V.S. maken hun entree op Euromarkt Polio-vaccinatie in Opheusden Rust aan Franse stakingsfront President Parijse Bank Unie doodgeschoten Voor tonnen schade door brand bij V. en D. Leiden veilige beschermende norac Eerste Kamer akkoord met begroting Financiën Zij komen „hard zaken doen Beurs alweer wat groter Arrestant liep tegen de lamp Geen gouden De Gaulle Onteigening voor recreatie Nieuwe aanslag OAS. Oplopende markt VOORJAARSBEURS BEGINT MAANDAG Fusie tussen E.M.S. en Carré? Tsjombe terug naar Elisabethstad Ontsnapte arrestant aangebonden Tweede Kamer Gevolgen merkbaar Razzia onder communisten in Roergebied Slechte betrekkingen Venezuela-Haiti Veilig gebruik BEURS VAN AMSTERDAM Aan inbrakengolf een eind gekomen CARLTON 33 cL SENORITAS SPECIAL 16 ct. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG MAART 1963 (Advertentie) ODETTE 13 ct. De Amerikaanse industrie is van plan, een aanval te doen op de Europese markt. Deze campagne begint aanstaande maandag op de voorjaarsbeurs in Utrecht, waar ''«'rtig fabrikanten uit de Verenigde Staten op 2000 vierkante meter de Bernhardhal hun produkten zullen tonen. „Hard selling" is bun devies, keiharde zaken doen en een zo groot mogelijke plaats voor de Amerikaanse produkten ver overen op de Europese markt. Het departement van handel van de Verenigde Staten heeft eind vorig jaar na een grondig marktonderzoek de keus laten vallen op de voorjaarsbeurs in Utrecht, als meest geschikte entree tot de E.E.G. Daarna is de directeur van de jaarbeurs, drs. J.H.D. van der Kwast, naar Washington gevlogen om bespre kingen te voeren over de realisering van dit voornemen. Frank S. Wile, „commercial officer" voor de VS. in Nederland, verklaarde gisteren in een gesprek met het A.N.P., dat men Utrecht heeft uitverkoren om dat Nederland een sleutelpositie in de E.E.G. inneemt en omdat de voorjaars beurs een uitgesproken internationaal karakter heeft. Dit voorjaar zullen de Verenigde Sta ten ook deelnemen aan beurzen in Lyon en Barcelona; in het najaar gaat men onder meer naar Stockholm, Dusseldorf en Bari. Onder auspiciën van het de partement voor handel zijn sinds 1954 over de hele wereld 127 Amerikaanse handelstentoonstellingen gehouden. Hier. bij ging het echter voornamelijk om het geven van informatie. In het kader van het exportexpansie-programma van pre sident Kennedy wil men nu echter, te beginnen met Utrecht, werkelijk zaken doen, contacten kweken en agentschap pen zoeken die de Amerikaanse indus trie in Europa kunnen vertegenwoordi gen. Het congres heeft voor dit doel 1,6 miljoen dollar ter beschikking ge steld, terwijl de industrieënd ie aan de beurzen deelnemen, zelf nog een aan zienlijk deel van de kosten betalen. Zo mogelijk zal men ook bevorderen dat Nederlandse en andere Europese industrieën in licentie gaan werken voor Amerikaanse fabrieken. De heer Wile verwacht niet, dat de Amerikaanse in dustrieën hier veel dochterondernemin gen zullen vestigen, al zou hij dit wel toejuichen. Maar hij gelooft, dat de krap pe arbeidsmarkt in Europa een belem merende factor is. Bovendien, zo zei hij, zie ik de toekomstige handelsbetrek kingen tussen de Verenigde Staten en Europa optimistisch tegemoet. De voor malige Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Herter, zal in Brussel onderhandelingen gaan voeren over een verlaging van de wederzijdse tarieven waardoor de handel tussen de gemeen schappelijke markt en de V.S. zich ver der zou kunnen ontplooien. Het exportprogramma van president Kennedy, wordt nu, volgens de heer Wile, versneld uitgevoerd. Het voor naamste doel is, meer evenwicht te brengen in de betalingsbalans van de Verenigde Staten- Hoewel het Amerikaanse departement voor handel de Nederlandse en de Eu ropese markt grondig heeft bestudeerd en pas daarna heeft besloten, welke produkten men naar Utrecht zou sturen (voornamelijk machines en gereedschap pen), durft de heer Wile nog geen pro gnose te geven van de resultaten. ,,We wachten maar af," zo zei hij. Wel stelt hij zich veel voor van het succes van de dry-cleaning-automaten die de Amerikanen meebrengen en die in de Verenigde Staten een bijzonder gunstig onthaal hebben gehad. De huis vrouwen kunnen zelf hun vuile gordij nen en kledingstukken in dit apparaat gooien, dat dan, volgens de heer Wile, voor een kwart van de prijs die men bij gewone dry-cleaningbedrijven moet betalen, zorgt voor een grondige reini ging. In een andere automaat worden, eveneens na inworp van een munststuk, de kledingstukken geperst. De Voorjaarsbeurs 1963, de tachtigste beurs sinds 1917, belooft opnieuw een evenement te worden. Kleiner in opper vlakte dan de Voorjaarsbeurs van ver leden jaar - die met de belangrijke bui tenexposities der bouw- en transport groepen, alle records sloeg - zal deze beurs, qua samenstelling gericht op al gemene machinebouw, op scheepsbouw en scheepsvaart, de nieuwe concentra tie van hydrauliek en pneumatiek, de uitbreiding van de zg. „gieterijstraat" en niet in de laatste plaats de gewel dige Noordamerikaanse deelneming, be paald van grote betekenis zyn voor han del en industrie. De Koninklijke Nederlandsche Jaar beurs is dan ook trots op de manifes tatie, die thans voor de deur staat. Zo zal N.V. Neratoom - gevolg gevend aan een uitnodiging van de directie van de Jaarbeurs - aan de Voorjaarsbeurs deelnemen. Neratoom is de industriële groep waar in negen belangrijke ondernemingen sa menwerken wat betreft het ontwerpen, fabriceren en bouwen van onderdelen en complete installaties voor de toepas- ding van kernenergie. Neratoom zal met hiervoor verkregen toestemming van Euratom op de Voor jaarsbeurs aanwezig zijn met een inzen ding die het E.C.O.-project betreft. Hier voor zal zij kort voor het transport naar de bestemming in Italië het rooster-ver- stelmechanisme tentoonstellen en de monstreren, dat in deze reactor zal wor den ingebouwd. Gisterenmiddag tegen twee uur Leiden in het duister hulden. Deze rook ontwikkeling werd vooral veroorzaakt ontdekte men brand in het bed denmagazijn van de firma V. en D. in de Vestestraat in Leiden. Enkele ogenblikken later stond dit pakhuis al in lichter laaie. Ongeveer twintig minuten later was het vuur ook overgeslagen naar pakhuisruimten aan de He rengracht. Beide ruimten gingen verloren. Toen was de brandweer van Leiden, met assistentie van de brandweer van Oegstgeest en de bedrijfsbrandweer van een in de omgeving gevestigde fabriek (later nog geassisteerd door de Haagse brandweer), reeds met man en macht in actie om het vuur te lokaliseren. Dit was echter pas tegen vier uur gelukt. Tijdens de brand deden zich enige zwa re ontploffingen voor, waarvan de aard nog niet is vastgesteld. De schade beloopt zeker vele tonnen. De pakhuizen waren overvol in verband met de jubileumver koop van V. en D. te Leiden, die zestig jaar bestaat. De brand veroorzaakte enorme hoe veelheden rook, die het centrum van Een rechercheur van het Rotterdam se politiebureau de Slinge heeft gisteren de 27-jarige Dordtse monteur en dames kapper W. de K., die maandagmorgen uit het hoofdbureau van politie in Dord recht is ontsnapt, in de kraag gegre pen en naar het politiebureau overge bracht. T«en de rechercheur op de bus stond te wachten viel het hem op dat bij de zelfde halte een man rondliep die zich vrp vreemd gedroeg. De rechercheur ^oISde hem in de bus. Aan het eindpunt bleef de man zitten evenals de recher cheur. Uiteindelijk stapte de gevolgde toch maar uit. Op straat bleef de vreem de houding van het heerschap ongewij zigd, zodat de politieman de tijd geko men achtte de man aan te spreken. De antwoorden waren zeer vaag en sterkten de Rotterdamse rechercheur in zijn vermoeden dat er iets met zijn „ge sprekspartner" aan de hand was. Hij nam hem mee naar het bureau waar de man bekende de maandag uit een yan bet Dordtse hoofdbureau van politie ontsnapte arrestant te zijn. Die zelfde dag was hij - na lang speuren - gearresteerd in verband met een groot aantal diefstallen van auto's in Neder land en in het buitenland. door het feit, dat een verdieping van een van de grote pakhuizen geheel gevuld was met plastic huishoudartikelen, tapij ten, bedden en een grote hoeveelheid kapok. Op het moment van het uitbreken van de brand waren ongeveer veertig man personeel in de gebouwen aanwezig, die zonder levensgevaar in veiligheid kon den komen. Op korte afstand van de plaats van de brand zijn in de zomer van het vorig jaar de panden van de Internationale Kunststoffen Industrie door brand ver woest. De verdere blussing en de nablussing namen nog vele uren in beslag. Volgens berichten in beurskringen on derzoekt de exploitatiemaatschappij Scheveningen, één der werkmaatschap pijen van de Landbank-groep, de moge- lijkheid om tot een fusie te geraken met de N.V. exploitatiemaatschappij „Car ré" te Amsterdam. Het zou in de be doeling liggen een fusie waarschijnlijk door ee^ ruil van aandelen tot stand te brengen. Bijzonderheden zijn echter nog niet bekend. Men verwacht dat het binnen afzienbare tijd tot een beslissing hierover zal komen. (Advertentie) De Katangese premier Tsjombe heeft besloten naar Elisabethstad terug te ke ren, niettegenstaande de raad van zijn doktoren dat hij in Frankrijk moet blij ven voor de behandeling van ziekten aan zijn oog en maag. Tsjombe kwam op 9 februari in Pa rijs aan met de mededeling dat hij zich teruggetrokken had uit de politiek en dat hij hier was gekomen voor het genezen van zijn oog. Een arrestant, die maandagavond uit een cel in het hoofdbureau van politie te Dordrecht ontsnapte, de 27-jarige W. de K., van beroep monteur en dameskapper, is gisteren in Rotterdam weer in de kraag gepakt. Een rechercheur arresteerde hem net toen hij in een tram wilde stappen. De K. wordt beschuldigd van diefstal van auto's in binnen- en buitenland. Norac neutrali seert veilig het over tollige maagzuur. Norac legt een be schermend laagje op uw gevoelige maagwand De apotheker of drogist heeft uw doosje Norac op z'n toonbank staan. BIJ ILLESHEIM in West-Duitsland is een F-104 straaljager van het Amerikaanse leger geëxplodeerd, waarbij de piloot om het leven is gekomen. Nadat dinsdag, zoals gemeld, velen in het dorp Opheusden van de gemeente Kesteren gebruik hadden gemaakt van de opengestelde gelegenheid zich tegen kinderverlamming te laten inenten, zijn er gisteren in het inentingslokaal van het eigenlijke dorp Kesteren ongeveer 350 in woners in de leeftijd tussen 18 en 35 jaar verschenen om de polioprik te ontvangen. Van deze categorie is nu 70 pet. ingeënt. Verder werd er gisteren in Kesteren voor ongeveer 50 kinderen van deze inentings gelegenheid gebruik gemaakt, die zoals bekend is, ijlings werd georganiseerd ,door het gemeentebestuur en de medici, nadat er in betrekkelijk korte tijd in deze ge meente zes gevallen van kinderverlam ming waren voorgekomen. Van de kinde ren onder de 18 jaar in het dorp Keste ren was 30 pet. niet ingeënt. Naar schat ting is dit percentage gisteren terugge bracht tot 20 procent. Of er nog pogingen in het werk zullen worden gesteld de ouders van dit restant alsnog tot vaccina tie te bewegen, is niet bekend. Op de foto zien we hoe een van de klantjes van de dokter zich slechts onder groot protest laat behandelen IE GEMENGDE commissie van het Va- icaanse Concilie heeft een ontwerp-tekst jetreffende de bronnen der Goddelijke Openbaring goedgekeurd, die in septem ber aan het dan te hervatten Concilie moet worden voorgelegd. Minister Zijlstra (Financiën) heeft gis- schreven wat de nationale financiële po- teren bij de behandeling van zijn begró- ütiek betreft. ting in de Eerste Kamer gezegd, dat hij De begroting werd z.h.s. goedgekeurd, het gevaar voor acute overbesteding wel geweken achtte. Hij voegde eraan toe, dat Nederland nu beter gewapend is te gen een eventuele recessie. Hij wees er echter op, dat één land een internationale recessie niet kan tegenhouden. Over de spaarbanken zei de minister haast te willen maken met een rege ling die bescherming biedt aan spaar ders. Hij ging (helaas) niet nader in op een betoog van mr. Ph. van Campen (K.V.P.), die de kwestie van de belasting ter spra ke had gebracht, die bouwvakarbeiders zullen moeten betalen voor overwerk. Wat de loonbelasting betreft, zag mr. Van Campen niet veel moeilijkheden. Hij had erop gewezen dat daarvoor een bijzonder tarief geldt. Maar wel zijn er volgens hem bezwaren tegen de arbeiders die door dit overwerk boven de 800 gulden loon ontvangen, aan te slaan voor de inkom stenbelasting. Men heeft gezegd, dat men deze zaak groot moest zien, maar de heer Van Campen vond, dat men dit niet groot en niet klein maar helemaal niet moest zien, ook in het belang van de ambte naar van de belastingen. Hij besloot met te zeggen dat minister Zijlstra een fraaie bladzijde heeft ge- De minister van financiën, prof. dr. J. Zijlstra, voelt wel voor een Europese munt, maar hij hoopt dat het geen gouden De Gaulle zal zijn. Dit is gisterenmiddag gebleken bij de behandeling van de begroting van Financiën in de Eerste Ka mer, waarover elders meer. De minister had gewezen op de gevolgen van het bestaan van zes verschillende valuta's in de EEG toen hij te kennen gaf dat een Euro pese munt liever maar geen gouden De Gaulle zou moeten zijn. Hij her innerde eraan, dat men vroeger de „Gouden Lodewijk", de Louis d'Or had gehad. Na een gisteravond gehouden vergadering van het Franse ka binet, werd een communiqué litgegeven, waarin werd gezegd, dat de regering haar standpunt in de mijnwerkersstaking hand haaft. De minister van voorlichting, Peyrcfitle, zei tegenover jour nalisten, dat dit zou gebeuren wal ook de moeilijkheden bij de uitvoering van de regerings maatregelen mochten zijn. Als de omstandigheden zulks mochten vereisen zou president De Gaulle een radiotoespraak houden. De regering wil op nieuw met de stakers praten, mits «le wet gehoorzaamd wordt, zo zei de minister. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren haar fiat gegeven aan een wetsontwerp, dat het mogelijk maakt onder de gemeenten Pulten en Ermelo allerlei gronden te ont eigenen. Met deze onteigening kan een groots recreatieplan worden gerealiseerd, dat voorziet in de aanleg van stranden, aanlegplaatsen, picknickterreinen en ho recabedrijven langs het Veluwerandmeer. Heel de Kamer accepteerde deze onteige ning omwille van de recreatie als een zaak van nationaal belang; alleen de S.G. P. stemde tegen. De heer Kodde (S.G.P.) vreesde, dat het recreatieplan zou leiden tot ontheiliging van de zondag, „niet om rust te zoeken maar om eigen lusten bot. te vieren". De Kamer aanvaardde gisteren voorts een nieuwe wet op de Kamers van Koop handel en een wijziging van de octrooi- wet. Te Parijs is gisteren de presi dent van de Parijse Bank-Unie, Henry Lafond, door een onbe kende persoon doodgeschoten. Lafond werd getroffen op het ogenblik dat hij in zijn auto, die voor zijn huis stond geparkeerd, wilde stappen. Zijn 44-jarige chauffeur, Roger Bous- caillou, werd ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. De onbekende sprong na zijn daad in een auto en verdween in de richting van de stad. Voorbijgangers, die van het drama getuige waren, noteerden het nummer van de wagen en gaven Ait door aan de politie. De auto bleek blij kens een onderzoek van de politie te zijn gestolen. De Paryse politie meent hier met een politieke moord te doen te hebben, op touw gezet door het geheime Franse le ger (O.A.S.). Welingelichte zegslieden verklaar den, dat de Parijse Bank-Unie betrek kingen had met communistische landen en met het Algerijnse nationale bevrij dingsfront. Commissaris Maurice Bouvier van de Parijse politie, die de moordaanslag op president Charles de Gaulle bij Petit Clamart verijdelde, verklaarde echter niet te kunnen zeggen of hier sprake was van „politieke moord, crime passio- nel of hogere bankpolitiek". Lafond stond bekend als een voor aanstaande econoom en bekleedde be langrijke functies in de Franse handels- en industriebedrijven. De 69-jarige Fransman woonde met zijn gezin in alle stilte in Neuilly. Voorbijgangers wisten te zeggen dat de onbekende man, die Lafond had doodgeschoten, eerst aan zijn slachtoffer vroeg of hij inderdaad Lafond heette. Gaullistische en onafhankelijk- republikeinse parlementsleden uit de mijnstreek Lotharingen haddei tevoren een onderhoud gehad met premier Pompidou, waarin zij hem verzochten een gebaar te maken teneinde krachtmeting met de sta kende Franse mijnarbeiders te be ëindigen. Zij hadden de premier enkele suggesties aan de hand ge daan. De premier had geantwoord dat hij van plan was vandaag of vrijdag een radio- en tv-toespraak te houden. Ook een deputatie uit de Gaullistische parlementsfractie had gisteren een ge sprek met de eerste minister, die daar bij gezegd had, dat de regering bereid is over de looneisen te onderhandelen zodra de vitale belangen van het land in acht worden genomen. Pompidou bood de vredespijp aan: werk hervatten, dan pra ten over looneisen. De regering betwist te het stakingsrecht niet, aldus premier Pompidou. Zoals gemeld eisen de mijnwerkers elf procent meer loon. De regering wil niet verder gaan dan een geleidelijke loon stijging van 5.77 procent in één jaar en nieuwe loonbesprekingen in september. Gisteren was er nog geen teken van stakingsmoeheid bij de mijnwerkers te bespeuren. In de mijnstreken is veel po litie doch nergens deden zich ongeregeld heden voor. De regering heeft tot dusver namelijk nog nergens getracht mijnwer kers gewapenderhand te vorderen. Vakbonden van arbeiders in de staats gas -en elektriciteitsbedrijven kondigden gisteravond een waarschuwingsstaking aan van twee uur op vrijdag. De gevolgen van de staking beginnen zich thans te doen voelen. Zo hebben de cokesfabrieken in Lotharingen besloten de aflevering van huishoudgas aan de hoofdstad, die normaal 20.000 m3 per uur bedraagt, te staken. In Lotharingen is ook een groot deel van het administratieve personeel dei- mijnen in staking gegaan. In dit gebied moesten reeds twee hoogovens der staal fabrieken worden afgedekt als gevolg van een tekort aan erts en cokes. In het noorden van het land zullen de cokesfabrieken spoedig voor een tekort aan grondstoffen staan. In de Westduitse deelstaat Noordrijn- Westfalen en met name in de Roerstëden Essen en Bochum, is een razzia gehouden onder leden van een ondergrondse com munistische beweging, welke zich bezig hield met de verspreiding van propagan damateriaal. Er werden 13 personen ge arresteerd en volgens de minister van binnenlandse zaken van de deelstaat, Willy Weyer, is veel propagandamate riaal in beslag genomen en is met deze actie een geslaagde slag toegebracht aan de communistische ondergrondse activi teit in Noordrijn-Westfalen. De communistische partij is in 1956 in West-Duitsland verboden, doch sedert dien heeft de partij zich steeds onder gronds geroerd. De diplomatieke betrekkingen tussen Venezuela en Haiti zijn op het ogenblik zó slecht, dat politieke waarnemers in Caracas een spoedige breuk voorspellen. De spanning van het ogenblik is ver oorzaakt door het besluit van Venezuela van 18 februari, om politiek asiel te ver lenen in zijn ambassade in Port au Prin ce aan majoor Luis Moise van het Hai- tiaanse leger en zijn gezin. De regering van Haiti weigerde op het verzoek van de Venezolaanse ambassade om Moise een vrijgeleide voor vertrek te geven, in te gaan. (Advertentie) Jaren beproefd en hoog geroemd Mijnliardes_ZenuwtableHen De stemming is gistermiddag bij de opening licht verdeeld geweest voor de internationale waarden. Hierbij noteer den AKU, Unilever en Hoogovens een. weinig beneden het voorgaande slot- niveau, terwijl Philips en Kon. Olie koersverbeteringen te zien gaven. Het waren vooral de Philipsaandelen die zich deden gelden met een avance van f2.30 bij een prijs van f 149.20. Londen had belangstelling voor de Elektro-aandelen. Daarnaast viel er ook wat lokale vraag in deze hoek te bespeuren. Naast Philips moeten aandelen Kon. Olie worden ge noemd. Hier kwam de vraag hoofdzake lijk van het publiek. Zwitserland had eerder een stukje aan de markt doch dit werd in de olie-hoek grif opgenomen. De aandelen avanceerden een halve gul den tot f 164.90. Het fonds genoot de steun van Wall Street, waar genoemde aandelen dinsdag zeer gewild in de markt lagen. Dit was voor Amsterdam gisteren een goede stimulans. Unilevers stelden teleur met een verlies van der tig cent op een openingsprijs van f 142.80. Hoogovens schommelden rond het vorige slotniveau op 529. De handel was in alle hoofdfondsen iets levendiger dan de vorige dagen het geval is geweest. De verdere herstelpoging vond dins dag in Wall Street weinig steun. Aan het slot vielen geen spectaculaire ver anderingen te constateren. Enkele Ne derlandse hoofdfondsen lagen er ge vraagd in de markt. De goede stemming in New York voor de Nederlandse hoofd fondsen vond haar weerklank dinsdag avond in Amsterdam waar over een breed front koersstijgingen werden waargenomen. Gedurende de verdere beursduur nam de vraag in de meeste hoofdfondsen toe waardoor de koersen zich niet onbe langrijk konden verbeteren. Enige vraag in een lege markt droeg er toe bij dat AKU een grote sprong maakte tot 440. Philips liep uit tot f 149.90. Unilever be reikte een koers van f 143.30. terwijl Kon. Olies het tot f 165.60 brachten. De hoofdfondsen sloten op bijna het hoogste punt van de dag. De scheepvaartwaarden konden zich door elkaar goed handhaven. De leidende cultures gaven weinig verandering te zien. In de staatsfondsenhoek was de stemming aan de vaste kant met actieve handel. Na urenlange verhoren door de re cherche van het Rotterdamse politiebu reau Bergsingel hebben twee broers, een 22-jarige kraanmachinist en een 27-jarige metselaar bekend schuldig te zijn ge weest aan een veertigtal inbraken, voor namelijk in Hilligersberg. De Maasste- delijke politie neemt thans aan dat met de arrestatie van de twee broers van wie de metselaar nog nimmer met de justitie in aanraking is geweest, een einde is gekomen aan de voor de be woners van Hilligersberg bijna angst aanjagende regelmaat waarmee de laat ste tijd in dit Rotterdams stadsdeel de misdaad hoogtij vierde. Tot op heden is de politie nog niet in staat een overzicht te geven van alle inbraken en de buit die het tweetal hier bij bemachtigde. Vast staat evenwel dat NABEURSKOERSEN voor duizenden guldens aan geld en goe- Telefonisch avondverkeer deren uit de verschillende Hilligersberg- AKU 440 gl: Hoogovens Kon. Olie se woningen zijn ontvreemd. J65.00—165.40: Philips 148.20—149.00 Uni lever 142.00—142.50. 5-3 6-3 Ned. '59 4» 4 99% 99% Ned. '61 4% 99% 99% Ned. '47 3 V2 93% 93% Ned. grootboek 1946 92% 92% AKU 4323; 441 Hoogovens 529 Va 528 Philips 147.05 149.50 Unilever 143.10 143.10 Kon. Olie 164.45 165.45 HAL 124»; 126 Scheepvaartunie 139% 140% Amst. Bank 352 352% Ned. Handelmij. 358 356 Lucas Bols 896 895% Drie Hoefijzers 385 Mach. Breda 182 183 Zeeuwse confectie Bijenkorf 870 890 Simons emb.f. en houth. 123 123 Van Gelders papier 263 260 Heineken 431 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 468 467 Kon. Zout 759 757% Nijverdal - Ten Cate 233 269 De Schelde 265% 264 Scholten Foxhol 820 800 Thomassen en Drijver 730 721% Van Vlissingen Katoen 297 300 Vredestein 353 351 Zwanenberg Organon 830 833 in huis

de Stem | 1963 | | pagina 15