Vandaag beraad van kabinet dinsdag as. beslist Kamer Gaatjes zoeken met geluid Zal regering motie van Kamer straks aan haar laars lappen Poqo verantwoordelijk voor Paarl incidenten Bedrijfspand V. en D. in Leeuwarden uitgebrand Mgr. W. Bekkers sprak over de geboorteregeling Verdachten staan apart terecht Betaal per kwartaal! Verhouding tussen parlement en regering mede in geding KNAP BETOOG DR. DE KORT Duitse napalm via Zwitserse firma naar Egypte 270 militairen kwamen helpen IN HET KRO-BRANDPUNT J4T1E: DAGBLAD VOOR ZEELAND Baarnse moordzaak Scholier reed met draagbare zender De tijden veranderen.... Oud's staatkunde Conflictsituatie Veel bewolking Zaak vol emoties Zeven Duitsers bedolven door aardverschuiving Drie moties Inwoner van Waspik In Breda gevonden lijk geïdentificeerd Ook tyfusgeval in Rijswijk AMNESTIE IN HONGARIIE Geldtovenaar Wirrwa in gevang 103e JAARGANG No. 24238 Voor God, Koningin en Vaderland OD WORDT NOOIT OCH ALTIJD IN DE i-VERPAKKING MET 5" EN DE AFBEEL- VO-BOER. U ZEKERHEID DAT _E TARVO MOUT- T! Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v- Hootegem, mr. dr. A. J. J. M- Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 VRIJDAG 22 MAART 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; f 9,25 per post excL f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. i^Tau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Temeuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) DREIGENDE KABINETSCRISIS (Eigen nieuwsdienst) De drie verdachten in de Baarnse moordzaak Henny W., Roudewijn en Ewout H., zullen volgende week niet te zamen voor de Utrechtse rechtbank te rechtstaan. Uit het nog niet openbaar gemaakte werkschema van de rechtbank blijkt, dat Henny W. a.s. maandag als eerste ver antwoording zal moeten afleggen. Bou- dewijn H. volgt dinsdag en zijn broer de daaropvolgende dag. Henny W. schijnt als hoofdverdachte te worden gezien. De officier zal hem „moord, tezamen en in vereniging gepleegd, althans poging tot moord, gepleegd in de nacht van 1 op 2 augustus 1960" ten laste leggen. Tegen Boudewijn H. wordt aangevoerd: „moord tezamen en in vereniging gepleegd, al thans medeplichtigheid daaraan, of po ging tot moord in de avond van 1 augus tus 1960". Ewout H. wordt medeplichtig heid aan moord of medeplichtigheid aan poging tot moord in de nacht van 1 op 2 augustus i960 ten laste gelegd. Het slachtoffer in de Baarnse moord zaak was, zoals gisteren gemeld, de destijds 15-jarige Theo Mastwijk, een scholier uit Soest. Uit het feit dat de of ficier van justitie subsidiair geen dood slag ten laste heeft gelegd, mag men af leiden dat hij zal bewijzen dat de daad met voorbedachten rade is gepleegd en dat er dus geen sprake is van doodslag. Als tweede punt wordt vermeld dief stal van consumptiegoederen gepleegd in de nacht van 1 op 2 juni 1960. De rijkspolitie in Dubbeldam heeft woensdagmiddag een zestienjarige jon gen, de scholier C. de J. betrapt bij het experimenteren met een draagbare radio zender. De jongen fietste met dit appa raat door Dubbeldam, ondertussen uit zendend op de 10 meterband. Het toestel werd in beslag genomen. De bijzondere radiodienst werd van het geval in ken nis gesteld. t J Ja, zo is het. Duizenden abonnees t op het Dagblad De Stem, die vroe- t ger per week betaalden, doen dat nu per kwartaal. Misschien ook een idee voor U als U weekabonnee t bent. Betaling per kwartaal: ge- makkelijk, praktisch en modern j Zeker als U gireert op onze post- f rekening no. 1114111 8,05 per i kwartaal) Of nog beter: machtigt ons het abonnementsgeld automatisch van t uw girorekening af te schrijven. Een desbetreffend formulier zen- J J den wij U graag toe. J Maak het u zelf gemakkelijk: J Het Tweede-Kamer-debat over de reclame- t.v. is na drie dagen vol felle discussies geschorst tot aanstaande dinsdag. De schorsing is gisteren aangevraagd door minister Cals (O., K. en W.). Mr. Cals wil het omstreden probleem van de recla- me-t.v. vandaag opnieuw in de minister raad aan de orde stellen. Hernieuwd kabi netsberaad acht hij nodig in verband met de indiening van een motie door drs. Aar- (Van onze parlementaire redacteur). den (K.V.P.), waarin liet regeringsvoor stel om het tweede t.v.-net in handen te geven van een onafhankelijke, commer ciële t.v.-organisatie beslist wordt afge wezen. Achter deze (nog niet aangeno men) motie staat een Kamermeerderheid, bestaande uit het grootste deel van de K.V.P.-fractie, de socialisten op twee na, de A.R., een deel van de C.H.U., de P.S.P. en C.PN. Minister Cals zei gisteren, dat aanneming van deze motie „gevolgen" zou kunnen hebben voor de verdedigers van het regeringsvoorstel, de staatssecretarissen Scholten (O.K. en W.) en Gijzeis (Ec. Zaken), alsmede voor de ministers van O. K. en W. en Economische Zaken, op wier aanwijzingen de staatssecretarissen gehandeld hebben. Volgens mr. Cals is het voorts niet uitgesloten, dat ook andere ministers in de afwijzing van een onafhankelijke commerciële t.v. aanleiding zullen zien om af te treden. In dit verband kan met name worden gedacht aan de minister van Economische Zaken, dr. Veldkamp, die als staats secretaris van Economische Zaken het regeringsvoorstel heeft helpen voorbereiden. De liberale ministers zouden eveneens aan aftreden denken. vre kunnen zien voor de huidige moei lijkheden binnen de liberale gelederen. De V.V.D.-fractie hoopt met haar ijveren voor een onafhankelijke reclame-t.v. ver kiezingswinst te zullen behalen. (In dit verband verwijzen wij naar ons commen taar op pag 3 onder de kop „Hoog spel"). Het werd gisteren pas goed spannend in de Kamer toen prof. Oud (V.V.D.) zich in het debat mengde. De liberale Zo is dus het reclame-t.v.-debat uitge lopen op een dreigende kabinetscrisis. Het centrale thema daarbij is intussen niet meer alleen de reclame-t.v. Daarnaast is gisteren een scherp conflict ontstaan over de verhouding tussen parlement en re gering, toegespitst op de vraag of de re gering haar t.v.-plannen kan doorzetten, indien een meerderheid in de Kamer inzake de reclame-t.v. een andere koers wenst. Het gaat hier om de rechten van het parlement, zegt de Kamermeerderheid. De regering heeft die strijdvraag zelf opgeworpen door de uitspraak van staatssecretaris Scholten, dat de uitein delijke beslissing in dezen bij de regering berust. Eerder reeds hebben wij geschreven, dat deze strijdlustige uitspraak wel eens tot een conflictsituatie zou kunnen leiden. De Kamermeerderheid kon er immers en dat heeft zij ook gedaan uit opmaken, dat de regering het oordeel van de Kamer wellicht aan haar laars zou lappen. Formeel gesproken kan de DE LEIDER van de Amerikaanse dele gatie bij de V.N., Stevenson, is gisteren voor besprekingen met Franse ministers in Parijs aangekomen. Hij zal woensdag as. naar Londen vertrekken en vervol gens Brussel, Bonn, Berlijn en waar schijnlijk Madrid aandoen. DE OOSTDUITSE politie heeft een aantal van Berlijn naar het Westen op weg zijnde vrachtauto's aan een langdurige controle onderworpen. De vertragingen duurden ongeveer vijf uur. IN FRANKFORT is gisteren een Ame rikaanse soldaat aangehouden, die in het bezit was van 38.000 dollar, het bedrag dat afgelopen dinsdag uit het legerpost kantoor wordt vermist. De soldaat, die op het postkantoor werkzaam was, werd sinds de diefstal vermist. PREMIER Cyrille Adoela van Kongo heeft een bedrag van 600.000 frank, zijn senatorsalaris van achttien maanden, ter beschikking gesteld van de V.N. voor hun vrij-van-honger"-campagne. DE VOORZITTER van de Partij van de Arbeid, de heer J. G. Suurhoff, en de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, hebben zich bereid verklaard een debat voor radio en televisie te voeren over de politieke situatie. KARDINAAL Manuel Arteaga Betan- court, aartsbisschop van Havanna, is op ■13-jarige leeftijd overleden. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren avond 23.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk wat lichte neerslag en hier en daar mist. Zwakke tot matige noordoostelijke wind. Aanhoudend koud. Verwachting van Ukkel: Koud weer met minimumtemperaturen van min 3 tot 0 graden en maximumtempe raturen van min 1 tot plus 3 graden. Vandaag: zon onder 18.55 uur. Maan onder 14.49 uur. Morgen: zon op 6.38 uur. Maan op 6.08 uur. regering dit ook doen. Een motie brengt een wens tot uiting en heeft niet de kracht van een bevel. Anderzijds is het echter, zoals K.V.P.-fractieleider dr. De Kort op merkte, goed gebruik, dat de regering zeker in een zo fel omstreden zaak als de reclame-t.v. rekening houdt fmet de mening van de Kamer. In ieder geval mag de regering de Ka mer niet in het onzekere laten over hetgeen zij na aanneming van de motie-Aarden zal doen, concludeerde dr. De Kort. Om die duidelijkheid na hernieuwd kabinetsberaad te kunnen geven, vroeg mr. Cals toen om schorsing van het debat. De K.V.P.-fractieleider hij hield een knap betoog adviseerde de regering het standpunt van de Kamermeerderheid te aanvaarden. Dr. De Kort deed een klemmend beroep op de staatssecretaris sen voor deze t.v.-affaire geen kabinets crisis te trotseren. Zal dit beroep uitwerking hebben? Gis terenavond durfde men daarover op het Binnenhof nog geen voorspellingen te doen. Weliswaar kan niemand zich goed voorstellen, dat het kabinet-De Quay zo vlak voor de verkiezingen nog zou strui kelen, anderzijds zijn in deze met emoties geladen zaak verrassingen niet uitgeslo ten. De V.V.D. bv., zou in een kabinetscrisis nu een aantrekkelijke afleidingsmanoeu- Rechter J. H. Snijman heeft aan het kanen in 1963 te bewerkstelligen, en in Zuidafrikaanse huis van afgevaardigden verslag uitgebracht van het onderzoek dat hij, als eenmans-commissie van on derzoek, heeft ingesteld naar de ongere geldheden, die zich in november vorig jaar in Paarl, in de Kaapprovincie heb ben voorgedaan. Daarbij werden twee blanken vermoord, terwijl zes Afrikanen, die aan de ongeregeldheden hadden deel genomen, werden doodgeschoten. Rechter Snijman verklaarde de Poqo- beweging voor deze ongeregeldheden ver antwoordelijk te achten, daaraan toevoe gend dat de aanvallen van deze Afri kaanse nationalistische ondergrondse or ganisatie voortdurend toenemen en „alar merende proporties" hebben aangeno men. Volgens de rechter is de Poqo een en dezelfde organisatie als het in april 1960 onwettig verklaarde Pan-Afrikaanse con gres. Dit laatste werd in 1959 opgericht als splinter-organisatie van het Afrikaan se nationale congres, dat tegelijk met het P.A.C. werd verboden. Een breuk tussen P.A.C. en A.N.C. ont stond, toen dit laatste zich bereid ver klaarde tot samenwerking met de blan ken en Indiërs. Poqo betekent volgens het rapport „alleen" of „zuiver" en wil in dit verband zeggen „zuiver Afrikaans' Er worden dan ook alleen Afrikanen als leden toegelaten. De Poqo-beweging streeft naar de ver nietiging van van de blanke regering door revolutionaire methoden en ver vanging daarvan door een „Afrikaanse socialistische democratische staat", waar in alleen Afrikanen het voor het zeggen hebben, aldus het rapport van rechter Snijman. Het rapport zegt verder nog dat het ledental van de Poqo weliswaar niet hoog is, doch zeker uit vele duizenden be staat. De financiële steun zou voorname lijk uit het buitenland komen. Er zijn volgens de rechter bewijzen, dat enige tijd geleden uit Ghana een bijdrage van 250.000 gulden werd ontvangen. Het Pan-Afrikaanse congres had zich tot doel gesteld de „bevrijding" der Afri- die doelstelling is volgens rechter Snij man geen verandering gekomen. fractieleider haakte in bij opmerkingen van dr. Bruins Slot (A.R.) en de socialist Kleijwegt, dat de regering de parlemen taire democratie zou aantasten als zij een uitspraak van de Kamermeerderheid zou negeren. Geen sprake van, vond prof. Oud. De regering heeft, stelde hij, in deze affaire i zelfstandige beslissingsbevoegdheid. Als de Kamer die aantast gaat zij op de stoel van de regering zitten. Formeel ge zien had prof. Oud gelijk. Het gaat hier echter om een kwestie, die de meerder heid der Kamer in een wet geregeld zou willen zien en niet in een nota, een on zuivere methode van regeren, die steeds meer in zwang komt. Bovendien wordt de staatkunde niet ge regeld door formele overwegingen maar door politieke. Prof. Oud werd van alle kanten met interrupties bestookt. Zijn lesje in staatkunde beviel de Kamer niet. Hoe nu, zei de P.v.d.A.-fractieleider prof. Vondeling, de vorige week heeft u minister Visser in de zaak v. d. Putten scherp terecht gewezen omdat hij zich te weinig gelegen liet liggen aan de Kamer. Thans adviseert u de re gering de Kamer maar te trotseren. Het gaat hier niet om de vraag wat de regering kan doen, maar wat zij behoort te doen, constateerde dr. De Kort (K.V.P.) Zeven arbeiders in een hardsteengroe ve in Foertsendorf in Duitsland, zijn gis teren leveDd begraven doordat zich een aardverschuiving voorbed in de schacht waarin ze werkten. De kans dat ze er nog levend onder vandaan gehaald kunnen worden, is wel zeer geslonken. Tachtig man, van wie brandweerlieden en Westduitse grenssoldaten, proberen koortsachtig de bedolven mannen te be vrijden. In de mijn werkten 22 mannen. De eigenaresse, mevrouw Henne Becker, een weduwe, werd ernstig gewond door val lend gesteente. Twee uur na de verschui ving werden nog tekenen van leven op gevangen, maar die zijn later op de avond niet meer gehoord. De bedrijfsleider van een Zwitserse firma heeft toegegeven, dat zijn firma napalm van Duits fabrikaat heeft ver kocht aan Egypte. Hij zei echter dat dit een volkomen zakelijke transactie was en dat de firma niet is opgetreden als inkoper van de Egyptische raketindustrie en evenmin deskundigen geworven heeft voor die industrie, zoals door een krant in Israël is beweerd. De betrokken Zwitserse firma is de Patvag A.Gt fuer Chemie und Elektrizi- taet in Zürich en bedrijfsleider Edwin Widmer zegt „Wij hebben normale handelsbetrekkingen met Egypte en als kranten zeggen dat wij 5 ton napalm aan dat land hebben verkocht, dan kan ik zelfs zeggen dat bet 25 ton was. De napalm was geproduceerd door Dimex in Karlsruhe en door Patvag alleen maar doorverkocht". Volgens Widmer was er een vergun ning van het Westduitse ministerie van handel. Er zijn gisteren in totaal drie moties ingediend. De politiek belangrijkste zijn die van drs. Aarden (K.V.P.) en mevr. Van Someren-Downer (V.V.D.). Minder politiek geladen, maar daarom nog niet minder interessant is de motie waarin de heer Kleijwegt (P.v.d.A.) nadere uit werking heeft gegeven aan zijn suggestie om het tweede net in handen te geven van een niet-commerciële maar los van Hilversum staande organisatie, waarbij de omroepverenigingen wel, vanwege de coördinatie in het totale t.v.-bestel be trokken zouden moeten worden, zij het in een minderheidspositie. Deze motie zal waarschijnlijk geen meerderheid krijgen. Aan de K.V.P.-kant zag mr. Baeten er wel „bijzondere aantrekkelijke" denkbeel den in, maar de Kamer zou deze nieuwe gedachte liever behandeld zien bij de opstelling van een nieuw wettelijk gere geld omroepbestel. (Vervolg zie pag. 7) Een grote uitslaande brand heeft don derdag een van de drie bedrijfspanden van Vroom en Dreesmann in het cen trum van Leeuwarden totaal verwoest. De brand, die is ontstaan op de zolder verdieping van het gebouw, waar meu belhout was opgeslagen, werd omstreeks elf uur ontdekt door enkele personeels leden. De brandweer van Leeuwarden rukte met groot materieel uit, maar kon niet Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch, heeft gisteravond voor de televisie in het K.R.O.-brandpunt gestaan, door dat hij vo°r zijn kijkers (en die zullen er ongetwijfeld duizenden geweest zijn), het probleem van de geboorteregeling heeft behandeld. De Bossche bisschop gaf allereerst te kennen, dat het grote of het kleine gezin beslist geen enkele verdienste is. De echtelijke liefde is een ontmoeting van mensen, een menselijk handelen, dat een uitdrukking is van een oprechte liefde volle persoonsverhouding. De zich spon taan uitende liefde gaat hand in hand met verantwoordelijkheid voor elkander, voor de vruchtbaarheid en voor het reeds gevormde gezin. Omgekeerd is het gezin dan pas op weg naar zijn ideaal, als het door deze liefde en ver antwoordelijkheid gedragen wordt en het kindertal, groot of klein, daarvan de uitdrukking is. Het ideaalbeeld van de eenheid tussen Christus en Zijn Kerk is de hoogste norm voor de huwelijksbeleving. En de zijnsbetrokkenheid tussen God én mens erkent zij als de primaire bron van alle vruchtbaarheid in heel de schepping. Eerst binnen deze visie mag de vraag van het kindertal aan de orde komen én die dus nooit los van het huwelijksleven in zijn geheel kan worden beantwoord. Uit deze gesteldheid zegt de Kerk dan ook, dat kinderen een zegen en een gave Gods zijn. Maar vanuit de menselijke beleving van het huwelyk kunnen de gehuwden Dit is geen archeoloog, bezig met het bestuderen van een mummie, doch een technicus in een Ame rikaanse fabriek, die met behulp van ultrasone geluiden een ruim- tepak op lekkage controleert. Met behulp van deze, voor het mense lijk oor niet waar te nemen, ge luiden, kunnen gaatjes, waar nog geen haar in zou passen, gevonden worden. en ook zij alleen de vraag beant woorden wat Gods liefdesopdracht voor hen concreet betekent en welke de grootte van hun gezin en de opeen volging van de kinderen moeten zjjn. Hun menselijke liefde en verantwoor delijkheid kunnen zowel aansporen tot een groter als tot een kleiner gezin. Dit is hun gewetenszaak, waarin nie mand treden mag. Wie in alle oprecht heid vanuit deze visie poogt te leven met de feitelijke onvolkomenheden, die aan alle menselijke leven en hande len eigen is heeft zijn levensroeping met gaafheid vervuld. Komende op de geboorteregeling, kwam mgr. Bekkers tot de erkenning, dat elke manier iets onbevredigends heeft, omdat zij het gevaar inhoudt, dat de goede visie op het huwelijk verloren gaat. Steeds zullen wij ons moeten afvragen of de regeling op zodanige manier plaats vindt, dat zij past in het kader van de huwelijksopvatting. Ook de periodieke onthouding noemde mgr Bekkers niet zonder bedenkingen, ofschoon die vol gens de katholieke opvatting aan de regeling nog het best beantwoord. Als het waar is dat leven en beleving en opvatting ruimte tot groei hebben tot de dood toe, dan moeten wij ook durven aanvaarden, dat voor velen sprake is van een overgangstijdperk. Men is nog niet toe aan de authentieke beleving en daarmee moet de moraal rekening houden. Wij begrijpen ging de bisschop verder dat er situaties zijn, waarin men zich niet in staat acht om met alle christelijke er. menselijke waar den tegelijk rekening te houden. Zij weet dat welgemeende bekommernis om gezin en om elkaar de gehuwden wegen doet gaan, die zij niet als juist mag erkennen. Maar dan weet de kerk ook dat wat voor de één haalbaar is, nog niet bereikbaar behoeft te zijn voor de ander. En dan kent zij ruimte voor een geleidelijke, wel eens langzame en ge brekkige groei, zoals dat mogelijk is op alle andere terreinen van het leven. Zolang de mensen nog niet zo ver zijn, houdt zij vast aan het beginsel, dat mensen, die serieus proberen, ondanks alle onvolkomenheden toch op de rechte weg zijn. Mgr. Bekkers heeft ten slotte het ge sprek aangeraden, dat soms onverwach te perspectieven opent. Die kunnen ge voerd worden met zielzorgers en artsen. Hij wees bovendien op „Wegwijs" van de katholieke vereniging voor geestelijke volksgezondheid. verhinderen dat het vuur zich over de bovenverdieping verspreidde en zich een weg baande naar de lager gelegen ma gazijnen, waarin een grote hoeveelheid meubelen was opgeslagen. Het gehele, circa 150 meter diepe ge bouw, brandde van voor tot achter. Het personeel was met man en macht in de weer om de goederen in veiligheid te brengen. De politie kon de opdringende menig te nauwelijks de baas en daarom riep de commissaris van politie de assistentie in van de militaire autoriteiten, die 120 man van de landmacht en 150 van de luchtmacht lieten aanrukken om voor af zetting te zorgen. In verband met de grote omvang van de brand en het ge vaar voor uitbreiding, werd de assisten tie ingeroepen van de vliegbasis Leeu warden. Het vliegen werd gestaakt, waar op al het blussingsmateriaal van de basis naar het terrein van de brand werd ge dirigeerd. Het vuur was intussen reeds overge slagen naar het dak van het naastgele gen pand, een kledingmagazijn van de firma Bervoèts, dat in lichterlaaie stónd. Gelukkig slaagde men er daarna vrij spoedig in de brand te lokaliseren. Het woongedeelte van dit pand brandde uit. De oorzaak van de brand is nog niet bekend en ook de omvang van de scha de staat nog niet vast; deze beloopt ech ter zeker honderdduizenden guldens. Op de foto een overzicht van de brand (Luchtfoto ANP) (Van onze verslaggever) De Bredase recherche, onder leiding van de hoofdinspecteur A. N. A. Punt- man, is er in geslaagd het lijk dat op de spoorlijn Breda - Tilburg nabij de Molen- eindstraat te Breda is gevonden, te iden tificeren als dat van een vierenzestig]ari- ge man uit Waspik. Het slachtoffer was sinds geruime tijd zwaarmoedig. Bij een inwoonster van Rijswijk is tyfus geconstateerd. De besmetting heeft zij hoogstwaarschijnlijk in de Zwitserse win tersportplaats Zermatt opgelopen. Het to taal aantal in Nederland vastgestelde tyfusgevallen bedraagt thans vijf, waar van drie in Rotterdam. De Hongaarse premier en partijleider Janos Kadar heeft gisteren amnestie op grote schaal voor „politieke misdadi gers" afgekondigd. De „politieke misdadigers", die van de amnestie zullen profiteren, zijn oor logsmisdadigers, contra-revolutionairen, vluchtelingen die het land illegaal had den verlaten, personen die onwettige daden hadden bedreven tijdens de tijd van de persoonsverheerlijking en perso nen, die in de laatste zes jaar tegen de staat gerichte activiteiten hadden be dreven Mensen die zijn veroordeeld wegens spionage, hoogverraad, moord en brand stichting vallen niet onder het amnestie- besluit. EEN FELLE brand heeft woensdagmid dag op een bouwterrein in een uitbrei dingsplan in Uithoorn een bouwkeet- opslagplaats met bouwmaterialen ver woest. De afbouw van een complex van zestig woningen zal hierdoor enige we ken stagneren. De schade aan materiaal en loods wordt geschat op f 45.000. (Advertentie) De Oostberlijnse politie heeft donder dag de Westduitse „geldtovenaar" Wirr wa, de man van het „piramide spaar systeem", teruggezonden naar West-Ber- lijn, waar hij onmiddellijk in hechtenis werd genomen. De „geldtovenaar" had slechts 30 Oost- duitse marken, en 20 Oostenrijkse shil lings op zak toen hij door de Vopo's aan Westberlijnse douanebeambten werd uit geleverd.

de Stem | 1963 | | pagina 1