ZEEUWSE schaatstitel naar De Kreek gaat I ADRIAAN GAAT HET RUSTIG AAN DOEN GRAHAM HILL laat zich kronen tot wereldkampioen Atletiekkwestie in States loopt hoog MANNEN tot 40 jaar MEISJES van 15 jaar en ouder Familie De Jager nu op het komt plan PHILIPS ROOSENDAAL ZESDAAGSE TE KEULEN Valeri Brumel de allerbeste prima elektromontcur Smits-v.Dongen n „Terlieyden" ging niet door... Schaatsoverzicht KOFFER VAN SJOUKJE DIJKSTRA GESTOLEN Sjoukje heeft er een titel bij WIJZIGINGEN IN TEAM OUD-ORANJE Afscheid als sportredacteur Trieste race van Jim Clark Beslissingsduel toch in Rotterdam? Deelnemers aan de nationale schaatsstrijd Kunstrijden niet in twee plaatsen 16e plaats voor DE BEAUFORT Schaaktoernooi in Hastings voortgezet WINKEL WOONHUIS m BRILLENGLAZEN 0NTSPIEGELEN m N.V. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN m DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 31 DECEMBER 1962 (Advertentie) bazing van alle toeschouwers wees de jury echter Heitbrink als winnaar aan. Een koude douche voor Regts dus. OVERIJSSEL: Femmy Groen won in haar eigen woonplaats Giethoorn het gewestelijk kampioenschap korte baan. De juniorentitel korte baan werd een aangelegenheid van Van Dijk uit 's-Heerenberg. Met groot machtsvertoon triomfeerde Beumer uit Almelo in de strijd om het langebaan-kampioenschap Voor betere sportprestaties De Kreek (links) en Jaap de Roo (rechts) bleken de twee sterksten in de stryd om het Zeeuws schaatskampioen schap. (Van onze correspondent) Op verrassende wijze is zaterdag in Middelburg een einde gekomen aan de hegemonie welke de be kende schaatsfamilie de Jager nu reeds jarenlang in Zeeland voert. Sinds 1947 was steeds een de Jager Zeeuws kampioen geworden, doch ditmaal was de titel voor een ver rassend naar voren gekomen De Kreek uit Rilland-Bath. Deze sport instructeur was na de 500 en 1500 meter reeds zeker van de titel, want beide afstanden had hij toen reeds gewonnen, zodat hij de 5000 meter alleen maar behoefde uit te rijden. Bijna een uur te laat werd het eerste startschot gelost. Door de onverwacht grote deelname, liefst 52 Zeeuwse schaatsliefhebbers kwamen aan de start, waren de organisatoren er niet in geslaagd de organisatie tijdig rond te krijgen. Maar na de eerste series 500 m kreeg de Middelburgse IJsclub de smaak steeds beter te pakken en werd vlot de ene serie na de andere wegge schoten op het goede, doch enigszins stroeve ijs bij een temperatuur van graden vorst. Dat de conditie van de Zeeuwse rij ders in verhouding met de andere spor ten eveneens omhoog is gegaan bleek wel uit het feit, dat op de 500 m, waar de onderlinge verschillen nog gering waren, liefst 32 deelnemers onder de 60 sec. bleven. Snelste was de Kreek met 51,- sec., waarmede hij Jaap de Roo 0,5 sec. achter zich liet. Derde Kees de Jager met 52,- sec. en vierde J. L. de Jager met 52,3 sec. Op de 1500 m lukte het aanvankelijk niet om onder de 3 min. te komen. Het duurde tot in de 7e serie voordat bleek, dat dit toch echt wel mogelijk was. In deze serie kwamen na een van de span nendste wedstrijden van deze middag de Terneuzenaar de Hamer, een be loftevol atleet, en Piet van de Akker, een vroegere lange-afstandloper, tot respectievelijk 2.58,8 en 2.59,9. In de 12e serie bleek echter dat het nog sneller kon. Jaap de Jager liet toen in zijn se rie tegen Franke uit Zierikzee 2.54,- voor zich afdrukken, maar ook dat zou niet snel genoeg zijn voor de zege. In een enerverende race kwamen in een der volgende series de latere winnaar de Kreek en Jaap de Roo tot de beste tijden voor deze afstand, nl. 2.45.4 er 2.49,8. De derde plaats bleek toe te ko men aan Kees de Jager met 2.52,1, een tijd welke hij bereikte in een race tegen zijn 54-jarige vader J. de Jager, die met 3.02.6 de 12e plaats bezette en veel jon geren achter zich liet. Het algemeen klassement na de 500 en 1500 m besliste wie tot de beste 12 be hoorden en dus mocht starten voor de 5000 m. In de eerste serie kwamen J. G. de Jager en H. de Ru tot matige tijden van rond 11 min. In de 2e serie met Rijn en Kools ging het al e®n halve minuut sneller en in de 3e serie bleek dat er nog wel een halve minuut af kon, want Jaap de Roo, die op deze afstand duidelijk de sterkste bleek over de Kreek, liet toen 9.47,7 voor zich afdruk ken, hetgeen 15 sec. sneller was dan zijn tegenstander. De 5e serie bracht echter voor deze afstand de verrassing, want de Zeeuws-Vlaming Lamers, die geval len was op de 1500 m en daardoor niet opvallend geklasseerd stond, draaide zijn rondjes in een uitstekend tempo, en wist zelfs zijn tegenstander. Franke, op enige meters na te dubbelen. Met 9.38,1 sloot hij zijn race af. Daarvoor hadden Deze opname toont G. de Kreek in volle actie tijdens de wedstrijden in Middel burg; op de weg naar de zege... m V-; Kees en Jaap de Jager uit Wolphaarts- dijk tijden gemaakt van 9.57,5 en 10.19,4, zodat de Jagers dit jaar geen enkele overwinning konden behalen. De laatste 5000 m race was de spannendste van de middag. Alhoewel geen snelle tijden werden genoteerd, gaven Piet van den Akker en Wim den Hamer elkaar geen duimbreed toe, zodat het to^ enige me ters voor de finish onduidelijk was wie zou gaan winnen. Met 0,1 sec. verschil won van den Akker. In het totaal klassement werd de Kreek (Rilland-Bath) le met 166.373 p., gevolgd door Jaap de Roo (Schore) met 166.870 p. De voornaamste uitslagen waren: 500 meter: 1 G. A. de Kreek 51,- sec.; 2 J. de Roo 51,5; 3 C. de Jager 52.-; 4 J. de Jager 52,3; 5 P. Rijn 53,1; 6 J. G. de Jager 53,5; 7 H. de Ru 53,6; 8 E. Franke 53,8; 9 P. A. Kools 53,9; 10 J. A. de Putter 54,3; 11 G. Lamers 54,6; 12 J. Lipjes 55,1. 1500 meter; 1 G. A. de Kreek 2.45,4; 2 J. de Roo 2.49,8; 3 C. de Jager 2.52,1; 4 J. de Jager 2.54,-; 5 P. Kools 2.56,8; J. van Hoeve 2.56,9; 7 P. Rijn 2.57.8; 8 G. Lamers 2.58,6 9 W. den Hamer 2.58,8; 10 P. v. d. Akker 2.59,9; 11 H. de Ru 3.00,9; 12 J. G. de Jager 3.02,6. 5000 meter: 1 G. Lamers 9.38,1; 2 J. de Roo 9.47,7; 3 J. L. de Jager 9.57,5; 4 G. A. de Kreek 10.02,4; 5 C. de Jager 10.19,4; 6 E. Francke 10.26,1; 7 P. Rijn 10.26,8; 8. P. A. Kools 10.32,7; 9 P. W. v. d. Akker 10.41,2; 10 W. den Hamer 10.41,3; 11 J. G. de Jager 10.56,8; 12 H. de Ru 11.04,7. Totaal: 1 G. A. DE KREEK 166.373 p.; 2 J. de Roo 166.870: 3 J. L. de Jager 171.250; 4 C. de Jager 171.307; 5 G. La mers 171.943: 6 P. Rijn 175.047; 7 P. A. Kools 176.103; 8 E. Franke 177.727; 9 J. de Jager 178.847; 10 P. v. d. Akker 179.487; 11 W. den Hamer 179.550; 12 H. de Ru 180.370. De barre weersomstandigheden zijn er de oorzaak van geworden dat de schaatswedstrijden om het kampioen schap van Terheyden moesten worden afgelast. De voor zaterdag vastgestelde wedstryden werden in eerste instantie al uitgesteld tot zondagmorgen om de baan in goede conditie te krygen. Ach teraf zullen de organisatoren wel spijt hebben dat men tot dit besluit is geko men, want toen kwam er uiteraard hele maal niets van schaatsen. Wanneer de stryd nu gestreden zal worden is nog niet bekend. Vanzelfsprekend zyn er ook dit week einde schaatswedstrijden geweest. Voor al in het noorden had men een behoor lijke agenda. De voornaamste resultaten waren in: FRIESLAND: Grietje Oosterhof uit Nijeholtpade veroverde de kortebaan- titel voor vrouwen in Leeuwarden. Jeen van den Berg, de populaire Friese on derwijzer verkeert weer in uitstekende vorm. Hij zegevierde in de wedstrijden om de gewestelijke titel langebaan. Sen satie was er tenslotte in Korte Zwaag waar het om de kortebaan-titel ging. Jan Heitbrink, Geert Regts en Arjen Dijkstra strijden momenteel fel om de Friese hegemonie. Regts en Heitbrink kwamen in de finale tegen elkaar uit waarbij Heitbrink ten val kwam. Spor tief stopte Regts. Bij het overrijden gin gen beiden praktisch gelijk over de fi nish. Bij een kamprit zou Regts de ti tel krijgen door zijn betere tijd. Tot ver- Sjoukje Dijkstra, de Europese en wereldkampioene kunstrijden, is zeer teleurgesteld in Davos aan gekomen waar zij tot eind januari zal verblijven om haar voorbe reiding voor de Europese en we reldkampioenschappen te vol tooien. Een van haar koffers, juist degene waarin haar demonstratie- en wedstrijdkostuums zaten, bleek onderweg uit de trein te zijn ont vreemd. Sjoukje, die uit Oberst- dorf kwam, had deze koffer in het gangpad gezet. Bij Landquart bemerkte ze plotseling dat koffer plus inhoud verdwenen waren. Sjoukjes schaatsen en een reserve kostuumpje waren gelukkig opge borgen in een andere koffer, zo dat zij haar training zal kunnen voortzetten. Toch is de wereld kampioene ernstig gehandicapt. In de koffer bevonden zich namelijk de kostuums, die Sjoukje bij de wereld- en Europese kampioen schappen in Cortina en Boedapest zou dragen. 'é^öi'l'aT; «rITI j de kortebaan titel voor mannen was voor Imp. E. Smit uit Kampen weggelegd. GRONINGEN: R. Kuipers uit Scheem- da mocht zich kortebaan-kampioen noe men. Het langebaankampioenschap was voor Koops uit Borger Compagnie weg gelegd. DRENTE: Tweeduizend toeschouwers zagen mevrouw Jantje Venekamp-Tien kamp Drents kortebaan-kampioene wor den; voor de vijfde maal eiste zij de hoogste eer voor zich op. Boele de Vries (Rolde) prolongeerde zijn kortebaan- titel. GELDERLAND: Ie^ Pfrommer-Lou- wers kwam voor de tweede maal als sterkste uit de bus om het langebaan kampioenschap. In het gevecht lange- als Bij de twaalf beste sportmeisjes van het jaar bevindt zich ook de Nederlandse, Europese en wereldkampioene kunstrij den Sjoukje Dijkstra. Het waren de Brit se sportjournalisten die haar tijdens een bijeenkomst in Londen de eer waardig keurden. De Britse journalisten kozen tot sportman van het jaar de Nieuwzee- lander Peter Snell, wereldrecordhouder op de mijl. De Russische hoogspringer Valeri Bru- mei, die bij soortgelijke verkiezingen in andere landen steeds de eerste plaats be zette. kreeg minder waardering bij de Britse journalisten. Hij moest genoegen nemen met een vijfde plaats. De Duitse combinatie Rudi Altig-Jun- kermann had zondagavond de leiding in de Zesdaagse van Keulen. 1 Altig-Junkermann (W.-Dld.) 462 p.; op één ronde: 2 Peter Post-Pfenninger (Ned.-Zwits.); 3 van Steenbergen-Lykke (Belg.-Den.) In de derde zesdaagse-nacht verbeterde Fibritz Pfenninger in een tijdrit over één ronde (166,66 m) het baanrecord en bracht het op 9 sec. De Zwitser bleef 0,2 sec. onder het oude record, waarvan de Luxemburger Lucien Gillen en de Ita liaan Fernando Terruzzi gezamenlijk hou der waren. baan kwam Meijering uit Arnhem nummer een voor de dag. NOORD-HOLLAND—UTRECHT: Nic Houter legde beslag op het kampioen schap van het gewest Noord-Holland Utrecht. Braber werd eigenaar van de titel kortebaan. VARIA: Wim de Graaff eindigde als eerste bij de wedstrijden om de gewes telijke titels van Zuid-Holland. De prijs ging echter naar Cees Jan Kroon die de 500 en 1500 meter op zijn naam bracht. De P. J. Adrian-beker van de NBVHS werd gewonnen door J. Halfweeg uit Wieringen. KNSB-KALENDER1 januari: Ooster- meer: nationale kortebaanwedstrijd voor vrouwen en Molentocht te Alblas- serdam. 2 en 3 januari: Groningen: kampioenschap van Nederland, lange baan heren 500, 1500, 5000 en 10.000 m. 2 januari: Nieuwe Niedorp: Nederlands kampioenschap schoonrijden paren: na tional e wedstrijd schoonrijden dames en heren; B-wedstrijd schoonrijden dames, heren en paren. 5 januari: Zenderen Ne derlands kampioenschap schoonrijden dames en heren. Nationale wedstrijden Dextrose tabl. ELMA Breda. Tel. 30183 In het elftal van de oud-internationals, dat nieuwsjaarsdag de traditionele wed strijd tegen H.F.C. speelt, is een wijzi ging gekomen. Cor van.der Hart (Fortuna '54) komt niet naar de Spanjaardslaan. Hij zal als spil worden vervangen door Jan van Schijndel (S.V.V.), die als linkshalf stond opgesteld. Diens plaats wordt nu ingeno men door Arie de Vroet (Feijenoord), oorspronkelijk linksbuiten. Guus Drager (Ajax) bezet nu de linksbuitenplaats. Midden tussen het sportnieuws kijkt u hier vandaag aan de man, die gedurende een lange reeks van jaren dit nieuws gebrouwen heefr. We tonen hem nu eindelijk eens, omdat hij afscheid van ons en van u neemt. De jaren staan voor nie mand stil en als ze het getal van 65 hebben bereikt, betekent dat voor de meesten in onze gecivili seerde samenleving, dat men „op pensioen" gaat. Dat doet nu ook Adriaan Veraart, onze sportredac teur. Het lot scheen hem tot iets anders voorbestemd te hebben. Zijn vader had in Bergen op Zoom een bekende slagers zaak en wat lag meer voor de hand dan dat hij in dit bedrijf de opvolger zou worden? Na beëindiging der mobilisatie kwam hij dan ook in die zaak. Maar reeds toen hij 17 jaar was, had er zich iets anders in hem geopenbaard. De schrijf- koorts kreeg hem te pakken en ook de liefde voor sport en litteratuur. Het blad van de Vrijwillige Landstorm, de Sport kroniek, de Sportecho, de plaatselijke bladen Zoom en Avondster plaatsten gaarne zijn penneprodukten. De schrijver A. M. de Jong, de teke naar George van Raamsdonck, de Berg se schilder Janus Sio werden zijn goede vrienden. Ook organisatorisch toonde nij zijn talenten. Hij zette Kanaalzwemtoch ten op touw o.a. van Alex Bakker en een internationaal wielercriterium. Hij was verscheidene jaren voorzitter van Dos- ko. dat in die tijd tot de eerste klas kon (Frankrijk); 9. Sony Liston, boksenI opklimmen; hij was een van de stuwers schoonrijden voor paren; b-wedstrijd I (Verenigde Staten)10. Larisa Latynina, bij de grote en succesrijke expositie schoonrijden dames, heren en paren. 'turnen (Sovjet-Unie). D.I.R.A.G.O. Inmiddel kreeg de journa- De Russische hoogspringer Valeri Brumel is door 13 internationale pers bureau's gekozen tot de beste sportman van het jaar 1962. Het Bulgaarse persbureau B.T.A. had 10 communistische en 6 Westerse bureaus verzocht een lijst in te zenden met de naar hun mening beste sport lieden van 1962. De volgende 10 sportlieden bleken ten slotte de beste van 1962 1. Valeri Brumel, atletiek (Sovjet-Unie); 2. Dawn Fraser, zwemmen (Australië); 3. Penti Nikkula, atletiek (Finland); 4. Peter Snell. atletiek (Nieuw Zeeland); 5. Rod Laver, tennis (Australië); 6. Pele, voet bal (Brazilië); 7. Tamara Press, atletiek (Sovjet-Unie); 8. Michel Jazy, atletiek De 33-jarige Britse autocoureur Graham Hill is als eerste geëindigd op het circuit van East London in Zuid-Afrika. Hij werd hierdoor winnaar van de Zuidafrikaanse Gr. Prix en wereldkampioen 1962 omdat de wedstrijd van East Lon don de laatste van het seizoen was. Hills voornaamste tegenstander, de Schot Jim Clark, had zich moeten terugtrekken. De Nieuwzeelander Bruce Mc Laren eindigde in de Grote Prijs van Zuid-Afrika op de tweede plaats, gevolgd door Tony Maggs, Zuid-Afrika, als derde. Het is een dramatische race gewor den. Voor de wereldtitel kwamen nog Het geschil tussen de beide Amerikaanse atletiekbonden, de universitaire NCAA cn de nationale AAU, dreigt te ontaarden in een woordenstrijd zonder einde. Nauwelijks heeft de universitaire sport bond laten weten dat deze organisatie het voorstel van president Kennedy om generaal Mac Arthur te laten bemiddelen van harte toegejuicht, of de nationale atletiekfederatie verklaarde niet met de NCAA aan één tafel te willen zitten, om dat men deze bond niet beschouwd als „de andere partij" in het geschil. Wij kunnen ons niet laten beïnvloeden door de handelwijze van een organisatie, die niet officieel erkend is en die niets anders is dan een schepping van een paar ontevreden trainers", aldus kolonel Do nald Hill, secretaris-generaal van de AAU. De AAU, die overdigens haar definitie ve standpunt pas bekend zal maken na dat het voorstel van de president door het dertig leden tellende bestuur is be sproken, weigert volgens kolonel Hill op voet van gelijkheid te worden behan deld met de universitaire sporbond. De beslissingswedstrijd tussen Portugal en Bulgarije, voor de achtste finales van het toenooi om de Europese beker voor landenteams, zal woensdag 23 januari worden gespeeld. Ten aanzien van de datum hebben beide voetbalbonden over eenstemming bereikt, ten aanzien van de plaats waar gespeeld zal worden nog niet. De Portugezen hebben aan de Bulgaar se voetbalbond voorgesteld de ontmoe ting in Frankfort, Parijs of Rotterdam te houden. Indien de bonden niet tot over eenstemming komen zal het bestuur van de Europese Voetbal Unie (U.E.F.A.) een speelveld aanwijzen. De Amerikaanse atletiekbond heeft de steun van de internationale zusterorgan- saties en zal voortgaan de voorschriften na te komen zoals die zijn opgesteld door de internationale atletiekfederatie ((de IAAF). Zij legt er de nadruk op dat de NCAA alle verantwoordelijkheid zal dra gen voor de sancies, die de AAU zal ne men tegen de jonge en „onschuldige' Amerikaanse atleten, die deelnemen aan wedstrijden georganiseerd door de NCAA en die niet zijn erkend door de AAU. De technische eommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond heeft bekend gemaakt dat de vol gende rijders in aanmerking komen om uit te komen in de Nederlandse kam pioenschappen lange baan, welke op 2 en 3 januari a.s. in Groningen worden gehouden en waarvoor maximaal 24 plaatsen beschikbaar zijn Jeen van der Berg, J. H. Koops, L. Meyering, C. J. Kroon, N. Houter, G. A. de Kreek, R. Liebrechts, C. Meeuwisse, A. Zee, J. Wester, P. Nottet, C. van Dri- chem, K. Renes, G. Karstens, J. Half- waag, J. Hopman, J. Hoorneman en A. Boers. Volgens het reglement zijn tot deelne ming gerechtigd de gewestelijke kam pioenen plus de snelsten op de 1500 me ter van dit seizoen. De K.N.S.B. heeft voorts een telegram gestuurd naar Henk van der Grift in Fa- gernes met het verzoek terug te keren naar Nederland om present te zijn bij de nationale kampioenschappen. Tot op heden is van de oud-wereldkampioen echter nog geen antwoord ontvangen. De internationale Kunstrijfederatie heeft de Westduitse IJsbond geen toe stemming gegeven het wereldkampioen schap kunstrijden 1964 in twee verschil lende plaatsen te doen houden. De Duit sers hadden voorgesteld het ijsdansen en het kunstrijden heren te laten plaats vinden in Oberstdorf en de overige de len van het programma in Garmisch Partenkirchen. De internationale federa tie is echter van mening dat de wereld kampioenschappen in één plaats dienen te worden gehouden. slechts twee rijders in aanmerking Graham Hill en zijn landgenoot Jimmy Clark, die met een Lotus reed. De enige kans dat Hill het kampioen schap ontging lag in een overwinning van Clark. Zou Clark de Grote Prijs van Zuid-Afrika niet winnen dan was Hill zelfs als hij uitviel zeker van het wereldkampioenschap der coureurs. Jimmy Clark heeft 62 van de 82 ron den laten zien dat hij momenteel sterker rijdt dan zijn grote rivaal. Vanaf de start had de Lotus van Clark, snelste in de training, de leiding. Het was voor de 80.000 toeschouwers langs het 3900 meter lange circuit van East London al snel duidelijk: Jimmy Clark zou gaan tonen dat zijn recente successenreeks geen toeval was. Evenals in de Grote Prijs van Amerika zou hij Graham Hill halverwege het seizoen al gedoodverfd als de nieuwe wereldkampioen achter zich laten. In die 62e ronde sloeg het noodlot ech ter wreed toe. In de scherpe beacon- bocht gebeurde het. De Lotus verloor olie. Een halve minuut lag Clark voor op Graham Hill. Nog voordat de ont goochelde Clark de pits bereikt had, was de BRM hem al gepasseerd. Volkomen verslagen reed de Brit zijn bolide van de baan. Geen moment kwam Graham Hill nog in gevaar. Weliswaar liep de Cooper van Bruce MacLaren iets op de Brit in. Toen de finish-vlag viel was het verschil tussen de winnaar en achtervolger Mac Laren nog bijna een volle minuut. De strijd om de titel was beslist: de man die op 23-jarige leeftijd voor het eerst achter het stuur van een auto zat had op zijn 33e jaar het wereldkampienschap der coureurs veroverd! Carel Godin de Beaufort, de coureur uit Maarsbergen, heeft zich niet laten verleiden tot prestige-duels. Met zijn vier cilinder Porsche moest hij met een plaats in de achterhoede van het aan vankelijk 17 wagens tellende veld tevre den zijn. Zeven bolides haalden de finish niet. „Careltje" werd tiende en laatste. De uitslag van deze eerste Grote Prijs van Zuid-Afrika tellend voor het wereld kampioenschap der coureurs (formule 1- wagens) luidt: 1 Graham Hill (G.B.) met BRM de 82 ronden (320 km) in 2 uur 8 min. 3.3 sec. (gem. 149,3 km p. u.), 2 Bruce McLaren (Nw. Zeel.), 3 Tony Maggs (Z.-Afr.), 4 Jack Brabham (Austr. 5 Innes Ireland (G.B.), 6 Neville Lederle (Z.-Afr.). Snelste ronde: Jimmy Clark (G.B.) met Lotus de 3,9 km in 1 min. 31 sec. (gem. 140 km p. u.). De eindstand van de competitie om de wereldtitel: 1 en wereldkampioen Graham Hill (G.B.) 42 pnt., 2 Jimmy Clark (G.B.) 30 pnt., 3 Bruce MacLaren (Nw. Zeel.) 27 pnt., 4 John Surtees (G. B.) 19 pnt., 5 Dan Gurney (V.S.) 15 pnt., 6 Phil Hill (V.S.) 14 pnt., 7 Tony Maggs (Z.-Afr.) 13 pnt., 8 Richie Ginther (V.S.) 10 pnt. Carel Godin de Beaufort, de eerste Nederlandse coureur die punten voor de wereldtitel veroverde, deelt met de Brit Innes Ireland de zestiende plaats in de eindrangschikking. GRAHAM HILL ...kroon op het werk... ADRIAAN VERAART journalist in hart en nieren listiek hem voorgoed in haar greep. Via een correspondentschap van „De Tele graaf" kwam hij in 1929 bij het Dagblad van Noordbrabant, eerst als redacteur van het bijkantoor Bergen op Zoom. In 1937 werd hij sportredacteur in Breda en een jaar later kwam hij in Utrecht als cen traal sportredacteur voor de Neerlandia- bladen. Na de bevrijding was hij mede oprichter van het weekblad „Sportwereld dat hij tot 1947 als hoofdredacteur leid de. Toen keerde hij terug naar de dag bladjournalistiek, eerst als redacteur van het Stern-bijkantoor te Roosendaal, daar na als sportredacteur te Breda, terwijl hij ook enige iaren de algemene Ooster- houtse berichtgeving verzorgde. Het or ganisatieleven kreeg eveneens zijn krach tige steun. In zijn Utrechtse jaren was hij voorzitter van de Utrechtse Sportpers. Na de oorlog heeft hij de organisatie van de katholieke journalisten (K.N.J.K.) ijverig gediend als afdelingsbestuurslid en als Kringraadslid. Rijke ervaring Deze summiere opsomming van feiten getuigt van een rijk gevuld en arbeidzaam leven in dienst van de journalistiek en de sport. Veraart heeft met zijn brede stijl en zijn vindingrijk woordgebruik de opgang van voetbalsterren en wielergro- ten uit onze gewesten begeleid en ge stuwd. Hij heeft in talrijke lezersscharen de liefde en belangstelling voor de sport doen groeien in de overtuiging, dat hij daarmee ook de lichamelijke en geeste lijke volksgezondheid diende. We willen hem daarvoor gaarne onze hulde brengen. En tevens zijn alle mede leden van de redactie dankbaar jegens hem gestemd wegens zijn kameraadschap zijn onverbloemde openhartigheid het kon wel eens botsen, maar er bleef nooit iets van hangen zijn bereidwilligheid om jongeren steeds te doen leren van zijn ryke ervaring. Ieder, die Veraart als journalist, als ijveraar voor de sport en als.mens ge kend heeft, zal hem bij het afsluiten van een grote loopbaan zeker de allerbeste wensen meegeven. Wensen voor een nog langdurige periode van gezondheid en voldoening in een bestaan dat niet lan ger door de jacht van het krantebedrijf wordt gestempeld. We zeggen het maar op zijn Bergs: Arjaon, ou-doe! In Hastings zijn een aantal afgebroken partijen van het internationaal schaak toernooi, dat daar wordt gehouden, uit gespeeld. De resultaten: Tan (Ind.)Gligoric (Zd.-Sl.) i/2-%; Alexander (G.B.)-Kotov (Rusl.) i/2-%; Marovic (Zd.-Sl.)-Littla- wood (G.B.) 1/2-%; Van Seters (Belg.)- Symlov (Rusl.) Voor de derde ronde werden voorts gespeeld Gligoric-Marovic V2A6. Clarke (G.B.)van Seters 1/2-% DE BELG Marcel Vandewattyne heeft in Rabat een internationale cross ge wonnen voor de Marokkaan Bouchta en zijn landgenoot Gaston Roelants, Europees kampioen steeple-chase op de 3000 meter. drukke stand, omtrek station, leegkomend, met verhuurde bovenwoning, 21.200.-. Makelaars van den Berg Co., Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda telefoon 24421. Voor direct gevraagd Bekendheid op gebied van radio en t.v. strekt tot aan beveling. Loon nader over een te komen. Eventueel net te woning beschikbaar. FA. BOGAARTS Dinteloord Laat uw bestaande brillenglazen door ons ontspiegelen. Een grote verbetering bij het ZIEN in de duisternis of bij het kijken naar de TELE VISIE. Eindstraat 13 Breda VRAAGT Gratis busvervoer naar Roosendaal, Gratis bedrijfskleding bij indiensttreding, Vakantietoeslag en winstuitkerng, Verdubbeling jeugdspaargeld, 45-urige werkweek - vrije zaterdag. INLICHTINGEN GOES: woensdag 2 januari a.s. in Café-Restaurant „de Landbouw", Grote Markt 38, 's avonds van 8.00 uur tot 9.00 uur. FABRIEK ROOSENDAAL afd. Personeelzaken, Zwaanhoefstraat 2.

de Stem | 1962 | | pagina 7