)ERD van PER Vraaggesprek met Bidault voor Britse televisie! Franse mijnwerkersstaking ondervindt veel sympathie Ferme handdruk Adenauer-Erhard MODEL-WERK Nu de dooi heeft ingezet..... Botsing tussen drie bommen werpers GENDA VERDERE VERTROEBELING FRANS-BRITSE VERHOUDING „ZAKEN DOEN......' Dreigement„Wij kunnen De Gaulle omver werpen' Multilaterale kernmacht: 200 Polarisraketten KRO licht standpunt t.a.v. Lichtbaken' nader toe Vijf Franse vliegers gedood i en muzen Exposities DAGBLAD VOOR ZEELAND Versoek aan Rusland Oost-Duitsland wil uitstel terugbetaling Vliegtuig landde met brandende motor Voldoende steun voor C.N.R. Toenemende bewolking Ontmoeting Heath - Spaak - Luns in Brussel Soldaat slachtojfer van de vonst Waarom pater Knibbeler niet meer? Polio en de vaccinaties in Opheusden Busongeluk in New \ork Muiterij in Syrië? IA 289 ERTORY SONG, PS. 88:2T-22 with my holy oil I J help him and my !AYER OVER THE OFFERINGS iere be a source of :e their meritorious help. Through our MUNION SONG, LUKE 12:42 nt whom the master e them their ration POSTCOMMUNION the gifts we have your holy confessor receive even greater DAM museum o.m. Geschenk" Sandberg. si Centrum De Beijerd: Con- e Foto's Detlef Orlopp. a of: o.m. tekeningen en reis- van prof. N. Lansdorp. CUT hts museum: Tentoonstelling )od-prijs (selectie hedendaagse ijen) VEN van Abbe-museum o.m. El- rkovich. Foto's Martien Coppens e titel Kunstenaars en hun om- Interieurkunst. Krabbedans: gen en gouaches van Gustave gs. AG temuseum o.m. Jaap Nanninga >GENBOSCH loordbrabants Museum: Henri Adam, tot 4 maart iseum van oudheden: het dier ief in de antieke kunst (t.m. 3 fferings of St. Agatha jbably be assigned to persecution of Decius A young girl in Catania a noble family, she faithful to Christ in oral pressure and even physical torture. The 2631—Catholic Missal, Vol. 1 missaal-illustratie had en acht- voor hun toekomstige clientèle geschikt. Voor Sleper werd waarheid bevestigd, dat het .iropa nieuwe stromingen ge- jker absorbeert dan het jonge i, dat nog geen of althans min- 'iltuur-achtergrond heeft. Toch zij het via veel correspon- gedaan gekregen, dat zijn op- ;en vrije werd, waarin hij zon- rbehoud zijn ideeën kon ver ken. Eenmaal akkoord, werd ti de zijde van de Amerikaanse ij geen enkele beperking meer 1, al -heeft men daar kennelijk s heel vreemd opgM Ven bij 't len van zijn wer'- De religi- ustratie staat in Amerika na- lOg op zeer laag peil en verheft praktisch geen p*»Vel geval bo- zoetige prentjes, die in Neder- ang tot het terrein der curiosa In zekere zin komen zij over- de Amerikaanse tlksaard, die omantisch en sentimentcel is. s de opdracht aan 'eper te be- ?n als een baanbrekende, hier onder meer de Europese visie Amerikaanse leven geïntrodu- i Slepers is daar gelukkig onder iet zijn opdracht daardoor een artistiek tintje gaf, dat hem de inspireerde om tot het einde achten fris tegenover zijn werk n staan. Van de andere kant is dat de opdracht bijna voltooid it de veelheid wel eens uitput- rkte op zijn inspiratie. Der is leraar op de kunstacade- t Joost te Breda, en geboren in am. Van jongsaf-aan is hij met 'sche kunst geconfronteerd: zijn had thuis een persje staan, hij eigen drukken verzorgde, ijr kreeg onder meer les van Koekkoek en bezocht de rijks- e in Amsterdam. Ook als schil- ïk hij uit. Daarvan getuigt niet yerk aan zijn oigen wanden', jvoorbeeld ook het plafond van icia de Mendosza-lyceum, werk Bredaas revalidatiecentrum en eau in Gilze. Hij behaalde twee- in prix de Rome: een in goud, zilver. Tijdens de oorlogsjaren eheel teruggevallen op de gra- tunst. M. 103e JAARGANG No. 24223 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - TeL 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Toor God, Koningin en Vaderland aoMaP DINSDAG 5 MAART 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; t 9,25 per post excl. f 0,35 incasso t 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor q; Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 - telefoon 8252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbürcaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Bondskanselier Adenauer en zijn politieke erfgenaam en plaatsvervanger, de minister van economische zaken, Lud- tvig Erhard, hebben gisteren de strijdbijl begraven, zo is in Bonn bericht. Na een bijeenkomst van de leidende fi guren van de Westduitse christen-demo cratische partij (C.D.U.), gaven de twee leiders elkaar een hand en beloofden zij samen te werken. Het overleg had 2,5 uur geduurd. „Om zaken te doen moet men op de bovenste trede van de ladder begin nen", zo is gisteren in Bonn gezegd door een jonge, mollige collectante van het Rode Kruis. Haar stelling werd bewezen door bondskanselier Konrad Adenauer in hoogst eigen persoon. Het meisje collecteerde geld voor de ingang van het gebouw waar Kon rad Adenauer, Ludwig Erhard en an- deze vooraanstaande figuren van de christen-democratische partij bijeen waren gekomen om de ruzie tussen de bondskanselier en zijn plaatsver vanger te bespreken. Zij zorgde voor de vrolijke noot rondom de bijeenkomst. Erhard kwam het eerste aan. Hij stopte een mark in de bus en kreeg een vlaggetje. Vier andere leden van het kabinet, die na hem waren aan gekomen, gaven het meisje eveneens een mark. Daarna kwam Adenauer. Hij ver zocht de persfotografen geen opna men te maken. „Ik wil niet, dat u mijn bijdrage fotografeert", zei hij. Adenauer gaf de collectante een biljet van 10 mark. Toen het meisje hem geen vlaggetje gaf, pakte hij er zelf een. „Ik geloof dat ik het nodig zal hebben om binnen te komen", ver klaarde hij. „De kwestie kan eindelijk als geregeld worden beschouwd", zo zei de fractielei der van de C.D.U., Heinrich von Brenta- no, op een druk bezochte persconfe rentie. Na de bijeenkomst, zo zei Von Brenta- no, liep Adenauer naar Erhard toe, gaf hij hem een hand en „bood hij hem met een warm gebaar zijn samenwerking aan". „Erhard reageerde hierop met ..grote menselijke warmte", zo voegde hij hier aan toe. De hooglopende ruzie tussen de twee Westduitse leiders was, zoals wij giste ren hebben bericht, begonnen nadat Ade nauer Erhard in een brief had verweten dat hij zich tijdens het Brusselse overleg over het Britse lidmaatschap van de Euromarkt met buitenlandse politiek had bemoeid. Na de bespreking van gisteren zei Von Brentano, dat Erhard nog steeds werd beschouwd als de voornaamste kandidaat voor het kanselierschap. Oost-Duitsland stelt pogingen in het werk van Rusland enig uitstel te ver krijgen voor de terugbetaling van kre dieten op lange termijn, zo wordt van welingelichte zijde in Berlijn vernomen. Rusland zou echter terughoudend staan tegenover het Oostduitse verzoek. Een Russische weigering zou van in vloed kunnen zijn op de verhouding tus sen Oost- en West-Duitsland, omdat de Oostduitsers dan misschien gedwongen zouden zijn de Bondsrepubliek om kre dieten op lange termijn te verzoeken. Bonn verlangt daarvoor echter politieke concessies, zoals opheffing van het verbod aan Westberlijners om familieleden in het oostelijk stadsdeel te bezoeken. Rusland heeft Oost-Duitsland geduren de de laatste jaren kredieten tot een waarde van 4,2 miljard mark toegestaan, die tegen 1954 en '65 terugbetaald moeten worden, hetgeen de door de falende land- bouwproduktie verstoorde Oostduitse eco nomie voor zeer grote moeilijkheden zou plaatsen. Hoeveel er al terugbetaald is, is niet bekend. PROF. HALLSTEIN, de voorzitter van de Europese commissie van de E.E.G., heeft gisteren in een onderhoud met pre sident Kennedy gezegd er zeker van te zijn dat Groot-Brittannië eens tot de E.E.G. zal worden toegelaten. PRESIDENT KENNEDY zal morgen op het Witte Huis een bespreking hebben met de Nederlander D. U. Stikker, de secretaris-generaal van de NAVO. OP EEN varkensfokkerij in de buurt schap Azewijn (gemeente Borgh Gld.) is mond- en klauwzeer uitgebroken. 175 varkens moesten afgemaakt worden. DE NEW YORK POST is gisteren voor het eerst in 87 dagen verschenen. De Post hield op met verschijnen toen typografen van vier andere Newyorkse bladen in staking gingen. IN BROEK OP WATERLAND brandt de vuilnisstortplaats nog steeds. De pogingen van twee ingezette compagnieën, die 27 uur onafgebroken met 100 stralen spoten, hebben geen succes gehad. De mensen die overlast hebben van die brandende belt zouden nu wel eens willen zien, dat de genie werd ingezet. DE PENNINGMEESTER van de voetbal club Ripperda in Haarlem wordt ervan verdacht valselijk aangifte te hebben ge daan van diefstal van 2270 gulden van de voetbalclub. Morgen zou er kascontrole zijn. TE LEIDEN heeft zich in het woonwa genkamp een schietpartij voorgedaan Een 23-jarige kampbewoner liep daarbij ernstige verwondingen in de buik op Oorzaak was een oude familievete. EEN VLIEGER van de Cubaanse lucht vaartmaatschappij zette zijn straalvlieg tuig volgens program op de luchthaven van Mexico City neer, maar weigerde te rug te vliegen. Hij vroeg asiel. DE PRESIDENT van Mexico zal op uit nodiging van de koningin en de prins van 3 tot 5 april a.s. met mevrouw Lopez Ma- teos een staatsbezoek aan ons land bren gen. DE ONBLOEDIGE staatsgreep in Peru, Knï7v,n gisteren melding maakten, Siüo net gew°ne leven in het land ner gens verstoord te hebben. Met een van de twee motoren in brand heeft gisteren een Beechcraft Bonanza welke het eigendom is van een particu liere onderneming, een veilige landing gemaakt op London Airport. De drie in- Georges Bidault, een Franse ex-premier en thans een der kopstukken onder de tegen standers van De Gaulle, heeft in een verfilmd, op de hand opgenomen en gisteravond door de BBC uitgezonden vraaggesprek verklaard, dat er een goede kans was De Gaulle omver te werpen. Bidault staat aan het hoofd van een anti-Gaul- istische organisatie, de raad van nationaal ver zet C.N.R. genaamd. In Frankrijk is een arrestatiehevel tegen hem uitgevaardigd. Zijn aanwezigheid in Engeland is nooit officieel toegegeven. Waarnemers in Parijs menen, dat de televisie uitzending van de B'BC een slechte uitwerking zal hebben op de reeds gespannen verhouding tussen Frankrijk en Engeland. Te meer benau wend voor De Gaulle is deze BBC-stunt op dit moment, omdat het de Franse president in eigen land allesbehalve naar den vleze gaat. Ondanks zijn verbod staken de mijnwerkers. En zij ondervinden zeer veel sympathie. Het vraaggesprek met Roderick MacFarquahar, werd op een ge heime plaats verfilmd. De BBC zei: „We kunnen niet zeggen wanneer of waar het interview heeft plaatsgehad". Men zei „geen idee" te heb ben waar Bidault zich thans bevond. Bidault zei in het in Londen opgenomen vraaggesprek, dat hij naar Engeland was gekomen om „bepaalde mensen te ontmoeten". Hij weigerde namen te noemen. „Bent u van gevoelens, dat u voldoen de steun kunt krijgen om zijn regering omver te werpen", vroeg MacFarquhar. „Stellig. In de eerste plaats is politieke strategie gegrondvest o.a. op de fouten van de tegenstander en diens fouten zijn opvallend. De Gaulles overwinning per referendum", zei Bidault, „vertegenwoor digt in feite slechts eenvijfde van alle Franse volwassenen". Terreur Toen aan Bidault werd gevraagd of hij ondubbelzinnig kon zeggen dat hij al dan niet terreur overwoog, was het antwoord: .Evenmin als dat 20 jaar geleden het ge- zittenden bleven ongedeerd. Het vliegtuig Val was, is het nu mogelijk daarop "te kwam uit Düsseldorf. Weersverwachting van het K.N.M.I. =„n,aaiilv,°=n 0Pgemaakt gisteren- avond 23.1a uur: Aanvankelijk hier en daar mist. Ove rigens droog weer met geleidelijk meer bewolking, opkomend uit het zuidwesten. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als gis- teren. Van,dAaog: zon onder 18 25 uur- Maan op 13.12 uur. Morgen: zon op 7.17 uur. Maan onder 5.39 uur. De details van het Amerikaanse plan van de multilaterale kern macht zijn gisteren bekendgewor- den. Het zijn de voorstellen zoals de afgezant van president Kenne dy, Livingston Merchant, die tij dens zijn reis langs de Navo-hoofd- steden aan de betrokken regeringen heeft overgebracht of zal over brengen, om hun instemming te verwerven. De multilaterale kernmacht zal met ongeveer 200 Polarisraketten worden be wapend. Ongeveer 25 oppervlakteschepen zullen met maximaal 8 raketten worden uitge rust. De bemanning zal zijn identiteit als Amerikaan, Duitser, Italiaan enz. verlie zen om lid te worden van een NAVO-le- gioen met aparte uniformen en vlag. Aangezien de strijdmacht op de aller eerste plaats is bedoeld om tegemoet te komen aan Europa's behoeften, verwacht Amerika, dat de Europese leden van de NAVO meer dan de helft van de begin- en onderhoudskosten van de vloot beta len. Iedere deelnemer, onder wie Amerika, zal het recht hebben een verbod tot vuren uit te vaardigen. De eerste formele stap naar de tot standkoming van een dergelijke kern macht werd in december van het vorig jaar genomen tijdens de ontmoeting van president Kennedy met de Britse minis ter-president in Nassau. De twee regeringsleiders .stemden in met de oprichting van twee nieuwe stra tegische strijdmachten. Op de eerste plaats de NAVO-kern- macht, die zal worden geformeerd uit strategische kernstrijdkrachten, waarvan het commando door de Amerikanen en Britten zal worden overgedragen aan de opperbevelhebber van de NAVO in Euro pa. Op de tweede plaats de multilaterale kernmacht ter zee, die zal bestaan uit ongeveer 200 Polarisraketen, waarmee minimaal 25 oppervlakteschepen zullen worden uitgerust. Dit zullen waarschijnlijk omgebouwde vrachtschepen zijn, die elk maximaal acht Polarisraketten krijgen. De Polarisonderzeeboten zullen ieder 16 raketten vervoeren. De oppervlaktesche pen vervoeren er echter minder om zo groot mogelijk gebied te bestrijken en de kwetsbaarheid te verminderen. De schepen zullen onder internationaal be heer komen, hetzij van de NAVO, hetzij van een consortium van deelnemende NAVO-landen. In dit aanvangsstadium verwacht Ame rika, dat behalve hun deelname Duits land, Italië, België en Denemarken en misschien Nederland en Canada aan de multilaterale NAVO-kernmacht ter zee zullen deelnemen. antwoorden. In de verklaring over de mensenrechten wordt gesteld, dat in ge val van tirannie de plicht tot opstand de laatste toevlucht is. Ik geloof, dat het een kwestie van gezond verstand is". Bidault zei, dat de bewering dat het militair tribunaal van zijn beweging De Gaulle in oktober van het afgelopen jaar ter dood had veroordeeld, de zoveelste leugen was. Bidault vertelde, dat de kwestie hoe hij zijn organisatie vanuit het buitenland op gang hield en waar zij haar geld vandaan haalde, „een beroepsgeheim" was. Toen hem werd gevraagd of de C.N.R. nog steeds zeer sterk in Frankrijk is, ant woordde Bidault: „Zij bestaat en wij kunnen er staat op maken dat generaal De Gaulle het bloed van martelaren zal omzetten in zaad dat strijders geeft". Sympathie-stakingen Ongetwijfeld is De Gaulle woest over de uitzending van een interview met een van zijn ongrijpbare tegenstanders. Maar, zoals gisteren reeds gemeld, zinnen hem Naar van welingelichte zijde in Brus sel wordt vernomen, zal de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, vandaag in Brussel een onderhoud hebben met zijn Belgische collega Spaak. Van Britse zijde in Brussel wordt ver nomen, dat de leider van de Britse dele gatie voor de onderhandelingen over het Britse lidmaatschap van de E.E.G., mi nister Heath, morgen in de Belgische hoofdstad wordt verwacht. De afgelopen week is op ambtelijk niveau tussen de drie landen van ge dachten gewisseld over een Belgisch ini tiatief om tot een hervatting van het overleg tussen de E.E.G. en Engeland te komen. meer dingen niet. En behalve de aan gezegde hernieuwde activiteit van de O.A.S. is een van de belangrijkste daarvan de mijnwerkersstaking, die na genoeg volledig is. In sommige mijnen in het noorden nl. was het gisteren een rustdag. In mijnen waar dat niet het geval was in Lotharingen negeerde men echter het stakingsverbod van de Franse president toch volkomen. Er zijn stakingscomités gevormd en sta- kingsposten gevormd. Vandaag komt voor De Gaulle de grote krachtmeting, temeer omdat vakbonden van de Franse spoor wegen, vliegveldpersoneel, het Parijse openbare vervoer, elektriciteits- en gas bedrijven, journalisten, onderwijzers en studenten (een half miljoen mensen in totaal) hebben opgeroepen tot korte sym pathiestakingen van een kwartier tot een uur. Of dan de oproerpolitie reeds aanwezig in de mijncentra veel zal uitrichten De 19-jarige uit Arnhem afkomstige militair G. M. M. J. Jansen is dood aan getroffen in een in aanbouw zijnde flat in Hannover. Werd aanvankelijk aan zelfmoord ge dacht, thans staat vast, dat J. door be vriezing is omgekomen. J. was begin vo rige week niet van zijn weekeind verlof teruggekeerd bij zijn onderdeel op de vliegbasis Twente. De militair, die naar zijn meisje in Hannover was gegaan, schijnt daar geen onderdak te hebben kunnen vinden en zijn toevlucht te heb ben gezocht in de flat, waar hij de koude niet heeft kunnen doorstaan. Ruim 1300 gulden en 12 maanden werk spendeerde de 21-jarige Brit David Bennet aan dit model van de uit de tweede wereldoorlog be kende jager P 51 „Mustang". Het model, dat radiografisch wordt be stuurd en bediend, heeft een 10 ka nalen ontvanger en kan met zijn 10 cc motor een snelheid van ruim 90 km per uur ontwikkelen. De spanwijdte is 1,80 meter. David hoopt met dit model deel te kun nen nemen aan de wereldkam pioenschappen voor radiografisch bestuurde modelvliegtuigen, welke dit jaar in België zullen worden gehouden. Naar aanleiding van het bericht van het bestuur van de Bond Zon der Naam, dat pater Knibbeler het Lichtbaken niet langer kan verzorgen, geeft de KRO de vol gende uiteenzetting over de moei lijkheden: „Reeds in augustus 1962 is bij een op initiatief van de KRO belegde bespreking tussen de KRO en de Bond Zonder Naam afgesproken, dat in het kader van de ver nieuwing van verschillende KRO-pro- gramma's te zijner tijd de verzorging van het Lichtbaken aan een ander zou worden toevertrouwd. De Bond Zonder Naam heeft, de ver antwoordelijkheid van de KRO voor zijn programma's volledig erkennend, zich toen reeds bereid verklaard in 't najaar van 1962 aan de KRO kandidaten voor de verzorging van het Lichtbaken voor te dragen. Een enige weken nadien door de Bond Zonder Naam voorgedragen kandidaat werd door de KRO als radiospreker on voldoende geschikt geacht. Vervolgens is van de zijde van de KRO een tweetal na men genoemd van priesters, die de KRO als radiosprekers acceptabel voorkwa men. De KRO deed daarbij de suggestie dat de Bond Zonder Naam desgewenst één van deze priesters met pater Knibbe ler tezamen het werk van de Bond Zon der Naam zou laten behartigen. Begin februari 1963 ontving de KRO Pas op, vele putten zijn nog be vroren of door vuil verstopt! En de voetganger of fietser blijft graag zo schoon mogelijk. bericht van de Bond Zonder Naam, dat de bond op de van KRO-zijde gedane suggesties niet kon ingaan. De bond deed toen zijnerzijds het voorstel pater Knib beler als radiospreker te handhaven, maar zijn zendtijd met de helft in te korten. De KRO heeft hierop enkele dagen gele den doen weten, gaarne bereid te zijn de Bond Zonder Naam alsnog enige maanden de tijd te geven, teneinde op nieuw met kandidaten voor het Licht baken te komen. Pater Knibbeler kon, in afwachting van het resultaat van het verdere door de KRO voorgestelde gezamenlijke over leg, de Lichtbakens blijven verzorgen zonder inkorting van de voor het Licht baken gebruikelijke zendtijd van 10 mi nuten (met een herhaling op dinsdag). De KRO betreurt het, dat de Bond Zon der Naam op dit zijns inziens alleszins redelijke voorstel, niet is ingegaan". Aldus de uiteenzetting van de KRO. In Opheusden wacht men met enige spanning af hoeveel kinderen zich van daag zullen laten inenten tegen polio. Ongeveer 700 kinderen komen voor een vaccinatie in aanmerking. In Opheusden (4000 inwoners) hebben vijf kinderen kin derverlamming. In Kesteren heeft zich een geval voorgedaan. Dit is echter niet van ernstige aard. De vijf kinderen in Opheusden vertonen ernstige verlam mingsverschijnselen, zo hebben de dok ters ter plaatse meegedeeld. Leden van een orthodoxe kerkelijke groepering in Opheusden hebben tot dus ver geweigerd hun kinderen te laten in enten. Van de zijde van het gemeentebestuur van Kesteren is gisteren meegedeeld, dat twee artsen vandaag in Opheusden zullen zijn om de inenting te verzorgen. Er is ook een beroep gedaan op volwassenen tot de leeftijd van 35 jaar. He heer Vink, ambtenaar op de ge meentesecretarie van Kesteren, zei: „Wij hebben geen idee hoeveel mensen er zul len opdagen, maar we hopen dat men nu het nut ervan inziet". Hij voegde er aan toe, dat de artsen verbaasd zijn over het ontstaan van kinderverlamming in deze tijd van het jaar. Zij nemen aan dat het een bijzonder krachtige variant is. Als de temperaturen toenemen zou de kinder verlamming zich wel eens in ernstige ma te kunnen uitbreiden, zo menen zij. Volgens het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten (Mena) is er onder Sy rische legereenheden aan de Israëlische grens een „muiterij" tegen de regering in Damascus uitgebroken. De leider van de muiterij is luitenant kolonel Ziad El Hariry, de bevelvoerende officier van de grenstroepen, aldus het persbureau. Volgens het bericht was El Hariry be noemd tot ambassadeur, maar had hij geweigerd zijn huidige functie op te ge ven. El Hariry zou veel steun van zijn manschappen hebben gekregen die tegen de regering van Syrië zijn. Uit andere0^aooa61cia bronnen is geen bevestiging van dit Egyp- in staat waren geweest de deuren van tisch bericht te krijgen.het voertuig op tijd te openen Een bus is gisteren in het met een laag ijs bedekte water van de Newyorkse Eastriver gestort en verdwenen. In het voertuig bevonden zich negen personeels leden van een ziekenhuis. Men heeft een lichaam geborgen; drie personen worden vermist; vijf mensen zijn gered. De politie verkeerde eerder in de ver onderstelling dat een dertigtal personeels leden van het ziekenhuis in de bus had gezeten. De bus reed van een pier, stortte neer in de rivier en was volgens ooggetuigen zo snel gezonken, dat de passagiers niet Drie viermotorige B-26 bom menwerpers van de Franse lucht macht, die Bordeaux als basis hadden, zijn gisteren ten zuiden van deze stad met elkaar in bot sing gekomen. Vijf vliegers zijn om het leven gekomen en vijf an dere bemanningsleden werden ge wond. De drie bommenwerpers hadden een formatie-oefenvlucht uitgevoerd. De vlie ger van een van de toestellen heeft klaarblijkelijk op een gegeven ogenblik de macht over zijn vliegtuig verloren. Dit kwam in botsing met een tweede bommenwerper, die op zijn beurt met de derde in botsing kwam. Twee van de bommenwerpers zijn op bebost terrein neergestort, waardoor bosbranden ontstonden. De derde kwam in een veld neer. In dit toestel deed zich een ontploffing voor toen het de grond raakte. Een bemanningslid van een van de toestellen, die zijn vliegtuig met een valscherm wist te verlaten, moest met een hersenschudding in een ziekenhuis worden opgenomen. Nederlandse straaljager Voorts is gisterenmiddag omstreeks kwart voor twee op het schietterrein bij Helchteren in Belgisch Limburg een Ne derlandse straaljager neergestort. De Bel gische piloot, een officier-leerlingvlieger, kwam om het leven. Het ongeluk gebeurde tijdens schiet oefeningen. Door tot nog toe onbekende ooi'zaak kon de piloot het vliegtuig na een duik niet meer optrekken. Het vlieg- tmg viel te pletter. De straaljager was een F-84 F-Thunderstreak.

de Stem | 1963 | | pagina 1