regering was politie-agent in de ether Kamer aanvaardt een afkeurende motie over het t.v.-inc ident Vrije meningsuiting voor tv. iets anders dan voor pers? ruim 200 huizen voor duitsers in budel ijk: Drs Barkman uit Peking naar Den Haag ontboden Heintje, Siem... en nog een Siem. Troebel Misbruik Vrijheid a. en b. Vinnig duel Arrestanten roofmoord weer vrij CDU wil snel uitsluitsel Kwestie los van bezoek De Gaulle? Moskovieten gooiden met inktpotten Defensie wil nog niets mededelen 1 Ij/ tulnsfel compleef. DAGBLAD VOOR ZEELAND Adenauers opvolging Tien feilloze inzendingen Toenemende bewolking Franse kompels wachten het af Minister Luns over optreden Franse ambassadeur „NIEUWE MAN" IN DJAKARTA Mr. Luns: Laat ons weer vrienden goede zijn Hel Bidault-interview Ned. dagbladpers protesteert bij regering 103e JAARGANGNo. 24232 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H- A- Bruna' Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, c J v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, U J. v. t Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland ping. 81 x65 cm., tv, ial- bovenblad. I f. 9,50 bijbetaling liet. iZach'f plasfic en binnen als buiten, n, speelhuizen en heeft ze 1 f. 20,- bijbetaling of f. 10,- bijbetaling of f. 3.— bijbetaling of Gruytor's snoepje aek voor slechts l5et. jruytermerk-artikelen. let'n leuke verrassing. ar het interessante >r-programma op Komburg (208 m.) zondag 1/ maart 1300 uur) hetzelfde ogenblik trof hem d machtige vuist van de jong krijger tegen de slaap en zon der een kik te geven 't°ri de man bewusteloos neer „Goed zo", mompelde Rollo te vreden, „dat heb je keur opgeknapt. En nu gaan eens kijken, wat er aan binnenkant van deze mure alzo te beleven valt!" VRIJDAG 15 MAART 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso: f 9,25 per post excL f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. "^jr^Twse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (BBbure^Pierneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De twee mannen, die dinsdagmorgen •waren aangehouden in verband met de zogenaamde dubbele roofmoord in Rotter dam-zuid op 9 februari jl., zijn gisteren middag op last van hoofdinspecteur C. M. J. van der Weijden, in overleg met de officier van justitie, weer op vrije voe ten gesteld. Op een persconferentie deze week had hoofdinspecteur Van der Weijden ver klaard, dat hij tot deze maatregel zou overgaan, zodra hij tot de overtuiging was gekomen dat de mannen niet betrok ken zijn geweest bij het misdrijf. Tijdens hun verblijf in de politiebureau aan de Slinge en aan het Sandelingplein is de klading van beide mannen een van ruim 40 en zijn stiefzoon van 23 op het gerechtelijk laboratorium onderzocht op eventuele bloedspatten. Dit onderzoek en ook de verhoren hebben dus kenne lijk geen verdere aanwijzingen opgele verd. De beide mannen waren aangehouden, omdat er tot dinsdag jl. een hiaat was in hun alibi's voor de betrokken nacht van ongeveer veertig minuten. Dat hiaat viel omstreeks de tijd, dat de 38-jarige wedu we mevrouw B. A. van der Hof f-van Heek en haar achtjarige zoon Marcel om het leven zijn gebracht. De zakelijk voorzitter van Adenauers C.D.U., Josef-Hermann Dufhues, is door het partijbestuur aangewezen om samen met fractieleider Von Brentano de kwestie van de opvolging van Adenauer als bondskanselier tot klaarheid te bren gen. Deze beide mannen zullen nu hun best moeten doen om een zo spoedig mo gelijke beslissing over een geschikte kan didaat te bewerkstelligen. De christen democraten willen nog voor het parle ment op zomerreces gaat weten wie het kanselierschap overneemt van Adenauer. Een meerderheid van de parlements- fractie van de C.D.U. ziet, naar wordt aangenomen, nog steeds Ludwig Erhard, de Westduitse vice-kanselier en minister van Economische Zaken, het liefst als op volger van Adenauer. Zoals bekend, heeft Adenauer zich al herhaaldelijk gekant te gen Erhards kandidatuur. Wat zegt U Niet minder dan tien inzenders op „Wat zegt u?" hebben deze week een feilloze prestatie geleverd. Niemand wordt er dus rijk van, maar ook ettelijke tientjes zijn de moeite van goed nadenken waard. En bovendien: volgende keer bent u misschien de enige, die het zon der fouten weet te doen. Aan de slag dus maar weer. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft de regering gisteren met 51 tegen 48 stemmen een tik op de vingers gegeven voor haar optreden tegenover de K.R.O. inzake het Bidault-interview. De reprimande werd gegeven door de aanneming van een juridisch overigens nogal rammelende motie van afkeuring van mr. Kranenburg (P.v.d.A.), die het Bidault- t.v.-interview in een interpellatie aan de orde had gesteld. Vóór deze motie stemden de P.v.d.A., de A.R., de C.P.N., de P.S.P. en vijf K.V.P.'ers, te weten mej. Knol, K.R.O.-voorzitter mr. van Doorn en de heren Baeten, Andriessen en Kleisterlee. Zij waren van oordeel, dat de regering zich „als een politieagent in de ether" heeft schuldig gemaakt aan een niet gemotiveerde inbreuk op de „publiciteitsvrij- heid". Deze stelling werd tevergeefs van regeringszijde bestreden door minister president De Quay, minister Luns en staatssecretaris Scholten (O. K. en W.). Naar hun mening was de regering vol komen bevoegd de KRO te dreigen met uitschakeling van de zender Lopik bij uit zending van het Bidault-interview en wel omdat deze uitzending, zoals prof. De Quay het uitdrukte, in strijd zou zijn met de openbare orde en met de in ons land bestaande opvattingen omtrent de goede zeden en bovendien zou kunnen leiden tot een ernstige, directe verstoring van de goede betrekkingen met de bevrien de mogendheid Frankrijk. EEN GROTE Boeing-707 van „Panam" neeft gisteren met succes een noodlanding op lekke banden uitgevoerd op het vlieg veld van Kopenhagen. DE SOVJET-UNIE heeft afstand gedaan van haar eigendomsrechten op het vracht schip „Kholmogor", dat op 22 maart 1959 voor de Duitse kust zonk. Het wrak kan nu worden opgeruimd. IN NOVOROSSKY, de op één na grootste Russische oliehaven, woedt een enorme Drand in de olieraffinaderijen en pomp stations die daar staan. Sommige Euro pese landen krijgen geen Russische olie meer. EEN HANDELSMISSIE uit Oost-Afrika neeft besprekingen gevoerd met de Euro pese commissie van de E.E.G. Doel was: net verbeteren van het wederzijdse be grip voor eikaars belangen en beleid. VOOR EEN GROEP werkers in de New- yorkse dagbladbedrijven, de stypeurs, is oen arbeidsovereenkomst opgesteld die voor deze groep het einde van de sta ging betekent. De zetters werken alweer. Met klem werd ontkend, dat de uitzen ding alleen was verboden omdat anders de sfeer vertroebeld zou worden voor het komend bezoek van president De Gaulle aan ons land. „De principiële en zake lijke bedenkingen van de regering rich ten zich", aldus prof. De Quay, „primair tegen het feit, dat de leider van een be weging, die president De Gaulle naar het leven staat en het huidige staatsbestel in Frankrijk wil omverwerpen, in een on verkort interview in de Nederlandse huiskamers op het televisiescherm aan het woord zou komen". De regering heeft zich niet door de opvattingen van president De Gaulle laten leiden maar door de fi guur van Bidault zelf, vulde mr. Luns aan. ,.Ik kan niet begrijpen", zei prof. De Quay, „dat de KRO een man in de huis kamers heeft willen brengen, die aan het hoofd staat van de OAS en in Frankrijk een zwarte terreur aanmoedigt". Ook de vóróstemmers voor de motie- Kranenburg waren er bepaald niet alle maal van overtuigd, dat de KRO er ver standig aan heeft gedaan tegen het na drukkelijk advies van de regering in, het Bidault-interview op het scherm te bren gen. Anderzijds stelden zij zich echter op het standpunt, dat de regering, toen de KRO eenmaal meende het advies van de regering te moeten negeren, niet had mo gen ingrijpen. Deze zienswijze meende men te kunnen motiveren met een beroep op het t.v.- besluit dat geen preventieve maar alleen repressieve censuur kent, en het verdrag van Rome inzake de vrijheid van me ningsuiting. Met name van socialistische kant werd gesteld dat de persvrijheid ook zou gelden voor de t.v. De discussies over de juridische aspec ten van de zaak waren op dit punt nogal verward. Niet aangetast werd echter de stelling van prof. De Quay dat ook het i ïeTr^chting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: t Aanvankelijk opklaringen, later weer kans op wat regen. Overwegend mati- ge wind tussen zuidoost en zuidwest. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. I Vandaag: zon onder 18.43 uur. Maan onder 9.14 uur. Morgen: zon op 6.55 uur. Maan op #0.10 uur, maan onder 9.39 uur. Franse vakbondsleiders in de mijnin dustrie hebben verklaard dat de door de regering aangekondigde maatregelen niet voldoende waren voor hen om de sta king te beëindigen. Zekere kabinetsbe sluiten zouden echter tot opening van on derhandelingen kunnen leiden. De secre taris-generaal van de socialistische mijn- werkersbond gaf als zijn mening te ken nen dat de staking voorkomen had kun nen worden, als de regering dezelfde be sluiten drie maanden eerder had bekènd- gemaakt. Nu konden de mijnwerkers ech ter niet het werk hervatten, voordat zij nadere bijzonderheden zouden hebben ge kregen omtrent hetgeen de regering be oogt. In machinefabrieken in Parijs en elders werden donderdag stakingen gehouden waarvan de tijdsduur uiteenliep van een uur tot een gehele dag. Het Franse spoorwegpersoneel heeft voor vandaag voor het gehele land een 24-uursstaking afgekondigd ter onderstre ping van zijn looneisen. verdrag van Rome de overheid de be voegdheid geeft, te waken tegen misbruik van de vrijheid van meningsuiting. Maar was hier dan werkelijk de openbare orde in het gevaar? Dat begrip omvat niet al leen feitelijke ordeverstoringen, oordeel de prof. De Quay. Men moet, zei hij, in deze affaire alle facetten in onderling verband bezien. In een dergelijk geval doet het, meende de minister-president niet terzake in welk (commentaar)kader de uitzending wordt geplaatst. Op basis van het volkenrecht heeft de regering de plicht te voorkomen, dat het grondgebied van de staat wordt misbruikt voor activi teiten, die het omverwerpen van een be vriende regering beogen. Wordt de t.v. door deze interpreta tie een hulpmiddel voor de buiten landse politiek? Dreigt hier gevaar voor de persvrijheid? Voor die vrees bestaat geen enkele aanleiding, oor deelde prof. De Quay. De regering, zo zei liij, acht de vrije meningsuiting eveneens een groot goed. Een beper king hiervan zal uitzondering zijn. „Zelfs die uitzondering kunt u niet motiveren", oordeelde de socialist Schurer zonder inbreuk te maken op de publiciteitsvrijheid. Natuurlijk bestaat er een grondwettelijk verankerde persvrijheid, erkende de mi nister-president. De vrijheid van menings uiting van de pers kan echter niet, zc stelde hij, op één lijn worden gesteld met die van de t.v. Prof. De Quay wees in dit verband erop, dat de t.v., in tegenstelling met de pers. voor haar activiteiten afhan kelijk is van regeringsapparatuur, de zen ders, en op het feit, dat het geschreven woord minder indringend is dan de voor de t.v. in beeld gebrachte gebeurtenis* Deze stelling, die verschil in vrijheid van meningsuiting op basis van de in dringendheid van het publiciteitsmedium, had aanleiding kunnen zijn voor een in teressante discussie. De Kamer kwam er evenwel niet aan toe. Misschien is met dit debat te vlug gereageerd op het gebeurde, opperde dr. De Kort (K.V.P.). Wellicht zou het verstandiger zijn geweest als deze hele (nieuwe) problematiek eerst nog eens rustig was bestudeerd. Dr. De Kort kon de regering formeel wel volgen. Hij vroeg zich alleen af of in het geval van het Bidault-interview de formele zienswijze wel voldoende gemo tiveerd was. Zou de regering zich toch niet te veel hebben laten beïnvloeden door de komst van president De Gaulle? Minister Luns ontkende dit ten sterkste. De regering zou hetzelfde gedaan heb- een t.v.-intervicw geageerd zou hebben tegen de Belgische koning of president Soekarno. De regering heeft zich wel mede laten leiden, zei mr. Luns, door de overweging, dat de betrekkingen tussen Engeland en Frankrijk verslechterd zijn door de BBC-uitzending van het Bidault- interview. Volgens mr. Luns had de KRO-voorzit ter Van Doorn kunnen weten, dat de re gering tegen de KRO zou optreden. Ik heb de heer Van Doorn hiervoor twee maal gewaarschuwd, zei mr. Luns. De „verbazing" van de KRO-voorzitter ove de regeringsinterventie zei mr. Luns daai om niet te kunnen begrijpen. De Kamer vroeg ook opheldering over de mededeling van de KRO-voorzitter, dat hem in een eerder gesprek met de staats secretarissen Scholten en Van Houten de suggestie zou zijn gedaan de uitzending van het Bidault-interview uit te stellen tot na het bezoek van president De Gaul le. Dit was een belangrijk punt. Staats secretaris Scholten (O. K. en W.) ontken de in eerste instantie dat een dergelijke uitstelsuggestie van regeringszijde zou zijn uitgegaan. De heer Van Doorn heeft dus een leugen verkocht?, interrumpeerde dc communist Bakker. Mr. Scholten antwoordde (om zichtig) bevestigend. Da* nam mr. Van Doorn niet. Hij schoot uit zijn bank naar voren. Tussen hem en de staatsecretaris ontwikkelde zich een vinnig woordenduel dat eindigde met de tot veel rumoer aan leiding gevende opmerking van mr. Scholten dat de mogelijkheid van uitstel oordeelde de regering een tik op de vin gers te geven. Een duizendtal Russen heeft gisteren een betoging gehouden voor het gebouw van de Iraakse diplomatieke vertegen woordiging in Moskou, dat met sneeuw ballen en inktpotten werd bekogeld. De betoging, die was gericht tegen de arrestaties en terechtstellingen van com munisten in Irak, was tamelijk vreedzaam begonnen met het roepen van leuzen en het zwaaien van borden. Ruim een uur later werd de demonstratie heftiger en wierpen de betogers sneeuwballen en inktpotten naar het gebouw. Het ambassadegebouw was afgezet door een kordon politieagenten, waardoor bin nendringen niet mogelijk was. De regen van inktflessen vernielde een aantal ruiten, en liet op de muren stre pen groen, rood en zwart na. Een Arabische student greep op een ge geven ogenblik naar de luidspreker van een agent, maar hij moest hem met een schaapachtige uitdrukking teruggeven, ben, verzekerde hij, als een terrorist in omdat hij niet wist hoe hij werkte. V.l.n.r. staatssecretaris Van Hou ten, minister Luns, premier De Quay en staatssecretaris Scholten wel aan de orde geweest zou kunnen zyn. Men moet, zei hij zwakjes, in een derge lijk geval ook letten op de toon van een gesprek. Dit zwakke slotverweer zal er ook wel toe hebben bijgedragen dat de Kamer (met 51 tegen 48 stemmen) het nuttig (Van onze parlementaire redactie) „Het lijkt mij dat de vertaling die het A.N.P. heeft gegeven van het resumé van de rede van de Franse ambasasdeur te Delft grammaticaal wel juist is weerge geven. De speciale nuances, die de ambas sadeur in zijn rede heeft willen leggen zijn, meen ik, in de vertaling niet tot hun recht gekomen". Dit diplomatieke antwoord gaf minister Luns (Buitenlandse Zaken) gisterenmid dag in de Tweede Kamer op een vraag, die de heer Roemers (P.v.d.A.) hem over het geruchtmakende optreden van de Franse ambassadeur stelde. Minister Luns had tevoren in antwoord op vragen van de communist Bakker reeds gezegd, dat de weergave van de be wuste rede in de pers een minder geluk kige indruk had gemaakt. De Franse am bassadeur zou zich namelijk bijzonder kri tisch hebben uitgelaten over de houdir| van de Nederlandse regering ten opzicfr te van het Franse optreden inzake de E.E.G. Dit zou niet de bedoeling van de ambassadeur geweest zijn, zo zei minister Luns. De Franse ambasasdeur heeft daags na zijn rede op eigen verzoek een onder houd met minister Luns gehad „teneinde misverstanden uit de weg te ruimen". De Nederlandse regering, aldus minister Luns, heeft gemeend dat daarmee deze zaak die door haar niet als een inci dent wordt beschouwd was afgedaan. 33 (Van onze parlementaire redactie) Het herstel der diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Indoniesië, woensdagavond aangekondigd door V.N.-secreta- ris-generaal Oe Thant, is thans een feit. Minister Luns (Buitenlandse Zaken) heeft gisterenmorgen reeds aan zijn In donesische ambtgenoot dr. Soebandrio een telegram gestuurd waarin hij zei: „Nu het ogenblik is aangebroken dat de diploma tieke betrekkingen tussen onze beide lan den worden hervat wil ik uiting geven aan de hoop, dat de nieuwe betrekkin gen tussen Nederland en Indonesië zullen leiden tot vruchtbare samenwerking en vriendschap tussen beide landen". Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft gisteren gezegd nog niet te weten wanneer de Indonesische zaakgelastigde de heer Mohammed Sjarif, naar Nederland komt. Ook was het hem niet bekend welk gebouw of welke gebouwen de Indonesi sche ambassade zal betrekken. De nieuwe Nederlandse zaakgelastigde voor Djakarta, drs. C. D. Barkman, is naar Den Haag teruggeroepen van zijn post te Peking. Men kon nog niet zeggen wanneer Hoewel noch de legervoorlich- tingsdienst, nóch het aannemings bedrijf „Intervam N.V." in Den Haag dit tegenover het A.N.P. hebben willen bevestigen. lijkt het vrijwel zeker, dat genoemd aannemersbedrijf nabij de leger plaats Budel woningen zal bou wen die bestemd zijn voor Duitse officiers- en onderofficiersgezin nen. Van de leger voorlichtingsdienst ver nam het A.N.P,. dat het ministerie van Defensie nog niets officieel wil zeggen omdat de tussen Nederland en Duitsland gesloten overeenkomst, waarin de statio nering van troepen op wederzijds grond gebied is vastgelegd, nog niet door het parlement is goedgekeurd. Zoals bekend is een wetsontwerp, dat deze goedkeu ring regelt, op 15 februari bij de Tweede Kamer ingediend. Van „Intervam N.V." werd vernomen, dat het ministerie van Defensie dit be drijf wel heeft benaderd en dat er ook reeds bepaalde voorbereidingen zijn ge troffen. Er is echter nog geen contract getekend, zo zei een directielid, „en we weten ook nog niet wie eventueel de opdrachtgever gaat worden, het Ne derlandse ministerie van Defensie of een Duitse instantie". Het aantal woningen dat nabij Budel moet verrijzen zou tussen de 200 en 300 liggen. Het zouden geprefabriceerde wo ningen worden van het type waarvan wanden en vloeren etc. geheel compleet in een fabriek worden vervaardigd die in verscheidene woonlagen worden opge trokken. Deze bouw leent zich op het ogenblik niet bijzonder voor eengezins woningen. Voorts werd vernomen dat het aantal woningen dat nodig is voor de gezinnen van Nederlandse officieren en onderoffi ciéren, die in Seedorf in Duitsland gesta tioneerd zullen worden, veel kleiner zou zijn. De Nederlandse militaire autoritei ten hebben, voor wat de legerplaats See dorf betreft, meer wensen op het gebied van de outillage van de legerplaats. Er zou daar bijvoorbeeld meer garageruimte voor tanks enz. moeten komen. Aan de vooravond van zijn 80e verjaardag heeft de revue-komiek Siem Nieuwenhuyzen bezoek ge kregen van mevrouw Henriëtte Davids. Op deze foto zien we v.l. n.r. Heintje Davids, Siem Nieu wenhuyzen en Siem Nieuwenhuy zenHet raadsel is opgelost, als u weet, dat de middelste Siem de pop is, die de echte Siem als blik vanger gebruikt in de theaters waar hij optreedt. de heer Barkman naar Djakarta zal rei zen om zijn nieuwe functie op zich te nemen. Oe Thant heeft de tekst van een brief, die hij gericht had tot de Nederlandse permanente vertegenwoordiger, mr. C. W. A. Schürmann, gepubliceerd. „Mag ik bij deze gelegenheid", aldus het telegram, „aan uwe excellentie en de Ne derlandse regering mijn voldoening uiten over de hervatting van de diplomatieke betrekkingen tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de republiek Indonesië, hetgeen een passend en gelukkig resul taat is van de overeenkomst en daarmee verband houdende akkoord over Weste lijk Nieuw-Guinea (West-Irian) die op 15 augustus 1962 op het V.N.-hoofdkwar tier werden getekend", zo schreef hij. Ondanks al deze blijde geluiden zijn er toch nog onaangenaamheden. De Indone sische oorlogsraad heeft bv. zijn instruc ties hernieuwd, waarin is bepaald, dat Nederlandse bemanningen van buiten landse schepen, die Indonesische havens aandoen, niet van boord mogen gaan ten zij zij daarvoor speciale toestemming ont vangen. Buitenlandse schepen moeten het aantal Nederlanders, dat zij aan boord hebben, opgeven zodra zij de haven zijn binnen gelopen of voor anker zijn gegaan. Minister Luns heeft gisterenavond in een commentaar voor de televisie gezegd: Er zijn in het persoonlijke vlak nog steeds vele banden tussen Nederlanders en Indonesiërs en in ons land bestaat ook heden ten dage nog in ruime kring belangstelling voor het wel en wee van Indonesië. Men mag daarin geen uiting zien van bemoeizucht. Ik ben van oordeel dat Nederland niet zal moeten streven naar een bevoorrechte positie en dat vriendschappelijke betrek kingen slechts geleidelijk zullen groeien, zoals ook president Soekarno heeft opge merkt. Wat Nederland m.i. wel kan en mag verwachten, is een volledige non- discriminatoire behandeling, gelijk aan die van andere landen, zoals door eerste minister Djoeanda in uitzicht is gesteld. Nederland zal Indonesië op geen enkel gebied ten achter stellen en ik meen te mogen vertrouwen ik heb daarvan al tekenen gezien dat discriminerende maatregelen in Indonesië ongedaan zul len worden gemaakt. Het Nederlandse bedrijfsleven zal niet kunnen terugkeren in de vroegere posi ties. Voor de economische betrekkingen geldt eveneens, dat het belangrijker is naar de toekomst te zien dan naar het verleden. Dit neemt niet weg, dat voor zaken uit het verleden als de onteigende bezittingen, t.z.t. naar een regeling zal worden gestreefd. Indonesië heeft het be ginsel van schadevergoeding ook erkend. In kan deze kwestie, waarbij zoveel Nederlanders persoonlijk betrokken zyn, hier niet onvermeld laten, maar dit wil geenszins zeggen, dat de regering hier aan eerste prioriteit wil verlenen. Het zou ook niet in het voordeel van belang hebbenden zijn, indien in Indonesië de indruk zou ontstaan, dat dit punt op de eerste plaats aandacht van Nederland heeft. Het bestuur van de vereniging de Ne derlandse dagbladpers heeft telegrafisch bij de minister-president geprotesteerd tegen de gang van zaken met de tv- uitzending van het Bidault-interview In het telegram wordt o.m. gesteld dat de NDP van mening is, dat de handelwijze van de Nederlandse regering een recht streekse inbreuk oplevert op art. 10 van het Europees verdrag tot bescherming van de rechten van de mens en de fun damentele vrijheden en materieel tevens in strijd is met het grondrecht, dat ver ankerd is in artikel 7 der Grondwet. De N.D.P. meent voorts dat de rege ring door haar handelwijze vóór de be wuste zaterdagavond materieel artikel 6 van het televisiebesluit heeft geschon den, omdat dit artikel preventieve con trole op de inhoud der uitzendingen uit sluit en deze bepaling strikt behoort te worden geïnterpreteerd. (Advertentie)

de Stem | 1963 | | pagina 1