a WAT BS WAAR? Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zichtbare verbetering in kwaliteit varkensstapel Eerste varkenshouderij middag voor Zeeland Burgemeester D. Lodder krijgt nu héle keten Succes voor Theo Olof en Maria Stroo BOSCH OPTIEK „Miraflores55 in Antwerpen MIDDELBURG VLISSINGEN ZUID BEVELAND Terneuzenaar gepromoveerd Dagblad De Stem HULST GESCHENKEN Vervoer door kanaal Terneuzen-Gent in 1961 Weer vertragingen Schouwen heeft weer last van de vorst DE ECHTE HOGE GISTING Stamboek-vergadering te Goes Jaaroverzicht Bezienswaardig Bestuursverkiezing Afscheid en hulde havenmeester Hansweert Levering alle merken Oostburger contra pensioenfonds Omdat A.O.W. in mindering wordt gebracht Doktersdiensten Dierenartsen HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 MAART 1963 Het programma, dat de violist Theo Olof met begeleiding van de pianiste Ma ria Stroo in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg uitvoerde, bestond voor de pauze uit werken van componisten uit de achttiende eeuw. (Bach en Mozart en na de pauze uit die van de twintigste eeuw (Debussy en Kox). Het eerste werk na de pauze was de in 1961 gecompo neerde vioolsonate van de jonge Neder lander Hans Kox. Dit werk, in het begin door het publiek „glimlachend" ontvan gen, met een tikje spot waarschijnlijk, kreeg naarmate het stuk vorderde een grote aandacht. Het is een knap, maar moeilijk geschreven stuk muziek. Theo Olof en Maria Stroo hadden veel succes met deze sonate die meer kreeg dan een gelegenheidsapplaus j e. Het programma werd besloten met de sonate in g klein van Claude Debussy Dit was een stuk met een prachtige klankkleur, waarbij het fraaie samenspel van solist en begeleider opviel. Beide kunstenaars hadden veel succes met hun optreden, zoveel zelfs, dat zij nog een toegift gaven, het slotdeel van de sonate in G. groot van Mozart. Voor de uitvoerenden waren er bloemen en veel applaus. Dit concert, dat georganiseerd werd door de Stichting Zeeuwse Volksuniver siteit, begon met de Sonate in E groot van Johann Sebastian Bach. In dit werk was de eenheid nog niet van die grootte, welke men later op de avond zou kunnen beluisteren. Er waren enige temposchom melingen, ér werd niet genoeg geinteres- seerd gemusiceerd, kortom, ondanks een prachtig derde deel (adagio ma non tan- to) was er weinig te beleven, dat de toehoorders volledig aan hun trek kon den komen. Anders was het gesteld met het tweede werk voor de pauze, de Sonate in Es groot van Mozart. Hier hoorden we beide kunstenaars op hun best. In deze sonate is de piano een geheel gelijkwaardige, zoal niet moeilijker partij dan de viool- Men kon hier volledig genieten van het bescheiden, maar gedecideerde pianospel van Maria Stroo en het pittige genuan ceerde vioolspel van Theo Olof. A. L. JUBILARISSEN BIJ „DE SCHELDE" De heer G. Huser viert 13 maart aan staande zijn gouden jubileum in dienst van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier. De gouden jubi laris, die op diezelfde dag afscheid neemt wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, is werkzaam in de tekenkamer machinebouw van genoemd bedrijf. Hun 25-jarig dienstverband in deze on derneming vieren in maart de heren A. de Poorte (op 7 maart), M.J. v.d. Kerk hof (op 10 maart) en P.J. Nortier (op 27 maart). IDEEëN BIJ „DE SCHELDE" In het eerste kwartaal van het elfde ideeënbusjaar bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" alhier (een ideeënbusjaar loopt niet parallel met een kalenderjaar!) zijn er in deze onder neming 21 suggesties ingezonden door werkneemsters en werknemers. Daarvan worden er negen toegepast en beloond met in totaal 440 gulden. Voor vier ideeën werden activiteitsbeloningen toe gekend tot een totaalbedrag van 40 gul den. De andere acht Inzendingen werden afgewezen. Hansweert GROSLIJSTSTEMMING De plaatselijke afdeling der KVP heeft besloten om de leden der KVP morgen voldoende gelegenheid te geven deel te nemen aan de groslijststemming voor de a.s. verkiezingen voor de leden der Tweede Kamer. Na elke H. Mis zal er tot een kwartier na afloop daarvan gelegenheid zijn tot het uitbrengen van de stemmen in een lokaal der r.-k. lagere school. KAB-CONTACTBIJEENKOMST In het dorpshuis „Kaj Munk" heeft de plaatselijke afdeling der KAB in het kader van het winterprogramma een contactbijeenkomst belegd De belang stelling voor deze avond was matig. De biljartcompetitie werd voortgezet. Besloten werd de heer C van Oeffelen te doen afvaardigen naar de a.s. feeste lijkheden der KAB in het Kurhaus te Scheveningen. Aan de universiteit van Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de genees kunde de heer P. A. A. Klok te Amster dam. De heer Klok, geboren te Terneuzen, behaalde in 1957 zijn artsdiploma aan de hoofdstedelijke universiteit en is thans als hoofdassistent verbonden aan de chirurgische kliniek van het Binnen gasthuis. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN vooi Zeeuwsch Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland: Klokstraat 1 telefooD 6252 Goes Alg redacteur voor Zeeland. F DE LIGT tel 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L K M DE JONG tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwse h-V laanderen P G KUYPERS. telefoon 2377 Hulst privé 3327 Redacteur voor Walcheren: CH SCHETS telefooD 3566 Vlisstngen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland t 0.17 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes" 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,20. Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. 1 1.60 eD f 0,45. By 3 achtereenvolgende ongewyzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld Aardenburg JAARVERGADERING V.V.V. In zijn openingswoord herdacht voor zitter J. M. Paridaen het onlangs over leden bestuurslid P. Leliaert. Uit zijn uiteenzetting over het afgelopen jaar bleek, dat het toerisme naar Aarden burg toe nam. De Sint-Baafskerk trok 10.000 bezoekers tegen 6000 in 1961, het gemeentemuseum ongeveer 2000 tegen 516 in het jaar daarvoor, terwijl ook het kampeerterrein der van Eeghen- stichting, dat voor het eerste jaar ge opend was reeds 1652 overnachtingen kon boeken. Spreker richtte ook woor den van waardering tot die bedrijven, die in het afgelopen jaar initiatieven namen. Aardenburg kwam het afgelo pen jaar ook in de publiciteit vanwege de opgravingen, waaraan zowel door radio als televisie aandacht werd be steed. De opgravingen zelf trokken ve le honderden bezoekers, vooraj ook toe risten en vakantiegangers. Het aantal leden der vereniging steeg van 71 tot 77. De rekening over 1962 werd vastgesteld met aan inkomsten f 1031,81 en aan uitgaven f 814,49, dus een batig slot van f 212,52. De begro ting voor 1963 sluit met f 1122,32 en een post onvoorzien van f 44,82. Over enige tijd zal een nieuwe folder over Aardenburg verschijnen en zal opnieuw een voorlichtingsavond voor de bevol king worden gehouden, terwijl in het zomerseizoen weer enige evenementen zullen worden georganiseerd. RAADSAGENDA De raad komt bijeen op maandag 4 maart aanstaande des avonds om 7.30 uur. Op de agenda staan onder meer verhoging van de kolentoeslag voor de ze winter; een tweetal aanvragen om premie-woningverbetering; de aanschaf fing van een nieuwe stencilmachine; een verzoek om een bijdrage in de kosten van bejaardenbijeenkomsten te Sint-Kruis door het Comité Sint-Kruis; een verzoek van de oudercommissie en hoofd der openbare school om telefoon aansluiting in het schoolgebouw; en een tweetal subsidieverzoeken. BINNENBRAND In een woning aan de Markt bewoond door de familie S. de J. brak brand uit, vermoedelijk, doordat brandende steenkool uit de kachel was gevallen. Aangezien niemand in de kamer was, werd de brand pas door de sterke rook ontwikkeling ontdekt door de vrouw des huizes, die in een andere kamer ziek te bed lag. Zij kon gelukkig voor bijgangers op straat waarschuwen, die terstond de rijkspolitie verwittigden. Met een schuimblusser van de rijkspo litie en een van een eveneens ter hulp gesnelde brandweerman, die in gemeen tedienst is, kon de brand spoedig wor den geblust. Er was een groot gat in de vloer gebrand, terwijl een fauteuil eveneens door het vuur was vernield. wel geen aanvang kunnen nemen. Boven dien komt hier nog bij, dat de deuren, welke de toegang tot de kerk geven, naar binnen draaien. Dit is verkeerd. Deze zullen naar buiten moeten draaien, terwijl tevens het deurtje aan de rechter kant door de week opengesteld zal wor den om zo min mogelijk warmte te verliezen. Dit brengt weer kosten met zich mede, welke geraamd worden op f 8000. VEERTIG JAAR IN DIENST Vandaag is de heer Jef Lauret veertig jaar in dienst van het landbouwbedrijf van de familie Boel aan de Overdam- straat 35. Op dit adres ook zal hij van middag in de bloemetjes gezet worden. Dan zal het hem duidelijk zijn hoe ho gelijk zijn verdiensten worden gewaar deerd. Koewacht SCHIETINGEN Uitslag van de deze week gehouden boogschietingen bij J. de Guchteneire: 72 deelnemers, hoogvogel René Kint, le zijvogel, R. de Guchteneire, 2e zijvogel R. Baert, allen Koewacht; bij A. de Bock: 74 deelnemers: hoogvogel J. Fer- ket, Stekene <B.), le zij vogel P. Stevens, St. Jansteen, 3e zij"vogel R. de Maeyer, Stekene (B.). (Advertentie) (Advertentie) albenbedcw^monG Korte Nieuwstraat 21 HULST - Tel. 2478 Clinge KERKELIJKE INKOMSTEN Het parochiaal actiecomité heeft enige tijd geleden diverse cijfers verstrekt over het jaar 1961. In het afgelopen jaar is er een belangrijke wijziging gekomen in het zitgeld in de kerk. Door deze wijziging werd beoogd, dat de inkomsten van de kerk zouden stijgen tot ongeveer twaalfduizend gulden. Aan de hand van de cijfers over het tweede halfjaar 1962 moet geconstateerd worden, dat heel wat lager wordt uitgekomen. In de tweede helft van het vorig jaar vermeerderde het stoelengeld met f3174,35 t.o.v. de tweede helft van 1961. Echter de ver pachte plaatsen verminderden eveneens en wel met een bedrag van f 1100. Hier komt nog bij, dat de collecteschaal ook verminderde met een bedrag van f 541,05. Zodoende werd de totale meerdere op brengst over het tweede halfjaar van 1962 f 1533,30. In het vooruitzicht van deze meerdere opbrengst, zal het schilderen van de kerk, hetwelk zeer noodzakelijk is, nog Toonaangevend in brillenmode W aterlandkerkje OUDERCOMMISSIE HIELD ALGEMENE VERGADERING De oudercommissie der o.l.-school, al hier, hield haar jaarlijkse algemene ver gadering. Allereerst was er gelegen heid het werk van de leerlingen te be zichtigen en te spreken met het onder wijzend personeel. Hierna volgde de vergadering. De voorzitster, mevr. Ris- seeuw-Basting, herinnerde er aan, dat de oudercommissie dit jaar 25 jaar be staat. Mevr. Van de Walle-de Jonge maakte reeds sinds de oprichting hier van deel uit. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Risseeuw herkozen. In de plaats van mevr. Van de Walle-de Jonge die niet herkiesbaar was, werd de heer J. de Groote gekozen. Het hoofd der school, de heer J.J. de Bruijne, gaf een overzicht over het ver loop van het afgelopen schooljaar. De heer I. Haartsen las het verslag van de schoolreis 1962. De heer I.W. van Nieu- wenhuyzen te Cadzand vertoonde hierna dia's met opnamen uit Zeeuwsch-Vlaan deren. Z uiddorpe PLANNEN BILJARTCLUB De biljartclub, waarin enkele zeer goede spelers zitten, gaat op voorstel van haar nieuwe voorzitter, de heer Pr. de Bruine, contact opnemen met de zes buurtclubs. Tot hiertoe biljartte men meest thuis. Ook acht de heer De Bruine het wenselijk de biljartsport bij de jon geren meer te animeren. Plan is in het clublokaal voor hen bepaalde uren be schikbaar te stellen om te oefenen. In 1961 hebben ruim 21.000 schepen drie miljoen ton goederen in noordelijke richting door het kanaal Terneuzen Gent vervoerd in tegengestelde richting vervoerden even zoveel schepen 7,5 mil joen ton, zo blijkt uit een publikatie van het centraal bureau voor de statistiek. Doordat voor de binnenvaart op dit kanaal de aanvoerfunctie voor Gent en West-België primair is, komt in de noordvaart een grote leegvaart voor slechts 31 pCt. van het laadvermogen in de noordvaart wordt benut. Het aandeel van de verschillende ver- voersrelaties in het totale vervoer van 10,5 min. ton bedraagt voor de vaart België België 14 pCt. België Rijngebied v.v. 24 pCt. België Nederland v.v. plm. 60 pCt. Als gevolg van de aanhoudende vorst zijn opnieuw moeilijkheden ontstaan met de verbinding op Schouwen Duiveland Op Zijpe is de sleepboot Anton" weer ingeschakeld om de havens aan beide kanten bevaarbaar te houden. Bij laag water moet de dienst even worden stil gelegd, zodat opnieuw met grote vertra gingen moet worden rekening gehouden, De dienst tussen Kats en Zierikzee van de provinciale bootdiensten kan het ook niet zonder sleepboothulp stellen. Deze dienst wordt slechts bij daglicht uitge voerd. (Advertentie) De door een aanvaring en de erop ge volgde brand op de Westerschelde zwaar gehavende tanker „M'iraf lores" is vrij dagmorgen, nadat zes sleepboten van de „Union de Remorquage" uit Antwerpen de tanker op het laatste stuk van de tocht, vanaf de Westerschelde ter hoogte van het verdronken Land van Saeftinge, hadden gesleept, in Antwerpen aange komen. De „Miraflores", die onder Pa namese vlag voer, ligt thans in het petroleumdok aldaar. Twee leden van de rijkspolitie te water zijn bezig met een onderzoek naar de oorzaak van de aanvaring, die zulke ernstige gevolgen had. Daartoe worden de bemanningsleden van het schip onder, vraagd. Donderdag is een deel van de lading van de „Miraflores" gelost. In het Landbouwcentrum Zeeland te Goes heeft voorzitter P. Dingemanse gisteren in de algemene vergadering ge wezen op de betekenis van de kwaliteits verbetering van de Zeeuwse varkens stapel. „De laatste jaren komt hierin een zichtbare verbetering", aldus de voorzitter. Hoewel de mogelijkheden tot opvoe ring naar zijn mening nog niet uitgeput zijn. De vraag naar varkens met een gunstige vlees-vet-verhouding neemt in belangrijke mate toe, waarmee de fok ker, naar de mening van de voorzitter, rekening dient te houden. Bij de mededelingen werd de op 20 september te houden nationale tentoon stelling te Den Bosch aangekondigd. Op deze tentoonstelling kunnen vanuit het werkgebied van het varkensstamboek voor Zeeland 20 dieren worden ingezon den. Voor de selectiemesterij, die dringend behoefte heeft aan uitbreiding, komt mede door de toegezegde subsidie door het provinciaal bestuur van Zeeland, f 3250 gereserveerd worden. De finan ciële rekening liet na ruime afschrijving op de inventaris een voordelig saldo zien van f 78,46. De contributie, inschrijfgelden en hef fingen werden ongewijzigd vastgesteld. Op resp. f 4,75, f 3,- en f 1,-. Het minimum tarief dekgelden voor Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland werd eveneens ongewijzigd vastgesteld op f 16,- per eerste dekking. Het jaaroverzicht werd door de secre taris, de heer J. H. ter Keurs, toege licht. De belangrijkste passages hieruit komen neer op voortzetting van de reeds eerder gesignaleerde ontwikkeling. Het aantal fokzeugen over 1962 nam toe met 500 stuks tot bijna 5000; het aantal slachtvarkens met 1000 tot ruim 13.000. Als gevolg van de bestrijdingsmaat regelen tegen mond- en klauwzeer in Nederland liep het prijsverloop regio naal uiteen. Zeeland behoorde in dit op zicht tot de betere gebieden. De vrucht baarheid van de geregistreerde Zeeuw se varkensstapel is t.o.v. het landelijk gemiddelde zeer goed. Het percentage niet grootgebrachte biggen bij het N.L.- ras was 17,5 en bij het ras-Pietrain 23 procent. Naar aanleiding hiervan wees de se cretaris er op, dat het percentage door intensiever gebruik van hulpmiddelen gereduceerd kan worden. Uit het resul- tatenoverzicht van de ingezonden tomen uit de selectiemesterij te Boxel bleek, dat ten opzichte van enkele jaren terug, (Van onze correspondent) In de Prins van Oranje te Goes is gistermiddag de eerste Zeeuwse var- kenshouderymiddag gehouden. Dit ge beurde op initiatief van de gezondheids dienst voor dieren, het varkensstamboek voor Zeeland en de rijksveeteeltvoor- lichtingsdienst. De heer P. A. Polderman uit Kruiningen fungeerde als voorzitter. De secretaris van het centraal bureau voor de varkensfokkerij in Nederland, de heer ir. Kroes uit Utrecht, behandel de als eerste spreker de problemen rond de varkensfokkerij en -mesterij. Ir. Kroes stelde o.a., dat de methoden van var kens houden de laatste jaren nogal zijn gewijzigd, waarbij hij op de details van de fokkerij en mesterij inging. De tweede spreker, de heer ir. J. Dammers wetenschappelijk medewerker van het Instituut voor Veevoedersonder- zoek te Hoorn, behandelde de voeding van fok- en mestvarkens. Hij was van mening dat volledige meelmengsels in de praktijk geen aanleiding behoeven te geven tot het ontstaan van bepaalde tekorten in het rantsoen. De aanwending en de vorm waarin het voer wordt ver strekt was volgens hem eerder aanlei ding tot voederstoornis. Met betrekking tot de voedertijden stelde ir. Dammers dat volgens genomen proeven regelmaat zeer belangrijk is. Maar dat een keer per week met name op zondag zonder nadelige gevolgen overgeslagen kan worden. De derde inleider, de heer A. J. P. Hammink, dierenarts bij de gezondheids dienst voor dieren, hield een leerzame interessante verhandeling over voorko mende ziekten bij varkens. In een korte probleemstelling gaf de heer Hammink de noodzaak aan van de georganiseerde varkensziektenbestrijding. De heer Ham mink liet in zijn betoog uitkomen dat de georganiseerde varkensziektenbestrij- fling in Zeeland goed is aangeslagen en dat het aantal gezond verklaarde be drijven regelmatig toeneemt. Hoewel naar zijn mening de georganiseerde var- kenszietenbestrijding nog een ruimere belangstelling kan genieten In aansluiting hierop werd een actu ele kleurenfilm over varkensziekten vertoond. Na een korte pauze werden door een forum, gevormd onder de inlei ders en ir. W. Harmsen, rijksveeteelt- consulent en de heer J. H. ter Keurs, secretaris van het varkensstamboek voor Zeeland, schriftelijk gestelde vragen be antwoord. De directeur van de gezond heidsdienst voor dieren, dr. J. Tesink, fungeerde als discussieleider van het fo- (Van onze verslaggever) Burgemeester D. Lodder van Driewe gen en Ellewoutsdyk in de Zak van Z.- Beveland blijft nog even in het nieuws. Meldden wij dezer dagen zyn aandeel in de discussie over de vraag of het water schap al dan niet verplicht is sneeuw te ruimen op wegen die in beheer zijn by het waterschap, vandaag hebben wy hem andermaal te pakken over een heel wat minder gewichtig onderwerp. Het gaat om zijn ambtsketen. Tijdens de jongste vergadering van de raad van Ellewoutsdijk moest hij zich verontschul digen omdat hij zijn ambtsketen niet aan had. Normaal zegt men dat een bur gemeester een ambtsketen om heeft, maar dat kon hier nu juist niet. De ke ten was niet rond en moest altijd met haakjes aan de revers-inkepingen worden gehangen. Of dat nu uit zuinigheidsover wegingen was gedaan is niet bekend. Burgemeester Lodder vond het echter een bar lastige en labiele kwestie. Meer dan eens ontglipte hem de ambtsketen en hij moest er in ieder geval altijd voor waken zich niet te veel te bewegen. By de installatie van burgemees ter Lodder, ruim zes jaar geleden, had men geen risico genomen met de ambtsketen. Door middel van een doodgewone veter was hy toch rond gemaakt waardoor hy ook metter daad kon worden omgehangen, zoals het by een installatie betaamt. Er was maar een afdoende oplossing. De ambtsketen lond maken. De raad vond dat ook de beste remedie en voteer de daarvoor een bedrag van 60,-. De ambtsketen ligt nu in de werkplaats van Zeelands oudste goud- en zilversmederij, bij de fa. D. Fabery de Jonge in de Lange Kerkstraat te Goes. Er zijn tien schakels bijgemaakt, die de beide uit einden naar elkaar toe zullen brengen. De ambtsketen van Ellewoutsdijk is trouwens toch een bezienswaardigheid. In een van de schakels staat gegraveerd: E.A. van der Bent 1885-1910. Dit herin nert aan het zilveren jubileum van bur gemeester van der Bent van Ellewouts dijk in 1910. Het is overigens een vraag of de burgemeester dat eigenlijk wel mocht. Verder treffen we natuurlijk het gemeentewapen aan op de penning, die aan de ambtsketen hangt. Het is het wapen van Frank van Borssele, die met Jacoba van Beieren getrouwd is geweest. Men ziet een simpel opschrift: 11 x 11. Het is niet duidelijk waar deze tekens van zijn afgeleid. Waarschijnlijk niet van het carnaval. Burgemeester Lodder is die penning, die ook al weer met een haakje aan de keten vastzit, in 1957 kwijtgeraakt tijdens een brand in Ellewoutsdijk. Het Zilver- en goudsmid G. van Koe- verings te Goes, in dienst by de fa. Fabery de Jonge, is hier bezig een van de tien nieuwe schakels aan te lassen. is namelijk voorschrift dat de burge meester de ambtsketen om heeft bij „raadsvergaderingen, oproer en brand". Gelukkig vond een van de brandweerlie den hem later terug. Sedertdien laat burgemeester Lodder zijn ambtsketen thuis bij brand. „Ze kennen me toch wel," zegt hij. zowel het voederverbruik, de gemiddel de groei per dag als de slachtkwaliteit belangrijk gunstiger afsteken. Deze aan merkelijk betere resultaten zijn naar de mening van de secretaris beslist een gevolg van de in de laatste jaren in het verband van het stamboek aangekochte fokdieren. Een uitvoerig overzicht is op genomen van de momenteel in Zeeland voorkomende sterzeugen met vermel ding van de selectiegegevens. Gemid deld komen deze gegevens neer op een gemiddelde daggroei van 0-63 kg. een voederverbruik van 3,08 kg meel per kg groei en een waarderingscijfer van 6,23. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden voor Walche ren de heren P. Dingemanse uit Zoute- lande, en A. Janse uit Koudekerke her benoemd. Voor Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren werden de heren J. Bonte uit Koe wacht en A. C. Demey uit Zuiddorpe herbenoemd. Voor de afdeling van het ras-Pietrain werd de heer H. P. J. de Nijs uit Terneuzen benoemd. Unaniem schaarde de vergadering, die door 56 le den werd bezocht, zich achter het be stuursvoorstel, in het kader van de op 14 juli te houden Z.L.M.-tentoonstelling te Kruiningen, een provinciale varkens- fokdag voor Zeeland te houden. De transportkosten van de dieren zullen vol. ledig voor rekening van de organisaties komen. Ter compensering zal een in schrijfgeld worden gevraagd van f 3,50 voor dekberen en f 2,50 voor fokzeugen. Na afloop van de vergadering verenig den zich de aanwezige leden aan een koffietafel, waarop in aansluiting de varkenshouderijmiddag in de Prins van Oranje kon worden bezocht. (Van onze correspondent) Onder overweldigende belangstelling is gistel-middag in het Dorpshuis Kaj Munk te Hansweert afscheid genomen van A. van Oort, havenmeester van het Kanaal door Zuid-Beveland. De heer van Oort is ruim 40 jaar in dienst geweest van rijkswaterstaat, waarvan vanaf 1 fe bruari 1956 tot he den als havenmees- ter van 't Kanaal ioor Z.-Beveland. De I hoofd-directeur van rijkswaterstaat van 4 het arrondissement Vlissingen, ir. Wie- ringe, sprak woor den van dank en waardering en over- 1 handigde de heer van Oort namens het personeel tech nische dienst arrondissement Vlissingen een aantal grammofoonplaten. De heer Lotens, sluismeester uit Wemeldinge, kwam namens het personeel van het Kanaal door Zuid-Beveland de heer v. Oort een prachtige pick-up aanbieden. Hierna werden door diverse sprekers het woord gevoerd. Ook de scheepvaartmaatschappijen waren vertegenwoordigd. De heer van Oort dankte allen voor hun belangstel ling en goede wensen voor de toekomst. De wens van de heer van Oort is, zo spoedig mogelijk terug te keren naar zijn geboorteplaats Breukelen. Tot nieuwe havenmeester in Hans weert is benoemd met ingang van 1 maart j.I. de heer Bloem uit Assen, voorheen havenmeester aldaar aan de Drentse Hoofvaart. (Advertentie) De heer H. P. Boeltjes, een gepensio neerd onderwijzer in Oostburg, heeft tegen het algemeen burgerlijk pensioen fonds in Den Haag bij de officier van justitie aldaar een aanklacht wegens verduistering ingediend, omdat de uit kering, die hij krachtens de algemene ouderdomswet ontvangt, in mindering wordt gebracht van zijn pensioen. De griffie van de rechtbank in Den Haag deelde ons op een vraag mede, dat de brief van de heer Boeltjes, waarin de aanklacht is vervat, is doorgestuurd naar de rechtbank in Middelburg, „om dat deze brief nogal verward was". In Middelburg zei men ons, dat de zaak daar nog in onderzoek is, maar dat de aanklacht, nadat het onderzoek is vol tooid, waarschijnlijk opnieuw naar de officier van justitie in Den Haag zal worden gezonden. De heer Boeltjes stelt, dat hij met deze aanklacht tevens op komt voor de rechten van de overige van rijkswege gepensioneerden, van wie eveneens een deel van hun pensioen wordt ingehouden wegens de uitkering krachtens de a.o.w. Hij vindt dit on rechtvaardig, aangezien op particuliere pensioenen in deze gevallen geen korting wordt toegepast. Dit weekeinde nemen waar: voor Cad zand, Retranchement; Sluis en Zuidzan- de, dokter Born uit Cadzand; voor Oos- terland en Bruinisse dokter van Leeuwen uit Bruinisse, tel. 01113-280. voor Terneu zen dokter Hoving; voor Aardenburg en Oostburg. dokter Loose uit Oostburg, tel. 01170-2121; te Axel dokter Schiltman. Vlissingen dokter C. Sluijter (2225). Middelburg dokter Ruiter (2637). Goes dokter v.d. Werff (7451). Nieuwdorp en Borssele dokter Kiviet (01105-203). Drie wegen en 's-Heerenhoek dokter Geldof (01195-275). 's-Heer Arendskerke, Wol- phaartsdijk en Heinkenszand: dokter Van Maanen (01106-234). Kruiningen. Hansweert, Krabbendijke en Rilland Bath dokter de Beij (113C-344). Hoede- kenskerke en Kwadendamme dokter Wöstmann (01195-450). Voor Sas van Gent, Zaamslag, Axel de heer Janssen, Axel, Tel. 01155-485; voor Hulst en Nieuw-Namen, de heer Borm. Morgen, zondag 3 maart, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 8.28 en 21.06 uur; Terneuzen 7.51 en 20.32 uur; Vlis singen 7.23 en 20.05 uur; Wemeldinge 8.53 en 21.33 uur. Maandag 4 maart: Hansweert 9.46 en 22.24 uur; Terneuzen 9.11 en 21.51 uur; Vlissingen 8.43 en 21.26 uur; Wemeldin ge 10.02 en 22.45 uur. OOSTBURG Eenhoorn 15 uur Bond ambtenaren Ledel 19 en 21 uur Cape fear, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 u. Cartouche, 14 .j Luxor 19 en 21 uur Ursus de leeuwen temmer, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Cartouche, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Zorro, de ge maskerde wreker, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Om vier uur breekt de hel los DE KLINGE Cinema v. Djjck 19.30 uur Barabbas SAS VAN GENT Olympia 20 uur Eenzaam zijn de ontembaren TERNEUZEN Luxor 20 uur Schot in het duister, 14 j. Concertgebouw 20 uur Boeven op de brug, 14 j. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur De dood rijdt mee, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Maciste contra Maciste, 14 j. De Bruijns Restaurant 13 uur Kam pioenschap 3e klas GOES Grand 19 en 21 uur Cartouche, 14 j. Korenbeurs 15 uur Jaarverg. Nat. Wo ningraad afd. Zeeland; 10.30 uur Stichting vakopleiding bouw nijverheid 19 uur Toneelconcours LTG Schuttershof 20 uur Boeven en made liefjes Prins van Oranje 14 uur Alg, verg. Zeeuwse Muziekbond; 16 uur PJG-juweel Landbouw 14 uur Zeeuwse rijvereni- gingen vergadering Ockenburg 14 uur Jaarverg. district Zeeland KNAU KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting BRESKENS Casino 20 uur Spartacus NIEUWVLIET Stadsherberg 19.30 uur Uitvoering fanfare KLOOSTERZANDE De Linde 15 uur Alg. ledenverg. kring Hulst ZLM OUDELANDE J. de Rijke 14 uur Prijzenschieting RIJEN Hotel Kruyssen Biljartfederatie ANTWERPEN KVO 18 uur Godenschemering IJZENDIJKE Hofzicht 15 uur Schieting, 17 en 20 uur Om 4 uur breekt de hel los, 14 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 14, 17 en 20 uur Barabbas KOEWACHT P. v. Hove en A. de Schepper 14.30 uur Staande wip schieting SLUISKIL M. Scheele 15 uur Grote schieting SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Eenzaam zijn de ontembaren, 17 en 20 uur De zondares van Assyrië TERNEUZEN Luxor 14 uur Boeven op de brug, 14 j., 16.30 en 20 uur Schot in het duister, 14 jaar Concertgebouw 20 uur Boeven op de brug, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Laurel en Hardy in de penarie, a.l., 16.30 en 20 uur Cape fear, 18 j. HENGSTDIJK P. v. Dyk 15 uur Schieting AXEL Het Centrum 15.45 uur De dood rijdt mee, 14 j., 20 uur Het Chapman rap port, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 15 uur Maciste contra Maciste, 14 j., 17.15 en 20 uur En God schiep de vrouw, 18 j. G. Lij ba art 19 uur Topbiljartprijskamp De Bruijns Restaurant 10 uur Kam pioenschap 3e klas J. Nijs 15 uur Grote schieting HEIKANT Th. de Block 15 uur Grote schieting KOEWACHT-MOERBEKE A. de Bock 15 uur Schieting A. de Jonghe 15 uur Schieting KEMZEKE-PAAL Ad de Bakker 15 uur Schieting GOES Grand 15, 19 en 21 uur Cartouche, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur Cartouche, 14 jaar Luxor 15 en 20 uur Ursus de leeuwen- koning, 14 j. MIDDELBURG City 14,30 en 20 uur Cartouche, 14 J. Electro 15.30 en 19.30 uur Zorro, de gemaskerde wreker, 14 j. BRESKENS Casino 16 uur Opstand in Fort Union, a.l., 19.30 uur Spartacus, 14 j. ZUIDDORPE A. Apers 15 uur Schieting GENT KNS Gog en Magog ANTWERPEN KVO 14.30 uur De Vogelhandelaar; 20 uur Balletten BRESKENS Casino 19.30 uur Spartacus, 14 J. GOES Grand 20 uur Cartouche, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Cartouche, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Cartouche, 14 j. Electro 19.30 uur Zorro de gemaskerde wreker. 14 j. OOSTBURG Eenhoorn 14 uur BVAB DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Barabbas AXEL Het Centrum 20 uur Het Chapman rapport, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur En God schiep de vrouw, 18 j.

de Stem | 1963 | | pagina 2