Walcheren jjtlmiBROSr Nieuwjaarsadvertentie DE soep Karmel-klooster door mgr. de Vet ingewijd Zeeuwsch-Vlaanderen Veel nieuw werk Zeeuwse beeldende kunstenaars Vloerbedekking en Gordijnen WAT S3 WAAR? MIDDELBURG TE HULST: .,Gc kunt niet wereldvreemd zijn ZUID BEVELAND Geen uitvallers op herderstocht te Zierikzee FJat.500 D 3.450,- Flat 600 D 4.150,- Fiat 1100 5.700,- Fiat 1300 7.600,- Fiat 1800 9.850,- Fiat 2300 11.850,- Dagblad De Stem Aan onze kwartaalabonnees rERNEUZEN iPagbla# DcSïcm GOEDKOOP - PRAKTISCH - MODERN W.-Z.-Vlaanderen heeft bakker ij- stichting Doktersdiensten Dierenartsen KARMELKL00STER WILKING'S Op kersttentoonstelling te Middelburg Oudburgemeester St.-Jansteen overleden »-soep 2e hands schrijfmachines j Interkerkelijke Kerstzangavond te Goes HOOGWATER Vandaag Morgen Woensdag Donderdag DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 DECEMBER 1962 (Advertentie) KERSTGEZELLIGHEIDSRITTEN Traditiegetrouw organiseert de MAC „De Zeeuwen" op tweede kerstdag zijn kerstgezelligheidsrit voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Zoals gewoonlijk is er voor de passa giers ook de mogelijkheid om in te schrij ven. Nieuw is echter de speciale jeugd- klasse voor de passagiertjes t.m. 12 jaar. Reglementen en gemiddelde snelheden zullen niet in acht worden genomen. De opdrachten zijn uitgestippeld op Walcheren en de rijders kunnen die uit voeren tussen plm. 13.30 uur en 17.00 uur. De start, finish en prijsuitreiking vinden plaats in de Eendracht te Middelburg. Ook de MAC „Scheldegouwen" zal op tweede kerstdag haar kerstgezelligheids rit voor auto's, motoren, scooters en brom fietsen organiseren. Voor de sinds jaren overal bekende wildrit zijn ook dit jaar fantastische prijzen beschikbaar gesteld De aard van de rit is enigszins gewijzigd Vroeger werd er alleen geknobbeld, dit jaar zullen de deelnemers tijdens de reis ook nog diverse gezellige ogenblikken meemaken. De uit te voeren opdrachten zijn uitge stippeld op Walcheren en de rijders heb ben hiervoor van 14.30 uur en 15.00 uur de tijd. De start, finish en prijsuitreiking vinden plaats in restaurant Wöhler te Middelburg. BIJZONDER GOEDE UITVOERING VAN DE ZEEUWSE BALLETSCHOOL De Middelburgse leerlingen, alsmede enkele leerlingen uit Vlissingen en Dom burg van de Zeeuwse Balletschool, af deling Middelburg hebben in de schouw burg te Middelburg een bijzonder ge slaagde uitvoering gegeven. Mevrouw M. Soesman-Huffenreuter, de stichtster van de balletschool, die dit jaar haar tienjarig bestaan viert, opende deze avond. Zij was bijzonder verheugd over de groei van het ballet in Zeeland, hoewel het haars inziens nog steeds te weinig bekendheid geniet. Het programma werd geopend met dal- croze en ritmiek door de kleintjes van 4 tot 6 jaar onder leiding van mevrouw Beinema-Pars. Keurig uitgevoerd fiierbij werd vooral de ballonnendans. Vervolgens kwamen de ouderen van 6 tot 10 jaar aan de beurt onder leiding van mevrouw H. Riemens-Soesman. Zij toonden vooral de beheersing van de bewegingen. Ver volgens was het de beurt aan de ballet groep, waaraan werd deelgenomen door leerlingen van de vakklasse en door ge wone leerlingen. Zij lieten enige uitste kende staaltjes zien met o.a. grond-, spitz en springoefeningen. Ook lieten zij diagonaalsgewijs tegenstellingen zien tus sen klassiek en modern ballet. Als beste nummer voor de pauze werd uitgevoerd de Etude Parade voor groot en klein. Na de pauze volgden voor de toeschou wers meer aantrekkelijker dansjes. Men kon hier de resultaten zien van lessen, die aan de uitvoering vooraf gingen. Het gebodene stond op hoog peil. Het meer moderne genre werd in de laatste drie nummers Psychose, Moderne Fantasie en Day-break gebracht door de vak-leerlingen Ria Schrijver. Sjauke Swint, Renate de Haas en Ali Snap, als mede de enige danser Peter Lens. Vooral het laatste nummer, Day-break (moderne jazz, muziek van Thelonius Monk en Ger ry Mulligan) viel bijzonder in de smaak bij het publiek. F.V. DELTA HEEFT 250 LEDEN Een luid hoera en een nog luider applaus waren de reactie op de mededeling van de voorzitter van de filatelistenvereni ging „Delta": „Het is gelukt, dames en heren". Iedereen wist onmiddellijk wat (Advertentie) dat betekende: het 250e lid was inge schreven, en daarmee is „Delta" de groot ste vereniging van postzegelverzamelaars in het Deltagebied geworden. Precies een jaar geleden werd de op richtingsvergadering houden en ter ere van dit éénjarig bestaan waren Suus en Emma uitgenodigd om de aanwezigen te vergasten op enige nummers uit hun reper toire. Zij deden dit op de hun eigen frisse wijze en blijkens de luide bijval uit de zaal werd hun optreden hogelijk geappre cieerd. Ook Simon Berrevoets uit Goes had veel succes met zijn voordrachten, met name met „De Filatelist" en ,,De N ieuw j aarsfooi' Een van de hoogtepunten van deze avond was ook de kerstverloting. De voorzitter deelde mede, dat de acti viteiten van de vereniging onverminderd zullen voortgaan en als eerste van een hele reeks bijzondere evenementen in het volgend jaar zal op 19 januari een ruil- dag gehouden worden in Middelburg. GOES MUTATIES BELASTINGDIENST De Assistent-A van 's Rijksbelastingen C. v. d. Vliet, werkzaam als deurwaar der ten kantore van de Ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Goes werd met terugwerkende kracht tot 1 augustus 1962 bevorderd tot Hoofdas sistent. In verband met een interne reorganisa tie werd de adjunct-commies R. W. Dek ker te Goes werkzaam op het Ontvang kantoor te Goes met ingang van 1 januari a.s. verplaatst naar de Inspectie der In voerrechten en accijnzen te Vlissingen. Driewegen RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Driewegen zal op vrijdag 28 december a.s. 'smiddags om twee uur in openbare vergadering bijeenkomen. Op deze vergadering zal o.m. de gemeentebegroting voor 1963 wor den aangeboden. 's-Hocr Arendskerke KERSTFEEST VOOR BEJAARDEN In het jeugdgebouw Het Trefpunt werd de bejaarden een kerstfeest aangeboden, dat was georganiseerd door de plaatse lijke mannenvereniging. De voorzitter hield een korte kerstmeditatie, waarna de aanwezigen een consumptie en enkele versnaperingen kregen aangeboden. Voor deze bijeenkomst was grote be langstelling, ondanks het slechte weer. "r**tiJtopk ZILVEREN BRIEVENBESTELLER De heer Paauwe uit onze plaats was dezer dagen 25 jaar in dienst bij de PTT als brievenbesteller. Hiervan heeft hij 17 jaar in 's-Heerenhoek gewerkt. In de middag kwam de directeur van het post kantoor, de heer J. P. v. Laar, de jubila ris thuis verrassen met een cadeau onder couvert. Verder kreeg hij het zilveren PTT-insigne voor 25 jaar trouwe dienst. luchtige chocolade in melk en puuc 20 ct. (Van onze correspondent) Zoals wtf vorige week reeds konden melden, zou gisteren op Schouwen-Dui- veland voor het eerst een herderstocht worden gehouden. De bedoeling was de deelnemers zich te laten bezinnen op de betekenis van het komende kerstge beuren. Door het lopen van een grote afstand in de donkere nacht, met het brengen van een persoonlijk offer voor een licha melijke inspanning, waren omstandighe den geschapen, die er als vanzelf toe zou den leiden, beter de betekenis te besef fen van de liefdeboodschap van het Kind. En het werd een offer, want het was bitter koud, toen om goed vijf uur in de morgen een gezelschap van dertig mensen, mannen, vrouwen en enkele jon gens, vanaf het parochiecentrum te Zie rikzee op weg ging. Gekleed in allerlei wonderlijke uitrustingen, de meesten aan vankelijk in zichzelf gekeerd en allen in afwachting van hoe de tocht zou beval len, startten de deelnemers in hoog tempo vanuit Zierikzee naar Borrendamme, waar de zeedijk verder als weg en gids zou dienen. Een geluk was, dat de wan delaars de wind in de rug hadden en het droog was. Achter de, in kleine groepjes uit el kaar vallende sliert, zich warm stap pende mensen, reed een eenzame auto, de bezemwagen. Er waren echter geen uitvallers. Gedurende de gehele reis heerste er een opgewekte stemming. Rond acht uur arriveerde men weer in Zie rikzee. Voor en na de H. Mis werden kerstliederen gezonden. Na afloop van de dienst werden de wandelaars per auto huiswaarts gebracht. sunroof Export Geheel compleet, Incl. verwarming, defrosters, ruitensproeiers e.d. Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V..Amsterdam Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwscb- Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Heveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 Goes Alg. redacteur voor Zeeland. F. DE LIGT, tel. 6252, Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel 2377 - HULST Redacteur voor Zeeuwsch- V laanderen P G. KUYPERS telefoon 2377 Huls' privé 3327 Redacteur boot Walcheren. CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties, Destemo voor de editie voor Zeeland 1 0.17 pei mm. 1 mm ingezonden mededelingen 21» mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1.— elke regel meer f 0,20 Bi] plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,45 Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Clinge Raad praatte over wegverbetering Tot de ingekomen stukken in de ge meenteraad behoorden brieven van G.S. en betrokken polderbesturen met betrek king tot de verbetering van het wegvak Hulst-Zandberg-Zeegat, waarin de polders tien procent per hoofd zullen bijdragen. De heer F. Plasschaert merkte in dit verband op, dat de verkeersdrukte ter plaatse het tracé via de polder niet no dig maakt. Men zou zijns inziens kunnen volstaan met wegwerking der bochten in de oude weg. De voorzitter stelde daar tegenover dat een noodzakelijke verbe tering het werk maar meteen degelijk kan worden aangepakt. Wat eventuele schade voor landeigenaren betreft, dit komt wel in orde bij de ruilverkavelings regeling. Een ingekomen verzoek van de ge meenteraadsleden inzake het ter beschik king stellen van het presentiegeld voor de actie „Open het dorp" werd voor kennisgeving aangenomen, hetgeen der halve de mogelijkheid tot individuele beslissingen openlaat. Met betrekking tot de begroting 1963 van de instelling voor maatschappelijke zorg lanceerde de heer C. J. Seghers de suggestie om de commissieleden, die zich met veel werk en tijd geconfron teerd zien, een hogere vergoeding te geven. B. en w. zullen dit nader bezien. De begroting werd goedgekuerd. Over de door b. en w. voorgestelde verordening inzake de subsidiëring der jeugdsport, werd langdurig en zelfs lang dradig gediscussieerd, waarbij naar onze smaak een der raadsleden ve;el te uit gebreid een individueel verenigïngsbelang verdedigde, wat uiteraard niet de pri maire taak van een raadslid is. St.-Jansteen Afscheid van hoofdonderwijzer Blommaart In het r.-k. jongenspatronaat heeft het afscheid plaatsgehad van de hoofdonder wijzer, de heer Blommaart, die 40 jaar hoofd was van de St.-Aloysiusschool te St. Jansteen. Namens oud-leerlingen en inwoners van de gemeente opende de heer W. Bartz de avond, waarbij hij de heer Blommaart het goede voorbeeld voor alle onderwijzers noemde door te wijzen op zijn opvoedkundige kunde. Bij de collecte die werd gehouden om de scheidende een cadeau aan te bieden werd huis aan huis sympathie onder vonden. Men bood de heer Blommaart hiervan een prachtig fototoestel aan. Pastoor Preijers dankte de hoofdonder wijzer namens de parochie voor alles wat hij als hoofd van de school deed. Hij was er hem erkentelijk voor dat hij steeds sterkte zocht in zijn geloof. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester Reuser, namens maat schappelijke zorg gemeentesecretaris Francken. Nadat nog verscheidene spre kers woorden van dank en waardering hadden uitgesproken kwam tenslotte de heer Geerards aan het woord namens de katholieke onderwijzersbond. Ver- DE KWITANTIES VOOR HET EERSTE KWARTAAL 1963 WORDEN BEGIN JANUARI UITGEZONDEN Indien u de voorkeur geeft aan betaling per giro u bespaart dan 20 cent incassokosten of 35 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt u verzocht een bedrag van 8,05 te storten of over te maken op onze girorekening no. 1114111 en wel vóór 1 januari a.s. Voor abonnees die buiten ons verspreidingsgebied wonen en die de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van 9,35. Administratie Dagblad De Stem schillende sprekers boden eveneens ge schenken aan. Het St.-Ceciliakoor zong verschillende liederen. De heer Blommaart dankte al len die aan het tot stand komen van het feest hadden meegewerkt. Na een serenade van de plaatselijke muziekvereniging werd de avond be sloten. Sas van Gent HULDIGING JUBILARISSEN Vrijdag 28 december zullen in de feest zaal van de Glasfabriek een aantal ju bilarissen, die resp. 25 en 40 jaar in dienst zijn, worden gehuldigd. De hul diging zal geschieden in samenwerking met de afdeling Zuid-Chemie. De jubilarissen van de glasfabriek zijn de heren Richard van Vooren, maga zijnbediende, Josephus Baart, voorman glaslegger, Andreas Vermeulen bediende, die allen 25 jaar aan het bedrijf zijn ver bonden en de heer André Gauwe, opzich ter afd. onderhoud, die zijn 40-jarig ju bileum hoopt te vieren. Van de afd. Zuid-Chemie zijn de heren Richardus van Dinteren elektricien, Ju- liën Bockstael bediende afd. boekhouden, Leonardus Kalfsvel fabricagearbeider. Augustinus Sutin voorman afd. Expe ditie, 25 jaar werkzaam geweest en de heer Julien Mestdagh onderhoudsman, 40 jaar. Schoondijke GEVAARLIJKE HONDEBEET? De garagehouder Gijzeis, die een aan gereden zwarte poedel behulpzaam wilde zijn, kreeg van het dier een flinke beet in zijn been. Hoewel mag worden aange nomen, dat het dier tengevolge van de pijn agressief geworden was, heeft men de hond afgezonderd om te kunnen be oordelen of het dier al dan niet met hondsdolheid besmet is. De heer Gijzeis stelde zich direct onder medische be handeling. INENTING VAN HONDEN EN KATTEN Zoals overal in het land, zal ook in deze gemeente begin januari de gelegen heid bestaan om honden en katten te la ten inenten tegen hondsdolheid. De hou ders van honden zullen hiertoe verplicht worden; katten kunnen vrijwillig inge ënt worden. OPEN PAREN-DRIVE VOOR „OPEN HET DORP" De bridgeclub „Luctor" organiseerde een open paren-drive voor de actie „Open het dorp". Er namen 36 paren deel. Door vele middenstanders waren fraaie prijzen ter beschikking gesteld. De opbrengst van de drive steeg door een milde geste van de penningmeester van „Luctor" van 273 tot 300. Een royale deelnemer maakte er 400 van. De uitslag luidde als volgt: Groep A 1: 1 HH IJsebaert - v.d. Poel 65,5 M.P.; 2 HH de Feyter - A. IJsebaert 59 M.P. Groep A 2: 1 Hr en mevr. Sandrini 44 M.P.; 2 HH Franken - v.d. Hooft 44 M.P. Groep B 1: 1 Hf en mevr. Versprille 37 M.P 2 Hr. en mevr. de Zeeuw 36,5 M.P. Groep B 2: 1 Hr. en mevr. Goossens 39,5 M.P.; 2 Hr en mevr. Verschelling 33,5 M.P. DROGERIJ UITGEBRAND In de Lovenpolder is de gladiolendro- gerij van de heer de K. totaal uitgebrand. De brand is waarschijnlijk door overver hitting ontstaan. De brandweren van Hoek en Terneuzen hebben het vuur be streden. (Van onze redacteur) ln aanwezigheid van een klein gezelschap genodigden, waaronder diverse gees telijken uit het dekenaat Hulst; burgemeester A. L. S. Lockefeer en echtgenote; architect Jos v. Driessche; aannemer en onderaannemers, heeft mgr. De Vet in de Reinaertstad de nieuwbouw en het oorspronkelijke slot der karmelitessen (her)- ingezegend. Tijdens een door hem gecelebreerde H. Mis hield de bisschop een korte predikatie waarin hy het contemplatieve leven dezer kloosterorde op verheven wijze belichtte en als het ware een nieuw aanschijn gaf, toen hij nadrukkelijk stelde, dat zelfs een karmel geen plaats is voor individuele heiligheid doch de communiteit slechts samen met het volk Gods, mpt de hele wereld. Christus als hoeksteen plaatsen kan. Vandaar, aldus monseigneur tot de zusters, dat gij niet wereldvreemd kunt zyn, omdat ge u in uw beslotenheid door het gebed verbonden weet met de goeden en de bozen. Het is uw taak, uw ogenschijnlijk verborgen communicatie tot een communie te maken via de pateen van het offer. Tydens de inzegeningsrondgang van de bisschop toonden uiteraard vooral de gesluierde slotzusters grote belangstelling, zoals de foto duidelijk laat zien. Plaatst uw in het Onze agenten zullen Uw Nieuwjaarsadvertentie gaarne noteren. (Van onze correspondent) De Stichting van de N. V. Brood- bakkeru west-Zeeuwsch-Vlaanderen te Breskens is een feit geworden. Voor Zee land is dit een primeur. Dank zij de me dewerking van het E.T.I., de ryksmid- denstandsconsulent de heer J. Corstanje en de heer Schuilenburg van de Neder landse Bakkerij Stichting in Den Haag is deze bouw mogelijk gemaakt. Deze bakkerij zal gebouwd worden ten oosten van de Rijksweg in het uitbrei dingsplan en zal een oppervlakte van 1600 m2 krijgen. Inmiddels is de rijksgoedkeu- ring verkregen en hoopt architect J. Roo- nen uit Breskens het project zo spoedig mogelijk bestedingsklaar te hebben. De bakkers hopen in 1963 nog te kun nen beginnen met het bakken van brood en banket, waarvoor de modernste ma chines op bakkerij gebied zullen worden geplaatst. De bakkerij zal in verschillen de afdelingen worden gesplitst. Zo zal naast de deegafdeling een automatische gaasmatover worden geplaatst, ver warmd met gas. Ook zullen er z.g. in- schietovens voor kleinwerk worden ge plaatst. Reeds nu bestaat er buiten de ge meente belangstelling voor deze centrale broodbakkerij. Overal kampt men met personeelstekort en bovendien kan men in het toeristenseizoen de grote vraag niet verwerken. Voor Breskens zal ook de bezorging vereenvoudigd worden en met het mo dernste bezorgingsmateriaal worden uit gevoerd. De directie zal gevoerd worden door alle 9 bakkers van wie enkelen als di recteur zullen fungeren en de rest als commissaris. Voor IJzendijke en Biervliet nemen waar op 25 dec. dokter Lockefeer en voor 26 dec, dokter Lievens (beiden uit IJzen dijke; voor Terneuzen 25 dec. dokter Griek, op 26 dec. dokter Hoving, tel. 2445; voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande op 25 dec. dokter Bom uit Cadzand, op 26 dec. dokter De Meijer uit Sluis; voor Axel op 25 dec. dokter Kats, voor 26 dec. dokter Born; voor Oostburg en Aardenburg, op 25 dec. dokter Loose uit Oostburg, tel. 01170- 2121, op 26 dec. dokter Hage uit Aar denburg, tel. 01177-366. Voor Zaamslag, Axel en Sas van Gent op beide kerstdagen de heer De Haas; voor Hulst en Nieuw-Namen op 25 dec. de heer De Nijs uit Hulst en op 26 dec. de heer Borm uit Nieuw-Namen»; voor Oostburg, Sluis en Groede op 25 dec. de heer v. Veen uit Oostburg, tel. 01170- 2693 en op 26 dec. de heer Kapsenberg uit Sluis, tel. 01178-225. t (Advertentie) in liet nieuwe zijn van WONINGINRICHTING te HULST. Ook voor U het meest ver trouwde adres, niet bijna 100 jaar ervaring. (Van onze correspondent) Zaterdagmorgen is in zijn woning in de Hemelstraal in St. Jansteen geheel onverwachts overleden de oud-burge meester P. Geirnaerdt. De overledene was op 6 sept. 1890 te Veghel geboren en van 1931-1953 burgemeester van St. Jansteen. Hij was na zijn pensioen voor de tweede zittingsperiode, lid van de ge meenteraad en nam vorige week don derdag nog deel met andere raadsleden aan een controle-onderzoek op de school- middelen van de kleuterschool te St. Jan steen. Hoewel hij lijdende was aan sui kerziekte, deed niets zijn plotseling heen gaan verwachten. Zierikzee HAVENKWARTIER Zoals bekend is vrijdag in de raads vergadering het saneringsplan voor het havenkwartier door de gemeenteraad conform het voorstel van b. en w. aan genomen. In de loop van vrijdag was door drie burgers nog een alternatief plan aan de leden van de raad aangeboden. Bij de meerderheid van de raad ontmoette dit bezwaren, daar men eigenlijk geen gelegenheid had gekregen een studie van dit alternatief te maken. Tegen de suggestie van de initiatief nemers om eerst nog advies te vragen aan de middenstandsverenigingen en aan de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland stelde de voorzit ter, dat er al overleg met deze instel lingen was geweest in het voorjaar van 1962. De traditionele kersttentoonstelling van de stichting „Zeeuwse beeldende kun stenaars" die zaterdagmiddag onder een verheugend grote belangstelling van het publiek door de directeur van het Zeeuw se museum dr. P. K. van Daalen, werd geopend, heeft in de catalogus weliswaar dezelfde oude vertrouwde namen van de exposanten te zien gegeven, maar in Je zaal zelf echter was er verrassend veel nieuw werk. Men heeft dan ook reeds bij een eerste globaal overzicht in de expositiezaal de indruk, dat er voor deze tentoonstelling gewerkt is om haar tot een waardige ma nifestatie te maken en in die opzet is men geslaagd. Ad Braat, onvermoeibaar experimen tator op het gebied van ceramiek en toegepaste kunst, toont enkele onderde len van de monumentale opdracht, uit gevoerd in metaal en hout, voor de Zee- landia, die verrassend werken, en nieuws gierig maken naar het geheel van de decoratie. Henk Kooger is vertegenwoor digd met een uitstekend vrouwenportret in impressionistische trant, dat opvalt door lichte behandeling van de olieverf en vergeleken met een ander, meer ab stract doek van hem, duidelijk aantoont, waar zijn kracht ligt. Ook zijn fietser is een klein, sfeervol schilderijtje, waarnaar men gaarne kijkt. Hans Heeren toont o.a. een vissershaven, mooi van ritme en ingetogen kleur, als mede de sterke tekening in Siberisch krijt, van een dorp. A. W. Duvekot, die een periode van hernieuwde inspiratie schijnt ingetreden, toont een aantal van techniek verschil lende variaties op het thema, dat aar dige gedachte in de zaal zelf aanwezig is, n.l. een grote, door wind en weer ge teisterde boomstronk. Variaties, die alle de moeite waard zijn, maar waaronder bijzonder een paar aquatinten opvallen. Geert van Fastenhout is aanwezig met een expressief verfportret en twee com posities van meisjes, welke laatste, ver geleken met het ietwat te bravoureach- tig geschilderde landschap, aantonen, waar de juiste maat van schilderkunstige bewogenheid ligt. Liesbeth Denkhorst geeft een zeer ge slaagd en poëtisch doek te zien met .Nachtelijk', een stilleven met voorwer pen, dat uitmunt door geheimzinnige hel derheid en enkele fraaie aquarellen. Ver heugend stemt het betrekkelijk groot aan tal werken van Jan Jongschaap, waaron der vooral Zomer 1962' opvalt, naast .Eiland in de wolken'. Maar geslaagd of minder geslaagd, Jongschaaps werk is al tijd boeiend door de wijze waarop hij de materie behandelt en door middel waar van hij poëtische snaren aan het trillen brengt. Hetzelfde geldt overigens voor het werk van Andries Minderhout, die meer colo rist is dan Jongschaap, hetgeen overtui gend tot uitdrukking komt in een groot aantal composities met reliëf techniek. Antoine" Mes is vertegenwoordigd met enkele schetsen in Oostindische inkt van de Deltawerken en een geslaagd doek .Opspuitweg) gewijd aan hetzelfde on derwerp. Onder een zestal schilderijen van Piet Bulthuis missen de beide com posities ,Wat de herfst naliet' in hun iet wat aan Rudolf Bremmer herinnerende (Advertentie) Ossestaart-soep 4 borden 68 cent Vraagt Uw winkelier! techniek, hun uintwerking niet. Jammer dat de beeldhouwkunst, vertegenwoordigd door Peter de Jong en Alice Hamerlinck, niet wat breder en wezenlijker voor het voetlicht trad. Tenslotte zij deze kerst tentoonstelling op niveau een groot aan tal bezoekers toegewenst, die, naar wij hopen, niet zullen verzuimen ook de mappen der verschillende kunstenaars door te bladeren. WILLEM ENZINCK (Advertentie) van 75.—, 125.—, 140.— Kantoormachinehandel J. A. BIESBROECK, Gentsestraat j 21a23, Hulst, Telefoon 2080. De mensen, die de plotseling ingetreden ijzige kou hebben getrotseerd en naar de Goese veilinghallen zijn getogen, heb ben daar genoten van een zeer sfeervolle interkerkelijke volkskerstzangavond. Om half acht waren ongeveer 3000 van de 5000 beschikbare zitplaatsen bezet. Het katholiek mannenkoor en het knapenkoor van de katholieke Zeeuwse koorschool openden het programma met een feeste lijk Gloria van Charpentier, waarna ds. H. M. Strating een welkomstwoord sprak. Massaal klonk vervolgens door de gro te veilinghallen de samenzang van kerst liederen, geleid door Adr. Kousemaker, afwisselend begeleid door de muziek korpsen Euphonia en Hosanna. Burge meester mr. F. G. A. Huber las in drie gedeelten het kerstevangelie van Lucas hoofdstuk 2. Het hervormd kerkkoor ver sterkt met leden van de christelijke ora toriumvereniging zong het Heden is Chris tus geboren, het gemengd koor Jubilate Deo zong het Ere zij God en het vrij evan gelisch koor vertolkte In 't nachtelijk duister. Deken Holtkamp hield aan de hand van het voorgelezen kerstevangelie een toespraak, waarin hij dit Evangelie van toepassing bracht op de huidige tijd. Ellen Murre declameerde Kind komt Gij dit maal in ons hart, en Betty den Dekker droeg voor: De oude stal was kil van vocht. In het slotwoord van deze kerstsamen komst vroeg ds. E. Jansen alle aanwezi gen zeer dringend, om zich toch vooral door niets te laten weerhouden het aan- staahde kerstfeest te vieren en de vrede in de harten te vinden. Het Katholiek Knapenkoor en het man nenkoor onder leiding van E. Heyblok besloten met het L'Adieu des Bergers van Berlioz deze goedgeslaagde avond. Morgen, dinsdag 25 december, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 1.53 en 14.06 uur; Terneuzen 1.18 en 13.30 uur; Vlissingen 0.53 en 13.06 uur; Wemeldinge 2.41 en 14.56 uur. Woensdag 26 decem ber; Hansweert 2.32 en 14.45 uur; Ter neuzen 1.54 en 14.04 uur; Vlissingen 1.26 en 13.39 uur; Wemeldinge 3.18 en 15.33 uur. Donderdag 27 december: Hansweert 3.09 en 15.26 uur; Terneuzen 2.29 en 14.45 uur; Vlissingen 2.00 en 14.19 uur; Wemeldinge 3.58 en 16.16 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Ned. herv. kerk 20 uur Kerstconcert AXEL Het Centrum 20 uur De stille getuige, 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur La dolce vita VLISSINGEN Luxor Follow that dream, a.l. Alhambra 15, 19 en 21 uur De overval, 18 jaar MIDDELBURG Electro De blikken ridder, a.l. City 14.30 en 20 uur De overval, 18 j. GOES Grand Zeven mannen zonder vrees, 14 jaar PHILIPPINE L. Haers 14.30 uur Kalkoenschieting ST. JANSTEEN De Zwaluw Hoktentoonstelling J. der Weduwe 17 uur Biljartprijskamp IJZENDIJKE Hofzicht 17 uur Immer will ich dir ge- hören, a.l. 20 uur Kapo, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 17 en 20 uur Fracasse, de on overwinnelijke musketier DE KLINGE Cinema v. Duck 15 en 19.30 uur We dansen twist AXEL Het Centrum 15.45 en 20 uur Abends in de Scala, a.l. TERNEUZEN Luxor 14 uur Hercules contra de vam pier, 14 j.; 16.30 en 20 uur Blue Ha waii, a.l. Concertgebouw 20 uur Hercules contra de vampiers, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur State fair, a.l.; 16.30 en 20 uur Zondige liefde, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 15 uur Charlie Chap- lins festival; 17.15 uur Ik zal mij wre ken op uw dochter,14 j.; 20 uur La dolce vita, 18 j. J. v. Ilelsland Duivententoonstelling J. Nijs 15 uur Schieting GRAAUW P. de Caluwe 15 uur Schieting lig gende wip KOEWACHT Alf. de Bock 15 uur Schieting A. de Kint 10-16 uur Duivententoon stelling J. de Guchteneire 10 uur Seriekaarting VLISSINGEN Luxor Follow that dream, a.l. Alhambra 15, 19 en 21 uur De over val, 18 j. MIDDELBURG Electro De blikken ridder, a.l. City 14.30 en 20 uur De overval, 18 j. GOES Grand Zeven mannen zonder vrees, 14 j. KOEWACHT A. de Nijs 14 uur TBC-schieting A. de Schepper 9.30 uur Prijskaarting BRESKENS Casino 16-20 uur Supermarkt der Ma rine, a.l. 's-HEERFNHOEK De Jeugdhoeve Mein Herz war immer bei dir. a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 14.30 uur Wildschieting 17 uur Immer wil ich dir gehören, a.l. 20 uur Kapi. 18 j. ST. JANSTEEN De Zwaluw Duivenshow SAS VAN GENT Olympia 20 uur Nachtclub De Groene Spin GRAAUW B. Plasschaert 18 uur Priiskaarting DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur We dansen twist AXEL Het Centrum 15.45 en 20 uur The grea test show on earth, a.l. TERNEUZEN Luxor 14 uur Hercules contra de vam piers, 14 j.; 16.30 en 20 uur Blue Ha waii, a.l. Concertgebouw 20 uur Hercules contra de vampiers, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur State fair. a.l.; 16.30 en 20 uur Zondige liefde, 14 j. HULST Café.F. Baart Duivenshow Bioscoopgebouw 15 en 17.15 uur Sag mir Adieu; 20 uur La dolce vita, 18 j- S. Blommaert 15 uur Binnenschieting AXEL Het Gezellenhuis 19.30 uur Dansen KLOOSTERZANDE Hotel van Leuven Groot bal HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Wildschieting KOEWACHT A. de Kint 10-16 uur Duivententoon stelling VLISSINGEN Alhambra 20 uur De overval, 18 J. MIDDELBURG City 20 uur De overval, 18 J. ANTWERPEN KVO 20 uur Boheme

de Stem | 1962 | | pagina 2