Innsbruck bereidt zich voor op winterspelen van 1964 maandag 24 DEC. NEDERLAND koploper in schaatsinterland Olympische misschien De Je matten-sk Spelen 1968 in Lyon BMpBH geopend Stad verkeert thans al in een olympische roes EUROPEES INSIGNE Gary Hocking verongelukt Kunstskibaan in Amsterdam? DONDERDAGMORGEN 27 DECEMBER GESLOTEN Strijdtoneel Radicaal Chris Meewisse bij individuelen Geen bekervoetbal nieuwjaarsdag Manchester U. tegen de BEA Gemeentebestuur enthousiast Beter salaris Chelsea-team ZAALHANDBAL IN GOES SONNY LISTON: GEEN DOLLARS Reserve-voetbal tweede kerstdag ZAALHANDBAL Plaatselijke match Bergen op Zoom MARKTEN Gratificatie WATERSTANDEN FERKET EN REIJNS Landbouw Tractoren en Werktuigen Dealer een zelfstandige VERKOPER 15 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 DECEMBER 1962 (Van onze speciale verslaggever) In Innsbruck hangen merkwaar dige landkaarten. Men kan de Ti- rolers weliswaar geen hoogmoedig volk noemen, maar de wereldkaart durven zij de toeristen in de sta tionshal, in de etalage van het reis bureau en in de vestibule van het hotel toch zo te presenteren dat Inssbruck het centrale punt van onze aardbol is. Duidelijk wordt deze cartografische vrijheid pas wanneer men boven de naam Inns bruck als een kroontje het Olym pisch embleem met de vijf ringen ontdekt. Heel Oostenrijk, maar bovenal het sportminnende Tirol is trots op het feit, dat Innsbruck de eer waardig is ge keurd om over ruim een jaar de zetel te zijn van de negende Olympische Win terspelen. Vanaf half januari 1964 (de spelen beginnen de 29e en duren tot 9 februari) zal Innsbruck dan ook in derdaad zijn wat die landkaarten moe ten suggereren: het sportieve middel punt der wereld, alvorens deze titel aan Tokio over te dragen. Ongeveer 3000 deelnemers en officials, een kleine dui zend vertegenwoordigers van pers, ra dio en t.v. en enkele tienduizenden toeristen-toeschouwers uit alle windstre ken zullen naar de stad aan de Inn onderaan de hoge wand van de Nord- kette komen om er het vierjaarlijks sportfestijn van sneeuw en ijs mee te vieren. Nu, in het begin van de voor-Olym pische winter is Innsbruck (700 jaar oud, 100.000 inwoners) in volle voorbe reiding. Straks in januari en februari 1963 zullen alle installaties onder de hoogspanning van de grote wedstrijd worcjlen beproefd. Het is met de voor bereidingen, die het niet bepaald rijke Oostenrijk grote financiële offers kos ten (er is in de nieuwbouw" voor 90 miljoen gulden geinvesteerd) niet over al volgens de plannen gelopen. Maar nu, terwijl de loodgrijze sneeuwwolken zich, schijnbaar moeizaam kruipend over de bergketens in het noorden, ontladen om de ski-pistes in het Alpine-gebied van Lizum en de Nordse parkoersen rond het 20 km verderop gelegen See- feld evenals de vernieuwde springschans van Bergisel startklaar te maken, is men ook op andere plaatsn zover ge vorderd, dat alle installaties nog deze winter ,,01ympia-rijp" zullen zijn. komstige Olympische arena's heeft rond gereden, bracht ons allereerst naar het ijs-stadion van Tivoli met de enorme, in de laatste bouwfase verkerende hal voor het kunstrijden en de ijshockey- finales met daaraan grenzend de nieuwe 400 m-kunstijsbaan voor het hardrijden. Met gerechtvaardigde trots leidde An dreas ons binnen en hoewel de iele sneeuw nog onbelemmerd tussen de stalen balken van de dakconstructie kon neerdalen op de betonnen vloer, waar op nog geen vrieshuizen waren aange bracht, was het toch niet moeilijk ons een voorstelling te vormen van het beeld dat dit ijspaleis in januari 1964 zal op leveren. En wij zagen in gedachte hoe Sjoukje Dijkstra voor de derde maal in haar loopbaan de Olympische arabesken in het glanzende parket graveerde. De hal heeft een lengte van 98 meter, is 65 meter breed en 27 m. hoog. Rond de ijsvloer zijn aan drie zijden hoog-op- gaande tribunes gebouwd met een totale capaciteit van 8000 toeschouwers. De noordelijke wand zal geheel uit glas be staan. Tegen de zuidelijke muur van deze prachtige sporthal is de baan voor de hardrijders aangelegd. Deze 400 meter- baan, waarvoor 108 km buis is gebruikt, is al gereed en de mannen, die de vries-installatie (400 cal per m2) bedie- Dit is een afbeelding van de beide zijden van de gouden medaille, welke tijdens de Olympische Winterspelen in Innsbrück uitgereikt zal worden. De ene zijde toont een stadsgezicht van Innsbrück in reliëf, de keerzijde het stadswapen, bekroond met de Olym pische ringen. nen wachtten met ongeduld op het sein waarop zij de ammoniak het werk kon den laten doen. De buizen zijn gedeeltelijk in beton, ge deeltelijk in een bed van steenslag ge legd. Op deze ovaal, die in 3 sectoren wordt bevroren, zullen binnenkort - o.a. met Nederlandse deelneming - de eerste wedstrijden worden gehouden. De twee hardrijbanen zijn 5 m. breed, daarbin nen ligt een ,,warming-up" baan van 4 m. breed. Op het middenterrein, dat via een tunnel met de kleedruimten van het ,,Eispalast" is verbonden, zijn twee ijsvloeren van 30x56 m. geconstrueerd. Hierop zullen bij goed weer de kunst rijdsters en -rijders hun figuren en sprongen kunnen oefenen. Overigens verwachten de organisato ren niet zo heel erg veel bezoekers rond dit strijdtoneel der hardrijders. Een be scheiden beonnen tribune is aan de kant van de grote hal gebouwd, de rest van de baan zal worden omgeven door tri bunes in staalconstructie voor ten hoog ste 100.000 staanplaatsen. ,,Bij ons zijn ze nu eenmaal gek op ijshockey" wist pers-chef Neumann, ,,De zuidelijke tri bune van de hardrijbaan zal waarschijn lijk meer als beschutting tegen de wind dan als drager van het publiek dienen. De openings-ceremonie op woensdag 29 januari zal in het prachtige amfi theater van de grote Bergisel Spring schans plaats vinden. Geen fraaier en grootser decor had men voor deze im mer indrukwekkende plechtigheid niet kunnen kiezen. De Bergisel-Springschans is niet nieuw maar wel geheel verbouwd met een nieuwe springtafel en een nieuwe tribu ne, die een architectonisch juweel ge noemd mag worden. 60.000 Mensen kun nen op de steil oplopende tribunes van deze hoefijzervormige kom een staan plaats vinden. De schans heeft een kritisch punt van 81 meter, hetgeen betekent dat een goed uitgevoerde sprong tenminste een afstand van 81 meter zal overbruggen. De experts verwachten echter dat de cracks er sprongen tus sen de 95 en 100 m. zullen kunnen ma ken. We zullen het gauw weten, want al op 30 en 31 december komen de Oostenrijkse en Duitse springers er hun krachten meten. Het Olympische gebied in en rond Innsbruck heeft een doorsnede van ruim 20 km. Het ideaal van de sterk gecen traliseerde ligging van de arena's in Squaw Valley (1960) kon niet worden benaderd. Naast alle problemen be staat er voor Innsbruck daarom tevens een verkeers-probleem. De weg naar Seefeld is smal en steil en kan soms gevaarlijk glad zijn, die naar het Li- zum-dal heeft een geringe capaciteit. Voor de moeilijkheden die het verkeer in de stad zou kunnen ondervinden is en radicale oplossing gevonden. Naar het voorbeeld van de Via Olympica in Rome is een weg geconstrueerd die het Olympisch dorp aan de noordoostelijke rand via het ijsstadion en de hardrijbaan met het pers-centrum in de universi- teitswijk aan de Inn verbindt. Midden in deze route is men bezig aan de bouw van een enorm viaduct (Olympia-Brue- cke) dat het brede stationsemplacement hoog overspant. In het noorden wordt het gebied be grens door het befaamde wintersport domein Seefeld, in het zuiden ligt het Lizum-dal onder het ,,Weisze Dachl". Daartussen in de engere begrenzing van de noordelijke ketens met de Hunger- burg en de natuurlijke zuidelijke wand met de Patscherkofel ligt de stad. Andreas Wendl, de chauffeur van het organisatie-comité, die al zovele bezoe kers van het Hochhaus, hoofdkwartier van de „brains" van de organisatie, prof. Friedl Wolfgang en de gastvrije perschef Bertl Neumann langs de toe- Vrijdag is op de Deventer kunstijsbaan een begin gemaakt met de schaatswed strijd Nederland-Italië. Aan de wedstrijd wordt ook nog deelgenomen door de Nederlandse B-ploeg en een team samen gesteld uit rijders uit Noordoost-Neder land. Tijdens deze internationale schaatswed strijden werd het Nederlands record op de 3000 meter, dat sedert 12 februari 1956 met 5 min. 9.4 sec. op naam stond van Jeen van den Berg tweemaal verbeterd. In de tweede rit bracht de Vlaardinger Rudi Liebrechts het record terug tot 5.03 6 terwijl in de derde rit Chris Meewisse een tijd van 5.00.1 voor zich liet afdruk-- ken. Nog geen tien minuten is Rudi Lie brechts Nederlands recordhouder ge weest. De Vlaardinger kreeg in de twee de rit als eerste van de prominenten de kans om het niet scherp staande record van Jeen van den Berg (5.09.4) te ver beteren. Tevoren had de jonge veelbelo vende Peter Nottet met een tijd van 5.13.1 al aangetoond dat het mogelijk moest zijn. Liebrechts greep de kans met beide handen aan en slaagde. n de volgende rit zou Chris Meewisse hem echter reeds onttronen. Meewisse had twee voordelen: ten eerste kon lij zich richten naar de tijd van Liebrechts en ten tweede bood Renato de Riva felle tegenstand, hetgeen op de Voorburger ;n- spirerend werkte. De ontdekking van deze ontmoeting is tot dusverre de voor Nederland B uit komende Peter Nottet. De belangstelling was, waarschijnlijk door het onaangename weer (het mistte Vier van de zes clubs uit het betaalde voetbal die hun wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Neder landse voetbalbeker oorspronkelijk op nieuwjaarsdag, moesten spelen, hebben overeenstemming bereikt over de nieu we wedstrijddata. Vitesse en Scheveningen Holland Sport zullen woensdagavond 9 januari op het V.U.C.-terrein in Den Haag uitkomen. Voor de wedstrijd Velox N.O.A.D. is eveneens 9 januari als nieuwe wed strijddatum overeengekomen. De teams ontmoeten elkaar in een lichtwedstrijd in het Utrechtse Stadion. De besturen van Wageningen en R.C.H. hebben nog geen overeenstemming kunnen bereiken over een nieuwe datum. De verenigingen kampen met de moeilijkheid dat zij geen geschikt verlicht terrein kunnen vinden. Vliegtuigramp Miinchen Manchester United zaj op 21 januari 1963 een proces beginnen tegen de .British European Airways', om een schadevergoeding van 250.000 pond te verkrijgen wegens het omkomen van 8 top-voetballers in een vliegtuigongeluk, dat 5 jaar geleden by Miinchen plaats vond. Onder degenen die zullen getuigen is de gezagvoerder van het verongelukte toestel, James Thain. Bij het ongeluk verloren 23 mensen het leven, onder wie ook vele journalisten die het elftal vergezelden op de thuisreis van Bel- grado naar Londen. Het nieuws dat het Frans Olympisch Comité Lyon zal voordragen als Franse gegadigde voor de Olypische Spelen '68, is door burgemeester Jean Massard ver welkomd als een grote beloning voor de inspanningen die de gemeente zich heeft getroost om de sportfaciliteiten hier te verbeteren in de afgelopen twee jaar. Het Olympisch Comité sprak zich voor Lyon- uit in plaats van voor Pa rijs, met 19 tegen 5 stemmen. Vol gend jaar zal de kandidatuur van Ly on worden gesteld op het congres van het I.O.C. in Nairobi. Tot de recente verbeteringen behoren een nieuwe tribune in het grote stadion, dat 95.000 toeschouwers kan bevatten, en het nieuwe sportpaleis, met 15.000 plaat sen. Het sportpaleis is vorige maand ge opend met een boksprogramma waarin Sugar Ray Robison voor een uitverkocht huis zorgde. Dit gebouw is het beste in zijn soort in Frankrijk en men zou er de Olympische bokswedstrijden willen houden. Aan de Rhone gelegen, heeft Lyon prima faciliteiten voor roeien en zeilen. Bij de roeiwedstrijden is voor meer dan 30.000 toeschouwers plaats. Voorts is er een zwembad met ruim 15.000 plaatsen en een Romeins amfi theater voor worstelen en turnen dat 10.000 plaatsen heeft. Bovendien is er een wielerbaan met 15.000 plaat sen. Binnen een straal van 10 a 20 ki lometer buiten de stad wil men een Olympisch dorp voor 14.000 bewoners bouwen. Een schermzaal is in aanbouw. Lyon mag dan over uitstekende facili teiten beschikken, de concurrentie i: zwaar: Detroit, Mexicostad, Buenos Ai- en er stpnd een gure wind), teleurstel lend. Nog geen duizend toeschouwers be vonden zich rond de baan. Het resultaat van het eerste onderdeel, de 500 meter: 1 Kroon 44.3 sec. (nieuw baanrecord); 2 Rudi Liebrechts 45 sec.; 3 en 4 Meewisse en Zee 45.3 sec.; 5 Not tet 45.6; 6 en 7 De Riva en Karstens 45.8 sec.; 8 en 9 v.d. Berg en Gios 46.6 sec.; 10 en 11 Cinquanta en Vigano 46.7 sec De uitslag van de 3.000 meter: 1 Mee wisse 5.00.1 (nieuw Nederlands record); 2 de Riva 5.00.2; 3 Zee 5.01.1; 4 Liebrechts 5.03.6; 5 Gios 5.06.5; 6 Karstens 5.11.0; 7 Nottet 5.13.1; 8 Hopman 5.13.8; 9 v. d. Berg 5.14.2; 10 van Manen 5.15.1. De individuele stand na de eerste dag (waarop de 500 en 3.000 meter is verre den) luidt: 1 Meewisse 95.317 p.; 2 Zee 95.483 p.; 3 Liebrechts 95.600 p.; 4 De Riva 95.833 p.; 5 Kroon 97.183 p.; 6 Kar stens 97.633 p.; 7 Gios 97.683 p.; 8 Nottet 97.783 p.; 9 v.d. Berg 98.967 10 v. Zanten 100.267 p. De landenrangschikking na de eerste dag: 1 Nederland A 383.583 p.; 2 Neder land B 395.183 p.; 3 Italië 400.150 p.; 4 Noordoost-Nederland 402.717 p. De directie van de Engelse voetbal club .Chelsea' heeft haar spelers van het eerste elftal een aanzienlijke sala risverhoging in het vooruitzicht gesteld als het elftal weer naar de eerste di visie promoveert. De gemiddelde verdiensten van Chel- sea-spelers bedragen 59 pond sterling per week. (circa f 600,-). De extra ver- liensten zouden neerkomen op 10 tot 15 pond, toegevoegd aan hun wekelijkse basisloon van 30 pond en 25 pond ex tra voor elke week dat zij bovenaan de ranglijst staan. RUDI LIEBRECHTS op dreef Sonny Liston, de wereldkampioen- zwftargewicht zal zyn titel verdedigen tegen Harold Johnson, dat heeft de manager van Liston, Jack Nilon, bekend gemaakt. De wedstrijd zou op 18 maart *m Baltimore worden gehouden. Jack Nilon zei voorts, dat de organi satoren van he.t titelgevecht tussen Liston en Patterson nog steeds niet het bedrag, groot 200.000 dollar, aan Sonny Liston hadden uitbetaald, waardoor de clausule in het contract, een revanche voor Patterson, is komen te vervallen. Floyd Patterson en zijn manager Gus d'Amato, wilden geen commentaar geven op de mededeling van Jack Nilon. Pat Olivieri, de manager van Harold Johnson, zei dat zijn pupil ondanks het verschil in gewicht gaarne tegen de wereldkampioen zou uitkomen. res, Kairo, Manilla en Wenen. Als grote Zuidamerikaanse stad zal Buenos Aires hoge ogen gooien en waar schijnlijk zal ook boven Lyon de voor keur worden gegeven aan Mexico en Detroit, daar deze steden in staat zijn een rijkere ,show' te bieden, iets dat voor het houden van Olympische spelen een vereiste schijnt te zijn geworden. Een beetje „dolgedraaid" door de di verse wijzigingen, die de laatste week maWyoorNer'reservevoeibaftopr twééde DE NIEUWE gewichtsklasse bij het kerstdag. Dat z.iet er zo uit: Reserve eerste divisie: ZFC 2-PSV 2, Blauw Wit 2-Volendam 2, Willem II 2-Ajax 2. Re serve tweede divisie C: Baronie 2-Lim- burgia 2. Helmondia 2-MVV 2, Forluna 2-Roda JC 2. Er is geen agenda voor de juniorencompetitie op die dag. In de Overgangsklasse A van de zaal handbalcompetitie zullen de koplopers bij de dames, Niloc en Zeeburg, wel geen moeite hebben de volle winst binnen te halen. Ook de heren van Niloc zullen in Groningen kunnen winnen van Olympia. Belangrijk zal het zijn liet treffen tussen Aalsmeer E.S.C.A. In de Overgangsklasse B staan voor de Zeeuwse teams enige zeer zware wed strijden op het programma. Het Goese Hellas zal in Roermond de dames van r.-k. Swift ontmoeten en de heren zullen dit doen tegen Sittardia. Het zal een te groot optimisme zijn om Hellas met winst uit Limburg te zien terugkeren. Ook het Middelburgse E.M.M. zal moe ten aantreden en wel te Bergen op Zoom tegen Str. Meteor uit Eindhoven. Een klein winstkansje is er voor de Middel burgers wel aanwezig. In Bergen op Zoom staat verder op het programma de belangrijke derby tussen de plaatselijke vereniging S.I.O.S. en Fortuna. Aan een voorspelling wordt hier niet gewaagd. In Breda zullen de dames van E.B.H.V. voor de overgangs klasse moeten spelen tegen W.L.C./ D.E.S. Met een gelijkspel mag E.B.H.V. zeer tevreden zijn. Belangrijk is hier verder het treffen tussen de heren van Tachos en Volt en E.B.H.V. Volharding. ZAALHANDBAL Overgangsklasse A Dames H.C.G. Niloc Borger D.E.S. Zeeburg V. K. Heren Olympia Gr. Niloc E O Olympia H. Aalsmeer E.S.C.A. Overgangsklasse B Dames E.B.H.V. W.L.C./D.E.S. Hygiea D.W.S. r.-k. Swift Hellas Gs. Heren E.M.M. Meteoor Operatie '55 Hellas Hg Sittardia Hellas Gs. Districtsklasse heren E.B.H.V. Volharding Tachos Volt Tonido Taxandria. Afdeling Zeeland Dames le klasse Fortuna Tonido S.I.O.S. Zeeland Sport. Heren le klasse S.I.O.S. Fortuna. Afdeling West-Brabant Dames le klasse S.O.A. Actief Were Di S.O.A. Actief Were Di. Heren le klasse Were Di S.O.A. Velocitas Were Di. Dames 2e klasse Volt Taxandria Be Fair Dongen Rapid Dongen Taxandria Uno Animo. Heren 2e klasse Volt 2 E.B.H.V. 2 Desk Dongen Juliana S.O.A. E.B H.V. 2 Dongen Juliana S.O.A. 2 S.O.A. 2 Desk. Dames 3e klasse E.B.H.V. 2 EmBeE S.O.A. 2 E.B.H.V. 2. Heren 3e klasse: Taxandria 2 Rapid 2 Desk 2 Taxandria 2 Velocitas 2 Desk 2. gewichtheffen, het vlieggewicht, voor atleten rond de 50 kg kwam de Rus Arnold Chaflin in Tallinn tot de beste were]nrestatie met een totaal voor de drie Olympische oefeningen van 302.5 kg. Hij drukte 97,5 kg en stootte 115 kg. De skivereniging van de Harz in I kelijk van de sneeuwval is geworden Duitsland heeft dezer dagen de eerste om de skisport te beoefenen. De schans ski-schans van matten in gebruik ge- j ligt bij het plaatsje Wieda in de Harz. Op 2e kerstdag organiseert denomen, waarmee men geheel onafhan- Afdeling Technische Commissie van Zeeland een groot zaalhandbaltoernooi in de Veiling aan de Fruitlaan te Goes Voor dit toernooi hebben praktisch alle Zeeuwse verenigingen ingeschreven, maar ook teams uit Rotterdam, Vlaar- dingen en Duitsland. Interessant zal het zijn, dat voor het eerst in de zaalhand balgeschiedenis dat ook een Duits dames team zal meedoen. Het herenteam uit Duitsland zal bestaan uit geselecteerde spelers uit de stad Rheydt. Snelwick en Schutters zijn vooraanstaande ploegen uit Rotterdam. De wedstrijden vangen aan om 9.30 uur en om 18.00 uur hoopt men tot de prijsuitreiking te kunnen overgaan. Er zullen in totaal 44 wedstrijden \yorden gespeeld. TALENTVOLLE ATLETEN uit Afrikaan se. Aziatische en Latijns Amerikaanse landen zullen met het oog op de Olym pische Spelen 1964 door Amerika wor den uitgenodigd om zich voor te berei den, onder de beste trainers van de Verenigde Staten. David Dichter, de or ganisator, die onder supervisie van de Amerikaanse regering werkt, zei, dat de buitenlandse aleten evenals de Ame rikanen de kans moeten hebben zich op de beste wijze voor te bereiden. Gary Hocking (24 jaar), de vroegere wereldkampioen op de motor, veronge lukte tijdens de training voor de Grote Prijs van Natal, een sportwagenrace, die op het circuit van Westmead zou worden gehouden. Hij vloog uit de baan en sloeg over de kop. Zwaar gewond werd hij naar een hospitaal vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen overleed. Het tragische van zijn dood is, dat hij in juni van dit jaar met motorraces stopte, omdat zijn beste vriend, de Australiër Tom Phillis, tijdens de TT op het eiland Man verongelukte. Hij zei toen, dat hij geen wedstrijden op de motor meer wilde rijden omdat hij te veel vrienden had verloren en het vei liger vond in een auto te zitten. DE ONBEKENDE atleet Don Meyers V.S.), student aan de universiteit van Colorado, kwam tijdens wedstrijden in Chicago tot de beste indoorpresta- tie met de polsstok. Hij sprong 4.90 me ter en dat is een centimeter dan het oude „record" van zijn landgenoot John Uelses. Een totaal van 265 Engelse voet ballers zal een nieuwjaarsgratifi catie ontvangen met een totale waarde van 91.828 ponddie komen uit het voorzieningsfonds van de Engelse voetbalbond. Velen van de spelers zijn ouder dan 35. jaar, terwijl anderen nooit in belangrijke elftallen uitkwamen. De uitbetaalde bedragen zullen va riëren van 50 pond tot 3080 pond per man. De gelden zijn bijeenge bracht uit heffingen van entreegel den bij voetbalwedstrijden. GOES, 21 december. Groenten: per stuk knolselderie II 8-11; per bos: selderie 10- 15; per kg: knolselderie I 22-28, selderie 25-40, uien stek 1-6, spruiten AI 59-65, All 44-58, BI 45-57, Bil 26-44, afw. 16-36, witlof AI 125, All 121. BI 123, Bil 125, afw. 62-70, prei AI 46-53, All 49, afw. 19, andijvie I 80-82. II 64-75, groene savooie kool BI 11-18. afw. 7-8, rodekool BI 18-21, wittekool I 15-16, II 8-9, boerenkool I 14-16, veldsla II 21-35, peen BI 7, aard appelen II 9. TERNEUZEN, 21 december. Sla 14,60- 15,90, knolselderie 9-12, andijvie II 38, rodekool 15, savooiekool 7-21, wittekool 14, breekpeen 10, waspeen 18, prei All 28-49, spruiten gesch. 89-95, ongesch. 57- 76, witlof A 91-92, All 82, BI 91-96, Bil 65-91, afw. 48-73. Appelen: Goudreinette I 85 52 m 80 52, m 75 50, m 70 48-50, m 65 43, II m 85 48, m 80 49, m 75 48, m 70 47, m 65 42, lid 31, III grof 41, III fijn 35, kroet 23, Cox Orange Pippin I m 75 94, m 70 93, m 65 78, m 60 57, m 55 14, II m 75 81, m 70 83, m 65 70—80, m 60 55, m 55 25, lid 21, III grof 54, III fijn 22, kroet 15, Golden Delicious I m 80 68, m 75 72-74, m 70 74, m 65 69, m 60 57-59, II m 75 63, m 70 65, m 65 60, m 60 40, lid 35-36, III grof 50, III fijn 25, kroet 28, Jonathan I m 80 35-55, m 75 55-56, m 70 53-57, m 65 47, m 60 18, II m 80 26-34, m 75 33-39, m 70 23-30, lid 14-15, III grof 25, III fijn 12-13, kroet 11-15. LEEUWARDEN, 21 december Stie ren, aanvoer: 70; prijzen: 2,40 - 2,75 per kg slachtgewicht; Vette koeien 225, 1,80- 2,00. 2,20-2,50 per kg slachtgewicht; Guiste koeien 450-580 per stuk. Melk- on kalfkoeien 863, 670-800-980; Pinken 175, 310-450-485: Enterfokstiertjes 9, 420-550; Graskalfstiertjes 540, 2,25-2,50 kg slacht- gew.; vette kalveren geen; Graskalveren 160-310 per stuk; Nuchtere kalveren 766, 26-33-44; Fok- en mestkalveren 60-78; Schapen en lammeren 225; Slachtscha pen 2.15-2.35 per kg geschat slachtge wicht; Vette en weidelammeren 50-76 per stuk; Slacht- en zuiglammeren 3,90- 4,15-4,30 per kg geschat slachtgewicht, Fok- en melkschapen 95-125 per stuk; Vette varkens 6, 1,45-1,58 kg lev. gew. Slachtvleesbiggen 2, 1,71-1,78; Biggen en lopers 131; Biggen 30-40 per stuk; Lo pers 45-52; Drachtige zeugen 4, 260-330; Bokken en geiten 40, 1,70-1.85 per kg slachtgewicht; Fok- en melkgeiten 22- 36 - 43 per stuk; Paarden 118; Werkpaarden 760 - 790 per stuk extra 1120; Slachtpaarden 2.25-2,50 per kg geschat slachtgewicht; Veulens 235- 2,45; Oudere slachtpaarden 1.80-1.95; Totaal 3174. Stieren: minder, kalm, stijf prijsh.; Vette koeien: veel minder, wil lig. iets hoger; Guiste koeien: minder, kalm, prijsh.; Melk- en kalfkoeien: min dert le soort prijsh., andere niet prijsh.; Pinken: minder, v. d. slacht goed prijsh. voor de fok niet; Vette kalveren: geen aanbod; Graskalveren: minder, kalm, schraal, prijsh.; Nuchtere kalveren: meer, slecht, lager; Schapen èn lamme ren: veel minder, willig, lagere prijzen; Varkens: weinig en geen notering; Big gen en lopers: meer. zeer kalm, slecht en niet prijsh.; Bokken en geiten: min der. kalm, prijsh.; Paarden: minder, aanvang willen en stijf prijsh., afloop kalm. Konstanz 266 (+2), Rheinfelden ISO (—3), Ottenheim 223 (—13), Straats burg 178 12), Maxau 362 (—8), Plo- chingen 113 (—11), Mannheim 197 (—20), Steinbach 130 2), Mainz 221 (—25). Bingen 155 (—23), Kaub 167 (—29), Trier ICO (—33), Koblenz 223 (—34), Keulen 230 (—37), Ruhrort 458 (—3), Lobith 1084 -f-12, Nijmegen 864 16), Arnhem 882 12), Eefde IJssel 404 (+8), De venter 303 8), Monsin 5470 (—50), Borgharen 4138 (—50), Belfeld 1330 (—37), Grave beneden de sluis 595 36). De stichting sportinitiatieven Amster dam (S.I.A.) heeft belangstelling voor een door de Alkmaarse industrieel, K. Noels, ontworpen plan voor een kunst skibaan. De baan, die bestaat uit een egaal oppervlak van gegolfde nylon vezels, zou in de omgeving van de Jaap Eden-kunstysbaan moeten worden aan gelegd. Enkele bestuursleden van de S.I.A. hebben met de heer Noels over het project gesproken en de S.I.A. heeft optie om de mogelijkheid voor Amster dam te bekijken. Het plan zal eerst nog door het ge hele bestuur in beschouwing moeten worden genomen, waarbij tevens zal Vertegenwoordigers uit 9 Europese landen hebben donderdag te Wenen be sloten de instelling van een .Europees sportinsigne' aan de raad van Europa aan te bevelen. Het insigne is bedoeld als rriddel om --- de culturele en sportieve eenheid van'moeten worden gepraat over de even- Europa te beklemtonen. Men zal op de tuele financiële consequenties en de vergadering van de Raad van Europa, in februari 1963 te Straatsburg, een voorstel indienen om het insigne, waar op een lauwertak rr-et de letters ,E.S.' (Europese Sport) in te voeren. vraag of er in de omgeving van de Jaap Eden-baan plaats is voor een dergelijke baan. Ook zal nog moeten blijken of de skiërs de baan voor hun sport geschikt achten. INTERNATIONALE VISCOSE COMPAGNIE N.V. Onder verwijzing naar het Bericht d.d. 3 december 1962 aan de houders van aandelen Internationale Viscose Compagnie N.V. maakt ondergetekende bekend, dat een voldoend aantal aandelen in genoemde vennootschap ter omwisseling is aangemeld, zodat het aanbod gestand wordt gedaan. Met ingang van woensdag 2 januari 1963 zijn de tegen de ingelever de aandelen te ontvangen gewone aandelen (onderaandelen) Alge mene Kunstzijde Unie N.V. verkrijgbaar bij de inleveringskantoren. Voorts deelt ondergetekende mede, dat zij bereid is nog niet aan gemelde aandelen Internationale Viscose Compagnie N.V. tot en met donderdag 31 januari 1963 op de voorwaarden als vermeld in hogergenoemd Bericht te accepteren, met dien verstande echter, dat, indien de betrokken aandeelhouders tot aan- of verkoop van een fractie van nominaal f 50 in het gewone aandelenkapitaal van Algemene Kunstzijde Unie N.V. wensen over te gaan, zulks zal geschieden op basis van de middenkoers van gewone aandelen Algemene Kunstzijde Unie N.V. op de eerste beursdag volgende op die van de betrokken aanmelding. ALGEMENE KUNSTZIJDE UNIE N.V. Arnhem, 21 december 1962. ^HQQGD'JK UYJ BREDfly Bij vonnis der arrondisse mentsrechtbank te Breda, van 14 december 1962 werd de curatele van Petrus Ja cobus Aarts, geboren te Gil- ze en Rijen op 30 december 1894, wonende te Breda, De Wetstraat 3 b, ingevolge diens verzoek opgeheven. De procureur, Mr. P. L. J. Rassers Sophiastraat 26, Breda. Moderne machines, prima vakmanschap, doorlo pende service, geven u de verzekering dat u voor MARMERWERKEN GRANITOWERKEN AANRECHTEN BOUWWERKEN GRAFMONUMENTEN de grootste keuze heeft bij Steensedijk 100 HULST Tel. 01140-2906 in grote Brabantse plaats zoekt per 1 maart 1963 voor wereldmerk tractoren. Goed salaris plus pro visie plus onkostenvergoeding. Leeftijd 25 tot 35 jaar. Eventueel woning beschikbaar. Brieven met opgave van referenties onder no. 52643-00 te Bergen op Zoom. zijn van 9 uur 's tot 6 's avonds morgens uur HEMA HOLLENKAMP KREYMEORG LAMPE 9 PEEK EN CLOPPENBURG RAMING 9 VROOM EN DREESMANN WITTEVEEN

de Stem | 1962 | | pagina 19