17 n totems TONNEN SNEEUW WACHTEN OP U Ongemak bedierf voor veler laatste weekend van 62 Busdiensten vielen uit, treinen met vertraging nu uw Koning Leopold: Bespaar mij lastercampagnes N.T.S. ZIT ZONDER MUSICI Sensatiepers verspreidde geruchten Paus van man 't jaar Weer jong opnieuw senbank I EN ZN. N.V. rerstraten A. SCHALKENS Sultan van Broenei voor Maleisië Bezorgers in de narigheid Betaal per kwartaal! Hotel ,DE VIER EMMERS' J ED. ROBIJN-Kalle en Zn. [Autoverhuur, Rijwielhandel huishoudelijke artikelen reparatie I wensen allen een zalig [Nieuwjaar. IJzendijke 1963. J. P. v. Sorgen A. WEEMAES- idijke DAGBLAD VOOR ZEELAND Pater v. d. Meer de Walcheren ernstig ziek MIKPUNT VAN VERDACHTMAKINGEN Rustig weer In vrede leven Time: Wrak van Frans vliegtuig nog niet bereikt 1 of 13 belletjes? VIII jaar voor de tiende i garnalenkoningin met dat niet alleen de in- ekers van heinde en ver Landpoortstraat IJzendijke [A. Rijpers, wenst vrienden, [bekenden en clientèle Z. N. IP. DE SMET-Cornelis, br.- I cn banketbakkerij, IJzendij- I ke. Aan allen een Z.N. Elektra Radio Televisie Grammofoonplaten IJzendijke GELUKKIG NIEUWJAAR CH. STURM-DE KEIZER Brood- en Banketbakkerij IJzendijke Aan allen EEN GELUKKIG EN ZALIG NIEUWJAAR. J.B. DE SUTTER Sinack, IJzendijke, brood- en bank. bakk. ook kruid.w. Z.N. VARIN'S LADDERBEDRIJF IJzendijke Aan vrienden er cliëntèle een ZALIG NIEUWJAAR. Wij wensen allen een GELUKKIG NIEUWJAAR DE VETH'S OLIEHANDEL Boulevard 9 IJzendijke. de schepper Slagerij IJzendyke Aan cliënten, familie en vrienden een zalig en GELUKKIG NIEUWJAAR J. V.D. WIJNKEL-Ceelaert, r.-k. koster wenst allen een Zalig Nieuwjaar. A.J. WILLEMSEN Slagerij, Nassaustr. 15. IJ zendijke. Z.N. KT 6 ieuw jaar EXPORT INES - TRACTOREN AXEL: 01155-9-7 7 levensmiddelen IJKE ION 329 Zonen Loondorsbedrijf Oud Ferdinandusdijk 9 St.-Jansteen Telefoon 2547 wenst cliënten, familie en bekenden een Zalig Nieuwjaar Fa. J. J SERRARENS en Zn. Landbouwmechanisatie- bedrijf Absdale, wenst fam., vrienden en cliëntèle een ZALIG NIEUWJAAR 103e JAARGANG No. 24169 .uur God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 MAANDAG 31 DECEMBER 1962 Abonnementsprijs 1 8,05 per kwartaal, excl. 1 0,20 incasso; f 9.25 per post excl. f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: ÏJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuvstraat WILDE, WITTE DEMON RAASDE OVER ONS LAND In verband met nieuwjaarsdag zal ons eerstvolgend nummer op woensdag 2 januari verschij nen. Directie Dagblad De Stem De winter is zaterdag en zondag als een demon over Nederland getrokken. Het is h dit gedeelte van een Europese sneeuwtournee woest toegegaan. Nu het ergste gewei voorhij is staat men in geheel het land voor de weinig opwekkende taak om tonner en tonnen sneeuw te verwijderen een werk waarmee men in ons deel van het lam' gisteravond al kon beginnendoch waarmee de Groningers vandaag pas een aanvan kunnen maken. De sneeuwstorm trok namelijk in noordelijke richting over ons lam' weg. Gelukkig had deze weekendgril van ons klimaat geen al te dramatische gevolgen Grote ongelukken zijn niet gemeld maar het ongemak was overal bijzonder groot Den Haag was gisteren uitgestorven en volgens de verkeerspolitie was het de zondag met de minste ongelukken sedert vele jaren. De automobilisten konden amper rijden. De sultan van Broenei, sir Omar Ali Saifoeddin, heeft besloten zich aan te sluiten bij de voorgestelde federatie van Maleisië, aldus zegslieden uit zijn paleis. Het besluit hiertoe zou zijn genomen na besprekingen tussen de sultan en zijn adviseurs. Verwacht wordt dat het besluit begin volgend jaar zal worden bekendgemaakt en dat de sultan volgende maand een bezoek zal brengen aan de premier van de Malayaanse federatie, Tengkoe Abdoel Rahman, voor de bespreking van de rol van Broenei in het toekom stige Maleisië. EEN ONBEKENDE heeft drie ton ge schonken aan het Britse Hammersmith- ziekenhuis, dat hierdoor zijn chirur gische research, welke gestaakt moest worden wegens geldgebrek, kan voort zetten. HET GEBALSEMDE lijk van Lenin heeft gedurende de oorlogsjaren op een veilige plaats buiten het mausoleum in Moskou gelegen. Een Russische krant onthulde dit onbekende feit. WLADIMIR Lomonosov, een totnutoe on bekende partijfunctionaris, is benoemd tot hoofd van een nieuw Sovjet-orgaan, dat de zaken betreffende centraal-Azië beheert. Vele bekende partijbonzen zijn bij deze belangrijke benoeming gepas seerd. Waarnemers menen, dat Kroest- jev hun onderlinge naijver, door Lomo nosov te benoemen, heeft getorpedeerd. IN VERVIERS (België) heeft een ver woestende brand gewoed in een veem, waar ongeveer 32000 ton ruwe wol lag opgeslagen. De schade beloopt 35 mil joen gulden. De brand duurde een hele dag. Er vielen geen slachtoffers. EEN HERDERSHOND in Naaldwijk heeft zaterdag drie mensen gebeten. De politie wist na een opwindende jacht het dier dood te schieten. Het kadaver is onderzocht om uit te maken of het dier dol was. Het bleek niet het geval te zijn. MARINER II heeft niets onthuld over de aanwezigheid van water en een ge lijkmatige temperatuur op Venus. Daar uit volgt dat men nu nog niet weet of er menselijk leven op de planeet kan bestaan. Oostelijk Flevoland, de nieuwe IJsselmeerpolder, werd ons gisteravond be schreven als klein Alaska". De witte woestijn lag doodstil onder een grauwe hemel die nóg meer sneeuw beloofde. Het enige wat er bewoog icas een dood enkele autobus, die het weer trotseerde. En overal verkleumde en verhonge rende vogels. Vandaag gaan de Flevolanders voeren. De sneeuwjacht blies in Scheveningen kortsluiting in een transformatorhuisje en zette de badplaats zonder licht (en zonder straalkacheltjes). Op tal van plaatsen deden zich zulke incidenten voor. Vastgevroren sloten van autoportieren, huisdeuren die niet meer open of dicht gingen, maar deze kleine rampen waren wel om te ver dragen. doortuffen Men mocht wel. even (maar vlug, anders waaide hij weg zijn hoed af nemen voor de honderden buschauf feurs in het gehele land, die gisteren spoorwegen De treinen hebben gisteren met ver traging gereden, die in de loop van de dag, vooral voor de lijnen naar het noorden, opliepen tot bijna een uur. De verbinding tussen Rotterdam en Amster dam werd via de ,,oude lijn" Haarlem Jueiaen geleid. Er werden echter geen diensten gestaakt, maar heel wat reizigers zijn vannacht pas thuisge komen. Aan de sneeuwploegen heeft het niet gelegen. Zij waren permanent in touw. scheepvaart De binnenscheepvaart heeft vooral last van drijf ijs. Een ijsbreker moest zater dag een tweetal scheepjes „Pax" en Zwaluw" bevrijden uit het ijs van het IJsselmeer. Het liep allemaal goed af. In Limburg ligt de scheepvaart grotendeels stil. De veerdiensten over de grote rivieren werden goeddeels ge staakt. Terschelling en Vlieland waren zaterdag geïsoleerd, werden zondag morgen weer verlost, maar -raakten gisteravond opnieuw in de eenzame op sluiting. De veerdienst Texel Den Helder liet het bij twee tochten vice- versa. luchtvaart Sinds gistermorgen elf uur was er op Schiphol geen luchtverkeer meer. De startbanen waren wel bruikbaar, "doch de vliegvelden in Europa die door de meeste machines moeten worden aan gedaan zaten dicht van de mist. Er worden aan de lopende band vluchten geannuleerd. Gisteravond streken er, ondanks de sneeuwjacht, nog enkele vliegtuigen neer en er vertrok een K.L.M.-machine naar New York. Pre- Omdat er vandaag nog van alles op cies vol£ens de dienstregeling tegen beter weten in toch hun diensten hebben gereden of beter gegleden voor de spoormannen en voor de wegen wachters, politie-agenten en andere figuren die ten algemene nutte de sneeuwstorm trotseerden. Incidenteel moesten echter heel wat busdiensten worden gestaakt. De buitenlijnen waren, vooral in de kustprovincies, soms onbe rijdbaar omdat er sneeuwbanken van een meter hoog over de wegen lagen. Limburg en ETabant kregen daarbij op de koop toe nog met ijzel te kampen. duintjes Het Friese landschap werd gister avond opeens verblijd met de aanwinst van talloze sneeuwduintjes. Er viel niet tegen te pekelen of te scheppen en dus vielen de busdiensten al vrij snel uit. In Overijssel had men de meevaller dat de felle wind de grote wegen schoon- blies. Noord-Holland daarentegen zat, met uitzondering van één lijn, helemaal zonder busvervoer. de wegen kan gebeuren zal de N.C.R.V. via Hilversum I vijf sneeuwberichten uitzenden en wel om 7.45, 13 15, 17.15 20.00 en 22.15 uur. bezorgdiensten Vandaag moet u niet al te vast rekenen jp de tijdige komst van bakker, melk- Zo tornden de weinigen, die op zondag genoodzaakt waren de straat op te gaantegen de bijtende ooster-sneeuw storm op... boer, postbode, krantenbezorger of groenteman. In verschillende steden hebben de bezorgers van allerlei goede ren al bekendgemaakt dat „huis-aan huis" er niet bij is. De melkboeren en bakkers in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Haarlem zullen moelijk begaan gaanbare wijken mijden, maar hun kar ren zullen op strategische punten opge steld worden. Het publiek wordt dan uitgenodigd zelf naar de oase te komen. ongelukken De winter heeft in ons land helaas ook dodelijke slachtoffers geëist. In Oudehorne (Friesland) viel een tien jarig meisje zo lelijk op het ijs dat zij aan de gevolgen overleed. In Coevorden zakte een 21-jarige jongenman door het ijs. Ook hij kwam om het leven. de vogels De organisaties voor dieren- en vogel bescherming roepen ieders medewerking in om de vogels door deze tortuur heen te helpen. Water hoeft men niet neer te zetten want vogels eten sneeuw als zij dorst hebben. Maar brood op een schoongeschept stukje grond of op een met stenen verzwaarde krant kan hun leven redden. In Londen was een reiger zo uitgeput dat hij neerstreek op de schouder van een vrouw die aan het winkelen was. De politie bracht de vogel naar een dierenkliniek. schip vergaan Zaterdag werden berichten ontvangen dat een Nederlandse kustvaarder bij de Engelse zuidkust was vergaan. Er is aan onze abonnees De abnormale weersomstandig heden kunnen er oorzaak van zijn dat ons blad vandaag en wellicht ook volgende dagen op bepaalde plaatsen slechts met kleinere of grotere vertraging kan worden be zorgd. Voor de gevallen waarin zich dit zou voordoen, vragen wij bij voorbaat begrip van onze abonnees. Directie Dagblad De Stem t Weersverwachting medegedeeld door t het K.N.M.I.. geldig tot vanavond: J J Op de meeste plaatsen geen neerslag t van betekenis en lichte vorst. Zwak- ke tot matige oostelijke wind. maar J in het zuiden en midden van het land t 4 aanvankelijk weinig wind en plaatse- 0 lyk mist. 0 0 Ukkel verwacht: Temperaturen om J J net vriespunt. Mistig tot helder weer J t met matige oostelijke wind. i 0 Vandaag: zon onder 16.38 uur. Maan 0 0 onder 22.02 uur. J Morgen: zon op 8.48 uur. onder 16.39 t «ur. Maan op 12.08 uur, onder 23.20 t 0 uur. 0 t Woensdag: zon op 8.48 uur. Maan on- der 0.39 uur. J (Eigen nieuwsdienst) De bekende benedictijner monnik pater Pieter van der Meer de Walcheren is gisterenmorgen plotseling zeer ernstig ziek aangetroffen. De behandelende dok ter W. Roks uit Oosterhout achtte de toestand van pater Van der Meer zorgwekkend". Om elf uur gisterenmorgen heeft dom Mahler, abt van de St.-Paulus abdij, dom Pieter de sacramenten der zieken toegediend. Later op de dag heeft een onderzoek uitgewezen dat pater Van der Meer aan een zware longontsteking lijdt. De ziekte is erg plotseling opgetre den. De plechtigheid met Kerstmis heeft de 82-jarige monnik nog normaal mee gevierd en zelfs zaterdag was van een ziekte nog niets te merken. Hij was nog vol grappen tegenover zijn mede broeders. Juist gisteren heeft mgr. G. de Vet de St.-Paulusabdij bezocht om sub diakens te wijden. Koning Leopold van België heeft de pers de volgende verklaring doen toekomen: „Sedert 1951 is mijn gedragsregel steeds geweest, mij afzijdig te hou den van het openbare en officiële leven, zonder daarom de gelegen heden te verzuimen, mijn ervaring inzake bepaalde wetenschappelijke kwesties en mijn mogelijkheden aangaande zekere menselijke con tacten in dienst te stellen van mijn land, voor welks vrede en voor spoed ik mij in het verleden de zwaarste offers heb getroost." „In ruil daarvoor meende ik normaal de vrede en de bescherming te mogen genieten, die onze gebruiken en onze democratische wetten aan de particuliere persoon verlenen, en zo meende ik in het bijzonder voortaan tegen bepaalde lastercampagnes beschermd te zullen zijn. „Zoals gij weet. is deze hoop voort durend ijdei gebleken. Speciaal sinds enkele weken heeft de op schandaal be luste pers, weldra gevolgd door som mige belangrijke organen van de buiten landse pers, naar aanleiding van mijn afwezigheid, die nochtans haar ver klaring vond ir\ een studiereis ir het Braziliaanse Amazonegebied, terwijl mijn vrouw en mijn kinderen in onze residentie te Argenteui] vertoefden, tegen mijzelf en mijn gezin een onge hoord hevige campagne ontketend en over mijn privé-leven de meest be ledigende en schandalige geruchten verspreid. „Tot dusver heb ik gezwegen. Thans echter, wegens het byzonder hatelijke karakter van de huidige campagne en aangezien geen enkele gezaghebbende stem zich spontaan in het openbaar heeft doen horen om de snoodheid en het ondulbaar karakter van dergelijke aanslagen op de eer van een familie aan de kaak te stellen, zie ik my dringend genoopt mijn terughoudend heid te laten varen. „Sedert meer dan 20 jaar heeft mijn echtgenote mijn wel en wee gedeeld, dank zij haar heb ik een tehuis weerge vonden. Zij heeft mij geholpen om de kinderen die mij door koningin Astrid waren nagelaten op te voeden en zij heeft zich aan hen gewijd met een over gave en een tederheid die van hen ge maakt hebben wat zij thans zijn. „Nu die taak eenmaal vervuld is heb ben mijn vrouw en ikzelf geen andere wens dan in vrede te leven, in de intimiteit van onze huiselijke kring te Argenteuil en ons te wijden aan werken van wetenschappelijke, filantropische en sociale aard, waarvoor wij een grote belangstelling koesteren. „Ik verwacht niet dat die persoonlijke en schandalige aanvallen nu plotseling en voorgoed zullen ophouden, maar het was mijn plicht deze verklaring open baar te maken. Ik was dat verplicht aan mijn eigen eer, aan die van myn koning leopold mikpunt van laster echtgenote en van mijn kinderen en aan die van mijn ganse familie. Ik was dat ook verplicht aan alle rechtgeaarde mensen, die de eerbied voor de persoon en het privé-leven nog steeds boven eventuele meningsverschillen plaatsen. echter ondanks grondig onderzoek, geen enkel spoor van een scheepsramp ge vonden. buitenland Uit geheel west-Europa komen berich ten over ontwrichting van het verkeer als gevolg van sneeuw, ijzel of ijsgang. In Engeland stikten twee mensen, die de nacht in een ingesneeuwde auto had den doorgebracht. Het vee wordt met behulp van helikopters gevoederd. In Frankrijk en België zijn de wegen spie gelglad geweest. Bij Oostende noteerde men veertig aanglijdingen. Parijs was ook een ijsbaan. In zuid-Duitsland schoot het kwik van 20 tot 1 graad boven nul omhoog. Dit gebeurde binnen enkele uren. De 81-jarige paus Joannes XXIII is door het Amerikaanse weekblad „Time" uitgeroepen tot „man van het jaar". Het was voor het eerst dat een kerkelijke autoriteiter door Time is aangewezen, sedert het blad in 1927 met deze traditie begon. Time zegt dat de paus, ideeën en krachten in beweging heeft gezet welke niet alleen van invloed zullen zyn op rooms-katholieken, niet al leen op christenen, doch ook op de zich steeds uitbreidende wereldbe volking, lang nadat Cuba weer vrij is geworden en India niet meer wordt aangevallen. Het vorig jaar wees Time presi dent Kennedy aan als man van het jaar. Het is vooral Wim Kan geweest die ons de laatste jaren de betrekkelijk heid van Oud en Nieuw duidelijk heeft leren aanvoelen. Eigenlijk stond het al in de tekeningen die gewoon lijk in deze dagen in de kranten ver schijnen: een oude heer met lange baard, kennelijk moe en uitgeleefd, gaat heen terwijl juist een baby, ge luierd, binnen komt. Er staat dan zo iets onder van: ,,Ik hoop dat het jou beter vergaat dan mij". En er wordt bijgedacht: „maar dat zal we] niet Die pasgeboren baby zal volgend jaar op zijn beurt even oud en afgeleefd de prent weer uitgaan. Heeft het wel zin om vanuit deze levenswijsheid elkaar nog een Zalig Nieuwjaar toe te wensen? Ik meen van wel. Ik denk dat het een zeer be denkelijk teken zou zijn als we dat niet meer deden .Ik bedoel hiermee niet het hoffelijke gebaar als zoda nig. Och, daar hebben we zo weinig aan. Wat heb je aan de mensen die langs de deur komen om je een voor spoedig nieuwjaar te wensen; of aan zakenlui die je met een „beleefd aan bevelend" alleen maar als cliëntèle zien? Nee, ik bedoel hiermee de wel gemeende, van vriend tot vriend uit gesproken heilwensen voor wéér een heel jaar. Als dit niet meer gebeurt, is de wereld oud en versleten. Wie jeugdig is ziet in het komende weer kansen voor geluk en voorspoed. Jong is hij die bij de ruïne al de mogelijk heden van een verbeterde nieuwbouw staat te berekenen. Jong is een Joan nes XXIII die een nieuw Pinksteren verwacht; jong is een Cardijn die vertrouwen heeft in een hele wereld van jongelui. En beiden zijn de 80 al gepasseerd. Jong is hij die niet met een bang hart, maar met vertrouwen het nieuwe jaar begroet. „Maakt u niet bezorgd voor de dag van morgen, want de dag van morgen zorgt voor zichzelf. Elke dag heeft genoeg aan zijn eigen leed" (Mt. 6 34). Er zullen inderdaad weer ongelukken gebeuren. De kranten zullen ook in 1963 weer ziekten en rampen vermelden. Politici zullen weer spelen met dreigementen. Er zullen schandaaltjes zijn en delicten. We zullen weer angst en vrees, droef heid en pijn moeten verwerken. Maar we rekenen ook op hartverwarmend nieuws, op uitingen van goedheid en waarachtige liefde, op hoopvolle ini tiatieven en verrassende vernieuwin gen, op heel veel dat ons leven in 1963 weer zinvol zal maken en waard om méé te beleven. Het jaar is weer jong. In het kas boek zijn de bladzijden nog maagde lijk. Op beide zijden, die van inkom sten en die van uitgaven, zal weer ge schreven worden. Bij een „Zalig Nieuwjaar" rekenen we al een jaar vooruit op een batig saldo. En dan ken daarbij God dat Hij ons de kans daartoe weer gegeven heeft. Hij heeft ons opnieuw jong gemaakt. KAPELAAN S-s. De leden van de Nederlandse toonkunstenaarsbond hebben be sloten om na vandaag geen mede werking meer te verlenen aan op namen en/of uitzendingen van de NTS en haar componenten. De bond heeft hiertoe besloten omdat de N.T.S.naar zij meent, in gebreke is gebleven waar het de vandaag af lopende tariefafspraak met de musici betreft. De N.T.S. heeft over dit vraag stuk in de loop van de laatste vijf maanden slechts één bespreking ge houden. Het aantal musici dat het laat afweten beloopt ongeveer achthonderd. Zij ver langen een normale tussen partijen gesloten overeenkomst en niet, zoals totdusverre, een verbintenis waarvan de voorwaarden eenzijdig door de N.T.S. worden vastgelegd. Door dit besluit wordt o.a. het Song festival op losse schroeven gezet, even als de grotere amusementsuitzendingen. De N.T.S. deelde mee, dat van grieven bij de musici nauwelijks iets bekend was. De katholieke bond van musici en artiesten heeft zich niet bij de meerder heid der collegae willen aansluiten, aan gezien deze bond meent dat de N.T.S. in deze kwestie met de rug tegen de muur vecht. MET FEESTMASKERS voor het gezicht hebben vier gewapende lieden zaterdag een Parijse juwelier voor ruim 1 mil joen gulden lichter gemaakt. De over vallers schoten er lustig op los om het personeel te intimideren. Eén bediende werd gewond. OVERSTE MARTIN, gearresteerd in verband met de zaak „der Spiegel" is vrijgelaten op bevel van het Bondsge- rechtshof in Karlsruhe. Alleen uitgever Augstein en de militaire medewerker van het blad, Schmeltz, zitten nog in voorarrest. Men verkeert sedert zaterdag in onze kerheid omtrent het lot van de 25 in zittenden van een Frans viermotorig vliegtuig, dat in het bergachtige gebied van midden-Corsica tegen een heuveltop is gevlogen en neergestort. Het toestel was op weg van Bastia, op Corsica, naar Nice en het zou een tussen landing maken in Ajaccio. Toen de ma chine niet op tijd binnenkwam ging men op onderzoek uit en door middel van luchtverkenning ontdekte men het wrak op de top van de Monte Renoso. Twee maal zijn reddingsploegen uitgerukt, maar steeds moesten zij terugkeren om dat sneeuw en kou te hevig werden. Het toestel had twee basketballploegen, af komstig uit Baskia, aan boord. Sedert vrijdagavond wordt ook een Amerikaans marinevliegtuig, met een bemanning van drie koppen, dat thuis hoorde op het vliegdekschip „Forrestal", dat in Napels ligt, vermist. Ook in Span je zoekt men naar een vliegtuig, dat op een vlucht van Palma de Mallorca naar het vasteland, is zoek geraakt. Wie is beweeglijker dan de vrouw des huizes? Zij holt in haar huis van kamer naar keuken, van boven naar beneden, van voor naar achter en omgekeerd, tientallen keren per dag. En dan die bel! Verminder althans dat gedraaf naar de voordeur. Betaal uw abonnementsgeld op het Dagblad De Stem voortaan per kwartaal in plaats van per week. En als i u een giro-rekening hebt, mach- j tig ons dan het abonnements geld (f 8,05 per kwartaal) daar- i van automatisch af te schrijven 1 Een desbetreffend machtigings- formulier zenden wij u op aan- i vraag gaarne toe. i Maak het u zelf gemakkelijk:

de Stem | 1962 | | pagina 1