JOHNNY LION HIELD WOORD OAAs Ster in een ijsrevue worden betekent vooral zwoegen GUNSTIGE „OPSTEEK" Gouden plaat voor Edith TELEFOONGESPREK onbedoeld afgeluisterd Elalf-boot half-tram voor Amsterdam? Gouda brandt kaarsjes woordigers „Wanneer kom ik nu eens in /Podium'?, vroeg John ny Lion, de talentvolle zanger van de niet minder ta lentvolle „Jumping Jewels De eerstvolgende keer, beloofden wij en daarom vandaag jullie aandacht voor „de ster, die niet bleef stille staan". EEN EERLIJKE NATUURLIJKE SIGARET Corry Brokken verlaat Snip en Snap-revuc AKANTIE slsmaatschappij Eerste journalist naar Indonesië BEURS VAN AMSTERDAM Naar de top Duur betaald Illusies Nieuws uit ons gewest Een evenwichtige melange van rijpe zuivergehouden tabakken De Stikker-Sassen-affaire Ambtenaren maakten rapport „METAAL" DREIGT NIET MET STAKING Zware straf Bankbediende stal 30000 gulden Vrijspraak in zaak Amsterdamse spookrit Vliegramp Okecie 33 doden li! Een bezoek I moeite waard, zo'n uitstapje Infortabel naar Iver de wereld- lluropoort, ook li de toren ge- Izo tussen 4 en lag behaaglijk [•gezicht genie- de Euromast 1 etentje in het lp. Een festijn, pzellen. bpulaire dag- Amsterdam I zijn producten Füha- Jermesystemen, D.N.H. |toren en Nogoton pro uder lid - Zeeland - Noord- Iderland. lit zijn van beschaafde lief voorkomen en van l bijvoeging van pasfoto i tweelaags-tablet ITAMINE C! SLAAG: <fe neus van verstopping en. .AA G: koorts - bevordert snei geeft extra weerstand verpakking f. 1.75 rpakking f. 3.25 Plotseling werd Aram door een wilde woe- trok zijn zwaard, vast- :n om de wentelende voor hem te vernietigen op hetzelfde ogenblik een scherpe stern, die am riep en bij het ho- n die stem kromp Aram terwijl het zwaard klet- op de stenen sloeg. De Noorse ambassadeur heeft dinsdag avond in Gouda voor het stadhuis de Noorse kerstboom ontstoken. Boven dien brandden in het eeuwenoude stadhuis en in de huizen rond dc Markt duizenden kaarsen. De eerste Nederlandse journalist, die na het verbreken van de diplomatieke banden tussen Nederland en Indonesië dit laatste land weer bezoekt, is Hans Martinot, sedert enige jaren werkzaam voor de Gelderlander-pers in Brussel. Hij is inmiddels naar Indonesië vertrok ken voor het maken van een reis reportage. De heer Martinot was reeds eerder in Indonesië, waar hij o.m. correspondent van het A.N.P. was. De internationale waarden hebben gis terenmiddag prettig verrast met een vas te stemming bij de opening onder leiding van de Philips-aandelen. Deze stukken werden voor Parijse rekening uit de markt genomen. De handel was over het gehele front rustig. Philips opende op 141 circa vijf gulden boven de voor gaande slotkoers. Ook Kon Olie deed van zich spreken met een eerste koers van 154, tegen eergisteren als slot koers 151,80. Unilevers circa twee gul den hoger op 137,30. AKU lag bij een notering op 398, ex vier procent interim dividend, vast in de markt. Hetzelfde moet worden gezegd van de Hoogoven waarden, die negen punten verbeterder tot 550. De omvang van de handel wa echter niet in overeenstemming met d- zeer gunstige tendentie voor de hoofd fondsen. Gedurende de verdere beursduu bleek dat hier en daar bij de openin wat te hoog was gegrepen. Philips daal de tot 139.50. Unilever tot 136.70 c> Kon. Olie tot 153.50. AKU en Hoor ovens konden zich op het hoge openingr niveau goed handhaven. Gunstig bedrijfsnieuws, alsmede d goede verwachtingen voor het bedrijf leven in het nieuwe jaar, hebben de koe sen eergisteren in Wall Street een or waartse richting doen inslaan na ee1 aarzelende opening. De beurs sloot e vast en op vrijwel het hoogste punt va' de dag. Ook de Nederlandse hoofdfond sen konden zich goed herstellen van d verliezen op de beide voorgaande dagen Philips sloot 34 dollar hoger. Dit har tot gevolg dat Amsterdam hierop scheri eageerde waardoor Philips woensdag avond steeg van 135.90 tot 138 Gis termorgen werd 139.50-/ 139.90 gedaan Het koersverloop voor dit fonds gedu rende de officiële beurs werd boven reed aangehaald. Na de min of meer fors koersdalingen van de beide vorige beur^ dagen was de gunstige „opsteek" gistr ren voor de Philips-aandelen zeer wel kom. In de scheepvaartsector waren de or ders zeer schaars. De koersen schommel den rond die van eergisteren. Van de Ie* dende cultures lag HVA wat beter ii de markt. In de staatsfondsenhoek vie" weinig te beleven. De staffellening la' zwak in de markt. 19-12 20-12 Ned. '59 4»4 99^3 ggjj Ned. '61 41; 99}» ggj» Ned. '47 3»2 91 '2 Ned. grootboek 1946 927s 91» AKU 39534 398 Hoogovens 541 551 Philips i36.io 139.50 Unilever 13540 136.20 Kon. Olie i5!,go 153.40 HAL 114i; 115t4 Scheepvaartunie 125Vb 124V2 Amst. Bank 386 380 Ned. Handelmij. 379 377 Lucas Bols 875 880 Drie Hoefijzers 390 390 Mach. Breda 167'2 Zeeuwse confectie Bijenkorf 952-74 943 Simons emb.f. en houth. 1291. Van Gelders papier 248 243 Heineken 475 Hero Conserven Holl. Beton Mij. 392*4 392*2 Kon. Zout 730 720 Nijverdal - Ten Cate 225 226 De Schelde 22 V/a 218 Scholten Foxhol 808 Thomassen en Drijver 690 700 Van Vlissingen Katoen 270'i 274 Vredestein 345 343 Zwanenberg Organon 879 899'2 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 398: Kon. Olie 153.80-155.40 gl Philips 141.20—142.40 gl: Unilever 136.50 137.50 gl; Hoogovens 560 gb. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 Volgens mensen, die het kunnen weten is de grote rol van Holly wood in de wereld uitgespeeld. Maar in de plaats van Hollywood is dan toch wel Holiday gekomen. Holiday-on-Ice, wel te verstaan, de Amerikaanse ijsrevue, waarvan wij vorige week de Nederlandse pre mière in Rotterdam hebben gezien. Samen met de musicals zijn de ijs- revue's het nieuwe massaspektakel geworden, waarbij „Holiday on Ice" een Broadway-achtige monsterpro- duktie, beslist alles slaat wat er op het gebied van balletten-op-schaat sen te koop is. Nu word ik door de astronomische bedragen, die er in deze ijsshow gestoken zijn niet zo bijster geïmponeerd. (Ga maar even na: een corps du ballet van dik hon derd mensen, een paar duizend kos tuums, een volwassen amusements orkest en een ijsvloer ter grootte van een aardig marktpelin. Dat kost nog al wat!) Nee. de kwaliteit van het geen een internationaal gezelschap van ijsdansers en ijsdanseressen laat zien is imposanter. Elk jjsballet heeft zijn sterren. Ho liday on Ice heeft er een stuk of tien on dat zijn allemaal jongelui, die naast de spiegel in hun kleedkamer verwelkte lauwerkransen hebben hangen, veroverd op internationale kunstrïjjwedstrijden. Als ze eenmaal 'n job bij een ijsballet hebben aan vaard mogen ze nooit meer in zulke wedstrijden meedoen, maar voor de meesten hoeft dat ook niet, want zij hebben de top bereikt. Misschien klin ken hun namen u nog wel bekend in de oren: Alain Giletti (Fransman en wereldkampioen 1960-1961), Anna Galmarini, 'n Italiaans slangemeis je-op-schaatsen, Heinz Kroel, Char lotte Ballaufen zo zijn er nog heel wat. Hun roem is niet zo kortstondig als elders in de showbusiness, want vergeet niet, dat het niveu, waarop zij nu staan, het resultaat van vele jaren zware arbeid is. Charlotte Bal lauf (Lottchen) vertelde mij, dat zij als meisje van acht in Garmisch Partenkirchen. waar zij toen woonde voor het eerst op schaatsen stond. Zij had talent, kwam uit in jeugdwed strijden kunstrijden, studeerde en oe fende verder, mocht meedoen in een klein ijsballetje en werd tenslotte maar dat was een proces van jaren! uitgekozen voor deelname aan de wedstrijden om het Europese kam pioenschap. En daar oogstte zij lau weren. Duur betaalde lauweren, want haar opleiding had een vermogen gekost. Zij kwam bij het ijsballet van Maxi en Ernst Baier, nam lessen in klas siek ballet, oefende met het corps van deze Europese show, en werd (alweer: na jaren!) een sterretje. Langzamerhand is zij werkelijk zwoegend en zich alles ontzeggend wat het leven van een 21-jarig meisje zo aantrekkelijk kan maken ge komen waar zij wilde zijn: in een internationale troep als de Holiday- on-Ice. Nu staat haar foto in een 'drietalig programma. Haar succes is duurzamer dan dat van veel anderen in het showbedrijf want dit „Eislaufen", zoals zij het noemt is een echt vak, waar je een dagtaak aan hebt en waarin je, ook als je te oud bent om met een vaart van 60 kilometer per uur over het ijs te suizen, nog van alles kunt doen, bijvoorbeeld als choreografe of lera res. De schittering van dit Holiday-on- Ice-programma (tot 23 december in de Ahoy-hal te Rotterdam en daarna in de Amsterdamse RAI) laat niets zien van de bittere ernst en van het zwoegen der artiesten tijdens de uren dat de grote lichtbrug boven de ijsvloer maar een flauw schijnsel omlaag werpt de uren van de repetities. Elke dag opnieuw. Opdat 's avonds niemand in de gaten zal hebben dat deze rondflitsende men sen niet écht zweven T. K. (Van onze showredactie) „Ik word later zanger, hoe dan ook", beloofde Johnny van Leeuwar den (later: Lion) korte tijd nadat Elvis Presley en Bill Haley rond de jaren 1955 overweldigende suc cessen oogstten en snel stegen op de Amerikaanse hit-parades. Bij deze belofte bleef het niet. Johnny vormde samen met zijn broer Fred 'n duo en de eerste stappen op de po diums werden gezet. Hun „carrière" scheen maar een kort leven be schoren te zijn, want Fred wilde het duo al vrij spoedig ontbinden. Johnny, gefascineerd door de show wereld, dacht er anders over en vond in Hans van Eijk een uitstekende plaatsvervanger. Het ene succes volgde op het andere en weldra sloten andere, hoopvolle jongens zich bij hen aan. Zo ontstonden „Johnny and his Jumping Jewels", waaraan wij enkele weken geleden reeds uitvoerig aandacht besteed hebben. Ze hadden aan één ding gebrek: een goede leiding. Daarvoor zorgde Herman Batelaan, die zijn baan in het zakenleven er aan gaf. „Het was een leuk stel", vertelde hij ons. Als coach ging hij „schaven" en timmeren" aan zijn pupillen. Dat gebeurde in 1960. Sinds dien maken de Jumping Jewels het uitstekend en volgen de successen elkaar in snel tempo op: Wheels, Guitar-tango, Ginny come lateley. Devil woman en vele andere, die ook in het buitenland hoog geno teerd stonden. Johnny had intussen zijn mulo-, handelsavondschool- en midden standsdiploma behaald en moest in dienst. Hij werd sergeant bij de Welzijnszorg en was zodoende in de gelegenheid zelf ook vaak achter de microfoon te gaan staan. Na zijn terugkeer in het burgerleven ging hij zang- en spraaklessen nemen om straks een solo-nummer te kunnen verzorgen. O neen, nooit zonder zijn onafschei delijke ..Jumping Jewels", zoals ze later heetten. Herman Batelaan, die zijn pupillen danig onder handen nam, achtte toen de tijd rijp om Johnny als solo-attractie te lanceren. Diens eerste succes: Bonnie Rock. Direct werd Johnny's achternaam van Leeuwarden veranderd in Lion, om dat deze naam door buitenlanders beter uit te spreken is. Zijn eerste radio-optreden beleefde hij in Roel Baltens „Tot uw orders", weldra gevolgd door een tweede en een derde optreden in ditzelfde pro gramma. Toen verscheen zijn „Ginny come lately" op de platenmarkt en op de hitparade. Naar dit genre gaat Johnny's hart het meeste uit. Hij zingt wel rock. maar de slowsong en de country- en western- muziek trekken hem toch het meest. En zijn toekomstplannen? Herman Batelaan vertelde ons: „Wij zijn er nog lang niet" en deze uitspraak houdt een belofte voor de toekomst in. ,,We willen het niveau van bv. de „Ramblers" bereiken. In mei gaan we een trip maken. Ook ho pen we binnenkort aan reclamefilms te kunnen meewerken en straks te levisieshows te kunnen presenteren". De ster van Johnny Lion, snel geste gen door zijn stem, maar zeker ook door zijn vlotte presentatie, straalt op het ogenblik feller dan ooit. Dat het geen vallende ster zal zijn hopen we niet alleen, maar verwachten we ook. -jfc Op zaterdag 19 januari wordt in de grote toneelzaal van het Leo XlII-gebouw in de Gasthuisstraat te Dongen een groot muziek- en song festival gehouden ten bate van de Afrika jeugd-actie. Deelnemers kun nen zich voor opgave wenden tot de heer C. J. van Gooi, Heuvelstraat 36. De inschrijftermijn sluit op 5 januari. Op 29 december zal in het Dorps huis te Kruiningen voor de tweede maal een tiener-festival gehouden worden. De deelnemers uit Zeeland kunnen dingen naar de titel „Kam pioen van Zeeland". Ook vóór Bra banders staat de inschrijving uiter aard open. Er zijn liefst acht bekers en vele andere prijzen te winnen. Van het Waalwijkse trio Remie, bestaande uit Jan, Bert en Jos Re- mie, is momenteel een nieuwe gram mofoonplaat in produktie, waarvan onlangs de opname heeft plaatsgehad Op de ene zijde kunnen jullie horen ,,Einmal in Hafencafé", aan de an dere zijde ,,Die roten Segel im Ha- fen von Napoli". Deze plaat is tot stand gekomen naar aanleiding van het optreden van dit trio tüdens de Brabantse Kampioenschappen te Eindhoven. Wij hebben reeds uitvoerig aan dacht besteed aan het optreden van Edith Piaf in Rotterdam, Nij megen, Amsterdam en Schevenin- gen, eind vorige en begin deze week. Wij menen echter onze tie ners deze opname van „de ko ningin van het chanson" niet te mogen onthouden. De foto werd gemaakt tijdens haar optreden in de Maasstad. In Scheveningen werd haar een gouden plaat aan geboden voor haar succesnum mer „Non, je ne regrette rien", die reeds zijn weg naar 200.000 Edith-fans gevonden heeft. Ook kreeg zij de te harer ere ge kweekte „Edith Piaf-roos". (Van onze parlementaire redactie) De beschuldiging, dat mr. Stikker als minister van Buitenlandse Zaken in 1949 telefoongesprekken van mr. Sassen, des tijds minister van overzeese rijksdelen, heeft laten afluisteren, blijkt afkomstig te zyn van oud-minister-president dr. Drees. Deze heeft naar verluidt hierover vertrouwelijke gegevens verstrekt aan mr. dr. Smit, de auteur van het dezer da gen verschenen boek „De liquidatie van een imperium", waarin deze telefoonaf faire ter sprake is gebracht. Het schijnt niet de bedoeling van dr. Drees geweest te zijn hij pleegt de discretie in persoon te zijn dat zijn vertrouwelijke mededelingen in de pu bliciteit zouden komen. Mr, Stikker, thans secretaris-generaal van de NAVO, ontkent overigens dat hij doelbewust de telefoon van mr. Sassen heeft laten afluisteren. Wel erkent hij. dat ambtenaren een telefoongesprek van mr. Sassen met Batavia hebben gevolgd, maar dit zou het gevolg zijn geweest van een misverstand. Mr. Stikker erkent ook dat dit onbedoeld afgeluisterd telefoon gesprek ter kennis is gebracht van de mi nisterraad. Het misverstand waarop mr. Stikker doelt zou zich als volgt hebben toege dragen: Op een gegeven dag in februari 1949 wilde mr. Stikker spreken met prof. Beel in Batavia. Hij zou toen te horen hebben gekregen, dat de regeringslijn naar Batavia bezet was en wel door mr. Sassen. Deze had op dat moment reeds ontslag als minister aangevraagd. In die ontslagaanvrage zag mr. Stikker aanlei ding zijn ambtenaren te gelasten de lijn naar Batavia voor hemzelf vrij te maken, naar zijn mening had hij er meer recht op dan een minister, die zijn ontslag had in gediend. ook al was het ontslag op dat moment nog niet verleend. Bij het vrij maken van de lijn zouden de ambtenaren toen een deel van het gesprek, dat mr. Sassen met prof Beel voerde, hebben ge hoord. Zij hebben er rapport van opge maakt. Mr. Stikker heeft dit rapport toen doorgestuurd aan dr. Drees. In Haagse politieke kringen verluidt, dat het bij dit ene afgeluisterde telefoon gesprek niet is gebleven. Of mr. Stikker ook direct verantwoordelijk is geweest voor andere afgeluisterde gesprekken wordt overigens betwijfeld. Zoals het er nu uitziet treedt per 1 ja nuari a.s. voor de metaalsector een con- tractloze periode in. De huidige c.a.o. loopt namelijk op die datum af en de werknemers hebben geen behoefte aan verlenging van deze c.a.o., „omdat de onderhandelingen nog geen uitzicht op een akkoord bieden". Dit heeft A.N.M. B.-voorzitter Baart verklaard. Hij benadrukte, dat men van werkne merszijde eerst over de vakantieverlen ging een beslissing wil hebben alvorens zich te binden ten aanzien van de stij ging der uurlonen. De heer Baart was niet van oordeel dat de metaalsector zich in een zorge lijke situatie bevindt. „De stagnatie van de produktie in 1961 (werktijdverkor ting) is in 1962 niet doorgezet. De pro- duktie-index is zelfs weer met 10 pun ten gestegen", zei hij. Inmiddels achten de werknemers de situatie thans nog niet van dien aard dat met het wapen van de staking gedreigd moet worden. Kennelijk verwacht men nog iets van het komende overleg van de werkgevers met hun leden. Van werkgeverszijde werd gisteren verklaard dat van een „breuk" geen sprake is. „Wij zijn t.a.v. de onderhande lingen echter in tijdnood geraakt door dat eerst onlangs het nieuwe loon systeem is vastgesteld. Daardoor zijn we pas laat met de onderhandelingen kun nen beginnen", zo werd in die kringen opgemerkt. De rechtbank in Den Haag heeft giste ren de 21-jarige bankbediende C.A. Q. uit Wassenaar veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. Verdachte heeft terecht gestaan we gens het stelen van 30.000 van de bankinstelling, waar hij werkte. Toen de kassier even niet oplette, had Q. een greep in diens geldlade gedaan. Hij nam de 30.000 's avonds mee naar huis. Toen hij verscheidene grote uitgaven ging doen en onder meer een auto kocht, ging de politie, die verdachte voortdurend had geschaduwd, tot zijn arrestatie over. (Advertentie) De rechtbank in Amsterdam heeft donderdagmorgen de 48-jarige bandage slijper van het gemeente vervoerbedrijf Th. P. de B. vrijgesproken van de ten laste gelegde grove schuld aan de won derlijke rit, die een onbemande Amster damse tram op 2 juli j.l. vanuit de re mise aan de Havenstraat door een druk stadsdeel maakte. Deze spookrit op een traject van bijna een kilometer eindigde op de Amstelveenseweg met een botsing tegen twee stilstaande trams tengevol ge waarvan een conductrice en een be stuurder verwondingen opliepen. De directie van de Poolse luchtvaart maatschappij heeft officieel meegedeeld dat door het neerstorten van een vier motorige Vickers „Viscount" bij het vliegveld van Okecie woensdagavond alle 28 passagiers en de vijf leden van de be manning om het leven gekomen zijn. Op 150 meter boven de grond is het vliegtuig, dat van Brussel via Oost-Ber- lijn naar Warschau vloog, zonder aan wijsbare oorzaak geëxplodeerd. Vier van de omgekomen passagiers waren afkom stig uit Oost-Duitsland, De heer M. Bierman, bouwkundig stu dent aan de technische hogeschool te Delft, heeft in juni van dit jaar aan b. en w. van Amsterdam een rapport aan geboden waarin hij zijn idee heeft uit gewerkt: de tram in de hoofdstad te ver vangen door een ander openbaar ver voermiddel en daarmee tevens een z.i. eveneens op korte termijn noodzakelijke scheiding tussen het openbaar vervoer en het overige stadsverkeer te verwezen lijken. Dit nieuwe vervoermiddel, een combi natie van tram en boot en daarom Trabo genoemd zal zich moeten voort bewegen over rails die op ongeveer een halve meter onder de waterspiegel wor den aangebracht. Voor het scheepvaart verkeer in de grachten verwacht de heer Bierman geen grote moeilijkheden. Bo- vendien zal bij een efficiënt doorgevoerd plan slechts een klein aantal grachten in het Trabo-net behoeven te worden opgenomen. Vastgesteld kan volgens de heer Bier man worden, dat de aanleg van een Trabo-net: A. de binnenstad van Amsterdam na genoeg onaangetast laat en zelfs een ver rijking van het stadsbeeld tot gevolg kan hebben; B. miljoenen guldens bespaart in ver gelijking met een ondergronds project; C. het juiste vervoer op de juiste plaats mogelijk maakt; D. aanzienlijk sneller kan geschieden met alle voordelen van dien; E. Amsterdam zich daarmee een pri meur verwerft. De Trabo kan een be- grip worden voor de stad Naar de directie van de Neder landse Revue meedeelt zal de ar tieste Corry Brokken aan het einde van dit seizoen, in mei 1963, de Snip en Snap-revue verlaten.

de Stem | 1962 | | pagina 11