Radio- en televisie-programma's H voor en tijdens kerstdagen HOOFDPIJN ASPRO DE SCHADUW —VAN DE PROGRAMMA'S VAN RADIO EN TV Minter en Hi'nter en de dolende Zozer Kersttoespraak van koningin ,HIJ KWAM BIJ DE ZIJNEN" iOSRAM Christopher Landon Documentaires Wat biedt de radio Weinig sport op uw scherm Amusement Godsdienst Muziek Films Muziek Voor de jeugd Sport Hoorspelen Diversen 2 'ASPRO'5 -&2 téntufeet fit/ Vlaamse televisie r$tem-feuilleton elevisieprogramma s D4GBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 DECEMBER 1962 "p)e Nederlandse televisie wydt van daag: en tijdens de kerstdagen ver- U schillende programma's aan de religieuze betekenis van het feest. Om te beginnen: vanavond wordt om 17.55 uur een programma van de West- duitse televisie overgenomen. Dr. Martin Niemoeller leidt dan een dienst in de Driekoningenkerk te Frankfurt. Om 23 uur zendt het IKOR een dienst uit, die wordt gehouden in de Amster damse Westerkerk, waarin voorgaat prof. dr. Smelik. Aan de dienst wordt o.a. medewerking verleend door de zangeres Aafje Heynis en de organist Simon C. Jansen. Om 23.55 uur neemt de KRO (via NTS) een uitzending over van de Franse televisie van een nachtmis in de basiliek van Vézelay, een stadje ten zuiden van Parijs. Celebrant is kanunnik J. Haas. De predikatie wordt gehouden door pater Dagonet. Op eerstekerstdag wordt om 16.50 uur een kerstliederen-schakelprogramma uitgezonden, waaraan koren deelnemen uit Oostenrijk (De Wiener Sanger- knaben), Zweden, Zwitserland en Engeland. Er is een documentaire op tweede kerstdag (21.45 uur) waarin Jan Vrij man vrijmoedige antwoorden van kin deren op zijn openhartige vragen mon teerde. Het zal waarschijnlijk een pro gramma worden, dat televisiekijkers in twee kampen verdeelt. Zoals be kend veroorzaakte Jan Vrijman enkele jaren geleden een rel rond zijn konin ginnedagprogramma (31 augustus) voor de VPRO-NTS, waaraan nogal anti- royalistische onderdelen te pas kwa men. U bent gewaarschuwd, want de VARA heeft hem vrij spel gelaten. Het is een moeilijke opgave uit de vele tientallen uitzendingen, die de radio deze dagen op u loslaat een keuze te doen. We doen daarom een grèep uit de vele programma's, die u wellicht zullen interesseren. Op kerstavond brengt de KRO in sa menwerking met de Belgische tele visie een opvoering van de kerstlegende „En waar de ster bleef stille staan", van Felix Timmermans. Luc van Gent had de regie bij deze voorstelling, die met Belgische acteurs werd opgeno men in de BRT-studio te Brussel. (Om 20.30 uur op uw scherm). Rudi Carrell Op eerste kerstdag (om 15 uur) is er het jaarlijkse feestelijke Engelse tv- kerstgebeuren: het circus van Billy Smart. Op tweede kerstdag (20.30 uur) de Rudi Carrell-show. Onder de vele gasten van Rudi zult u aantreffen Joan Haanappel en haar verloofde Norbert Felsinger en zangeres Greetje Kauffeld Dick Harris heeft de regie. Vanavond is over Hilversum I 402 meter een kerstzangdienst te be luisteren uit het Amsterdams Concert gebouw. Over dezelfde zender zendt de KRO om 24 uur de plechtige nachtmis uit van het hoogfeest van 's Heren geboorte in de kathedrale kerk van St.-Catharina te Utrecht. Op eerste kerstdag om 10 uur een hoogmis uit de parochiekerk van O.L. Vrouw Tenhemelopneming te Breda (eveneens over Hilversum I 402 m), waarna een programma van kerstzang uit de hele wereld. Op tweede kerstdag wordt over Hilver sum I een hoogmis verzorgd uit de ree- toraatskerk van de minderbroeders te Venray. Greetje Kaufjeld. Op eerste kerstdag om 16 uur een film van Robert Hasberty over het leven van de Eskimo. Op tweede kerstdag om 14.55 uur een film ,,The little fugitive" over een jongetje, dat met zijn vriendjes naar de grote kermis van Coney Island (in Amerika) gaat. Op eerste kerstdag vult de Nederlandse televisie (via de KRO) haar avondpro gramma grotendeels met een overna me van de Westduitse televisieproduk- tie van de opera La Bohème, die van 20.10 uur tot 22.10 uur het scherm be heerst. Voor het voorprogramma van die eer ste kerstdag stelde Fred Rombouts een muziektriptiek samen (gepland om 19.30 uur), waarin voor de camera komen o.a. het Radio Filharmonisch Sextet en de zangeres Mahalia Jack son. Op tweede kerstdag is er 's avonds (22.15 uur) een concert door het strijk orkest Beneditto Marcello met werken van Albinoni, Bonporti, Martini en Marcello. Ellen Blazer heeft de regie, terwijl Netty Rosenfeld de tekst spreekt. Op eerste kerstdag is natuurlijk het circus ook voor de jeugdige kijkers bestemd. Tweede kerstdag krijgen ze liefst twee programma's te zien. Om 14.15 uur een extra aflevering van Mik en Mak. de vrolijke zwervers. Om 17 uur een programma van de KRO. waarin een nieuw avontuur van dappere Dodo. Om 17.50 uur nog een editie van het NTS-jeugdjournaal. Veel sport is er niet te tien op de Nederlandse schermen. Alleen op twee de kerstdag komt er om 16.10 uur een reportage van het zaalhandbaltoernooi in de Utrechtse Prins Bernhardhal. Om 19.30 uur een extra editie van Sport ln beeld. We willen echter niet na laten even te wijzen op de reportages die Duitsland en België geven van de Internationale schaatswedstrijd in Gar- misch Partenkirchen, waarbij interna tionale sterren zün betrokken. Op de eerste kerstdag zendt de KRO (Hilversum I 402 m het orato rium ,,The Messiah" van Haendel uit, zoals het op 20 oktober werd uitge voerd in het Amsterdams Concertge bouw. Onder de solisten zijn Maria Stader, Pamela Bowden, Kim Borg Dirigent is Jean Fournet. Op tweede kerstdag verzorgt de NCRV (over Hilversum I 402 m een uit zending van Johann Sebastian Bachs „Weihnachtsoratorium" onder leiding van prof. Kurt Thomas. Wim Kan Op eerste kerstdag zendt de AVRO het hoorspel Karen" uit. Eveneens op eerste kerstdag brengt de KRO om 20.30 uur over Hilversum I het hoorspel ,,En leidde hen naar Egypte" van Johannes Hendrich, ver taald door Henk Muris. Op tweede kerstdag zendt de VPRO om 11.15 uur over Hilversum II ,,Het kleine wonder" uit, een hoorspel naar het boek van Paul Gallico door R. J. B. Sellar. De VARA zendt om 20.35 uur over Hilversum II het hoorspel ..Koningen uit Judea" van Dorothy Sayers uit. Van de vele programma's, die tussen cabaret en amusement liggen noemen we voor vanavond in het VARA programma (Hilversum II 298 m om 20.30 uur de quiz ,,Je neemt er wat van mee", om 21.50 uur „Marimba Natuurlijk ontbreken op de eerste kerstdag in het AVRO-programma de „Kerstversieringen" niet. Óm 22 uur bij deze omroep een kerstfantasie, ge titeld „Kerstman privé" en geschre ven door Servi van Maasstradt. Om 22.40 uur bij de AVRO tenslotte een kerstbal, waarvoor de Skymasters, het kwintet Frans Poptie, Detti Casoli en vele andere solisten zijn aangetreden. Op tweede kerstdag laat de VARA u om 15.30 uur (over Hilversum II 298 m nog eens horen wat Wim Kan zei van 1954 tot 1960. Om 16.30 uur „Dit is uw leven". Op tweede kerstdag te 14.20 uur in het programma van de NCRV over Hilver sum I 402 m „How do you do", ontmoetingen met Nederlandse emi granten in Canada, en over dezelfde zender te 17.30 uur internationale kerst liedjes door de George Mitchell-Sin gers. Eveneens in het NCRV-program ma om 21.20 uur muziek door de Kings- way-strings en de strijkers van George Melachrino. Om 13 uur zal Hare Majesteit konin gin Juliana zich op eerste kerstdag via de beide Hilversumse radiozenders tot het Nederlandse volk richten met de jaarlijkse kerstboodschap. Het korte programma, dat door de Wereldomroep wordt uitgezonden, zal dit jaar wel bij zondere betekenis krijgen. (Advertentie) neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem Een speciaal programma vermelden we apart. Op eerste kerstdag zendt de K.R.O.-radio om 22.40 uur uit (over Hilversum I, 402 m) ,,Hij kwam bij de zijnen". Het is een programma van wat mensen schreven over de mens wording. Frans Wijsen zocht de tekst bijeen, die wordt uitgesproken door Albert van Dalsum, Thera Verheugen en Jacques Commandeur. Dick van der Meer koos de begeleidende muziek. Er staat de kijkers naar de Vlaamse uitzendingen van de B.R.T. rond Kerstmis een even aantrekkelijk pro gramma te wachten, dat voor een deel bestaat uit in Eurovisieverband over genomen produkties. Ook op het Vlaanv se scherm ziet u de nachtmis uit Vé zelay. Op de vooravond van Kerstmis wordt in samenwerking met de KjRO ,,En waar de ster bleef stille staan" uit gezonden. Eerste kerstdag 's middags om 4 uur het befaamde Billy Smart-circus. Hoogtepunt in het avondprogramma wordt ook hier Puccini's La Bohème, aangeboden door de Duitse televisie. Overigens worden ook de jongeren de ze week bedacht met een opera. Don derdagmiddag om 4 uur is een op voering te zien van „Let's make an Opera" van Benjamin Britten. Op tweede kerstdag om 4 uur de kunst schaatswedstrijden te Garmisch Par tenkirchen. Ook de dagen vóór Kerstmis zijn wel gevuld. Zondagmiddag 23 december half vier volgt in uitgesteld relais het concert door het Symfonieorkest en het koor van de RAI o.l.v. Eugen Jochum, aangeboden aan de Concilie vaders in de St.-Paulus-buiten-de-mu- ren te Rome. Op het programma staan de Coriolansouverture en de Negende van Beethoven. De avond van deze dag biedt gelegen heid te kijken en te luisteren naar „Black Nativity", een programma van de Duitse televisie, een kerstprogram- verzorgd door negerzangers. Tet sober verhaal volgt de bijbeltekst over Kerst mis, opgeluisterd met gospelzangen. Voornaamste uitvoerenden zijn Marion Williams, The Stars of Faith en The Bradford Singers. Een groot aantal filmpjes voor de jeugd completeert het programma van deze kerstweek. Hoogtepunt van het zaterdagavondpro gramma van de AVRO was het even on verwachte als interessante vraaggesprek met president Kennedy, waarop deze op openhartige wijze antwoordde op tal van zonder blaam op hem afgevuurde vra gen betreffende v^le wereldproblemen Wij zijn. mét mr. Hilterman, die dit program inleidde, van mening, dat van het medium televisie veel meer gebruik moet worden gemaakt voor dergelijke politieke uitzendingen, mits op late uren Maandag 24 december HILVERSUM I 402 m N.C.R.V.: 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land. en tuinb. 12.33 Accordeon orkest. 12.53 Grammofoonmuz., event, actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Lichte grammofoonmuz. 14.05 Kamerork. en radiokoor klass. muz. 14.35 Samen uit, samen thuis, gevar. progr. 15.45 Lichte grammofoon muz. 16.00 Advents wijding v. d. zieken. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Walsmuz. (gr.). 17.45 Regerings- uitz. Kerstmis op de Ned. Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Kerkorgelconc. 18.30 Klass. grammofoonmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Advents- en Kerst liederen uit de Elzas (gr.) 19.30 Radio krant. 19.50 Kamermuz, (gr.). 20.00 Intern. Advents- en Kerstvierng in het Concertgeb. te Amsterdam. 21.45 Kamer muz. (gr.). 22.00 Parlementair comm. 22.15 Kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muz. vraagbaak. 23.40 Zangrecital (gr.). 23.55 24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m V.A.R.A.: 12.00 Voor het platteland. 12.05 Dansork. met zangsoliste. 12.30 Mededel. ten beh. van land- en tuinb. 12.33 Act. of gram. 12.38 Electr. orgel. 13.00 Nws. 13.15 Voor de middenst. 13.20 Instrument, trio amusementsmuz. 13.45 Wikken en wegen, lez. 14.00 Lichte grammofoonmuz. 14.25 De gestrafte preutsheid, blijspel. 15.33 Fluit en piano. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Mensen langs de weg streekuitz. 17.35 Licht instrumentaal trio. 17.50 Het MaccabeeNnfeest de herd, van een volksopst., toespraak. 18.00 Nws. en commt. 18.20 Actualit. 18.30 Licht ensemble. 18.50 Openb. kunstbez. 19.00 Parlem. overzicht. 19.15 Regeringsuitz.: Van varen en sparen. Een zilvervloot- progr. van Miep Diekmann, gepresent. door Herman Stok en Elisabeth Mooij. 19.30 Maliënkolder. 20.00 Nws. 20.05 Melodieën-Expres. 20.30 Je neemt er wat van mee quiz. 21.20 Instr. licht sextet. 21.50 Marimba, veertiendaagse maandagavond-magazine. 22.30 Nws. 22.40 Kamerork. en sol. Klassieke en moderne muz. 23.55 Nws. K.R.O. 24.00 —1.30 Plechtige nachtmis. BRUSSEL-VLAAMS 12.00 Nws. 12.03 Liche muz. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkron. 12.42 Pianorecital. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Musical. 14.45 Festival van Beau- gency (me 1962): Muz. voor blaas- instr. 16.00 Beursber. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecital en piano. 17.45 Franse les. 18.00 Koorzang. 18.18 Paardensportber. 18.20 Voor de sold. 18.50 Radiokron. 19.00 Nws. 19.40 In en om de opera. '20.00 Lichte muz. 20.30 V. d. jeugd. 21.06 Vlaanderen mijn land U mijn liefde, U mijn hart. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.35 De Zevende Nws. 22.15 Lichte muz. 22.35 De Zeven Kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Kerstprogr. 24.00—1.00 Kerstnachtmis. gepland, zodat een belangstellend pu bliek hiervan kan genieten, zonder dat politiek niet geïnteresseerden hieronder moeten .lijden'. Sterren en streken was, hoewel kwa litatief minder dan vorige keren, alles zins de moeite van het kijken waard, Mieke Telkamp en Mans uut Twente vielen ons bepaald tegen. Zij zijn tot hogere prestaties in staat. Wiel Knipa maakte als gastheer een uitstekend de buut. Zanger Ger Timmermans was in dit programma zeker de ster. AVRO's Televizier blijkt nog steeds niet genezen te zijn van zijn kwaaltje: per uitzending slechts één onderwerp, waaraan teveel aandacht wordt geschon- keft KRO's Brandpunt kan de AVRO tot voorbeeld dienen. Het NCRV-programma van gisteren bracht de t.v.-kijkers al volop in de kerstsfeer. Zeer fijnzinnig was het ballet ,De Boodschap', waaraan het Zweedse ra dio-orkest zijn medewerking gaf met mu ziek van Handel, Cherubini en Von Glück. Boeiend was ook de manier, waar op Ann Hasekamp ,De wolf en het lam' voordroeg, een uitstekend kerstverhaal, van Raymond Eschalier. De manier waar op deze actrice het bracht, maakte het tot een prachtig onderdeel van dit zon dagavondprogramma. (Advertentie) 18) Hij lachtte even. ,,Op deze manier ko men we niet veel verder, vindt u wel?" Dat is mijn schuld niet. U moet mijn positie begrijpen." „Dat doe ik. Maar ik heb nog een vraag, en ik hoop dat u die zult willen beantwoorden. Hoe lang denkt u dat uw onderzoek in dit deel van de wereld zal duren?" Daar kon ik geen antwoord op geven en het was juist die vraag die hem het meest interesseerde. Ik wist dat, niet alleen door de nadruk die hij op het woord „onderzoek" had gelegd, maar ook doordat hij die vraag tot het laatst had bewaard. „Ik denk niet zo heel lang meer, in specteur." Ik nam mijn hoed en stok. „Is er nog iets?" „Op 't ogenblik niet, dank u, mr. Kent." Zijn blauwe ogen rustten met een ondoorgrondelijke blik op me. Ik hinkte naar de deur en bleef daar aarzelend staan. „Er zijn twee dingen die ik graag zou willen zeggen. Als dat gene wat aanleiding heeft gegeven tot deze chantage werkelijk iets gemeens was. zou ik er niet over hebben ge dacht voor mijn cliënt te werken." Hij knikte zwijgend. „Én verder: u weet dat ik in die boom zat om te trachten erachter te komen wie die dreigbrieven postte. Ik wilde hem fotograferen, maar had pech. Eerst werd ik verblind door het blitz- licht en zag niets, toen ontdekte hij me. Er volgde een schermutseling die ein digde in het kanaal, waardoor mijn film werd bedorven. Maar ik heb hem bijna verdronken en hij weet niet dat ik hem niet gezien heb. Dus misschien zal dat voor hem aanleiding zijn ermee op te houden. Meer wens ik niet." „Laten we het hopen, mr. Kent. En als we iets voor u kunnen doen behoeft u het maar te vragen." „Op 't moment kunt u maar één ding doen, inspecteur, me niet laten volgen." Terwijl ik de heuvel afliep naar „De Meermin" dacht ik na over zijn laatste opmerking, die waarschijnlijk de meest onware was die hij ooit gemaakt had. Hij hoopte niet dat Jacques - als hij wist dat het Jacques was - ermee zou ophouden, hij hoopte dat hij ermee zou doorgaan. Hij zou me alleen helpen bij dingen die dat zouden bevorderen. Hij stelde hoegenaamd geen belang in mij of mijn werk, hij wilde me alleen maar zo gauw mogelijk uit Rye weg hebben. Joan zat in „De Meermin" op me te wachten. Het was vol in de bar; ik gaf haar dus een wenk en nam de drank jes die ik besteld had mee naar een van de zijkamers, een lange, lage kamer met mooie, donkere betimmering. Toen we zaten vroeg ik: „Geluk gehad, lief je?" Harry - hij is werkelijk uitstekend, mijn haar is nog nooit zo goed gedaan. Kijk maar - Ze stak me haar hoofd toe en ik zag de mooie, zachte golf in haar blonde haar, een volmaakt contrast met de stijve, scherpe kabbelingen van vroeger. Ze had gelijk: hij was goed. „Het is heel mooi. lieveling. Maar hoe staat het met die andere kwestie?" Ze bleef even in haar gl^s turen en draaide het bij de voet rond. Toen zei ze zonder op te kijken: „Ik weet zelf niet wat ik ontdekt heb. Ik zal je precies vertellen hoe het gegaan is. Het leek alles zo gewoon dat ik het me misschien maar verbeeld heb." Voor het eerst keek ze op. „Harry, ik ben bang." „Vertel me alles maar." „Er werd me een cabine aangewezen en ik zag dat het niet de privé-cabine van mr. Jacques was met zijn naam erop, maar die ernaast. Ik was al bang dat hij me door een van de meisjes zou laten behandelen en wilde net gaan opspelen, toen hij binnenkwam, heel charmant en correct, met een rode an jer in zijn knoopsgat. Hij vroeg of ik er bezwaar tegen had dat een van de meisjes mijn haar waste, de rest zou hij zelf doen. Hij vroeg het zo innemend dat ik niet kon weigeren, het klonk net alsof hij een pretje opgaf waarop hij zich al lang had verheugd." „Ga verder." „Even nadat hij was binnengekomen om mijn haar in de vorm te leggen werd het gordijn achter me opzij ge schoven en fluisterde iemand iets te gen hem. Ik kon het niet verstaan, maar hij vroeg of ik een ogenblik wil de excuseren, en toen hij weg was hoorde ik het gordijn van de kabine aan mijn linkerhand zijn speciale ka bine - dichtschuiven. Aan mijn andere kant was een haardroger luid aan het gonzen geweest en je weet hoeveel la waai die dingen maken, maar die hield ineens op. Jacques praatte met iemand en het ging net als wanneer je boven het kabaal van een ondergrondse trein uit tegen iemand schreeuwt... als de trein uit de tunnel komt schreeuw je nog, omdat je je stem niet zo gauw kunt dempen." „Ik weet wat je bedoelt - en ging het nu ook zo?" „Ja. maar ik hoorde maar een paar woorden, toen merkten ze het." .Ze?" .Jacques praatte met een meisje, ik zeg expres „meisje" omdat het zo'n jonge stem was. maar -" Ze had met haar lege glas zitten spelen en het knapte nu bij de voet a*- „Hindert niet," zei ik, „ik zal een ander glas voor je halen," en zonder haar aan te kijken veegde ik de stuk ken glas in mijn zakdoek bij elkaar, bracht ze naar de bar en bestelde een nieuw glas. Toen ik terugkwam had ze haar zelfbeheersing herwonnen. „Waar spraken ze over, lieveling?" drong ik aan. .,Ik zal het je dadelijk vertellen, maar ik moet eerst die stem beschrij ven. Wat ze zei was niet zo iets bij zonders. maar de manier waarop was zo wanhopig, bijna alsof ze in doods angst verkeerde, 't Was een smekende stem, maar met toch nog iets van vroe gere waardigheid erin." „Wat zei ze?" „Ik moet het hebben. Waarom wilt u geen cheque aannemen, dat heeft u toch altijd gedaan.." En toen zei Jac ques op een heel andere toon dan waar op ik hem ooit tegen mij had horen praten: .Een cheque van u, miss Har- ris? U herinnert zich toch zeker nog wel die laatste cheque die niet gedekt was?' Toen zei hij: ,Pas op!' en gingen ze fluisteren. De haardroger aan de an dere kant begon weer en toen kon ik natuurlijk niets meer verstaan." .,We moeten erachter zien te komen wie die miss Harris is", zei ik. „Wat gebeurde er daarna?" „Niet veel. Hij kwam terug, maakte mijn haar verder op en praatte aan één stuk door, nogal opschepperig, vond ik. Ik kwam dus uit Londen? Dan kende ik zeker Lady Luddimore en de Hono rable Marcia Peasmarsh wel? Niet? Dan was hij me zeker aanbevolen door een van zijn andere Londense vrienden, het was zo moeilijk al hun namen te onthouden, hoewel sommige zo vriende lijk waren helemaal naar Rye te komen, omdat hij vroeger in de stad hun kap sels had verzorgd. Het was gewoon griezelig. Harry. Ik voelde dat alles wat hij zei een geheime bedoeling had om te maken dat ik iets bepaalds zou zeg gen. maar ik wist niet wat." „En was dat alles?" (Wordt vervolgd) BRUSSEL-FRANS: 12.30 Actualiteiten en gevar. progr. 14.03 Kerstliederen. 14.18 Symfonie ork. Lichte ork. muz. 15.03 Licht muz. 16.08 Operettefragm. 17.00 Nws. 17.15 Berlg. muz. 18.45 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 20.37 Lichte muz. 20.00 Wereldnws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws, 24.00 Nachtmis. Dinsdag 25 december HILVERSLM I 402 m N.C.R.V. 00.0001.00 Gemeeensch. Kerstnacht- dienst. 7.00 Kerstzangdienst. 8.00 Nws. 8.15 Amsterdams koperensemble kerst- muz. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Meisjes koor met orgelbegel.: kerstliederen. K.R.O. 9.30 Nws. 9.45 Kinderkoor Kerstliedjes. 9.55 Inl. Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Kerstliederen. 13.00 Nat. progr. Kersttoespraak door H.M. de Koningin. 13.15 Nws. Aansl. Meded. t.b.v. land. en tuinbouw. 13.30 Jongens koor, met sopr.-soliste en orgel: Kerst liederen (gr.). 13.45 The Messiah, orat. (in de pauze De Messiah, lezing). 16.30 Kerstuitz. v. d. jeugd. Convent v. kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. 18.10 Kerstbood schap voor onze Ambonese medechriste nen. N.C.R.V. 18.30 Kerstconc. K.R.O.: 19.45 Nws. 20.00 Kerstliedjes. 20.30 En leidde hen naar Egypte, hoorsp. 21.20 Fluit en klavecimbel klass. muz. 21.50 Alle volkeren zullen komenklankb. over Kerstviering bij buitenl. arbeiders in Ned. 22.20 Grammofoonmuz. 22.30 Nws. 22.40 Hij kwam bij de zijnen, een keuze uit wat de mensen schreven over de Menswording. 23.45 Avondgebed. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m A.V.R.O.: 8.00 Nws. 8.15 Italiaanse instrument, muz. uit de 17e en 18e eeuw (gr.). 9.00 V. d. kleuters. 9.10 Het Kerstgebeuren, een spel voor kinderen met muz. 9.40 Lichte grammofoonmuz. V.P.R.O. 10.00 Klass. grammofoonmuz. 10.30 Protest, kerkdienst. 11.40 Laat ons met vrede, gesprek. A.V.R.O. 12.00 Kleurrijke klanken muziekrevue. 12.50 Carillon- spel. 13.00 Nat. programma Kersttoe spraak door H. M. de Koningin. 13.15 Nws. en meded. t.b.v. land. en tuin bouw. 13.30 Kamerork. en solist klass. en moderne muz. 14.30 Karen, hoorsp. 16.00 V. d. jeugd. 17.00 Volkskerstzang. 18.00 Nws. 18.15 Licht instrumt. ensem ble. 18.45 V. d. jeugd. 19.30 Een nieuwe Christmas. Carol, intervieuws. 20.00 Nws. 20.05 Kerstguirlandes, gevar. progr. 21.30 Intern, kerstliederen. 22.00 Kerstman privé, cabaretprogr. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Dansmuz. 23.55— 24.00 Nws. BRUSSEL-VLAAMS 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Liede ren. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opéra- en Bel Cantoconc. 15.15 Lichte orkestmuz. 16.25 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. 18.00 Orgelrecital. 18.28 Paardesportber. 18.30 Godsdiehstige uit zending. 19.00 Nws. 19.40 Knapenkoor. 20.00 Hoorsp. 21.00 Kerstoratorium. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.05 Gevar. muz. 23.5524.00 Nws. BRUSSEL-FRANS 13.00 Nws. 17.00 Nws. 17.37 Kerstconc. 18.15 Kamermuz. 19.30' Nws. 20.00 Klass. en moderne muz. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz. actualiteiten. 22.55 Nws. 23.00 Lichtem uz. Woensdag 26 december HILVERSUM I 402 m K.R.O.: 8.00 Nws. 8.15 Kerkorgelmuz. (gr.) 8.25 Inl. Hoogmis. 8.30 Hoogmis. N.C.R.V. 9.30 Nws. en weerber. 9.45 Oud-Duitse Kerstliederen (gr.). I.K.O.R. 10.00 en laat ons vrolijk springen Kerst liederen met comm. 10.17 Kron. van het mede-lijden, verhalen over het werk van de Wereldraad van Kerken. 10.30 Volks kerstzang. 11.30 Incarnatie, progr. van oude en nieuwe poëzie, rondom het Feest van Cristus' geboorte. N.C.R.V. 12.00 Vocaal ensemble, carillonbespr. en koperwintet Geestel. liederen. 12.30 Klass. grammofoonmuz. 12.40 Licht instr. ensemble. 13.00 Nws. 13.05 Kerstj concert. 13.35 Cellorecital (gr.) 14.05 Gewijde muz. (gr.). 14.30 Kerstviering Molukse kerk. 15.00 Klass. kamermuz. 15.30 Ontmoetingen met Ned. emigranten in Canada. 15.50 Moderne kamermuz. (gr.). 16.00 Kerstviering van een Geref. zondagsschool. 17.15 Klass kamermuz. (gr.). 17.30 Kerstmuz. voor miljoenen (opn.). 18.30 Modern, orkestmuz. (gr.) 18.30 Meisjeskoor met orgelspel Kerst liederen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meded. of grammofoonmuz. 19.15 Leger des Heilskwart. 19.30 Radiokrant. 19.50 Radio-kamerork., koren en sol. Weih- nachts-Oratorium. 20;55 De dag van Bethlehem, voordr. 21?20 Populaire muz. 22.00 Kerkorgelconc. (gr.) 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Amuse mentsmuz. (gr.) 23.15 Lichte grammo foonmuz. 23.40 Een niet te Grote God, klankschets. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II 298 m V.A.R.A.: 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Kerstmuz. (gr.) 8.0 V. d. kinderen. 9.05 Lichte grammofoonmuz.. 9.35 Kerstmuz uit de Barok (gr.). V.P.R.O. 10.00 Kerstcantate. 10.15 Het kleine wonder, hoorspel. 11.15 Tut uw dienst, document. V.A.R.A. 12.00 Kerstliederen. 12.10 O, Kerstnacht, schoner dan de dagen!, toespr. 12.25 Lichte grammofoonmuz. 12.40 Griekse volksmuz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte grammofoonmuz. 13.30 Wat kan kon. fragm. uit oudejaarsavondprogr. van 19541960. 14.00 Kamerorkest klass. muz. 14.30 Dit is uw leven. 15.30 Lichte grammofoonmuz. 16.50 Kerst concert Knapenkoor, strijkork., orgel en fluit. 17.20 In de mensen een welbe hagen Kerstliederen. 17.50 Regerings uitz. Geven cn nemen. Tips voor weg gebruikers. 18.00 Nws. 18.15 Licht orkest en solist. 18.50 V. d. kinderen. 19.00 Een andere keer zal anders zijn. kerstfantasie. V.P.R.O. 19.30 V. d. jeugd. V.A.R.A. 20.00 Nws. 200." Piano recital moderne muz. 20.35 Koningin in Judea, hoorsp. 21.45 Promenade-ork.: amusementsmuz. 22.30 Nws. 22.40 Onder de mistletoe Een lichtverteerbaar kerstmenu. 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL-VLAAMS 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gevar. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Bel Canto concert. 15.00 Italiaanse muziek. 15.15 Lichte muz. 15.15 Lichte muz. 15.30 Wedstr. v. schoolkoren. 16.00 Can Can, musical. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18.00 Liederen. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Licht progr. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 19.40 Lichte muz. 21.30 Pedagogisch praatje. 21.40 Kerstprogr. 22.00 Nws. 22.15 Japanse nieuwsjaars- liedjes. 22i35 De Zeven Kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Symfonische muz. 23.5524.00 Nws. BRUSSEL-FRANS 13.00 Nws. 14.03 Gevar. muz. 15.03 Operettefragm. 16.08 Lichte' muz. 17.00 Nws. 18.30 Moderne jazz. 1962. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 21.00 Concertmuz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. Donderdag 27 december HILVERSUM I 402 m K.R.O. 7.00 Nws. 7.15 Klass. grammofoonmuz. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte grommofoonmuz. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. kleuters. N.C. R.V. 10.00 Grammofoonmuz. 10.03 Kerkorgelmuz. (gr.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Kerstliederen (gr.). K.R.O. 11.00 Voor de zieken. HILVERSUM II 298 m A.V.R.O.: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte grammofoonmuz. V.P.R.O. 7.50 Fag- opening. A.V.R.O. 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overzicht en lichte grammofoon muz. 9.00 Ochendgymn. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. grammo foonmuz. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Klass. kamermuz. 11.40 Wildtuine van Noord- Zuzuland, klankbeeld. Maandag 24 december N.T.S. 17.5518.40 Eurovisie Prot. kerkdienst te Frankfurt. K.R.O. 19.30 De kleine advent, een korte bezinning op het komende Kerstgebeuren. N.T.S.: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen Uitzending politieke partijen Uitzending van de P.S.P. B.R.T./K.R.O. 20.30 En wuar de ster bleef stille staan, t.v.-spel naar een kerstlegende. 21.40 Dauwt, hemelen, dauwt...., een stemmingsprogr. op Kerstavond. I.K.O.R. 23.00 De deuren open Hervormde Kerstnachtdienst. N.T.S. 23.55—1.10 Eurovisie Nacht mis te Vézelay (Frankrijk). VLAAMS-BELGISCH: 17.00 Eurovisie: Adeste Fideles Kerstliederen uit vier Europese landen. 17.4018.10 Ouden van dagen, filmisch stemmingsbeeld. 19.00 Tienerklanken, progr. voor de jongeren. 19.30 Het naaikistje, animatiefilm. 19.40 Zoeklicht op de cult, actualiteit. 20.00 Nws. 20.30 En waar de ster bleef bleef stille staan, Kerstlegende. 21.40 Dauwt, hemelen, dauwt...., stemmingsprogr. 22.25 Het wonder van de cello, film. 22.40 Nws. 22.55 Verfilmde Kerstnovellen. 23.551.10 Eurovisie Vézelay Nacht mis. FRANS-BELGISCH 18.00 Eurovisie Protestantse kerkdienst te Frankfurt. 18.40 Berichten. 18.45 V. d. kinderen. 19.20 Sportprogr, 20.00 Journ. 20.30 Le Miracle de la 34 ème Rue, speelfilm. 22.00 Noël aux Tisons, gevar. progr. 22.40 La Casse Noisettes, ballet van Tsjaikofsky. 23.551.10 Eurovisie Nachtmis in Vézelay. Dinsdag 25 december N.T.S. 15.00 Eurovisie: Billy Smart's Circus. 16.00 Nanook de Eskimo film. 16.5017.30 Eurovisie Christmas Carols Kerstliederen. K.R.O. 19.30 Triptiek a. Radiophilharm. sextet b. Kerstmis in de schilderkunst, een documentaire film c. Zangrecital. N.T.S. 201022.10 La Bohème, opera. VLAAMS-BELGIë 11.00—11.40 Prot. kerkdienst. 16.00 Eurovisie Circus Billy Smart, Kerstprogramma. 17.00 18.10 De groene jaren, film v. d. jeugd. 19.00 De stalen kringloop Harvik, rep. 19.45 Ons kunstbezit. 20.00 Nws. 20.10 Eurovisie La Bohème, opera. 22.15 Kerstgedichten. 22.30 Nws. FRANS-BELGIë: 17.30 L'Auberge en l'Ange Gardien, spel. 18.30 Ber. 18.33 V. d. jeugd. 19.00 Capucine, drama v. d. jeugd. 19,30 La Terre et les Saisons: Sous les Sapins. 20.00 Journaal. 20.30 Le Bourgeois Gentilhomme, komedie. 22.45 Journaal.. Woensdag 26 december V.A.R.A. V. d. kinderen. 14.5516.10 De kleine voortvluchtige, t.v.-film. 16.15 Zaalhandbal te Utrecht. K.R.O. 17.20 V. d. kinderen. N.T.S. 17.50—18.00 De Verrekijker, N.T.S.-jeugdjournaal. 19.30 Sport in beeld. 20.00 Journaal. V.A.R.A.: 20.20 20.30 De Rudi Carrellshow. 21.45 Jan Vrijman ontmoet kinderen, documentaire film. N.T.S. 22.55 Strijk orkest Muziek uit de Italiaanse Barok. VLAAMS-BELGIë 16.00—17.45 Euro visie Report, van het kunstschaatsen te Garmisch-Partenkirchen. 19.00 Mijn vriend Flicka. t.v.-feuilleton v. d. jeugd. 19.25 Teletaalles. 20.00 Nws. 20.30 Rudi Carrellshow. 21.45 Bonanza, t.v.-Western. 22.35 Medium toneel. 22.55 Nieuws. FRANS-BELGIë 16.00 Eurovisie Garmisch-Partenkirchen schoonrijden op de schaats. 16.45 Eurovsie Utrecht: Hancbalkampioenschappen. 17.20—17.45 Eurovisie Garmisch-Partenkirchen: vervolg reportage schoonrijden op de schaats. 18.30 Ber. 18.33 V. d jeugd. 19.00 Engelse les. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Journaal. 20.30 La Vie Privée d'Elisabeth et d'Essex, film. 22.15 L'Oei] Révélatuer Le monde sonore des animaux. 22.45 Journaal. 6-5. Oom Ferdinand stond bij de uit gang van het vliegveld op Minter en Hinter te wachten. „Prachtneven!" riep hij uit, „juist klein genoeg!" Dat vond Hinter een vreemde begroe ting. „We zijn al heel groot," zei hij. „Ahaha!" lachte oom gemoedelijk, terwijl hij hen naar zijn jeep bracht, „let maar eens op, hoe goed het is om klein te zijn. Ik ben veel te groot." Minter moest er om schateren, „dan moet u maar op uw hurken gaan lo pen." grapte hij. Maar oom Ferdinand bleef ernstig. ..Nee jongens, waarom denk je dat ik jullie helemaal uit Hol land heb laten komen?" vroeg hij. „Om u te helpen graven naar de ontdekking," riep Minter. „Mis", zei oom. „Die ontdekking heb ik al gedaan. Ik heb jullie nodig om dat...je zo klein bent." Minter en Hinter begrepen er niets ven. en een beetje teleurgesteld keken ze naar de saaie zandvlakte waar de jeep doorheen reed. „Gaan we dan niet naar die pirami de?" vroeg Hinter. „Wis en drie wel!" zei oom, „w gaan er recht op af, kijk daar! En in die steenklomp is iets te vinden, wat niemand weet." „Ohh!" riep Minter. ,,'n grote schat?" Maar oom antwoordde niet, want op eens zag hij twee mannen rond de pi ramide scharrelen. Een van hen wes een Egyptenaar met een langgerekt gezicht...

de Stem | 1962 | | pagina 10