FIE Franse kompels staken als één man door Vanavond Pompidou spreekt voor t.v. Dreigement OAS tegen twee Britten Drie kinderen dood in ijskast Kroestjevs schoonzoon door Paus ontvangen OPROERPOLITIE NOG NIET IN ACTIE Indonesische marine in Straat van Malakka Kernzwaard van NAVO moet er komen DRAMA IN RAAMSDONKSVEER Hele nacht gezocht DAGBLAD VOOR ZEELAND in, vlak na al dat goeds ezinnen heeft gsplechtigheid pen naar de VOLKSWAGENS AMES DORDRECHT Onze bezorgers zijn geen bankiers Patrouilles en besprekingen Met of zonder Frankrijk Toenemende steun aan stakers Prinses Beatrix heeft mazelen Nog zachter Nog meer stakingen Ruiltje in Parijse modewereld Woensdagavond nog gezien Dreggen Verzilting kostte miljoenen De audiëntie Particuliere audiëntie na uitreiking Balzan-prijs Vreselijke vondst Nieuwe gevechten Koerden-Irakezen Prins beschermheer van „Nieuwspoort" PRIJZENBESCHIKKING BOUWBEDRIJF BEZIT RECHTSGELDIGHEID •Oï» Volkswagendealer 01850 - 9746 VW de Luxe met- en zonder roldak 1954 t.m. 1962. VW Cabriolet 1959 en 1960. VW Karmann Ghia 1200 1960, 1961 (4 stuks). VW Karmann Ghia 1500, 1957 en 1961. VW Kleinbus 1958. VW Bestel 1955 t.m. 1961. VW Bestel met ruiten 1956 t.m. 1961. VW PickrUp 1959 INRUILWAGENS: Austin bus 1956. Citroën 2CV Bestel 1960 Indien U ons dagblad per week betaalt, mag onze bezorger er dan ook op rekenen, dat het abonne mentsgeld klaar ligt en dat dit wekelijks uiterlijk des dinsdags aan hem wordt voldaan Hij moet in 't midden van de week met ons contant afrekenen en de abonnees kunnen dan toch niet van hem ver langen dat hij hun ach terstallige abonnements geld uit eigen zak voor schiet. Voor Uw medewerking zeggen wij U namens onze bezorgers vriende lijk dank. Administratie Dagblad De Stem 103e JAARGANG No. 24226 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neeriandis Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, c. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 VRIJDAG 8 MAART 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso t 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.42 per mm (Ing. Med. t 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. 'Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 telefoon 2893) De Indonesische marine heeft gisteren bekendgemaakt dat een deel van haar vloot in de Straat van Malakka patrouilleert in het kader van de „politiek van con frontatie" tegenover Malakka, dat immers de grote promotor is van de „Federatie Maleisië". Tegen het vormen van die federatie is Djakarta fel gekant. Volgens een woordvoerder', majoor Am- De Westduitse minister van de fensie, Kai Uwe von Hassel, heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld dat Amerika en West- Duitsland het eens zijn dat er een kernzwaard voor de NAVO (kos ten 500 miljoen dollar per jaar) moet komen, met of zonder me dewerking van de Fransen. Von Hassel zei, dat in besprekingen met Livingston Merchant, de speciale af gevaardigde van president Kennedy, de conclusie was getrokken, dat een kern macht bestaande uit oppervlakteschepen, die met de Polarisraket worden uitge rust, moet worden opgebouwd met be manningen van gemengde nationaliteit. Omtrent deze plannen hebben wij dezer dagen uitvoerig bericht. De belangrijkste kwestie, die nog moet worden uitgepraat, betreft het bestuurslichaam voor deze strijdmacht. Von Hassel zei, dat West-Duitsland in stemt met oprichting van voorlopig een multinationale strijdmacht, maar dat op richting van een wezenlijk multilaterale vloot het Duitse streven blijft. Duitsland is bereid aan de voorlopige multinatio nale strijdmacht een aantal van haar su personische Starfighter jager-bommen werpers ter beschikking te stellen. bardi. is het gevolg van de patrouilles dat Maleise vissers, „die in Indonesische wateren plachten binnen te dringen", zijn verdwenen. Ambardi deelde mede, dat de secreta ris van de Maleise visserscoöperatie, Tan Swie Kian, tijdens een patrouille in In donesische wateren, aan boord van een Maleise vissersboot werd aangetroffen en gevangen genomen is. Tan zal door een Indonesische rechtbank worden berecht, aldus de woordvoerder. Het smaldeel van de Indonesische vloot dat in de Straat van Malakka patrouilleerde, was verleden jaar tegen Nederland ingezet in verband met de campagne om Nederlands Nieuw - Guinea. De Indonesische minister van buiten landse Zeiken, dr. Soebandrio, is gisteren uit Djakarta vertrokken voor een offi cieel bezoek van drie dagen aan Manil la, zo meldt radio-Djakarta. De kwestie van de vorming van de fe deratie Maleisië zal een van de belang rijkste onderwerpen van gesprek met de Philippijnse president Diosdado Macapa- gal en vice-president, tevens minister van buitenlandse zaken, Emmanuel Pelaez, zijn. Indonesië zal elk voorstel toejuichen betreffende uitstel van de instelling van de federatie, aldus het bericht. In die federatie zullen, gelijk gemeld, Malakka, Singapore en de Britse gebie den in Noord-Bornea: Serawak, Broenei en Brits Noord-Borneo, opgenomen wor den. Als één man blijven de 240.000 mijnwerkers in Frankrijk zich verzetten tegen het ultimatum van de regering: eerst aan het werk en dan praten. Woordvoerders van de drie grote vakbonden hebben het besluit van het kabinet de j.l. zondag afgekondigde requisitie te handhaven, gelaakt. Op verspreide bijeenkomsten in de steen kolenbekkens hebben stakingsleiders om steun gevraagd voor een langdurige actie. Zij kregen die steun. En grif. toe- dan afgenomen na het ulti- Nergens is er enig spoor van bereidheid gehoor te geven aan de waarschuwing der regering dat scherpe sancties zullen volgen in dien het requisitiebevel niet wordt opgevolgd. En de steun van het publiek aan de stakers is eerder Prinses Beatrix kan haar verplichtingen op het ogenblik niet nakomen aangezien zij mazelen heeft. De prinses heeft deze ziekte als kind reeds gehad. Een herha ling komt zelden voor. Er is geen reden tot bezorgdheid, zo deelt de Rijksvoor lichtingsdienst mede. Scotland Yard heeft gis teren bescherming gege ven aan een vrouwelijk lid van het Britse parlement, nadat ze telefonisch was bedreigd met de dood, waarschijnlijk door de O.A.S. Het parlementslid, miss Alice Bacon van Labour, heeft in het Britse Lager huis een aanval gedaan op het geheime bezoek aan Londen van Georges Bi- dault, de Franse oud-pre mier, die het op president De Gaulle heeft gemunt. Miss Bacon werd door de telefoon gewaarschuwd door iemand „met een zwaar Frans accent", die zei: „U staat op de zwar te lijst van de O.A.S. en hebt niet lang meer te le ven". IN GREENWOOD, in de Amerikaanse staat Mississippi, zijn vier negers bescho ten toen zij zich als kiezers wilden laten Inschrijven. Geen werd door de kogels geraakt, maar drie werden door rondvlie gend glas getroffen. Dit was de tweede aanval van deze aard in een week. IN BUENOS AIRES en in La Plata doet hardnekkig het gerucht de ronde, dat ver scheidene leden van het leger en de ma rine, alsmede enkele burgers zouden zijn aangehouden, omdat zij een aanslag op de Argentijnse oud-president Arturo Fron- dizi zouden hebben willen plegen. EEN BOEING straalpassagiersvliegtuig SnAde *sra®lische luchtvaartmaatschappij El Al was gisteren het enige toestel van deze maatschappij dat in de lucht was. De rest van de Israëlische luchtvloot kon niet van de grond wegens een staking van het vliegtuigpersoneel. DE HONDERD Spaanse arbeiders, die de iJ-tunnelcombinatie had aangevraagd, zullen niet komen omdat de Spaanse re gering in verband met de aard der werk zaamheden en de voorwaarden geen me dewerking aan deze aanvraag zal verle nen. VOLGENS RADIO-CAIRO is een ge- meenschappelijke strijdmacht van de V.A. R. en het republikeinse Jemen zonder te genstand de stad Harib binnengedrongen. Harib bestaat voor het grootste deel uit een fort en ligt vlak bij de grens tussen Jemen en Beihan. Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren avond 23.15 uur: Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige zuidelijke wind. Nog zachter. Vandaag: zon onder 18.30 uur. Maan op 16.27 uur. Morgen: zon op 7.10 uur. Maan onder 7.15 uur. „Ik was net naar bed gegaan", vertelde miss Ba con. „Een man met een zeer echt Frans accent vroeg of ik miss Bacon was". Na het telefoontje belde miss Bacon naar Scotland Yard. Deze is al intensief naar Bidault op zoek, maar er is weinig kans dat hij nog in Engeland is. De Daily Sketch heeft gisteren geschreven, dat aan de politie is opgedra gen te onderzoeken of er een O.A.S.-cel van hon derd man opereert in En geland, ter voorbereiding van een nieuwe aanslag op De Gaulle. Scotland Yard heeft dit ontkend. Nog een lid Van het Britse Lagerhuis heeft een dreigement tegen zijn le ven gekregen. Het is Fen- ner Brockway, die ook kritiek had geuit op het feit dat het de Franse ex- premier Bidault was toe-, gestaan aan een vraagge sprek voor de B.B.C. te verschijnen. Brockway vertelde gis terenavond dat een onbe kende met een buiten lands accent hem 's avonds had opgebeld. „Bent u Fenner Brock way?", vroeg de stem. „U bent de volgende op de lijst van de O.A.S. U bent een nikkervriend. U zult niet lang meer leven". „Ik zei: Okay broeder, good-bye", zei Brockway tot de onbekende.. matum. In tal van fabrieken en kantoren wordt gecollecteerd voor de stakers. Bovendien treden andere stakingen op, veelal in bedrijven die de mijn werkersstaking direct voelen. Op de aardgasvelden te Lacq in het zuidwesten van het land is gisterenmor gen om 8 uur een staking begonnen, die als 48-uursstaking werd aangekondigd. Gisterenavond besloten de stakers echter reeds die staking met minstens twee da gen te verlengen. Vandaag wordt tussen 10 en 12 uur niet gewerkt door ongeveer 120.000 man van de gas- en elektriciteitsbedrijven, uit sympathie met de mijnwerkers. Men heeft die uren gekozen om het publiek niet al te veel in moeilijkheden te brengen. Doel van deze 2-uursstaking is de regering te waarschuwen. De arbeiders van de staalfabrieken, die maandag in staking gingen, hebben be sloten hun actie tot a.s. zaterdag voort te zetten. Tegen hen is geen'requisitiebevel uitgevaardigd. Voorts wordt hier en daar gestaakt bij chemische en metaalbedrijven en bij 80 steengroeven in het noordwesten. Deze acties staan los van die der mijnwerkers. Bij de Peugeot-automobielfabrieken door 10.000 man een protestdemonstratie gehouden. Men wil loonsverhoging, een werkweek van 40 uur en een vierde va kantieweek. De algemene situatie is er een van pro test tegen het feit dat de lonen geen ge lijke tred houden met de prijsstijgingen. De regering acht het gevaarlijk wat dat betreft toe te geven. Vanavond zal, naar wordt verwacht, premier Pompidou voor de tèlevisie ver schijnen om de houding der regering toe te lichten. De wereld van de mode is gisteren op geschrikt door de aankondiging dat twee vooraanstaande modeontwerpers te Parijs van werkkring zullen veranderen. Het betreft hier de 54-jarige in Spanje geboren Antonio Castillo, die verbonden was aan het huis Jeanne Lavin, de 45 jaar oude Belg Jules-Frangois Crahay, die ont werper was voor het huis Nina Ricci. Vooral de laatste ontwerper is in mode kringen zeer bekend: zijn modellen wor den in de wereld het meest verkocht. Crahay verklaarde tegenover een verte genwoordiger van U.P.I.: „Door verande^ ring hoop ik opnieuw geïnspireerd te worden, dat is alles. In november zal ik Ricci verlaten". Woordvoerders van Lavin weigerden commentaar te leveren. Ze deelden slechts mee dat Castillo hen in februari verlaten had. (Van onze verslaggever) Drie kinderen zijn te Raams donksveer levenloos in een ijs kast aangetroffen. Zij waren woensdagavond nog gezien, doch sindsdien bleven zij spoor loos. Militairen en rijkspolitie wa ren ingezet bij het zoeken naar de kinderen, nl. de zes-jarige Jac. Groenendaal en de broer tjes Rochus en Adrianus van Seeters. Rochus was negen, Adriaan zes jaar. Het was gisterenmiddag half een, toen de korporaal Van Esch en de soldaat Ro- mijn in de zeilmakerij van G. Wuyten aan de IJzersteeg in Raamsdonksveer de deksel openden van een ijskast en daar hun afschuwelijke ontdekking deden. Van Esch en Romijn zijn van het 462e Pontonniersbataljon van Keizersveer. Met een dertigtal andere militairen waren zij aan het zoeken gezet. .Jntens diepe verslagenheid heerste plot seling bij de velen, die 's nachts en de hele morgen in touw waren geweest met dreggen aan de havenmond en zoeken tus sen en langs de schepen in de haven. De vrees, dat de kinderen niet meer in leven waren, was op gruwelijke wijze be waarheid. Het gezin van Seeters aan de IJzersteeg 16, waar gisteren tragische bijkomstigheid het 12,5-jarig huwelijks feest zou worden herdacht, verloor twee kinderen en het gezin Groenendaal aan de Haven 76 een kind. Raamsdonksveer werd in diepe rouw gedompeld. „Ik heb de jongens gisterenavond om half zeven ongeveer nog zien spelen op ijsschotsen in de haven", zo ver telde Marinus Oomen, die het nauwe lijks kon verwerken, dat de drie jon- gens slechts op enkele meters afstand van zijn huis aan de IJzersteeg wa ren gevonden. „Wie zou daar nu erg in hebben gehad. Het is verschrikkelijk". Omdat de kinderen op het ijs in de ha ven waren gezien werd uiteraard alle zoeken en speuren op de haven en di recte omgeving gericht. Aanvankelijk ge beurde het zoeken gisterenavond door buurtgenoten rond de haven. Om circa 9 uur werd de rijkspolitie van de vermis sing van de kinderen op de hoogte ge bracht, die onmiddellijk de beschikbare manschappen inzette met schijnwerpers. De hele nacht bleef men zoeken, maar te vergeefs. Gisterenmorgen werd de hulp ingeroe pen van de Pontonniers van Keizersveer. Onder leiding van majoor W. van Nij- nanten, districtscommandant van de rijks politie te Breda, werd een plan de cam pagne opgesteld. In drie groepen van militairen, uitgerust met walkie-talkies, politie mannen en burgers werd begonnen aan een stelselmatig afzoeken van de haven en de directe omgeving daar van. Aan de havenmond bleven man nen van de rijkspolitie te water in de weer met de dreg. Elk plekje op de in de haven liggende schepen, op het ijs en in het water tussen de schepen werd afgezocht. Tevergeefs. Intussen was een groepje militairen en burgers begonnen de werkplaatsen, schuren en andere bouwsels in de omge- De explosieve verzilting op 22 januari heeft aan directe schade in de vorm van reparatiekosten en kosten van aanvoer van bruikbaar water voor vele miljoenen guldens schade veroorzaakt. De nog on zichtbare schade aan de apparatuur zal in de komende maanden zeer grote additionele onderhoudskosten met zich brengen. Dit zei gisteren ir. T. P. van den Bergh in een vergadering die vooraf ging aan de viering van het 160-jarig bestaan van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rotterdam over het in dustriewater in de Maasstad. Ir. Van den Bergh sprak namens de commissie nijverheid. Alexei Adzjoebei met zijn echt ge- (Advertentie) note Rada bij aankomst voor de audiëntie. Op de achtergrond de St. Pieter. /frtadte zteigf DRQST-VERF-VENLQ Paus Joannes XXIII heeft gis teren onder vier ogen gesproken met de schoonzoon van Kroestjev Adzjoebei die hoofdredacteur van het Sovjetrussische rege ringsblad Izvestia is en zijn vrouw Rada. Dit geschiedde na een particuliere audiëntie, welke de H. Vader had ver leend aan de Italiaanse ex-president Gronchi en twee andere vertegenwoor digers van het bestuur der internatio nale Balzanstichting. Deze personen hebben in tegenwoordigheid van vijftig journalisten uit de gehele wereld de paus officieel mededeling gedaan, dat hem de Balzanvredesprijs was toege kend. Na dë audiëntie moesten alle journa listen de troonzaal en het apostolisch paleis verlaten, met uitzondering van Adzjoebei, zijn vrouw en hun begelei ders. De paus heeft hen toen apart ont vangen. De gebeurtenissen hebben zich als volgt afgespeeld. Voor de audiëntie begon werden eerst de journalisten toegelaten tot de troon zaal. Daarna kwam het gezelschap van Adzjoebei tegen kwart over elf binnen. Het was tevoren apart ontvangen. Het Russische gezelschap bestond uit twee Russische tolken, pater Kulik, die tijdens het Concilie de Russische waar nemers terzijde had gestaan, mgr. Car- dinale, de chef van het protocol en mgr. Willebrands, secretaris van het Een heidssecretariaat. Zij namen plaats op de tweede rij banken, waarbij pater Ku lik naast Adzjoebei ging zitten. Me vrouw Adzjoebei droeg, overeenkomstig het Vaticaans protocol, een zwarte sluier. Toen de H. Vader vyf minuten later binnentrad knielde het echtpaar Adzjoe bei niet. Het maakte een buiging. Daar na volgde de officiële mededeling van het toekennen van de Balzanprijs in het Frans. Pater Kulik vertaalde een en ander klaarblijkelijk fluisterend voor de Rus sische gasten. Toen tenslotte de paus zijn zegen gaf, boog Adzjoebei opnieuw. Daarop werden een aantal journalisten aan de paus voorgesteld door Raimondo Manzini, hoofdredacteur van de Osser- vatore Romano. De H. Vader hield hier en daar een praatje, maar werd al spoe dig door zijn assistentie aangespoord voort te maken. „Ziet u nu welke de heerschappij en de vrijheid van een paus is.zeide hij. „Maar we moeten allemaal een of fer brengen". Terwijl de journalisten kennelijk draalden met heengaan, ook toen de paus verdwenen was, maakten Vaticaanse waardigheidsbekleders er werk van hen uit de troonzaal weg te krijgen. Dat gold niet voor Adzjoebei, zijn vrouw en de vertegenwoordiger van Tass met hun begeleiders. Het was dfe eerste keer dat een fami lielid van een hoge Sovjet-functionaris door de paus ontvangen werd. Soldaten, die uren lang gezocht hebben naar de drie jongetjes, heb ben zojuist het droeve nieuws ver nomen. ving van de haven nauwkeurig af te zoeken. Het was ongeveer half een toen het be richt als een lopend vuurtje rondging, dat de kinderen waren aangetroffen. Leven loos. In een buiten gebruik zijnde ijskast, bestemd voor inbouw in schepen. Ver moedelijk zijn de kinderen bij hun spel in de ijskast gekropen en is het deksel, dat niet van binnenuit geopend kan wor den, dichtgeslagen. Bij gebrek aan zuur stof de in de ijskast aanwezige lucht moet wel zeer gauw opgebruikt zijn ge weest zijn de kinderen de verstikkings dood gestorven. Na de gruwelijke ontdekking was pas toor Douenburg spoedig ter plaatse, even als burgemeester J. Prinssen, vergezeld van wethouder Langerwerf, dr. Van Til burg, die de dood constateerde, en de ge meentesecretaris, de heer Willems. De werkplaats voor scheepsbenodigd- heden van Wuyten ligt vlak naast hj»t huis van het gezin van Seeters, dat vier kinderen telt en op een steenworp afstand van de woning van de familie Groenen daal, die negen kinderen telt. De rijkspolitie heeft gisterenmiddag de ijskast in beslag genomen voor een na der onderzoek. De begrafenis der slachtoffertjes zal maandag om negen uur plaatsvinden. Het schijnt dat er een einde is geko men aan de wapenstilstand, die in Noord- Irak, na de omverwerping van de rege- ring-Kassem, een einde had gemaakt aan de strijd tussen Iraakse legereenheden en leden van de daar wonende Koerden- stammen, die reeds geruime tijd met de machthebbers in Bagdad overhoop liggen. Volgens het te Istanboel verschijnende dagblad „Hurryet" heeft de leider der Noordiraakse Koerden, sjeik Barzani, zijn troepen met offensieve oogmerken nieu we stellingen laten betrekken in belang rijke sectoren van het door hem be heerste gebied. Er zou zich in het gebied van Mosoel reeds een botsing hebben voorgedaan tus sen drieduizend Koerden en Iraakse le gereenheden. De opstandige Koerden zouden hierbij zeshonderd man hebben verloren. Zij zou den zich echter van zes vliegtuien en ne gen tanks der regeringstroepen hebben meester gemaakt. De verliezen der regeringstroepen zijn volgens het blad niet bekend. Prins Bernhard is voornemens op woensdag 20 maart het internationale perscentrum „Nieuwspoort" in Den Haag te bezoeken. Tijdens het bezoek zal hij worden geïnstalleerd als beschermheer van het centrum. Nadat de paus mededeling was ge daan van zijn onderscheiding met de vredesprijs, heeft de H. Vader zijn ideeën over de vrede in de wereld op nieuw uiteengezet. Hij heeft daarbij uit eengezet, dat de vrede vele aspecten heeft: evenveel als de aspecten van de mens zelf zijn. Er bestaat een vrede die geldt voor de mens als individu en voor de mens in zijn sociale verhoudin gen, er is een vrede met God, een vrede met de mensen en met de dingen rond ons. Er is vrede met het verstand, met het hart en met het geweten, er is vre de onder de families, vrede binnen de stadsgemeenschap, binnen de gehele na tie en tussen de naties onderling. Er is godsdienstvrede, sociale vrede en poli tieke vrede. Paus Joannes heeft er in zijn indruk wekkende rede op gewezen, dat alle vrede echter voortkomt uit het geloof en de beoefening ervan. En als bewijs daarvoor haalde hij aan hoe de Kerk in haar liturgie niets anders doet dan aansporen tot deze vrede en ze van God afsmeken. Er is de herhaalde wens „De vrede zij met u" en de smeking „Geef ons vrede". Aan het slot van zijn rede heeft de paus in de meest hartelijke bewoordin gen aan allen zijn beste wensen uit gesproken voor alle volkeren. Hij wens te ze toe, dat zij te allen tijde de een dracht en welvaart zouden mogen ge nieten. En over allen en voor ieder af zonderlijk heeft hij plechtig Gods zegen afgeroepen. Het gerechtshof in Amsterdam heeft arrest gewezen in de civiele procedure tussen een aannemingsbedrijf in Medem- blik (Koorn en de Jong) en de gemeen te Den Helder over de vraag of de door minister de Pous in 1960 uitgevaardig de prijzenbeschikking voor het bouwbe drijf al dan niet betrekking heeft op de risico-clausules in reeds overgenomen bouwcontracten. Het hof wees de vor dering van de aannemingsfirma die inhield dat de gemeente de uit een loons verhoging voortvloeiende extra kosten van 2300 gulden zou moeten betalen af. Een van de overwegingen daarvoor was, dat de prijzenbeschikking van de minister, volgens welke de risico-clau sules tijdelijk ongeldig verklaard werden, rechtsgeldigheid bezat. De advocaat van de aannemingsfirma, mr. P. Zonder land. had betoogd dat de inmiddels weer ingetrokken prijzenbeschikking slechts een tijdelijk incassoverbod beschouwd moest worden. Naast de afwijzing van de eis. bepaalde het hof ook dat de aan nemingsfirma de kosten van het geding zal moeten betalen, tot dusverre aan de zijde van gedaagde een bedrag van 1850 gulden bedragend.

de Stem | 1963 | | pagina 1