NEDERLAND HEEFT WEER KANS TEGEN DE BELGEN Sjoukje Dijkstra neemt een royale voorsprong s/wtt cómmerrfma Een geheel andere derby Raymond CEULEMANS is en blijft favoriet Op=s=f=e=/=/=f=n=g=e=n I RVLIET D-2878 Belachelijk Geen t.v. Wel radio GELD NODIG Veranderingen Concentratie Vraagteken Titelstrijd anker-kader 71-2 Kleine kans voor Nederlanders Arnaldo Pambianco wordt eindwinnaai Serie Uitslagen MARKTEN Manfred Schnelldorfer leidt bij de beren WATERSTANDEN N worden verstrekt en hoger. Aflossen in termijnen HEEL SCHRIFT. MOGELIJK mer wordt het restant scholden igbaar bij: thus 172 - Tilburg DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 MAART 1963 LISSINGEN 2 - GOES POL VAN HIMST ...individueel... JEAN NICOLAY ...doelman... HERMAN CORNELIS ...sliding... FRANS BOUWMEESTER ...passes... De laatste wedstrijd van oranje tegen de Rode Duivels werd een grote teleurstelling, want Nederland speelde zeer slecht. Nu zijn de Feijenoorders terug in het elftal gekomen en zij kunnen er mede voor zorgen, dat er een dragelijker resultaat uit de bus komt. ledereen denkt (Van onze sportredacteur) Het zal een hele andere wedstrijd wordenDe laatste interland, die de Nederlanders en de Belgen tegen elkaar speelden (op de 14e oktober 1962 in het Deurnestadion), was van een bijzonder slechte kwaliteit. Het oranjeteam, waarin Piet van der Kuil, Charly Bosveld en Frits Soetekouw een plaats hadden gekregen, stelde ontzettend teleur. Ach, de 2-0 nederlaag, die de Nederlanders leden was niet eens zo ontzettend groot. De wijze echter waarop werd verloren was droevig. Er was geen enkele Nederlandse aanval, waarvan kon wor den gezegd... dat is er nu eens één. Er was geen moment, waarin oranje ook maar iets had te vertellen. De vele duizenden supporters, die toch weer naar Deurne waren gegaan, voelden zich bedrogen. Zij hadden een wedstrijd gezien, waarin de Rode Duivels niet doordrukten en waarin de Nederlanders nergens waren. Het was een kwade dag voor Elek Schwartz Enkele weken later, op de 10e november, verschenen de Oranje hemden in het veld tegen Zwitserland. Dat geschiedde in het Olym pisch Stadion in Amsterdam. De wedstrijd telde voor de Europacup voor landenteams. Onverwachts bracht het Nederlands elftal er toch iets van terecht. De Zwitserse grendel werd reeds in de eerste minuten van de match opengeschoven. Nederland zegevierde met 3-1. Het was een mooie overwinning, bevochten op een team, dat zich niet gewon nen wilde geven. In deze wedstrijd deed Mickey Clavan zijn rentrée na vele jaren niet meer voor de nationale ploeg te zijn gekozen. Nu staat voor de twede maal in dit seizoen de derby tegen de Belgen op het programma. Het zal, zoals in de aanhef gezegd, een andere derby wor den dan de laatste in Antwerpen, want sinds die interland is er wel het een en ander gebeurd. Elek Schwartz heeft voor de eerste maal na zoveel maan den weer de beschikking over de Feijen- oord-spelers. Het is verheugend en de bondscoach heeft er meteen gebruik van gemaakt. Eddy Pieters Graafland werd als doelverdediger aangewezen. Dat is overigens een toeval, want Peter van der Merwe van NAC (die tot nu toe nog nimmer teleurstelde in een interland) zou stellig niet gepasseerd zijn als hij niet was geblesseerd. Bovendien kon Schwartz niet beschikken over de jonge en talentvolle Pim Doesburg van Sparta. De keuze van Elek was dus beperkt. Hij nam Eddy Pieters Graafland, die in de Europacupwedstrijd van Feijenoord te gen Reims toonde weer in een dave rende vorm te zijn. Bovendien is Eddy op internationaal terrein niet aan zijn proefstuk toe. Daarnaast deed Elek een beroep op de linkervleugel van de Rotterdammers, Frans Bouwmeester en Coen Moulijn. Ook hun keuze is gerechtvaardigd. Frans en Coen zijn beiden nog jong. Aan hen kan Schwartz in de toekomst meer plezier beleven dan aan een Mickey Cla van hoezeer laatstgenoemde speler ook zijn best deed tegen Zwitserland. De Feijenoorders toonden in de zware wed strijd tegen Reims in conditie te zijn. Flitsend was het spel van de onnavolg bare Coen, door Franse voetbalexperts als een van de grootste spelers van Europa gedoodverfd. Briljant waren soms de passes van Bouwmeester, die nu tot een volwaardige speler is uitge groeid. In de eerste interlands, waarin de Bredanaar optrad, was hij dat stel lig nog niet. Elek Schwartz had nog meer Feijen oorders kunnen kiezen. Hij had ook Rei- nier Kreijermaat kunnen zetten op de rechtshalfplaats, die nu door Fons van Wissen van PSV wordt ingenomen. Het heeft sommigen zelfs verbaasd, dat Beertje" deze plaats niet heeft gekre gen, maar naar de reserves werd ver wezen, Het is logisch. Iedereen zal het met de gedach- tengang van de bondscoach eens kunnen zijn. Het gaat niet aan een speler als Fons van Wissen, die tegen Zwitserland een van de besten was en die tevens als aan voerder fungeerde aan de dijk te zetten. De twee backs, die tegen de Helveten eveneens zeer goed acteerden Guus Haak en Piet Ouderland, werden' ook be nouden: evenals trouwens de midden linie, die dus opnieuw zal bestaan uit Fons van Wissen (PSV), Tonnie Pronk (Ajax) en Bennie Muller (Ajax). In de voorhoede behielden Sjaak Swart Van de interland voetbalwedstrijd Ne- derland-België, die zondag 3 maart in het Feijenoord-stadion in Rotterdam wordt gespeeld, zal geen televisiereportage kun nen worden gegeven, omdat de Belgische voetbalbond daarvoor geen toestemming heeft willen geven. Nadat donderdagmiddag het terrein was goedgekeurd, werd in een bespreking tussen de N.T.S. enerzijds en het be^ stuur van de K.N.V.B. en de directie van het Feijenoord-stadion anderzijds, volledi ge overeenstemming ten aanzien van de uitzending van de wedstrijd bereikt. Dit ondanks het feit, dat op dat moment en kele duizenden toegangskaarten nog niet waren verkocht. Volgens de in de Euro pese voetbalorganisatie geldende afspraak heeft de K.N.V.B. daarna de Belgische voetbalbond verzocht eveneens toestem ming te willen verlenen. Deze werd ge weigerd op grond van het feit, dat er zondag in België competitiewedstrijden worden gespeeld. De N.T.S. zal nu moeten volstaan met 'n ongeveer tien minuten durend filmver- slag, dat zondagavond in Sport in beeld' zal worden uitgezonden. Een radio-ver lag is er wel. Dick van Rijn verslaat wedstrijd voor de AVRO vanaf 14.25 uur. Jackie Stockman was de vorige wedstrijd de grote hoeman van de Belgische aanval. Zal hij ook Eddy Pieters Graafland passeren? (Ajax), Henk Groot (Ajax) en Tonnie van der Linden (DOS) hun plaatsen. Een betere middenvoor dan de Utrech tenaar heeft Schwartz nog steeds niet kunnen vinden! Intussen heeft de Brusselse bierbrou wer Constant van den Stock ook niet stilgezeten. Het elftal, dat hij in het veld brengt, verschilt ook in menig op zicht van het team, dat voor de 2-0 over winning in Deurne zorgde. In de okto- berderby kwamen er zes spelers van Anderlecht in de Belgische kampioens- ploeg tussen de lijnen. In verband met de uitstekende resultaten tegen Real Madrid en CDNA Sofia zouden er dat nu negen zijn geweest. Jef Jurion heeft echter meegedeeld niet van de partij te zullen zijn. Hij heeft met een onwillige spier te maken en... hij wil geen enkel risico nemen in verband met de belang rijke wedstrijd, die Anderlecht over een paar dagen moet spelen tegen FC Dun dee. Constant van den Stock heeft nu de beschikking over acht Anderlecht-spe- lers. Het gehele verdedigingsblok, met uitzondering van doelman Jean Nicolay, komt van het Brusselse team. De backs zijn Heylens en Cornelis. De midden linie bestaat uit Hanon, Verbiest en Lip pens. De voorhoede telt drie Anderlecht- spelers. namelijk Stockman, die op pa pier als rechtsbuiten staat aangegeven. Middenvoor is het natuurtalent Pol van Himst en linksbuiten is de jeugdige, ge blokte Puis. Als binnenspelers fungeren van den Berg en Deurwaerder. Laatstgenoemde heeft de plaats toe gewezen gekregen, die aan Jef Jurion was toebedacht. Deurwaerder (hij reis de onlangs met een Belgisch team per vliegtuig mee naar Engeland, opende in het toestel een deur en viel bijna naar buiten!) wordt als een van de grootste talenten beschouwd. Hij speelt op alle plaatsen in de voorhoede. Het is niet waarschijnlijk, dat hij zich zondag niet als linksbinnen zal gedragen. Vermoede lijk gaat hij middenvoor spelen, want Pol van Himst is meer het type speler, die het spel vanuit het middenveld mee opbouwt. Wie er gaat winnen? Het is een groot vraagteken. De kaarten liggen immers zo geheel anders dan in oktober. In dien de Nederlanders enthousiast zijn, behoeven zij van België niet te verlie zen. Iedereen rekent er op. dat de oranje-mannen geestdriftig zullen zijn. Vooral de Feijenoorders, die hun come back met een daverende wedstrijd zul ten willen onderstrepen. Dat het niet zo'n slappe vertoning zal worden als in Antwerpen staat wel als een paal boven water. Het is weer het oude liedje. Nederland België zal niet door de t.v. worden uitgezonden, ofschoon er overeenstem ming was bereikt tussen het bestuur van de K.N.V.B. en van Feijenoord en de N.T.S. Zoals te doen gebruikelijk moest de K.N.V.B. aan de Belgische Voetbal bond vragen of het goed was, dat de wedstrijd zou worden uitgezonden en de Belgische Voetbalbond zei weer eens neen, wanter is in België een com petitieprogramma vastgesteld. De Belgische Voetbalbond schreef voor de hoogste voetbalafdeling zegge en schrijve één wedstrijd uit, namelijk de in Antwerpen te spelén ontmoeting Berchem Daring. Voor de 2e nationale afdeling werden 8 wedstrijden vast gesteld, voor de 3e nationale afdeling 16 wedstrijden en voor de be vorderingsreeksen 32 wedstrijden. Dat zijn alles bij elkaar 57 wedstrijden plus de ontmoeting België Nederland B., die in Ostende wordt gespeeld. Hoeveel competitiewedstrijden zullen echter doorgang vinden Ónze collega Marcel van Bergen, chef van de sport redactie van de „Gazet van Antwerpen" zei vrijdagavond, dat hij inlichtingen had ingewonnen omtrent de bespeelbaarheid van de terreinen. ,,Er zullen hoogstens 10 competitiewedstrijden doorgang kun nen vinden", zei hij. Omdat er in België misschien tien competitiewedstrijden worden gespeeld, worden tienduizenden kijkers verstoken van een wedstrijd, die zij graag zouden zien. Het is eenvoudig belachelijk Het wordt hoog tijd, dat de voetbalbonden hun overeenkomsten eens gaan herzien! (Van onze speciale verslaggever) De papieren van Wijnen en Scholte zijn vrijdagmiddag in waarde geducht gestegen doordat zij zelf hun partijen tegen Galmiche en Boulanger in winst konden omzetten, maar ook dank zij de hulp van José Galvez, die Johann Scherz in acht beurten een kansloze nederlaag toebracht. Als grootste bedreiging voor het oranjeduo is Raymond Ceulemans overgebleven, de enige die nog geen ver- liespartij heeft geleden. Hij won nu van Burgener. Maar na zijn snelle openings partij in negen beurten tegen Boulanger is Ceulemans steeds moeizamer gaan spelen, terwijl daarentegen vooral de vorm van Tini Wynen naar kampioens hoogte is gegroeid. In de wandelgangen geldt de Nijme- genaar dan ook als de uitgesproken fa voriet voor de titel. Een kleine tegen valler was daarbij, dat Wijnen vrijdag ochtend tijdens een door de koninklijke marine aangeboden rondvaart door de haven van Den Helder een stevige kou opliep. Na de partij tegen Galmiche ging Wijnen onmiddellijk naar een dokter, NEDERLAND Haak Van Wissen Swart Groot Deurwaerder Lippens Cornelis Pieters Graafland Ouderland Pronk Muller v.d. Linden Bouwmeester Moulijn van Himst v.d. Berg Stockman Verbiest Hanon Heylens Nicolay BELGIë Ronde van Sardinië De Italiaan Arnaldo Pambianco is winnaar geworden van de Ronde van Sardinië. In het eindklassement bezet hij de eerste plaats voor ex-wereld kampioen Rik van Looy (België). Onze landgenoten Bas Maliepaard en Ab Gel dermans werden respectievelijk 33e en 36e. De laatste etappe, een rit van Noro naar Sassari over 174 km, leverde een zege op voor de Italiaan Vittorio Adorni in de tijd van 5 uur 9 minuten en 6 se conden (met bonificatie 5.08.26). De uitslag was verder: 2. Vito Taccone (Italië) 5.09.06 (met bon. 5.09.06); 3. Graziano Battistini (Ita lië) 5.09.06 (met bon. 5.08.51); 4. Frans Aerenhouts (België) 5.09.06; 5. Aru (Ita lië) z.t.; 6. Guido Carlesi (Itali) 5.09.57; 7. Bas Maliepaard £.t.; 17. ex aequo Ab Geldermans z.t. Het eindklassement luidt als volgt: 1. Arnaldo Pambianco (Italië) 29.40. 55; 2. Rik van Looy (België) 29.43.03; 3. Franco Cribiori (Italië) 29.44.15; 4. Mar tin van Geneugden (Belg) 29.45.16; 5. Aldo Moser (Italië) 29.45.57; 6. Graziano Battistini (It.) 29.46.08; 7. Jos. Plan- ckaert (België) 29.46.05; 8. Vittorio Adorni (Italië) 29.46.11; 11. Jacques An- quetil (Fr.) 29.47.24; 12. Jean Stablinsky (Fr.) 29.47.24; 33. Bas Maliepaard 30.16. 32; 36. Ab Geldermans 30.18.06. De Spanjaard Angelino Soler werd met 15 punten winnaar van het berg- klassement voor de Italiaan Vito Tac cone met 6 punten en onze landgenoot Bas Maliepaard met 4 punten. die hem pillen gaf en het advies zo snel mogelijk onder de wol te kruipen. Ge lukkig kon de Nijmegenaar hieraan vol doen, omdat hij toevallig juist vrijdag avond vrij was. En hopelijk zal hij nu vandaag hersteld aan de slotfase kunnen beginnen. Tijdens de partij tegen Galmiche moet Wijnen al met koorts hebben rondge lopen, maar aan zijn spel was het niet te merken. De bedachtzame Galmiche, die soms minutenlang staat te berekenen hoe hij de volgende stoot zal maken, liep in zijn vijfde beurt naar een voor sprong van bijna 100 punten (11823). Wijnen herstelde echter onmiddellijk het evenwicht met een fraaie reeks van 95, waardoor Galmiche werd aangeslagen. Hij vormde daarna geen werkelijke be dreiging meer voor de Nijmegenaar, die in zijn tiende beurt met 145 de tot nog toe hoogste serie van het toernooi maak te en een beurt later de laatste 12 pun ten spoorde. Henk Scholte leek op even gemakke lijke wijze de kansen van Boulanger op de titel in het theoretisch vlak te gaan spelen. Maar toen de Eindhovenaar in zijn tiende beurt met een serie van 132 duidelijk afstand had genomen (142 139) schotelde de uit vorm zijnde titel houder hem zulk een sterk carotte voor, dat Scholte in de volgende zes beurten slechts vijf punten kon maken. Eén fout van Boulanger stelde hem in staat om. met een serie van 50 op slechts zes pun ten van het einde te komen. Plotseling echter kreeg toen Boulanger weer vat op het ivoor, verzamelde de ballen aan de kaderlijnen en begon nu zo sterk te spelen, dat Schoite op zijn stoel moede loos het hoofd zat te schudden en met een wanhopig gezicht siste: „Hij maakt hem uit". Tientallen caramboles reeg Boulanger aaneen en miste toen 'n eenvou dig stootje. De 81 punten van de Luike naar waren voor Scholte een waarschu wing geweest. Ook hij nam nu geen risico's meer. liet tot driemaal toe een onmaakbare positie voor Boulanger ach ter en smaakte het genoegen om zelf in de 21e beurt dan eindelijk de 300 vol te maken. Maar weinig toeschouwers hadden daarna de beleefdheid om de laatste partijen van de vyfde ronde uit te zitten. Zy, die weggingen, hebben heel wat ge mist. Het is langzamerhand de gewoonte van de Spaanse kampioen José Galvez om in elk toernooi een favoriet op de knieën te brengen. De laatste twee keer in Oberhau- sen en Huelva trof Scholte de weinig aangename eer om door de slanke to reador geveld te worden. Hier in Den Helder wees het lot Johann Scherz aan. Na een vrij gelijk opgaand begin groeide Galvez in zijn zevende en achtste beurt tot grootmeesterhoogte. Alsof er geen afwijkend ivoor bestond tikte de Span jaard in een razend tempo langs de lijntjes de punten bij elkaar en rondde het duel met juwelen van series van 95 en 107 af. Een gelukkige Maria Kilius en Hans Jurgen Baumler danken het publiek voor de ovatie, die zy als wereldkam pioenen kregen. Ceulemans (B.) 300 17 70 17.64 Burgener (Zw.) 160 17 42 9.41 Scherz (O.) 140 8 45 17.50 Galvez CSp.) 300 8 107 37.50 Boulanger (B.) 251 21 81 11.95 Scholte (N.) 300 21 132 14.28 Galmiche ((Fr.) 174 11 52 15.81 Wijnen (N.) 300 11 145 27.27 Scherz (O.) 300 17 103 17.64 Burgener (Zw.) 132 17 38 7.76 Ceulemans (B.) 300 13 91 23.07 Galmiche (Fr.) 201 13 56 15.46 De uitslagen van de eerste partijen voor de zesde ronde: Eiter (Did.) 300 22 62 13,63 Boulanger (Belg) 221 22 48 10,04 Galmiche (Fr.) 300 26 51 11,53 Burgener (Zwits.) 101 26 19 3,88 Wijnen was vrij. (Van onze speciale verslaggever) De Westduitse Manfred Schnell dorfer, na de eerste dag reeds hoog genoteerd, heeft in de laatste twee verplichte figuren voor het we reldkampioenschap kunstrijden he ren in Cortina d'Ampezzo vrijdag morgen de leiding van de Tsjech Karol Divin overgenomen. En daarmee hebben de Duitsers een sterke troef in handen gekregen voor een tweede wereldtitel. Im mers, Schnelldorfer behoort ook tot een der sterkste Europese kuerrijders. De onderlinge verschillen tussen de titelpretendenten in de kopgroep zijn echter zeer gering. Na Schnelldorfer, die beide tiguren, de paragraaf lus achter waarts en de paragraaf tegen drie voor-afhouden? Zoals voorzien lukte dat nie- waarts buitenwaarts, van het leidende kwartet het hoogst genoteerd zag, ko men in volgorde Divin, Calcat en MacPherson die vooral de voorlaatste figuur zeer sterk reed. De puntentotalen van de leidende vier zijn: Schnelldorfer 1215,9 punten, Divin 1204 punten. Calmat 1189, 1 p. en Mac Pherson 1177,8 p. Op de vijfde en zesde plaats komen na hen de Amerikanen Scott. Allen met 1163,8 punten en Monty Hoyt met 1140,1 p. De 19-jarige Marika Kilius en de twee jpaar oudere Hans Juergen Baeumler zijn eindelijk geslaagd: na vijf achter eenvolgende Europese kampioenschap, pen, behaalden de favoriete Westduitsers donderdagavond laat in het koude Olym pische ijsstadion het wereldkampioen schap paarrijden. De vreugde onder de talrijke Duitsers, die de geheel bezette tribunes van het prachtige architecto nische houten bouwsel bevolkten, kende geen grenzen. De spanning ontlaadde zich pas bij de cérémonie protocolaire, maar reeds veel eerder stond het kam pioenschap van Kilius-Baeumler vast. Dat was nadat hun grote rivalen van Boedapest, de Russen Ludmilla Beluso- wa (24) en Oleg Protopopov (26) in een vuurrood tenue hun kuer hadden gere den en deze lager gewaardeerd hadden gezien dan die van de Westduitsers. Wie zou hen hierna nog van de titel kunnen mand en als een stralende bruid nam Marika Kilius, geflankeerd door een ovérblijde Hans Juergen Baeumler. de hulde in ontvangst. Een verdiende hul de, ondanks de mindere prestaties in vergelijking met Boedapest. De kuer werd zowel wat betreft de technische waarde als de artistieke inhoud lager gewaardeerd. De totalen in Boedapest en Cortina waren respectievelijk 51,5 tegen over 52.9 en 51,4 tegenover 53,1. Het samen spel was vloeiend, de artistieke waarde was groot, maar het geheel flonkerde toch minder dan zo menig keer in het verleden. Om het populair te zeggen: het ..stuntwerk" nam in de vijf minuten durende kuer ditmaal een meer beschei den plaats in. Vrijdagmiddag begon de strijd bij de da mes, waarin onze landgenote Sjoukje Dijkstra haar wereldtitel verdedigt. Aan dit kampioenschap wordt door 24 meis jes uit 16 landen deelgenomen. Na de eerste twee verplichte figuren had Sjouk je Dijkstra reeds een confortabele voor sprong op haar concurrentes. De stand was; 1. Sjoukje Dijkstra (Nederland) 340 pnt. 2 Regina Heitzer (Oostenrijk) 326.4 pnt. 3. Wendy Griner (Canada) 316,4 pnt. 4. Petra Burka (Canada) 308.4 pnt 5. Ni cole Hassler (Frankrijk) 307,2 pnt. 6 Di ana Clifton-Peach G.B. 304.4 pnt. De'ove rige verplichte figuren worden vandaag verwerkt. GOES, 1-3-63. Groenten, p. kg,: Witlof AI 142, All 131-138, BI 137-138, Bil 125, stek 52-71. Spruiten afw. 76-86. Peen afw. 16. Rode kool All 64, afw. 32. Gele sav.kool All 63. Witte kool II 48 Uien II geschoond 20-26, II 16-19. afw. 15, stek 1-7. Knolsel derij afw. 19-26. LEEUWARDEN, 1 maart 1963. 100 stieren 2,45 2,75 p. kg slachtgew 250 vette koeien 1,90-2,20 2,35-2,55 p'. kg slachtgew. Guiste koeien 450 590 p. st. 2196 melk- en kalfkoeien 500-680 750- 900 p. st. Pinken 290 350 p. st. 30 Enterfokstiertjes 485 610 p st Gras- kaifstiertjes 2,40 2,60 p. kg 'slachtgew. Vette kalveren 2,00 2,35 p. kg lev. gew. 100 graskalveren 125 210 (jonge) p. st. 2019 nuchtere kalveren 22 28 32 38 p. st. 2019 fok- en mestkalveren 50 64 p. st. 443 schapen en lammeren: slachtschapen 2,40 2,60 p. kg gesch. slachtgew., vette - en weidelammeren 60 72 p. st., slacht- en zuiglammeren 3.90 4,10 p. kg gesch. slachtgew., tok en melkschapen 100 135 p. st 24 biggen en lopers. 24 bokken en géiten 1,90 2,00 p. kg slachtgew. Fok- en melkgeiten 30 45 p. st. 110 paarden werkpaarden 700-950 1000 1200 p. St.. slachtpaarden 2,45 2.60 p. kg gesch. slachtgew., veulens 2,40 '2,50 p. kg gesch. slachtgew., oudere slacht paarden 2,00 2,10 p. kg gesch. slacht gew. Totaal 5573 stuks. Overzicht: (resp. aanvoer: handel en prijzen): Stieren: meer - kalm - niet hoger. Vette koeien meer - stroef lager. Guiste koeien meer - kalm - niet hoger. Melk- en kalf koeien: veel meer - stug - lager Pinkjen: meer slachtpinken (vlees) - vlot - stijf prijsh. Vette kalveren meer - stug - lager. Graskalveren ruim - goed - schraal prijsh. Nuchtere kalveren veel - zeer stug - lager. Schapen en lamme ren kort - zeer stug - veel lager. Varkensaanvoer en handel van geen betekenis. Biggen en lopers aanvoer en handel van geen betekenis. Bokken en geiten kort - vlotter - prijsh. Paarden: meer - kalm - vrijwel prijsh. KOEWACHT, 28 februari 1963. Gezwingeld vlaslint W.R. 170—210, D.R. 160—175. Breekvlas 100—115. Ruwe lokken 30—47. Gezwingelde lokken 70— 95 Kaf 56. Gekeurd lijnzaad 49—50 Slagzaad 41—42. Bolraap 3—4. Scheven 79. Kalme markt. Konstanz geen opg., Rheinfelden 152 (-6), Ottenheim 173 (+9), Straatsburg 116 4), Maxau 294 (-2), Plochingen 92 (onv.), Mannheim 101 (-1), Steinbach 124 (+2), Mainz 126 1), Bingen 60 (onv.), Kaub 61 (+1), Trier 52 (-4) Koblenz 71 1), Keulen 5 (-5). Ruhr- ort 172 (-4), Lobith 772 (-5), Nijmegen 566 (-5), Arnhem 627 (-1), Eefde IJssel 154 (-3), Deventer 72 (-1), Monsin 5454 (onv.), Borgharen 3893 (onv.), Belfeld 1081 17), Grave beneden de «luis 505 (+4).

de Stem | 1963 | | pagina 11