Mariner II zong een mysterieus liedje MacMillan ijlt van De Gaulle naar Kennedy Engeland is gelukkig met terugkeer van DENIS LAW IIKPI ii TOEKOMSTRENNERS IN BREDA HENRY COOPER gaat tegen Johansson boksen Charles Laughton; een acteur van topformaat Van rood naar zeer zachtrose Ministerraad van de NAVO eensgezind Jubilea 1963 Na spannende maanden: succes! Mars 1 ligt in de koers Ambassadeur van Cuba bedankt verder voor eer Om de E.E.G. en de Sky bolt omdatSkoda langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid Besprekingen van mgr. de Vet met priesters in 1963 Paters Kapucijnen Landelijk congres rijwielondernemers te Vlissingen Motor'' waar team op draait In trek M - aHS ff f" Wit'vfflr Duitse kustvaarder liep op havendam te Hansweert Naar Italië en...terug De inzet is Europese titel OP 63-JARIGE LEEFTIJD GESTORVEN Wereldberoemd door zijn rol als Henry VIII Amateurvoetbal 23 december W edstrijdprogram 2e kerstdag DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 DECEMBER 1962 Venus, de door een dik wolkendek om geven planeet, heeft reeds enkele van haar geheimen aan de geleerden op aar de prijsgegeven, maar de geleerden zul len wellicht maanden nodig hebben om uit te vissen, waaruit die geheimen be staan. De twee stralingsmeters van het Amerikaanse ruimtevaartuig „Mariner II" namen gegevens van de planeet op, toen de uit goud en zilver vervaardigde robot haar op een afstand van ongeveer 33.600 kilometer passeerde. Deze gege vens werden daarop naar de aarde ge zonden. Tegen een achtergrond van de op oos terse muziek gelijkende tonen van de ..Mariner II" deelden Amerikaanse ge leerden mee, dat men „duidelijke gege vens" ontving. De „Mariner" heeft ruim veertig minuten lang gegevens doorge zonden en is doorgereisd om een baan rond de zon te gaan volgen. Dr. Pickering, het hoofd van het la boratorium voor straalmotoren, waar het ruimtevaartuig is vervaardigd, heeft meegedeeld, dat men begin 1964 opnieuw een ruimteschip naar Venus hoopt te zenden en eind 1964 één naar Mars. De wetenschappelijke gegevens die door „Mariner II" zijn verkregen, zullen ter beschikking worden gesteld van de geleerden in alle landen ter wereld, met inbegrip van de Sovjet-Unie. De „Mariner II", met 'n gewicht van ruim 200 kilo, werd 27 augustus gelan ceerd. Sinds dat tijdstip heeft het ruim tevaartuig een afstand van 293 miljoen kilometer afgelegd. De belangrijkste in strumenten aan boord waren zijn twee meters (cilinders met een doorsne-de van 46 cm) die door het dikke wolken dek om de planeet heendringende stra len opvingen tijdens het passeren van Venus. De geleerden zijn vooral in ho ge mate benieuwd naar de temperatuur op de planeet, in verband met toekom stige pogingen om er een landing uit te voeren. Spannende reis Enkele uren voordat net gewichtige ogenblik aanbrak waarop het ruimte schip de planeet Venus zou passeren, bleek tot grote schrik van alle betrok kenen dat het „kleine zwarte kistje" het „brein" van de „Mariner II", de be langrijke stralingsmeters niet automa tisch in werking had gesteld, zoals in de bedoeling had gelegen. De geleerden besloten toen een radio grafisch bevel naar het ruimtevaartuig te zenden geen sinecure want dit moest over de grootste afstand geschie den waarop dit ooit gebeurd was: 36 miljoen kilometer. Na minuten van ge spannen afwachting; konden zij een zucht van verlichting slaken: uit een signaal van de „Mariner II" bleek dat de poging gelukt was. Toen stond niets meer het succes van de onderneming in de weg. Dit is een door Tass vrijgegeven joto van het Russische ruimteschip „Mars dat op 1 november jl. werd gelanceerd en nu op weg is naar de rode planeet. Van het eiland Wallops in de Ameri kaanse staat Virginia is zondag een kunstmaan gelanceerd die gegevens moet verschaffen over de risico's die toekomstige ruimtevaarders door meteo- rietjes lopen. De kunstmaan werd met een viertrapsraket omhoog gebracht in een baan van 772 tot 1078 km hoogte om de aarde. Zij meet 60 bij 193 centi meter. De geleerden willen weten of de deeltjes zo talrijk zijn dat bemande of onbemande ruimtevaartuigen gevaar lo pen, en beproeven welke materialen er iet beste tegen bestand zijn. Mars I De Sovjetrussische academie van we tenschappen heeft talrijke gegevens be kendgemaakt over het ruimtevaartuig „Mars I", dat op 1 november in de rich ting van de planeet Mars is gelanceerd en begin juni deze planeet op ongeveer 193.000 km moet voorbijgaan. De „Mars I" weegt 893.5 kilo. Het ruimtevaartuig is 3,30 meter lang en heeft een doorsnede van 1,10 meter. Met uitgestoken zonnebatterijen heeft het een omvang van vier meter. Er is in het afgelopen weekeinde een groot aantal politieke uitspraken ge daan, die kenmerkend zyn voor de sterke en snelle koerswijziging in de Russisch- Chinese betrekkingen, maar tevens in de verhoudingen van het Europese communisme tot de kapitalistische vcstelijke wereld. V Het Volksdagblad" van Peking heeft een ongewoon fel verwijt, met naam en toenaam gericht aan de Moskouse Opperste Sovjet en aan de recente communistische partijcongressen in West-Europa waar de Chinese „har de" politiek inzake India hevig werd gelaakt. De toon van het artikel in het Volksdagblad is zo onverzoenlijk, dat het wel lijkt alsof de redactie (spreekbuis van Mao c.s.) het tegen Kennedy heeft. Radio Moskou antwoordde liefjes door zijn programma onder de titel „Hier is Peking" te laten vervallen en in plaats daarvan een praatje uit te zenden over de Maladiven, Een eilandengroep. - De Oostduitse partijbaas Walter Jlbricht is opeens bekeerd tot het, voor communisten, moderne denk beeld dat de economie de voorrang moet hebben boven de politiek. Berlijn deed hij af met een dooddoener.. „We hebben de muur", zei hij, ,,dus we lopen nauwelijks gevaar meer". Dr. Mansholt noemde één van de be langrykste politieke verschijnselen van het jaar de plotselinge wijziging in de Sovjet-houding ten aanzien van de E.E.G. Er zijn al niet-officiëie contacten tussen Moskou en „de Zesr" geweest, zo onthulde Mansholt. Over de E.E.G. sprak ook het com munistisch vakverbond van Italië, dat plechtig verzekerde niets tegen de E.E.G., te willen ondernemen. ,,Het zou louter negatief zijn" zo zei de woordvoerder van dit verbond. De Chinese houding tegenover de E.E.G., is er één van agitatie. „He gemonie van een kapitalistische wereld" noemde een hooggeplaatste Chinese communist haar. Onze eigen Paul de Groot (lijst aanvoerder voor de C.P.N. geworden) zat luid te klappen toen op de partij- conferentie werd gepleit voor een toenadering tussen C.P.N. en P. v. d. A. en P.S.P. bij de komende verkie zingscampagne, opdat er een arbei dersregering in Nederland aan het bewind komt. De ambassadeur van Cuba in Oosten rijk, de heer Gonzalez, heeft zijn rege ring (Castro) laten weten dat hij er ge noeg van heeft en dat hij niets meer met Cuba te maken wil hebben. Het was niet puur idealisme van Gon zalez, want na de Russische deelneming in de Cubaanse economie was zijn sala ris gehalveerd en dat nam Gonzalez niet. De ambassadeur zal in Spanje of in Zuid-Amerika asiel vragen. President Kennedy heeft verklaard, dat de huidige toestand op Cuba niet langer een offensieve bedreiging voor de V.S. vormt, al zijn er nog heel wat pa rate Russische troepen op Cuba, die de V.S. liever weg zouden hebben. Zij ho pen deze echter door onderhandelingen de laan uitgestuurd te krijgen. De „Relay' Het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart heeft besloten om de proefuitzendingen via de donderdag in de ruimte gebrachte communicatiesatel liet „Relay" nog enige tijd uit te stellen omdat de spanning van de batterijen van de kunstmaan nog steeds lager wordt. Het uitwisselen van boodschappen tus sen Amerikaanse en Europese persbu reaus en vermoedelijk ook de uitwisse ling van kerstprogramma's die voor woensdag op het programma stond, zou den dan niet dooi'gaan. De Britse premier MacMillan heeft zyn intensief onderhoud met president De Gaulle beëindigd en is nu op weg naar president Kennedy in het kader van een politieke uitputtingsrace. Deze heeft enerzijds ten doel om Engeland zonder kleerscheuren in de E.E.G. te brengen en anderzijds om van de Sky- bolt-raket te redden wat er te redden valt. Bij De Gaulle kreeg MacMillan een stevige voet aan de grond inzake zijn standpunt, dat Engeland in de E.E.G. moet komen. Beide staatslieden ver klaarden plechtig, dat de onderhandelin gen, ongeacht de moeilijkheden die er zijn gerezen, voortgezet moeten worden. Wat de Skybolt-raket betreft is het afwachten. Zoals bekend is deze raket in de V.S. ten gerieve van Engeland in ontwikkeling, maar het is volgens Ame rikaanse experts een geldverslindende mislukking. De vraag is, welk vervan gingswapen de V.S. willen geven: de Po laris (die van duikboten kan worden af gevuurd) of de Hound Dog, een projec tiel met een reikwijdte van 800 km. de helft minder dan de Skybolt (op papier althans) aflegt In Parijs is de conferentie van de NAVO-ministerraad geëindigd. De raad bevestigde zijn besluit om de vrijheid van West-Berlijn te verdedigen en te hand haven en sprak zijn bewondering uit voor de Amerikaanse politiek in het Cuba-conflict. De raad was het eens over de noodzaak van nauw onderling poli tiek overleg en hij oordeelde het even eens nodig het effectief van de tradi tionele strijdkrachten te vergroten. Kernwapens kunnen in het totaalbeeld echter niet gemist worden, aldus de raad. Hierover heeft de Amerikaanse oud minister Acheson gezegd: „Een Europe se kernmacht zou alleen maar een tra gisch wangebruik van hulpbronnen be tekenen dat zou neerkomen op een ver strooid gesputter van weinig uitrichten de schoten. Europa is tot ver oostelijk van de Rijn met conventionele strijd krachten uitstekend te verdedigen". (Advertentie) onverwoestbare motor-1089 cc - 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg. geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat... Prijs - geheel compleet - v.a. f 5250,- Prijs Combi v.a. 6475,- ■m.m H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL (01717) 2010* DEALERS: ha. A. A. v. d. ZWAARD Koninginnestraat 63. Breda, tel. 36084 Garage l. J. ADRIAANSEN. Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Autobedrijf IJ. I WANDEL. Zuidstraat 10, Nieuwerkerk. tel. 482 Garaqe C M G'CAPPENDIJK Axelsestraat 174 lerneuzen tel 2030 Garage LIGTVOE7 ZN.. Bredaseweg 23, Oosterhout Fa. W J v. KAAM, Antwerpsestraat 373. Bergen op Zoomv KANTERS' Automobielbedrijf, Bredaseweg 36. Etten, Nu de bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, uit Rome is teruggekeerd, heeft hij het programma van de besprekingen met de priesters in zijn bisdom kunnen vast stellen. Hij had deze besprekingen al in het vooruitzicht gesteld in zijn brief aan de priesters van 14 mei 1962. Bij het vaststellen van de lijst moest het eerste gedeelte van het lie Vaticaans Concilie voorbij zijn en moest ook reke ning worden gehouden met de commis sievergaderingen voor het lekenaposto- laat in januari en maart 1963. Tussen 20 januari en 6 maart zal iedere pries ter in zijn eigen omgeving aan de ge sprekken kunnen deelnemen. De bisschop heeft grote verwachtingen van deze be sprekingen. 70-jarig kloosterfeest: 26 september pa ter Felicianus Rouws te Rilland-Bath; 4 oktober broeder Cornelius Bax te Grave; 60-jarig kloosterfeest: 20 september pa ter Engelmundus Verhoeven, Grave; 24 mei broeder Tiburtius Verstappen, Han del; 50-jarig kloosterfeest: 5 maart broeder Humilis van der Palen, Sumatra; 9 mei broeder Peregrinus Bruijninkx te Am sterdam; 16 mei broeder Odulphus Ver waters te Breda; 17 september broeder Lucianus van der Aalst te Sluiskil; 3 oktober de paters Paulus Bernards, Den Bosch en Xaverius Walboomers, Hel mond; 13 november broeder Caecilianus Jansen, Grave. 60 jaar priester: 19 december de paters Felicianus Rouws te Rilland-Bath, Elzea- rius van Drunen, Helmond, mgr. Mathias Brans, Tilburg; Polycarpus van Gastel, Eindhoven; Emilianus van den Bergh, Udenhout. 50 jaar priester: 17 mei pater Engel mundus Verhoeven, Grave; 28 september de paters Cyprianus van Dommelen, Til burg en Gondulphus Fermont, Voorburg; 20 december pater Engelbertus Dijkman te Breda; 25 jaar priester: 28 augustus de paters Ubald Essers, Tilburg: Serapion van der Wijst, Udenhout; Otgerus de Vent, Ca nada; Gamaliël Jansen, Den Boscn; Augustimis Hendi'ikx, Kalimantan, In donesia; Laetantius van de Weijer, Oos terhout; Genesius Boddeke te Enschede; Ignatius Breuer, Amsterdam; Cantius van Pelt, Helmond. 25 jaar professie: 17 juli broeder Aca- sius Huybers, Den Bosch; broeder Flo- rianus Theebe, Rome; 8 september de paters Primus van Lieshout, Nijmegen; Gisbertus van Thienen, Tilburg; Ansel- mus Brans, Sumatra; Florus Nadorp, Am sterdam; Urbanus Westerwoudt, Langen- schwarz (Did.); Rupertus Brullemans, Breda; Bertien Rompa, Den Bosch; Deo- charus Reijer, Sluiskil; Luchesius Smits, Udenhout; Philemon van de Ven, Chili; Restitutus Joosten, Sumatra; Vivaldus Promes, Sumatra; Rochus Raessens, Su matra. Dinsdag 18 en woensdag 19 december wordt in Brittania in Vlissingen het 59e landelijke congres van de Algemene Ne derlandse Bond van Ondernemers in het Rijwielbedrijf gehouden. Het congres wordt dinsdagmiddag om half twee geopend door de burgemeester van Vlissingen mr. B. Kolff. Na een wel komstwoord door de voorzitter van de afdeling Walcheren, de heer W. van Uxem zal de landelijke voorzitter, de heer H. Zandman, de openingsrede uitspreken. 55 (Van een speciale medewerker) De Schotse voetbalster Deni Law, die in de voetbalwereld even veel publiciteit kreeg als Brigitt Bardot in de filmwereld, keerd onlangs uit Italië naar Engelani terug. Daar werd hij wederorr voorpaginanieuws en Engeland wat er gelukkig mee, want Schotland noch de Engelse league konden ziel veroorloven deze voetbalgrootheio te verliezen. Matt Busby, de ma nager van Manchester United, bleek in augustus van dit jaar niet bereid de prijs van anderhalf mil joen gulden te betalen die Torino (Turijn) voor Law vroeg. Busby stuurde manager Angelo Fillipone toen een telegram met de volgen de inhoud: „Daar wil ik niets eens over denken!" Toch werd men het eens, zij het niet voor dit bedrag. Vandaag de dag heeft Manchester United, dank zij deze koop, de bes te binnenspeler van Engeland. Toen liy nog: geen twintig was, had Law byna 3 jaar als professional in de tweede divisie gespeeld en zesmaal de Schotse kleuren verdedigd. Tenminste zes eerste divisieclubs bleken bereid stapels bankbiljetten te geven voor de man die duizenden bezoekers zou kun nen trekken. „Wanneer Law weggaat, ga ik niet meer naar voetbal kijken" was de opmerking die door Hudsers- field-supporters gemaakt werd toen de eerste geruchten over een mogelijke transfer de ronde deden. Toch bleef hij voor de ploeg uit York shire iets als een raadsel. Er viel niet te twijfelen aan Law's macht om het publiek naar Huddersfield te trekken. De statistieken bewezen, dat er meer toeschouwers kwamen, maar met Law als rechtsbinnen minder doelpunten. We zouden hem niet willen beschrijven als een Schotse Jonny Haynes, maar zij hebben twee dingen gemeen: ascurate balbehandeling en snelwerkende ,,voet- balhersenen". 't Is de laatste bekwaam heid die de oorzaak wag" van het betrek kelijke gebrek aan succes. Y sr De Duitse kustvaarder „Ellen M" is bij het verlaten van de haven van Hans- weert op de oosterhavendam gelopen. De stranding gebeurde bij afgaand water. Het schip had een rijksloods aan boord. Met één ster maakt men nog geen goed draaiend team. Bij Huddersfielf was Law in een dergelijke positie, want het geld wat binnen kwam, gebruikte men om spelers te kopen die met hem zouden kunnen damenspelen. Wie, zeven jaar geleden, deze brood magere scholier door de straten van zijn geboortestad Aberdeen zag wandelen, zou er zeker geen voetballer van ge maakt hebben. Hij was 15 cm. kleiner dan zijn tegenwoordige lengte, die 1,75 meter bedraagt. Zo nu en dan droeg hij een bril in verband met een rechteroog aandoening, welke later door een opera tie genas. Hij werd ontdekt door Archie Beatti, de jonge Denis in actie zag voor het Schotse schoolelftal. Van dat ogenblik af stond hij in het boekje van Beatti, die Law's vader overreedde zijn zoon een poging te laten wagen bij Hudders field. Law deed een gelukkige test en ma nager Andy zag direct Law's natuurlijke bekwaamheid, waarbij hij ontdekte dat zijn leerling de bal door openingen leid de, die anderen niet zagen. Toen Andy in november 1956 Hud dersfield verliet, om leider van het Schotse team te worden, had zijn op volger Bill Shankley al gauw door dat hij een speler onder zijn hoede had die voor frontpaginanieuws zou zorgen. Denis Law debuteerde Kerstmis '57 en toen hij (17 werd tekende hij een profcontract. Met Mac Hale vormde hij de jongste vleugel die Huddersfield ooit in het veld bracht. Ze waren samen 33 jaar! In een wedstrijd kreeg hij het eens aan de stok met de Sheffield United- veteraan Jimmy Hagan. Deze liet zich het woord „snotneus" ontvallen, hetgeen door Law met twee doelpunten beant woord werd. Hij wandelde na de laat ste treffer naar Hagan en zei; „Kijk, lat is nu werk van een snotneus!" Van manager Shankley kreeg hij en oublie een verwijt te horen, toen hij in 1958 voor enige weken uitstel vroeg om opnieuw voor Huddersfield te teke nen. Hij debuteerde in de Schotse nationale oloeg als de jongste speler die ooit voor iet vertegenwoordigende team had ge speeld. Na zijn 2de interland kreeg hij :1e gehele Ierse pers tegen zich omdat lij Danny E'lanchflower, speler v. Noord- lerland, te fel op de huid zat. Commen taar van Law: „Men beschrijft mij als 3en ruwe speler. Als ik fel speel, dan Joe ik dat niet met opzet. Ook een bin nenspeler behoort flink aan te pakken. Mijn littekens tonen aan dat ik er zelf ook niet altijd zo best vanaf kwam." Waarschijnlijk wordt de blonde Law meer buiten Huddersfield dan in de stad zelf verafgood, daar de inwoners eer der geneigd zijn hun rugbyteam aan te moedigen. Toen er in 1959 het niet on aardige bedrag van f 400.000,- voor Law geboden werd, zei hij: „Er worden te genwoordig flinke bedragen op het hoofd van een voetballer gezet, maar ik blijf nog even bij Huddersfield. Law werd Schotland tohh ontrouw en zwichtte voor een fabelachtige aanbie ding uit Italië. In april van dit jaar kwam Denis Law voor Schotland uit te gen Engeland, maar dat moest gebeu ren met toestemming van het Italiaan se Torino. Hij kreeg echter geen ver lof om voor zijn land uit te komen te gen Uruguay. In het telegram van To rino werd gezegd dat geen toestemming werd gegeven in verband met discipli naire maatregelen. De Schot werd na melijk bij een Italiaanse bekerwedstrijd uit het veld genomen, omdat hij zich spaarde voor deze interland. Law hield van de zon, maar kon zich toch moeilijk aanpassen. Hij keerde naar Engeland terug. Voor Manchester Uni ted betekent Law geen doelpuntenfa- brikant. Dat is de Schot nooit geweest. Hij is meer de motor, de man waarop de ploeg draait. Hij heeft snel de zwak ke punten van zijn tegenstanders door. Het is het type speler rond wie je een aanval kunt opbouwen. In de meeste ge vallen is hij te vlug voor zijn medespe lers. Onzuiver schieten is zyn enige te kortkoming. Voor Matt Busby betekent hij de gro te stimulans in de ploeg, een volmaak te speler. Iedere Schot en Engelsman is het daarmee eens en ervan verze kerd dat de blonde Denis Law nog heel wat roem zal vergaren. De bekende acteur Charles Laughton is zaterdag op 63-jarige leeftijd in Hol lywood overleden. Laughton is gestorven aan kanker. Hij wist al enige tijd dat hij door de ziekte was aangetast. In januari hadden de artsen ontdekt waaraan hij leed. In de zomermaanden, toen ook zijn rugge- graat werd aangetast, heeft men hem geopereerd. Na de operatie werd de ac teur onderworpen aan een behandeling roet kobalt, waardoor men de ziekte enigszins onder controle kreeg. Korte tijd geleden werden chemische genees middelen toegepast. Het heeft niet mo gen baten. Laughton werd op 1 juli 1899 in het -Engelse Scarborough geboren. Spoedig werd hij door het toneel gefascineerd en hij werkte hard voor het vak dat zijn leven vulde. Hij wist er echter afstand van te nemen en bleef zichzelf steeds met een vleugje humor bezien. Na zijn huwelijk met een actrice in 1929 vestigde hij zich in de Verenigde Staten. In 1950 verwierven hij en zijn vrouw het Amerikaanse staatsburger schap. Zijn grootste bekendheid verwierf Laughton door zijn films. Hij trad op in .The Beachbomber", „Ruggles of the Red Gap", en vertolkte de rol van de misvormde Quasimodo in „De gebochel-j de van de Notre Dame". Ook de vertol king van de bestiale kapitein Bligh in „De muiterij op de Bounty" en zijn rol in „Getuige a charge", getuigden van zijn weergaloos talent. In 1933 onder scheidde de Britse academie voor Dra matische Kunst hem als de beste acteur van dat jaar voor zijn vertolking van Hendrik de Achtste. Toen hij al wat ouder was geworden reisde hij de Verenigde Staten door om lezingen te houden, die altijd door een groot publiek werden bezocht. Met hem is een van 's werelds beste karakterspe lers heengegaan. Jim Wicks, de manager van de Britse kampioen zwaargewicht Henry Cooper, heeft in Londen verklaard, dat het nu zeker is, dat Cooper zal uitkomen tegen Ingemar Johansson in een gevecht om de Europese titel. Wicks zei verder, dat het eventuele ge vecht tegen de Aunerikaan Cassius Clay, maar moet wachten. „Ingemar is voor ons het meest aan trekkelijk. Een partij tegen hem levert >p zijn minst 100.000 pond sterling op", aldus Coopers manager. Hij zei dit naar aanleiding van de officiële erkenning van de internationale boksbond van Cooper als uitdager van de Zweed. Naar aanleiding van een telegram, dat Wicks ontving van Bill Faversham, de manager van Clay, waarin deze belang stelling toonde voor een ontmoeting tus sen Clay en Cooper in Engeland, zei Wicks: ..Het is heel jammer, maar ik vrees, dat in verband met de ontmoe ting CooperJohansson Clay nu geduld zal moeten hebben". Hij kon nog geen mededelingen doen over de mogelijke datum, waarop Cooper en „Ingo" tegen elkaar zullen uitkomen. Evenmin kon hij iets zeggen over de ge vechten om de Britse en Gemenebest- titel, welke Cooper moet verdedigen. De partijen moesten in november worden uitgesteld. „Maar", zo besloot Wicks, „wij zijn er druk over aan het praten". Eigenaar Dekkers van café-restaurant „Congo" loste dezer dagen een belofte in. Hij had namelijk de leden van Sjefke Jansens' ploeg, die deelnamen aan de Ronde van de Toekomst beloofd een diner te zullen geven wanneer de Nederlandse amateurs goed voor de dag kwamen. Over dat laatste was en is iedereen het wel eens zodat de heer Dekkers „in het krijt" stond bij de coureurs. Dat is nu voorbij. De hele ploeg kwam gezellig bijeen in „Congo" waar gastheer Dekkers voor een uiter mate gezellige en geslaagde middag zorgde. Jan Hugens is de eerste ren ner links op de foto. daarnaast Lex van Kreuningen en Leo Knops. Aan het hoofd van de tafel Sjefke Jansen naast hem Charles Ruys en Jan Jan sen uiterst rechts in de hoek. Miel Verstraete steekt zijn hoofd wat naar voren waarschijnlijk om Kees de Jong, die twee plaatsen naast hem zit beter te kunnen zien. Op de voorgrond her kent men Henk Nijdam. Links, staan de, de heer Dekkers. Ie KLAS B SVW-DCV; ONA-Laakkwartier; UVS- TSC. Ie klas E De Valk-Vlissingen; MOC '17-Helmond, TOP-de Spechten. 2e klasse A Gemert-Oss; RAC-SARTO; Best Voor- uit-Reusel Sport; Bladella-Taxandria; Budel-Sparta '25, SMG-UDI '19. 2e klasse B Middelburg-Hontenisse; Veerse Boys- Uno Animo; Zeeland Sport-Steenbergen; DESK-Rood Wit; HW-Terneuzen. 3e klas B RKC-Berghem Sport; OJC-Concordia SVD; Vlijm. Boys-Zwaluw VFC; Blauw Geel '38-RKJVV; GVV-RWB; RKSVA- RKDVC. 3e klas 0! TAC-VOAB: RKVVU-Gilze; Hilvaria- RKTVV; Gloria-SCO; WSC-WVO; Don- gen-VES '35. 3e klas D Axel-Kaaise Boys; METO-DOSKO- RCS-Grenswachters: RKFC-Zeelandia; ODIO-Goes; BSC-Nieuw Borgvliet. 4e klas B OVH-Buren; RKOSC-Linge Boys; Heus- den-Jan van Arckel; DSC-Haarsteeg; Rhode-TGG. 4e klas E GSBW-GUDOK; Berkdijk-Ons Vios, Nevelo-RKSSS; Oisterwijk-Zundert; SVG -Velocitas '31; Hieronymus-Right 'Oh. 4e klas F Raamsdonk-Madese Boys; SET-DHV, Bavel-Boeimeer; ZIGO-Groen Wit; Vir- tus-Breda. 4e klas G Sprundel-Cluzona; NSV-NVS; Zierik- zee-de Schutters; Halsteren-Burgh; Vos- meer-SC Gastel; Oudemolen-Kruisland. 4e klas H Luctor-Steen; Corn. Boys-CIinge; Bres- kens-IJzendijke: Koewacht-Aardenburg; Oostburg-Lewedorpse Boys; Yerseke- Biervliet. Reserve le klas NO AD 3-NAC 3; TSC 2-Eindhoven 3; Internos 2-de Valk 2; Vlissingen 2-Wil- lem II 3; BW 3-PSV 3. Reserve 2e klas A Schijndel 2-Veerse Boys 2; RKTVV 2- DESK 2; Valkenswaard 2-Taxandria 2' Brabantia 3-VELOC 2; PSV 4-Helmond2. Reserve 2e klas B Axel 2-Hontenisse 2; Goes 2-LONGA3; Zeeland Sport 2-Baronie 3; Roosendaal 2-SET 2, HVV '24 2-Vlissingen 3, Middel burg 3-Corn. Boys 2. Reserve 3e klas B TOP 2-ODC 2; Sparta '25 2-GW 2" SARTO 2-OJC 2; Concordia SVD 2-Don- gen 2; Oss '20 2-RKC 2. Reserve 3e klas C Rood Wit W 2-VOAB 2; Vlissingen 4- Alliance 4; NAC 4-DOSKO 2; RAC 2- MOC '17 2. Het bekerprogramma voor de 3e ronde dat is vastgesteld voor woensdag 26 de cember, zal nog worden gepubliceerd. BETAALD VOETBAL 2e divisie B NOAD-Hermes DVS. Reserve le divisie Feijenoord 2-Sparta 2. Reserve 2e divisie C Baronie 2-Limburgia 2; Helmondia 2- MVV 2. AMATEURVOETBAL le klasse E Brabantia-Schijndel; Tongelre-Boxtel; Alliance-Valkenswaard. 2e klasse B Roosendaal-Internos. 4e klas H Breskens-Koewacht; IJzendijke-Lewed. Boys; Aardenburg-Yerseke.

de Stem | 1962 | | pagina 7