Zwart o SCHADUW VAN DE TIJD Op oudejaarsavond „STAN" EN „OLIVER" OP TV 1 Minter en Hinter en de dolende Zozer Grotere deelname aan derde tv-festlval Peter Ustinov in „draaidoos" Judy Garland-show op 5 januari Kijk iiiiliüiiiiyriüüiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiü!! 2^ocjezecjd Christopher Landon CHEFAROX Stan Laurel Oliver Hardy DAGBLAD COBOUW <Het vakdagblad voor de bouwwereld) Directorium AVRO niaiMimuj VfSHül m F? 9 IJshockey en skiën op televisie Lubt-:;? naar U proeft de moutwijn Ambonees kindje in hangmat gestikt Radioprogramma 's ei on Maagklachten Televisieprogramma s DERTIG DAGEN KOU EN VOCHT Mimrvernielers te Berlijn betrapt DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 18 DECEMBER 1962 De,NTS heeft besloten op oude jaarsavond een oud paardje van de filmstal te halen. Om 20.30 ziet u namelijk een film van het duo Stan Laurel en Oliver Hardy, die zo'n dikke twintig jaar geleden werd gemaakt. De film wordt op het te levisiescherm gezet onder de titel „Als de tros wordt losgebeten". En volgens de filmafdeling van de NTS betreft het hier een bijzon dere kopie uit een privé-verzame- ling. Enfin, we zijn benieuwd. Het staat nu wel vast dat Cyrano de Bergerac op donder dag 24 januari wordt uitgezonden. De hele Wim Sonneveld-show op oudejaarsavond, of zo u wilt op nieuwjaarsmorgen van 00.15 tot 01.15 wordt herhaald. Liet derde televisie-festival van Mon- treux zal dit jaar gehouden worden van 26 april tot 3 mei. In 1962 namen 23 televisie-organisaties uit 20 landen aan het festival deel, dit jaar zullen nog meer omroeporganisaties een gooi doen naar de gouden, zilveren of bron zen roos, die in het afgelopen jaar respectievelijk ten deel viel aan Zwe den (Cascad)Tsjecho-Slowakije (La revue perdue) en Duitsland. Een van de voornaamste doelen van het festi val is het bevorderen van de interna tionale programma-uitwisseling. Tot dusver met succes, want de bekroonde programma's werden tot dusver in totaal meer dan honderd maal door de deelnemende landen uitgezonden. Cimon van Collem zal op zaterdagavond 5 januari een nieuwe „oude draai- doosprogramma" voor de VPRO-tele- visie brengen, dat geheel gewijd zal zijn aan een gesprek met en een ver toning van fragmenten uit enkele films van Peter Ustinov. Rus van geboorte was Ustinov lange tijd werkzaam in Engeland. De laatste tijd heeft hij zijn werkterrein verlegd naar Amerika. Pe ter Ustinov is niet alleen een kundig acteur, hij is ook een vaardig imita tor. Dat hebben velen van zijn vrien den dikwijls tot hun schande moeten ervaren. Want ze liepen nogal eens in de door hem opgezette vallen. Overi gens allemaal heel onschuldig. (Advertentie) (Advertentie) Voor een gratis proefabonnement COBOUW. POSTBUS 1067, DEN HAAG Het algemeen bestuur van de AVRO heeft, naar het heeft meegedeeld, in zijn vergadering van 15 december in verband met het besluit in plaats van één direc teur, een directorium te benoemen waartoe statutenwijziging is vereist besloten de heren J. C. Bongenaar, J. M. van Overvest en S. K. van der Zee tijdelijk te benoemen tot respectievelijk adjunct-directeur administratie, adjunct directeur hoofd radiobedrijf en adjunct directeur hoofd televisiebedrijf. En dezen te belasten met de vertegenwoordiging van de AVRO in de bestuurscolleges van NRU en NTS. TUNGSRAM J^e VPRO-televisie, die oorspronkelijk op zaterdagavond 1 december de «Uidy Garland-show zou uitzenden, zal dit programma (dat door de Amerikaanse televisie werd ingezonden voor het te levisie-festival van Montreux) nu za terdagavond 5 januari op het scherm brengen. Gasten van „Miss Showbusi- nes" zijn in dit programma Frank Si natra en Dean Martin. Om 19.30 komt de VARA in de ether met een documentair programma over de ruimtevaart dat werd samengesteld door prof. dr. M. Minnaert en onder regie van Emiel van Moerkerken op het scherm komt. Na het NTS-journaal een aflevering van VARA's „Achter het nieuws", waarin speciale aandacht voor de Nederlandse speelfilm „De overval". Om 20.35 dan, net zoals eerst het plan was, „Onbekend talent", maar een pro gramma van Ruud Jacobs en Rita Reys. Om 20.55 de quiz Wereld wijs", waarin het team uit Enschede voor de derde en laatste maal strijd om het definitief be zit van de Wereldwijs-bokaal. Om 21.45 dan nog eens de „Kleinliedjes" van Ge rard Cox en het programma wordt be sloten met een discussie over „Het con cilie in Rome en de verdeeldheid der kerken". Ten huize van mr. van Rand wijk nemen hieraan deel prof. dr. J.H.G. Creyghton s.j., drs. J.M. den Uyl, de he ren L. Manneke en J.M. van Amersfoort. De regie is in handen van Milo Anstadt. In het Vlaamse programma om 21.15 de film „Vlucht uit de gevangenis", om 22 een zangvoordracht door Julius Esch- ka. Bij de Waalse sectie is er om 20.30 een tv-spel „Een zekere inspecteur Goole" Op nieuwjaarsdag ^Amdat de KNVB geen toestemming heeft gegeven voor een directe re portage van de voetbalwedstrijd HFC oud internationals, die op nieuwjaars dag traditiegetrouw in Haarlem wordt gespeeld, zal het voor de televisiekij kers een voetballoze tv-zondagmiddag worden. Maar niet getreurd, er komen genoeg sportevenementen op de beeld buis in die dagen om u enkele genoeg lijke uren te bezorgen. Ook niet voet- balminnende sportmensen komen dan aan hun trekken. Op zondag en maan dag neemt de NTS reportages over van de Zwitserse televisie, die beelden brengt van het ijshockey-toernooi om de Spengler-beker, dat in Davos wordt gehouden. Frans Hendrichs zal er heen reizen als commentator. Op nieuwjaarslag zullen (haast tradi tiegetrouw) de beelden van de inter nationale ski-spring-wedstrijden in Garmisch Partenkirchen op uw scherm komen. De commentator is hierbij Luc van Herle van de Belgische radio en televisie. De kans is er natuurlijk, dat zondag en nieuwjaarsdag iemand in Bussum het nodig vindt om u tijdens de sport- reportages de laatste voetbaluitslagen te melden. Troost u, het duurt maar kort. Eveneens op nieuwjaarsdag zul len Aad van den Heuvel, Arie Kley- o, ,n wegt en Jean Smits het sportnieuws Over Hilversum 1 (402 meter) speelt in het KRO-programma eerst het kwartet Jo Budie, waarna om 13.20 een uitzen ding van de KVP. Te 18.30 een RVU- lezing. Nog meer gesproken woord om 19 in het nieuws en de rubriek Echo, vóór om 19.25 licht te verteren plaatjes draaien. Om 20 de uitzending Benedica- mus Domino, om 20.30 een recital door Christine Paree. Na het Klein Taaigeding (om 20.55) kunt u te 22.10 luisteren naar het mysteriespel ,,Le martyre de Saint Sebastien" met muziek van Cl. Debus sy. Na het nieuws van 22.30 brengt Leo Nelissen wat vreemde klanken, tot om 23.10 muziek voor het slapen gaan klinkt. Om 23.55 laatste nieuws. Om 18 over Hilversum 2 (298 meter) nieuws en actualiteiten, waarna er mu ziek is door Los Pajaros (18.20) pianist Ellert Kramer (18.35) en de Royal Ha waiian Minstrels (18.45). Om 19 Paris van het afgelopen jaar verzamelen en op de beeldbuis brengen. Dit program ma kunt u zien van 15.30 tot 16.15 uur. (Advertentie) Nicanor Zabaleta. Om 19.20 de Inleiding tot Muziekbegrip, welk programma om 19.25 wordt geïllustreerd door het Delfts Madrigaal koor. Te 19.55 carillon door Chris Bos. Na het nieuws van 20.05 de verkiezing van de sportman, -vrouw en -stad van het jaar. Om 21 muziek voor soldaten. Te 22 de cyclus van Bach tot Ravel. Na het nieuws (van 22.30) AVRO's Radiojournaal (22.40). Tot slot van het AVRO-programma werken van Bartok en Kodaly. Om 23.55 laatste nieuws van het ANP. „Groot alarm bij de geheime dienst" heette de politiefilm, die de huisbioscoop gisteravond bracht. Deze rolprent, die, zoals gebruikelijk dateerde uit de tijd, dat dames lange rokken droegen, was een Frans brouwsel van beelden, waar uit dit soort films doorgaans is samen gesteld: vreselijk intelligente politieman nen, kerels die in auto's springen, aan trekkelijke vrouwen en in regenjassen gehulde boeven. Vermoedelijk heeft het eerste half uur geen mens iets van het weinig oorspron kelijke verhaal begrepen. Het was alle maal erg ingewikkeld en bovendien liepen er veel te veel mannen met zwarte snor ren in rond. Spannend was wel het slot, waarin zowat de hele Parijse politiemacht het spoor van de politie-kapitein Thierry volgde, die door documentendieven ont voerd was. Het liep natuurlijk goed af voor de politie en ook voor het meisje, dat de boeven als gijzelaarster gevangen hielden. Zij kreeg een kus van haar po litie-kapitein en wij konden ons derhalve rustig op een oor leggen. Zij het na een saaie t.v.-avond, waarin de met veel ver beeldingskracht gefilmde documentaire van Abraham Golestan over het olie- gebied Gachsaran, nog het beste deel was. K.B. De bijna een jaar oude baby van de Ambonese familie Timorasson is in het woonoord De Biezen bij Barneveld in een gescheurde hangmat gestikt. Het ongeluk gebeurde toen de moeder even naar de groenteboer was, die bij het woonoord zijn groenten had uitge stald. Teruggekomen, trof zij de baby dood aan. Een van de doeken waaruit de hangmat bestond, was ingescheurd, waar door dc baby er gedeeltelijk is doorge- vallen. Het kind is met zijn keeltje ach ter de doeken blijven steken en kwam daardoor om het leven. ROKEN De 21-jarige mevrouw Josephine Mellor uit het Engelse Petersborough heeft haar man op doeltreffende wijze van het roken afgebracht. Elke keer dat ze hem betrapte op het roken van een sigaret, gooide zij twee en een halve shilling 1,50) in het riool. Bij een sigaar verdubbelde zij het tarief. Tenslotte is toen haar man, een 27-jarige bioscoopdirecteur dooi de knieën gegaan en heeft beloofd het roken te staken. De liefhebbende echtgenote beschouwt de ongeveer 180, die in het riool zijn verdwenen, als een goede belegging op lange ter mijn, gezien het flinke bedrag, dat haar man aan rookwaren placht te besteden. Wat liefde al niet vermag.... KAAL Kaalhoofdigheid is geen probleem meer. Een Zweedse arts, dr. Eng- strand, beweert in staat te zijn om in een operatie van 45 minuten „deze kwaal te genezen". Alsof kaalheid een ziekte is. Een sneetje horizontaal en een sneetje verticaal en binnen zes maanden kan men weer een geweldige haardos tegemoet zien. Het is slechts een lichte operatie en men behoeft na de behandeling geen bed te hou den. Wel te betalen! Want zo'n be- handelingetje kost altijd nog ettelijke honderden kronen. Voor u overigens het vliegtuig naar Zweden neemt, moet u wel bedenken, dat er tenslotte altijd Vopeloze gevallen" blyven be- TWIST Wéér een nieuw record! Het is twee Finse paren in Helsinkiin leeftijd van 16 tot 21 jaar variërend gelukt het Franse record twisten met een half uur te verbeteren. Kari Koskela, Seija Salama, Seppo Haltsonen en Tuula-Kaija Raemoe hebben deze vermoeiende dans 21 1/2 uur volgehouden. Na afloop van deze marathon moest Seppo Haltsonen in het Rode Kruiszieken- huis worden opgenomen. Niet erg, je moet iets voor een wereldrecord overhebben. Wie volgt? HANDSCHUDDEN Het wereldrecord handjes-schudden is blijkbaar een privilege van studen ten. Konden wij vorige week melden, dat het Guy Rutter, een student in de filosofie aan de universiteit van Sas katchewan, gelukt was het oude record van de Engelse student Tim Healy in Staffort, 10.291 handjes in tien uur en tien minuten, te verbeteren met één handdruk en één uur en tien minuten, thans kunnen wij u mededelen, dat ook dit record gesneuveld is. De nieu we wereldrecordhouder handschudden is een 21-jarige student in Calgary (Alberta) met 10.400 handjes in vijf en een half uur. Zo ziet u maar weer eens, studenten kunnen nog wel wat anders dan ontgroenen en bier hij sen Zeg vrouw, Jansen vertelt me, dat zijn vrouw vindt dat hy salarisverho ging moet krygen. Wat vind jij daar van? Dinsdag 18 december HILVERSUM I 402 m KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Pop. gram. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Lichte gram. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Platennws. 13,30 Pop. gram. 14,00 Lichte gram. 14,35 V. d. platte landsvrouwen 14.45 Tierelantijnen, gev. progr. (herh. van zaterdag jl.) 15,45 Lichte gram. 16,00 V. d. zieken 16,30 Zie- kenlof 17,00 V. d. jeugd 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Figuren uit het jongste verleden van Suriname: Dokter Sophie Redmond, door J. de Wit 18,00 Licht instr. kwartet met zangsol. 18,20 Kaarten op tafel, gesprekken over ac tuele problemen 18,30 RVU: Achter de schermen, 13, door drs. G. de Voogd 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,25 Lichte gram. 20,00 Greg. muz. 20,30 Klavecimbelspel 20,55 Klein taaigeding, zitting van de KRO-taalrechtbank 21,10 Le martyre de Saint Sébasticn, mysteriespel met muz. 22,30 Nws. 22,40 Vreemd, een keuze uit Wie de zesenzestig gepasseerd is, mag niet meer aan politiek doen, heeft de KVP uitgemaakt. Zo'n man is aan zijn a.o.w. toe en moet niet alleen zijn stoel op de zaak waar hij werkt verlaten, maar ook die in de gemeenteraad, de provinciale staten of in het parlement. Het zwaard van Damocles, dat reeds lang boven de hoofden van de KVP-politici hing, is nu gevallen. Vreemd. We groeien naar een we reld waarin méér bejaarden leven dan we ooit gekend hebben. Er was een tijd dat het woord van een oud man zwaar woog. Hij liep al zo lang mee en hij wist het dus allemaal. Iedereen luisterde als hij sprak. Nu mag hij alleen nog praten in het wijkcentrum voor bejaarden, waar de koffiejuffrouw minzaam en ver gelijkend glimlacht als hij het woord tofc haar richt. Hij mag een partijtje biljarten en de jonge generatie is be reid hem een krasse oude heer te vin den, die nog prima met de keu over weg kan. Maar meepraten mag hij niet. Niet over zijn eigen a.o.w., niet over bejaardencentra waar hij zelf in moet leven. Het is duidelijk wat hieruit groeit. Er zijn zóveel bejaarden, en hun aan tal neemt verhoudingsgewijs met sprongen toe, dat er een nieuwe macht ontstaat. Straks zullen zij inzien dat eendracht, ook op de oude dag, macht maakt en zij zullen een bejaardenpartij oprichten. Dan zit er een kabinet op zéér smalle en zéér bejaarde basis in, want de a.o.w.'ers vormen langzamer hand de grootste bevolkingsgroep. Alle ministers zullen eerbiedwaardige baarddragers zijn. De Quay wordt dan. als een piepjonge snuiter zonder erva- ringvervangen door de oudste politi cus die de vereende bejaarden kunnen opbrengen. De kinderbijslag zal met een afgeschaft worden en het aldus bespaarde bedrag wordt, verdubbeld trouwens, bij de a.o.w. gevoegd. Die kant gaat het heen. En de KVP die jong bloed wil zien, heeft het uitgelokt. Ze moeten het zelf maar weten. PRAET-MAECKER 13) „Mr. Harry Kent., het is net alsof ik uw naam al eens eerder heb gehoord." „Best mogelijk, inspecteur, er staan drie bladzijden Kents in de Londense telefoongids." „Dan zal het wel een andere Kent zijn geweest, sir." De deur viel achter hem dicht. Ik dommelde weer in tot Joan terug kwam, en zodra ik haar zag, wist ik dat ze iets ontdekt had: haar gezicht had de uitdrukking van een poes die voor een schoteltje room zit. „Heb je dat burowater gekregen? Mijn enkel doet gemeen pijn." „Ja." Verstrooid overhandigde ze me een flesje en een zwachtel. „De apo theker zei dat je je voet minstens twee dagen rust moet geven." ,,Geen schijn van kans. Was er post vanmorgen? Iets van Josh, bedoel ik?" „Nee, niets, maar je hebt hem tijd gegeven tot morgen." „Dat weet ik wel, ik hoopte alleen ik zal hem opbellen en hem nog eens aanporren. Verdraaid - dat kan ik niet, zijn telefoon is afgesneden." Ik zag in de spiegel dat ze lachte ter wijl ze haar hoed afzette en wat aan haar haar frunnikte. ,,Ik heb een fijne ochtend gehad," ^Ik^keek op van het verband dat ik om mijn enkel wond. „Hoezo?" „Met al die kappers af te lopen. Er zijn er vier die echt eersteklas zijn, maar één van hen is beter dan welke kapperszaak ook die ik ooit buiten het West End heb ontdekt. En dat is „Mai- son Jacques". „Waardoor steekt die zo boven de andere uit?" ,,Hij is mooier ingericht en ze schij nen daar alles wat je maar wensen kunt in voorraad te hebben." „Heb je iets bijzonders opgemerkt. Ze wilde haar verhaal helemaal op haar eigen manier vertellen en liet zich niet haasten. „Ik ben het laatst daar heen gegaan. Geen van de drie andere zaken, die van Stebbings inbe grepen, had dat soort lak. maar bij Jacques kwamen ze er onmiddellijk mee aanzetten." „Dus je moest meteen weer weg gaan?" „Nee, schat, ik heb naar mr. Jac ques gevraagd. Ik wist dat hij de top- haarkunstenaar moest zijn, want een ouwe tante stond bij de ontvangstlesse naar verschrikkelijk op te spelen om- ia' hij haar niet kon kappen. Eindelijk kwam hij en ik deed erg Londens - uit de hoogte. Hij zal morgenochtend om elf uur mijn haar wassen en water persoon. Voor twaalf golven. In eigen shilling sixpence." „En-?" Harry, ik betaal daarvoor in Lon den zeven shilling, hij moet dus wel heel bijzonder zijn. En kappers die zo goed zijn denken er meestal niet over dat kleine werk te doen, die lopen al leen maar rond en kijken de meisjes op de vingers en brengen de „finishing touch" aan". „Waarom valt jou dan die eer te beurt?" „Dat weet ik niet. Toen ik het hem eerst vroeg interesseerde ik hem geen zier. Maar toen schijn ik iets gezegd te hebben dat maakte dat hij op slag veranderde. Hij keek me eens goed aan en zei: „Madame heeft mooi haai*, het zal een genoegen zijn het te kap- weest zou ik hebben gelachen om de manier waarop haar mond openviel van verbazing. „Je hebt warempel gelijk," zei ze langzaam, „maar hoe weet je dat?" „Omdat vannacht, toen we samen een bad namen in het kanaal, onze hoofden telkens dicht genoeg bij elkaar waren om het te ruiken." Het bleef een poosje stil, toen vroeg ik zo onverschillig mogelijk: „Spreekt hij goed Engels?" „Volmaakt, bijna zonder accent?" „Nog iets?" Ze wendde zich naar de toilettafel. ,Er is iets niet in de haak in die win kel, Harry, afgescheiden van wat jij over hem hebt verteld. Ik wéét het, ik voelde het." „Wat dan?" „Iets van spanning." Ze had haar tasje opgepakt en knipte de sluiting open en dicht. „Ik heb al gezegd dat ik een poos moest wachten voor ik mr. Jacques zelf te spreken kon krijgen, omdat er vóór mij een andere dame stond te wachten. Ze was chic gekleed te chic voor Rye, vond ik." „En wat gebeurde er toen?" „Ik hoorde haar naar hem vragen, het klonk erg dringend, je kon biina voelen hoe nerveus ze was. Even later stak hij zijn hoofd uit een van de ca bines en wenkte haar. Ze bleef niet pen.' En toen maakte hij de afspraak." „Liefje probeer nu eens je precies te herinneren wat je gezegd hebt dat hem zo deed veranderen." Ze fronste in gedachten haar voor hoofd. „Ik probeer het al, Harry. Ik heb heus niets bijzonders gezegd. Ik zei je al dat ik een beetje hooghartig deed en ik geloof dat ik iets gezegd heb over een vriendin in Londen die me hem had aanbevolen." „Heb je een naam genoemd?" „Nee." „Probeer morgen weer op die manier te praten," zei ik. „Hoe ziet hij er uit?" „Jacques? Bleek en slank, wel knap op zijn manier, denk ik. Hij heeft blauwzwart haar en een heel klein snor retje, en te veel parfum voor een man. „Er zat zeker nergens meer een spoor van groen schuim op zijn pak, hè?" Ze keek me verbaasd aan. „Wat be doel je?" „Waar rook hij naar?" Ze dacht even na. „Muskusachtig, ge loof ik, maar ik kan die lucht niet pre cies thuisbrengen." „Ik wel: sandelhout." Als de zaak niet zo ernstig was ge langer dan twee minuten binnen en toen ze eruit kwam stond haar gezicht heel anders-" „Hoe dan?" „Ik heb die uitdrukking al eens eer der gezien, niet bij haar, maar toen ik ergens met jou was." „Met mij?" „Ja. Je had me op een avond mee uitgenomen en daar in dat restaurant zat een vrouw die er net zo uitzag. Jij vertelde me toen waardoor dat kwam, maar ik kan het me niet meer herin neren." „Ik ook niet, maar het zal me wel te binnen schieten." „Dat hoop ik, want ik weet dat het belangrijk is. En vertel me nu eens wat heb jij uitgevoerd?" „Niet veel, en als dat alles is wat jij te vertellen hebt, zal ik..." „O nee, er is nog meer." Ze fleurde zichtbaar op. „Ik ben naar „De Meer min" gegaan om een kopje koffie te drinken en daar heb ik toch zo'n aar dige jongeman ontmoet." „Dus je oude charme werkt nog al tijd.?" „Dat schijnt zo. Hij heeft me gevraagd morgenavond met hem in Hastings te gaan dineren." (Wordt vervolgd) woord, zang en dans van elders en... an ders 23,10 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12,00 Licht instr. kwartet 12,20 Regeringsuitz.: V. d. landb. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Licht ens. en zangsol. 13,00 Nws. 13,15 Meded., evt. act. of gram. 13,25 Beursber. 13,30 Dans- ork. en zangsol. 14,00 Adventsprogr. in familiekring 14,30 De geschiedenis van een boek, lit. klankb. 15,00 Met naald en schaar 15,30 Pianorcc., moderne muz. 16,00 Voordr. 16,15 Gram. 16,30 V.d. jeugd 17,30 Amateursprogr. 17,55 New York calling 18,00 Nws. 18,15 Act. 18,20 Licht instr. trio 18,35 Pianospel, lichte muz. 18,45 Licht ens. en zangsol. 19,00 Paris vous par le, gespr. brief uit Parijs 19,05 Harprec., oude muz. 19,20 Inl. tot muziekbegrip, muz. lez. 19,35 Madrigaal koor uit Delft 19,55 Carillonbespeling 20,00 Nws. 20,05 Sportman, sportvrouw en sportstad van het jaar 1962 21,00 Lichte gram. v.d. mil, 22,00 Pianorec., moderne muz. 22,30 Nws. en meded. 22,40 Act. 23,00 Moderne gram. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz, 12,30 Weerber. 12,35 Fanfare muz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Opera en Bel Cantoconc. 15,00 Kamermuz. 15,30 Operafragm. 16,00 Beursber. 16,06 Duitse les 16,21 Kamer muz. 17,00 Nws. 17,15 V.d. kind. 17,40 Boekbespr. 17,50 Lichte muz. 18,18 Paar- desportber. 18,20 V.d. sold. 18,50 Radio- kron. 19.00 Nws. 19,30 Lez. 19.40 Gevar. muz. 19,50 Syndicale kron. 20,00 Hoorspel 21,18 Jazzmuz. 22,00 Nws. 22.15 Israëli sch» godsdienstige uitz. 22,45 Symfo nische muz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12,30 Gevar. progr. en act. 14.45 Koorzang 17,00 Nws. 18,30 Chansons 19,00 Gevar. muz. 19,30 Nws. 20,00 Klass. muz. 22,00 Wereldnws. 22,15 Jazzact. 22,55 Nws. Woensdag 19 december HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Dag opening 7,20 Klass. gram. 7,45 Radio krant 8.00 Nws. 8,15 Lichte gram. 9,00 V.d. zieken 9,35 Waterst. 9,40 V.d. vrouw 10.10 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Koor zang, geest, liederen 11,15 Recht zo die gaat, hoorspel (11) 11,40 Lichte gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied 7,23 Lichte ochtend klanken (gr.) (Om 7,35 Van de voorpa gina, praatje) 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 Kookpraatje 9,15 Klass. gram. 9,40 Schoolradio VPRO: 10,00 Inzicht en uitzicht, praatje 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 Specialiteitentheater (herh. v. zaterdagavond). (Advertentie) foor- blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de maagwand Dinsdag 18 december VARA: 19,30 De planeten, onze naaste buren in het heelal, documentair progr. 20,00 Journaal VARA: 20,00 Achter het nws. NTS: 20,35 Voor het laatst. liedjesprogr. VARA: 21,05 Het concilie in Rome en de verdeeldheid der kerken, gesprek 21,45 Wereldwijs, quizprogr. VLAAMS BELGIë: 19,00 De kath. ge dachte en actie 19,30 Franse les 20.00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Documen tair progr. 21,15 Vlucht in de gevangenis, TV-fictiefilm 22,10 Fluit en klavecimbel, kamermuz. 22,25 Nws. FRANS BELG.: 18,30 Berichten 18.33 V.d. jeugd 19,00 Ken u zelve, progr. ge wijd aan de psychologie van het kind 19,30 Discussie 20,00 Journaal 20.30 Un certain Inspecteur Goole, TV-spel 22,00 Luchtvaartkron. 22.30 Journaal. De Amerikaanse meteorologische dienst heeft een weersvoorspelling op lange termijn gepubliceerd, voor de periode van dertig dagen welke op 15 december be gonnen is. In West-Europa, Engeland, Noordwest-Afrika en het Iberisch schier eiland zullen de gemiddelde tempera turen volgens deze voorspelling aan merkelijk beneden de normale liggen. Het wordt een koude winter met zeer veel sneeuw en regen. De Werstberlijnse politie heeft de ar restatie bekendgemaakt van een West- berlijnse bende die voornemens was de Berlijnse muur op tal van plaatsen op te blazen. De drie leden tellende bende werd op heterdaad betrapt toen een ontploffing werd ontketend welke een gat van 3 me ter doorsnede sloeg in de muur aan de rand van de Amerikaanse sector, op 300 meter van de controlepost Charlie. Het was het grootste gat dat ooit in de muur is ontstaan. „We doen het voor Duits land", zeiden de daders bij hun arresta tie. Thuis bij hen vond de politie een grote hoeveelheid ontploffingsmateriaal. Geen enkele vluchteling ontsnapte door het gat en door Vopo's bewaakte werk lieden bleven doorwerken tot het gat dicht was. De daders waren Westberlijners van 21, 25 en 37 jaar. Het Westberlijnse stads bestuur heeft bij herhaling gewaarschuwd dat zij personen die trachten de muur op te blazen, zal laten arresteren. Het op die manier maken van gaten in de muur, is zinloos, zegt het gemeentebestuur. Het enige dat men bereikt is materiële scha de en bovendien kunnen Werstberlijners die nabij de grens wonen, gedood of ge wond worden. Bij de jongste ontploffing was de materiële schade 60 gebroken ruiten. 1. De zomer was gekomen en de zon had het gemaaide gras in hooi veranderd, zodat het overal lekker rook. Vooral in het dorpje Pebbel, waar de hooikarren dwars door de straten trokken en hiel en daar een plukje achterlieten. De post bode liep dan ook fluitend met zijn brie ventas langs de huizen, totdat hij bij «le weduwe Dor kwam, die voor haar huisje de was stond op te hangen. „Nou heb ik toch iets bijzonders voor je, moeder Dor!" riep de postbode van verre. „Een brief uit raad eens?" „Van tante Sien uit Gramsheuvel ze ker?" veronderstelde de weduwe Dor. „Mis!" riep de postbode,. „Hij komt uit Maar voor hij verder kon spreken had moeder Dor hem de brief al uit de handen gepakt, en met grote ogen staar de ze naar de vreemde postzegel. „Uit Egypte!" riep ze. „Dat moet van Ferdi nand zijn!" Met bevende vingers scheurde ze de enveloppe open en begon te lezen. Fer dinand was haar broer, die jaren gele den was vertrokken op een zwerftocht, en sindsdien had ze nooit meer iets van hem gehoord. „Heremetijd!" riep ze plotseling. vroeg de „Is hem iets overkomen?" postbode verschrikt. „Welnee, hij maakt het best", ant woordde de weduwe Dor. „Opperbest zelfs. Maar hij vraagt me koudweg of Minter en Hinter voor hun vakantie bij hem kunnen komenin Egypte! Of het niks is.

de Stem | 1962 | | pagina 5