Walcheren Raad gaat akkoord met ontwerp uitbreidingsplan Zeeuwsch-Vlaanderen VLISSINGEN schaakt Terneuzen van tafel Bèr Piuijm Scheidende burgemeester ereburger Wolphaartsdijk LUCTOR R.-k. toonkunstenaars over subsidie muziekscholen ODDEJAARSVIERING MIDDELBURG VLISSINGEN Slotprogramma driedaagse van Jeugdraad Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND GOES Stap vooruit in s-Gravenpohier Grote deelname Bevelandse scholieren (VOEVQi) OOSTBURG TERNEIJZEN Doktersdiensten Dierenartsen Persoonlijke titel 2e hands schrijf machines j Pater Doumen S.J. overleden voor al Uw autobanden Invloed pendel op het gezin Zaalhandbal Zware taak voor Goese HELLAS Mutaties bij de Kon. Marechaussee Schoolkampioenschap HOOGWATER Restaurant Mirabelle WAT EU WAAR? Vandaag Morgi en Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 AFSCHEID EN JUBILEUM BIJ N.V. VAN 'T WESTENDE. In restaurant Wöhler heeft een feest avond plaats gehad voor het personeel van de N.V. elektrotechnisch installatie bureau L. J. van 't Westende. Er werd afscheid genomen van de heer J. H. Noteboom, die ruim 35 jaar als radio- en televisietechnicus bij de N.V. in dienst is geweest en nu de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Voorts werd het zilveren jubileum gevierd van de heer J. Beun, elektro-monteur in het filiaal te Vlissingen. De heer Noteboom mocht van de directie een t.-v.-toestel ontvan gen. De personeelsvereniging had voor de t.v.-tafel gezorgd; De heer Beun kreeg van de directie 'n radio en een centrifuge. Namens de per soneelsvereniging werd een verlichtings ornament en een theelicht aangeboden. Tijdens deze avond werd het personeel een etentje aangeboden. Na afloop werd er gedanst. OP „ST. PAULUS" SCHOUWBURGPODIUM Zondag- en maandagavond geven de leden van de r.-k. toneelgroep St. Pau- lus een uitvoering in de schouwburg. Opgevoerd zal worden het blijspel ,,Het mannetje van de kunstmaan" van Felix Coen. De regie is in handen van L. Castenmiller. (Advertentie) HET PAK VAN UW HART ST.-JANSTEEN TELè 3179 Vandaag is het de laatste dag van een driedaagse vakantiebesteding, die voor deze kerstvakantie werd georganiseerd door de Vlissingse Jeugdraad. In de af gelopen dagen waren bij deze activiteiten niet minder dan zes gebouwen betrok ken, de Noorderkapel, de St. "Petrus- school, het gereformeerde jeugdgebouw, het clubhuis De Globe, De Zonnebloem, Havendorp en het clubhuis Don Bosco. In al deze gebouwen werd eenzelfde programma uitgevoerd, dat in hoofdzaak bestond uit films, een grote kindershow van Ali Ben Lux, en een talentenjacht. Deze vakantiebesteding is bedoeld voor de gehele Vlissingse schooljeugd. Het programma, dat vanmorgen om half tien begint, is als volgt Noorderkapel: Ali Ben Lux, gereformeerd jeugdgebouw: ta lentenjacht, Don Bosco: de film „Trouwe kameraden" en het Havendorp: de film: „Kees, de zoon van de stroper". JAARVERSLAG DIENST SOCIALE ZAKEN Het jaarverslag 1961 van de gemeente lijke dienst voor sociale zaken vermeldt 0.m. dat de beperking van het verhaal- recht een belangrijke uitbreiding van het aantal ondersteunde bejaarden tot gevolg heeft gehad. Desondanks zijn er nog steeds bejaarden, die er de voorkeur aan geven het zonder een aanvullende onderstand van de dienst te stellen, hoe wel zij hiervoor, qua inkomen, in aanmer king zouden kunnen komen. Mogelijk speelt hierbij de angst voor een beslag legging op de nalatenschap, hetgeen ten koste van de kinderen kan gaan, een rol. Normaal verhaal op de ondersteunde zelf en zijn nalatenschap blijft namelijk mo gelijk. Door de uitbreiding van het aantal on dersteunde bejaarden en door de verho ging, van de uitkeringsnormen zijn de uitgaven van de dienst voor noodzakelijk levensonderhoud t.o.v. 1960 met ruim 30 procent gestegen. Ook het cijfer voor verpleging en verzorging bleef stijgen. Daarentegen verminderden de inkomsten uit bijdragen van onderhoudsplichtigen als gevolg van de reeds genoemde ver- haalsbeperking. BURGERLIJKE STAND Geboren: Astrid d.v. F. Versteeg-v. Beers, Christa d.v. G. Vasse-Heiboer, Carla d.v. F. Eikenaar-Vos, Jacobus z.v. H. Ars-de Jong, Désiré d.v. J. Kramer- Joosten, Eddy z.v. J. Bouff-Leijdekkers, Pieternella d.v. G. Posthuma-Beekman. Johanna d.v. J. Lichtenberg-Despinois. Gehuwd: H. Frieling 24 j. en M. Spuij 19 j., W. de Kok 21 j. en M. Breijer 22 j,, P. van der Beek 45 j. en A. Geers 28 j., L. Zwart 26 j. en C. de Zwarte 30 j., P. Ventevogel 24 j. en C. Kaland 23 j., P. van Putte 28 j. en M. Adriaanssen 23 j., J. Minkiewicz 24 j. en A. Iwanienko 25 j. 1. Blanckaert 25 j. en C. de Smit 26 j. Overleden: Maria Corthals 78 j. w.v. J. Weijermans. Jan Le Roy 67 j. w.v. F. van de Velde Marinus van den Bergen 86 j., e.v. E. Drury, Jacobus Ars, 5 uur. Pieter Boogaard 79 j. w.v. J. Daane, Cornelis van Beers 59 j., e.v. J. de Rid der, Janna Visser 87 j. w.v. J. van den Bergen, Elyasz Wysocki 54 j., e.v. M. Roozeboom, Hendrik Mijnsbergen 57 j., w.v. J. Visser. Dagblad voox Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes A lg redacteur voor Zeeland F DE LIGT, tel. 6252 Goes Kxploitatie- inspectte Zeeland L K M DE JONG tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch-V laanderen P G KUYPERS telefoon 2377 Huls' privé 3327 Redacteur voor Walcheren CH SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0,17 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2M? mm gewone advertenties. Bii contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ot minder 1P— elke regel meer f 0,20. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. t 1,60 en 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. St,'Anna ter Muiden KERSTCONCERT In de Ned. herv. kerk werd een kerst concert verzorgd door mevr. Ina Schijve- Anthonisse, mezzo-sopraan; Jan Fonds, viool; Sam Schijve, orgel en altblokfluit en Cor Schijve, orgel. Mevrouw Schijve zong o.m. Schliesse mein Herze dies se- ligen Wunder, een sopraanaria uit het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach, en Ons is geboren een kindekijn met voor-, tussen- en naspel van Walter Rein. Er werd voorts werk ten gehore gebracht van de componist Telemann, een sonate in a-klein voor altblokfluit, viool en or gel,; Daquin, Noël ancien voor orgel, en het concert werd besloten met een im provisatie van een oud kerstlied (orgel) door Cor Schijve. De belangstelling was niet slecht. Geslaagd, feest Onnozele Kinderen Het feest van Onnozele Kinderen is, dank zij een initiatief van deken Holt- kamp en de voorbeeldige samenwerking tussen de KAB afdeling Goes, de r.-k. middenstandsvereniging de Hanze en het r.-k. Vrouwengilde voor de kinderen van de lagere scholen en van het kleu teronderwijs een ware feestdag gewor den. In de parochiekerk werd een H. Mis opgedragen, waarbij de kerk gro tendeels gevuld was met kinderen en waarna de pastoor aan de jongste van iedere school een tulband overreikte. Voor alle kinderen was er een traktatie. Het feest werd voortgezet in de toneel zaal van het Schuttershof, waar de tal rijke kinderen een programma kregen voorgeschoteld, waarin optraden de be kende illusionist Ali Ben Lux, met goo chelen, poppenkast en buikspreken. De muzikale begeleiding was in handen van Baby den Toonder, die de kinderen vele liedjes liet meezingen. JAARVERGADERING CLUB „THEO MIDDELKAMP'' GING NIET DOOR De ren- en toerclub ,,Theo Middel kamp" te Goes zou gisterenavond haar jaarvergadering houden. Waarschijnlijk tengevolge van het slechte weer was de opkomst zo gering (II van de 150 leden), dat de secretaris, de heer J. v. Nieuwen- huyze, de vergadering heeft verplaatst naar een nader te bepalen datum in ja nuari a.s. Ook voorzitter J. Pouwer was wegens ziekte verhinderd. Driewegen ORIëNTATIE-PUZZELRIT De motor-, automobiel- en bromfiets club alhier heeft een oriëntatie-puzZelrit georganiseerd. Ondanks de koude was de deelname niet slecht te noemen. De motoren en bromfietsen lieten gezien de weersomstandigheden verstek gaah. De rit was niet moeilijk maar toch zaten er enige addertjes onder het gras verscho len. Een woord van dank voor de orga nisatoren en controleurs is zeker op zijn plaats. De volledige uitslag luidt tenslotte als volgt: Bromfietsen: 1 J. Lalkens, Driewegen, 137 strafp. Auto's en motoren: 1 M.P. Mol, Drie wegen, 11 strafp.; 2 H.A. Schipper, Oost- kapelle, 51; 3 M. Verheijke, Ellewouts- dijk, 52; 4 H. Dekker, Driewegen, 52; 5 P. Vermare, Ovezande, 53. Kwadendamme WILDSCHIETING De uitslag van de wildschieting door ADLM gehouden, waaraan werd deelge nomen door 48 schutters, is: hoofdvogel A. de Jonge jr van Soranus; le zijvogel J. de Rijke, Edele Handboog; 2e zijvogel niet afgeschoten; le bovenkal P. Daal- man, ADLM; 2e bovenkal C. Bek, Sora nus; le onderkal J. Rijk, ADLM; 2e on- derkal niet afgeschoten; le klep G. Geen- se, Edele Handboog; 2e klep J. de Beste, idem; 3e klep J. de Rijke, idem. Meeste kleine vogels W. Boudens, Willem Teil. De raad der gemeente 's-Gravenpolder heeft zich in principe akkoord verklaard met het ontwerp-uitbreidingsplan West- Vooftraphoek, welk plan voor een reeks n jaren zal voorzien in de behoefte aan bouwterrein. Met dit plan zal voor komen worden, dat in de toekomst moei lijkheden zullen ontstaan bjj de uitbrel ding van de gemeente, omdat dit plan zo nodig in onderdelen kan worden uit gevoerd. Bij de tot nu toe gevolgde methode is het «iet uitgesloten, dat, wanneer telkens een stukje aan het plan gebreid" wordt, niet de juiste aanslui ting van wegen kan worden gemaakt en het geen logisch geheel wordt. Zowel aan bungalowbouw als aan nor male woningbouw, industrieterrein en speelweide is gedacht. De leden vonden het een prachtig plan. Wel werd ge vreesd, dat het duur zou worden in verband met de te betalen vergoedingen. De voorzitter was van oordeel, dat dit bij elke uitbreiding het geval zal zijn. De voorzitter uitte in deze vergadering ook zijn diepe teleurstelling over het feit, dat gedeputeerde staten geen wo ningwetwoningen aan deze gemeente hebben toegewezen. Diverse jaren ach tereen is de gemeente een toewijzing toe bedacht, doch reeds bij de eerste woning verdeling door het nieuwe college is het voor deze gemeente mis. Aangezien de economische bedrijvigheid in de platte landsgemeenten een factor was bij de verdeling is het onbegrijpelijk, dat 's-Gra venpolder buiten de verdeling is geval len. Ook in 's-Gravenpolder zijn diverse bedrijven en bedrijfjes, die niet alleen voor de eigen gemeente doch ook voor de streek van belang zijn. Besloten werd niet toe te treden tot het op te richten Streekorgaan Zak van Zuid-Beveland, omdat volgens de raad eerst onderzocht dient te worden welke concrete zaken aangepakt kunnen wor den. Met drie aandelen B zal worden deel- Jeugdverkeersexamen Niet minder dan 77 scholen op Noord en Zuid-Beveland hebben ingeschreven voor het jeugdverkeersexamen 1963 waar van het schriftelijk deel op 12 maart a.s. gehouden zal worden. In totaal zullen de Bevelandse scholen ongeveer 1500 kan didaten voor het jeugdverkeersexamen leveren. (Advertentie) Wegens inruil aangeboden: VOLVO 444 en 2 VOLKSWAGENS de Luxe Kloosterzande MET BROMMER GESLIPT De heer E. D. alhier slipte met zijn bromfiets en liep daarbij een gecompli ceerde beenbreuk op. Op advies van dok ter Terburg werd hij naar het zieken huis in Hulst vervoerd. Koetvacht BILJARTEN Zondag 30 december organiseert de plaatselijke biljartvereniging De Ivoren Bal een grote biljartprijskamp. Niet min der dan 18 grote kalkoenen zullen als prijzen beschikbaar zijn. Daar men een grote opkomst verwacht zal de wedstrijd worden gespeeld op drie biljarts van uitstekende kwaliteit, nl. in de cafés Van Rumste, Van Hyfte en De Vliegher. VLASSERSBAL De vereniging van oud-leerlingen der vlassersschool organiseert vanavond haar jaarlijks vlassersbal in hotel Zeelandia. BILJARTTOERNOOI Het aantal deelnemers aan het jaar lijks kersttoernooi was ditmaal niet zo groot. Alleen in de topklasse werden en kele fraaie partijen gespeeld; de ver wachting dat de Belgen met de prijzen naar huis zouden gaan ging niet in ver vulling. A. Verspillen en J. Oosterbaan hielden de eer van Oostburg hoog. 2. M. van Hoornweder-P. Poppe; 3 C. Lippens-GhijsSen; 4 KI. van Hoornweder- C. Roedts; 5 U. de Windt-Jac. Aars; 6 W. v.d. Poel-L. de Lille; 7 R. Verstraeten- F. de Vreeze. Hoogste serie in hotel du Commerce: W. van Hoornweder; idem in hotel de Windt: KI. de -Ruysscher. Sluis TENTOONSTELLING DUIVEN De jaarlijkse tentoonstelling van de postduivenhoudersvereniging „Recht voor allen", die in café „Lamminsvliet" ge houden werd, trok veel belangstelling. De uitslagen luiden: Keuring op zicht: oude doffers: G. Maenhout 2, F. Verheije 3 en 6, M. van den Bussche 4, J. Wage 5, A. Crooijmans 7, M. de Backere. Jaar ling doffers: 1, 2 en 5 F. Verheije, 3 P. Maenhout, 4 A. Schram, 6 M. van den Bussche. Jonge doffers: 1, 3, 4. en 7 F. Verheije.e 2 E. Visser, 5 A. Viane, 6 M. van den Bussche, 8 A. Schram. Late dof fers: 1 en 2 J. de Zutter, 3 J. Wage. Oude duivinnen: 1 en 7 F. Verheije, 2 en 5 C. Caniere, 3 J. Wage, 4 A. le Clercq, 6 M. de Backere. Jaarling duivinnen: 1 en 4 C. Caniere, 2 M. van den Bussche, 3 E. Visser, 5 M. de Backere, 6 F. Verheije. Jonge duivinnen: 1 A. Schram, 2 M. van don Busschen, 3 P. Maenhout. 4 en 5 M. de Backere. 6 C. Caniere, 7 F. Verheije, 8 A. van Morrelgem, 9 M. van den Bus sche. Late duivinnen: 1 M. van den Bus sche, 2 P. Maenhout, Kampioen doffers: P. Maenhout. Kampioen duivinnen: A. Schram. Keuring uit de hand: oude dof fers: 1, 7 en 11 P. Smit, 2, 4 en 12 M. de Backere, 3 J. van Ommen, 5 idem, 6 J. Wage, 8 F. Verheije, 9 M. van den Bussche. Jaarling doffers: 1 M. de Bac kere, 2 en 6 F. Verheije, 3 en 5 G. de Meijer, 4 A. Crooijmans, 7 P. Maenhout A. Viane. Jonge doffers: 1 M. de Bac kere, 2, 7 en 8 P. de Smit, 3 en 5 J. van Ommen, 8 E. Visser, 10 en 11 F. Verheije. 12 C. van der Wallo, 13 A. van Haneghem Retranchement. Oude duivinnen: 1 J. van Ommen, 2 A. Crooijmans, 3 .F. ijhrV9eee Ommen, 2 A. Crooijmans, 5. F. Verheije, 4 G. de Meijer, 5 C. Caniere, 6 P. Maen hout, 7 idem. Jaarling duivinnen: 1 en 2 C. Caniere, 3 P. Rijckborst, 4 A. Crooij mans, 5 M. van den Bussche. Late dui vinnen: J .Focke. Jonge duivinnen: 1 J. Focke, 2 M. van den Bussche, 3 J. van Ommen, 4 A. Crooijmans, 5 Iz. Louweret 6 S. Boeije. Kampioen doffers: P. Smit. Kampioen duivinnen: J. v. Ommen. KERST OP ROZENOORD Voor de bewoners van Rozenoord werd in de recreatiezaal van dit tehuis het kerstfeest gevierd. Hieraan werd mede werking verleend door een meisjeskoor met orgelbegeleiding van Gerda Wage. De directeur van Rozenoord, de heer J. P. J. Wage, herdacht allen die dit jaar in Rozenoord waren overleden, do minee C. Balk deed de kerstvertellingen, mevrouw J. Verhage-Risseeuw uit Cad- zand las een verhaal voor van de Sluisse auteur J. A. Eekhout. FEESTVERLICHTING In de laatste raadsvergadering werd b. en w. een compliment gemaakt over de kerstbomen, die op verschillende pun ten, zowel in de kom der gemeente als te Sluiskil werden geplaatst. Naar aan leiding hiervan merkte de voorzitter, mr. H. Rijpstra op dat de verlichting van Goes bijzonder iraai is. Waarom kan dit in Terneuzen ook niet? Wie naar de tv-uitzending heeft geke ken zag de kerstverlichting in vele ste den van ons land (en in Brussel) waar onder Middelburg, Goes en Vlissingen. Terneuzen had daar ook, als grootste ge meente van Zeeuwsch-Vlaanderen, bij kunnen zijn. Maar Terneuzen ontbrak. Een aantal jaren geleden heeft de mid denstandsvereniging „Klimop" eens een poging gewaagd en deze was lang niet onverdienstelijk en voor uitbreiding vat baar. De verlichting bleef echter achter wege. Volgende kerstmis misschien béter. Westdorpe UITSLAG PRIJSKAARTING Bij Armand Dehulsters werd een prijs- kaarting gehouden, waaraan werd deel genomen door 86 kaartliefhebbers. De uitslag luidt: 1 A. Groosman-Pr. de Smet; 2 R. Vervaeck-R. van Hecke: 3 O. Kerck- haert-R. de Bakker; 4 G. de Schepper- P. Samijn; 5 Fl. Thomas-F. Impens; 6 L. de Smet-M. Kalfsvel; 7 Ph. de Guch teneire-E. Kalle; 8 R. de Vrieze-F. Aude- naerd. Extra-prijzen: 1 A. de Caluwe-D. Hoogerwerf, 2 R. Heijman-C. Elegeert genomen in het maatschappelijk kapitaal van de n.v. Bouwfonds Ned. gemeenten. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heren Hoogesteger en de Kraker, werd aan de bejaardensoos en jaarlijkse subsidie van f60 toegekend. Bij de aanbieding van de gemeente begroting wees de voorzitter op de elektrificatie van de onrendabele gebie den. Deze kunnen vóór 1972 niet aange sloten worden i.v.m. de ruilverkaveling van De Peel. Hierin hebben de land bouworganisaties toegestemd, hetgeen b. en w. onjuist vinden. Daaróm is gepoogd deze zaak opnieuw aanhangig te maken. De nieuwe gemeenschappelijke rege ling inzake de keuringsdienst voor slacht dieren en vee kring Goes werd aanvaard. De afdeling 's-Gravenpolder van het Groene Kruis krijgt een verhoogde sub sidie tot het jaarlijks nadelig saldo met een maximum van 50 pet. van de con tributies. Middelburg: dokter Feikema, tel. 2993, Vlissingen, dokter Sluyter, tel. 2225, Goes: dokter Weiten, tel. 5306, Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Luyckx, tel. 01105- 280; Wolphaartsdijk, 's Heer Arendskerke en Heinkenszand: dokter van Maanen, tel. 01106-234, Kruiningen. Krabbendijke Rilland-Bath en Hansweért: dokter Kamps, tel. 01135-343; Nieuwdorp en Borssele, dokter Gelderblom, tel. 01196- 327; Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Kole 01193-262. Dit weekend doet dienst te Terneuzen dokter Van Breda Vriesman, tel. 2003. Te Axel dokter Kats, tel. 555. Voor Sluis, Cadzand, Retranchement en Zuidzande dokter de Beek, te Zuidzande. Te Kloos terzande dokter Buwalda. Voor Biervliet en IJzendijke dokter Lievens, maandag dokter Chr. Kalkman, te Biervliet. Voor Oostburg en Aardenburg dokter G. U. M. de Bruyckere te Oostburg tel. 01170-2323. De heer Elzerman, Goes en Boneschan- scher uit Kruiningen. Dit weekend doet dienst voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag de heer Cij- souw te Sas van Gent, maandag de heer Janssen te Axel. Voor Hulst en Nieuw- Namen de heer E. de Nijs te Hulst. Voor Oostburg, Sluis en Groede de heer J. Risseeuw te Groede, tel. 01171-400. BurgemeesterB. H. G. ter Haar Ro meny van Wolphaartsdijk, die per 1 ja nuari a.s. benoemd is tot burgemeester van Oost- en West Souburg heeft af scheid genomen van de gemeente, die hij bijna zeven jaar heeft geleid. In zijn af scheidsspeech heeft hij onder woorden gebracht welk een bevoorrecht ambt dat van burgemeester is en onder welke „haast ideale" omstandigheden hij in Wolphaartsdijk, aan de boorden van het Veerse Meer heeft mogen werken. Hij zag voor Wolphaartsdijk nog een grote toekomst in het verschiet, daar voor „de uitbouw aan het Veerse Meer nog slechts de eerste stenen zijn aangedra gen". Zijn afscheidswoord ontleende hij aan het door de oud-journalist en Dag blad De Stern-redacteur geschreven boekje „Gids voor Zeeland", waarin hij zegt: „Deze provincie (en burgemeester ter Haar Romeny vulde hier „gemeente" in) van vorstelijke ruimte en rust, die te pronk ligt in het verzilverde licht dat uit de hoge luchten vloeit, is gastvrij ge noeg. Misschien zal nog eens blijken, dat het onverstandig was er weg te gaan" Niet minder dan negentien «sprekers hebben hierna het woord gevoerd. Daar was o.a. wethouder J. Knuit, die naar voren bracht, dat Wolphaartsdijk niet alleen de wind heeft meegehad de laat ste jaren, maar dat het ook een gezag voerder heeft gehad, die van de gunstige wind heeft weten te profiteren. „Dank baarheid zal het schrijnende en snerpen de van dit afscheid verzachten", aldus de heer Knuit. Det wethouder maakten ten slotte bekend, dat burgemeester ter Haar Romeny benoemd is tot erebruger van Wolphaartsdijk. Bovendien kreeg hij de erepenning van de gemeente in goud. Daar was de heer J. Kakebeeke, die wees op de innemende, joviale persoon lijkheid van de vertrekkende burge meester en die namens de inwoners van de gemeente, om het zo eens te zeggen, een knots van een koelkast aanbood. Verder sprak mr. dr. A. Mes, als voor zitter van de Veerse Meercommissie en als voorzitter van de vereniging van burgemeesters en secretarissen op de Be- velanden. „Burgemeester zijn, dat moet je in de toppen van de vingers hebben", aldus de heer Mes. Naar zijn overtuiging hééft burgemeester ter Haar Romeny het in de tpppen van zijn vingers. En daarom is hij ook in Souburg benoemd, omdat ze daar iemand nodig hebben die de za ken aan kan. Dat moet de waarnemend burgemees ter van Souburg, de heer M. v. d. Putte als muziek in de oren hebben geklonken. Hij maakte de aanwezigen duidelijk, dat nog niet alle spanning om Soubyrg ge weken is. „Maar we zien de toekomst met vertrouwen tegemoet; Souburg is hoopvol gestemd", zo zei de heer v. d. Putte. Daar was' verder de heer J. Boonman, die namens de geringe groep van katho lieke inwoners van Wolphaartsdijk dank kwam brengen voor het feit, dat de ka tholieke minderheid in deze gemeente niet in een hoekje wordt gedrukt. De heer A. Schuit kon mededelen, dat de plaatselijke vereniging voor vreem delingenverkeer de heer ter Haar Ro meny tot ere-lid heeft benoemd. De heer S. van Leeuwen, hoofd van het bureau Zeeland van het Ministerie van Maatschappelijk Werk, wees op de char- De derde ronde in de Zeeuwse Schaak competitie om het clubkampioenschap van Zeeland heeft enkele verrassende uitslagen opgeleverd. Vooral de 5.54.5 zege die Vlissingen 2 op Terneuzen be haalde, moet wel als de grootste verras sing worden beschouwd. Deze wedstrijd werd afgebroken in een 4-4 gelijke stand Arbitrage bracht Vlissingen 2 nog 1.5 en Terneuzen slechts een halve punt. Zierikzee kwam tegen Goes juist met de hakken over de sloot. Middelburg be haalde een ruime 7-3 zege op Kruinin gen en Vlissingen 1 liet zich niet door Middelburg 2 verrassen. In de eerste klas gaan nu Vlissingen en Zierikzee on geslagen op kop. Middelburg volgt met één verloren wedstrijd (notabene tegen de eigen reserves). Onderaan is de span ning ook groot. Wel staat DZD uit Krui ningen alleen zonder één enkel winstpunt op de laatste plaats, maar daarboven staan Goes, Middelburg 2 en Vlissingen 2 ook nog lang niet veilig met één ge wonnen wedstrijd. Uitslagen: Middelburg-Kruiningen 7-3, Vlissingen-Middelburg 2 8-2. Zierikzee- Goes 5.5-4.5, Terneuzen-Vlissingen 2 4.5- 5.5. Tweede klas A: Goes 2-Koudekerke 2-8, Middelburg 4-Goes 3 4-5-(voorlopig), Vlissingen 3-Middelburg 3 4.5-4.5 (voor lopig). Tweede klas B: aLndau-Het witte Paard 5.5-4.5. 44 kandidaten hebben zich gemeld voor de titelstrijd om het persoonlijk jeugdkampioenschap van Zeeland. Er moest vanzelfsprekend geselecteerd worden en er kwamen twaalf kandida ten uit de bus die in drie titelgroepen van vier zullen spelen om een plaats in eindvierkamp. Dit samen met de titel houder W. de Schipper uit Middelburg. De andere 32 gegadigden zijn in vijf re gionale reservegroepen ingedeeld. Do sa menstelling voor de titel voorwedstrijd: Groep A: H. de Ridder, Axel; P. van Bennekom, Middelburg; P. Jongepier, Middelburg; R. Wijma, Goes. Groep B: H. Scheltens, Middelburg; W. Verstelle, Philippine; C. Provoost. (Advertentie) van f 75—, f 125—, f 140— I Kantoormachinehandel J. A. BIESBROECK, Gentsestraat l 21a—23, Hulst, Telefoon 2080 S Pater C. Doumen SJ, tot voor een jaar directeur van het centraal missiecom missariaat te Den Haag, is op 27 de cember op 59-jarige leeftijd overleden. Pater Doumen werd geboren 3 novem ber 1903 en deed z.ijn intrede bij de pa ters Jezuïeten in Mariëndaal in septem ber 1928. In september 1930 vertrok hij voor de tijd van vijf jaar naar Java. Na zijn theologiestudie in Nederland te hebben volbracht, werd hij 15 augustus 1938 priester gewijd. Het jaar daarop keerde hij terug naar Java. waar hij van 1940 werkzaam was in Batavia. Tijdens de oorlog heeft pater Doumen in verschillende kampen op Java gevan gen gezeten. Kort daarvoor was hij be noemd tot secretaris van mgr. Wille- kens. de toenmalige apostolisch vicaris van Batavia. In 1946 echter kon hij zijn taak van secretaris weer opnemen. Hij is ook ver scheidene jaren pro-vicaris van mgr. Willekens geweest. Na zijn terugkeer in Nederland in 1955, werd hij tot directeur van het centraal missiecommissariaat te Den Haag benoemd. In de loop van 1961 echter droeg hij deze taak wegens ge zondheidsredenen over aan pater van Croonenburg CS Sp. en werd diens as sistent. De uitvaart geschiedt maandag 31 december om 10 uur in de kapel van het Sint-Aloysiuscollege van de paters Jezuïeten te Den Haag. (Advertentie) TTVOLIWEG 63 HULST Telefoon #114»—2461 mante en elegante, maar toch altijd zake lijke aanpak van de problemen, die de scheidende burgemeester eigen is. Tenslotte willen wij nog wijzen op wat oud-burgemeester S. van Oeveren van Wolphaartsdijk de heer ter Haar Rome ny en zijn gezin toewenste. Daarvoor 'ging hij terug naar het leven van Mar- nix van St. Aldegonde, die in Souburg heeft gewoond en die als wapenspreuk had: Rust Elders. „Wie weet zal dat voor U nog eens gelden aan de oevers van het Veerse Meer", aldus de heer v. Oeveren. Voor Ariënsvereiiigiiig De afdeling West-Brabant en Zeeland van de Katholieke Vereniging van Maat schappelijk Werkers „Dr. Ariëns" zal op woensdagmiddag 9 januari een ver gadering houden in „De Landbouw" te Goe.s. Pater dr. J. J. van der Meer, be- drijfsaalmoezenier, zal dan spreken over de invloed van de pendel op het gezin. In de overgangsklasse zaalhandbal da mes krijgt het Goese Hellas handen vol werk aan WLC-DES dat het in Bergen op Zoom zeker goed zal doen. Ook EBHV mag niet op een cadeau rekenen bij het bezoek aan Hygiea in Den Haag. De heren van EMM moeten wel heel goed voor de dag komen willen zij de score tegen Operatie '55 in Den Haag binnen redelijke grenzen houden. ||Het Hellas-herenteam kan Stratum Me- teor zeker een nederlaag toebrengen. In de districtsklasse heren liggen er goede kansen voor Volharding tegen Taxandria, Tonido dat Volt bekampt cn EBHV in de wedstrijd tegen Tachos. PROGRAMMA Overgangsklasse A Dames. Niloc-Borger; DES-Zeeburg. Heren. Niloc-E en C; Olympia H- Aalsmeer. Overgangsklasse B Dames. Hygiea-EBHV; Hellas Gs- WLC-DES; r-k. Swift-DWS. Heren. Operatie '55-ÈMM; Hellas gs- Str. Meteoor; Sittardia-Hellas Hg. District Zuid B Volharding-Taxandria; Volt-Tonido; EBHV-Tachos. Afdeling West-Brabant Dames le klasse Tachos-SOA; Actief-KSB; Blauw Wit- Tachos; KSB-Blauw Wit. Heren le klasse SOA-Rapid; Velocitas-LONGA; Rapid- KSB; KSB-LONGA. Dames 3e klasse EmBeE-SOA 2; Em BeE-Blauw Wit 2; Blauw Wit 2-Terheijden, Heren 3e klasse Blauw Wit-Uno Animo; Rapid 2-Blauw Wit. Dames 4e klasse DVS-EmBeE 2; EmBeE 2-DVS. Heren 4e klasse EBHV 3-Rapid 3. Afdeling Zeeland Dames le klasse Volharding-Neptunes; Fortuna-SIOS. Heren le klasse Hellas 2-SIOS. Dames 2e klasse ODI-SIOS 2; Sporto-Luctor. Heren 2e klasse ODI 2-SIOS 2; Neptunes-Tonido 3. De commandant van de Koninklijke Marechaussee in het district Terneuzen, majoor E. N. Spronk, is met ingang van 2 januari a.s. overgeplaatst naar de Staf 3e divisie Kon. Marechaussee te Arn hem. Zijn opvolger is majoor J. W. Gram- winckel van de staf le Divisie Konink lijke Marechaussee te Breda. (Advertentie) DE ECHTE HOGE GISTING (Van onze correspondent) De R.-K. Toonkunstenaarsvereniging heeft in Den Bosch haar jaarvergadering gehouden, waaraan tevens verschillende inleidingen en excursies verbonden wa ren. Bij afwezigheid van de voorzitter, Wouter Paap, werd de vergadering ge leid door de heer A. Crolla uit Maas tricht, die op de vergadering ook verte genwoordigers van de andere groeperin gen der A.K.K.V. kon verwelkomen. De secretaris, de heer Frans van Amelsvoort uit Den Bosch, kon zijn jaar verslag in majeurstemming houden we gens de vele activiteiten die het afgelo pen verenigingsjaar gekenmerkt hebben, doch ook wegens het feit dat het leden tal de 200 nadert. Ter vergadering werd voorts gespro ken over het vraagstuk van de subsidië ring van de Volksmuziekscholen, nl. of deze al dan niet geheel door het rijk dient te geschieden. Wanneer, zoals som migen betogen, deze muziekscholen ge heel de taak van het lager onderwijs op dit terrein overnemen en niets meer dan dat, dan is dit inderdaad een rijksaange legenheid. Geven de muziekscholen ech ter méér dan het lager onderwijs behoort te geven, dan is de financiering ook een gemeentelijke of streek-aangelegenheid. Ook de status van de privé-muziekleraar komt hier in het geding. Het vraagstuk is momenteel in stqdie bij het centrum voor Staatkundige vorming. Aan de A.K.K.V. zal worden voorge steld om studiedagen te beleggen over de akoestiek van de kerkgebouwen, zo wel voor het gesproken woord als voor de kerkmuziek, vocaal en instrumentaal. Bij deze studiedagen zouden zowel de kerkelijke architecten als de vereniging van directeuren en organisten en de R. K.T.V. betrokken kunnen worden. Tot ereleden van de vereniging wer den benoemd pater dr. Cecilianus Huy- gens in verband met zijn diamanten priesterfeest en Theo van der Bijl uit Amsterdam wegens zijn gouden dirigen ten-jubileum. Beiden hebben zich voor de vereniging in de loop der jaren gro te verdiensten verworven. In de namiddag hebben de deelnemers bezoeken gebracht aan de kerk van Bok hoven en aan de Potterie Cor Unum te Den Bosch. Door dr. M. Vente is een boeiende causerie gehouden over de his torie van de orgelbouw in Brabant en de ontwikkeling van dit instrument van begeleiding van de zangstemmen tot ge heel zelfstandig muziekinstrument. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan het Zwanebroederhuis, waar de kunst schatten van de Illustere Broederschap werden bezichtigd en waar mej. A. Pis- caer uit Bergen op Zoom een korte inlei ding hield over de befaamde Antifonaria van de St. Jan, die tot de kunstschatten van de Broederschap behoren. Terneuzen; L. Damen, Middelburg. Groep C: J. v. d. Heuvel Zierikzee; A. Steketee, Vlissingen; R. Barentsen, Middelburg; S. Nijssen, Terneuzen. Deze wedstrijden worden gespeeld op de zaterdagen 5 januari, 9 en 16 februari De ontmoetingen in de finale vierkamp vinden plaats op de zaterdagen 2, 9 en 23 maart. De uitslagen voor de Zeeuwse Schaak competitie om het schoolkampioenschap zijn: Groep 1: Chr. HBS-prof. Zeeman ly ceum 3.5-2.5, Stedelijk Gymnasium 2 Chr. HBS 0-6, prof. Zêeman lyceum Gem. Gymnasium 2 5-1, prof. Zeeman ly- ceum-ULO, Terneuzen 6-0. Groep 3: Chr. ULO-Sted. Gymn. 0.5-5.5, Sted. Gymn. P.H. lyceum 4.5-1.5, Groep 4: RHBS. Mid- delburg-RHBS Vlissingen 2-4, UTS-RH BS Middelburg 0-6. Morgen, zondag 30 december, zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 5.05 en 17.31 uur; Terneuzen 4.24 en 16.48 uur; Vlissingen 3.53 en 16.17 uur; Wemel- dinge 5.54 en 18.14 uur. Maandag 31 december zijn de tijden van de hoogwaterstanden in de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 5.41 en 18.12 uur; Terneuzen 5.02 en 17.31 uur; Vlis singen 4.30 en 17.01 uur; Wemeldinge 6.28 en 18.53 uur. (Advertentie) Breda souper-dansant muziek Tel. 34685 - 43003 KOEWACHT Zelandia 19 uur Vlassersbal DE KLINGE Cinema van Dijck 19.30 uur De eed van Robin Hood SAS VAN GENT Olympia 20 uur De stalen klauw KLOOSTERZANDE J. de Waal 15.30 uur Grote wildschie ting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Via Mala, 18 J. AXEL Het Centrum 18.30 uur Een engel in huis, a.l.; 21 uur Koorts in het bloed, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Zondige liefde, 14 j. Concertgebouw 20 uur Tarzan en Ta nya, 14 j. OOSTBURG Ledel 19 en 21 uur Blue Hawaii, a.l. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Eddie houdt van vrouwen, 14 j. BRESKENS Casino 20 uur De man uit Tanger, 14 j. OOSTBURG Ambassadeur 13.30 uur Start 2e wild- rit van de ZVA GOES Grand 19 en 21 uur Het zwaard van Zorro MIDDELBURG City 19 en 21 uur De overval Electro 19 en 21.15 uur Geronimo, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De overval Luxor 19 en 21 uur The magnificent seven, 14 j. ANTWERPEN KVO 20 uur Tsaar en timmerman BRESKENS Casino 16 en 20 uur Het spookschip Atlantis, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur Het zwaard van Zorro, 14 j. MIDDELBURG Electro 15.30 en 19.30 uur Geromino, 14 jaar City 15, 19 en 21 uur De overval VLISSINGEN Luxor 15, 19 en 21 uur The magnificent seven, 14 j. Alhambra 14.30 en 20 uur De overval KOEWACHT Café v. Hijfte, G. van Rumste, H. de Vliegher 17 uur Kalkoenprijskamp WESTDORPE Café Pluym 18 uur Biljartwedstrijd ANTWERPEN KVO 14.30 uur De Vledermuis; 20 uur Bohème SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur De stalen klauw; 17 en 20 uur Sappho, de venus van Lesbos KLOOSTERZANDE Café 't Witte Huls 15 uur Monster wild schieting AXEL Het Centrum 15.45 uur Een engel in huis. a.l., 20 uur Koorts in het bloed, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 14 uur Vrijgezellenparadijs, a.l.: 16.30 en 20 uur Zondige liefde, 14 j. Concertgebouw 20 uur Tarzan en Tanya, 14 jaar OOSTBURG Ledei 14 uur Jerry als huisknecht, a.l.; 16.30 en 20 uur Blue Hawaii, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 17 uur Kluchtig en luchtig, a.l. 20 uur Via Mala, 18 j. HULST Bloscoopgehouw 15 uur Stad op stel ten. a.l.; 17.15 en 20 uur Eddie houdt van vrouwen, 14 j. KOEWACHT L. Seghers 10 uur Duivententoonstel- ling STOPPELDIJK P. Compiet 18 uur Prijskaarting HULST Groot-patronaat 19.30 uur Grote dans avond J. v. Helsland 10-14 uur Duiventen- toonstelling GRAAUW B. Plasschaert 15 uur Wildschieting LAMSWAARDE Th. v. Priessche 15 uur Wildschieting KAPELLEBRUG C. de Kindt 19 uur Grote prijskaarting MOERBEKE-KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting v. Gessel Grote seriekaarting DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur P- eed van Robin Hood HULST J. Nijs 15 uur Schieting HENGSTDIJK Eug. de Kort 19 uur Tafelvoetbal om hazen

de Stem | 1962 | | pagina 2