Lee! GROTE GULDEN Socialistische bezwaren tegen Mammoet Cals:Verwe is gemiste kans Abd el Krim (81 jaar) overleden ENTJES /ASMAND Op 12 februari beslist de Eerste Kamer Bewegingloze satelliet in ruimte Vrouwen zetten zich in voor de gehandicapten EXTRA Twee Haagse moordzaken thans geheel opgelost ROOFVOGEL viel man aan 55 Akkoord over metaal-c.a.o. Tsjombe in ballingschap LFeijenoord won van ReimsJ Eens fanatieke tegenspeler van Frankrijk en Spanje in Marokko EENMALIGE uitkering voor bouwvakkers 12 gram ng de voorraad nog strekt gratis zegels WEEK tBOEKJE r koning DAGBLAD VOOR ZEELAND Het barre weer Schermerhorn komt met soort van amendement Planprocedure Overleg Vrijheid Afwijzing Defensie-samenwerking Spanje-Frankrijk Lichte regen of sneeuw Alle verdachten gearresteerd Arrestaties in verband met de moorden in Transkei (Transvaal) Russische nota inderdaad scherp „Straatsburg": Tóch versnelling van E.E.G. Negen doden bij verkeersongeval kop ch. 'lies- Ie ven. wordt uit de grond :emt dan bodemzouten ter hard maken. Kan zonder laboratorium tharden? FABRIEKEN N.V. TH winkelwaarde 5.75 w nog steeds een grote t?e" ondering en vriendschap lesterde. Tudor was aan [>k heel verbaasd, toen hu lotseling Tamahia met een :drukt gezicht zag binnenko- fien. „Wat is er zusje l 103e JAARGANG No. 24201 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - TeL 22341 (5 lynen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. f 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Pry's van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. TeL ZZÓ41 {O Lijiieii/ j^T^Tde Zeeuwse Eilanden: GOES, Kiokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) Een inwoner van Dubbeldam Is gis teren tot tweemaal toe door een grote witte roofvogel aangevallen, waar schijnlijk Is het de in ons land zeer zeldzame sneeuwuil. Toen de vogel de eerste keer aanviel, schrok de 22- jarlge heer Boet zó, dat hij van zijn bromfiets tuimelde. De vogel zag hij met zijn grote klauwen boven zich, de vlucht van het dier was zeker een .meter. De man vluchtte een weiland in. Toen hij meende dat het dier was verdwe nen, sprong hij weer op de brommer De vogel keerde echter terug. Door met de armen te zwaaien en te sissen wist hij de uil te verdrijven. Het is voor de zesde maal in deze eeuw, dat een sneeuwuil in ons land wordt waargenomen. o B. en w. van Rotterdam willen de gemeenteraad voorstellen het perso neel onder de weistandsgrens een duurtetoeslag van f 60,- te verlenen. Ongehuwden beneden 23 jaar, die geen kostwinner zijn, krijgen volgens het voorstel f 30,-. Degenen, die een koudetoeslag krijgen, komen in aan merking voor een supplerende toe slag van f 25,-, te geven in verband met de lange duur van de winter. Het vliegtuig, dat Schiermonnikoog moest bevoorraden, heeft de tocht gisteren ondanks de mist, kunnen vol brengen. Men liet namelijk het vuur torenlicht branden en met behulp van dit richtpunt lukte een landing. o Voor het eerst sinds 1880 is het meer van Konstanz, het grootste meer in Zwitserland, volledig dicht gevroren. o In het Schotse graafschap Midlo thian bleven twee bussen met school kinderen in do sneeuw steken. De kinderen brachten de nacht door in boerderijen. o In Bulgarije is de bevolking opge roepen vrijwillig de hoofdwegen te komen vrij maken van sneeuw. Aan de oproep is ruim gehoor gegeven. o De ziekenhuizen in Parijs zijn stampvol. Het merendeel van de pa tiënten bestaat uit bejaarde mensen, die het slachtoffer zijn geworden van de ijzige koude. o De kinderen in het Portugese plaatsje Viana moeten thuis blijven, omdat zij anders kans lopen door hongerige wolven t© worden aange vallen. (Van onze parlementaire redactie) „Een verwerping van de Mammoetwet door de Eerste Kamer zou een „gemiste kans" betekenen en zeker niet ten voordele van het openbaar onderwijs zijn. Het is een grote vergissing het tegenovergestelde te menen. De Mammoetwet geeft het open baar onderwijs juist waarborgen die het nu zeker niet heeft". Dit hield minister Cals (O. K. en W.) gisteren de senaat voor. Hij verdedigde daar zijn be faamde wet tot regeling van het voortgezet onderwijs. De senaat zal volgende week dinsdag, nadat eerst nog de re- en duplieken ge houden zijn over het lot van de mammoetwet beslissen. De stellige verwachting is, dat het ontwerp met ruime meerderheid zal worden aanvaard. De socialisten verwekten echter gisteren bij mon de van prof. Schermerhorn hierover nog enige onzekerheid. Prof. Schermerhorn vroeg namelijk aan minister Cals t.a.v. de zgn. plan procedure met een wetswijziging te ko men, die de gemeenten de vrijheid zal verlenen om openbare scholen te stich ten. Zijn fractie zou het eindoordeel over de mammoet willen laten afhangen van de toezeggingen waartoe minister Cals op dit punt bereid zou zijn. In wezen schermde prof. Schermer horn dus met een verkapt recht van amendement. baar onderwijs zitten, die deze wet wel hebben geaccepteerd", aldus minister Cals. „Men moet de komende generatie belangrijker durven vinden dan de ko mende verkiezingen", zo voegde hij hier aan toe. Het was zijn overtuiging dat de wet voor allen zegenrijk zal kunnen wer ken. Inmiddels wordt aan de wensen van prof. Schermerhorn reeds aandacht be steed, want een commissie-De Roos heeft de planprocedure in studie genomen. Minister Cals wees gisteren voorts met bewijzen het verwijt van protestants- christelijk© zijn van zich af dat hij bij de voorbereiding van de Mammoetwet onvoldoende overleg had gepleegd. Met de heer Algra fervent anti- Mammoetwet had minister Cals ten slotte weer zijn traditionele debat en me ningsverschil over de vrijheid van het onderwijs. „In uw enthousiasme over die vrijheid vervalt u in het andere uiterste. Ik doe de vrijheid geen geweld aan, noch die van het openbaar, noch die van het bijzonder onderwijs", zei minister Cals. Hij ontkende, dat de Mammoetwet ge baseerd zou zijn op pauselijke onderwijs- encyclieken. „Dan had de Mammoetwet er wel anders uitgezien", aldus minister Cals. Staatssecretaris Janssen ging tenslotte nog in op enkele technische vraagpun ten. Minister Cals wees dit terecht af. „Als aanstaand demissionair minis ter zou het fout zijn toezeggingen te doen. De Kamer moet het wetsont werp aanvaarden zoals het er nu ligt. Men had van mij toch moeilijk iets anders kunnen verwachten". De bewindsman liet zich voorts bitter uit over het „sterk overdreven misbaar" dat over de Mammoetwet i.v.m. het „bedreigde" openbaar onderwijs van (vooral) liberale zijde is gemaakt. „Men ziet over het hoofd, dat er in het kabinet ook voorstanders van open- Frankrijk en Spanje zyn het eens over „veel vormen van samenwerking op wederzijds defensiegebied", zo is uit gewoonlijk welingelichte kringen in Madrid woensdag vernomen. Men meent dat er regelingen zijn ge troffen voor vier gezamenlijke Frans Spaanse vlootoefeningen en luchtoefenin. gen, die dit jaar zullen worden gehou den, Verwacht wordt dat Frankrijk in Spanje of op de Kanarische eilanden zal mogen landen en benzine tanken. Er zou geen sprake zijn van het verschaffen van vliegtuigbases aan Frankrijk. Ook zouden Franse schepen in Spaanse havens faciliteiten verkrijgen. IN BRUMMEN (Gld.) is gisteren de boerderij „De Pothof" door brand ver woest. 15 tot 20 koeien zijn bij deze brand omgekomen. Ook de gehele inboe del en alle hooi zijn verloren gegaan. DE KONINKLIJKE Nederlandsche Ver- eeniging „Ons Leger" is bij K.B. be voegd verklaard om bij de rijksuniversi teit te Utrecht een bijzondere leerstoel in de krijgsgeschiedenis te vestigen. De leeropdracht, die in het K.B. wordt ge noemd luidt: „De krijgsgeschiedenis, na tionaal en internationaal bezien, in re latie met andere wetenschappen". EEN NEDERLANDSE toerist, de heer Paulus Spies, is dinsdagavond in Laos vermoord. De heer Spies is oud-direc teur van de Bank van Indonesië. De laat ste jaren woonde hij in Ceylon. Op 30 januari kwam hij in Laos aan, waar hij zijn vakantie wilde doorbrengen. Weersverwachting van het K.N.M.I., geldig tot vanavond, opgemaakt gis terenavond 23.15 uur: Veel bewolking en plaatselijk wat lichte regen of sneeuw. Temperaturen oplopend tot om het vriespunt. Over wegend matige zuidoostelijke wind. Verwachting van het Belgisch weer kundig instituut: Vermoedelijk een stijging van de temperatuur, nl. tot 0 graden in het oosten en tot plus 5 graden in het westen van het land. Nog nachtvorst. Vandaag: zon onder 17.37 uur. Maan op 16.23 uur. Morgen: zon op 8.10 uur. Maan onder 8.17 uur. De gisteravond in de Vakraad voor de Metaalindustrie in Den Haag gehouden besprekingen over een wijziging van de c.a.o. voor handarbeiders voor het jaar 1963 hebben tot volledige overeenstem ming geleid. Deze overeenstemming houdt onder meer in: 1. Een verhoging van de uurlonen met zeven cent inclusief de compensatie voor de per 1 januari van kracht gewor den premieverhoging voor de a.o.w.; 2. De inkrimping van het gemeente- groepenverschil door afschaffing van de gemeentegroep A-7; 3. Verhoging van de uurlonen voor de vrouwelijke werknemers van 75 tot 85 procent op 1 januari 1963 tot 90 pro cent op 1 juli 1963 van de uurlonen van de mannen; 4. Dat bij de onderhandelingen over de volgende c.a.o. een uitbreiding van de contractuele vakantierechten met een dag voor het jaar 1964 voorrang wordt verleend binnen het kader van het gel dende loonbeleid. Voorts werden nog o.m. verbeteringen aangebracht in de minimum-ouderdoms pensioenen en verlengde ziekengelduit kering. (Van onze verslaggever) Gisteren zijn de drie autonome vrou wenorganisaties in ons land, verenigd in de katholieke vrouwenbeweging, een ju bileumactie onder haar leden begonnen. In mei bestaat de Unie van Katholieke Vrouwenorganisaties vijftig jaar en aan gezien dit jubileum vrijwel samenvalt met het 25-jarig bestaan van de kinder afdeling in de Nijmeegse Sint-Maartens kliniek, heeft het bestuur van de vrou wenbeweging besloten om deze twee ju bilea als het ware in elkaar te laten grypen. De leden zullen haar gouden organisa tie een cadeau willen aanbieden, zo heeft men geredeneerd. Welnu, laat dat cadeau door de handen van het jubilerend be stuur heen, een bestemming krijgen die het ook op langere termijn vruchtbaar maakt. Het oog viel daarbij als vanzelf op de Sint-Maartenskliniek, waar nu 25 jaar medische en psychologische zorg aan het gehandicapte kind wordt gebo den, en wel meegaande met de tijd op de moest vooruitstrevende manier. De kliniek heeft in de 25 jaar van zijn bestaan talloze spontane gaven ontvan gen. Dat is bijna een traditie geworden. Nu er echter dringend behoefte bestaat aan een nieuw internaatsgebouw, dat vier miljoen gulden kost, meenden de vrouwenorganisaties, dat er een actie moest komen. Daarvoor trommelen zij hun leden nu op. Gisteren werden wij in de gelegenheid gesteld het werk in de Sint-Maartens kliniek, waar men zich thans al prepa reert op de speciale zorg voor de Ne derlandse Softenonkinderen (12 van de 16 die er in ons land geboren werden hebben een ingenieuze prothese nodig) van nabij te zien. Onze bevindingen treft de lezer binnenkort in ons blad aan. Tsjombe is vanwege een oogziekte gis teren uit Katanga vertrokken. Het ge rucht doet echter de ronde, dat hij van plan zou zijn via Rhodesië naar Europa te vliegen om zich daar in ballingschop te begeven. Hij zou in een Britse kolonie asiel kunnen krygen. Tsjombe laat Katanga in een kritiek stadium achter. Hij had moeten blijven om te trachten een of andere vorm van provinciaal gezag te vestigen, dat niet door Leopoldstad wordt overheerst. Men acht zijn waarnemer Kimba daar niet toe bij machte. De vroegere commandant van de Ka- tangese gendarmerie, Norbert Moke, en 24 van zijn officieren, hebben woensdag de eed van trouw gezworen aan de Kon golese centrale regering. De Haagse recherche onder leiding van commissaris H. van Harskamp heeft twee moordzaken in Den Haag opgelost. De 19-jarige J.J.H.H., van be roep los-werkman, die vrydag j.l. door de politie werd gearresteerd heeft be kend samen met twee anderen zowel de moord in een fabriek aan de Haag se Schapenlaan, als de moord in de Hugo Verrieststraat te hebben gepleegd. Eveneens heeft de recherche de 26- jarige zeeman H. C. S. gearresteerd. De 20-jarige W.H. van R., die ervan ver dacht wordt ook bij de beide moor den betrokken te zijn geweest is inmid dels gearresteerd in Amsterdam. De po. litie is van mening, dat deze laatste „tot alles in staat en zeer gevaarlijk is". Voor zover bekend heeft het drietal alleen willen inbreken. Het werd op 25 januari in de fabriek aan de Schapen laan verrast door de aanwezigheid van de 39-jarige monteur-nachtwaker G.P. van der L. uit Delft- Deze man werd door slagen met een koevoet om het leven gebracht. Het tweede geval dat zich afspeelde in de nacht van 30 op 31 januari, heelt zich op soortgelijke wijze toegedragen. De politie heeft vrijdag de tip gekre gen, dat twee mannen in een kleding magazijn in de Haagse binnenstad ge weest waren, die zich van top tot teen in het nieuw hadden gestoken. De ou de kleren moesten gebracht worden naar een koffiebar. Daar heeft de re cherche een inval gedaan en J.J.H.H. gearresteerd. Van R., die ook in de koffiebar woonde, heeft vermoedelijk de rechercheurs zien aankomen en is gevlucht. Aanvankelijk ontkende J.J.H.H. iets met de beide gewelddaden uitstaande De twee slachtoffers: de 39-jarige monteur Van der Lugt en de 58- jarige weduwe Van Capelle. te hebben, hoewel zijn signalement klopte met gegevens, die de recherche had gekregen. In een later stadium bekende hij tien inbraken te hebben ge pleegd, hetgeen voldoende aanleiding was om de man nader aan de tand te voelen. Nadien sloeg hij door. De po litie, die toch al vermoedde, dat ook H-C.S. niet vrijuit ging, kreeg na de bekentenis van J.J.H.H. zoveel materi aal in handen, dat ze H.C.S. in diens woning heeft gearresteerd. Het waren vertrouwde Rotterdamse klanken, die gisteren in het avondlijke duister over het Pare des Princes in Parijs schalden: „Hand in hand, kameraden Hand in hand, voor Feijenoord één" Feijenoord heeft het ongelooflijke gepresteerd. Het versloeg in een technisch vrij aardige, overigens spannende en boeiende, altijd faire wedstrijd, het gevreesde Reims met 10. Het enige doelpunt werd in de 26e minuut van de eerste helft gescoord door Kreyermaat. Op onze sportpagina vindt de lezer een grote reportage van dit evenement, waardoor op 13 maart als de Rotterdammers gast heer zijn voor Reims de Feijenoord-kuip tientallen keren te klein zal blijken te zijn. In verband met de moord op twee mannen, een vrouw en twee meisjes in een caravan-kamp nabij de rivier de Bashee, in een afgelegen gebied van het reservaat Transkei in Transvaal, heeft de Zuidafrikaanse politie in de buurt, waar het drama zich afspeelde drie negers aangehouden. Het gehele gebied wordt uitgekamd oni de overige daders op te sporen. Men vermoedt dat de daders deej uit maken van een ondergrondse terroris tische beweging onder de naam „Poqo", een vertakking van het verboden Pan- afrikaanse congres, die steeds meer extremistisch is geworden. Leden ervan hebben de laatste tijd verscheidene moorden gepleegd, onder meer in november vorig jaar toen in Paarl, in de Kaapprovincie, twee jonge blanken werden vermoord. De Sovjet-Unie acht atoombewapening van West-Duitsland een „directe bedrei ging" en voelt zich verplicht in een der gelijke toestand onmiddellijk de nodige maatregelen te nemen, zo luidt volgens officiële kringen in Parijs de Sovjet-nota die, zoals wij reeds eerder hebben ge meld, te Moskou aan Frankrijk en West- Duitsland is overhandigd. In de nota wordt o.m. gezegd dat het „politiek-militaire" verdrag tussen Frankrijk en West-Duitsland een „direc te belediging" is van het plechtige stre ven van de Sovjet-Unie, de V.S., Enge land en Frankrijk het Duitse militarisme en nazidom uit te roeien. Wanneer aan West-Duitsland kern wapens worden verstrekt zal de toestand in Europa zeer ernstig worden. De Sov jet-Unie zal dit als „een directe bedrei ging" van haar belangen opvatten, aldus de nota volgens de zegslieden. Eenentachtig jaar oud is in Cairo de vroegere en reeds nu legendarische leider van de Riff-opstand, Abd el Krim, overleden. Zy ware naam was Abdel Kerim el Chataby. Deze Marokkaanse opstandelingen leider heeft een carrière achter zich, die zich afspeelde in het noorden van Afrika en die bestond uit opstanden, samenzweringen en bergoorlogen te gen de Europese machten, die in zijn jaren hun invloed op Noord-Afrika trachtten te behouden en te vergro ten. Meer dan eens moesten zij het tegen hem afleggen. Abd el Krim ver liet Marokko in 1926 als gevangene van een Frans leger onder commando van wijlen maarschalk Pétain. Vier jaar geleden was hem de titel verleend van „nationale held". Met een handvol aanhangers begon Abd el Krim in 1921 een reeks aan vallen op Spaanse stellingen in de Riff-bergketens. Hij zag kans 20.000 man gevangen te nemen met al hun wapens en munitie. Hij versloeg een tweede Spaans leger en veroverde de heilige stad Sjesjoean. De in paniek geraakte Spanjaarden werden door Abd el Krim achtervolgd; zijn troepen doodden tussen de 16.000 en 20.000 man. Daarna dwong hij de Spanjaar den losgeld te betalen voor het terug voeren van krijgsgevangenen. Krim rekende af met de bandieten in het Riff-gebergte, onder wie de vrijbuiter Raisoeli. Hij sloot deze met zijn vier vrouwen op in een grot en liet ze om komen. Abd el Krim riep zichzelf uit tot sultan van Marokko en vormde de zgn. Riff-republiek. Zijn ideaal was een verenigd Frans en Spaans Marokko. Een poging de Fransen uit Marokko te verjagen, mislukte door het leider schap van Pétain. In 1926 nam deze Krims laatste bolwerk, Djebel Ham man. Twee dagen later lieten de hon derdduizend man, die Krim onder zich had, hem in de steek en de vechtjas gaf zich over. De Fransen verbanden hem naar het eiland Reunion, waar hij een luxueus leven leidde. In 1947 werd hij bege nadigd op conditie, dat hij in Frank rijk kwam wonen. De slimme vos was zijn bewakers wéér te slim af: toen zijn schip de haven van Port Said be reikte, liet hij zich van boord smokke len in de lijkkist, waarin het stoffe lijk overschot van zijn moeder zich bevond. Faroek verleende Krim asiel en liet hem een van zijn paleizen be wonen, mits hij zich buiten alle poli tieke activiteit hield. Daaraan heeft hij zich niet helemaal gehouden, want hij gaf als het pas gaf, verklaringen uit, waarin hij zwoer pas naar Ma rokko te zullen terugkeren als de laat ste Franse soldaat eruit verdreven was. Vanuit Cairo bleef Abd el Krim de Franse regering bestoken en hij heeft nog pogingen aangewend de on afhankelijkheidsbewegingen in Marok ko, Algerië en Tunesië te bundelen. In 1952 gaf hij de strijd op. Achteraf kan men zeggen dat deze grote politieke avonturier dertig jaar te vroeg voor de onafhankelijkheid van zijn land de strijd begonnen is. Dit is de „Ringsport", een Ame rikaans marineschip, dat een be langrijke rol zal spelen bij de binnenkort plaatsvindende lance ring van de nieuwe tele-communi- catiesatelliet „Syncom". Het is de bedoeling dat „Syncom" beweging loos in de ruimte wordt geplaatst op een hoogte van 36.000 km bo ven de Atlantische Oceaan tussen Amerika en Afrika. Het schip, met zijn vele radarapparatuur (o.m. ondergebracht in de grote koepel) is nodig om de vastgestelde plaats in de ruimte voor „Syncom" te bepalen. Tussen de werkgevers- en werkne mersorganisaties in het bouwbedryf is in principe overeenstemming bereikt over het verstrekken van een extra-uit kering aan de bouwvakarbeiders, die als gevolg van de vorst zonder werk zijn. Dit is zowel van de zijde van de werk gevers als van die der werknemers mee gedeeld. Nog niet valt te zeggen hoe hoog de uitkering wordt, over welke termijn deze zal worden berekend en welke ca tegorieën bouwvakarbeiders d© uitkering zullen ontvangen, aangezien heden de organen, welke het akkoord moeten goedkeuren, vergaderen. De algemene Nederlandse bouwbe- drijfsbond in Amsterdam hoopt, dat ook het algemeen werkloosheidsfonds heden zijn fiat aan het akkoord zal geven. Van deze zijde is meegedeeld, dat de uitke ring ten hoogste een periode van 25 dagen zal omvatten en f 1,- per dag voor een ongehuwde en f 2,- per dag voor een gehuwde zal bedragen. Het Europese parlement heeft gisteren, na een politiek beraad van twee dagen over de breuk in de onderhandelingen met Engeland, verklaard, dat de E.E.G. niettemin in versneld tempo verder moet worden opgebouwd. De zes landen moe ten voortgaan volgens het plan van ac tie, dat de E.E.G.-commissie voor het verdere verloop van de overgangsfase in oktober jl. heeft ontvouwd. In een re solutie, die met grote meerderheid werd aangenomen, spraken de afgevaardigden evenwel hun grote bezorgdheid uit over het eenzijdige afbreken van de onder handelingen met Engeland en vroegen zij om geregeld overleg met Engeland en de andere kandidaat-leden teneinde hun toetreding in de toekomst niet nog moei lijker te maken. Kritiek op Luns In de ochtendzitting was overigens van Franse zijd© bezwaar geipaakt tegen het optreden van minister Luns en ook te gen dat van zijn Belgische collega Fayat, dinsdag aan het begin van het politieke debat over de Europese crisis. Toen de afgevaardigden gisteren hun politieke bezinning voortzetten, verklaar de de Franse U.N.R.-afgevaardigde Ven- drouw (een zwager van D© Gaulle), dat het reglement van de vergadering voor zag in redevoeringen van leden van de gemeenschappelijke ministerraden, maar niet in een individueel optreden dat te gen een der andere E.E.G.-landen is ge richt. De Franse afgevaardigde had zijn bezwaren niet dinsdag naar voren willen brengen uit beleefdheid tegenover de heren Luns en Fayat. De voorzitter van het parlement, de Italiaanse oud-minister Martino, was het niet niet deze Gaullistische denkwijze eens, doch hij zou de zaak in het bureau van het parlement ter sprake brengen. Het persbureau van Ghana meldt, dat bij een verkeersongeluk nabij Nairobi in Kenia 9 mensen zijn omgekomen en 73 gewond zijn geraakt. Een bus met mensen, die op weg wa ren naar een politieke vergadering, kwam in botsing met een vrachtauto met voet balsupporters.

de Stem | 1963 | | pagina 1