DOS VERLIEST OP EIGEN TERREIN VAN NAC (1-3) helft li 'twl Sportieve vol strijd. spanning Enthousiast Willem II gelijk tegen ADO (2-2) éw r 1JD Als NAC in vorm is Feijenoord draait goed Puntje voor Willem II Matig duel Roosendaal Bulgarije-Portugal in stadion te Rotterdam appels n.y. 10 Peter van der Merwe in glanzende vorm Feijenoord-Heracles 6-2 Volewijckers-GVAV 0-5 PSV-Vo!endam 4-2 SC. Enschede-Sparta 3-1 Fortuna-Ajax 1-0 Protest Alkmaar NOAD verliest met grote cijfers BW behaalt nipte zege op Hilversum TUNGSRAM ft BARONIE-LONGA 3-2 Doel rijpe kansen reep om Tex Schmelz Blauw Wit-MVV I-2 Wilhelmina 4-1 tegen 't Gooi jrnmv m Eredivisie Eerste divisie Tweede divisie A Tweede divisie B Reserve DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 DECEMBER 1962 Igetje op ieder let. I-DUMP een partij van 131 loede staat iOO.Opel Olympia's v.a. v.a. fl. 1400.—; Volks-be- Mercedes 170 S v.a. fl. S v.a. fl. 1500.—. poor V.W. en Opel alsook Itc. in slooponderdelen voor tn B.M.W. net kentekens v.a. f 450.— fen op Zoom Tel. 01640-4380 'v M I ;i wJFtslMB - tè'ie'e - :l?<: e r v. Hurck. Hij Tevreden siga ren. Altijd goed i') en de 3e prijs ke felicitaties. f. 500,- f. 250,- )g tot 10 januari s een wedstrijd- an aangegeven, aren, Bilderdijk- agen gepubliceerd, intuangen. W. VAN DER STEEN (Van onze sportredactie) De spelers en niet minder de be stuursleden van NAC waren ver guld. De jubilerende Bredase ploeg (50 jaar) bracht voor drieduizend toeschouwers DOS de eerste thuis- De Rotterdammers waren over alle linies superieur. De Rotterdamse buiten spelers Moulijn en Bergholtz waren in grootse vorm en omspeelden de Almelo se verdedigers feitelijk zo vaak als zü wilden. Doelpunten konden niet uitblijven. In welgeteld vier minuten veranderde de stand van 0-0 in 3-0. Bouwmeester open de de score in de 7e minuut. Pasman schoot in de 9e minuut de bal in eigen doel, Kruiver had in de 11e minuut suc ces. Een minuut later volgde echter een tegenpunt van Bartelink en daarmee was er voorlopig voldoende sensatie geweest. Na rust begon Feijenoord weer te voet ballen. Bennaars trof de roos, Kruiver even later voor de tweede maal. De Rot terdammers zaten nu op fluweel. Gre- ving verkleinde weliswaar de achter stand een beetje, maar Libregts zorgde voor een zesde treffer. (20.000). Reeds na 10 minuten spelen werd het duidelijk dat de Amsterdammers niet tot grote daden zouden komen want toen stond het al 2-0 voor de Groningers. Linksbuiten Lacrois kopte uit een vrije trap van Fransen langs de traag reage rende doelman Kirsten (0-1) en de beste man van het veld, de Groninger Fran sen. rondde een lange dribbel af met een hard en onhoudbaar schot. Dat GVAV het hierna kalmer aandeed was begrij pelijk daar er weinig gevaar en overleg school in de Amsterdamse aanval. Kan sen kreeg de thuisclub wel, maar Roffel speelde een betrouwbare wedstrijd en redde bij een schitterende kopbal van de Vries uitstekend. Toch had de Vole- wijekers tot doelpunten kunnen komen, maar Schaft schoot naast het door Rof fel verlaten doel en midvoor Boogaard even later recht in de handen van de Groninger doelman. Na deze Amsterdamse druk kwam GVAV terug met een prachtig doelpunt van Nuninga, die een voorzet van Wee ring vallende inkopte. De tweede helft was grotendeels voor de hard zwoegende Volewijckers-ploeg, die tevergeefs trachtte het 10e doelpunt van de compe titie te scoren. Fransen scoorde echter wel het vijftigste tegenpunt kort voor tijd terwijl Nuninga in de laatste seconde de stand nog op 5-0 bracht. (.3.000). Van spanning was in deze wedstrijd amper sprake, mede doordat het iets sterker en vooral aanvallend beter ope rerend Eindhovens team al in de begin fase een tamelijk veilige 2-0 voorsprong verwierf. Het met jeugdig enthousiasme geladen Volendam trachtte weliswaar voortdu rend deze achterstand te verkleinen, maar de Volendammers misten ten enenmale de stootkracht om doelman Bals in de eerste helft te bedreigen. Maar in de laatste 25 minuten lanceer den de Volendammers een aantal ver rassende aanvallen, die met goede scho ten werden afgerond. Aangezien echter inmiddels hun ach terstand was opgelopen tot 3-0. viel er aan de zege van de Eindhovenaren niet meer te tornen. Rechtsbinnen van der Kuil en links binnen Kerkhoffs waren in deze ontmoe ting de grote mannen in de schotvaar- dige PSV-voorhoede. Eerstgenoemde opende al in de tweede minuut met een beheerst schot de score en Kerkhoffs verrichtte een hattrick. De doelpunten van de snelle PSV'er waren alle van goede kwaliteit. Tussen de bedrijven door had Volendam-linksbinnen Smit in de 66e minuut het eerste tegenpunt laten aantekenen en drie minuten voor het einde werden het doorzettingsvermogen en de ijver van Volendam beloond met een tweede treffer, nu van de voet van rechtsbuiten Kras (6.000). SC Enschede won verdiend van Sparta. Nadat Doesburg een schot van de Hon gaar Nemes knap had gekeerd, scoorde Bodnar in de negende minuut met een kopbal in de hoek toch de openingstref fer. Acht minuten later was het zelfs 2-0 door Janssen. De aanvallen van Sparta met een zwakke Wilson op de middenvoorplaats hielden nauwelijks enig gevaar in. maar een paar seconden voor rust scoorde Bodnar uit een vrije schop toch tegen: 2-1. Het Rotterdamse offensief in de tweede helft werd door kruist door een doelpunt dat Bosveld na vijf minuten handig scoorde. Een tweede tegenslag voor Sparta was dat de Vries de bal uit een wegens hands toegekende strafschop tegen de paal schoot, 't Was eigenlijk de enige keer dat Sparta echt gevaarlijk kon worden. Voor het overige greep de goed sluitende Enschede-ver- dediging steeds tijdig in (5.000). In de eerste helft overheerste Fortu- na. Ofschoon de verdediging van de Am sterdammers uitstekend sloot losten Bee- nen, Kohn en Pierre Ousters toch wel zoveel goede schoten, dat de Amster dammers voortdurend in gevaar ver keerden. Na de rust zette Fortuna het offensief onverminderd voort. In de 2e minuut leidde dit al tot succes, toen midvoor Ruten tegen Pronk aanschoot en Beenen vervolgens de terugspringende bal langs Ajax-keeper Hoogerman schoot: 1-0. Ajax kon ook hierna het juiste antwoord niet vinden op het snelle en vinnige spel van Fortuna. De thuisclub bleef het middenveld beheersen en bouwde van daar uit telkens weer gevaarlijke aan vallen op. Na een half uur leverde dit Fortuna bijna een tweede doelpunt op. toen Beenen uit vrije positie een schot loste, dat door keeper Hoogerman ter nauwernood kon worden gestopt. Na de ze fraaie redding van de Amsterdamse keeper verstreek de resterende tijd zon der dat zijn teamgenoten de achtei-stand konden wegwerken. (10.000). nederlaag toe. Driemaal passeer den de gasten doelman van Zoghei terwijl de Utrechter Peter van der Merwe, die in een uitstekende vorm stak, slechts eenmaal de gang naar 't net lieten maken. Overigens gebeurde dat al kort na het begin. Reeds in de tiende minuut werd het agressieve spel van DOS be loond met een fraai doelpunt van Van der Linden. De Utrechtse ploef bleef beter, maar een merk waardige tweede helft bracht NAC toch de overwinning. Nee, het was, na het beginsignaal van scheidsrechter van Male, lang niet al les goud wat er blonk voor de Breda- naars. De DOS-aanvallers ondernamen direct al stormlopen op het doel van van der Merwe, en deze mocht de han den dicht knijpen van geluk, toen Kruin de bal in vrije positie naast trapte. Kort daarvoor had de nationale goalie al met de harde bevroren grond kennis gemaakt, toen hij een schuiver van Ton- nie van der Linden vallend moest stop pen. Na tien minuten kreeg de actieve Luiten de bal, gaf van de zijlijn af een pass naar het midden, waar Koole klaar stond. Deze passeerde enkele NAC-spe- lers, gaf het leer aan van der Linden, die op zijn beurt Weber aan het werk zette. De actie van de ex-BVV'er bracht de bal weer bij van der Linden, die schuin voor het doel hard inschoot en van der Merwe een vergeefse sprong liet maken: 1-0. NAC kreeg drie goede kansen om ge lijk te maken, maar verder dan een cor ner kwamen Canjels c.s. niet. Ook een solo-actie van Visschers bracht niet het gewenste resultaat voor de Bredanaars. NAC bleef sterk aanvallen en Dacsev moest, goed geassisteerd door Liptak, menige aanval onderbreken. Gelukkig was doelman van Zoghei ook goed op dreef. Dat bewees hij door een hard schot van Vermeulen vallend te stop pen. Aan de andere kant had Luiten bij na succes, maar Pelkmans trapte de effectvolle schuiver van de doellijn weg. DOS begon de tweede helft identiek aan de eerste. Flinke aanvallen op het NAC-doel, de een na de andere. Maar in de vijfde minuut sloeg het noodlot toe. Van tamelijk verre afstand schoot Groe- newegen plotseling in en van Zoghei was te verrast om de bal nog te kunnen ke ren: 1-1. DOS zette de tanden op elkaar. Zelfs George Liptak was meer op de Bredase helft te vinden dan op eigen ,,erf". Alleen Dacsev bleef als spil bij de middenlijn, maar daar vormde de Hongaar dan ook het struikelblok in de sporadische aanvallen van NAC. Maar van der Merwe was groots. Een kopbal van Visser plukte hij gemakkelijk uit de lucht en toen Weber dan eindelijk eens geheel vrij voor hem stond, kreeg de NAC-goalie assistentie van de lat. Kort daarop besloot Weber een combinatie met Kruin met een vliegend schot, in de uiterste hoek. Een fraaie zweefsprong van van der Merwe behoedde de Breda se ploeg voor een achterstand. Hoe DOS ook op de NAC-veste beukte, het lukte niet meer en in de 33e minuut kwamen de gasten op 1-2. Groenewegen stelde Canjels in staat om vrij voor van Zoghei in te schieten. Het ..geheime wapen" van de Utrech ters werd aangewend om een dreigende nederlaag t'e voorkomen. Van der Lin den verhuisde naar de rechtervleugel en de razendsnelle Surinamer Kruin ging middenvoor spelen. Eenmaal leek deze verandering succes te brengen, toen Kruin, goed gelanceerd door de verde diging sprintte, maar van der Merwe hield het hoofd koel en kon de bal bij tijds bereiken. Jammer was, dat hij bij deze actie geblesseerd raakte, doordat Ockhuisen probeerde de bal alsnog in te schieten en daarbij de NAC-doelman raakte. Ook Kruin kwam niet zonder kleerscheuren van deze aanval af, maar gelukkig vielen de verwondingen nogal mee. Vier minuten voor tijd gaf Vermeulen de toeschouwers een goede aanleiding de warme kachel te gaan opzoeken. Wei felen in de Utrechtse achterhoede was er oorzaak van, dat de NAC-rechtsbui- ten, na het goede aangeven van Vis schers, doelman van Zoghel voor de der de maal kon passeren: 1-3. Na afloop van de tweede divisie wedstrijd AlkmaarKFC heeft de thuisclub een protest ingediend. Het tweede doelpunt van KFC zou in buitenspelpositie zijn ge scoord. De tweede treffer van NAC. Leo Can jels heeft gescoord en heft juichend de handen omhoog. De DÓS-verdedi- gers (v.l.n.r.) Dacsev, Van Zoghel en Liptak zien verbaasd toe. DE IJSHOCKEYWEDSTRIJD tussen H.Y.S. Den Haag en de Raiders Soellin- gen, die in Baden-Baden werd gespeeld is geëindigd in een 7-3 overwinning voor de Hagenaars. (Advertentie) (Van onze sportredactie) NOAD heeft een enigszins ongelukkige maar toch wel verdiende 6-1 nederlaag geleden tegen HVC. Lange tijd hadden de Tilburgers uitzicht op een zege, in ieder geval op een eervol resultaat. Toen de HVC-voorwaartsen echter begonnen te schieten, was het pleit snel beslecht. Bij NOAD moest het komen van links buiten Zieltjens. Bij HVC waren midvoor Houtveen en de buitenspelers Maas en jSurstedt zeer gevaarlijk. De ruststand 1-1 ontstond na treffers van Houtveen in de 13e minuut) en Zieltjens (in de 39e min.L Na de thee bouwde HVC echter aan de volle winst met de bekende uitslag! (Van onze correspondent) Gerekend naar de score van 0-1, die bü Hilversum-BVV op het bord kwam te staan, zyn 88 minuten van deze wed strijd overbodig geweest. Want pas twee minuten voor het laatste signaal slaagden de Bosschenaren erin de nipte zege te bewerkstelligen. Dat verlies was een hard gelag voor de radiostedelingen, die meer voor het Bossche doel verschenen, dan de BW-ers vóór de poort van de thuisclub. Al was er in de eerste helft een even wicht in het spel, het aantal kansen voor Hilversum was veel groter. Het over wicht, dat Hilversum zich allengs op bouwde, werd door slecht schieten en te traag reageren niet met een doelpunt ge honoreerd. In de tweede helft bracht BW welis waar eerst de thuisclub zijn bedoelingen aan het verstand, maar toen de voorhoede geen „vuur" in de benen had, luwde de aanvalsdrift spoedig. Rechtsbuiten Van Wissen maakte het winnende doelpunt. lampen De beslissingswedstrijd, die Bulgarije en Portugal voor het toer nooi om de Europese beker voor landenteams moeten spelen, zal waar- schijlijk woensdag 9 januari in het Rotterdamse Feijenoord-stadion worden gehouden. Aanvankelijk was als wedstrijddatum 2 januari voorgesteld. Het is voor de K.N.V.B. echter onmogelijk op een dergelijke korte termijn een interland te organiseren. Tijdens de kerstdagen zullen de verte genwoordigers van Bulgarije en Portugal met de K.N.V.B. overleg plegen over de nieuwe datum. Een derde treffen tussen Bulgarije en Portugal was noodzakelijk geworden omdat beide teams elk een keer met 3-1 hadden gewonnen. Voor de extra prijs van de gelijke spe len komen de volgende wedstrijden in aanmerking: 2 Willem II-ADO 2-2 10 Alkmaar-KFC 2-2 20 RBC-Elinkwijk 1-1 21 SHS-Limburgia 1-1 23 Stormvogels-Tubantia 0-0 24 ZFC-AGOVV 0-0 26 Vitesse-Wageningen 1-1 Voor de sporttoto van deze week heb ben 672.661 deelnemers een bedrag van 828.808 gulden ingelegd. Hiervan is 150.427 gulden beschikbaar voor de eerste prijs en 82.053 gulden voor de tweede prijs. De extra prijs van de gelijke spelen, is mede doordat de „extra prijs" enkele malen achtereen niet is uitgekeerd, deze week 127.145 gulden groot. Zondagavond had zich een deelnemer aangemeld bij het bondsbureau van de KNVB in Den Haag die een foutloze op lossing had ingezonden. Er waren voorts 18 meldingen met 12 goede uitslagen en 12 personen meenden in aanmerking te komen voor de prijs-van-de-gelijke-spelen (Van onze verslaggever) Tien minuten voor het einde liep spil Schoenmakers van de Baro nie, zwaar op zijn huid gezeten door de Tilburgse middenvoor Meyer, ijlings toe om het gevaar te keren, toen Hendriks een voor zet gaf. Via de schoen van Hen driks belandde de bal tegen het lichaam van de lange atleet Schoenmakers, die daarna vol- Willem II noch ADO zijn zondag iri het Tilburgse sportpark tot groot se verrichtingen gekomen en met de eerlijke deling der punten (2-2) kon het eigenlijk iedereen wel eens zijn. Het was overigens moeilijk voor de tweeëntwintig dapperen de drieduizend enthousiastelingen die zich al trappelend en stampend warm hielden iets behoorlijks voor te schotelen. Het veld bleek enorm effectvol, de beide doelverdedigers ondervonden duidelijk hinder van hun winterse tenue, terwijl de spelers uiteraard met verlangen uitkeken naar het eindsignaal en zich bovendien hoedden voor capriolen die op een sappige groene mat zo graag gemaakt worden. (Advertentie) f Voor betera sportprestaties Dextrose tabl. Imp. ELMA Breda. Tel. 30183 De onmacht van het binnentrio is de voornaamste oorzaak van de 1-2 neder laag. die Blauw Wit tegen MVV heeft geleden. Vooral in de tweede helft kwam die onmacht tot uiting. Blauw Wit was veelbelovend begonnen. Van het beginsignaal af golden de Blauwwitte aanvallen op de MVV-veste af, waarin doelman Koerver al na 5 minuten voor een hard schot van de Su rinamer rechtsbuiten Fraenkel moest wijken (1-0). Maar het werd ook al spoe dig duidelijk, dat Couperus, Koers en Koeman hun dag niet hadden. MW be paalde zich in deze periode tot gevaar lijke uitvallen. Bij een daarvan gleed spil Hughes onder de hoogaankomende bal door, waarna de naar links gezwenkte Coenen met een handig tikje de uitlo pende van Heeswijk uit positie bracht en zijn clubmakker Willems in staat stelde om met een zachte schuiver de gelijk maker te scoren (1-1). Van zeer goed gehalte was in de 38ste minuut de kogel waarmee Brinkhuis via de binnenkant van de verste paal van Heeswijk sloeg (1-2). De schutterij van beide teams bleek niet erg maar ook dat schrijven we graag toe aan het weer. Toch staken de Hagenaars we] iets boven de tricolores uit, combineerden soms aardig, maar eenmaal voor doel bleken de rood groenen niet goed uit de voeten te kun nen. De Tilburgers daarentegen knalden erop los dat het een lieve lust was, maar de kogels bleken zó slecht gericht twaalf minuten resulteerde de activiteit des gastheren al in een treffer toen de naar voren gekomen rechtshalf De Wit Senders de bal toespeelde. Dezelfde De Wit liep goed door, kreeg de bal terug en met bet overigens niet moeilijke schot wist de Haagse doelman geen raad. Hij kreeg de bal ongelukkig vast, ondervond grote hinder van de harde grond en volkomen onverwachts tolde het bruine monster in de gapende doelmond, 10. Ook daarna zette Willem II het vijandelijke doel onder scherp, maar Koopal, Aarts noch de zwakke Frits Louer wisten de stand te wijzigen. Aan de andere kant echter zat men ook niet stil. Daar toonden Den Engelse en dat keeper Van Oostrum slechts enkeleSchuurman goed op dreef te zijn en toen malen in actie behoefde te komen. laatstgenoemde dan ook een gat zag Willem II trok direkt met groot|na een kwartier 'spelen, sloeg hij schit- machtsvertoon op Van Oostrum af Na terend zijn slag, 11. De balans was EÊÈË IÏT COY KOOPAL gelijkmaker dus weer in evenwicht, maar met groot enthousiasme probeerden de mannen uit de wolstad opzien de leiding te nemen. Bijna lukte dat na een vuurpijl van Boor, die de bal door Smit nog juist van de lijn gehaald zag. Probeerde Willem II met een enorm enthousiasme en veel goede wil de punten te ver overen. A.D.O. zocht het meer in de fijne trekjes en elistige combinaties. Uit een samenspel van al deze kwaliteiten kwam de tweede Haagse treffer door Schuurman (12) na een pass van Den Engelse. Het bleef hierna en ook in de tweede helft bij pogen om er in deze omstandigheden zoveel mogelijk van te maken. Voor al Willem II blonk hierbij uit, maar men knalde herhaaldelijk de doelrijpe kansen in de lege tribunes. Jo Walhout moest zich laten ver vangen door Verweyst waarna De Wit als spil ging fungeren, een behoorlijke verbetering. Coy Koopal liet zich kronen als de Tilburgse held van de dag door tien minuten voor het einde de gelijk maker op zijn naam te schrijven, 2—2. Willem II heeft het doel van keeper Van Oostrum meermalen belaagd. Op deze foto onderschept de Haagse goalie een aanval van Koopal. lend naas't de palen alleen maar zijn doelman Bastiaansen veront schuldigend kon kijken. Want Bastiaansen was aldus kansloos gepasseerd. Zo werd het 3-2. Van toen af ontketende Longa een fel offensief, dat door de Baronie laleen nog maar onderbroken werd met een spora dische, echter wel gevaarlijke uitval. Ge lukkige Baronnen hielden vast, wat zij met moeite veroverd hadden. Die kleine zege kwam de Bredanaars toe. De defensie van de groen-witten sloot beter en over het algemeen hadden zij een veldmeerderheid. Een goede combinatie tussen Groene- veld en Bilok rondde kanonnier Groene- veld af met een laatste forse tik: 1-0. Niet lang had de thuisclub plezier van deze voorsprong, want twee minuten la ter In de 22ste minuut beoordeelde Bastiaansen een hoekschop, fel voor het doel geprikt door Spanings, verkeerd. Via de vuist van de doelwachter, die toen fel belaagd werd door de ijverige pude rot Meyers, sprong de bal in de touwen: 1-1. Hard zwoegden de ploegen om een voorsprongsteeds de sportiviteit op het harde terrein daarbij in acht nemend. Goed voetbal werd spora disch vertoond, maar het enthousias me was hartverkwikkend. Vier minuten voor de thee kreeg Groe- neveld. dank zij Knijff, andermaal een vrij schootsveld. Voor de tweede maal was doelman Horsten verslagen. (2-1). Ook na de thee veranderde er niet veel in het spelbeeld. Bij de Tilburgers was toen Spanings vervangen door Maas en dit betekende toch wel een verzwakking, met name op het middenveld. Daarvan profiteerden Knijff en Sins. Doelman Horsten werd zwaar onder vuur geno men. In de 25ste minuut moest hij zwich ten voor een enorme kogel van Bilok, na goed aangeven van Groenevcld (3-1). Toen kwam die spannende eindfase, waarvan wij in onze aanhef reeds het een en ander vertelden. De krachtsver houding werd met de cijfers 3-2 reëel getekend. Wilhelmina heeft opnieuw voor een ver rassing gezorgd, door het sterke 't Gooi met 4-1 te kloppen. De Bosschenaren pas ten zich veel beter aan de moeilijke ter- reinomstandigheden aan dan de Hilver summers die maar slecht op dreef kon den komen. De snelle Wilhelmina-voorhoede kreeg al spoedig enkele goede kansen, maar pas in de 23e minuut konden de 2500 toeschou wers juichen. Vaes bracht de bal vanuit de verdediging op en schoot van grote af stand hard in 1-0. Doelman Boon die blijk baar geen schot had verwacht was door de effectvolle schuiver totaal verrast. Dit stimuleerde de Bosschenaren tot nog meer activiteit en na een half uur werd dat be loond. De snelle Gloudemans lanceerde J. Burg, die van dichtbij inschoot 2-0 Vlak daarop liet de 't Gooi-Iinksbuiten Krickaert zich door Wiertz vervangen, doch dat betekende geen verbetering. Na rust bleef ook spil v. Gardingen, die ge blesseerd was geraakt, in de kleedkamer zodat de Hilversummers met tien man de strijd moesten voortzetten. Wilhelmina bleef heer en meester al kon Gloudemans dat bij een slechte uittrap van doelman Boon die hij hoog inschoot pas na een half uur belonen 3-0. Vier minuten later was de nederlaag een definitief feit. Linkshalf Konings ruk te met de bal tot de hoekvlag op, gaf een hoge voorzet naar v.d. Hurk die de bal voor de voeten van Gloudemans schoof en dat betekende 4-0. Dat Karhof een mi nuut later een tegenpunt scoorde maakte geen indruk meer (4-1) want Wilhelmina bleef tot het eindsignaal onbetwist de beste en sterkste ploeg. UITSLAGEN Feijenoord - Heracles Fortuna - Ajax PSV - Volendam Willem II - ADO DOS - NAC Volewijckers - GVAV Blauw Wit - MVV SC Enschede - Sparta 0—2 1—0 4—2 2—2 1—3 0—5 1—2 3—1 Ajax PSV DOS SC Enschede Sparta Fortuna '54 Feijenoord ADO GVAV NAC MVV Blauw Wit Heracles Volendam Willem II Volewijckers STAND 14 8 3 14 8 3 14 9 1 14 9 1 14 7 4 14 8 1 14 5 4 14 5 4 14 5 4 14 4 5 14 5 2 14 5 2 14 4 3 14 3 5 14 2 5 14 1 1 19 30—15 19 31—18 19 24—20 19 35—22 18 30—23 17 20—18 14 24—21 14 18—16 14 23—23 13 22—22 12 25—24 12 24—30 11 28—30 11 28—30 9 27—34 3 9—52 PROGRAMMA 26 DECEMBER Heracles-Fortuna '54; Ajax-PSV; Volendam-Willem II; ADO-DOS; NAC-de Volewiickers; GVAV-Blauw Wit; MVV-Spcl. Enschede; Sparta- Feijenoord. UITSLAGEN Fortuna VI. - Enschedese B. 12 Roda JC DWS 1—2 Veendam - Velox 21 RBC - Elinkwijk 11 SHS - Limburgia 1—1 DHC - Eindhoven 31 VVV - Sittardia 2—0 Go Ahead - Excelsior 40 STAND Go Ahead 14 9 3 2 21 43—20 RBC 14 8 4 2 20 26—14 Ensch. Boys 14 9 2 3 20 3623 DWS 14 8 1 5 17 22—14 SHS 14 6 3 5 15 23—17 Eindhoven 14 6 3 5 15 26—22 Elinkwijk 14 6 3 5 15 31—39 Velox 14 5 4 5 14 33—31 DHC 14 4 6 4 14 21—24 VVV 14 4 5 5 13 27—29 Veendam 14 4 4 6 12 23—22 Excelsior 14 4 4 6 12 1528 Fortuna VI. 14 4 3 7 11 2125 Roda JC 14 2 7 5 II 18—31 Sittardia 14 4 1 9 9 1421 Limburgia 14 1 3 10 5 11—29 PROGRAMMA 26 DECEMBER Ensched. Boys-Roda JC; DWS-Veen- dam; Velox-RBC; Elinkwijk-SHS; Limburgia-DHC: Eindhoven-VVV; Sittardia-Go Ahead; Excelsior-For- tuna VI. UITSLAGEN Oldenzaal - Heerenveen 12 Stormvogels - Tubantia 0—0 ZFC - AGOW 0—0 Be Quick - Graafschap 41 Vitesse - Wageningen 11 Zwolse B. VSV 2—4 Zwartemeer - Leeuwarden 40 Alkmaar - KFC 22 STAND Vitesse 13 6 7 0 19 29—13 VSV 14 8 3 3 19 29—20 NEC 13 8 2 3 18 28—19 KFC 14 7 4 3 18 23—15 Stormvogels 13 6 4 3 16 18—17 Alkmaar 13 5 5 3 15 22—14 Be Quick 13 6 3 4 15 25—20 ZFC 13 4 5 4 13 17—11 Tubantia 13 3 6 4 12 26—28 Zwolse Boys 13 3 6 4 12 12—16 Wageningen 14 4 4 6 12 2429 Leeuwarden 13 4 3 6 11 26—30 Heerenveen 13 4 3 6 11 16—24 AGOW 13 2 6 5 10 17—21 Zwartemeer 13 3 3 7 9 1826 De Graafschap 13 3 2 8 8 12—25 Oldenzaal 13 2 2 9 6 13—27 PROGRAMMA 26 DECEMBER Oldenzaal-Stormvogels: Tubantia- ZFC; AGOVV-Be Quick; de Graaf- schap-Vitesse; NEC-Alkmaar; KFC- Zwolse Boys; VSV-Zwartemeer; Hee- renveen-Leeuwarden. UITSLAGEN Hilversum - BW Xerxes - PEC EDO - RCH Baronie - Longa HDVS - SVV HVC - NOAD DFC - Haarlem Wilhelmina - 't Gooi STAND gVC 14 10 2 Haarlem 14 9 3 BVV 13 8 2 Helmondia '55 14 5 6 't Gooi 13 7 1 Hermes D" 13 6 3 DFC 14 7 j Baronie 13 6 2 Hilversum 13 5 4 5CH 13 5 3 Xerxes 13 5 2 Wilhelmina 14 5 2 NOAD 15 3 3 PEC 13 4 1 SVV 13 3 2 £DO 13 3 2 Longa 13 2 1 0—1 1—2 1—2 3—2 1—0 6—1 3—0 4—1 2 22 40—12 2 21 33—21 3 18 26—10 3 16 24—21 5 15 34—19 4 15 19—17 6 15 28—21 5 14 23—21 4 14 17—16 5 13 20—20 6 12 31—24 7 12 22—30 7 9 19—34 8 9 16—31 8 8 19—31 8 8 13—35 10 5 19—40 PROGRAMMA 26 DECEMBER HUversum-Xcrxes; PEC-EDO: RCH- Baronie; LONG A-Hermes DVS' SVV HVC; NOAD-DFC; BVV-'t Gooi. UITSLAGEN Sparta 2 - SC Enschede 2 Excelsior 2 Go Ahead 2 GVAV 2 - Blauw Wit 2 NAC 2 Willem II 2 ADO 2 - Veendam 2 Volendam 2 - PSV 2 Ajax 2 - ZFC 2 DWS 2 - Feijenoord 2 NAC Ajax DWS Sparta Feijenoord Blauw Wit SC Enschec Go Ahead ADO PSV Volendam GVAV Willem II Excelsior Veendam ZFC STAND 14 10 2 13 8 4 14 7 4 14 8 2 14 7 2 13 7 1 e 14 6 3 14 7 1 14 7 0 13 4 4 12 4 2 13 4 2 12 3 2 13 2 4 14 3 1 13 2 2 UITSLAGEN 0—5 2—2 6—1 2—0 3—0 1—7 5-1 2—3 2 22 31—15 1 20 37—16 3 18 35—21 4 18 27—23 5 16 32—23 5 15 31—32 5 15 36—24 6 15 26—22 7 14 27—30 5 12 34—30 6 10 23—26 7 10 26—30 7 8 17—31 7 8 13—33 0 7 11—39 9 6 21—42 MVV 2 - Sittardia 2 Eindhoven 2 - Helmondia 2 Limburgia 2 - VVV 2 RBC 2 - Baronie 2 Longa 2 - Fortuna '54 2 LANDELIJKE JEUGDCOMPETITIE „BETAALD" Afdeling E UITSLAGEN Feijenoord NOAD DFC - Willem II NAC RBC Sparta - Baronie Excelsior Xerxes STAND 10-16 RBC 0—4 3—0 0—1 3—3 afg. 4—1 1—0 1—1 3-0 afg. Feijenoord NOAD Xerxes Sparta Excelsior NAC 11-15 9-13 10-12 10-12 11-12 DFC Longa Willem II Baronie 11-11 10- 7 9- 6 10- 5 11- 3

de Stem | 1962 | | pagina 5