HISTORISCHE REGELING OP DE BAHAMA'S We zijn het (bijna) eens over Berlijn Prijsstop voor brood KLM-vliegers zeggen het vertrouwen op Nu ook in Nederland: een portaallichtwijzer Vorst wint weer veld Bestaande eenheden in Europa direct ingepast I'i tern e men ings verseh iHen spelen directie parten vNT 3 Ton van baas maanden vergokt Betaal per kwartaal! Russische ambassadeur: N.V. ALMEVI DAGBLAD VOOR ZEELAND 12 De tijden veranderen... Versterking van conventionele troepen bepleit Noordoostelijke wind VOPO, SCHIET NIET RAAK! Kongo woedend om Amerikaanse militaire missie Duitsers krijgen witte kerst Eindverslag nota reclame-t.v. Belgische SS'er in de knel Britse arts na niertransplantatie overleden Eichmanns memoires blijven geheim 12 U Uw OLIFANTje, I U „pakt" VAN DER STEEN 103e JAARGANG No. 24164 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 22 DECEMBER 1962 Abonnementsprijs 1 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor 7.epnwseh-Vlaanderen: HULST. Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: Terneuzen: ÏJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) BASIS VOOR VEELZIJDIGE NATO- KERNMACHT GELEGD De vorstgrens heeft vrijdag de ge hele dag boven Nederland gelegen, waarbij in noord- en oost-Nederland, waar een laagje sneeuw ligt tegen de avond twee a drie graden vorst werd gemeten. Het westen en zuiden van ons land lag in een veel zachtere noordwestelijke luchtstroom van 6 tot 8 graden. De luchtdruk is in onze omgeving sinds vrijdagmorgen flink gaan stijgen, waar door de vorstlijn weer naar het zuid westen opschuift. Het is mogelijk dat in dc komende 24 uur de vorstlucht weer tot Zeeland is doorgedrongen. De neerslag-kansen blijven dit week einde klein, maar wel kan er hier en daar mist ontstaan. De V.S. en Engeland zijn gisteren overeengekomen nu kerbommcn- werpers en later met Polarisraketten uitgeruste onderzeeboten in te passen in een gezamenlijk atoomzwaard binnen het raam van de Nato. President Kennedy heeft Frankrijk eveneens Polarisraketten aange boden, zo is verklaard door Amerikaans zegslieden. Kennedy stelde Frankrijk tegelijkertijd in de gelegenheid met Engeland en Amerika samen te werken bij bet op een hoger peil brengen van de kernmacht der westelijke bondgenoten. Deze historische regeling de eerste wezenlijke stap in de richting van een veelzijdige kernmacht in het kader van de NATO werd aangekondigd door president Kennedy en premier MacMillan, die drie dagen te Nassau op de Bahama's overleg hadden gepleegd. Ter vervanging van de Skyboltraketten zal Amerika Engeland tegen produktiekosten Polarisraketten zonder atoomkoppen leveren. De leveranties zullen plaatshebben zodra Engeland beschikt over voor het gebruik van Polarisraketten geschikte onderzeeboten. De rechtbank in Maastricht heeft gisteren de chef van het Heerlense filiaal van een industrie- en metaal maatschappij uit 's-Hertogenbosch, de 39-jarige A. H. M. D. conform de eis veroordeeld tot 12 maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaar delijk met drie jaar proeftijd en toe- zich van de rooms-kathoiieke reclas sering. De man had in het tijdvak van okto ber 1959 tot september van dit jaar een aantal betalingen voor deze firma tot ecu bedrag van ongeveer 100.000 niet in de boeken verantwoord. Hij heeft deze gelden op speelbanken te Chaud- fontaine en Spa in België vergokt. Ja zo is het. Duizenden abonnees J op het Dagblad De Stem, die vroe- ger per week betaalden, doen dat t nu per kwartaal. Misschien ook een idee voor u als u weekabonnee bent. Betaling per kwartaal: ge- makkelijk, praktisch en modern Zeker als u gireert op onze post- J rekening No. 1114111 (f 8,05 per kwartaal). J Of nog beter: machtigt ons het abonnementsgeld automatisch van uw girorekening af te schrijven, t Een desbetreffend formulier zen- den wij u graag toe. Vlaak het u zelf gemakkelijk: Verwacht werd dat de eerste Polaris raketten pas in 1970 in Engeland zouden aankomen, omdat de bouw van de atoqomonderzeeboten veel tijd kost. De bouw vindt in Engeland plaats. Teneinde een begin te maken met de totstandkoming van een veelzijdige kernmacht besloten Kennedy en MacMil lan om de reeds bestaande Britse en Amerikaanse eenheden namelijk die uit de Amerikaanse strategische strijd krachten. waaronder het strategisch luchtcommando, het Britse bommenwer perscommando en de eenheden van de tactische kernstrijdkrachten in Europa ter beschikking van de NATO te stel len. Dit ge-beurt onmiddellijk. „Dergelijke strijdkrachten zouden wor den ingepast als deel van een NATO- kernmacht en conform de plannen van de NATO te werk worden gesteld", zo verklaarden Kennedy en MacMillan in een gezamenlijke „verklaring over syste men van nucleaire defensie". De Skybolt is thans geheel van de baan. In de Brits-Amerikaanse verklaring werd voorts gezegd dat de conventionele troepen over de gehele wereld zouden worden versterkt. In verband met hun beslissing om on middellijk met kernwapens uitgeruste strategische en tactische eenheden ter beschikking van de NATO te stellen, zeiden de twee leiders: „De president en de premier zijn ervan overtuigd dat dit nieuwe plan de nucleaire defensie van het westelijke bondgenootschap op een hoger peil zal brengen. Vanuit strate gisch oogpunt bezien is deze defensie ondeelbaar, en zij zijn de overtuiging toegedaan dat deze eenheid de allerbes te bescherming van het Westen is in dien zich crises of gevaren voordoen". Voor Engeland breekt nu een periode van een zware verantwoordelijkheid, maar tevens van pijnlijke beslissingen aan. De strategische rol van de roem ruchte Royal Air Force is binnen enkele jaren uitgespeeld. Deze rol steunde na melijk totaal op de aanwezigheid van Skybolt-raketten, welke door vliegtuigen kunnen worden afgevuurd. De Ameri kaanse luchtmacht heeft deze bittere pil al eerder moeten slikken, sinds het zwaartepunt in de atoomstrategie kwam te liggen bij de Polaris-duikboten en de vaste raketbases. De Polaris kan zowel van duikboten als van kruisers of ge-wone schepen wor den gelanceerd. Hij kan zelfs door een onder water varende duikboot worden afgeschoten. De Polaris werkt op vaste brandstof en heeft een bereik van 2400 kilometer. Dit betekent, dat men met Polaris-raketten Moskou zou kunnen be stoken vanuit de oOstzee. Engeland ge bruikt de raket met behulp van duik boten. De Amerikaanse marine heeft een groot Polaris-bouwprogramma. Er wor den 42 duikboten gebouwd, die elk zes tien Polaris-raketten kunnen meevoeren. De duikboten in kwestie worden met be hulp van atoomenergie aangedreven en kunnen, zoals al is aangetoond, zelfs on der het poolijs doorvaren. Amerika levert Engeland alleen de- raket. De explosieve lading (de öorlogs- kop) monteren de Britten zelf. Uit gezaghebbende bron is vernomen, dat het Britse kabinet gisteren in spoed zitting zijn fiat heeft gegeven aan de tussen president Kennedy en premier MacMillan getroffen schikking waarbij Engeland enige tijd een onafhankelijke atoommacht kan handhaven, totdat deze „pool" in be-heer van de NATO kan ko men. Behalve de „verklaring over syste men van nucleaire defensie" gaven Ken nedy en MacMillan een gezamenlijk communiqué uit. In het communiqué werden de volgen de kwesties te berde gebracht: DE PRAVDA klaagt erover dat de Sov jetburgers de bossen ingaan om kerst boompjes te kappen. Het Russische blad vindt dit maar een schahdaal. AMERIKA ligt er goed in bij Frankrijk: de Mona Lisa is, zoals men weet, pas naar de V.S. vertrokken en nu zal B.B. (zelf) binnenkort ook een bezoek aan de nieuwe wereld brengen. SOEKARNO vindt het kennelijk wat te rustig. Hij vond gisteren gelukkig weer een nieuwe reden om de tanden te laten zien. „Houdt uw wapens gereed", zei hij in een toespraak tot de militairen, „want in Nederland zijn mensen die de overdracht op 1 mei willen tegenwer ken". DRIE ITALIANEN zijn in Amste-rdam betrapt toen zij een auto wilden stelen. Ze zullen wel worden uitgewezen. DE EERSTE Nederlandse journalist die sinds het verbreken van de betrekkin gen tussen Djakarta en ons land een be zoek aan Indonesië brengt, is gisteren in de hoofdstad van onze voormalige kolo nie aangekomen. Het is de heer H. Mar- tinot. HET TELEFOONVERKEER met Indone sië blijkt, deelt de P.T.T. mee, nog niet hersteld te zijn. Wèl de post- en tele graafverbindingen. i Verwachting medegedeeld door het J K.N.M.I., geldig tot vanavond: t In het noordoosten van het land op- klaringen, die zich langzaam naar het zuidwesten uitbreiden. Elders J vooral aanvankelijk nog veel bewol- J t hing. Merendeels matige noordooste- J h.jke wind. Lichte vorst in het noord- t oosten, elders temperaturen om het f vriespunt. t Vandaag: zon onder 16.31 uur. Maan J onder 14.21 uur. Morgen: zon op 8.47 uur, zon onder 16.31 uur. Maan op 4.42 uur, maan onder 14.21 uur. J t Maandag: zon op 8.47 uur. Maan op 5.49 uur. f De Russische ambassadeur in Pa rijs, Sergei Vinogradov, heeft vrij dag gezegd dat Rusland en Ame rika in hun besprekingen over Ber lijn „aanzienlijke voortgang" heb ben gemaakt en dat beide landen het „over alles" eens zijn „behalve over de aanwezigheid van de geal lieerde troepen" in de westelijke sector van de stad. De ambassadeur, die kort geleden uit Moskou teruggekeerd is, sprak tijdens een lunch die aan de buitenlandse pers in Parijs werd aangeboden. „De sluiting van een vredesverdrag en de oplossing van het Berlijnse probleem zijn nu rijp", aldus de ambassadeur. „De Sovjet-Unie is bereid de basis te leggen voor wederzijds aanvaardbare conces sies". „Als het Westen niet aan een vredes verdrag wil dan zullen wij verplicht zijn een afzonderlijk verdrag te sluiten. Maar wij geven de voorkeur aan een vreed zame oplossing", aldüs Vinogradov. Hij liet doorschemeren dat de bemoe digende besprekingen over Berlijn vóór de Cubaanse crisis hadden plaatsgehad. Volgens een verklaring van de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken. Dean Rusk, zouden alle besprekingen die sindsdien gehouden zijn Cuba tot onder werp hebben gehad. Toen de Russische ambassadeur ge vraagd werd over de betrekkingen tus sen Rusland en communistisch China, antwoordde hij dat deze betrekkingen „goed" waren. „Er is alleen verschil van opvatting tussen de partijen van beide landen, die in verschillende stadia van ontwikkeling verkeren". Vinogradov besloot zijn woorden met de opmerking dat het noodzakelijk is geduld te oefenen om de vrede te be waren. „Dit is de belangrijkste taak voor de staatslieden van de wereld". „Niemand behoeft te twijfelen aan de vredelievende bedoelingen van de Sov jet-Unie". Generaal-majoor Albert Watson, de scheidende Amerikaanse bevelhebber in Berlijn, heeft gisteren in zijn afscheids toespraak verklaard dat West-Berlijn een „schitterende toekomst tegemoet gaat". Volgens hem hebben de westelijke ge allieerde strijdkrachten in Berlijn dank zij hun „dapperheid, bekwaamheid en standvastigheid" de Russische uitdaging getrotseerd. Zijn verklaring weerspiegelt de me ning van de westelijke diplomaten in de verdeelde stad. Deze diplomaten zijn van mening dat Berlijn in de nabije toe komst niet meer voor een crisis zal worden geplaatst. De krachtige Ameri kaanse maatregel met betrekking tot Cuba en de economische moeilijkheden De Westberlijnse autoriteiten heb ben een beroep op de Oostduitse grenswachters gedaan niet raak ie schieten op mensen die naar het westen vluchten. Het Westberlijnse stadsbestuur deed dit verzoek op een aantal grote bordendie nabij de muur werden neergezet. Op de in het zicht van de grenswachters ge plaatste borden bevond zich een afbeelding van een in winterkledij gestoken Vopo. die nabij de muur op wacht stond. Onder de afbeel ding stond met grote letters: „Ik schiet niet raak." In voor Oost-Berlijn bestemde radio- en televisieprogramma's werd eveneens een verzoek gedaan het leven der vluchtelingen te sparen. CUBA De leiders meenden dat in dien deze crisis op bevredigende wijze uit de were-ld zou kunnen worden gehol pen, de weg wellicht zou worden vrij gemaakt voor een regeling van andere vraagstukken tussen oost en west. BERLIJN Kennedy en MacMillan herhaalden hun wens dat het tot een „degelijke en duurzame regeling" zou komen. In deze regeling zou een waar borg besloten moeten liggen dat Berlijn „vrij en levensvatbaar" zou kunnen blij ven. HET CHINEES-INDIASE GRENSGE SCHIL Zij beloofden speciale aan dacht te besteden aan plannen om India nieuwe hulp te verlenen en uitten de hoop dat de huidige toestand zou leiden tot een verzoening tussen India en Pa kistan. KONGO De leiders kwamen over- con de op een „billijke integratie" van Kongo gerichte pogingen voort te zet ten en schaarden zich achter het Belgi sche voorstel inzake „een eerlijke ver deling van de in komsten" in Kongo. DE EUROMARKT MacMillan bracht rapport uit over de onderhande lingen over do Britse toetreding tot de E.E.G. en Kennedy herhaalde de Ameri kaanse wens dat de besprekingen spoe dig tot succes zouden leiden. ONTWAPENING Zij verklaarden opnieuw dat zij zouden pogen een kern- stopovereenkomst met de Sovjet-Unie te sluiten. In theater Carré in Amsterdam ging de première van het nieuwe winterprogramma van het inter nationale circus Althoff. Op dé foto een spectaculair nummer van de gebr. Enders, van wie er één met een sulky op het paard springt Twee uren voor de aangekondigde aankomst van een Amerikaanse militai re missie van negen man in Leopoldstad hebben Kongolese parlementsleden de Ver. Staten beschuldigd van pogingen om in Kongo een basis aan te leggen „waaraan de Verenigde Naties mede plichtig zijn". Onder applaus werd een resolutie in gediend waarin het zenden van de mis sie „een agressie" werd genoemd. In de resolutie wordt gezegd dat het Kongolese volk „met verwondering en verontwaardiging heeft kennis genomen van het besluit van de Amerikaanse re gering de missie naar Kongo te zenden". „Het acht dit een bedreiging voor onze soevereiniteit en de aankomst van de missie een agressie", aldus de reso lutie. De missie, die onder leiding staat van luitenant-generaal Louis Truman, heeft tot taak vast te stellen welke de mili taire behoeften van Kongo zijn in het licht van de pogingen om Katanga weel bij de rest van Kongo te doen aanslui ten. Duitsland maakt een goede kans op een witte kerst. Op tal van plaatsen wordt sneeuwval gemeld. Vooral de bergen zijn goed bedeeld en de skiërs hebben niet te klagen. In de Beierse alpen zijn verscheidene dorpjes afgesneden door opgetaste sneeuw. Op de autowegen ondervindt het verkeer hier en daar hinder van sneeuw en ijzel en de dienstregeling van de spoorwegen, met name in Zuid- Duitsland, ligt in de war. In de lagere delen van het land ging de sneeuwval gisteren in regen over. Met de verkeersongelukken valt het tot nu toe nogal mee. doch de feitelijke drukte moet nog beginnen. (Van onze Haagse redactie) Minister De Pous (economische za ken) heeft de invoering van een brood prijsstop afgekondigd. De minister is van oordeel, dat een groot aantal bak kers zich niet houdt aan het broodprijs akkoord, dat de bewindsman in het be gin van deze maand met de Neder landse bakkerij-stichting is overeenge komen. Deze conclusie steunt op een recent onderzoek van de economische controle-dienst. De E.C.D. zou hebben vastgesteld, dat over het gehele land vele bakkers voor verscheidene brood soorten. te hoge prijzen berekenen. Al leen in Zeeland, Friesland en Gronin gen zouden geen overtredingen zijn ge constateerd. Op het ministerie van economische zaken heeft men de indruk, dat de Ne derlandse Bakkerij stichting zijn leden onvoldoende in de hand heeft. Tegen werpingen als zou het voor de bakkers bijzonder moeilijk, zo niet onmogelijk zijn om wegwijs te worden in de broodprijspuzzels van de laatste tijd, worden door het ministerie afgewezen Een woordvoerder van economische zaken zei gisterenmorgen: „We kun nen ons voorstellen, dat de consument niet precies meer weet welke prijs hem voor het brood berekend mag worden. Van een ondernemer mag echter worden verwacht, dat hij een juiste prijs kan calculeren." Het broodprijs akkoord betreft de af spraak, dat de broodprijs op 10 decem ber j.l. met één cent verhoogd mocht worden, althans door die bakkers, die voor die datum al niet eigener bewe ging tot prijsverhoging waren overge gaan. Op 7 januari zou de broodprijs, als de bloemprijs niet zou dalen, nog eens een cent verhoogd mogen worden. Economische Zaken beschouwt die over eenkomst als een vergaande tegemoet koming voor de bakkers. Daarom is men er thans des te meer ontstemd over, dat vele bakkers, die geen prijs verhoging mogen toepassen, omdat zij dat al eerder hebben gedaan, hun brood toch weer met een cent in prijs hebben verhoogd. Een dreigende breuk tussen de directie en de vliegers var. de K.L.M. heeft de moeilijkheden, waarmede de maatschappij toch al kampt, nog vergroot. Gebelgd over de directie, die de vereniging van K.L.M.-vliegers over de inkrimping van het Westindisch bedrijf pas inlichtte, nadat dit nieuws via de pers wereldkundig was gemaakt, heeft het bestuur van de vereniging besloten het normale overleg met de directie op te schorten, totdat er een beter klimaat is geschapen. (Van onze Haagse redactie) De Tweede Kamer heeft thans een eindverslag uitgebracht op de memorie van antwoord op de nota reclame televisie. In dit eindverslag zijn vooral 'de tegenstanders van de reclame televisie aan het woord. Zij stellen de staatssecretarissen Scholten (o. k. en w.) en Gijzeis (economische zaken) nog een groot aantal vragen, waarvan de meeste echter ook reeds in het voorlopig ver slag hebben gestaan en beantwoord zijn. Daardoor zou men het vermoeden kun nen krijgen dat gepoogd wordt wat tijd te rekken voordat de nota in de Tweede Kamer in discussie kan komen. Staats secretaris Scholten (o. en w.) doet erg zijn best om de nota nog tijdens zijn ambtsperiode dit zittingsjaar dus te laten behandelen. De vraag is echter of hij de Kamer hiervoor „meekrijgt". De Kamer is bovendien al reeds enigs zins in tijdnood, gezien het vele werk dat nog verricht moet worden. Dinsdag maakte de K.L.M. bekend dat van de 600 personeelsleden in de West er circa 150 zullen moeten verdwijnen. Bovendien geeft de K.L.M. het vliegen met DC 6-machines in de West op ten gunste van Convair 880-straalvliegtuigen van de Venezolaanse luchtvaartmaat schappij Viasa, waarmede de K.L.M. in de West nauw samenwerkt. Weliswaar verwachten de vliegers niet dat uit deze maatregelen ontslag voor enkele hunner collega's zal voortvloeien, wel echter nemen zij aan dat alle K.L.M.- vliegers nu naar Nederland zullen terug komen en hier dus het reeds bestaande overschot zullen vergroten. Sinds de vliegerstaking in 1958 is er tussen de directie en de vliegers steeds officieel overleg geweest. Beide partijen hadden daartoe delegaties benoemd. Met de vroegere president-directeur, de heer I. A. Aler, was in maart 1961 afgesproken dat besluiten over samen werking tussen de K.L.M. en andere maatschappijen van tevoren bekendge maakt zouden worden aan de werk nemersorganisaties, zelfs werd gehoopt op enig overleg voor het besluit geval len was. In het onderhavige geval is daarvan geen sprake geweest. In een communiqué dat de vereniging van vliegers heeft uitgegeven, staat, dat de samenwerking met andere luchtvaart maatschappijen dikwijls sociale reper cussies tot gevolg heeft. Wanneer de werknemers zich, zoals in dit geval voor een fait-accompli gesteld zien, kan dat weerstanden opwekken, die de beoogde samenwerking niet ten goede komen. Tot slot geeft de vereniging uiting aan zijn aorg, ,,dat men er in de directie blijkbaar niet in is geslaagd, volledige eensgezindheid te bereiken ten aanzien van het uit te stippelen toekomstige De hoge raad van Oostenrijk heeft vrijdag het beroep van de vroegere Belgische S.S.-generaal, Jean Robert Verbelen, in behandeling genomen. Verhelen, die in 1947 in België bij ver stek tot de doodstraf is veroordeeld, is in beroep gegaan van de uitspraak van een Oostenrijkse rechtbank die hem het Oostenrijkse staatsburgerschap ont nomen heeft. Verbelen werd ter dood veroordeeld omdat hij verantwoordelijk zou zijn ge weest voor de dood van enkele honder- i i. tt i. x den Joden. Hij vluchtte na de oorlog algemene beleid Het bestuur noemtnaar Oostenrijk. Volgens de Oostenrijkse ,,de interne meningsverschillen die op rechtbank zou Verbelen het Oostenrijkse dit niveau schijnen te bestaan, nauwe-wen ri9Pit**3P u"??1 vJ?lse voor" wendsels verkregen hebben. Bij de aan vraag zou hij zijn nazi-verleden name- lijks bevorderlijk voor vertrouwen in de toekomst". De 34-jarige Britse arts Ian Clark, op wie in augustus jl. niertransplantatie was toegepast, is gisteren in een Londens ziekenhuis overleden. Zijn vriend, de 32- jarige arts David Spencer, had toen een van zijn nieren opgeofferd in de hoop daarmee het leven van dokter Clark te kunnen redden. Voorzover bekend was dit de eerste operatie in Engeland waar bij tussen geve-r en ontvanger van de overgeplante nier geen bloedverwant schap bestaat. Van de zijde van het Londense zie kenhuis is meegedeeld, dat de dood van dokter Clark te wijten is „aan de gevol gen van de overspanning die al jaren lang een van de hoofdoorzaken van zijn ziekte is geweest". De ANWB heeft gisteren de eerste portaallichtwijzer in Nederland aange bracht, en wel aan het Leidseveer te Utrecht. De intrede van de portaal- °"S la"d betekent ecn nieuwe ontwikkeling in de methode van ANWB-richtingaanduiding. De portaallichtwijzer is dan ook een nieuwe stap van de bond om bii ziin systeem van routeaanduiding steeds gelijke tred te houden met de ontwik keling van het moderne snelverkeer. Bij dit systeem staat duidelijke leesbaar- Twoo Tan t tand' z°wnel ovorda6 als bij duisternis, op de voorgrond. Twee 2.50 meter brede en 1.70 meter hoge blauwe lichtbakken zijn bevestigd stTnrGLrm T constr"ctle over de weg heen. Reeds van honderd meter af stand wordt de weggebruiker attent gemaakt op de te volgen route. Bredl n h"'JZer 'o i'trecht geeft zes richtingen aan: s-Hertogenbosch wordt het 5 etl Eotterd»m- Arnhem en Amsterdam. Met deze horden male bevorderd e" °P h"20""" dr"kk<' vekeersknooppunt in hoge portaallichtwijzer heeft zeer grote opschriften. (Voor de oorlog bestonden dergelijke portaallichtwijzers, dwars over de weg heen, reeds in Duitsland), lijk verzwegen hebben. Als de hoge raad de uitspraak van de rechtbank bekrachtigt kan Verbelen aan België uitgeleverd worden. De memoires, die Adolf Eichmann tij dens zijn gevangenschap in Israël heeft geschreven, zullen op last van de Israë lische premier, David Ben Goerion, niet aan de openbaarheid worden prijsgege ven Het manuscript zal in het'staats archief worden opgeborgen. Eichmann, die in juni jl. werd terechtgesteld we gens zijn aandeel in de moord op zes miljoen joden in de oorlog, heeft niet minder dan 2700 bladzijden volgeschre ven. (Advertentie) AANLEG EN ONDERHOUD^ VAN RAAMSDONKSVEER 0162 1-590 BREDA 01600-44477

de Stem | 1962 | | pagina 1