KOOP (OPEN ATIS Nasser ziet revolte met wei Re germ bezwaren heeft Pompidou: regering kan niet anders Geldtovernaar moet zijn winkel RUN OP GEMEENTEHUIS DOOR OESTERKWEKERS pristona FÜ1 zeerbij- onze Nieuwe dreigingen in het Midden-Oosten Grote onrust in Yerseke UENEVER IZOEKEN SYRIË De Gaulle zal Nederland bezoeken Grote belangen van Westerse mogendheden Bidault voor KRO-t.v. Depressies met vrij veel wind Beraad over de competitie Krantenstaking in New York beëindigd Ook A.R. bij t.v.-debat EL PONCHO FEIJENOORD-REIMS DAGBLAD VOOR ZEELAND Minder zacht „Nationale raad" Sympathie voor Kairo en Bagdad Watersnood in Amerika Reactie Irak Stakingsfront ongebroken Hachelijk avontuur acht vissers van Besluit Hamburg se gemeenteraad Wendt u tot Soc. Zaken VERZANDING VOETBAL AFGELAST Dr. De Kort heeft geen bezwaar Opzienbarende roofoverval in Parijs MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARISTONA Ook in euke, sterke JONGENS KOSTUUMS DK EENS MET: ^ENBRANDEWIJN RANDEWIJN ENBRANDEWfJN NBRANDEWIJN tNDEWIJN BRANDEWIJN estand somber inzien en as met een gevoel van iting, dat hij, toen ze en- uren gereden hadden, in ?rte de omtrekken .van adsmuren zag verrijzen, noest de havenstad zijn, an Morda gesproken had, zouden de priesters ver- ïlijk aan land gaan. En evangene? 103e JAARGANG No. 24227 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 9 MAART 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excL 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Rnreau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon telefoon 2893) STAATSGREEP VAN LEGER IN SYRIË Tijdens de 17 jaar dat Syrië zijn onafhankelijkheid bezit is er gemid deld iedere 18 maanden een opstand uitgebroken. De laatste revolte was in maart van het vorige jaar toen het leger een poging deed het parlementaire regime omver te werpen. Een groep van of ficieren, die allen pro-Nasser waren, trachtten de eenheid met Cairo te her stellen. Van '58 tot '61 hadden Egypte en Syrië zich nl. verenigd in de V.A.R. Deze poging werd de kop ingedrukt en de officieren werden gevangen ge zet. Inmiddels zijn ze weer bevrijd door het nieuwe regime. De laatste opstand werd gevolgd door een toenemende spanning in Sy rische legerkringen en hardnekkige pogingen van premier Azem om de basis van zijn regering te verbreden. Naar aanleiding van geruchten als zou president De Gaulle van Frankrijk dit jaar een bezoek aan H.M. de Koningin brengen, wordt in Haagse kring eraan herinnerd, dat koningin Juliana en prins Bernhard in september 1961 als gasten van de Franse president hebben geluncht op het Elysée in Parijs. Te verwachten is derhalve, dat De Gaulle te eniger tijd aan de koningin een tegenbezoek zal brengen. Vermoed wordt, dat dit vrij spoedig zal zijn. Syrische militairen hebben gisteren in de hoofdstad van hun land, Damascus, de macht in handen genomen. Radio-Damascus heeft gemeld, dat voor het gehele land een uitgaansverbod is afgekondigd en dat alle grenzen, havens en vliegvelden zijn gesloten. De telefoon- en tele graafverbindingen tussen Syrië en de aangrenzende lan den zijn verbroken. Volgens doorgaans welingelich te kringen in Ankara is premier Chaled El Azem van Syrië met zijn gezin naar de Turkse ambas sade in Damascus gevlucht. Zijn huis ligt naast de ambassade. liet ziet ernaar uit dat zich, als gevolg van (leze opstand, grote moeilijkheden voor de pro-Westerse koninkrijken in het Midden-Oosten en nieuwe dreigingen voor Israël zullen voordoen. De diverse berichten uit Damascus be vestigen dat het nieuwe Syrische bewind president Gamal Ahdel Nasser van de V.A.R. zeer goed gezind is. Dit houdt in dat koning Hoessein van Jordanië en koning Saoed van Saoedi- Arabië in de toekomst op hun hoede zul- len moeten zijn. Hoewel Iran verder van Syrië ligt dan bovengenoemde landen, wordt verwacht dat ook sjah Mohammed Reza de gevolgen zal ondervinden van een nieuw Syrisch bewind dat vriend schappelijk tegenover Nasser staat. Amerika en Engeland zouden gemak- kelijk kunnen worden betrokken bij DE DANSERES Cilli Wang, die deze win ter korte tijd bij Wim Kan is opgetreden, is gisteren samen met haar pianist W. de Vries van Schiphol naar New York ver trokken. Evenals in de afgelopen zes jaar zal zij ook ditmaal een tournee van een maand door de V.S. maken, waarbij ze steeds alleen op het toneel danst. DOOR EEN aardverschuiving aan de voet van de berg Montjuich, nabij Barcelona, zijn gisteren negen mensen gedood en drie ernstig gewond. EEN RECTOR van een lyceum te Fe camp, die in een bekend vraag- en ant woordspel voor de Franse televisie onder meer een sportwagen had gewonnen, is, toen hij met zijn dochter een ritje maak te in de nieuwe auto, tegen een andere wagen gereden. Beiden kwamen om het leven. TE SELMIEN bij Drachten is gisteren een 100 jaar oude villa uitgebrand. Vijf men sen werden daardoor dakloos. De brand moet ontstaan zijn, doordat in de keuken een petroleumstel omviel. DE HOOFDREDACTEUR van het in Munchen uitgegeven geïllustreerde week blad „Revue", Oscar Stammler, is gisteren op staande voet ontslagen wegens het on derhouden van betrekkingen met de O.A. S., de organisatie van het Franse geheime leger. Men was er achter gekomen dat het kantoor van de O.A.S. in München het naambordje van Stammler droeg. VEEL GROTER dan aanvankelijk ver wacht werd. is de schade van de brand die woensdagmiddag de magazijnen van Vroom en Dreesmann te Leiden verwoest neeit. Thans wordt geschat dat de schade vermoedelijk zal variëren tussen 1,75 en - miljoen gulden. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. In het algemeen lagere middagtemperaturen. vandaag: zon onder 18.32 uur. Maan op 17.35 uur. Morgen: zon op 7.08 uur. Zon onder 18.34 uur. Maan op 18.42 uur. Maan onder 7.37 uur. Maandag: zon op 7.06 uur. Maan onder 7.56 uur. moeilijkheden in de drie koninkrijken. De twee landen hebben aanzienlijke be langen in Jordanië en in het gehele Mid den-Oosten. De V.S. hebben bovendien nauwe betrekkingen met Iran en Saoedi- Arabië. Israël, dat door de Arabische landen is omringd, vreest dat een unie van Ara bische staten ras tot agressieve daden zal overgaan. Radio Damascus kwam gisteren een kwartier voor de normale aanvang van de uitzendingen in de lucht, om bekend te maken dat de „nationale raad van het commando der revolutie" de macht in handen heeft genomen. Achter de staats greep hebben zich het regionale militaire commando in het zuiden van Syrië en ook de militaire commandanten van de noordelijke en zuidwestelijke districten geschaard. De radio meldde verder dat tot bevel hebber van alle Syrische strijdkrachten door de revolutionaire raad is benoemd brigade-generaal Abdallah Tabrini. In de uitzending werd gezegd dat „het leger is opgestaan om het rechte pad van socialis me en eenheid te volgen" en dat' het Sy rische volk te lijden heeft gehad als ge volg van de afscheiding van de V.A.R. in september 1961. Het devies van de „na tionale raad van het commando der revo lutie" is „eenheid, vrijheid en socialisme". Deze raad zal de Arabische eenheid en de Hedenavond zou de K.R.O. het in Engeland afgenomen in terview met Bidault, 11a de t.v. uitzenden. De regering lieeft hiertegen bezwaar gemaakt. Zij heeft dit gisterenavond telegrafisch meegedeeld aan de voorzitter van de K.R.O., mr. H. W. van Doorn. De regering vreest van deze uitzending, die volgens het programma om tien voor half negen in de rubriek „Brandpunt" zou plaats vinden, „ernstige directe verstoring van de goede betrekkingen met een bevriende mogendheid". Dit kan volgens de regering gevaar op leveren voor de veiligheid van de staat en de openbare orde. Mocht de K.R.O. de uitzending door laten gaan, dan zal de regering maatregelen nemen krachtens artikel 20 van het televisiebesluit of zo nodig andere maatregelen. Het nemen van maatregelen als be doeld in het televisiebesluit komt, naar (Van onze redacteur) De oesterkwekers van Yerseke hebben gisteren een run op het gemeentehuis ondernomen. Zij gingen er formulieren halen door middel waarvan steun van socia le zaken verkregen kan worden, op grond van de wet op de kleine bedrijven. Zij hebben deze steun nodig omdat de oesterramp van de afgelopen strenge winter hun geen andere keus meer laat. Overigens koestert men in Yerseke om gegronde redenen geen enkele verwach ting meer voor wat betreft de uitvoering van de aanleg van een proefbassin in het Veerse Gat. In dit verband wil men wel goede hoop koesteren op een redelijke schadeloosstelling voor de geleden en nog te lijden schade. De directe aanleiding tot de run was het privé-bezoek dat een van de kwekers woensdag heeft gebracht aan ir. Lienesch in Den Haag. Ir. Lienesch is adviseur van de minister van Landbouw en Visserij, op visserij gebied. De kweker, die vergezeld was van de heer C. Pekaar, voorzitter van de visserij vereniging in Yerseke, is door de oesterramp zonder inkomsten ge bleven. Hij ging ir. Lienesch vragen wat hem in deze omstandigheden te doen staat. Wanneer directe financiële hulp noodzakelijk is, dan moet ondersteuning worden aangevraagd van Sociale Zaken, aldus ir. Lienesch. Omdat vele zaai- oesterkwekers en panneleggers inderdaad Storingen van de 7i en toe vrij veel wind, vergezeld ^beken^ wo^en'' De aarden dam in het Mohegan Park in de Amerikaanse plaats Norwich in de staat Connecticut is gisterenmorgen door gebroken. Water van een vijver achter de dam spoelde over de brokstukken de stad in cn zette ruim 10 vierkante kilometer onder water; het water steeg tot een hoogte van ruim 3,5 meter. Tenminste zes mensen kwamen hierbij om het leven en velen raakten gewond. Honderden werden gedwongen te vluchten toen het met ijsschotsen gevulde water zijn ver woestende weg naar de stad voortzette. Gebouwen stortten in, auto's werden als speelgoed wagentjes door de kracht van de vloed her en der gesmeten. Er werd voor miljoenen dollars schade aangericht. r *s in het begin van de week een radicaal einde gekomen aan de vorst periode, die ruim elf weken duurde. Opmerkelijk was het, dat de dooi tot gister- éi vond vrijwel zonder regen gepaard ging. Het zachtst werd het gisteren in 4 oord-Brabant (Eindhoven 16 graden) tegen 7 graden op de Waddeneilanden. Het weekeinde blijft met temperaturen van 8 10 graden koel, maar zonder vorst, zoals in de voorafgaande 12 weken. van de zijde van de K.R.O. wordt opge merkt, neer op het doen staken van een uitzending, eenvoudig door bij de televi- revoluties in Jemen en Irak steunen, zó werd gezegd. Hoewel werd gezegd, dat de revolu tie de „hand toesteekt" aan Cairo en Bagdad, wordt niet duidelijk gespro ken over een terugkeer tot een Sy risch-Egyptische eenheid. Of de militairen erin zijn geslaagd de macht volledig in banden te nemen is nog niet zeker. In Israël is gisteren een halt uur lang schieten op Syrisch grondgebied gehoord en een buitenlandse ambassade in Tel Aviv berichtte, dat ook in Damas cus zou zijn geschoten en dat er straal1 jagers boven de stad hebben gevlogen. Ook uit het bevel aan de Syrische strijd krachten alleen aan de revolutionaire raad te gehoorzamen wordt afgeleid dat er nog verzet geboden wordt. Radio Bagdad riep om dat het Iraakse leger stellingen bij de Syrische grens heeft ingenomen en dat Iraakse val schermtroepen opdracht hebben gekregen zich onmiddellijk bij hun eenheden té voegen. Ook de luchtmacht moet paraat zijn om de revolutie in Syrië te hulp te komen, zo werd gezegd. President Nasser heeft intussen laten weten dat de V.A.R. elke inmenging tegen de Syrische revolutie als een oorlogsver klaring tegen de V.A.R. zelf zal beschou wen en daarnaar zal handelen. De staatsgreep in Damascus kwam pre cies een maand na die in Irak, waarbij premier Kassem werd gedood. Ook daar noemden de nieuwe machthebbers zich „nationale raad van het commando der revolutie" en voerden zij hetzelfde devies „eenheid, vrijheid en socialisme". Volgens een bericht van radio-Beiroet Dit is Khaled el Azem, de minis ter-president van Syriëin wiens land zich gisteren een militaire staatsgreep heeft voltrokken. De Franse regering kan wegens de huidige wankele toestand van de economie niet tegemoet komen aan de looneisen der 240.000 sta kende mijnwerkers. Dit is giste ren verklaard door premier Geor ges Pompidou. Volgens Pompidou was het nodig met het oog op de huidige economische situa tie voorzorgsmaatregelen te treffen. De verklaring van Pompidou was het eerste regelrechte beroep dat de regering sedert het begin van de staking een week gelden op het Franse volk had gedaan. In het algemeen staat het pu bliek aan de zijde der mijnwerkers. Volgens Pompidou waren de volgende factoren symptomatisch voor de wankele economische toestand: a. Een chronische prijsstijging in 1962. Deze gang van zaken werd in de hand gewerkt door de koude winter. b. Te snelle loonsverhogingen. Volgens Pompidou was de produktie niet in ge lijke mate toegenomen als de lonen. c. Frankrijks buitenlandse handel. Voor het eerst sedert 1958 was de hoe veelheid door Frankrijk ingevoerde goe deren „veel groter" geweest dan de kwantiteit uitgevoerde artikelen. Volgens Pompidou was er geen „won dermiddel" om een inflatie te voorko men, maar moest de regering alle aspec ten van de situatie aanpakken. Pompidou zei, dat het de plicht van de regering was vast te houden aan haar hui dig economisch plan, dat een „redelijk ritme van de loonsverhogingen" vereiste. De mijnwerkers intussen geven geen krimp en staken door. Sympathiestakin gen zijn aan de orde van de dag. Gas- voorzieningen in bepaalde gebieden lo- Acht Zweedse vissers die zich gisteren op het dikke ijs voor de Zweedse west kust bevonden, moesten plotseling be merken, dat het ijs was gescheurd en dat zij op een grote schots de zee in dreven. Een hefschroefvliegtuig van de Zweedse marine slaagde er enkele uren later in de acht onfortuinlijke vissers te redden. De Hamburgse gemeen teraad heeft gisteren de winkel van de geld- tovenaar Wirrwa laten sluiten nadat financiële deskundigen unaniem ver klaarden van mening te zijn dat Wirrwa's spaar systeem moet uitlopen op een faillissement. De 49-jarige Hamburgse zakenman heeft een jaar geleden zijn „stichting tot het bevorderen van bezits vorming" opgericht en duizenden mensen ervan weten te overtuigen dat hij ze binnen zeer korte tijd is de Syrische minister van defensie, ge-Apt miljonairzou maken neraal Abdel Sahredding, die ook opper- Hof 1J 7 neraai ADoei oanreuumg, uie ook. opper- Een uit7pnriinf* verwl? £a?leiVibevelhebber van het Syrische leger was, niet moceliilc ♦JSwS.iJ* Z° lsamen met een aantal andere officieren niet mogelijk. Het toezicht op radio- en gearresteerd televisie-uitzendingen is repressief. gearresteerd. Alles wat Wirrwa vroeg was dat de gegadigden 500 Wetsduitse marken in zijn zaak zouden investe ren. Voor diegenen die niet in het bezit waren van 500 mark had Wirrwa een nog briljanter idee hij be loofde dat hij voor iedere ingelegde mark na een jaar er vier terug zou be talen. De zaken liepen. De klanten betaalden en merkwaardige zaak, Wirrwa betaalde. Tot op het moment dat zijn zaak gisteren gesloten werd, heeft hij in totaal 219.000 mark uitbetaald. Financiële deskundigen en de politie waren met stomheid geslagen. Men was ervan overtuigd, dat Wirrwa' s filantropie be rustte op het verboden 'piramide - spaarsysteem' waarbij de laatste inleg gers niets ontvangen Er viel echter niets te' be wijzen. De gemeenteraad van Hamburg heeft nu de op zienbarende stroom van marken gestuit en Wirrwa bevolen af te zien van het betalen van 115.000 mark die hij gisteravond aan „klanten" wilde overhan digen. Er is nog niet besloten wat de volgende stappen zullen zijn. Ook weet men niet goed wat men met Wirrwa's klanten die om geld vragen, aan moet. In ieder geval is nog geen aanklacht van officiële zijde tegen Wirrwa inge diend. enkele buien. van de afloop van de bespreking in Den Haag stormlopen op het gemeentehuis in Yerseke. De ramp lijkt inderdaad compleet. De grote oesterkwekers en -exporteurs heb ben kapitalen verloren aan de oester- sterfte. Hun enige verdiensten kwamen uit de verkoop van de oesters die in de putten lagen opgeslagen. Bij de groep zaai-oesters is de produktie van 1960, 1961 en 1962 voor circa 90 procent verloren gegaan. Slechts enkelen van deze groep hebben nog wat zaai-oesters kunnen ver kopen vóór de winter toesloeg. De panneleggers zijn praktisch alles kwijt geraakt. De pannen zijn zo goed als vernietigd. Het oesterbroed van 1962 en een gedeelte van het oesterbroed van 1961 ging daardoor eveneens verloren. De afgestoken oesters van de broedval 1961 zijn voor minstens 90 procent dood gevro ren. De vooruitzichten zijn slecht. Voor een redelijke broedval in 1963 moeten er in de Oosterschelde minstens tien miljoen moederoesters aanwezig zijn, moet de zo mer goed uitvallen, en mag er geen zoet water op de percelen komen. Zelfs als aan deze voorwaarden kan worden voldaan, zal het nog vier tot vijf jaar duren, eer de in 1963 „gevallen' 'oesters voor de con sumptie geschikt zullen zijn. De oester kwekers en panneleggers zullen de oes ters, naar verwacht wordt, langer dan normaal bij zich moeten houden, alvorens ze door de exporteurs zullen worden overgenomen. Het is nog de vraag of de nu reeds zo zwaar gedupeerde kwekers en panneleg gers dit zullen kunnen opbrengen. In de kring van oesterkwekers zelf wordt de ramp van de afgelopen weken niet alléén aan de strenge winter geweten. Zij zien mede-oorzaken in een soort ver zanding van vele oesters en in de aan wezigheid van zoet water met afvalstof fen vanuit de grote rivieren. Wat het ver zanden betreft: verschillende kwekers hebben de afgelopen zomer zand aange troffen op oesterpercelen waar dat vroe ger niet voorkwam. Men schrijft dit toe aan de Deltawerken, die stroomverande- ringen met zich meebrengen. Wanneer er van een grote zandtoevoer sprake is, kan het zand de baard en de maag van de oester kapot schuren, zeker wanneer de oester door voortdurende vorst sterk ver zwakt is en niet meer de kracht heeft het zand uit te spuwen, aldus de kweker. Zij vertellen voorts dat op de oesterpercelen gemerkte ijsschotsen zijn aangetroffen, die afkomstig waren uit de Biesbosch. Beide argumenten, die ook ter kennis zijn ge bracht van deskundigen, zijn in deze kring evenwel kritisch ontvangen. Inmiddels wacht Yerseke nog steeds af, vult aanvragen om steun in, en laat, zo als zo vaak in het verleden is gebleken, de moed toch nog niet zakken. Dat moge blijken uit het feit dat een van de kwe kers toevallig gisteren een monsterzen ding Noorse oesters heeft ontvangen. Het betreft hier eenjarige oesters die in Noorwegen op takjes worden ge kweekt. Jaren geleden zijn al eens eer der Noorse oesters geïmporteerd en uit gezaaid, maar daarvan is er nog nooit een terug gekomen. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft zich in ver hand met de gesteldheid van de terreinen voor de twaalfde ach tereenvolgende week genoodzaakt gezien het gehele voetbalprogram ma zowel semi, prof als amateur voor het komende weekeinde af te gelasten. De belangenorganisatie van de betaalde voetbalclubs zal vandaag in Eindhoven een interne bijeenkomst hebben. Onder werp van gesprek zal zijn het verloop van de voetbalcompetitie. In eerste instantie zal aan de orde worden gesteld, dat het niet aangaat het bekerprogramma, dat voor zondag 17 maart was vastgesteld, te handhaven. De belangenorganisatie zal zich over het verdere verloop van de competitie beraden en zonder enige twijfel voor stellen doen aan de K.N.V.B. pen terug en de staking heeft invloed op de produktie in vele fabrieken. Tot een treffen met de oproerpolitie is het nog niet gekomen. Men verwacht, als de stakers voet bij stuk houden (waar het naar uitziet)dat De Gaulle zelf via de t.v. een scherp ulti matum zal stellen en het niet bij woor den zoals nu zal laten. Vertegenwoordigers van de Newyorkse krantenuitgevers en de stakende typogra fen hebben gisteren overeenstemming be reikt over de voorwaarden waaronder de nu reeds 91 dagen oude krantenstaking kan worden beëindigd. De staking was de langdurigste en kost baarste in de Newyorkse geschiedenis. Het is nog niet geheel duidelijk wanneer de kranten weer zullen uitkomen. Er moet nog overeenstemming worden bereikt met twee andere stakende vakbonden, onder meer die van de clichémakers. De getroffen regeling omvat een ver hoging van lonen en andere betalingen tot ruim twaalf dollar per week over een periode van twee jaar. De uitgevers zijn verder akkoord gegaan met instelling van een 35-urige werkweek na het eerste jaar van het contract. De zetters hadden aan vankelijk achttien dollar loonsverhoging en andere voordelen geëist. (Van onze parlementaire redactie) De fractieleider van de K.V.P. in de Tweede Kamer, dr. De Kort, vindt er, zakelijk gezien, veel voor te zeggen dat ook de A.R.-staatssecretaris Roolvink (loonbeleid) deelneemt aan het komende t.v.-debat tussen K.V.P. en P.v.d.A. Aan dit debat zullen, zoals bekend, enerzijds prof. De Quay en dr. De Kort meedoen en anderzijds P.v.d.A.-fractielei- der Vondeling en partijvoorzitter Suur- hof. De suggestie om ook staatssecretaris Roolvink mee te laten doen, is afkomstig van A.R.-zijde zelf. Dr. De Kort zei gisteren op de partij raadsvergadering te Utrecht (waarover meer op pag. 7) dat bij het meedoen van staatssecretaris Roolvink, het Nederland se volk meerzijdig over het beleid van het kabinet-De Quay zal kunnen worden voorgelicht. De uiteindelijke beslissing hierover wil hij evenwel overlaten aan de P.v.d.A. Deze kan dan desgewenst ook een derde man in het debat brengen, al dus dr. De Kort. Even voor het aanbreken van de dag hebben vijf gemaskerde en met automa tische wapenen uitgeruste mannen giste ren in Parijs een overval gepleegd in de woning van de Franse industrieel L. Is rael, gelegen in hetzelfde gebouw waar in het kantoor van zijn maatschappij, de Société Generale Commerciale de L'Est, is gevestigd. Als politiemannen verkleed reden zij in een bestelauto de tuin van het gebouw binnen, na de portier te hebben ge dwongen de poort te openen. Binnengeko men dwongen zij de industrieel, onder bedreiging met revolvers, zijn brandkast te openen, waarna zij er met een buit van 300.000 francs in contanten en 100.000 francs in gouden munten (totaal ongeveer 300.000 gulden) vandoor gingen. Woensdag werd, zoals gemeld, in Pa rijs Henri Lafond vermoord, terwijl de zelfde avond ten huize van baron Alain de Rothschild per telefoon dreigementen werden geuit. Drie van de uit vijf mannen bestaan de groep overvallers verrasten de 68-ja- rige directeur van de bank en diens vrouw in hun slaapkamer op de eerste verdieping van het gebouw. Ze zeiden: „Geef ons uw geld, de O.A.S. heeft het nodig". DE DIRECTEUR van de afdeling voor besmettelijke ziekten van de wereldge zondheidsorganisatie, dr. Willem M. Bon ne te Ilpendam in Nederland geboren is gisteren in Genève op 58-jarige leef tijd overleden. (Advertenties) GORDIJNSTOFFEN aan 2 kanten even mooi Nü Aristona kopen om straks te genieten van op woensdag 13 maart a.s.

de Stem | 1963 | | pagina 1