Paus Joannes in optimistische kerstrede: Verblijdend streven naar eenheid. Justitie onderzoekt oorzaak van brand KERSTMIS bij hoogconjunctuur Lawines stagneerden het verkeer zeer ernstig tjansttmta Koude teistert ook ons land N.V. ALMEVI DAGBLAD VOOR ZEELAND Bredase arts omgekomen in villa U helpt u zelf en.... Betaal per kwartaal! Aanhoudende vorst De Spiegelaffaire Konrad AJders vrijgelaten Onloochenbare tekenen Wil tot eenheid Audiënties Overval op tankstation U-2 vliegtuig schond luchtruim van Noord-Korea Veel doden bij lang weekeind in Amerika M. WERMENBOL-EICH 103e JAARGANG No. 24165 Voor God, Koningin en Vaderland tJitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H- B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 MAANDAG 24 DECEMBER 1962 Abonnementsprijs 3,05 per kwartaal, excl 0,20 incasso: f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 1 0,42 per mm (Ing. Med. t 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: ÏJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuw straat WERELD IJVERT OPRECHTER VOOR DE VREDE (Van onze verslaggever) Door snel reageren van de Bredanaar H. Andries, machinezetter by Dagblad De Stem, heeft de Bredase brandweer zaterdagmorgen in alle vroegte de ge volgen kunnen beperken van een drama, dat het leven gekost heeft aan de in Breda gevestigde verloskundige en vrouwenarts A. J. v. d. Goot. Omstreeks half vier in de ochtend meldde hij een opvallende rookontwikke ling in de villa van dokter v. d. Goot in het Wilhelminapark, nadat hy ge tracht had de bewoners te waarschuwen. Zoals wij zaterdag in een klein deel van onze oplage nog konden melden, heeft de echtgenote van de levend ver brande arts zich tijdig in veiligheid kunnen stellen. Zy werd in enigszins overspannen toestand naar een zieken huis vervoerd en heeft gisteren de stad kunnen verlaten om bij een vriendin tot rust te komen. Naar de Bredase officier van justitie, mr. J. Louët-Feisser, zondagavond meedeelde, zal een diep gaand onderzoek naar de oorzaak van de brand worden ingesteld. VERMOEDEN De commandant van de Bredase brandweer, J. Th. Rademakers, kon gisteren hoogstens als vermoeden uit spreken dat door onvoorzichtigheid met een brandende sigaret vuurontwikkeling op de slaapkamer van dokter v. d. Goot mogelijk is geweest. In dit vertrek moet de brand zijn ontstaan die de arts heeft verrast en die zich door de vloer heeft voortgezet naar de kamer daar onder. Beide vertrekken zijn geheel uit gebrand. Het vuur was tegen half vijf in de morgen geblust. De gemeentelijke brandweer, kort na de melding met een autospuit een nevel- en een ladderwagen present, kreeg later assistentie van de vrijwilige brandweer Breda-centrum. Het blussings- en bergingswerk werd door intensieve rookontwikkeling be moeilijk. Het stoffelijk overschot van de arts was niet onmiddellijk bereikbaar, omdat de brandende vloer van de slaap kamer op de eerste verdieping ernstig instortingsgevaar opleverde. OVERSTUUR Nadat het belangrijkste blussingswerk was verricht is de echtgenote van dokter d. Goot gekleed naar buiten geleid. Zij was erg overstuur en is per ambu lance naar een ziekenhuis vervoerd, waar haar een kalmerend middel is toege diend. Voor zover haar toestand ver klaringen mogelijk maakte heeft zij, aldus de Bredase officier van justitie, meegedeeld, niets van de brand bemerkt te hebben, totdat zij lawaai in het huis hoorde. De Bredase huisarts dr. H. M. Houben, buur van dokter v. d. Goot, was nadat de heer Andries hem gewaarschuwd had, direct op de plaats van de brand. In het huis van dr. Houben hadden zij gezamenlijk de brandweer en de politie gealarmeerd en daarna onderzocht hoe toegang tot de brandende villa te krij gen. De brandweer poogde kort daarna langs het balkon binnen te komen. Toen dat niet lukte is een deur geforceerd. Blussers en bergers gingen met gas maskers naar binnen. LOOPBAAN Dokter v. d. Goot, geboortig uit Groningen, heeft zich een zevental jaren geleden in Breda gevestigd. Hij studeer de in 1942 als medicus te Groningen af en specialiseerde zich later in de rijks kliniek van prof. Holmer te Leiden in verloskunde en gynaecologie. Tijdens de bezetting steunde hij de illegale activitei ten en is hij voor zijn vestiging te Breda in Indonesië als militair arts werkzaam geweest. Dokter v. d. Goot heeft deel uitgemaakt van de specialistische staf van het Diaconessenhuis. De laatste tijd had hij zich uit zijn praktijk terugge trokken. Ja, dat is het plezierige als u als weekabonnee van het Dagblad De Stem voortaan per kwartaal gaat betalen. U maakt het u zelf gemakkelijker en u helpt onze agenten: zij ber hoeven dan maar eenmaal per kwartaal bij u aan te bellen om het abonnementsgeld te incasse- Een hele tijdsbesparing voor u en voor onze agenten. U kunt ook tijdig voor het ingaan van het nieuwe kwartaal aan ons gireren (f 8,05 per kwartaal) door overschrijving op onze postreke ning No. 1114111. Maak het u zelf gemakkelijk: DE KATHOLIEKE priesters in België zullen van 1 januari a.s. af gewone burgerkleding mogen dragen met priesterboord, maar niet bij kerkelijke diensten of bij het geven van onderricht op school, aldus is door de Belgische bisschoppen meegedeeld. DE AMERIKKAANSE commissie voor kernenergie heeft bekendgemaakt, dat de Russen hun 36ste kernproef in de lopende reeks hebben genomen. Het was een bom van middelbare grootte. De proef werd genomen boven Nova Zembla. EEN GROEP prominenten uit de Rus sische kunstenaarswereld heeft premier Kroestjev schriftelijk benaderd met een dringend beroep de controle op hun werk niets op te voeren tot de straffe censuur die onder het regime van Stalin heeft bestaan. DE POLITIE in West-Duitsland heeft, op verzoek van Franse autoriteiten, een Zuidslavische vluchteling aangehouden in verband met een in Nice gepleegde moord op 26 oktober j.l. 2 Verwachting van het K.N.M.I. tot» vanavond, opgemaakt zondagavond 23.15 uur 2 Over het algemeen zonnig en droog 2 weer, maar plaatselijk ook enkele overdrijvende wolkenvelden. In de ochtend op enkele plaatsen weer 1 strenge vorst, overigens lichte tot 2 matige vorst, overwegend matige 2 wind uit oostelijke richtingen. 2 Vandaag zon onder 16.32 uur. 2 2 Maan onder 15.11 uur. Z J Eerste kerstdag zon op 8.48 uur. 2 Zon onder 16.32 uur. Maan op 6.56 2 uur. Maan onder 15.45 uur. Tweede kerstdag Zon op 8.48 uur. Zon onder 16.33 uur. Maan op 8.01 uur. Maan onder 16.26 uur. 2 Donderdag zon op 8.48 uur. Maan 2 op 9.00 uur. 2 De waarnemend hoofdredacteur van Der Spiegel, Konrad Ahlers, is uit voor lopige hechtenis ontslagen. Ahlers werd acht weken geleden in hechtenis ge nomen onder verdenking van verraad. In verband met de Spiegelzaak zijn nu nog in hechtenis de uitgever van Der Spiegel, Rudolf Augstein, Hans Schmelz, een redacteur van het blad, en kolonel Alfred Martin van de Westduitse generale staf. In de kerstboodschap die paus Joannes zaterdagavond via radio en televisie tot de gehele wereld heeft gericht en die in vele landen in de nationale programma's werd opgenomen, heeft hij een dringend beroep gedaan op regeringen en volken om de eenmaal ingeslagen weg naar de vrede te vervolgen. Bovendien richtte de paus tot alle katholieken, maar ook tot de andere christenen, een ont roerend verzoek, met alle krachten te streven naar de eenheid die Christus onder Zijn volgelingen heeft gewild. De boodschap van de paus was bij stukjes en beetjes op de band opgenomen en eerst daags voor de uitzending gereedgekomen. Zijn beroep om met alle kracht voor de vrede te ijveren, was daarom het meest markante deel van zijn toespraak, omdat er voor het eerst sinds jaren een toon van optimisme in doorklonk. De H. Vader zei onder meer: „Vandaag hernieuwen wij op plechtige manier onze dringende oproep van 25 oktober. Wij vragen alle regeringen niet doof te blijven voor deze kreet van de mensheid. Mogen zij toch alles wat in hun vermogen ligt, doen om de vrede te redden. Mogen zij toch blijven onder handelen en door het aannemen van zulk een eerlijke en vastbesloten hou ding een machtige getuigenis afleggen voor de gewetens der eenlingen en voor het aangezicht der geschiedenis. Het is een wet van wijsheid en scherpzinnig heid op alle nive«aus en te allen tijde onderhandelingen te zoeken, te bevorde ren en te aanvaarden. Dat brengt tege lijk de zegen van hemel en aarde met zich. Eerwaarde broeders en geliefde zonen, wij herhalen deze uitnodiging met veel meer liefde en met veel meer plezier, omdat onloochenbare tekenen van be grip op hoog niveau ons de zekerheid geven, dat onfce woorden niet voor stoe len en banken gesproken worden. Inte gendeel, zij hebben kennelyk hart en verstand geroerd en zy hebben inder daad geleid tot nieuwe perspectieven van broederlyke samenwerking. Maar bo vendien hebben zij vage horizonten ge opend, voor ware sociale en internatio nale vrede. Koude teistert een groot deel van Europa, ook ons land. Volgens het weerbericht houdt de vorst aan. In de noordelijke provincies is sneeuw ge vallen. Op de foto zien we een onder gesneeuwde weg op het eiland Schier monnikoog. Bij deze gelukkige oriëntering van de inwendige en internationale ordening der volkeren, ook als eenvoudig keer punt en als start van een nieuwe ge schiedenis der wereld, is het vooral be langrijk vast te stellen, dat onze radio boodschap niet alleen in naam van het hele wereldepiscopaat was, maar ook in overeenstemming jubelend en als in een koor met dit episcopaat, dat juist in die dagen hier in Rome in heilige broederschap onder de milde leiding van de opvolger van St.-Petrus in diens ba siliek zich aan de arbeid van het Con cilie gezet had. Het is ook een hoger geestelijk gegeven van het H. Evangelie, het is een levende vlam van zuiver ka tholiek apostolaat, die het gebod van de Heer vervult en het als heilig eerbie digt". Over het Concilie zei de paus ook: „Waarlijk de genade van de Heer heeft zich in onverwacht grote mate over Zijn Kerk uitgestort. Wij waren diep be wogen bij de gedachte dat de goedheid van Christus zich heeft willen neerbui gen tot de nietigheden van een wereld, wier Verlosser en Redder Hij is, maar die na 20 eeuwen geschiedenis nog lang niet eraan toe is, om in volle overgave op Zijn uitnodiging te antwoorden. De werkelijkheid heeft alle verwachtingen verre overtroffen. God heeft de gebeden van de zielen die Hem zijn toegewijd, van de kinderen, van de zieken en lijdenden aanvaard en verhoord. Hij heeft ook het wenen ge hoord van hen die vurig verlangen, maar niet kunnen bidden. Van hen, die in de diepte van hun geweten er naar ver langen de harmonie te herstellen tussen de eeuwige wetten en de eisen van hun persoonlijke verlangens. Een karakteristiek hoogtepunt van het Oecumenisch Concilie was het ongewil de en voor de meesten ook onverwacht opduiken van een wil tot eenheid, beter gezegd, van het tastbare, herkende en graag aanvaarde teken der christelijke broederlijkheid, welke ligt uitgedrukt in de apostolische geloofsbelijdenis en in de overtuigde vaststelling van de ene, heilige, katholieke en apostolische Kerk. Deze Kerk is niet geroepen tot heer schappij over de volkeren maar om ze te dienen; voor deze volkeren is het plan van Christus iets, waarnaar zij in alle oprechtheid verlangen, al hoewel zij daarvan omtrekken en ontwikkeling niet immer als een afgebakend doel zien. Boven de zeer brede, ingewikkelde, maar ook zeer verwarde horizon van de schepping, waarvan we het beeld in de eerste regels van de Genesis zien ge schetst „zweefde de geest Gods over de wateren". Het staat vast, afgezien van nauwkeurige bepalingen en toepassin gen, dat bij alle verwijzingen naar het geestelijk erfgoed der H. Kerk ook daar waar dat nog niet tot zijn volheid ge komen is, slechts zelden in de hele ge schiedenis der christenheid, dus van 20 volle eeuwen, ©en zo sterke aandrang tot een door de Heer gewilde eenheid be speurd is, als tegenwoordig". De H. Vader vervolgde: „De stem van ons hart, dat vervuld is van de ontroerende betovering van dit uur, komt door de machtige en toch stil le hulp van radio en televisie tot een ieder van u, eerbiedwaardige broeders en geliefde zonen. Zij dringt uw huizen binnen, die vol vreugde de geboorte van de Goddelijke Verlosser verwachten. Zij spreekt de liefdevolle en vaderlijke groeten en gelukwensen uit. Wij zouden graag verblijven aan de tafels der ar men, in de werkplaatsen, in de studieza len en op de wetenschappelijke labora toria, aan het bed van de lijdenden en ouden van dagen, overal waar altijd mensen zijn die bidden en lijden, die voor zichzelf en voor anderen arbeiden, die met onbaatzuchtige geest arbeiden met inzet van heel hun verstand en hun hart. Wij zouden onze hand willen leg gen op het hoofd van de kleinen, wij zouden de jeugd in de ogen willen zien, wij zouden de vaders en de moeders bij de uitoefening van hun dagelijke plich ten willen aanmoedigen. En tegenover allen zouden wij de woorden van de engel willen herhalen: „Ik verkondig u een grote vreugde, de Heiland is u ge boren". Gisteren heeft de paus in het aposto lisch paleis in twee afzonderlijke audiën ties de in Rome aanwezige leden van het college van kardinalen en van het bij de Heilige Stoel geaccrediteerde corps di plomatique ontvangen, ter aanbieding van hun kerstwensen. De paus beantwoordde de toespraken van de dekens van het Heilig College en het corps diplomatique met korte rede voeringen. In zijn rede tot het kardinaalscollege sprak hij ook even over zijn gezond heidstoestand. „Sta ons toe", zei hij, „om te spreken over datgene wat in de afge lopen weken aanleiding heeft gegeven tot bezorgdheid over onze gezondheid. Wij stellen er prijs op nogmaals onze dank te betuigen voor de goede wensen die gij ons, samen met de gehele katho lieke familie, hebt gegeven. Ons simpele bestaan, zoals het bestaan van elk van ons, ligt in de hand van God, en wij ci teren zo graag die uitspraak van Sint- Gregorius van Nazianze: „Voluntas Dei, pax nostra". („Gods wil is onze vrede"). Laat ons intussen met vertrouwen onze gezamenlijke arbeid voortzetten". De paus zal vanavond om 10 uur de nachtmis opdragen in zijn privé-kapel. Wel wordt zij uitgezonden door Radio Vaticana, maar er zijn geen genodigden bij aanwezig. In de nacht van zaterdag op zondag hebben twee Duisers een overval ge pleegd op het tankstation van de heer Roeloffzen aan de Oldenzaalsestraat te Denekamp en ruim duizend gulden ontvreemd. Het tankstation is dag en nacht ge opend, een afgedankte bus dient als onderkomen voor de pompbediende. In de gemelde nacht om half drie werd de pompbediende G. H. W. uit Oldenzaal wakker. Hij merkte, dat de oliekachel in de bus niet brandde. Buiten ontdekte hij dat de olieleiding bevroren was. In een aangrenzende tuin hoorde hi; geritsel waar hij echter geen aandacht aan schonk. Aan de andere kant, bij het tankeiland, naderde een Duitser, die dieselolie vroeg voor zijn auto, welke aan de weg stond. De pompbediende gaf hem in een kan olie mee, die de Duitser normaal betaalde. Toen de pompbediende weer in de bus wilde gaan, sprong een andere Duitser te voor. schijn. Dreigend met een houten paaltje riep deze hem iets toe, waarop W. weg rende, het dorp in, waar hij de politie belde. De politie constateerde in het tank station, dat een geldkistje met ruim duizend gulden verdwenen was. J?r is de laatste week heel wat ge sleept met dennebomen en groene takken; de blinkende bal len en het engelenhaar zullen al wel te voorschijn zijn gehaald; de huiskamers zijn dus weer opge sierd met „sfeer": het meest hui selijke feest van het hele jaar kan beginnen. U heeft natuurlijk geen tafeltje gereserveerd in een gere nommeerde tent, al nodigden de krantenadvertenties u daartoe al wekenlang uit. De kerstboom is buitenshuis wellicht veel groter en de kerstgans veel lekkerder; de jingle bells van het strijkje klin ken er stemmiger dan thuis op de pick up, en de strapless-juffrouw met de kerst-corsage is aantrekke lijker dan de zangeres op het beeldscherm. Maar toch Ja, er is weer sfeer geschapen. Zo noemt men dat immers: sfeer scheppen. Alsof het ging over iets nieuws. Het wordt elk jaar weer uit de bossen en van de zolder ge haald. Maar het hóórt er bij, zegt men. Natuurlijk hoort het er bij. Maar waar bij? Wat is dat belang rijke waar dat alles rondom groept? Wat is immers een wieg met een wolk van dons en tule, als er geen baby in ligt? Ik ben wel eens bang voor een te mooie maar lege wieg. Ik zie liever een ruw kribje met stro en daar een kind in. Dan kan de sfeer je ge stolen worden. ]7en mens is geneigd het verleden te prijzen. Ons heimwee naar wat voorbij is speelt ons parten. Wij maken het in onze fantasie mooier en dromen er in weg. Word je ouder dan vertel je tegen de opgroeiende kinderen over vroe ger toen alles veel gezelliger was. En nog langer geleden speelden zich de sprookjes af. Toen werden er nog Assepoesters door prinsen gekust. En nog verder weg was er de romantiek van de kerstnacht. De stille, heilige nachtwaarin alles rust en sluimert zacht. Ons binnenste wordt dan als was en je bloost er van weelde Het verhaal van Sint Lucas is echter sober en wat de geleerden er bij vertellen maakt de feiten nog simpeler. Het echte Kerstmis is een feest voor de eenvoudigen. Alwie in ootmoed wordt herboren is van het hemelse geslacht. Kerst mis zet zich daarom slechts in een welvarende tijd als de onze. We gaan te veel sfeer scheppen. We hangen besneeuwde dennetakken en glinsterende sterren aan frites kramen en zingen sentimentele liedjes bij rood licht. Kerstmis wordt een sprookje, een onwerke lijk verhaal uit een heel ver ver leden. Verder terug dan een Luikse baby, of een echtpaar Finkbine dat naar Zweden ging om er wettig abortus te plegen. De geboorte van het Kerstkind telt amper mee. fyjisschien moeten we nog verder terug. Ik heb gelezen dat een steenrijke jongeman uit Amerika zijn tijd doorbracht in de wildernis van Nieuw-Guinea. Gewoon omdat hij niets anders te doen had. Hij kroop weg van alle modern com fort en zocht de primitiefste men sen op. Hij ging eeuwen terug. bij het hoort er nu eenmaal maar waarbij Heeft hij nog holbewoners aange troffen? Zo moeten immers Adam en Eva geweest zijn. En daarom (aldus Chesterton) begon Chris tus zijn leven óók als holbewoner, in een grot. Hij begint bij de puin hopen van het Paradijs. Hij zal het niet goed hebben in dit leven, want het geluk is ver te zoeken in deze wereld. Maar dat was dan ook precies de reden waarom Hij geboren werd: omdat er geen geluk ivas. Zijn verovering van 's mensen geluk begint in primi tieve omstandigheden. In een soort stenen tijdperk Het 'is goed door alle moderne romantiek met al zijn rimram heen te kijken. We zijn misschien al te veel verwend door plastic, schuim rubber en elektra om het nog te vatten. Maar er is een Kind ge boren en het ligt in een kribbe op wat stro. De armpjes en been tjes zijn vastgebonden met lange lappen. En het huilt op zijn tijd als het honger heeft. Dan geeft de jonge moeder het de borst. Dit mensenkind zal eens de Mensen zoon zijn. Nog geen 33 jaar oud laat Hij zijn leven aan een kruis. Maar dan is er heel wat gebeurd. Dan kunnen alle mensenkinderen Godskinderen zijn. Het brengt ech ter wel mee dat we dan van de betrekkelijkheid van deze wereld overtuigd zijn. Ook van haar ro mantiek en sentimentaliteit. En op de keper beschouwd is dat een blijde boodschap. KAPELAAN Ss. nmiis Korea heeft zaterdag de beschuldiging geuit, dat een Amerikaans ,,spionage- vliegtuig" van het type U-2 op 6 decem ber het Noordkoreaanse luchtruim zou hebben geschonden. De regering bestempelde dit als ,,een daad van agressie". De Noordkoreaanse generaal Tsjang Joeng Hwan eiste, dat het hoofdkwartier van de V.N. de mannen die deze spiange- vluchten leidden en de piloten van het U-2 toestel traften. Het spoorwegverkeer van Zwit serland en andere punten ten noorden van de Sint-Gotthard- tunnel naar Italië is gisteravond om half zeven hervat na een on derbreking van 38 uur. De lawine die de drukste noord-zuid verbinding van Zwitserland versperd heeft, is voor duizend Italianen die in Zwitserland werken op een ongelukkig moment gekomen. Er zijn heel wat vakantieplannen van de Italianen in de war gelopen. De laatste zes goederenwagens die onder duizenden tonnen sneeuw ver dwenen waren, waren gisterenmorgen opgegraven. Maar het duurde nog tot half zes voor een spoor van het onder gesneeuwde baanvak vrijgemaakt en hersteld was. Toen het ten slotte zover was duurde het geen uur meer voor de eerste trein passeerde. Het was de sneltrein van Milaan naar Zürich. In het wegverkeer was het in de nacht van vrijdag op zaterdag reeds tot grote opstoppingen gekomen door een lawine in de buurt van Wassem, waar- door de grote weg van het meer van Luzern naar de St.-Bernardpas over een lengte van 25 kilometer onder de sneeuw kwam te liggen. Zaterdag morgen stond een rij van naar schat ting duizend auto's te wachten op rui ming van de sneeuw. Een derde lawine heelt anderhall et maal de toeristenplaats Zermatt van de buitenwereld algesloten. De spoor lijn die de enige verbinding van deze plaats met de buitenwereld vormt, werd erdoor geblokkeerd. Tweeduizend toeristen die op weg waren naar Zermatt, moesten in andere plaatsen een onderkomen zoeken. Gisteren- In verband met het Hoogfeest van Kerstmis zal ons eerstvol gend nummer op donderdag 27 december verschijnen. DIRECTIE DAGBLAD DE STEM middag was de plaats weer bereikbaar Om zes uur vrijdagavond plaatselijke tijd begon in de V.S. het lange kerst- weekeinde. Gisterenmiddag vier uur onze tijd waren op de Amerikaanse wegen reeds 223 mensen om het leven gekomen. Vijfenvijftig mensen kwamen voorts om door ongelukken van uiteen lopende aard die niet aan het ver keer te wijten waren. Men verwacht, dat tot dinsdag middernacht 700 men sen zullen omkomen. Ou een drukke weg bij Santa Ata de Amerikaanse staat Calilornië deed zich in dichte mist een kettingbotsing voor, waarbij niet minder dan 200 l auto's betrokken waren. Drie uur lang S brachten ziekenauto's aldaar gewonden 2 weg en trokken slepers de wagens uit 2 elkaar los. Het was een compleet auto- 2 kerkhof Een kloosterzuster liet daar het leven, vijftig andere personen werden gewond. Ernstig was ook het ongeluk in de Amerikaanse staat Nebraska, waarbij een echtpaar met vijf kinderen met de auto te water 2 raakte. Allen verdronken. Het gezin 2 was op weg naar een broer en oomj 2 om er de feestdagen door te brengen. 2 AANLEG EN ONDERHOUD^ VAN RAAMSDONKSVEER 01621-590 BREDA 01600-44477 Volautomatische WAS- MACHINES Ingenieursbur. Handelsondern. Haagweg 302 BREDA Telef. 3 55 85

de Stem | 1962 | | pagina 1