GEEN GEHARREWAR: EENHEID West-Berlijners kozen vóór Kennedy en tegen De CDU betaalt voor situatie in Bonn Gaulle ÉRÉL Brandstof situatie is nog kritiek Schutting rond de ruïne DRIJVEND MOTEL IN MIDDELLANDSE ZEE Glimlach leidt tot uitdaging voor duel 44 gr: record bij koudegolf nieuwe DRIE JONGENS MELDDEN 'T EERST C. A.-BRAND IN NOORD-EUROPA: In proces contra Dc Gaulle 's aanstaande moordenaars: DAGBLAD VOOR ZEELAND Samenwerking NA REL IN PRAAG: Ghanese studenten willen studeren in Nederland Weinig verandering Europese bisschoppen conferentie in Wenen? Kluizen waarschijnlijk onbeschadigd Ook voor militairen waardevast pensioen U kunt uw eigen wagen meenemen Prins opent anti- honger-week MARGARINE één cent duurder Lage Rijnstand blokkeert de scheepvaart Brandstichting uit wraak 103e JAARGANG No. 24211 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J- M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - TeL 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland gWai) DINSDAG 19 FEBRUARI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; 1 9,25 per post excL 0,35 incasso S 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. TeL 22341 (5 lijnen) - postgiro n«ui -uhvjuuiw tww Bureau vooTdé Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureauS: Terneuzen: IJsbaanstraat_24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) i FRANZ AMREHN verliezer (Van onze Haagse redactie) Er zijn ten aanzien van de brand stofvoorziening- nog wel degelijk vervoers- en soortenprobïemen. De vraag is altijd nog groter dan het aanbod, ondanks de extra inspan ningen die de Nederlandse Spoor wegen (extra vervoer), de mijnen (werken op zaterdag)de importeurs en de groothandel zich getroosten. Hierop heeft de Nederlandse Kath. Bond van Brandstoffenhandelaren St.-Theobald" nog een nadrukke lijk gewezen, omdat door recente televisie-uitzendingen en publikaties de indruk zou kunnen ontstaan, dat er met de kolenvoorziening zo lang zamerhand niets meer aan de hand is. ,,St.-Theobald" wijst er op, dat de gedolven steenkool niet alleen be stemd is voor huisbrand, maar ook voor de industrie. De aanwezige voorraad huisbrand bij de detail handel blijft dan ook aan de krappe kant. De consument zal daar de komende dagen en weken nog ter dege rekening mee moeten houden, zowel voor wat de soorten betreft als de af te leveren hoeveelheid. Bovendien heeft de import gestag neerd. Ten slotte blijven sneeuw, koude en gladheid in vele gevallen de af levering ernstig bemoeilijken. De brandstoffenhandel doet haar best om niemand in de kou te laten zit ten, maar rekent dan ook op de medewerking van het publiek. Met klem wordt verzocht onder de huidige omstandigheden geen hamsterprak tijken toe te passen. (Eigen buitenlandse dienst) Berlijn is na de verkiezingen weer tot meer normale leefpropor- ties teruggekeerd. De verkiezingsuitslag is achter de rug, zij werd een eclatante overwinning voor de socialisten. Dat de socialisten deze ver kiezingsslag zouden winnen stond wel vast. De meningspeilingen van de laatste maanden wezen in die richting. Een jaar geleden stonden de zaken er beslist nog anders voor. Maar sinds de zomer van het vorige jaar is er een keer gekomen en wel sinds in Bonn de fase van de politieke kortsluitingen en divergenties begonnen is, waarvan de Westduitse C.D.U. en de regering in stijgende mate tot op heden blijk geven. De leiders van de C.D.U. in Berlijn, die op zuiver gemeentelijk terrein weinig geschilpunten met de socialisten kennen, hebben zien aankomen, dat zij zouden moeten gaan boeten voor de moederorganisatie in de Bondsrepubliek. Het is niet voor niets, dat zy hartstochtelijke voorstanders ervan waren, dat de jongste crisis in de regering tussen C.D.U. en liberalen, zou worden opgelost door de z.g. grote coalitie van C.D.U. en socialisten. Dat deze grote coalitie in december II. niet haar beslag kreeg, heeft de C.D.U. van Berlijn zeer betreurd. zonder stemplicht is opgeko men, in een echt griepweer en dat waar bijna 25 procent der kie zers ouder dan 65 jaar is is wel een overtuigende demonstratie van zelfbewustheid en politieke rijpheid. Op de vraag wat er nu gebeuren gaat, blijven de antwoorden in de ruimte. De C.D.U. is teruggevallen op haar positie van 8 jaren geleden, die ze vier jaar ge leden verbeterde doordat de liberalen toen niet de 5 procentgrens konden beha len en door een aantal socialistische stemmen. Ze heeft die winst nu geheel moeten afgeven en is daarmee weer te ruggevallen op de oude en eigenlijke verhoudingen. Gaat de S.P.D. zónder de C.D.U. rege ren? Ze kan het, als ze wil. Ze kan ook met de liberalen in zee gaan. Wij houden het er voor, dat ze mèt de C.D.U. zal willen regeren. Ook wat dat betreft ziet men naar West-Duitsland, waar toch de grote coalitie, een regering van C.D.U. en socialisten het grote ver langen der socialisten is. Uit het voorgaande is duidelijk, dat de senaatsverkiezingen van Berlijn voor een groot deel, zo niet bepalend, beheerst werden door de politieke situatie in Bonn. Zondagavond konden wij temid den van de enorme drukte op het Schö- neberger Raadhuis, waar de vreugde van de socialistische overwinning naar het carnavaleske dreigde over te slaan, eji- kele minuten zowel de leider van de overwinnaars, Willy Brandt, als de lei der der verliezers, Franz Amrehn, spre ken, en beiden stemden overeen in de uitleg, dat inderdaad niet Berlijnse kwes ties, divergenties over gemeentelijke aan gelegenheden, hun stempel op de ver kiezingen hebben gedrukt maar dat hier de grote politiek van beslissende invloed is geweest. Hebben de Berlijnse kiezers het Am rehn kwalijk geduid dat hij met het verbreken der coalitie dreigde, ingeval Brandt Kroestjev in Oost-Berlyn zou be zoeken? Die vraag hebben we beiden voorgelegd. We hebben er een gedeelte lijk verschillend, gedeeltelijk eensgezind antwoord op gekregen. Brandt blijft erbij dat hij met dit bezoek goed gedaan zou hebben en dat de grote massa der Ber lijnse bevolking dit zou hebben geappre cieerd. Amrehn daarentegen bleef bij zijn mening, dat een dergelijk bezoek, gezien de plicht van solidariteit met de politiek van het Westen die op dit ogenblik een politiek van het afwachten is ge zien ook de muur en gezien de autori teit, welke dit bezoek aan Kroestjev in het Berlijnse probleem in Berlijn zelf zou gegeven hebben, niet te tolereren was. Bovendien was dit geplande bezoek, juist in verkiezingstijd, een verbreken van de afspraak de kwestie-Berlijn bui ten de discussies te houden. Burgemeester Amrehn is van oordeel en meent dat de meningspeilingen dit ook uitwijzen, dat de C.D.U. in de laatste weken om haar houding in deze kwestie géén nadeel heeft ondervonden. Hij blijft erbij, dat de C.D.U.-Berlijn boet voor de gang van zaken in Bonn. Bij de Berlij- ner staat één zaak boven alles: de vei ligheid van West-Berlijn. Deze hangt naar zijn oordeel vooral van de Verenig de Staten af. Derhalve is de grootste so lidariteit met de Verenigde Staten opper ste gebod. En daarom is de Berlijner wei nig gesticht over de loop van zaken de laatste tijd. Hij ziet o.a. in het Frans- Duitse verdrag, in de weifelende hou ding der regering in de kwestie van de Atlantische problemen en tegenover En geland, slechts een belasting van de le vensnoodzakelijke samenwerking met de Verenigde Staten. En dat is, aldus Am rehn, ons gisteren zwaar ingepeperd. Het is vooral een les voor Bonn en voor de Westduitse C.D.U. Hopelijk zien ze dat in. Weliswaar gaan bij de C.D.U. stemmen op, om nu maar eens een tijd in de op positie te gaan, maar we zien dit nog niet gebeuren. West-Berlijn is tenslotte geen terrein voor politiek gehac/ewar. Hier is de grootst mogelijke samenwer king noodzakelijk. Zeven vermiste Afrikaanse studenten, allen leiders van de Afrikaanse studen tenverenigingen in Bulgarije, bevinden zich op het ogenblik in het gebouw van de Ghanese ambassade in de Tsjechische hoofdstad Praag. De arrestatie van de Afrikaanse leiders eerder deze maand is de oorzaak geweest van een bloedige botsing op 13 februari jl. tussen Afri kaanse studenten en soldaten in Sofia. Ondertussen is de Ghanese ambassa deur in Bulgarije, de heer Apnah Sam- pong, die vrijdagavond met 18 manne lijke en 2 vrouwelijke Ghanese studen ten uit Sofia op Schiphol aankwam, per KLM naar de Bulgaarse hoofdstad ver trokken. De heer Sampong, die zondag met Nederlandse regeringsautoriteiten overleg heeft gepleegd over de vraag of de studenten hun studie in Nederland kunnen voortzetten, is van plan heden weer naar Nederland terug te reizen. Hij zeide optimistisch te zijn over de mogelijkheden voor de 18 mannelijke studenten om aan de Nederlandse uni versiteiten verder te studeren. De Ne derlandse regering zal daarover heden uitsluitsel geven. IN WEERT is gisterenmiddag overleden prof. dr. F. L. J. Sixma uit Geleen. Hij was buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool in Eindhoven en was chef van het centraal laboratorium van de Staatsmijnen in Limburg. Hij is 40 jaar oud geworden. Prof. Sixma werd op 13 februari ernstig gewond bij een bfjWeertnSeVal °P d® Eindhovenseweg 1.pJtEs.IDENT van ('e Italiaanse re publiek, signer Antonio Segni, heeft gis teren het zittende parlement in Rome ontbonden, als eerste stap op de weg naar algemene verkiezingen in de maand april. ARTSEN van de Londense gezond - Mtósdienst zijn belast met een onder- rr?£ unaar dc' oorzaak van een epide misch aandoende ziekte, die op het ogen- f.en groot aantal Londenaren heeft De ziekte. die in de volks 2?rrJ? "mgewandsgriep" heet, heeft als symptomen koorts, onpasselijkheid en daTen6 en ^uurt meestal twee tot vijf BERT ONNES, Gé Bakker en de weer herstelde Frans Schoofs zullen Neder land vertegenwoordigen op de inter- aüonale tafeltenniskampioenschappen es^uitsland. Deze worden za den38 €n zondag in Frankfort gehou- hefrK.NM?hting, ""^gedeeld' door opgpmaakt Vi'cto g vanavond. Haf# 4 gisterenavond 23 15 uur* Half tot zwaar bewolkt met nlaatse luk wat sneeuw. Overwegen ma wind in hoofdzaak uit «osTeh ke richtingen. Overdag lichte vorst ondnedraigi530nuurnder 1800 uur' S^uur. 2°n °P 7 47 Uur' Maan OP Het totale beeld der verkiezingen is verheugend, wat betreft de positieve hou ding van de Berlyners tegenover het la tente gevaar van de overzijde. De com munistische S.E.D. heeft wel een overtui gende nederlaag geleden, ondanks de dreigementen enerzijds en de beloften van verbeteringen in het verkeer ander zijds tussen West-Berlyn en Oost-Berlijn, welke in de verkiezingspropaganda wer den aangewend. Dat negentig procent der bevolking Het weekblad van het aartsbisdom Wenen, waarvoor kardinaal Koenlg de verantwoordelijkheid draagt, stelt voor de volgende bijeenkomst van Europese bisschoppen in verhand met het Concilie in Oostenrijk te houden. Toen op 6 en 7 februari ongeveer 80 Europese bisschoppen in München bij eenkwamen, om kwesties in verband met het Concilie te bespreken, hebben de bis schoppen diep betreurd, dat aan deze bijeenkomst geen Oostduitse, Poolse of Hongaarse bisschoppen konden deel nemen. Zij hadden van hun regering geen I visum gekregen. Ook is geen nieuwe datum voor de volgende bijeenkomst vastgesteld. Het Weense kerkblad doet nu het voor stel de conferentie iy Wenen bijeen te roepen, omdat Oostenrijk als neutraal land eerder in aanmerking komt. Communistische regeringen uit de Oost- europese landen zullen de betrokken bisschoppen gemakkelijker een visum verstrekken voor Oostenrijk dan voor West-Duitsland. Het blad schrijft tot slot „Vele wegen leiden naar Rome, maar vele daarvan gaan over Wenen". Drie jongelui, die terugkeerden van een prettige avond in de stad, blijken de eersten te zyn geweest die voor de brand bij C. en A. gewaarschuwd hebben. Het zijn Freddie Cornelisse, Dirk Boogaard en Henk Klockcnbrink. Op de bewuste nacht wandelden zij in een doorloop achter de direct aan de Nieuwendijk liggende etalages in de richting van de Dam. Zij zagen vlammen achter een der etalages en zij maakten er aanstonds werk van de brand te melden. Daartoe begaven zij zich naar De vertegenwoordigers van de onder officieren hebben in de commissie Ge organiseerd Overleg militair personeel volledige overeenstemming bereikt met de regering over nieuwe pensioenvoor' stellen. Besloten is dat ook de militai ren een waardevast pensioen zullen gaan genieten. Op korte termijn zal hiertoe bij de Tweede Kamer een wijziging van de huidige pensioenwet worden inge diend. Daarmee zal dan een reeds lang gekoesterde wens van de militaire belan genorganisatie in vervulling gaan. een in de buurt gelegen cafetaria, waar nog licht brandde. De eigenaar stuurde de jongens weg met de opmerking, dat het in het holle van de nacht geen tijd was om grapjes te maken. Een van de jongens was ondertussen al doorgehold naar een brandmelder in de passage van het Damrak. De cafetaria-eigenaar was echter toch maar eens even gaan kijken en werd later op het politiebureau aan gezien als de man, die de brand het eerst gemeld had. Ondertussen bleken de jongelui noch bij de politie noch bij de brandweer hun verhaal over de brandmelding kwijt te kunnen, omdat men er daar in de drukte van de eerste uren geen be langstelling voor had. Achteraf heeft men deze fout, waardoor de jongelui nogal gedesillusioneerd waren, hersteld. Hun getuigenis is van belang in verband met het zoeken naar de oorzaak. Gisteren is gebleken, dat de toestand van de kluizen en de brandvrije kasten in de ruïne dermate is, dat aangenomen mag worden, dat de belangrijke gegevens van de centrale administratie niet verlo ren zijn gegaan. Men had overigens deze administratie toch weer kunnen repro duceren via de gedecentraliseerde admi nistratie en aan de hand van micro films. O De sociaaldemocratische partij van West-Berlijn heeft Willy Brandt maandag opnieuw benoemd tot bur gemeester van het stadsdeel. Ook heeft de partij de eis van Brandt tot vorming van een nieuwe senaat ge steund, wat betekent dat de SPD niet alleen wil regeren. Willy Brandt heeft echter na het grote succes van zondag gezegd geen re gering te willen, waarin alle par tijen zijn vertegenwoordigd. Er zijn nog geen coalitiebesprekingen met de CDU en FDP gevoerd en de ko mende dagen zullen de partijen hier over eerst gepolst worden. De scheepswerf van Fairfield in Schot land zal een dry vend motel gaan bou wen voor een onderneming in Israël. Het motel zal tevens fungeren als een autopont, de eerste in zijn soort. De maatschappij van autoponten in Israël zal een vloot van deze schepen aanschaffen. Het eerste drijvende motel kost 2 mil joen pond sterling. De bouw van deze ponten komt de Schotse scheepsbouwindustrie, die in grote moeilijkheden verkeert wegens ge- j brek aan orders, zeer ten goede. Het I eerste drijvende motel zal Nili heten. Nili was de naam van een joodse onder- Igrondse commandogroep, die met de centrum, een zwembad en televisie. Britten samenwerkte in de strijd tegen het Ottomaanse rijk tijdens de eerste wereldoorlog. De drijvende motels zullen over de Middellandse Zee kruisen en de reizi gers ieder denkbaar comfort bieden. Aan gezien zij hun auto mee kunnen nemen, kunnen de zeereizen gecombineerd wor den met uitstapjes aan land in verschei dene havens, waarbij van de eigen wa gen gebruik kan worden gemaakt. Men schat dat een drijvend motel 40.000 reizigers per jaar kan vervoeren. Er zijn voldoende hutten aan boord voor 550 passagiers. Op de dekken zijn nog verblijven voor 150 personen in totaal in gericht. Iedere autopont kan 150 auto's meevoeren. Het is de bedoeling dat heli kopters worden ingeschakeld om passa giers van en naar de schepen te vlie gen indien zij dit wensen. Bij de luxueu ze inrichting van de schepen behoren een zelfbedieningsrestaurant, een winkel- De glimlach van een assistent van de gens de oudste rechtsregels, hetgeen een sen in haar herinnering had achterge- officier van justitie bij het Parijse proces duel betekent. Tixier-Vignancour en En- laten. Zij heeft echter reeds bekend dat tegen de vermeende daders van de aan- grand begaven zich daarop naar Flochs zij als tussenpersoon in het komplot ge- slair oil De Gaulle van 22 anini«H,B wu k.a?toIor om hem mee te delen dat zij fungeerd heeft. heeft ziel) beschouwden als secondanten voor Tijdens de tweede wereldoorlog heeft inmiddels de aandacht volledig afgeleid de beledigde advocaat Richard Dupuy, deze vrouw korte tijd voor generaal van de zaken, waar het by het proces die bereid was een duel met Floch aan Eisenhower gewerkt als tolk. Zij heeft werkeliik om eaat te gaan op de cavaleriesabel. Dupuy is ook Engelse les aan de militaire acade- r oud-cavalerie-officier. Het is Floch als mie gegeven. Zij zou in het komplot als Een verdediger van de vijftien ver- legerofficier echter verboden een duel koerierster gefungeerd hebben tussen de dachten viel de assistent, luitenant-kolo- aan te gaan. Duels zijn in Frankrijk ove- drie officieren en de grote man achter nel Henri Floch, op scherpe toon aan eel b.uit^n de wet gesteld. de beraamde aanslag, Georges (hinke- Ondertussen is de politie in Parijs poot) Watin wegens s.jn sarcast.sche glimlach tudens maandag hard bezig geweest aanwijzin- P Watin wordt ook verantwoordelijk ge- een getuigenis. gen te onderzoeken, die kunnen leiden acht voor de vorige aanslag op de Fran- Floch antwoordde: „Mijn glimlach is >neer aanhoudingen in de zaak van se president. Hij schijnt naüwe verbin- niet sarcastisch, hij is slechts wantrou- n®t m°ordkomplot tegen president De dingen te onderhouden met het geheime wend". Franse leger van de OAS en met de f, j ondervraging van de pijprokende anti-Gaullistische verzetsgroep. Hii heeft De gebeurtenis had zaterdag reeds „gravin", Paule Roussoulet de Liffiac, ziin opdrachten voor de aanslaeen waar plaats. De verdedigers Jean-Louis Tixier- werd voorgezet. De politie wilde de schijnlijk ontvangen van OAS-?eden die Vignancour en Marcel Engrand, weiger- adressen weten van de mensen, van wie zich nu in Spanje bevinden den echter de zaak verder te laten rus- slechts de voornamen in het notitieboek ten, alhoewel het hof reeds verklaard had je van de gravin staan aangetekend, het incident als gesloten te beschouwen. Maar zij gaf de politie niet thuis. Zij zei Zij verklaarden te zullen handelen vol- dat een auto-ongeluk duistere plaat- MADAME LA COMTESSE pijproken en mondhouden Maandagochtend is men begonnen met de bouw van een schutting rond het uitgebrande pand van C. en A. in Amsterdam. Als deze ge reed is, zal men met het werk in het uitgebrande karkas van het gebouw doorgaan. De joto toont de oprichting van de schutting aan de zijde van de Nieuwendijk. Prins Bernhard zal de wereld anti- honger-week in Nederland inleiden op een bijeenkomst op 21 maart in het Kur- haus te Scheveningen. De prins is voor zitter van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB). Tijdens deze bijeenkomst zal de pre mière plaatshebben van de film „Voedsel of Hongersnood", die een internationaal concern ten behoeve van de wereld anti hongeractie heeft vervaardigd. Met ingang van gisteren is de prijs van margarine met één cent per pakje van 250 gram verhoogd. Deze prijsver hoging is het gevolg van gestegen grond- stoffenprijzen. Een nieuwe koudegolf spoelt op het ogenblik over Noord-Europa heen. De Laplanders, die dicht bij de Russische grens hun kampemen ten hebben opgeslagen, maakten een temperatuur mee van 46 gra den onder nul. In Helsinki vroor het 15 graden. Gedurende de af gelopen nacht zou het twintig gra den vriezen. Koblenz blank" is, kan bijna geen enkel schip ook niet half geladen steden aan de benedenioop van de rivier be reiken. De waterstand is nog nooit zo laag geweest. Zodoende ligt de Rijn vaart nu al een maand of twee stil. Daardoor is Rotterdam de laatste maan den veranderd in een reusachtig pak huis, waar duizenden tonnen goederen op vervoer liggen te wachten. Dit werd er niet beter op, toen door de opheffing van de Amerikaanse havenstaking plots een stroom goederen uit de V.S. naar Rotterdam werd vervoerd. In de Rotter damse Waalhaven liggen thans honder den schepen, die geen kans zien de terugreis te ondernemen. De schade-verzekeringsmaatschappij- en hebben thans dertig tot vijftig pro cent meer gevallen te behandelen dan. normaal. Gelukkig is daarbij het aan melden van schade met lichamelijk let sel niet groter dan gewoonlijk in de winter. De met ,,blik"-schade over stroomde assuradeurs klagen dan ook dat huns inziens tal van automobilisten harder rijden dan hun remweg op de Ook Zweden profiteert opnieuw van vaak gladde en door sneeuw, en - ïjshopen dikwijls nauwe wegen toestaat. de koude. In het noorden van het land yeie weggebruikers veronachtzamen de ontstonden zodoende gisteren temperatu-l nodige voorzichtigheid. De drukte in de ren van veertig graden onder nul. Dereparatie-bedrijven is overstelpend, koudste plaats was gisteren Lannavaara by Karesuando aan de grens met Fin land. Hier daalde het kwik tot 44 graden onder het nulpunt. In Stockholm werd 17 graden vorst gemeten. Op verschil lende plaatsen ten zuiden van de hoofd stad was de temperatuur twintig graden beneden het nulpunt. Noord-Duitsland is gisteren opnieuw getrakteerd op een zwaar pak sneeuw. Hamburg riep gisteren 1500 man op om ae sneeuw ie ruimen. rJu eAira-weiA koöi de gemeente rond 150.000 Mark per dag. In üe omgeving van Paderborn in Rijn- land-Westïalen zijn verschillende dorpen door de sneeuwval van de buitenwereld afgesloten. In de Harz lijdt de wildstand enorm onder de koude. Britse ski-troepen ongeveer 160 man zijn daarom giste ren het gebergte ingetrokken om het wild voor uitsterven te behoeden. Op vijftien zogenaamde Nansen-sleden brengen zij voedsel rond. Voor wat Nederland betreft, werd gisteren meegedeeld dat als gevolg van de langdurige vorstperiode gewas, sen als boerenkool, prei en spruitkool grotendeels als verloren moeten wor den beschouwd. De teelt van winter bloemkool in de open grond is geheel mislukt bij de teelt onder glas is de groei van de bloemkool in vele ge vallen tot stilstand gekomen. Bij de stoofsla laat de kwaliteit veelal te wensen over. Het barre weer is van grote invloed op de Rijnvaart Hoewel de Rijn tot aan Het ijs op de waterwegen baart voor al zorgen op het traject Moerdijk Wemeldinge. Vooral op het gedeelte tus. sen Steenbergse Sas en Bruinisse komt vrij veel zwaar drijfijs voor. De scheep vaart moet hier op flinke hinder reke nen. Op het traject Rotterdam Wemeldinge ontbreken de lichtboeien en is de blinde betonning hoogst onbe trouwbaar. De Utrechtse recherche heeft gisteren een 26-jarige slager aangehouden, di£ zondagnacht zijn woning in de Vlas straat in brand heeft gestoken. De Utrechtse brandweer werd om kwart, voor vier gealarmeerd voor een binnenbrand. Men constateerde zeven brandhaarden, zowel in de woonkamer, de slaapkamers op de eerste verdieping als op de zolderverdieping. Om ruim kwart over vier was men de brand, die met drie stralen werd bestreden, mees ter. De schade beloopt rond f 15.000,-. De gearresteerd heeft inmiddels verklaard zijn woning te hebben aangestoken uit wraak, omdat zijn vrouw was weggelo pen. Tevoren had hij zijn beide kinde ren van 10 jaar en 10 maanden bij zijn ouders ondergebracht. Ook voor zijn motor had hij een veilig onderkomen ge vonden.

de Stem | 1963 | | pagina 1