van drie dorpen, die zijn ingesloten door stromen kokende lava. Soekarno heeft de vulkaanuitbarsting tot nationale ramp verklaard. Onder tussen zijn nieuwe uitbarstingen waar genomen. Er zijn ontelbare gewonden. men overgegaan tot het gebruik van kaarsen. In Parijs wachtten grote rijen mensen op de bushalten en taxistandplaatsen. Vele kantoren en fabrieken maakten melding van verzuim. Volgens de resultaten van een opinie onderzoek vindt 79 procent van de Fran sen de eisen van de stakende mijnwerkers gerechtvaardigd. Slechts 4 procent is het daar niet mee eens, terwijl 17 procent geen mening heeft. Over enkele weken zal een Britse „pi ratenzender" op de Noordzee radio- en tv-uitzendingen gaan verzorgen, die zo wel in Engeland als in de Belgische en Nederlandse kustgebieden kunnen wor den ontvangen. Dit meldt het Brusselse blad „De Nieuwe Gids". Volgens het blad wordt het schip in Londen voorzien van de technische uit rusting. De tv-uitzendingen zouden via kanaal 9 worden gedaan. Ten behoeve van kijkers op het vasteland zal hetfbeeld niet alleen in 405, maar ook. in 625 lijnen worden uitgezonden. De radiozender, die aan boord van het 1250 ton metende stalen vaartuig wordt geinstalleerd, zou gaan uitzenden in de 200 m band. Het Belgische blad weet voorts te mel den dat hoewel de tv-uitzendingen een volkomen commercieel karakter zullen hebben geen reclame zal worden ver zorgd voor Franse, Belgische of Neder landse zaken. Enkele maanden geleden doken al eer der in de Belgische pers berichteh op over „tv-piratenzenders". Tot verwezen lijking van de plannen is het echter tot dusverre nooit gekomen. LONDEN, VRIJDAGAVOND - (van onze show-redacteur) Honderden verblindende schijnwerpers, nerveuze technici, hollen de producers en in het midden,, haast verloren in deze drukte, een artiest, die minstens een uur lang steeds maar weer moest repeteren en alsmaar houding, beweging, oogopslag, kortom alles moet cor rigeren, zie daar de sfeer in de immense televisiestudio's van de B.B.C. in Londen aan de vooravond van de finale van het Eurovisie songfestival 1963. orkest niet dirige- Buiten de studio's is het al even on rustig. Daar eisen tientallen fotografen van de artiesten de meest onmogelijke houdingen, klitten de journalisten om hen heen, flitsen de camera's, staan de telefoons roodgloeiend en hoort men alle Europese talen door elkaar spre ken. Een van de weinigen, die zich van deze drukte niets aantrekken is onze Annie Palmen. ,,Het ging heerlijk", vertelde ze ons na afloop van de repetitie van „De Speeldoos". „Ik ben helemaal niet zenuwachtig, maar begin het zo lang zamerhand te worden door de vele mensen, die alsmaar vragen of ik nog niet nerveus ben". Opvallend en verheugend is het, da" Annie haar lied met veel meer mimiek presenteerde dan wij in Nederland van haar gezien hebben Een ding vindt zij jammer Dolf van der Linden zal het haar begeleidende ren. Als gevolg van de staking der musici en het vervallen van de nationale finale, was hij in zo onvoldoende mate op „Londen" voorbereid, dat hij besloot dit jaar verstek te laten gaan. In zijn plaats zal nu de Brit Eric Robertson het alle artiesten begeleidende orkest dirigeren. Rustig blijft ook de charmante Heidi Bruehl, die ons hoestend en nog niet geheel hersteld van haar recente opera tie vertelde het helemaal niet belang rijk te vinden wie er zou winnen en al lang blij te zijn met haar uitverkiezing. De Oostenrijkse vertegenwoordigster Carmela Corren weet daarentegen niet uit pure nervositeit aan welk kleding stuk zij het eerst zal friemelen en de Belg Jacques Raymond verklaarde nergens last van te hebben maar kloof ntussen aan al zijn nagels. Ondanks de-helaas tanende populari eit van het Eurovisie-Songfestival ïeerst hier in Londen een zekere koorts m besteedt de Britse pers ruimschoots aandacht aan dit jaarlijks festijn. Uit de vele prognoses blijkt, dat de Griekse, maar voor Luxemburg optre dende zangeres Nana Mouskouri met haar „a force de prier" door velen ge zien wordt als de winnares Ook Heidi Bruehl maakt met haar „Marcel" vol gens velen een redelijke kans. Sterk vertegenwoordigd zijn ook'Engeland en Italië met respectievelijk Ronnie Car roll en Emivo Pericoli, van wie even wel gefluisterd wordt dat hun liedjes plagiaat zijn. Kansloos zijn volgens velen de Scandinavische landen en Oostenrijk. Maar.... wat is grilliger dan de uitslag van een Eurovisie- Songfestival D'e B.B.C. is zich er wel van bewust, dat het succes van dit achtste festival wellicht bepalend zal zijn voor de vraag of deze traditie voortaan al dan niet uitsluitend een radioprogramma zal worden, hetgeen ongetwijfeld de dood steek zou betekenen. Steeds hetzelfde decor en een een tonige rij artiesten maakten de uit zendingen in het verleden bepaald niet tot een kijkspel. De B.B.C. probeert het festival voor de televisie te redden door het mogelijk te maken, dat artiesten zich laten begeleiden door een vocaal, instrumentaal of ballet ensemble, door het aanpassen van het decor aan land en lied en door het festijn voor het eerst in een studio en niet in een zaal te doen plaatsvinden. Een andere poging om het festival te redden is het weer gewijzigde systeem van puntentoekenning, waarmee men de mening, dat de honorering oneer lijk geschiedt, wil uitroeien. In ieder deelnemend land is een jury samenge steld, bestaande uit 20 leden, die zoveel mogelijk bevolkingsgroepen vertegen woordigen. Ieder lid moet als volgt 15 punter verdelen over vijf liedjes vijf punter voor het zijns inziens beste lied, viei punten voor het beste op een na, drie punten voor het beste op twee na, twee punten voor het beste op drie na en een punt voor het beste op vier na. (Voor enkele zakelijke gegevens over het festival zie onze radio- en televisie pagina). 1956: Zwitserland, Lys Assia, „Re- frains"; 1957: Nederland, Corrie Brokken. „Net als toen"; 1958: Frankrijk, André Claveau, „Dors, mon amour"; 1959: Nederland, Ted dy Scholten, „Een beetje"; 1960: Frankrijk, Jacqueline Boy er, „Tom Pillibi"; 1961: Luxemburg, Jean Claude Pascal, „Nous, les amou- reux"; 1962: Frankrijk, Isabelle Aubret, „Un premier amour". De Finse zangeres Laila Halme (links) en onze landgenote Annie Palmen (rechts) maken zich vro lijk met Catherine Boyle, die de Songfestival-liedjes zal aan kon digen. En wat Annie er verder van denkt: zie het relaas van onze shouiredactie onder aan deze pa gina. (Van onze parlementaire redactie) Naar het schijnt heeft staatssecretaris Scholten (O. K. en W.) toch enigszins gelijk gehad toen hij deze week tijdens het t.v.-debat in de Tweede Kamer ver klaarde, dat West-Duitsland een sterke t.v.-zender heeft die Nederland kan be strijken. Die zender is er namelijk weL Ze staat zoals in onze editie van eer gisteren gemeld in Wesel. Na 1 april a.s. zou deze zender rond 150 kilometer in Nederland kunnen doordringen. Dat bete kent, dat oostelijk Nederland, een groot deel van zuidelijk Nederland en de pro vincie Utrecht, naast Bussum ook Duits land zouden kunnen ontvangen. Het is evenwel nog niet zeker of de zender-Wesel ook zo ver inNederland zal binnenkomen. De Duitse autoriteiten hebben op dit punt nog geen definitieve beslissing genomen. Bonn vreest dat deze Duitse t.v.-penetratie in Nederland op verzet zal stuiten. De Westduitse rege ring heeft dèarom de Nederlandse am bassade in Bonn over een en ander ge ïnformeerd. Deze informatie heeft ook mr. Scholten bereikt. Ergens schijnt in de communicatie een kortsluiting opge treden te zijn. Anders had mr. Scholten niet gezegd, dat de Duitse zender tot aan onze Noordzeekust zou reiken. Had de staatssecretaris zich beter op buitenland se zaken gedocumenteerd, hij zou zijn troefkaart beter uitgespeeld hebben. De Nederlandse Spoorwegen gaan bin nenkort op een treinwaarnemingspost in Harderwijk gebruik maken van televi sie. Een hoog gemonteerde t.v.-camera vangt het beeld op van een op 10 km afstand naderende trein en geeft dit op een scherm in de waarnemingspost weer. Op deze manier kan men het materieel op een baanvak nauwkeurig volgen. Tot nu toe is nog nergens in Europa televisie ingeschakeld bij treinwaarne- ming. (Advertenties) GORDIJNSTOFFEN aan 2 kanten even mooi Zo wordt voorkomen, dat een bepaald land een ander kan bevoordelen. Door dit het merendeel van zijn punten toe te kennen. De voorzitter van iedere nationale jury telt alle punten per lied op. hono reert het best uit de bus gekomene op zijn beurt weer met vijf punten, het beste op een na met vier punten enzo voorts en geeft deze uitslag door naar Londen, Bovendien zullen de verschil lende jury's het scorebord pas zien als de einduitslag bekend is gemaakt, met welke regeling eens te meer een zo groot mogelijke objectiviteit nage streefd wordt. Intussen stromen jour nalisten en fotografen van heinde en verre toe, hoort men steeds meer op gewonde mensen, draven artiesten af en aan en stijgt de spanning voelbaar. Zaterdagavond zullen, naar verwacht wordt, veertig vijftig miljoen kritische kijkers oordelen over zestien artiesten, van wie de laatste dagen het uiterste is gevergd en die vooral tijdens het bekendmaken van de uit slagen over stalen zenuwen zullen moeten beschikken. super bolknak De burgemeester van Brielle, de heer D. M. van Zwieten, is door Gedeputeerde Staten van Zuidholland voor de tijd van één maand geschorst uit zijn functie. Dit besluit werd genomen in verband met een onderzoek, dat door de rijksrecherche is ingesteld. Tot de over enkele dagen te verwachten benoeming van een plaats vervanger wordt de functie waargeno men door wethouder mevrouw L. M. van den Boogerd-Neecken.

de Stem | 1963 | | pagina 1