Het Zuiden voelt zich achtergesteld Groeiend aantal arbeidsplaatsen doch steeds minder huizen H. Officie beveelt ontslag van pater Van Kilsdonk aan Haagse poliofonds-afdeling haalde paard van Troje in KUNNEN Pleidooi voor eigen woning ROTTERDAMMER GEDOOD DOOR EEN FEESTTREIN Zonnig weer op Bahama s, doch depressie mogelijk Andriessen: Hoe dan ook; bouwproduktie omhoog! Program INTIRIMREGELING VOOR INVALIDEN 1 .JAN. IN WERKING HUISVLIJT-BROMMER Voorzitter en secretaresse heengegaan 3475 - 69.- -4975 - 5275 DAGBLAD VOOR ZEELAND Kennedy ontmoet MacMillan Verdeelsleutel niet reëel meer Rusland stelt moratorium op A-proeven voor Wisselend bewolkt Kat in de zak Ontwapening STAATSSECRETARIS ONTVANGT COMITÉ DER 65 AUTEURS Journalist heeft iets tegen Luns, Rij kens en Telegraaf „Een slag' Mgr. v. Dodewaard wil bemiddelen 25.000ste schip in Rotterdam Broenei Rebellen op een Indonesisch eiland opgeleid? Paard van Troje Troebele sfeer Politie staat voor raadsel SP0RTC0LBERTS Peek kloppenburg en écht it 3-delige uur linnen, van vrolijk- 3. Kostuum igaren g en revers, :eintuur én allemaal jas in een ilor mohair me winter- dern, deze smantel in wollen mo- icolor tricot ie Band rekent op :t een rijkdom aan imine AenDj maar ine A. Blue Band itamine-zekerheid. m lekker te eten en Juist nu! ■f rook er vochtig en ook hier drong geen eluid tot hem door. hij een hoek omsloeg, een paar passen van plotseling een figuur kreet steeg hem naar •n. Nog net bijtijds wist echter te bedwingen, id tegenover Seewart, delaar! 103e JAARGANGNo. 24161 tJïtgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel- 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 WOENSDAG 19 DECEMBER 1962 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso: 9,25 per post excl. 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.42 per mm (Ing. Med. f 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) De KV.P.-er dr. van Heivoort heeft gisteravond in de Tweede Kamer gepleit voor een meer doelbewuste bevordering van het eigen woningbezit. In beginsel zou zei hij, de bouw van een eigen (be scheiden) huis dezelfde steun moeten hebben als de woningwetbouw. Dr. van Heivoort wenste die overheidssteun ook voor de vrije sector. Hij vroeg 't huidige premiestelsel te vervangen door een fi nancieringsstelsel met rentefaciliteiten. Deze overheidssteun zou dan gebonden kunnen worden aan voorwaarden be treffende het maximuminkomen en de grens van de stichtingskosten. Dr. van Heivoort vroeg hiervoor een interimregeling. Minister van Aartsen heeft suggesties in die richting tot dus verre afgewimpeld. Kunnen de gemeen ten dan misschien iets doen?, informeer de de KVP-afgevaardigde. Hij wees m dit verband op een garantieregeling voor de vrije sector van de gemeente Roo sendaal. Minister van Aartsen antwoordt van- De woningtoewijzing aan Brabant en Limburg blijft ver achter bij de toename van het aantal arbeidsplaatsen in deze provincies. In de periode 1950-1960 nam Brabant 30,8 procent van de stijging van alle arbeidsplaatsen in Nederland voor zijn rekening; de woningvoor raad steeg echter slechts met 13,3 procent. Voor West-Nederland is het cijfer daarentegen 44,1 procent. Boxtels burgemeester dr. van Hei voort concludeerde hieruit dat er iets mis is met de woningtoewijzing aan de provincies. De KVP-afgevaardigde vroeg minister van Aartsen gisteravond bij de begrotingsbehandeling van Volkshuisvesting in de Tweede Kamer voor een correctie te zorgen. Onder de stralend blauwe hemel van de Bahama-eiïanden hebben gisteren president Kennedy en premier MacMil SEDERT DE Berlijnse crisis is de Oost- duitse pers opvallend rustig in zijn „muur"-nieuws. Maar sedert zondag, toen onbekenden door middel van een explosie een groot gat in de muur maak ten, is het weer mis. HET AMERIKAANSE verbond voor vei lig verkeer heeft nu alvast becijferd dat or in het kerstweekeinde in de V.S. 750 personen in het verkeer gedood zullen worden. .De helft van bij ongevallen be trokken automobilisten zal onder de in vloed zijn. De statistiek leert dat. IN DE VACATURE-Schouwenaar in de Tweede Kamer is benoemd oud-minister H. J. Hofstra. Oud-minister Hofstra is thans echter vice-president-directeur van Verolme en vermoedelijk zal hij de benoeming niet aannemen. DE REGERING voelt er weinig voor om de huidige leeftijdsgrens voor het passief kiesrecht (30 jaar) te verlagen tot 25 of 23 jaar, zoals door sommige kamerleden is voorgesteld. Voor het actief kiesrecht is er reden om de leeftijdsgrens te wij zigen. t i i Verwachting medegedeeld door het J K.N.M.I., geldig tot vanavond: J Wisselend bewolkt met plaatselijk t enkele buien, sommige met hagel of f natte sneeuw. Matige tot krachtige wind tussen west en noordwest. On- 0 fceveer dezelfde temperaturen als gis- t teren. t Hot Belgisch weerkundig instituut J verwacht: Zeer gevarieerd weer met J f kans op sneeuw, ijsregen of onweer t 1 Maximumtemperaturen 27 graden. Vandaag: zon onder 16.29 uur. Maan onder 13.05 uur. i Morgen: zon op 8.45 uur. Maan op t 1.26 uur. Premier MacMillan en zijn minister van Buitenlandse Zaken, lord Home, klaar voor hun vertrek naar de Bahama's' lan van Engeland elkaar begroet. Ken nedy en MacMillan kwamen beide uit de gure winterkou en zijn staken hun verrukking over het heerlijke klimaat van de Bahama's niet onder stoelen of banken. De beide staatslieden gaan echter zwa re besprekingen tegemoet. Behalve de internationale problemen, zullen zij het Engelse stokpaardje, de ontwikkeling van de Skybolt-raket ten dienste van de Britse defensie, maar grotendeels op kosten van de V.S., onderhanden ne men. In Engeland is over de Skybolt een complete politieke storm gaande. De voorstanders willen dat het dure project ondanks de vege voortekenen wordt voortgezet. De tegenstanders zeggen dat de Britse defensie beter gediend is met een behoorlijk werkende Amerikaanse raket. Men moet de strop van de Sky bolt dan maar slikken. De storm is overgeslagen naar de V. S., waar nu ook een debat woedt over de vraag of Amerika zijn rakettroeven niet te vroeg overbrengt van vliegtuig raketten (waartoe Skybolt behoort) naar onderzeebootraketten, waarvan Polaris de bekendste is. De Skybolt kan volgens deskundigen pas in 1964 operationeel zijn, als dat al ooit gebeurt en men hoort dan ook zeg gen dat de V.S. met de Skybolt een kat in de zak hebben gekocht. Tegen advie zen van experts in, heeft de regering, gesteund door militaire leiders, het pro ject doorgedrukt. President Kennedy heeft nu in een te levisie-interview verklaard dat hij niets voelt voor het bestaan van Europese kernmogendheden, als raketten en atoombommen door de V.S. min of meer uit voorraad leverbaar zijn. „Laat West- Europa eens wat meer ernst maken met zijn conventionele bewapening", zei hij nogal nijdig. Over de Skybolt liet hij zich neutraal uit. Op de ontwapeningsconferentie in Ge- nève heeft Rusland een moratorium mei ingang van 1 januari a.s., voor alle kern proeven voorgesteld. Westerse woord voerders herhaalden echter, dat een mo ratorium zonder controle waardeloos is. Men neemt echter aan, dat Rusland zich vrijwillig tot een kernproevenstop zal bekeren, eenzijdig of op grond van een algemeen moratorium. Men wil de dag echter niet prijzen voor het avond is. Als mogelijkheid daartoe wees hij op de 13.850 woningen uit het bouwprogram voor 1963, die nog niet verdeeld zijn. Van die correctie zou ook Zeeland moeten profiteren. Bij de toewijzing aan deze provincei is geen rekening gehouden met toekomstige industrialisatie. De onbevredigende verdeling van de woningbouwcontingenten over de pro vincies weet dr. van Heivoort aan de wijze waarop het statistisch woningte kort is bepaald en aan de omstandigheid dat vroeger vastgestelde bouwcontingen- ten onveranderd blijven. De huidige ver deelsleutel houdt bepaald onvoldoende rekening met de toename van het aantal arbeidsplaatsen en dus met de economi sche ontwikkeling van een gewest, stel de hij. Bij de gehele begrotingsbehandeling werd steen en been geklaagd over de woningnood. „Achttien jaar na de be vrijding zeggen we nog van jonge mensen die een woning hebben gekregen: „Ze hebben geluk gehad", toornde de KVP'er Andriessen. „De achterstand blijft want het aantal gereedgekomen woningen loopt terug en de behoefte aan betere wonin gen neemt nog steeds toe". De heer Andriessen zag maar één op lossing: hoe dan ook, de bouwproduktie moet omhoog. Iedereen was het hier mee eens. Als we er dan maar voorzor gen, zei de socialist Bommer, dat de meerdere bouwcapaciteit ook ten goede komt aan de woningbouw. Dat is sinds 1957 niet gebeurd. De heer Bommer trok hieruit de conclusie, dat de woningbouw niet de beloofde prioriteit heeft gekre gen. Het woningbouwprogramma voor 1963 voorziet in de bouw van 90.000 woningen, waarvan 40.000 (goedkope) woningwet woningen, 25.000 premiewoningen en 25.000 woningen in de vrije sector. De Kamer ging met dit program akkoord, zij het dan dat men het aantal premie woningen liever op 30.000 gesteld had gezien. De heer Andriessen, die hiervoor ook een pleidooi hield, wees er op, dat erin de vrije sector verhoudingsgewijs veel meer woningen gereed komen dan in de sector van de goedkopere bouw. Die „onrustbarende verschuiving" is niet in overeenstemming met het bestaande be hoeftepatroon, constateerde hij. De KVP-afgevaardigde drong er bij minister van Aartsen (Volkshuisvesting) op aan nu eindelijk eens een onderzoek naar de woningbehoefte te laten instel len. Gegevens daaromtrent ontbreken. Andere afgevaardigden brachten de wenselijkheid ter sprake van een meer gedecentraliseerd goedkeuringsbeleid. In Zeeland b.v. wordt de aanwezige bouw capaciteit onvoldoende benut, constateer de de Zeeuw van der Peijl (CHU). Ver wijzend naar een adres van de provin ciale' besturen van Zeeland en Limburg aan de Kamer, stelde hij, dat daardoor vele bouwvakarbeiders in de grensge bieden in Duitsland en België werk gaan zoeken. Zeeland, zei hij, kan jaarlijks zeker 2400 woningen bouwen. De wo ningtoewijzing hier wordt echter ieder jaar kleiner. Suggesties uit de Kamer om de bouw produktie op te voeren: meerjarige wo ningbouwprogramma's, bevordering van het industrieel (in fabrieken voorbereid) bouwen en coördinatie van de velerlei onderzoekingen op het gebied van de bouwproduktie. Het is niet te verwachten, dat de wen sen van de Kamer op dit punt en andere punten in moties zullen worden omgezet. Zo vlak voor de verkiezingen heeft nie mand behoefte aan stampij. Men wacht op een nieuw volkshuisvestingsbeleid en een nieuwe minister van volkshuisves ting. Om het heengaan van mr. van Aart sen zal niet worden getreurd. Minister van Aartsen heeft zelf trou wens ook reeds gezegd dat hij niet van plan is terug te keren op volkshuisves ting. De bewindsman zal zich dus niet (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft gisteren met algemene stemmen de interim-regeling van minister Veldkamp (Soc. Zaken) voor invalidit'ütsrentetrekkers aanvaard. Daardoor is mogelijk deze .regeling waarvan 80.000 invaliden zullen profi teren reeds op 1 januari a.s. te laten ingaan. ,,Het zal echter nog niet in alle gevallen dadelijk mogelijk zijn de juiste bedragen uit te keren", waarschuwde minister Veldkamp, die voor zijn rege ling in de senaat veel waardering oogst te. De bewindsman verzekerde de senaat dat zeer hard gewerkt wordt aan een definitieve regeling van het invaliditeits- vraagstuk in de vorm van een toekom stige arbeidsongeschiktheidsverzekering. Het komende voorjaar reeds hoopt mi nister Veldkamp een ontwerp bij de Tweede Kamer te kunnen indienen. Reeds in de tweede week van januari zaï kunnen worden begonnen met de uit betaling van voorschotten aan gemeng de bedrijven op de zandgronden. Dit is mogelijk geworden doordat het wetsont werp betreffende deze voorschotregeling gisteren ook door de Eerste Kamer is aanvaard. Alleen de C.H.U. sprak zich tegen de regeling van minister Marijnen (Landbouw) uit. Ook in de Eerste Kamer werd van alle zijden betoogd dat men liever een toe slagregeling had gezien dan een voor schotsysteem. Waardering was er echter voor het instellen van een ontwikkelings- en saneringsfonds. Daardoor is een nieuwe aanzet gegeven voor het struc tuurbeleid in de landbouw", meende K.N.B.T.B.-voorzitter Mertens (K.V.P.), De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, heeft aan het secreta riaat van het actiecomité der tegen het literatuurbeleid der regering proteste rende 65 schrijvers laten weten dat hij bereid is het comité medio januari 1963 voor een bespreking op het departement te ontvangen. veel zorgen maken over een opmerking van de liberaal Schuitemaker dat erbij de volgende kabinetsformatie afspraken gemaakt dienen te worden over het wo ningbouwbeleid. Dit was overigens wel een opmerkelijke uitspraak, want tot dus verre heeft de VVD steeds op het stand punt gestaan dat er bij een kabinetsfor matie geen afspraken gemaakt dienen te worden. De journalist Willem Oltmans is gis teren uit de V.S. in ons land terugge keerd met het plan drie appeltjes te schillen: met minister Luns, met de Telegraaf en met dr. Rijkens en een medestander van deze. Mr. Luns wordt verweten dat hij er voor heeft gezorgd dat Oltmans in Was hington geen preskaart kreeg terwijl men hem bovendien van ambassaderecepties e.d weerde. De Telegraaf heeft zijn optreden in verband met de kwestie Cuba, waarover hij door een senaattscommissie aan de tand is gevoeld, maar waarbij hij het blazoen schoon hield, als „misselijk" bestempeld. Wat Oltmans tegen Rijkers heeft is nog niet duidelijk. Oltmans heeft inmiddels een advocaat in de arm geno men. De 70-jarige Brit Charlie Luke uit Fraddon in Cornwall is de .bezitter en de maker van de merkwaardigste bromfiets van het Britse Gemenebest. Gedurende tien jaar verzamelde hij op schroothopen en sloperijen alles waarvan hij maar dacht het te kunnen gebruiken, en na uren noeste vlijt is het driewielige vehikel klaar. Het mo tortje drijft een staaf afkomstig van een tuinhek aan, waarover een kurken hol schuift. Deze hol drijft weer het achterwiel aan. De berijder heeft de keus uit 17 overbrengings- verhoudingen! De verlichting is af komstig van de ponywagen van Luke's vader en is hijna honderd jaar oud. Het geval rijdt óók nog... curie en werd deswege kort daarop door kardinaal Alfrink, in het open baar, gecorrigeerd. Dat de zaak hier mee niet uit was blijkt uit de brief van het H. Officie. Naar „De Tyd" gisterenavond wist te melden, heeft het bisdom Haarlem bevestigd dat daar een brief van het H. Officie te Rome is ontvangen over de kwestie-Van Kilsdonk. Het H. Of ficie heeft gesteld, dat iemand die veroordelenswaardige kritiek op de Romeinse curie levert, niet geschikt is om geestelijke leiding aan studen ten te geven. Deze formulering houdt een sug gestie aan de bisschop van Haarlem in, om pater Van Kilsdonk niet lan ger als moderator van de r.-k. stu dentenvereniging „Sanctus Thomas gaan zou voor deze parochie Jeen slag Aquinas" in Amsterdam, te handha- zijn, aldus de studenten. „Hem tot ven. Mgr. Van Dodewaard heeft zich heengaan dwingen zou een tragische hiermee echter kenneliik niet zonder vergissing zijn", werd met klem be- Zowel het bestuur van Sint-Adel- bert als de studentenvereniging heb ben bij kardinaal Alfrink en bij de bisschop van Haarlem hun bezorgd heid kenbaar gemaakt. De zaak-Van Kilsdonk wordt echter ook door tal van katholieken en niet-katholieken nauwlettend gevolgd. Enkele studentendisputen van St.- Thomas Aquinas hebben, zich zelfs beraden over stappen die zij kunnen nemen om pater Van Kilsdonkwiens verdiensten als studentenzielzorger evident zijn, te behouden. Pater Van Kilsdonk heeft het ge presteerd om in Amsterdam een bloeiende studentenparochie te for meren en te bezielen en zijn heen- hiermee echter kennelijk niet zonder meer verenigd, want naar het bisdom mededeelde, voert de bisschop van Haarlem momenteel 'n corresponden tie met het H. Officie teneinde te trachten deze zaak nog ten goede te keren. De uitlatingen waarop pater Van Kilsdonk is aangevallen kwamen voor in een rede die hij hield op de Sint-Adelbertlanddag op 29 septem ber jl. Pater Van Kilsdonk leverde ongezouten kritiek op de Romeinse toogd. De 9577 brt metende Zweedse erts olietanker Tosterö is gisterenmiddag om tien over half zes als 25.000e schip van dit jaar de haven van Rotterdam binnen gelopen. De Tosterö kwam in ballast uit Gothenburg. Het schip is afgemeerd bij de nieuwe Matex. Het was voor de ha ven een feestelijk gebeuren. Het gemeentebestuur van Rotterdam ontving onder meer vriendelijke geluk wensen van de burgemeester van New York. Er is op het kritieke moment nog eni ge spanning geweest over het feit of de Tosterö inderdaad het recordschip zou worden. Vrijwel gelijk met de Zweed liep namelijk de Duitse kustvaarder Sint-Antonius de Waterweg binnen en de kans bestond dus dat de kleine coaster het middelpunt zou worden van de feest vreugde. Maar juist vóór de meldings- post schoof de tanker naar voren en kort daarop kwam bovendien het ont nuchterende bericht dat de Sint-Anto nius op weg was naar Dordrecht en dus in feite niet eens aan de wedloop deel- DE SECRETARIS van de actie „Voor God", Herman Divendal. is onderschei den met de orde van Sint-Gregorius. Hij we-rd benoemd tot ridder in deze illus- ÜL tc ueic„inB D!Yendal redigeert sinds 1937 in guerrilla. Daarna zouden zij naar Sera°- de talrijke uitgaven van de actie. wak zijn getrokken. De in Singapore verschijnende „Straits Timesweet te melden, dat de politie van Broenei een geheime weg tussen Tawau en de militaire basis op het Indo nesische eiland Tarakan heeft ontdekt. Een aantal opstandelingen zou zijn opge- leid op Tarakan en vandaar overzee naar het dorp Taoggong, nabij Tawau. zijn overgebracht voor een korte oefenin» in 01 1 11 a rinoeno ,3 r-, In de plaatselijke afdeling van het prinses Beatrix-poliofonds woedt op het ogenblik een verve lend conflict, dat gisteravond (ho pelijk!) is afgesloten doordat men een nieuwe voorzitter en een nieu we secretaris heeft benoemd. Bij het heengaan van de oude voorzit ter, de journalist Van Westering, en de secretaresse, mevrouw Hay es-Wagenaar, hebben vooraan staande figuren, waaronder zelfs de commissaris der koningin in Zuid- Holland, gezegd dat zij het polio fonds onschatbare diensten hebben bewezen. Toch worden zij min of meer de laan itgestuurd en dit is te wijten aan de mstandïgheid dat vorig jaar een nieuwe mningmeester werd benoemd, een no- aris. die inzake het financiële beheerde puntjes op de i ging zetten. Er was geen fraude gepleegd, doch de voorzitter en secretaresse waren in het bijhouden van de boeken wat slordig geweest. Zij com penseerden deze slordigheid overigens door de enorme activiteit voor hetHaag- se poliofonds, dat jaarlijks een ton bijeen bracht. Niemand gelooft dat na het heen gaan van de heer Van Westering en me vrouw Hayes nog zulke opbrengsten zul len worden gehaald. Maar de boeken zul len tot in de puntjes verzorgd zijn Het Haagse Poliofonds was al volop actief toen het nationale poliofonds, dat de naam van prinses Beatrix mag voe ren, nog moest worden opgericht. De ijver waarmee voorzitter en secretaresse voor het goede doel werkten was bijna spreekwoordelijk. De nieuwe penningmeester, bezield van het streven om orde op zaken te stellen in het beheer der boeken, kwam als een soort paard van Troje het bestuur binnen en vestigde de aandacht van de vooraan staande Hagenaars die in dit bestuur zit ting hebben, op de slordige manier van boekhouden. Bovendien ontstonden er moeilijkheden met het nationale poliofonds, dat het vermoeden kreeg dat er in de Haagse afdeling onregelmatigheden waren. Hier van is evenwel niets gebleken, maar de sfeer werd zo troebel dat de voorzitter en secretaresse tenslotte aftraden, begrij pend dat zij geen vertrouwen bij hun collegae-bestuursleden meer hadden. De oud-wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid van Den Haag, de heer Van de Oever, is nu voorzitter ge worden. De commissaris der koningin in Zuid- Holland heeft onomwonden laten blijken dat by de gang van zaken betreurt, en dat hij de grootste sympathie koestert voor de aftredende bestuursleden. Dat er met het heengaan minder geld zal binnenstromen aehtte hy wet zeker. Maar de verminderde opbrengst zal in elk geval vakkundig in de boeken ver antwoord zün. Bii de opening van het nieuwe station van de N.S. te Drieberiren-Zpict met enige feestelijkheid zou geschieden en waarvoor tientallen autoriteiten waren f'ffTuH Rottfd rmbdtaf ee" °"<fe,uk gebeurd, waardoor de 43-jarige heer uit Rotterdam het leven heeft verloren. staat voor een raadsel. De heer en me vrouw B. behoorden niet tot de genodig den. Verder was er op de plaats, waar het echtpaar stond, ook geen gedrang. Het ongeluk gebeurde toen tegen vijf uur de trein uit Arnhem, richting Utrecht, het station binnenreed. Bij het vertrek van deze trein zouden de burge meesters van Driebergen en Zeist bij wijze van officiële openingshandeling een antieke bel luiden. De echtgenote van de heer F. F. F. B., de 36-jarige me vrouw H. B.-B., sprong bij het naderen van de trein op een overlooppad, dat door het stationspersoneel wordt ge bruikt om van het ene perron op' het andere te komen. Zij viel en bezeerde zich aan hoofd en handen, maar stond weer op. De heer B. sprong daarop even eens op de overloop en kwam onder de trein. Levensgevaarlijk gewond moest hij naar het ziekenhuis in Zeist worden gebracht waar hij later overleed. Zijn vrouw, die tussen de sporen was terecht gekomen, werd met lichte verwondingen en een shock in het ziekenhuis opgeno men. De spoorwegrecherche, die samen met de rijkspolitie een onderzoek instelt De openingsfeestelijkheden werden' uiteraard afgelast. (Advertentie) DE MINISTER van Landbouw en Vis serij. Marijnen, heeft het produktschap voor vee en vlees voor de periode tot 1 april twee miljoen gulden beschikbaar gesteld ten behoeve van het marktorde- nend beleid in de slachtveesector. voor jongens van wollen tweeds met schuine steekzakken en rug- split. Moderne dessins 8 jaar 15.- 16 jaar 20.- Speciale aanbieding winter jassen in de bekende P C kwaliteiten.

de Stem | 1962 | | pagina 1