Polaris inplaats van Gehele Nato-beleid gaat onder het mes Studentenbetoging met nuancegevoel Astroloog hemel een El Miniawi ziet vol narigheid Pauselijke kerstrede ADVISEURS DRAVEN OP Sloep die geen redding bracht Soebandrio: geef mij de dictatuur toch maar! UITJE KOSTTE NOOR DIKKE ZESDUIZEND EEN POP Bahama-conferentie met een volle dag verlengd 69.- Alleen hoofd- pyn over.. Keien en een serenade... Noodlot maakt geen onderscheidzegt hij DAGBLAD VOOR ZEELAND KIND VERDRONKEN Iets zachter Vliegtuig bij start in brand E.E.G. steunt Afrika met f. 3 miljard Ingrid paste op de tas... Indonesiërs op bestuursposten in Nw.-Guinea Thans geen maat regelen tegen pater v. Kilsdonk Ontwapening nog niets bereikt Ziekenfondsbesluit en BBA gewijzigd RUMOER IN ELISABETHSTAD GABARDINE Peek&Cloppenburg 103e JAARGANG No. 24163 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Kiokstraat 1 telefoon #252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: ÏJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat VRIJDAG 21 DECEMBER 1862 Abonnementsprijs 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0,42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2893) Morgenavond om acht uur zal paus Joannes zijn kerstboodschap tot de we reld richten. De dag daarop ontvangt de paus de leden van het H. Officie om hun kerstwensen in ontvangst te nemen. Na een audiëntie voor curie-kardinalen, ontvangt de paus de diplomaten die bij de H. Stoel geaccrediteerd zijn. De H. Vader zal bij elk van deze ontvangsten een toespraak houden. In de kerstnacht zal de paus een H. Mis opdragen, welke plechtigheid door Radio Vaticana wordt uitgezonden. Men verwacht dat hij dan ook een preek zal houden. De kerstboodschap van H.M. de Ko ningin zal op eerste kerstdag om 13 uur via de beide zenders te beluisteren zijn. De kerstviering op paleis 't Loo heeft gisteren in besloten kring plaatsgevon den. Dit houdt verband met de hofrouw. Gisterenmorgen is in Bolsward de zes jarige Rienk de Groot door verdrinking om het leven gekomen. Het kind was 's morgens om half acht, toen het nog donker was, met een bood schap naar zijn tante gestuurd. Het keerde daarvan niet terug. De ongerust geworden moeder ging informeren en toen bleek dat het kind nimmer op het aangewezen adres was geweest. Onge veer drie uur later zag een concierge in de stadsgracht het stoffelijk overschot van het kind. Donderdag is te Nassau, de hoofdstad van de (Britse) Bahama- eilanden, van welingelichte zijde vernomen dat president Kennedy en eerste minister MacMillan vandaag een overeenkomst hopen te tekenen, waarbij Groot-Brittannië de beschikking zal krijgen over de duikbootraket Polaris in plaats van de door vliegtuigen af te vuren Skyboltraket, waarvan de vervaardiging in de praktijk te kostbaar is gebleken. MacMillan heeft een bijeenkomst van het Britse kabinet belegd, teneinde zijn ministers bijzonderheden over het verwachte akkoord te kunnen meedelen. Van dezelfde zijde wordt nog verno men dat er geen volledige overeenstem ming tussen Groot-Brittannië en de Ver enigde Staten bestaat over de vraag of de produktie van de Skybolt moet wor den gestaakt. De overeenkomst tussen beide staats lieden zal, naar verluidt, sterk tot in bij zonderheden afdalen. Men verwacht dat zij zowel door het Britse parlement als door het Amerikaanse congres zal moe ten worden bekrachtigd. Er bestaat weinig twijfel aan dat Ken nedy het geheel eens is met MacMillan, Op de foto president Kennedy en premier MacMillan. TIJDENS DE kerstdagen zullen de West- berlijners geen toestemming krijgen om familie in het oostelijk stadsdeel te be zoeken. Zij hadden daar vurig op ge hoopt. UNOX N.V. te Oss (deel uitmakend van Unilever) zal de Olbafabrieken te Olst overnemen. De produktie wordt in Olst normaal voortgezet. IN OOSTDUITSE gevangenissen verblij ven, volgens schatting van een West duitse krant, ruim twaalfduizend poli tieke gevangenen. Sedert de bouw van de beruchte muur zijn 48 vluchtelingen gedood. OP ANCHORAGE in Alaska, waar zich de noordelijkste keten van het Ameri kaanse luchtmachtcommando bevindt, is brand uitgebroken waarbij een radarba sis gedeeltelijk is verwoest. Bijzonderhe den worden geheim gehouden. IN PERU, ten zuiden van de hoofdstad Lima, is een vrachtauto vol mensen in een rivier gereden. Er vielen 28 doden. Alleen een twaalfjarig meisje overleefde het ongeluk. DE CHINEZEN hebben woensdag 368 Indische gevangenen aan het Indische Roke Kruis overgedragen. De gevange nen waren ziek of gewond. India schijnt 2000 Chinezen gevangen te houden. DE JURIDISCHE procedure tegen het Westduitse weekblad „Der Spiegel" is (8 weken na de arrestatie van Augstein c.s.) officieel ingezet met een verzoek van de opperste openbare aanklager om een gerechtelijk vooronderzoek tegen Augstein, Ahlers en Martin te beginnen. Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: i Van het westen uit enkele opklarin- i gen, maar ook hier en daar een bui. Merendeels matige wind tussen west en noordwest. Belangrijk hogere tem- i peraturen dan gisteren. 1 Ukkel verwacht: Afnemende wind. J Af en toe heldere perioden. Maxi- mumtemperaturen van 37 graden, i Vandaag: zon onder 16.30 uur. Maan 1 onder 14.01 uur. Morgen: zon op 8.46 uur. Maan op 3.36 uur. i Een Boeing 707 van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al met 63 passagiers aan boord, is gisteren op het Parijse vliegveld Orly bij de start in brand gevlogen. De vier motoren vatten gelijktijdig vlam. Men had juist 90.000 liter kerosine in de vleugeltanks gepompt. De brand weer van de luchthaven had het vuur spoedig in bedwang. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. dat stopzetting van de produktie van de Skybolt voor Engeland géén belemme ring kan zijn om een zelfstandige, over kernwapens beschikkende strijdmacht in stand te houden. Vernomen wordt dat een der bredere aspecten van de overeenkomst wordt gevormd door het punt, hoe een kern zwaard der westerse mogendheden on der de NATO-overkapping kan worden gebracht. Dit zou overigens in een pe riode moeten geschieden, die volgens welingelichte zegslieden wel tien jaar zou kunnen bestrijken. Men komt hierbij tot de slotsom dat, indien inderdaad een overeenkomst tot stand komt, waarbij Engeland de be schikking over de „Polaris"-raket krijgt, Engeland in elk geval tot in het begin van de jaren zeventig de beschikking zal houden over een eigen kernzwaard. Uit het geschil over de raket is tussen de beide regeringsleiders een nabeschou wing van het gehele defensiebeleid voortgevloeid. De militaire adviseurs kregen, nog voordat bekendgemaakt was dat de besprekingen een dag langer zou den duren dan het plan was, opdrach ten om met spoed enkele uitgebreide en diepgaande studies te maken. Het feit dat de NATO-ministersconferentie te Pa rijs geen tastbare resultaten heeft opge leverd, is hier mede debet aan. President Kennedy stelde zich op het standpunt dat de NATO op het ogenblik een weinig realistisch denkbeeld koes tert van de politiek die nodig is tegen over de Soviet-Un»p en besloot daarom de kwestie op de Bahama's met MacMil lan diepgaanu te besproken. De kernwapenpolitiek van de NATO was één van de hoofdpunten die daarbij aan de orde kwamen. Kennedy is thans wel tot het inzicht gekomen dat het Amerikaanse optreden in de Skybolt- kwestie bruusk is geweest en dat Enge land al vanwege zijn lidmaatschap in de „kernwapen-club" een betere behande ling had verdiend. Maar daarbij spelen de Franse dromen van een eigen kern- wapen-strijdmacht ook een grote rol. De conventionele strijdkrachten van Frank rijk zijn, daarvan is men in de V.S. over tuigd, verwaarloosd terwille van de kernwapen-strijdmacht, die overigens nog in opbouw is. De woordvoerder van premier Mac Millan heeft gezegd dat de beide rege ringsleiders veel tijd nodig zouden heb ben om de ge-hele beleidskwestie „over zichtelijk en diepgaand" te behandelen. Ook zei hij dat de Skybolt-zaak slechts een klein onderdeel was van „dit grote en zeer gecompliceerde gespreksonder werp". Er is op de Bahamaconferentie ook ge sproken over de kwestie Kongo. Beide staatslieden zijn tot de slotsom gekomen, dat er groot gevaar bestaat voor ver slechtering van de toestand in Kongo. Het belangrijkste element voor de op lossing van de crisis was naar de me ning van Kennedy en MacMillan gele gen in een eventueel akkoord over de verdeling der staatsinkomsten tussen Katanga en Kongo. Zij ondersteunden de voorstellen van de Belg Spaak dienaan gaande. In Brussel is gisteren het nieuwe as sociatie-akkoord geratificeerd tussen de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap en 18 Afrikaanse landen. De nieuwe conventie komt in de plaats van het oude verdrag, dat per 31 de cember a.s. afloopt. Het had een looptijd van vijf jaar en werd gesloten toen de meeste van de Afrikaanse gebieden nog afhankelijk waren van Frankrijk, Bel gië en Italië. De financiële lasten voor de ontwik keling van de Afrikaanse staten zullen meer dan in de afgelopen periode door de „Zes" als geheel worden gedragen. Met de totale financiële steun is een be drag gemoeid van ongeveer drie miljard gulden over een termijn van vijf jaar. Het akkoord moet nog definitief wor den goedgekeurd nadat de teksten hun uiteindelijke vorm hebben gekregen en in de vier officiële talen van de ge meenschap zijn vertaald. Het voormalige Franse gebied Guinee heeft van verdere associatie met de E.E..G afgezien. De onderhandelaars van de E.E.G. en Engeland hebben hun werkzaamheden voor dit jaar beëindigd, zonder een stap verder te zijn dan 12 maanden geleden. Na 15 conferenties op ministerieel ni veau is nog geen oplossing gevonden voor het vraagstuk van de Britse land bouw. Zolang dit nog niet is gebeurd, zal niemand met zekerheid kunnen zeggen of Engeland uiteindelijk al dan niet tot de E.E.G. zal toetreden. Zesduizend gulden moest een opva rende van een Noorse tanker op 21 sep tember in opdracht van zyn kapitein bij een Rotterdamse bank innen. De vol gende dag kon hij de gezagvoerder niets anders vertellen dan dat het geld weg was en dat zijn hoofdpijn ondraaglijk De geschiedenis van de „rijke" Noor werd gisteren door zijn 37-jarige vrien din Ingrid V. verteld op een zitting van de Rotterdamse rechtbank. Zij had de Noor, die zich als „kapitein op Noorse schepen" had voorgesteld, leren kennen in een Rotterdamse bar en had vervolgens met hem èn de aktentas de zaterdag vol- gemaakt met een uitgebreide tocht langs vele etablissementen in de Maasstad. Er werd veel gedronken en de Noor bleek een vlot betaler. De laatste pleister plaats in Rotterdam was een nachtclub, waar de Noor de champagne rijkelijk liet vloeien. Diep in de nacht leek aan alle vreugde een einde te komen, want het „hoogste tijd heren" was onverbid delijk. Nadat de Noor 287 gulden had betaald voor de consumpties stond het tweetal op straat, in gezelschap van en kele onbekende „vrienden", onder wie de garderobejuffrouw van de nachtclub en de portier. De Noor voelde zich niet erg fit meer en gaf de aktentas aan Ingrid. Maar het feest werd voortgezet: het gezelschap reed in twee taxi's naar Scheveningen, waar de zeeman het verder liet afweten. Hij viel op de achterbank in slaap, ter wijl Ingrid en de nieuwe vrienden in de Scheveningse duisternis verdwenen, mét de aktentas. Na anderhalf uur kwistig met het „Noorse" geld te hebben ge strooid keerde Ingrid terug om de Noor de lege aktentas te brengen. Voor de rechtbank kwam vast te staan dat de vrouw tijdens de rit naar Sche veningen af en toe een greep heeft ge daan in de tas en het geld tussen haar kleding had gestopt. De taxichauffeur bevestigde dat als getuige. Hoeveel bleef een twistpunt. Ingrid zei 450 gulden, maar de officier van justitie veronder stelde dat er nog zeker 4000 gulden in de tas moet hebben gezeten, toen de Noor die aan haar gaf. Ingrid bekende dat zij geld had gestolen, evenals het feit dat de buit later in Amsterdam is opgemaakt. De officier van justitie eiste tegen haar zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. „Het is gerechtvaardigd dat pas onaf hankelijke naties een op de dictatuur gebaseerd regime kiezen als waarborg tegen neo-kolonialisme". Tot deze uitspraak kwam de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, in een redevoering op de universiteit van Soerabaja, waar hem een eredoctoraat in de politieke weten schap werd verleend. Het is een feit, zei de minister, dat het imperialisme is blijven bestaan in een nieuwe vermomming. „Terwijl wij in koloniale tijden als koelies werkten voor een dagelijks schimmetje, zullen we nu, als we niet erg oppassen, bijna zeker weinig meer zijn dan nationale voormannen, wier taak alleen maar is voor buitenlandse belangen werk uit te voeren en er toe zicht op te houden". Volgens minister Soebandrio hebben sommige der nieuwe naties bevonden dat aanneming van. liberale democratie de deur openzet voor krachten van bui tenaf die voor hun eigen belangen wer ken. „Een machtige en sterke leiding wordt niet langer gezien als een vermomde dictatuur. Afwijkingen van de conven tionele democratie worden niet langer gezien als inbreuk op het nationaal be lang, hoewel ze afwijken van de demo cratische formules welke ons in kolo niale tijden werden geleerd". Ongeveer 2000 van de totaal 3600 in West-Nieuw-Guinea thans werkloze Pa poea's zullen, naar te Djakarta door de V.N.-voorlichtingsdienst is meegedeeld, DE PRESIDENT van de Nederlandse Staatkundige Studenten Federatie, de heer J. N. Scholten, is namens de over koepelende Indonesisch© studentenorga nisaties uitgenodigd een bezoek te bren gen aan Indonesië. De heer Scholten heeft meegewerkt de oriëntatiebezoeken van enkele in Nederland verblijvende Papoea's aan Djakarta voor te bereiden. worden ingeschakeld bij een programma voor de uitvoering van openbare wer ken. In Hollanrïia zullen op deze wijze 1340 Papoea's aan het werk gezet wor den. Bij de dienst Binnenlands© Zaken op Nieuw-Guinea is thans een Indonesiër benoemd tot onder-directeur als opvol ger van de vertrokken Nederlander. Voorts zijn voor alle hoofdplaatsen van residenties Indonesiërs benoemd tot on der-resident. De bedoeling is dat zij per 1 mei het werk van de huidige V.N.- residenten zullen overnemen. Inzake de positie van pater Van Kils donk schijnt nu besloten te zyn van maatregelen op dit ogenblik af te zien. De verwachting is dat mgr. Van Dode- waard, de bisschop van Haarlem, de zaak over enkele maanden persoonlijk zal be spreken met het Heilig Officie, wanneer hij voor de voorbereidingen van de slotvergadering van het Concilie in Rome zal zijn. Mgr. Van Dodewaard heeft zitting in de theologische commis sie van het Concilie. Voorzitter van de commissie is kardinaal Ottaviani, de prefect van de congregatie van het Hei lig Officie, populair wel eens aange duid als het ministerie van binnenlandse zaken van Vaticaanstad. De omstandigheid dat beide prelaten zitting hebben in dezelfde commissie moet het contact vergemakkelijken. Zeven hoogleraren van de Vrije Uni versiteit hebben in een telegram aan kardinaal Alfrink en mgr. Van Dode waard van hun ongerustheid doen blij ken. (Zie ons artikeltje „Protestantse stemmen" van heden). Dertien reforma torische theologen hebben ook telegra fisch van hun mening doen blijken. Dit telegram, gericht tot kard. Alfrink, mgr. Van Dodewaard en mgr. Willebrands in Rome, spreekt de vrees uit dat een ont slag van pater Van Kilsdonk aan een groeiend begrip voor de r.-k. Kerk in Nederland een zeer ernstige slag zou toe brengen. Tot de ondertekenaars behoort prof. dr. O. W. Mönnick, die eveneens voor St.-Adelbort heeft gesproken. De Geneefse 17-mogendhedenconferen- tie over ontwapening heeft haar werk zaamheden voor 1962 beëindigd en men heeft moeten toegeven dat tijdens de onderhandelingen van negen maanden praktisch geen vorderingen zijn geboekt op het gebied der algemene en algehele ontwapening. Volgens de westelijke mogendheden was deze gang van zaken aan Rusland te wijten, terwijl de Sovjet-Unie ver klaarde dat het Westen hiervoor ver antwoordelijk was geweest. De afge vaardigden der acht neutralistische landen bepleitten dat na de hervatting van de conferentie in januari serieuze onderhandelingen zouden worden gevoerd. Het Westen beschouwt zich tot niets verplicht als de Sovjets op 1 januari, zoals zij hebben gezegd, hun kernproeven eenzijdig staken. Op het strand van Texel zijn twee sloepen aangespoeld van de Westduitse vrachtvaarder „Nautilus", welke zon dagochtend in een zware storm is ver gaan en waarhij 23 opvarenden om het leven zijn gekomen. De sloepen bleken in zeer slechte staat te ver keren. De strandvonder vraagt zich af, of men er zich wel mee had kunnen redden (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer is gisteren z.h.s. akkoord gegaan met de door minister Veldkamp (soc. zaken) voorgestelde wijziging van het B.B.A. 1945, welke beoogt het nieuwe loonvormingssysteem per 1 januari a.s. te laten ingaan. De Kamer gaf voorts haar fiat aan een uitbreiding van de toepassing van het ziekenfondsbesluit. Naar schatting tweehonderd studenten z\jn gisteren van leer getrokken tegen het gebouw van het Amerikaanse consu laat in de Katangese hoofdstad Elisa bethstad. Zij smeten alle ruiten stuk en staken een apart staande w.c. in brand. Het nederige gebouwtje werd op het moment dat de vlammen er doorheen speelden, met grote spoed ontsuimd. De gooi- en smijtpartij was begonnen met een gewone betoging: een mars door de stad waarbij de studenten zon gen: „Weg met Kennedy!", „Weg met de Op de drempel van het oude en het nieuwe jaar heeft de befaamde Egypti sche astroloog Mohammed Youssef El-Miniawi tal van schokkende voorspellingen voor 1963 gedaan. De meest zien. Als de nacht gevallen opzienbarende gebeurtenis in *s staart hij dromerig uit zijn 1oco v appartement te Cairo naar de 1963 zal volgens Yonssef een sterren. Hij is dan echter niet revolutie in het Kremlin zyn, in romantische dromen ver- waardoor Kroestjev zich ge- ?onke"' maar ?iet de, toe" s komst voor zijn geestesoog noodzaakt zal zien af te tre- opdoemen. Om een voorbeeld den. te noemen van de vele juiste J voorspellingen van de kleine Ook voor president Kenne- Egyptenaar: lang voordat dy zal het nieuwe jaar vol- iedereen er aan dacht en de «ens de astroloog niet zonder Amerikaanse regering in een schokkende gebeurtenissen zoete sluimer verzonken was, verlopen. Kennedy staat een voorspelde El-Miniawi reeds moordaanslag te wachten, die de Japanse overval op Pearl hij zal overleven, maar zijn Harbour blijdschap over zijn behoud zal aanzienlijk getemperd geruchten gaan dat ex- worden door een massale £?nm? ^aroek en sir Winston vergroting van de internatio- Churchill tot zijn vaste klan- nale moeilijkheden. ten behoren. Volgens de sterrenlezer zul- Het nachtenlange getuur len de V.S. in het geheim naar de sterren heeft een onderhandelingen voeren met groot aantal verbluffend juis- communistisch China, en zal te voorspellingen opgeleverd, een groot aantal bomaansla- maar El-Miniawi heeft ook gen door Russische saboteurs blunders gemaakt in zijn grote verwarring in de V.S. carrière als astroloog, stichten, waardoor Kennedy's Twee jaar geleden heeft hij positie ondergraven zal wor- reeds voorspeld dat er ern- den. stige wrijvingen tussen de Wanpnfpitpn Sovjet-Unie en communis- wapenieuen tisch China zouden ontstaan. El-Miniawi is een klein, Niemand kan ontkennen dat 1 houterig mannetje om te El-Miniawi dit juist gezien zware nederlagen geleden te hebben. Andere voorspellingen van de astroloog zijn: Russische geleerden zullen een bom uitvinden die een veel grotere kracht zal heb ben dan de H-bom. De heeft, want Moskou en Pe- V.S. zullen tot een compro- king hebben elkaar dit jaar mis met Cuba komen. SS: voortdurend in de haren ge- Winston Churchill zal sp'oe- zeten. dig overlijden. De Britse toetreding tot de E.E.G. zal Do (Umllo tot tal van moeilijkheden lei- C 17411 den. India en China zulle? Maar hij heeft voor 1962 wapens weer tegen elkaar opnemen en grote bloedbaden ook de val van De Gaulle aanrichten. Een opstand in voorspeld, en de Franse pre- communistisch China zal ver- sident heeft alle volksstem- Franc^zTi^Sp^je^mo! mingen overleefd. El-Minia- narchie herstellen. Turkije wl gelooft echter niet dat de sterren kunnen falen en zegt nu: „De Gaulle zal nog voor korte tijd aan de macht blij ven, maar dan zal h(j toch af treden. en dat is een ontwik- gaat een tijd van revolutie en sabotage tegemoet. „M.M." en imperialisten!". Zij droegen ook borden mee met opschriften als: „Geen Hirosji- ma in Katanga". De politie zag geen kans de betogers een omweg te laten maken en zij mar cheerden, opgewonden omdat zij tegen stand ondervonden, op het consulaat af. Daar begonnen zij met stenen te gooien. De ambtenaren waren tijdig ingelicht en zochten dekking achter kasten en on der hun schrijftafels. De demonstranten kwamen in drie gol ven opzetten en daarbij probeerden zij ook de auto's van het consulaat, die buiten stonden, in brand te steken. De politie schoot in de lucht en ranselde erop los. De lijfwacht van president Tsjombe wilde de politie een handje ko men helpen, maar deze hulp werd niet op prijs gesteld. Na een uur trokken de demonstranten zich terug, nationale liederen zingend. Er bevonden zich ook blanken onder hen. Serenade De rel is ontstaan omdat Amerika de politiek van de UNO, om Katanga in te lijven bij Kongo, krachtig steunt. Frank rijk en Engeland doen dit niet en daar om werden de consulaten van deze lan den met een soort serenade bedacht. De betogers zongen bijvoorbeeld „God save the Queen" en de Franse consul riepen zij toe: „Leve De Gaulle!" Deze genuanceerde betoging zal mo gelijk nog eens herhaald worden. De Amerikaanse generaal Louis Truman heeft zijn vertrek naar Kongo, waar hij de militaire behoeften van de V.N.- strijdmacht wilde peilen, nog even uit gesteld. De Amerikaanse regering heeft for meel geprotesteerd tegen de aanval op het gebouw van he-t Amerikaanse con sulaat in Elisabethstad. (Advertentie) El-Miniawi's doordringende ogen staren echter niet alleen naar de sterren om hun poli- ke"„B die een streep duur de westelijke defensieplannen ook de dood van Marilyn zal halen", voeet hii eraan Mo?™e voorspeld te hebben en hij ziet voor Brigitte Bar- loe* dot eenzelfde droevig lot Ook staat er een derde we- weggelegd op ongeveer der- reldoorlog voor de deur, tigjarige leeftijd, maar de bom zal nog niet in Overigens en dat zegt niet 19631 barsten. De vonk in het de Egyptenaar maar de kruitvat zal Duitsland zijn. weerkundige dienst: we gaan Het Westen zal de oorlog een strenge winter tege- winnen, maar niet dan na moet.... VOOR HEREN ZUIVER WOL IN UNI OF MODERNE RUITDESSINS vanaf Speciale aanbieding kostuums in de bekende P C kwaliteiten

de Stem | 1962 | | pagina 1