HIJ HOEFT MAAR EEN BRIEF TE STUREN" Oud-premier: „Ik heb nog een rol in de politiek voor mij Prijsstijging aardappelen nog lang niet zeker Duitse loods was m verzuim Moe, oud en weerloos Voorjaarsbeurs geopend Kroestjev naar paus Politie greep voor eerste maal in Polemiek met communiqué s tussen regering en K.R.O. CROENTENNOG VRIJDUUR AUSTRALIË DRAAIT ALS KAT OM DE HETE BRIJ „SEEAMT BREMEN OVER MAASDAM: DAGBLAD VOOR ZEELAND FRANSE STAKING Man overleden na val in trappenhuis Ruimende wind J Hel t.v.-interview Stoute schoenen Risico's Fruitteelt Melkproduktie Rusland-Albanië weer koek en ei T.V.-debat tussen K.Y.P. en P.v.d.A. De kwestie Maleisië Wel of geen hulp bij een oorlog met Indonesië Na 29 maart Elke hond zijn .prik'-kaart Boeien op drift Weer explosie in Belecke 103e JAARGANG No. 24229 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Eeigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 12 MAART 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; 9,25 per post excl. f 0,35 incasso 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen, op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) BEIEREN BEREID BIDAULT ASIEL TE VERLENEN Paus Joannes XXIII is, naar het K.N.P. uit gewoonlijk goed ingelichte kringen verneemt, bereid de Russische minister president Nikita Kroestjev in audiëntie te ontvangen. Tijdens de particuliere audiëntie, die de paus op 7 maart aan de schoonzoon van Kroestjev, Alexej Adschoebej, verleend heeft, zou de H. Vader zich daartoe bereid verklaard hebben. Naar verder verluidt is Kroestjev van plan eind juni op uitnodiging van de Italiaanse regering naar Rome te komen. Tijdens bedoelde audiëntie op 7 maart heeft de paus een in het Russisch gestel de brief aan Kroestjev meegegeven, waar in hij zijn dank uitspreekt voor de ge lukwensen, die de Russische premier hem heeft doen toekomen naar aanleiding van het verkrijgen van de Balzan-vredesprijs. De Franse politie heeft bij een demon stratie van stakende mijnwerkers in Mer- lebach in het oosten van Frankryk het hoofdkantoor van de mijnen afgezet. De stakers zongen de Marseillaise en eisten „solidariteit" van het kantoorper soneel, dat in het hoofdkantoor aan het werk was gegaan. Het kantoorpersoneel kwam hierna onder gejuich van de de monstranten het kantoor uit. Er werden geen incidenten gemeld. De staking in de Franse mijnen duurt nu twaalf dagen. De arbeiders van Lacq, een plaats in Zuidwest-Frankrijk waar aardgas wordt gewonnen dat voor de helft voorziet in de Franse behoefte, hebben maandag met grote meerderheid besloten hun staking, die nu vier dagen oud is, voort te zetten. De socialistische vakbond van bankper soneel in België heeft een algemene sta king aangekondigd, indien de eisen voor een loonsverbetering niet worden inge willigd. Geëist worden een loonsverhoging van zes procent en een minimuminkomen van 6000 Belgische frank per maand (f 430) op een leeftijd van 22 jaar. De vier Franse journalistenorganisaties hebben een stakingscomité in het leven geroepen met het oog op de mogelijkheid van mislukken der onderhandelingen met de dagbladdirecties over hogere salarissen, langere vakanties en andere pensioen- voorwaarden. Bovendien eisen zij erken ning dat journalistiek een „inspannend beroep is. Beieren zal de voortvluchtige Franse oud-premier Georges Bidault politiek asiel ver lenen. Dit heeft de minister van Binnenlandse Zaken van deze deelstaat, Heinrich Junker gisteravond meegedeeld. „Wij zullen Bidault asiel verlenen, zodra hij erom vraagt en we zijn er zeker van dat hij erom zal vragen", zo deelde de minister mee. Hij verwachtte een formeel verzoek binnen 24 uur. Reeds eerder werd uit goede bron in Bonn vernomen, dat de Westduitse bondsregering de Beierse regering geadviseerd had, het asiel te verlenen. Volgens de Duitse wet valt het verlenen van asiel toe aan de deel staten en kan de bondsregering in dezen slechts van advies dienen. Bondskanselier Adenauer stuurde een persoonlijk verzoek om asiel van Bidault gisteren ongeopend terug. Volgens minister Junker liet hij de zaak daarmee over aan de Beierse regering. „Bidault heeft ons mondeling verklaard, dat hij om asiel zou verzoeken. Nu de brief teruggestuurd is, behoeft hij zijn verzoek nog slechts op schrift te herhalen en dan zal het toegestaan worden", aldus minister Junker. Bidaults uitlevering is niet door de leeft, ooit weer in Frankrijk geduld zou In het Julianaziekenhuis te Apeldoorn is een heer overleden die ernstig gewond werd bij een val in een trappenhuis van een flatgebouw. Hij boog zich over de balustrade van het trappenhuis, waarbij hij zijn evenwicht verloor. Hij viel van een hoogte van elf meter op de betonnen keldervloer. OP DE HOOGSTE heuvel van Moskou zal een monument worden opgericht ter herinnering aan de „overwinning on het fascisme". Het monument. he™feM van hoo" sc soldaat, wordt 85 meter IN FLORIDA hebben windhonden voor het eerst m de geschiedenis liet mecha nisch voortrazend konijn te pakken gekre gen. Dit kwam doordat de stroom uitviel De wedstrijd moest worden afgelast. VOLGENS de Westduitse socialistische partij heeft de regering in de Spiegel- altaire vijftien maal gelogen. Strauss naaide het record door negen maal te negen. HET KOMENDE weekeinde zal de reizi- gersdienst weer normaal door de N.S. worden uitgevoerd. Zeven weekeinden iang hebben er op zondag minder perso nentreinen gereden. IN ENSCHEDE liep een hotelhouder een ernstige steekwond op, doordat een woes teling, die meer drank wenste dan de ho telhouder wilde verschaffen, hem met een stiletto in de rug stak. Er zijn twee arres taties verricht. GISTERENMIDDAG om twee uur zijn bij net rangeren twee tankwagons ontspoord tussen Assen en Beilen. vTïïc,hting nnedegedeeld door het J K.N.M.I. tot vanavond: Half tot zwaar bewotlk met af en toe i i regen. Matige tot krachtige wind, aan- i vankclijk uit zuidelijke, later uit 9 westelijke richtingen. In het algemeen J Jr >*ere middaKtemperaturen. i Vandaag: zon onder 18.37 uur Maan i onder 20.54 uur. 5 Morgen; zon op 7.01 uur. Maan onder 8.33 uur. Franse regering gevraagd, aangezien uit levering van politieke figuren niet ge bruikelijk is. Het was echter mogelijk dat de Westduitse autoriteiten zouden be sluiten om Bidault uit te wijzen, als zij konden vermoeden dat hij zich met O.A. S.-werk heeft beziggehouden. Bidault zelf heeft via zijn gastheren la ten weten dat hij geen contact met De Gaulle zal opnemen. „Ik geloof zeker dat ik nog een rol in de Franse politiek te spelen heb", zei hij, „want het Franse volk gelooft aan een kentering in de po litiek van De Gaulle. Mijn enige doel is het herstellen van de vrije activiteit van de politieke partijen in Frankrijk. Pre mier wil ik niet meer zijn, tenzij mijn landgenoten het van mij vragen. Maar ik zou wel graag weer eens als vrij man afgevaardigde in Frankrijk willen zijn". Volgens Parijse kringen is er geen den- worden. Volgens deze kringen zou de Franse regering zelfs voor de eer bedan ken om Bidault voor het tribunaal te brengen, omdat een proces tegen de ex premier bijzonder vervelende consequen ties kan hebben. De Gaulle zou het liefst zien, dat Bidault naar een of ander ver land zou vertrekken. Daar is hij voor Frankrijk het minst schadelijk. Gisteren is in Den Haag het met span ning verbeide regeringscommuniqué over het t.v.-interview met Bidault versche nen. De regering schetst omstandig, hoe de staatssecretarissen Scholten en Van Houten op 7 maart met mr. Van Doorn, ken aan, dat Bidault, zolang De Gaulle voorzitter van de KRO, hebben gespro ken, waarbij de staatssecretarissen na drukkelijk zeiden dat het ongewenst was het t.v.-interview met Bidault volledig uit te zenden. Aangezien het t.v.-besluit geen preventief toezicht kent, was een uitdrukkelijk verbod van de uitzending niet mogelijk. Op 7 maart sprak de rege ring dan ook niet over „maatregelen op basis van het t.v.-besluit". Volgens de regering heeft mr. Van Doorn na dit gesprek beloofd geen be slissing over uitzending van het inter view te zullen nemen, alvorens persoon lijk contact te hebben gezocht met mr. Luns. Donderdagavond was dit contact er, waarbij mr. Luns een beroep op mr. Van Doorn deed, de uitzending niet te laten doorgaan. Mr. Van Doorn zei echter vrij dagmorgen, dat de uitzending wel zou plaatsvinden, waarop mr. Luns zei: „Dan moet ik de zaak nog vanmorgen in de ministerraad brengen en maatregelen voorstellen". Mr. Van Doorn gaf geen krimp en de zaak kwam in de ministerraad. Deze vroeg eerst een juridisch advies en liet toen de KRO weten dat er represailles zouden volgen als het intervk t uitgezonden. Dit werd, om misverstanden te voor komen, telegrafisch aan de KRO kenbaar gemaakt. De motivering voor het verbod luidde: „Het optreden in een volledig in terview voor de t.v. van een leider van een terroristische organisatie, die het staatshoofd van een bevriend land naar het leven staat, is in strijd met artikel 4, lid 1 van het Televisiebesluit". Bidault maakte tijdens de uren lange politieverhoren die hij gis teren onderging, de indruk van een moe, oud en zenuwachtig man, het tegendeel van een man die president De Gaulle ten val zou kunnen brengen, zoals hij zich onlangs nog voor de Britse tele visie probeerde te presenteren. Het is mogelijk dat de recente ontvoering van zijn medestander in de OAS, Antoine Argoud, uit München hem overstuur heeft gemaakt en dat hij daarom dadelijk om politiebescherming vroeg, toen hij zondagmorgen in zijn Beierse schuilplaats ontdekt werd. Toen een journalist hem gisteren een vraag stelde over Jean Bastien- Thiry, de OAS'er die gistermorgen geëxecuteerd werd, antwoordde hij kribbig: „Ja ik weet ervan." Bidault is een jaar geleden uit Pa rijs verdwenen en is sindsdien op de vlucht geweest in Italië, Oos tenrijk, Engeland en Duitsland. De twee journalisten bij wie hij thuis gevonden werd, zeiden dat hij steeds bezig was met het schrijven van zijn memoires, zittend in een stoel die eens toebehoorde aan Hitiers tweede man Hermann Goering. De KRO heeft op dit communiqué een weerwoord gegeven, dat naar onze radio- en t.v.-redacteur meldt: als volgt luidt: „Het is onjuist, dat de staatssecretaris sen uitdrukkelijk in het midden gelaten hebben of de regering op basis van het t.v.-besluit maatregelen zou nemen. Even zeer onjuist is het, dat de staatssecreta rissen er op zouden hebben gewezen, dat een uitdrukkelijk verbod van de uitzen ding niet mogelijk was. Zowel telefonisch als bij het gesprek hebben mr. Scholten en zijn ambtgenoot van Buitenlandse Za ken, generlei pressie willen uitoefenen. De staatssecretaris van Buitenlandse Za ken zei, dat hij „de stoute schoenen had aangetrokken" mr. Van Doorn beschei denlij k enkele aspecten onder ogen te brengen, welke van belang konden zijn voor diens beslissing. Dat beide autoritei ten donderdag niet dachten aan ingrijpen moge blijken uit het feit, dat werd voor gesteld de uitzending een week op te schorten. Dit was de KRO niet mogelijk, daar zij eerst op 21 maart weer t.v.- zendtijd had. Het is de KRO niet dui delijk, hoe de staatssecretarissen de uitzending na uitstel van ruim een week niet, en op 9 maart wèl in strijd achtten met artikel 4 van het t.v.- besluit (veiligheid van de staat en openbare orde). Het is juist dat mr. Van Doorn zich bereid had verklaard de zienswijze van minister Luns, waarvan hij nog op de hoogte zou worden gesteld, mede in zijn overwegingen te betrekken. Voorts wordt opgemerkt dat de regering er opnieuw aan voorbijgaat dat de KRO voornemens was het interview met Bi dault uit te zenden, voorafgegaan door een zeer kritisch KR O-commentaar, ter wijl eveneens de kritische Engelse com-; mentaren voor en na het interview in de uitzending waren opgenomen. Minister De Pous heeft gister ochtend de voorjaarsbeurs in Utrecht officieel geopend door het overhalen van een scheepstele- graaf. Op de foto zien we rechts de minister en links dr. G. van der Wal, voorzitter van de Jaar beurs. Voor een uitvoerig verslag verwijzen wij naar pag. 7. (Van onze Haagse redactie) In landbouwkringen is men van me ning, dat het, ondanks de barre weers omstandigheden van de afgelopen maan den, nog wel mee zal vallen met de over brugging tussen de oude en nieuwe aard appeloogst. Dit betekent, dat nog geens zins vaststaat, dat de consumentenprij zen voor aardappelen aanstonds per se verder zullen stijgen. Voor de structuur van de grond is de afgelopen vorstperio de zelfs „wel eens goed" geweest. Van veel belang is of de winter de grote aardappelgebieden rond Napels (Ita lië) heeft aangetast. Indien dit niet het geval is betekent dit, dat de internatio nale aard appelmarkt wat ruimer komt te zitten, hetgeen vooral van belang is voor landen als Frankrijk en Engeland waar men thans met (beperkte) tek'orten kampt. De Nederlandse aardappeloogst was gemiddeld normaal, de Duitse was zelfs groot te noemen. De groenteprijzen zullen de eerstko mende twee maanden ongetwijfeld nog hoog blijven, mede door gemis aan con currentie in het buitenland. Glastuin- bouwprodukten als stooktomaten en kom kommer zijn duur en zullen duur blijven vanwege de hoge stookkosten, waarfhee men deze winter te kampen heeft. Ook produkten als sla en kool zullen prijzig blijven. begin februari sterk met 10 procent teruggelopen is. De krappe voedersituatie is daar oorzaak van. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de boteroverschotten thans snel zijn teruggelopen. In de pluim veesector heeft inkrimping van de pluim veestapel de prijzen voor de eieren al geruime tijd sterk doen stijgen. Verwacht wordt evenwel dat de eierprijzen in de naaste toekomst weer enigszins zullen gaan' dalen. In de fruitteeltsector is veel wildschade aangericht. Deze schade wordt op f 5 a f 6 miljoen geschat. Door de centrale or ganisaties is een beroep op de regering gedaan om hierin bij te springen, ter wijl voor gedupeerden ook een beroep op het jachtfonds mogelijk is. Het fruit zelf heeft voorzover thans valt te be zien weinig van de vorst geleden. Meer duidelijkheid kan echter eerst over enige maanden worden verkregen wanneer de vruchtbomen gaan uitbotten. Wat de melkveehouderij betreft valt te constateren, dat de melkaanvoer sedert Inmiddels is in landbouwkringen de gedachte opgekomen om de risico's van zeer ongunstige weersomstandigheden, zo als deze winter die gebracht heeft, te be zien in het kader van de berekeningen van het Landbouw Economisch Instituut. Men zou graag zien, dat deze risico's voortaan worden ingecalculeerd in de richtprijzen. Men verwacht in welingelichte Belgra- dose kringen, dat de Sovjet-Unie binnen kort haar diplomatieke en handelsbetrek kingen met Albanië weer in normale ba nen zal leiden. Dit zou bedoeld zijn als een gebaar van goede wil tegenovrt* de Chinese volksrepubliek, zulks in verband met de voorgenomen besprekingen tussen vertegenwoordigers van de Sovjetrussi- sche en de Chinese communistische partij. De K.R.O. en de V.A.R.A. hebben t.v.- tijd beschikbaar gesteld, resp. aan K.V.P. en P. v. d. A. voor een t.v.-debat tussen dr. W, de Kort en prof. dr. ir. A. Vondeling, fractievoorzitter van de P v. d. A. Het is nog niet bekend op welk tijd stip het debat, waarin beide heren hun standpunt over de aflopende regerings periode kenbaar maken, op het t.v.- scherm zal komen. De leider van de Australische socialis tische oppositiepartij, Calwell, heeft giste ren verklaard dat zyn partij er zich tegen zal verzetten, indien Australië een ver plichting zou aangaan om Malakka of de voorgestelde Maleisische statenbond te verdedigen. Calwell zei dit in een commentaar op een bericht in „The Sydney Sun", inhou dend dat de Australische regering in be ginsel zou hebben beslotèn Maleisië te verdedigen, indien dit noodzakelijk zou worden. Volgens dit blad was de Australische regering in verlegenheid gebracht door een verklaring van de premier van Ma lakka, Toenkoe Abdoel Rahman, die. als gemeld, heeft gezegd dat Groot-Brittannië Deze foto werd gemaakt in villa SonnenwinkeVin Steinebach, het toevluchtsoord voor Georges Bi dault die wij hier (rechts) in gesprek zien met Oscar Stammler, de vroegere chefredacteur van „Revue". Op de voorgrond, zittend, de Duits-Nederlandse journalist Heinz van Nouhuys. 55 I Na 29 maart mag men in ons land ner gens met een hond op straat komen als de houder van de hond niet in het bezit is van een inentingsbewijs, dat tenminste dertig dagen tevoren is afgegeven. Voor de provincies Noord- en Zuidholland en Utrecht geldt als datum van ingang vrij dag aanstaande 15 maart. Het lag in de bedoeling op 15 maart deze regeling voor geheel Nederland van kracht te doen zijn, maar de georganiseer de entcampagne in het kader van de hondsdolheidbestrijding kon niet voor 15 februari worden beëindigd, zoals aanvan kelijk was bedoeld. 55 (Van onze correspondent) Het „Seeamt" in Bremerhaven, te vergelijken met de Nederlandse raad voor de scheepvaart, heeft gisteren als zijn mening uitgespro ken, dat de Duitse zeeloods Fritz Melchers verzuimd heeft bij het overnemen van de Maasdam op 15 februari, toen dit passagiersschip van de Holland-Amerika-lijn uit Rotterdam, op Bremerhaven aan- stoomde, te controleren of de uit gezette koers in de Wezermonding wel de juiste was. De Duitse raad in de scheepvaart spreekt van een „verzuim" omdat men deze nala- tigheid, die toch zulke omvang' rijke gevolgen heeft gehad het schip liep toen op een dubbel wrak aan de Wezermonding en liep daarbij een schade op van meer dan anderhalf miljoen gulden niet zo zwaar heeft willen laten wegen, dat daar represaillemaat regelen uit voort zouden moeten vloeien. Hoewel de Bundesbeauftragter schout bij-nacht b.d. Mierov, die hier namens de Bondsrepubliek als aanklager fungeerde, het Seeambt, dat nadat alle getuigen wa ren gehoord, wel in overweging gaf de licentie van de Duitse loods eventueel in te trekken, heeft de hele ramp voor de loods geen enkel gevolg. Tenminste indien hij niet nog eenmaal voor een Seeamt zal moeten verschijnen. Zou hij opnieuw een fout maken dan zal dit verzuim van 15 februari zeker bij de beoordeling daarvan mee gaan tellen. In zijn uitspraak gisterenmiddag, die al heel vlug geformuleerd werd, zei het Seeamt dat één omstandigheid zeer ont lastend voor de zeeloods had gewerkt. Toen hij nl. zeven uur 's morgens op de brug verscheen (zijn aanvangstijd was pas een uur later) vond hij daar de ka pitein en drie stuurlieden. In een derge lijk geval mag een loods aannemen dat men een juiste koers volgt. Dat dit niet het geval is geweest, noemt het Seeamt dan ook een noodlottige omstandigheid, maar het stelt hier onmiddellijk uitdruk kelijk vast, dat de loods met deze om standigheid wel rekening had dienen te houden. En juist deze opmerking van het Seeamt was het thema, waarop de getui genverklaring van kapitein A. H. Lagaay, en later ook van de ter verantwoording geroepen loods rustte. Dr. Meinnert stel de namens beide zeelieden verschillende keren en in alle toonaarden de vraag, hoe zij er toch toe gekomen waren na zware ijsgang, in een mistige monding, met veel bekende wrakken, zonder meer aan te nemen dat de betonning in de We- zer juist zou zijn. Dr. Meinnert vroeg zich verbaasd af, of beide zeelieden dan niet wisten dat ijs de betonning weg kan slaan Dat dit inderdaad gebeurd was, daar over bestond geen enkele twijfel. De boeien J E 10 en J E 11 lagen inderdaad nog op hun plaats, maar de boei J W, die voor de navigatie uiterst belangrijk is, en de oostelijke wrakton by het wrak van de Kholmogory, waren beide naar het noorden, over enkele honderden meters, weggedreven. Latere peilingen hadden dit duidelijk aangetoond. (Zie vervolg pagina 3) en Australië Malakka hulp hadden toe gezegd, indien de voorgenomen vorming van de Statenbond Maleisië tot oorlog met Indonesië zou leiden. „The Sydney Sun" meldde ook, dat de Australische regering thans alles op alles zet in een poging om het geschil tusSen. Indonesië en Malakka te overbruggen. De Australische minister Robert Men- zies, verklaarde dat hij geen commentaar op de toespraak van de Malakkaanse pre mier kon geven, voordat hij de volledige tekst hiervan had ontvangen. „Reuter" meldt uit Koeala Loempoer, dat premier Toenkoe Abdoel Rahman in het Malakkaanse huis van afgevaardigden heeft verklaard dat het hem „bijzonder spijt" indien hij Australië in verlegenheid heeft gebracht door zijn verklaring van zondag jl. „Ik heb in mijn toespraak willen laten uitkomen dat Australië, dat lid is van het Britse gemenebest, hetwelk een stra tegische verdedigingsmacht in de Malak kaanse statenbond heeft «n dat openlijk heeft verklaard het plan voor de stich ting van Maleisië te steunen, ons ook te hulp zou komen. Indien men uit mijn verklaring van zondag (voor een politie ke bijeenkomst) heeft opgemaakt dat ik bedoelde te zeggen dat Malakka met Australië overeen is gekomen dat dit land ons militair zal bijstaan, wanneer wij door Indonesië zouden worden aangevallen, wil ik hier in het parlement zeggen dat er geen dergelijke overeenkomst met Austra lië bestaat", aldus de Malakkaanse eerste minister. De chef-staf van de Indonesische ma rine beeft in Sumatra gezegd, dat de In donesische marine nog steeds van plan is zijn vloot uit te breiden met een vlieg tuigmoederschip. De schout-bij-nacht voegde hieraan toe, dat de marine van zijn land de sterkste is in geheel Zuidoost-Azië. Do Duitse plaats Belecke is maandag opnieuw opgeschrikt door een ontplof fing, nadat het afgelopen weekeinde 19 arbeiders van de „Siepmann Werke" wer den gedood door een explosie. De ontploffing die gisteren plaatsvond in een andere metaalgieterij en machine fabriek, eiste geen slachtoffers. Een ar beider werd licht gewond toen hij een gaskachel aanstak. De begrafenis van de 19 slachtoffers van de ramp die zaterdag plaatsvond, is vastgesteld op woensdag. Hun kisten zijn in een chapelle ardente geplaatst, waar mede-arbeiders de dodenwacht hebben betrokken.

de Stem | 1963 | | pagina 1