GRONDWETSWIJZIGING AANVAARD Oranje-Nassau blijft regerend stamhuis Reizigers- vervoer beperkt TOTO volgens nieuw Gaan bouwvakkers ruimen? sneeuw systeem Gastankauto tegen boom: één dode Us en sneeuw blijven last bezorgen SOFTENON- PROCES IN HAMBURG Mr. van Thiel benoemd DE GAULLE wil geen directe breuk NU ER NIET GESPEELD WORDT Goedkeuring gevraagd aan minister Griekse kroonprins verloofd met Deense prinses Anne-Marie OP WEG BREDA-TILBURG GEBROKEN I BENEN stagneren j ziekenhuizen DAGBLAD VOOR ZEELAND Fabrikant gedagvaard TE VEEL ZOUT: W aterdistributie voor Rotterdamse patiënten Wolkenvelden TROONOPVOLGING A.S. WEEKEINDE Voorzitter 2e Kamer VANDAAG BESLISSING Opening expositie Henri-Georges Adam Geheim advies van Hoge Raad over de vier Bredase oorlogsmisdadigers 103e JAARGANG No. 24189 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (5 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 24 JANUARI 1963 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 1 0,20 incasso; f 9,25 per post excL f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. 1 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. -HIITST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG Nieuwstraat 41 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HULST. Steenstraat 14 telefoon 2893) Met 21 jaar: STEMMEN Met 25 jaarKAMERLID ln Hamburg is gisteren een begin ge maakt met een proces, dat van groot be lang is voor de toekomst van 5000 mis vormde baby's, wier misvormingen ge weten worden aan thalidomide. De zit ting duurde slechts vijf minuten, omdat de aanklager meer bewijsmateriaal wil de overleggen. De Duitse kassier, Günther Semps, heeft de fabrikant van pijnstillende en kalmerende middelen, Grünenthal, aan geklaagd en een schadevergoeding van 30.000 Duitse Mark van hem geëist. Het middel waar het hier om gaat, is „Contergan", een thalidomide-produkt, dat door Grünenthal in november 1961 uit de handel is genomen. In septembej van hetzelfde jaar had de vrouw van Semps een misvormde baby ter wereld gebracht. Semps baseert zijn aanklacht op de resultaten van een onderzoek door de Hamburgse arts, dr. Widukind Frühling, die een van de eersten was die de mis vormingen aan thalidomide weet. De rechtbank zal moeten beslissen of Grünenthal verantwoordelijk is voor de misvormingen van Semps' baby of dat de ouders van het kind van sociale hulp afhankelijk zullen worden gesteld, waar het de opvoeding betreft. Een speciale commissie is belast met het onderzoeken van de samenstelling van thalidomide. Er zijn in de loop van de tijd reeds ongeveer 5000 aanklachten tegen Grü nenthal ingediend. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer gaat er van harte mee akkoord dat de leeftijdsgrens voor het actief kiesrecht (stemrecht) van 23 tot 21 jaar wordt verlaagd en die voor het passief kiesrecht (recht om in de Tweede Kamer gekozen te wor den) van 30 tot 25 jaar. Ook de andere door de regering voorgestelde grondwetswijzigingen betreffende de troonopvolging en het schrappen van Nieuw-Guinea uit de grondwet ontmoeten in de Kamer geen bezwaar. Deze vijfde grondwetswijziging sinds de bevrijding is overigens weinig ingrijpend. Het gaat hier om „verstelwerk". De Kamer zou graag verder willen gaan. Bij het gisteren begonnen debat werd al gemeen aangedrongen op een algehele grondwetsherziening. Anders wordt de grondwet op de duur een lappendeken, zei men. Het toegenomen zoutgehalte van het drinkwater in de gemeente Rot terdam heeft geleid tot speciale maatregelen voor hen, die op een streng zoutloos dieet staan. De ge neeskundige en gezondheidsdienst tej Rotterdam heeft gisterenavond nog' een rondschrijven gericht aan alle behandelende artsen, waarin staat dat zy voor bepaalde patiënten gewoon drinkwater ter beschikking kunnen stellen voor de bereiding van dran ken en spijzen. Op een van de 22 posten in de stad kan men via een verklaring een hoeveelheid van twee tot drie liter gewoon drinkwater krijgen. Het normale water, duinwater uit Hoek van Holland, werd vannacht per schip te Rotterdam aangevoerd. Sinds gisterenmiddag regent het ook in Delft klachten over het drink water, dat van Rotterdam wordt be trokken. Het gemeentebestuur heeft onmiddellijk maatregelen genomen. Delft heeft een aanvullend contract voor levering van water door Den Haag en hiervan wordt nu in ruim mogelijke mate gebruik ge maakt. De leiding van Den Haag naar Delft is echter van beperkte capaci teit en daarom zal de verbetering van de smaak in Delft ook maar be trekkelijk kunnen zijn. Bovendien moet worden afgewacht hoe water uit Pe" en dat uit Rotterdam zich in de leidingen zullen vermengen. Minister Toxopeus (binn. zaken) zag er niets in. Als de grondwet in zijn ge heel op de helling wordt gezet, komen alle strijdvragen, die in ons volk leven, weer naar boven zonder dat er uitzicht is op een oplossing, betoogde hij. Mr. Beernink (C.H.U.) staafde die uitspraak door nu al vast te pleiten voor een in leidend grondwetsartikel, dat de erken ning zou moeten inhouden dat de over heid Gods dienaresse is. Een dergelijk grondwetsartikel wensen alle confessio nele partijen. De P.v.d.A., V.V.D., C.P.N. en P.S.P. zijn er tegen, zodat de (voor iedere grondwetswijziging vereiste) tweederde meerderheid ontbreekt. De verlaging van de leeftijdsgrens voor het passief kiesrecht geldt niet voor de Eerste Kamer. De regering wil de beslissing terzake overlaten aan de Eerste Kamer zelf. Deze heeft in 1952 een verlaging van de leeftijdsgrens tot 23 jaar verworpen. Een deel van de Ka mer is van oordeel, dat de regering zich nu terecht laat leiden door de mening van de Senaat. De schrapping van Nieuw-Guinea uit de grondwet houdt natuurlijk verband TifrkH^^nïf^A'ANSE Jupiterraketten in Daarvnnr iien^ wo,rden gedemonteerd. SfurhrSSn de plaats komen de op gemonteerde Polarisraketten. W?TrtpGh?RrtIK >'an technische zouten een nnemfn, eld,ng is verboden uit hakker/ ,Van voll"gezondheid. De .ïobrozozouT eCbruik mak™ va" MEin0M-f,Tfrt/genW00rdiSer Van de K'L verwant Tde heer A- Janssen, n 1 at da K.L.M. binnen enkele kart. i geregelde vluchten naar Dja «arta zal gaan uitvoeren. medegedeeld door Droo, Mi- geldi2 tot vanavond: liik mi!/ weer met plaatse gen 7! *ï?ar .ook enlie|c opklarin- Westelifk L- mati&e vind uit temnerrt richtingen. Lichte vorst tot VandaA om het vriespunt, op 742 uur0" °nder 1712 UUr' Maan ^°rrmi2™r°P 8'32 UUr' Maan on' met de recente ontwikkelingen rond dit eiland. De Kamer was van oordeel, dat die schrapping tevens zou moeten inhou den dat de grondwet geen omschrijving meer zou moeten geven van het grond gebied van het koninkrijk. Die om schrijving vermeldt nu ook nog Suri name en de Nederlandse Antillen. De wijziging inzake de troonpovolging houdt in, dat het begrip stamhuis als door de man bepaald wegvalt, waardoor het Huis van Oranje zich ook kan voort zetten in de vrouwelijke lijn. Volgens de huidige grondwet behoren de kinderen van een regerende koningin tot het stamhuis van de vader. Zou prinses Beatrix haar moeder dus opvolgen, dan zou het huis Lippe-Biesterfeld op troon komen. De nu voorgestelde wijziging maakt het mogelijk dat het huis Oranje-Nassau het regerend stamhuis blijft. In feite re- geeft nu het huis van Mecklenburg- Schwerin. Koningin Juliana is echter als nako meling van koning Willem I tot de troon geroepen en niet als dochter van prins Hendrik. De Kamer juichte deze wijziging toe. Zij kon zich ook verenigen met de nieuwe bepaling, dat de kinderen van prinses Beatrix eventueel eerder voor troonopvolging in aanmerking komen dan prinses Irene of een van de andere zusters van prinses Beatrix. Een voorstel tot nader beraad sloeg aan. Vandaag gaat de Kamercommissie, die de behandeling van deze grondwets wijziging heeft voorbereid, nog eens met minister Toxopeus praten. Heeft het ge sprek een vlot verloop, dan kan de Ka mer vandaag wellicht ook nog beslis sen. Zaterdag- en zondag a.s. zullen de Spoorwegen het vervoer van reizigers beperken. De N.S.-direc- tie heeft deze maatregel genomen om het transport van essentiële goederen, zoals brandstoffen, voor rang te verlenen. De beperkingen zullen voornamelijk worden toegepast op een aantal secun daire lijnen de hoofdverbindingen worden bijna normaal gereden. Het goederenvervoer is de laatste week door het weer sterk toegenomen. Gezien het beperkte personeelsbestand en de eisen, die de veiligheid van het treinverkeer stelt aan de dienst- en rust tijden van het personeel, zien de spoor wegen zich genoodzaakt tot deze t perking van de reizigersdienst. Door deze maatregel komen machinis ten beschikbaar om snellere doorstro ming van het goederenvervoer te be werken. Van donderdagmiddag af wordt op de stations bekendgemaakt welke treinen er niet zullen rijden. (Van onze Haagse redactie) De stichting Nationale Sport- totalisator heeft minister Beer man (Justitie) verzocht om toe- de"| stemming te verlenen voor een nieuw tijdelijk systeem voor de (Van onze parlementaire redactie) Oud-miinster (van maatschappelijk werk), mr. F. J. van Thiel (K.V.P.) is gistermiddag met 100 van de 104 uit gebrachte stemmen als eerste geplaatst op de nominatie voor de voordracht voor voorzitter der Tweede Kamer. Aan gezien de koningin altijd deze voor dracht pleegt te volgen, kan dus deze week nog de benoeming van mr. Van Thiel tot opvolger van wijlen dr. Korten- horst tegemoet worden gezien. Dat de K.V.P.-fractie, die dinsdag na hernieuwd beraad mr. Van Thiel una niem als kandidaat had gesteld daar mee een goede keus heeft gemaakt, blijkt uit de grote meerderheid, die de kandidaatstelling heeft gesteund. Er werden 3 stemmen blanco uitgebracht. Dr. Janssen kreeg één stem. De heer Bommer (P. v. d. A.) en mevrouw Stoffels-van Haeften (V.V.D.) werden voorgedragen als eerste en tweede plaatsvervanger. (Van onze Haagse redactie) Vandaag, donderdag, komen werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid te Amsterdam bij een om te beslissen over de voor waarden waaronder „uitgevro- ren" bouwvakkers kunnen gaan helpen bij het sneeuwruimen. De instanties die zich met de sneeuw- ruimingsproblemen bezig houden Kroonprins Constantijn van Grie kenland, zoon van koning Paul en koningin Frederica, heeft zich ver loofd met prinses Anna-Marie van Denemarken. Het huwelijk zal volgend jaar plaats hebben, wanneer de zestienjarige prin ses, de jongste dochter van het Deense koningspaar, haar studie voltooid heeft. De 22-jarige kroonprins wordt maandag met de prinses in Athene verwacht. Kroonprins Constantijn kwam enkele dagen geleden in Kopenhagen aan voor een privé-bezoek. Koning Paul en ko ningin Frederica, die woensdag naar Kopenhagen vertrokken, zullen vrijdag naar de Griekse hoofdstad terugkeren. De kroonprins, met de titel van her tog van Sparta, werd 2 juni 1940 in Athene geboren. Op zijn zestiende jaar werd hij cadet aan de militaire acade mie. De Griekse kroonprins beoefent alle mogelijke sporten, maar zijn hart gaat toch vooral uit naar het zeilen. Op de Olympische Spelen van 1960 in Rome won hij een gouden medaille in de dra- kenklasse. Prinses Anne-Marie van Denemarken is geboren op 30 augustus 1946. Zij heeft twee oudere zusters, prinses Margare- tha (22 jaar) en prinses Beatrix (18 jaar), die beiden nog ongehuwd zijn. De huwelijksgerechtigde leeftijd is in Denemarken 18 jaar, zodat prinses Anne- Marie van haar vader speciale dispen satie moet krijgen. HET GERECHTSHOF te Amsterdam heeft gisteren de inmiddels ontslagen 42-jarige hoofdagent der Amsterdamse politie J. N. van 't H., veroordeeld tot tw*— jjiaanden met aftrek van voorar rest wegens het als ambtenaar aannemen van giften. De politieman had verschil lende giften geaccepteerd van een café houdster. hebben namelijk grote belang stelling voor het inschakelen van de bouwvakkers. Er moet dan echter een bevredigende finan ciële regeling voor gevonden wor den. Thans ontvangen de uitgevroren bouw vakkers 90 procent van hun basisloon uit het sociaal fonds voor de bouwnijver heid. De werkgevers voeden dit fonds door een premiebetaling van 7 procent van het uurloon van de bouwvakkers. Sommige werkgevers voelen er nu veel voor om deze uitkering stop te zetten wanneer de bouwvakkers gaan sneeuw ruimen en daarmee minstens evenveel of meer verdienen dan wanneer zij hun normale werk zouden doen. Een minder ver gaande mogelijkheid is dat in dat geval slechts de helft van de uitkering uit het sociaal fonds wordt ingehouden. In beide gevallen blijft echter de si tuatie bestaan dat bouwvakkers, die niet willen gaan sneeuwruimen, hun uitke ring uit het fonds volledig blijven ont vangen. Dit vindt men weer in strijd met de solidariteitsgedachte. In ieder geval is men van de zijde van werkge vers en werknemers vol goede wil om voor deze vraagstukken een oplossing te vinden waardoor de bouwvakkers 2 spoedig mogelijk aan de slag kunnen. voetbaltoto. Door dit nieuwe systeem zou de voetbaltoto on danks dat er vanwege de weers omstandigheden niet gevoetbald wordt toch wegelijks doorgang kunnen vinden. Het voorgestelde systeem komt er op neer dat van niet-gespeelde wedstrijden door loting de uitslag wordt vastge steld. In dit systeem kan evenwel reke ning worden gehouden met de krachts verhouding tussen twee elftallen, terwijl bovendien ook nog het verrassingsele ment een rol kan blijven spelen. Om een en ander te verduidelijken dit voorbeeld van de wedstrijd Ajax- Heracles. De kans dat Ajax dit duel wint wordt door de sporttoto bepaald op 70 procent, de kans dat Heracles wint op 10 procent en de kans op een gelijkspel op 20 procent. Wanneer men nu volgens deze verhouding 10 „loten" maakt en er daaruit één trekt, heeft men een kans van 7 op 10 dat een lot getrokken wordt dat Ajax als winnaar aanwijst. Eveneens 1 kans op 10 dat het getrokken lot He racles als winnaar aanwijst en 2 kansen op 10 dat een gelijkspel getrokken wordt. Dit ssyteem wordt reeds .twee jaar lang met succes in Duitsland gevolgd wanneer daar de toto-wedstrijden door de weersomstandigheden geen doorgang kunnen vinden. In de Duitse toto gaat wekelijks f 3,5 miljoen om. Wanneer dit systeem ook in Neder land zou mogen worden gespeeld zal de sporttoto hiervoor van het gewone reeds lang tevoren vastgestelde wedstrijdpro gramma gebruik maken. Het is niet de bedoeling om op „fantasie-wedstrijden" te laten gokken. De sporttoto zou dooi; dit systeem bereiken dat de inkomsten uit de toto binnen blijven komen. Dit is van veel belang voor de talrijke sport organisaties en instellingen, die samen uit de opbrengst van de totogelden 60 procent krijgen uitgekeerd. In de Neder landse sporttoto gaat wekelijks ongeveer f 800.000 a f 900.000 om. De tentoonstelling Henri-Georges Adam, waarop grafieken, plastieken en wand tapijten te zien zijn, wordt op vrijdag 25 januari om acht uur geopend in het Centraal Noordbrabants Museum te Den Bosch De tentoonstellingsdienst van de Ko. ninklijke Academie voor Kunst en Vorm geving te Den Bosch is de organisator van de expositie. De heer Th. v. Velzen, directeur van het cultureel centrum De Beyerd te Breda, leidt de expositie in, die tot en met 3 maart geopend zal zijn voor het publiek. (Van onze verslaggever) De driebaansweg Breda-Tilburg heeft onder Gilze-Rijen haar eerste dode van dit jaar geëist. Dit gebeurde gisteren avond om kwart over acht, ter hoogte van café De Wiekslag. Op dit tijdstip reed de 29-jarige R. M. Peeters uit Weert vanuit de richting Breda met zijn met een tank vol gasolie geladen vrachtwa gen tegen een rechts van de weg staande hoorn. De oorzaak is totaal onbekend. Er was geen ander verkeer bij betrok ken. De klap kwam dermate hard aan dat o.m. de boomtop werd afgerukt. De cabine van de vrachtwagen werd geheel ingedeukt en tot een massa welhaast on herkenbaar materiaal verwrongen. De boom werd gegrepen ter hoogte van het stuur; de chauffeur werd vrijwel op slag gedood. Nog lange tijd na het gebeurde was men bezig het stoffelijk overschot te bergen. Het gebeurde veroorzaakte aan het drukke verkeer grote overlast, niet in het minst omdat de van de vrachtwagen losgerukte tank over de weg lag. Terwijl men doende was de chauffeur te bevrij den sijpelde de gasolie uit de tank. De door sneeuwwallen gemarkeerde rijks weg deed de olie over ruime afstand richting Dorst vloeien. Eerst toen men en afvoergeul had gemaakt via het rij wielpad naar het bos, werd men althans van deze overlast bevrijd. Vanwege het niet geringe brandgevaar werd de brand weer van Rijen per sirene gealarmeerd, (Van onze Haagse redactie) Door de Hoge Raad is naar thans bekend geworden is medio 1962 een „supergeheim" advies uitgebracht aan minister Beerman (Justitie) over de vier beruchte oorlogsmisdadigers, die in de gevangenis te Breda als levenslang ver oordeelden opgesloten zitten. Minister Beerman heeft zelf om dit advies gevraagd, omdat hij wilde weten hoe de Hoge Raad denkt over een al dan niet op jaren stellen van de vier oorlogsmisdadigers, te weten Lages, Ko- talla Fischer en Aus der Funten. De Haagse advocate mr. Boon heeft al eerVer bij minister Beerman om gra tie voor deze vier gepleit. Zij behartigt in opdracht van de Westduitse ambas sade de zaken van de vier oorlogsmis dadigers. wat in het dorp de nodige consternatie teweegbracht. De rijkspolitie uit Rijen, de gemeente politie uit Oosterhout, alsmede leden van de Kon. Marechaussee van de nabij gele gen vliegbasis waren met zwaailichten paraat om aanvankelijk alle verkeer stop te leggen, dat later vanuit Breda via Oosterhout werd geleid. Kilometers lange files hoopten zich op. Later kon het verkeer beurtelings over één baan passeren. Tot ruim drie uur na het ge beurde waren takelwagens doende het obstakel uit de weg te ruimen. De vrachtwagen was het eigendom van het transportbedrijf A. Kirkels uit Weert en werd nagenoeg geheel vernield. De chauffeur was gehuwd, doch had geen kinderen. De foto toont met welk een enorme kracht de tankwagen tegen de boom te rechtkwam. President De Gaulle heeft besloten met zijn vyf bondgenoten in de E.E.G. samen te werken om te voorkomen dat de onderhandelingen in Brussel over Engelands toetreding tot de Europese gemeenschappelijke markt op korte ter mijn volledig mislukken. De Gaulle zou hebben ingestemd met een voorstel om de Europese commissie van de E.E.G. te verzoeken een rapport te maken over de huidige stand van za ken bij het overleg in Brussel over En gelands toetreding. Hij zou met dit voorstel akkoord zijn gegaan omdat Adenauer hem erop gewe zen had dat het Westduitse parlement het nieuwe verdrag tussen Frankrijk en de Bondsrepubliek misschien niet zal willen ratificeren als er geen poging is gedaan om de onderhandelingen tussen de „zes" en Engeland gaande te houden. Men neemt in Parijs echter aan dat dit resultaat van het overleg tussen De Gaulle en Adenauer niet betekent, dat de Fransen nu bereid zijn om actief steun te verlenen aan de- hervatting van het overleg met Engeland als het rap port eenmaal klaar is. De E.E.G.-commissie zou bereid zijn het plan-Adenauer te aanvaarden. Ook Engeland steunt deze voorstel len mits dit niet leidt tot een schorsing van de besprekingen in Brussel. Ofschoon van een algemene dooi waarop gisteren zo gehoopt werd zeker niet gesproken kan worden, waren de weersomstandigheden giste ren heel wat hebbelyker dan zy de afgelopen weken zijn geweest. Al kan er van lente dus nog niet gesproken worden, de eerste symptomen zijn er toch al. Ergens op het Friese platte land deponeerde een wilde eend een ei op het erf van een veehouder (temperatuur 19 graden onder nul) en in Groningen heeft een schaap haar eerste lammetje gekregen. De drenkeling grypt zich aan een strohalm vast en misschien dat deze voorjaars-aankondigingen de burger moed geven om het restant kwaad weer door te komen. Ondertussen spitst zich thans alles toe op de aanvoer van kolen en olie. In Rotterdam staan tientallen vracht wagens gereed om 20.000 ton over het land te distribueren. Die voorraad was oorspronkelijk voor de Amerikanen in Duitsland bestemd, maar mocht, na conferentie op conferentie, worden doorverkocht aan Nederlandse hande laren. De Amerikanen hebben boven dien nog voorraad genoeg om voor lopig nog niet in de kou te zitten. Opgewaaide sneeuw en gladheid van de weg waren er de oorzaak van, dat nabij Hoogezand gisteren een frontale botsing ontstond tussen twee bussen. Daarbij werden 25 passagiers gewond. In Driebergen sloeg een vracht wagencombinatie om, die geladen was met 20 ton cellulose. Een lege Duitse tankauto raakte bij deze manoeuvre bekneld en vloog de berm in. Eén gewonde moest naar het ziekenhuis •worden vervoerd. Oorzaak de slech te toestand van de weg. Zowel in Delft als in Rotterdam weet men zich geen weg meer met de gebroken benen. De Rotterdamse ziekenhuizen belden Delft om met het verzoek om assis tentie en ziekenhuis-bedden voor de gewonden. „Wy hadden u hetzelfde willen vragen", antwoordde Delft, ,,want we zitten er ook zo mee In Amsterdam zijn thans 1300 man per dag twaalf uur aan het werk om de sneeuw op te ruimen. Bovendien houden 100 man de tramlijnen be rijdbaar. Gisteren strooide men 80 ton pekel. Het eiland Ameland raakte zonder olie. Een vliegtuig voerde 1400 liter aan. Ze kunnen er daar dus weer enkele dagen tegen. In Groesbeek is tweederde van het aantal postbestellers ziek. De bevol king gaat nu de post aan het post kantoor afhalen. Zaterdag wordt in de haven van Marken een historische Marker ijs- bruiloft gevierd. Gisteren zijn enorme hoeveelheden ijs van de Waddenzee naar de Noord zee gedreven. Op Terschelling heeft een veerboot een nacht in het pakijs moeten doorbrengen. Er waren vijf passagiers aan boord. De rijschoolhouders hebben aan de regering een uitkering ineens gevraagd voor de door de weersomstandigheden gedupeerde leden van deze bond. Door de slechte wegen ligt hun bedrijf praktisch stil. Hierdoor is bij velen een nood-toestand ontstaan. De samenwerkende organisaties van werknemers in de tabaksverwerkende industrie hebben in telegrammen aan de organisaties van werkgevers in deze bedrijfstak dringend verzocht op korte termijn medewerking te verlenen om tot maatregelen te komen voor werk nemers met minimuminkomen of lage uitkeringen.

de Stem | 1963 | | pagina 1