Min. Luns over Ned-Duits verdrag: heeft voor ons Afwijzing land nadelige gevolgen BEERMAN ONDANKS SPANDOEKEN MOTIE AANGENOMEN- nog geen nieuwe wet WIJ KUNNEN ONS GEEN SLECHTE VERHOUDINGEN MET BONN VEROORLOVEN Twee uur wilde staking bij A damse krant Nu begint het pas goed, zei de heer De Bakker MERKWAARDIGE TEGENSTELLING Auto-toertocht over IJsselmeer DAGBLAD VOOR ZEELAND Echtscheiding Duitsland is onze bondgenoot KEIHARD Noordenwind DE VERDELING BOUVVSCHADE INHALEN Maar dan ook belasting- faciliteiten PAUS JOANNES: Wel carnaval maar óók vasten Propaganda RUSLAND lanceert niet- aanvalsverdrag ROERIGE AVOND IN VOGELWAARDE Ondanks advies. „BOERENTROTS" VERERGERD Bolletje/ 103e JAARGANG No. 24213 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - TeL 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 21 FEBR. 1963 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; I 9,25 per post excl. 0,35 incasso t 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. I 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. rei. V ryiie", - i OQQqi Bureau voor de Zeeuwse Eil^n: POES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-V.aanderen: HULST, Steenstraat 14 - teiefoon 2377 - (Bijbureaus? Terneuzen: Dsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG Nieuwstraat 41 - telefoon De minister van justitie, mr. A. Berman, heeft woensdag ir de Eerste Kamer medegedeeld, dat hij de tijd nog niet rijp acht om te komen met een nieuwe wet op de echtscheiding. Van verschillende zijden, o.a. door mr. Witteman (K.V.P.) was tijdens de be handeling der justitiebegroting op het indienen van een dergelijke wet aan gedrongen. „Bekwame voorgangers hebben reeds ontwerpen gemaakt en soms zelfs ingediend zonder dat dit de op lossing naderoij heeft gebracht", zei de minister, die wel meende, dat de gedachtenwisseling in ons volk rond de echtscheiding thans naar een zekere rijpheid groeit, welke het de regering mogelijk zal maken wellicht binnen niet te lange tijd met een wetsontwerp te komen. „Wie dan nog geen standpunt heeft bepaald, heeft ook geen recht meer mee te spreken", zei mr. Beerman. Ten aanzien van de excessen tijdens de recente ontgroening aan onze universiteiten verklaarde de minister: „Ik kan mij niet aan de indruk ont trekken, dat er tijdens de ontgroening thans meer dan vroeger wordt ge slagen. Men zegt dit moet wel, omdat er zoveel meer studenten zijn, maar ik zie het verband niet tussen het een en het ander". Minister Beerman hoopte, dat derge lijke excessen door ingrijpen van binnenaf in het vervolg niet meer zullen voorkomen, opdat verdere justitiële maatregelen achterwege kunnen blijven. Voor wat de gratiëring der vier Duitse oorlogsmisdadigers betreft minister Beerman verklaarde nog maals dat hij bij zijn standpunt bleef. Dit ondanks het feit dat de heer Cammelbeeck aandrong op een duide lijk antwoord. „Ik ben in mijn afwijzing duidelijk genoeg geweest", zei de minister, „en ik wens dan ook geen verdere mede delingen te doen". (Van onze parlementaire redactie) Overtuigd van de onmogelijkheid om ooit nog iets beters te behalen heeft minister Luns (buitenlandse zaken) giste ren een dringend beroep op de Tweede Kamer gedaan om het Nederlands-Duits verdrag te aanvaarden. De sug gestie van een groot deel der Kamer om dan toch de uit eindelijke ratificatie van het verdrag op te schorten dit in verband met de thans onzekere politiek van Duitsland wees de minister van de hand. Wel zinspeelde hij duidelijk op een alternatieve mogelijkheid door er op te wijzen „dat het nog wel geruime tijd zal duren alvorens ook de Eerste Kamer het verdrag heeft goedgekeurd". In die tussentijd kan over de toekomstige richting van de Duitse politiek meer klaar heid gaan ontstaan, zo luidt de gedachte, die achter deze opmerking schuil ging. Dat het verdrag bij de eindstemming zal worden aanvaard, lijdt geen twijfel. Er zullen evenwel tegenstemmers zijn: een deel van de P.v.d.A. onder aanvoering van de heer Scheps en voorts de P.S.P- en de C.P.N. en misschien nog enkele C.H.U.'ers. DE BULGAARSE communistische partij leider, die dinsdag onverwachts in Mos kou arriveerde voor een ontmoeting met premier Kroestjev, is weer naar Sofia teruggekeerd. Over de aard van het be zoek is niets bekendgemaakt. DE GOLF van Aziatische griep die op het ogenblik in de V.S. woedt, heeft zich thans uitgebreid tot de staten Michi gan en Minnesota. Er zijn reeds honder den sterfgevallen gemeld. Volgens de Amerikaanse gezondheidsdienst zijn dui zenden schoolkinderen door de epidemie getroffen. In het noorden van de staat New York, en ook in de staten Ohio, Oklahoma en West-Virgina, zijn schoTén gesloten in verband met de epidemie. VOLGENS de „Smithsonian astrophysical observatory" in Cambridge, Massachu setts, zouden waarnemingsstations sporen hebben waargenomen van de vermiste Amerikaanse communicatiesatelliet „Syn- com". VELE TIENDUIZENDEN plastic-lepels liggen in België gereed voor de massale vaccinatie tegen kinderverlamming, die op 17 maart zal beginnen. Kosteloos zal elke Belg tussen de drie maanden en 40 jaar een hap entstof kunnen krijgen, die moet worden ingeslikt en volgens des kundigen een grotere, snellere en langere immuniteit geeft dan andere vaccins. IN EEN ziekenhuis te Bazel is gisteren de befaamde Hongaarse dirigent Ferenc Fncsay overleden. Hij werd 49 jaar. Zijn bekendheid genoot hij vooral als leider van orkesten, die voor de plaat speel den. Groot was zijn rol in het Berlijnse muziekleven. MONSEIGNEUR Beniamino Nardone, secretaris van de heilige congregatie voor ceremonieën, is dinsdag na een ziekte van twee maanden in zijn woning in Va ticaanstad overleden. Hij was 85 jaar. DE WESTBERLIJNSE tak van de me- taalbewerkersbond heeft woensdag 27 le er!!!!' le„Ttijfïens de afgelopen verjdezin- rtem West-Ber lij n zich kandidaat had tij gesch t°°r communistische par- Minister Luns heeft is gisteren nog eens nadrukkelijk op gewezen dat het verdrag met, Duitsland, hoewel voor ve len teleurstellend van inhoud, toch het maximaal bereikbare bevat. Afwijzing ervan zou nadelige gevolgen voor ons land hebben: de kans op iets beters is namelijk nihil en Nederland kan zich bovendien ten opzichte van West- Du itsland als Europees bondgenoot geen slechte verhoudingen permitteren. ,De re gelingen, die het verdrag bevat, dienen dan ook nu in beider belang hun beslag te krijgen. „Wij sluiten thans een verdrag met een bondgenoot, niet een met het Hitler- Duitsland", zo zei minister Luns. „Wat wij nu regelen zijn bilaterale zaken, aan een groot vredesverdrag met alle geal lieerde bondgenoten zijn wij nog niet toe". Minister Luns kon er inmiddels op wij zen dat Nederland, naast de 280 miljoen mark die het verdrag thans oplevert, sedert de oorlog uit anderen hoofde reeds financiële tegemoetkomingen ontvangen heeft tot een bedrag van 2.021.000.000 mark. In totaal heeft Duitsland in het kader van de „Wiedergutmachung" circa 27 miljard mark betaald. Minister Luns verheelde evenwel niet, dat het ook hem zeer onaangenaam ge troffen had, dat de Nederlandse onder handelaars onder staatssecretaris Van Houten te maken hebben gehad met een doo SSfN. meegedeeld ïnL™ geldlg tot vanavonr opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: opklaringen en hier e- lil! T. sneeuw Zwakke tot ma i EL, 1'USSPn noordoost en noort Lichte tot matige vorst. SaiiZKon onder 18 02 uur- Maai onder 13.45 uur. 6?20gu£ Z°n °P 745 UUr' Maan op Duitse delegatie, die keihard onderhan delde en maar weinig blijk heeft gege ven van enig schuldbesef jegens c land. „Nederland heeft bij de onderhan delingen met dit gemis aan schuldbesef steeds terdege rekening moeten houden' zo zei de bewindsman. Staatssecretaris Van Houten onthulde in dit verband dat Duitsland aanvanke lijk niet meer dan 33 miljoen mark had willen geven voor de Nederlandse slacht offers van de nazi-terreur. De Nederland se onderhandelaars hebben toen van be gin af aan „hoog mikkend" 125 miljoen geëist en zijn daarop blijven staan, ten einde dit punt geen zaak van eindeloos lovèn en bieden te maken. Op het punt van de verdeling van dit bedrag van 125 miljoen mark heeft mi nister-president De Quay op aandrang van de Kamer nog een concessie willen doen. Voor een uitkering zullen namelijk ook in aanmerking kunnen komen inva lide verzetsstrijders, die thans reeds een buitengewoon pensioen ontvangen en voorts invaliden, die een ondersteuning genieten in het kader van de hulpverle ning aan oorlogsslachtoffers door het mi nisterie van maatschappelijk werk. Het al of niet gevangen hebben gezeten speelt daarbij geen rol. Een aanvulling van de 125 miljoen uit s rijks kas meende minister Zijlstra te (Vervolg op pagina 3) Indien door bijzonder strenge en lan ge winters extra produktieverlies ont staat, is de centrale commissie bouwnij verheid van oordeel, dat door de werk nemers medewerking dient te worden verleend wanneer door de werkgevers een naar omstandigheden redelijk be roep op hen wordt gedaan de ontstane achterstand zoveel mogelijk in te lopen. Zij meent dat de collectieve arbeids overeenkomsten alsmede de arbeidswet daartoe voldoende mogelijkheden bieden en geen speciale maatregelen behoeven te worden genomen. Een gedegen aanpak van de achterstand zou sterk kunnen worden bevorderd, indien het loon uit bedoelde extra-arbeid belastingvrij zou zijn. Hiertoe dient de overheid medewer king te verlenen. Dit is de conclusie die de centrale commissie bouwnijverheid over deze materie trok. Zij was bijeen in Utrecht, waar zij aandacht aan dit probleem be steedde naar aanleiding van opmerkin gen hiercfver in pers en radio. De Verenigde Staten hebben dinsdag openlijk op aangedrongen een multi-laterale kernmacht te vormen met behulp van raketten die gemonteerd zijn op oppervlaktescfiepen. Op deze wijze zou een multi-laterale kernmacht voor Europa veel sneller zijn beslag krijgen, aangezien het nog wel meer dan vijf jaar kan duren voor Europa onderzeeërs van het type Polaris gebouwd zal hebben. „Het leven kan nu eenmaal niet alleen uit plezier bestaan", zeide Paus Joannes XXIII gisteren op de algemene audiëntie toen hij eraan herinnerde dat het carnaval begon nen is en de vasten voor de deur staat. „De rust en h'et vermaak zijn een beloning na de arbeid. En na de begrijpelijke ontspanning tijdens het carnaval, moet men met zijn geestelijk leven weer ernstig door gaan in de vastentijd". Rusland heeft op de ontwapeningscon ferentie te Genève aan de deelnemers een uitvoerig niet-aanvalsverdrag voor gelegd. De landen van de NAVO en die van het Warschau-pact zouden moeten beloven elkaar niet aan te vallen, te be dreigen of geweld te gebruiken. Geschil len zouden via besprekingen moeten worden opgelost. De Sovjet-Unie kwam met dit plan op tafel, nadat de Amerikaanse onderhan delaar Foster Dulles gesproken had. Hij beschuldigde in zijn rede de Sovjet-Unie ervan dat dit land geen overeenstemming wilde bereiken op het stuk van de kern stop. Voorts deelde hij mee, dat Ameri ka zou blijven ijveren voor onderhande lingen, „waarbij zou worden gegeven en genomen". Op het Russische voorstel is nogal koud gereageerd. Een Brits zegsman meende, dat het voorstel wellicht enig nut kon hebben voor de vermindering van de internationale spanningen, maar dat de suggestie natuurlijk geen stap in de richting van ontwapening was. Hij voegde hieraan toe, dat de Sovjet-Unie nog steeds poogde het vraagstuk van een kernstop „ter zijde te schuiven". In NAVO-kringen spreekt men van „een nieuwe propaganda-manoeuvre van Rus land". De leden van de NAVO hebben allen reeds het handvest der Verenigde Naties onderschreven en daardoor op zich genomen in hun buitenlandse betrekkin gen geen geweld te gebruiken. Omtrent het probleem van het aantal inspecties op kernproeven is men ook gisteren geen stap nader tot elkaar ge komen. Met spandoeken en een protest lied protesteerden de supporters van de heer De Bakker uit Bosch- kapelle Ondanks het advies van de honden aan de typografen te Amsterdam om niet te staken heeft de avondploeg van het Am sterdamse dagblad „De Telegraaf" giste renavond bijna twee uur gestaakt. De ty pografen waren het niet eens met het die middag door een deputatie van de personeelscommissies van de Amsterdam se dagbladen genomen besluit, gevolg te geven aan het verzoek van de werkne mersbonden zich van individuele acties voorlopig te onthouden. Een beroep van de adjunct-directeur van „De Telegraaf', die omstreeks half tien de voor het Telegraafgebouw samen scholende typografen verzocht aan het werk te gaan („U staakt toch niet tegen onze krant? Moeten de andere ochtend bladen dan wèl verschijnen?"), had geen resultaat. De stakers luisterden wèl naar de voorzitter van de bij het N.V.V. aan gesloten A.N.G.B.. de heer A. van den Boogaart. en de afdelingsvoorzitter van deze bond, de heer A. Laane, die tegen kwart voor tien in de hal van het kran tengebouw de stakers in overweging ga ven aan het werk te gaan. Hieraan werd gevolg gegeven. Onder de stakers heerste grote teleur stelling over de houding van de overige personelen van de Amsterdamse dagbla den. die wèl aan het werk waren ge gaan. Ze achtten deze handelwijze en ook die van de gezamenlijke personeels commissies in strijd met het op de pro testvergadering van zaterdag jl. genomen Het IJsselmeer bood gisteren een zeld zarae aanblik: op de onafzienbare witte ysvlakte tussen Friesland en Holland heerste een merkwaardige drukte. Waar anders de schepen varen, reden nu hon derden auto's met een snelheid van hoog uit 40 kilometer per uur over het ys. Voor het eerst in de geschiedenis werd nl. onder auspiciën van de IJsclub-Noord uit Wervershoof een toertocht voor per sonenauto's gehouden over het IJssel meer. Ongeveer 1000 auto's hebben aaa deze toertocht meegedaan. Zij startten vanaf 10 uur met regelmatige tussenpozen uit een viertal plaatsen aan beide zijden van het IJsselmeer. De tocht had een vlot verloop en de weersomstandigheden wa ren bijzonder gunstig. De A.N.W.B. had de uitgezette route afgebakend, wegen wachters en politiemensen patrouilleer den op het ijs om assistentie te verlenen. Zij hadden een gemakkelijke taak, want nergens deden zich ernstige storingen of opstoppingen voor. In de plaatsen waar de controleposten waren gevestigd: Workum, Stavoren. Hindeloopen, Medemblik en Wervershoof, heerste een gezellige drukte. Plaatselijke verenigingen voor vreemdelingenverkeer zorgden hier voor de nodige entourage. Het is mogelijk dat bij aanhoudende De start in Wervershoej De rijkspolitie maakte voor het toe zicht onder meer gebruik van drie vliegtuigen en tien mobilofoons. In to taal waren een kleine 200 politiemannen besluit deze avond een 24-uursstaking te vorst nog meer soortgelijke evenementen beginnen als vóór die tijd geen overeen stemming over de nieuwe grafische c.a.o. zou zijn bereikt. Zoals bekend, wordt vrijdag a.s. het overleg tusen werkgevers en werknemers hervat. zullen worden georganiseerd. In Wervershoof startten 420 auto's, in Medemblik 190, in Hindeloopen 28 en in Workum 215. Het traject was 130 km lang. (Van onze verslaggever) Met acht stemmen voor en twee tegen heeft gisteravond de ge meenteraad van het Zeeuwsch- Vlaamse Vogelwaarde de motie van wantrouwen tegen wethouder A- de Bakker aangenomen. Dit on danks het feit, dat buiten een me nigte met spandoeken was samen gestroomd en de Boschkapellena- ren (inwoners dus van een der vier kerkdorpen van Vogelwaar de) enkele dagen geleden door middel van angstvallig bewaakte sneeuwmannen zeer plastisch uit drukking hadden gegeven aan hun misnoegen over de motie in wor ding De tegenstemmers waren de heren Van Hove en De Schepper. En wat de heer De Bakker zelf betreft: Hy nam een stoïcijnse houding aan. „Het valt me niet tegen", zei hy. „Ik wist wat er broeide, maar ik blijf nog veertien dagen aan". Daarna ging de vergadering uiteen, werd de publieke tribune ontruimd, zwe gen de zoemende camera's, maar zwol het gejoel van de met spandoeken ge wapende mensenmassa's voor het ge meentehuis aan, zelfs in die mate dat burgemeester P. J. G. Molthoff zich ge noodzaakt zag vanaf het balkon de ge moederen te bedaren. „De democratie is een groot bezit", al dus de burgemeester. „Het heeft echter goede en slechte kanten. De democraten zijt gij! Ga rustig naar huis, naar moe der de vrouw, kijk naar de televisie en drink een kop koffie. We moeten van onze gemeente iets maken. Gij moet hierbij echter allen helpen. Welterusten". Daarna ging de menigte gedwee uit een. Nauwelijks was de eerste hamerslag in deze vergadering gevallen of wethouder De Bakker somde in een emotionele rede alle verdiensten op, die hij zich naar zijn zeggen voor de gemeente had verworven, verdiensten die voornamelijk op sociaal en industrieel terrein zouden liggen: „Ik heb gevochten voor de rechten van de arbeiders", aldus de heer De Bakker. „Ik ben gemarteld en geslagen". Hij somde op hoe lang hij al lid was geweest van de gemeenteraad, hoe lang hij al wet houder was. en hoe vaak hij als loco burgemeester had gefungeerd. houder herbenoemd, maar ik verwacht geen dank", aldus de heer De Bakker. „Het was mijn plicht. Ik kan mij niet voorstellen", zo vervolgde hij, „dat de wetgever met de nieuwe wet, die iemand zonder mogelijkheid tot beroep kan uit stoten om oproerkraaiers in het gareel te houden, bedoeld heeft haat en wraak te laten zegevieren. Trap uw arbeiders wethouder maar weg, omdat ge niet wilt buigen voor hoogmoedige heren en hun boerentrots", zo besloot de heer De Bak ker. Wethouders Serrarens bestreed dat de taakverdeling iets met deze affaire, had te maken, zoals zyn collega De Bak ker beweerd had. „Burgemeester en wet houders stellen samen de taakverdeling vast". Hy beweerde voorts dat zijn col lega De Bakker meerdere malen zijn woord gebroken had, en gezondigd had tegen de gebruikelijke omgangsvormen. „Ik ben de heer De Bakker altijd ter- wille geweest, en wil geen eerste wet houder worden, hoewel een akkoord hier over met De Bakker gesloten was. De Bakker wilde er graag van af", aldus de heer Serrarens, die voorts betoogde dat zijn collega wel de sociale voorzieningen onder zijn beheer zou willen houden. De heer De Bakker bestreed echter dat ooit van een dergelijk akkoord sprake was geweest en dat hij beïnvloed zou zijn geweest door zijn adviseurs. De heer Ser rarens memoreerde beleidsfouten van zijn collega t.a.v. de riolering in Hengstdijk en de verlichting in de Sassing. en ver klaarde de belangen van alle kerkdor pen van de gemeente Vogelwaarde zo goed mogelijk te hebben behartigd. Voorts zou de heer De Bakker zich in ongunstige zin over de vorige burge meester hebben uitgelaten. De heer Ser rarens betoogde nogmaals dat de taak verdeling aan deze affaire niet ten grondslag heeft gelegen. „Ik heb iedereen, die maar wilde, ontvangen enl Weer kreeg de heer De Bakker het zo goed mogelijk geholpen, en werd met woord om argumenten t.a.v. de bewuste overgrote meerderheid tot eerste wet-1 riolering en verlichting te weerleggen. (Van onze redacteur) Merkwaardige tegenstelling. De raad van de gemeente Vogelwaarde neemt met 8 tegen 2 stemmen een motie van wantrouwen aan tegen wethouder Fons de Bakker uit het kerkdorp Boschka- pelle. Bij het naar buiten komen na de raadsvergadering wordt juist deze Fons de Bakker bejubeld als was hy een bijzondere kampioen, wordt hij zelfs onder juichkreten op de schouders ge nomen. Degenen, die de motie hebben aangenomen, worden daarentegen met een oorverdovend boe-geroep omstuwd en kunnen slechts, dank zij de mede werking van de rijkspolitie, door de dringende groep Boschkapelse demon stranten komen. Het is wel duidelijk geworden. Boschkapelle wil zich zijn wethouder niet zo maar door een motie laten ont nemen. Vandaar die protestmars van uit Boschkapelle naar Stoppelijk waar het gemeentehuis gevestigd is. Van daar hun „wethouderslied", dat door meer dan 150 man (vooral jongeren) uit volle borst wordt gezongen; over het kille, witte Zeeuwsch-Vlaamse land schalt: later tegen het degelijk gebouw de gemeentehuis opklatert, waar zich veel belangstellenden uit de andere kerkdorpen hebben verzameld, die de betoging rustig en stil aanzien. Van daar dat op de wijs van „Brandend zand" gestelde refrein: „Maar den Bos zal nooit verloren gaan, want wij staan steeds zij aan zij". Vandaar die borden met opschriften als „Wij willen een heid, geen discriminatie" en „Komt er een muur?" en „Wie wil rivaliteit tus sen de kerkdorpen?" en „Willen ze te rug naar de vroegere tijd?" en „Han den af van Boschkapelle". Daarna het dringen voor een plaatsje op de publieke tribune. De rijkspolitie maakt zich desgevraagd niet bezorgd. „We zijn op alles voorbereid". Het ope ningswoord van de voorzitter, de jonge burgemeester Molthoff: „Heer. schenk ons wijsheid en voorzichtigheid". Alleen de motie was aan de orde. Het ontslag zal de raad waarschijnlijk op 8 maart a.s. in discussie nemen. Vervolgens de verbeten rechtvaardi ging van wethouder De Bakker. Zijn vingers tikken fel op tafel, op zijn borst: „Dat heb ik gedaan en dat heb ik gedaan". Daarna de bedachtzame, voorzichtige reactie van wethouder A. Serrarens en de leden Vink en Peer man Op enkele punten wordt die per ingegaan. De wethouder uit Bosch kapelle is de enige die zich opwindt in zijn gemakkelijke, volkse taal. De publieke tribune blijft stil. De rijkspolitie had het van tevoren duide lijk gezegd: „Opgepast. Géén geluid, anders wordt de zaak ontruimd". De vergadering verloopt eigenlijk tam en snel. Na het acht maal „voor' en het twee maal „tegen" dromt men naar beneden, naar de wachtenden ui Boschkapelle. die de uitslag, die va tevoren vaststond, met een langgerek boeoeoe ontvangen. Tenslotte verschijnt de burgemees#i als een burgervader op het balkon. Ee' deel volgt zijn raad, gaat naar huk De meesten duiken in het café. „Serrarens wil altijd buiten schot blij ven", aldus de heer De Bakker, die voorts beweerde niets ongunstigs over de vorige burgemeester te hebben gezegd. „De vete tussen Stoppeldijk en Boschkapelle is alleen maar verergerd", zo besloot hij. De heer G. Peersman en E. Vink keer den zich vervolgens eveneens tegen de heer De Bakker, die zich hiertegen in felle bewoordingen verzette en zijn re cente „ontvoering" in emotionele termen in herinnering bracht. Een op verzoek van de heer Peersman uitgebrachte stemming met het reeds voornoemde resultaat, maakte een einde aan deze veelbewogen raadsvergadering. „Nou begint het pas", was het commen taar van de verslagen wethouder De Bak ker. DE PRIJZEN voor autogasolie uit pom pen, gasolie voor andere doeleinden en huisbrandolie 1 gaan met f 0,70 per 100 liter omhoog. Dunne stookolie en huis brandolie II worden f 0,60 per 100 liter duurder. De prijs voor petroleum voor verlichting en verwarming wordt met een halve cent per liter verhoogd". (Advertenties) de echte eierbeschuit

de Stem | 1963 | | pagina 1