Reims Feijenoord in volgende wedstrijd tegen over mening Feijenoord Beperking buitenlandse voetballers in Italië in DE GOAL VAN RINUS BENNAARS RaymondKopa heeft zeer tragische zorgen Nijnatten Steenbergen met winst gestart LISTON verdedigt titel niet tegen PA TTERSON WIELERSPATTEN Kennedy mengt zich 11 Gedachten gaan naar finale Nationale titel ereklasse „groot" Drama Kopa Aan de top Program betaald voetbal van 9 dec. naar 1 januari Het had anders kunnen zijn Kansen Ned. en Belgische militairen delen de winst (1-1) Verhoging tvan belasting Bonds-Zalerdag XI- Amsterdamse amateurs Sonny bokst nu tegen Johnson Ned. arbiter oorzaak van uniek protest ZAALHANDBAL Hellas (d.) heeft kans bij WLC-DES WVO-Dongen en SCO-WSC zijn afgelast Kampioenendag duiven te Breda MARKTEN WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 DECEMBER 1962 (van onze sportredactie) Fijenoord zit in dc kwartfinale. De strijd om de zo fel begeerde Euro pacup gaat verder. De volgende tegenstander» is Reims. De Franse ploeg klasseerde zich vrij gemakkelijk voor de achtste finales, want zij lootte vrij. De kwartfinales bereikten Raymond Kopa en zijn man nen eveneens op een vrij eenvoudige wijze. Zij versloegen in een van hun kant grote wedstrijd Austria Wien in Wenen met niet minder dan 5-0. De return op Franse bodem bracht een spannender ge vecht, ook een evenwichtiger uitslag. Nu was het slechts een 3-2- zege. Tot en met woensdagavond moest Reims wachten alvorens de nieuwe tegenstander bekend zou zijn. Het werd Feijenoord. „Wij zullen aan die Rotterdammers geen gemakkelijke concurrent hebben", verklaarde toptrainer Batteux onmiddellijk na afloop van het voor Feijenoord historische gevecht. „Sjonge, sjonge, wat is die Coen Moulijn een klassevoetballer". Batteux was naar Antwerpen gekomen om Vasas en Feijenoord aan het werk te zien en om reeds nu tactische plannen uit te werken voor de volgende wedstrijd, die februari-maart zal worden gespeeld. te Oss is donderdagmid- De uitslag: Van Nijnatten (Steenb.) 400 Van Leur (Oss) 237 In „Parkzicht dag een begin gemaakt met het toernooi om het Nederlands kampioenschap ere klasse groot biljart 47/2. Geheel volgens de traditie zijn er in de eerste partijen geen uitschieters ge weest; er werd over het algemeen zelfs slecht gespeeld Als Tini Wijnen 15 beurten nodig heeft om 400 punten te vergaren, dan is dat een teleurstellend resultaat. Zijn slachtoffer was Hans Vultink, die zich verontschuldigde door te beweren dat hij zich niet had kunnen concentreren. Maar de jonge biljarter uit Aalten was blijkbaar vergeten, dat men tijdens de eerste uren van deze partij een speld had kunen horen vallen en dat hij er juist in deze periode niets van terecht had gebracht. Hij kon toen na acht beur ten bogen op slechts 77 punten tegenover 226 caramboles van Wijnen. De geïmporteerde Ossenaar Van Leur was tegen de Steenbergenaar Van Nij natten veelbelovend van start gegaan (16-112 in drie beurten). Van Leur kon deze voorsprong niet uitbuiten en toen Van Nijnatten in de elfde beurt de smaak te pakken kreeg en als eerste de 100 passeerde (hij haalde er 119), werden de rollen geheel omgekeerd en won Van Nijnatten nog met ruim verschil (400- 237 in vijftien beurten). Reims wil perse de finale bereiken. Het zou niet de eerste keer zijn, want zeven jaar geleden, toen de Europacup voor de eerste maal werd ge speeld, traden de elf jongens van de be roemde kathedraal stad ook aan voor de finale. Die greep toen plaats in Parijs en ging tegen Real Ma drid, het grote Real Madrid met de grote Alfred di Stefano Reims verweerde zich bijzonder dapper, maar het moest in een heroïsche strijd met 4-3 het onderspit delven. Weg Europa cup. Weg schone il lusies. Reims was vast van plan terug te ko men, nog eens opnieuw deel te nemen aan de strijd. Daarvoor was een kam pioenschap nodig. Het kwam in het jong ste jaar. Het team had zich opnieuw naar de top gewerkt in de landelijke competitie en dit ondanks het feit, dat idool Raymond Kopa in talrijke wed strijden niet van de partij was. Kopa, de grote goochelaar, de speerpunt van de ploeg zat met een ernstige enkelbles sure en met een ander drama.de onge neeslijke ziekte van zijn driejarig zoon tje Denis. Heel sportminnend Frankrijk leeft op dit ogenblik mee met het drama Kopa. De grootste voetballer, die Frankrijk ooit heeft gekend, is niet meer de oude. Hij speelde in oktober mee tegen Engeland met het Franse nationale team. Meerdere malen welde vanaf de tribunes applaus neer voor hem, die zich opnieuw als de meester op de vierkante meter liet gel den. „Het applaus interesseert mij op dit ogenblik niet zo", zei een bijna hui lende Raymond na afloop van de wed strijd. Hij kleedde zich snel aan en trok naar huis. Hij wilde weer zo vlug mo gelijk bij zijn zoontje zijn, waarvoor hij alles over heeft. De beste doktoren liet Raymond aanrukken. De grootste specia listen bogen zich over zijn kind. Zij hadden echter allemaal dezelfde medede ling. Zij zeiden niets te kunnen doen. Bij dit feit moest het gezin Kopa zich neer leggen. Voor de wedstrijd, die de Fransen daarna tegen Duitsland speelden, be dankte Raymond. Hij wilde niet weg van huis. Hij liet zich weer wel overha len om op eigen bodem tegen de Hon garen mee te spelen. De Fransen leden een 3-2-nederIaag, maar het lag niet aan de Reims-speler, die opnieuw grote din gen deed. Drie dagen later, op de 14de november, stond Raymond in Wenen tegenover Austria. Ty had eerst niet mee willen spelen, maar de ploeg telde zoveel ge blesseerde spelers, dat het bestuur een dringend beroep op hem deed. Raymond verzuimde zün voetbalplicht niet. Hu streed tegen Austria mee, produceerde twee van de vyf goals en verdween on- middcllijk na de wedstrüd. In één ruk reed hij toen van Wenen naar Reims. Omdat Raymond zoveel huiselijke zor gen heeft, verschijnt hij de laatste weken slechts zelden op de training. Zijn vorm loopt weer terug. De leiders van Reims hebben begrip voor de situatie. Zij heb ben zoveel aan Kopa te danken.... Raymond Kopa met in zijn armen zijn enige zoontje Denis. Het ventje is onge- neeslijk ziek en Kopa wil daarom zo weinig mogelijk van hem vandaan Op dit moment staat Reims op de vijf de plaats van de competitietabel. Met drieëntwintig punten uit twintig wed strijden houden de champagnebewoners de blik gericht op een nieuwe titel. Zij staan op maar drie punten van de lei ders. Het elftal heeft uitstekende krachten Doelman Colonna heeft in Frankrijk een grote naam. De rechtsachter Wendling en de spil Kaelbel, beiden meerdere ma len internationaal, trouwens ook. Een jonge aanwist is Akesbi, de rechts binnen, die een verraderlijk schot in zijn benen heeft. Feijenoord zal over een tweetal maan den de handen vol krijgen aan deze Franse kopclub, die over een groot tech nisch arsenaal beschikt enniet het orthodoxe getiktak van de Hongaren ten beste geeft. Het sectiebestuur betaald voet bal van de K.N V.B. heeft het se mi-profprogramma, dat afgelopen zondag in zijn geheel werd afge last, in verband met een dreigen de achterstand en in het belang van de normale afwerking van het competitieprogramma opnieuw vastgesteld voor dinsdag 1 januari (nieuwjaarsdag). Deze maatregel geldt niet voor de re- serve eerste divisie, het betaalde jeugd voetbal en de amateurs. De Belgische bladen zijn het er over eens, dat de testwedstrijd tussen Feijenoord en Vasas zeer boeiend was. Over de verdiensten van beide ploegen zijn de menin gen ietwat verdeeld. „Alles bij elkaar is de overwinning van Feijenoord in deze sensatievolle, op hoog tempo geleverde en met tal van spannende fasen gekruide wedstrijd, ver diend, om dat de Nederlanders zich de meeste doelkansen hebben kunnen scheppen en de grootste dreiging hebben kunnen uitstralen", schrijft Pol Jacque- myns in het Nieuwsblad. ,De Hongaren waren uiterst bedre ven, lukten uitmuntende balwisselingen, maar zij speelden op een gelijkmatig ritme, zonder enige omschakeling. De vlam sloeg nooit uit het smeulende vuur. „Kenschetsend was de vergelijking tussen het tweede en het vierde kwar tier. In het tweede kwartier waren de Hongaren steeds bij de bal, zij maakten de Nederlanders haast belachelijk, maar zij waren niet gevaarlijk. In het kwar tier van Nederlands overwicht daaren tegen scheurden de achterste gelederen van Vasas keer op keer open en stond het Hongaarse doel herhaaldelijk onder druk. „Wijzen wij er op dat de Nederlandse achterspeler Veldhoen op het laatst door krampen werd geplaagd. Een bewijs hoe krachtenslopend de inspanning voor Feyenoord was geweest." „Het Nieuwsblad" schreef ook dat de scheidsrechter het ook niet gemakkelijk had. „De Nederlanders begingen vele fouten in het afnemen van de bal, de Hongaren daarentegen zochten steeds op geniepige wijze revanche te nemen. De Belgische ref heeft zich echter ter dege onderscheiden." Na gewezen te hebben op de twee totaal verschillende spelconcepties, het geraffineerde spel der Hongaren en het realisme bij de Rotterdammers, noemt Deps in „Het Volk" het „onmogelijk doelpunt van Bennaars" „de ideale il lustratie van het beeld dat we gister avond kregen". „Vasas schepte doelkansen maar kan ze niet benutten, Feyenoord, integen deel, kreeg de kansen in de voeten ge gooid en maakte er gebruik van om te winnen". ,,..En wanneer we ons enkele fasen van de wedstrijd opnieuw voor ogen ha len kunnen we met de beste wil van de wereld de uitslag niet gerechtvaar digd noemen." „..Al het mooie van de wedstrijd werd ons door de Hongaren gebracht maar het geluk stond nu eenmaal niet langs hun zijde." Ray Baete van „Het Laatste Nieuws", schrijft het volgende: „Het oordeel toen Luc van Nuffel het einde floot van de eerste helft was, dat de Nederlanders doorgaans het gevaar- lükst waren geweest en dat de drie koppogingen van Bouwmeester, Moulqn en van der G(jp wel een beter lot had den verdiend. De tweede helft begon zoals de eer ste was geëindigd. Met de Nederlanders in de aanval en met een Hongaarse ploeg die bepaald onder haar waarde speelde. Wat gebeuren moest gebeurde ook met de tiende speelminuut werd het Feyenoord-aandringen beloond toen een aardig ineengetimmerde Nederland se aanval langs rechtsbuiten Bennaars werd afgesloten met de bal diep in de Hongaarse netten. Op dit Nederlands succes reageerden de Hongaren met weinig overtuiging. slordig en bovendien deed hun schot vaardigheid maar povertjes aan. Het grootste gevaar bleef integendeel van Moulijn en Bouwmeester uitgaan." WOLBER-PIET VAN EST zal ook in 1963 weer met een wielerploeg ten tonele verschijnen. Aanmel dingen van de Limburgse cros sers Huub Harings en Jef Drum men om opgenomen te worden in deze equipe zijn reeds ont vangen. LUCIEN MATHIJS (38), een Bel gische professional, die ook in de Ronde van Nederland uit kwam, heeft besloten om zich uit de wielersport terug te trek ken. Mathijs werd in 1948 twee de achter Stan Ockers in de Ronde van België, die hij in 1951 op zijn naam bracht. WILLY SCHROEDERS, in 1957 winnaar van de Ronde van 's-Hertogenbosch, zal in 1963 voor het zevende jaar aan de zij de van Rik van Looy aantreden. Op onze vraag naar zijn plannen voor 1963 zei de „gele trui" uit de Tour de France: „Voor eigen publiek nog eenmaal Van Looy aan de wereldtitel helpen. RICHARD EVERAERTS, die in 1960 de Ronde van Vlaanderen won, heeft het Italiaanse merk Carpano verlaten en vond onder dak bij Labo-Dr. Mann. ANDRé NOYELLE. die in leper het café „Helsinki" uitbaat, ter herinnering aan de Olympische titel die hij in 1952 in deze plaats veroverde, zit na het uit de competitie treden van Bertin- Portin zonder contract. Het kan verkeren, zei Noyelle, die sinds 1948 liefst 159 overwinningen op zijn naam bracht. CEES VAN ESPEN uit Antwer pen heeft besloten om in 1963 nog het gehele seizoen als ama teur uit te komen. Van Espen wil door zijn uitslagen in klas siekers nogmaals in aanmerking komen voor deelname aan het wereldkampioenschap. Vultink (Aalten) 249 Wijnen (Oss) 400 Scholte (Eindhoven) 400 Beekman (Amsterdam) 148 26.66 15.80 16.60 79 26.66 113 33.33 50 12.33 (Van onze correspondent) De wedstrijd tussen het Neder landse militaire elftal en dat van onze zuiderburen gisteravond Enschede gespeeld, is een bittere teleurstelling geworden. Er was slechts een geringe op komst van de zijde van het publiek (nog geen duizend mensen). Het werd een kleurloze ontmoeting zonder enige sfeer- Alleen in de eerste tien minuten werd er goed voetbal gespeeld. Na vijf minuten namen de Nederlan ders de leiding toen een pass van Brink (PSV) naar Legering (Go Ahead) ging, die snel naar voren ging en opliep. De Belgen De Vrees en Van Sevenont za ten hem wel op de hielen, maar met een laag onhoudbaar schot passeerde hij doelman Braem. Verdere aanvallen op het vijandelijke doel bleven zonder enig resultaat. De schoten gingen naast of de Belgische doelman had er niet veel moeite mee. Het spel zakte snel en bepaalde zich later hoofdzakelijk tot het middenveld. Schrijvers was oorzaak van de gelijk maker die na veertig minuten tot stand kwam. Llinksbinnen Dockx was doorge broken en Schrijvers kon hem alleen nog maar ten val brengen. In de ogen van de scheidsrechter deed hij dit op onrechtmatige wijze, waarvoor de Belgen een strafschop toegewezen kregen, die door rechtsbinnen Muijle in een doelpunt werd omgezet (1-1). Dit werd ook de eindstand. In de tweede helft daalde het peil tot het vriespunt en waren er nog slechts oninteressante dingen te zien. In Milaan is bekendgemaakt, dat de Italiaanse voetbalclubs twee buitenlandse spelers zullen moeten verkopen om één buitenlander te kunnen aantrekken. Het dagelijks bestuur van de Italiaanse Voetbal bond heeft deze maat regel afgekondigd, voor uitlopend op de verdere besprekingen in de alge mene vergadering van de bond, waarin zal worden geregeld, dat de transfer van een buiten landse speler van een buitenlandse club naar een Italiaanse vereniging alleen dan zal worden toegestaan wanneer de club, die de aankoop doet, twee van haar buitenlandse spelers naar een buiten landse club verkoopt. Volgens deze nieuwe regeling mag iedere eerste-divisie-club drie buiten landse spelers (hierbij een buitenlander van Italiaanse afkomst inbegrepen) on der contract hebben. In elke wedstrijd mogen slechts twee van deze spelers worden opgesteld. Verder zal de transfer belasting, die aan de bond moet worden betaald (en 15 procent van elk transfer bedrag met een minimum van 10 miljoen lire bedraagt), worden verhoogd, zonder dat hiervoor nieuwe grenzen zijn aan gegeven. De maatregel is genomen, nadat een officiële vertegenwoordiger van de tweede-divisie-clubs en de voorzitter van de in de eerste divisie uitkomende club Spal uit Ferrara, Paolo Mazza, er bij de bond op hadden aangedrongen, geen enkele buitenlander meer toe te laten. Wanneer deze regeling door de alge mene vergadering wordt goedgekeurd, zal de maatregel volgend seizoen van kracht worden. Het probleem van de .orundi' (buiten landse spelers van Italiaanse afkomst) zal mogelijk worden opgelost, wanneer de algemene vergadering van de bond een voorstel aanneemt om deze spelers als .volledig Italiaans' te beschouwen, mits zij nooit voor het nationale elftal van het land waarvan zij de nationaliteit bezaten, hebben gespeeld. Het bondszaterdagelftal zal woensdag 19 december in Uithoorn een oefenwed strijd spelen tegen een Amsterdams ama teur elftal. De opstelling van het bonds- team luidt: Doel: Woudsma (DES) Achter: Korving (SHS) en v. Manen (Dovo) Midden: Kerkdijk (Sparta E), Visser (Heetrjansdam) en v. Duin (Quick B.); Voor: Bosma XVVT), v. Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Kiel (Go Ahead K); Elderen (Zwart Wit '28) en Slagboom (De Zwerver). DE EUROPESE kampioen kogelslingeren Gvula Zsivotzky werd door de Hon gaarse sportjournalisten uitgeroepen tot „sportman van het jaar". De 25- jarige student in de lichamelijke op voeding uit Boedapest won dit jaar van de 19 wedstrijden, waarin hij uit kwam, er achttien en verbeterde het Europese record tot 70.42 meter. DE OUD-WIELERKAMPIOEN Louison Bobet, die onlangs een operatie heeft ondergaan, zal twee maanden rust moe ten nemen. Oorspronkelijk dachten de doktoren, dat een rustkuur van één maand voldoende zou zijn. De wereldkampioen zwaarge wicht Sonny Liston zal zijn titel verdedigen tegen Harold Johnson en niet tegen ex-kampioen Floyd Patterson, tenzij aan Sonny 207.000 dollar wordt betaald voor de eer ste partij tegen Patterson. Dit is verklaard door Listons adviseur Niet alleen bleven hun voorzetten even 1 Jack Nilon. „Het heeft geen zin over een revanchepartij met Patterson te praten, zolang we geen betaling hebben ontvan gen voor de eerste party", aldus Nilon. Toen Patterson in september k.o. was gegaan tegen Liston, hield de belasting- De Nederlandse scheidsrechter Jan Slaats is de oorzaak geworden van een bijzonder interessant protest. Slaats was enkele weken geleden aangewezen om de zaalhandbalwedstrijd CDK (Praag) -Danu- bia (Wenen), tellend als eerste wedstrijd in het toernooi om de Europese beker voor dameslandskampioenen te leiden. Op het vastgestelde tijdstip was de Nederlander echter nog niet gearriveerd en toen besloot de voorzitter van de Tsjechische handbalbond. Jan Bocek, de leiding te aanvaarden. De Weense meis jes besloten de wedstrijd onder protest te spelen. Slaats arriveerde met enkele minuten vertraging en was bereid de arbitrage van de tweede helft over te nemen. De ontmoeting eindigde met een 9-4 over winning voor CKD-Praag. Het inzetten van twee scheidsrechters in een wedstrijd is echter bij zaalhandbal niet gebruike lijk zodat de protestbehandeling met gro te interesse wordt afgewacht. Temeer om dat Danubia zich in de return-wedstrijd die inmiddels in Wenen is gespeeld, van een betere zijde deed kennen en CKD (Heerjansdam) en v. Duin (Quick B); FLOYD PATTERSON niet voor de centen komen dienst uitbetaling tegen. Liston heeft een gerechtelijke procedure aanhangig ge maakt om de 207.000 dollar die hij zegt te vorderen te hebben. „We hebben geen cent meer", zegt Ni lon en hij voegt er aan toe, dat Sonny bereid is te boksen tegen wie dat maar wenst. Maar tenzij het geld van de par tij tegen Patterson wordt uitbetaald, zal Sonny boksen tegen Johnson, de tegen woordige titelhouder in het halfzwaarge- wicht. De volgende tegenstander van Liston zal waarschijnlijk de Zweed Inge- mar Johansson zijn. De Zweedse bokspromotor Edwin Ahl quist. tevens manager van de zwaarge- wiehtkampioen van Europa, Ingemar Jo hansson en uitgever van diverse sport bladen. heeft Sonny Liston, een bijzonder aantrekkelijk voorstel gedaan. Een even tueel titelgevecht tegen Johansson zou Liston tenminste ruim 3,4 miljoen gulden opleveren. Het gevecht zou dan in de zomer van het volgend jaar in de open lucht in het Ullevistadion te Gotenburg worden betwist. Ahlquist wil door mid del van televisierechten, waarbij hij denkt aan een eventuele inschakeling van ide Telstarsatelliet, voor een directe ver- 'binding met de Verenigde Staten, het garantiebedrag veilig stellen. Het grote moment voor Feijenoord, woensdagavond in de hel van Deurne: Bennaars maakt het eerste en enige doelpunt van de strijd tegen Vasas: doelman Szenmihalyi kan het net niet redden. Tijdens een persconferentie in Wash ington heeft president Kennedy zijl ernstige bezorgdheid uitgesproken over het voortduren van het conflict tussen de verschillende Amerikaanse atletiek bonden. Hij zei „Uw ruzies, uw conflicten waarin uw eigenbelang gaat voor dat van onze atleten, voor die van onze tra dities als sportieve natie, voor die van ons land, bedreigen de deelneming van de Verenigde Staten aan de Pan-Ame- rikaanse Spelen in Sao Paulo en aan de Olympische Spelen in Tokio". De "beide bonden, die zich de woorden van de president kunnen aantrekken, zijn de „Amateur Athletic Union" (AAU) en de Nationale „Collegiate Athletic Asso ciation" (NCAA). De AAU kan volgend de internationale regels voorschrijven, welke atleten uitkomen in internationa le wedstrijden en organiseert bovendien atletiekwedstrijden door geheel Amerika. Do NCAA vertegenwoordigt de univer sitaire sportbonden, die een groot aantal top-atleten in hun gelederen hebben. Uit hoofde daarvan wil de NCAA grotere invloed in de Amateur Athletic Uniom Doordat dit geweigerd werd, is de NC AA overgegaan tot het organiseren van eigen wedstrijden, waarvan de deelne mers door de AAU op staande voet werden geschorst. Een bemiddelingspo ging van Robert Kennedy, de broer van de president mislukte. De twee bonden hebben nog niet ge' antwoord op de oproep van de Amen kaanse president om de eenheid te her stellen. (Van onze handbalmedewerker) In de veiling te Breda zal in de overgangsklas se zaalhandbal de da mesontmoeting EBHV Hygiea worden gespeeld en waarschijnlijk zullen de dames uit Den Haag de winst wel mee naar huis nemen. De dames van Hellas zijn Eindhoven niet geheel kansloos tegen WLC DES. De heren van Hellas zulen de winst wel in de Philipshal moeten laten aan Str. Meteoor. In Bergen op Zoom is Operatie '55 geen onbekende en EMM zal al bij zonder goed voor de dag moeten komen om het tot een redelijk goed resultaat te brengen. In district zuid-B zal EBHV het niet gemakkelijk krijgen tegen Taxandria maar een klein winstkansje voor EBHV is wel aanwezig. Hetzelfde geldt voor Tachos tegen het Goese Tonido. Beide wedstrijden worden in Breda gespeeld. In Bergen op Zoom zal Volharding trachten haar eerste overwinning te be halen, mear of Volt dit zal toestaan .9 In Goes kunnen de dames van SIOS en Volharding een aardige strijd leve ren. Neptunus lijkt iets beter dan Toni- do-dames. In Breda (voor de afd. West- Brabant) kunnen de heren van Velocitas winnen van Rapid. Maar of Velocitas zal winnen van SOA valt moeilijk te voor spellen. OVERGANGSKLASSE A Dames. HCG-Borger; Niloc-Zeeburg. Heren. Olympia Gr.-E en O; Niloc Aalsmeer; ESCA-Olympia H. OVERGANGSKLASSE B Dames. EBHV-Hygiea; WLC-DES Hellas Gs.; DWS- RK Swift. Heren. EMM-Operatie '55; Str. Me teoor-Hellas Gs.; Hellas Hg-Sittardia. DISTRICT ZUID B Heren le klasse EBHV-Taxandria; Tachos-Tonido; Vol harding-Volt. AFDELING WESTBRABANT Heren le klasse Rapid-Velocitas; Velocitas-SOA. Dames 2e klasse Be Fair-Rapid. Heren 2e klasse SOA 2-EBHV 2. Dames 3e klasse Uilenspiegel-EmBeE; Uilenspiegel-SOA 2; Terheijden-EmBeE; SOA 2-Terheijden. Heren 3e klasse Rapid 2-Velocitas 2. Dames 4e klasse Were Di 2-Oisterwijk; EmBeE 2-DVS; Were Di 2-Oisterwijk. Heren 4e klasse Rapid 3-EBHV 3; Uno Animo-Blauw Wit 2; Rapid 3-Velocitas 3; Blauw Wit 2- DVS; EBHV 3-Velocitas 3; DVS-Were Di 2; Were Di 2-Uno Animo. AFDELING ZEELAND Dames le klasse Neptunes-Tonido; Fortuna-Zld. Sport; SlOS-Volharding. Heren le klasse Hellas 2-Fortuna; Tonido 2-ODI. Dames 2e klasse ODI-Sporto; Luctor-Robur. Heren 2e klasse Neptunes-Fortuna 2; SIOS 2-EMM 2. De voetbalwedstrijden W.V.O. tegen Dongen en S.C.O. tegen W.S.C., die voor zondag op het programma stonden, gaan niet door. Dit in verband met het feit, dat ook de wedstrijd T.S.C.-D.C.V. voor zondag is vastgesteld. Drie wed strijden in Oosterhout, meent men, is een beetje te veel van het goede. Voor de afgelaste wedstrijden komen geen andere ontmoetingen in de plaats. De betrokken clubs hebben dus een keertje vrijaf gekregen. (Van onze correspondent) De elfde internationale kampioenen dag van duiven, die zaterdag en zondag in de zaal van de St.-Fidelisvereniging, Schorsmolenstraat te Breda, zal worden gehouden, wordt zondagmorgen om half elf door de heer G. van den Brand uit Rijen, ere-voorzitter van de kring Mid den-Brabant geopend. Daarna zullen de prijswinnaars bekend worden gemaakt. Er zijn o.m. inzendingen ontvangen uit Zeeland, west- en midden-Brabant, de Baronie en de Langstraat. De tentoon stelling wordt georganiseerd door de Bredase postduivenvereniging „De On derduikers" ten bate van het St.-Fidelis- werk van de paters kapucijnen. Ook de heer Van den Brand heeft voor deze jaarlijkse kampioenendag ingezonden. Hij heeft al ontelbare kampioenschappen behaald en ieder jaar worden er nieuwe aan toegevoegd. Ook Belgische kam pioenen zullen op deze tentoonstelling weer aanwezig zijn. West-Brabant is o.m. vertegenwoor- woordigd door inzendingen uit Zeven bergen, St.-Willebrord, Zevenbergsche- hoek, Langeweg, Steenbergen en Etten. Zeeland met de plaatsen Goes, 's-Hee- renhoek en Kortgene, de Baronie met Oosterhout, Nieuw-Ginneken, Breda en Made, midden-Brabant met Dongen, Rijen en Tilburg, Loon op Zand en Kaatsheuvel. DEN BOSCH, 12 dec. Op de markt werden aangevoerd 7638 stuks vee, zijn de: 2487 runderen. 280 graskalveren, 563 vette kalveren, 884 nuchtere kalveren, 414 schapen, 24 geiten. 16 fokzeugen, 812 slachtvarkens, 18 lopers, 2140 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitengewone kwaliteit of eigenschappen, als volgt: melk- en kalf koeien 575-1110, guiste koeien 475-840, kalf vaarzen 725-1100. klam- vaarzen 575-800, guiste vaarzen 525-725, pinken 390-525, graskalveren 225-350, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 65-140, weideschapen 60-90, lammeren 55-85, drachtige zeugen 250-340, lopers 58-73, biggen 38-54 p. stuk. Slachtrunderen: aanvoer 703 stuks. Extra kwaliteit 2,70-3.00, le kw. 2,55-2,70, 2e kw. 2,35-2,55, 3e kw. 2,10-2,30, vette stieren 2,45-2,75, worstkoeien 2,00-2,15 p. kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 2,85-3,20, 2e kw. 2,60-2,85, 3e kw. 2,25- 2,50, nuchtere slachtkalveren 1,25-1,55, slachtzeugen le kw. 1,50-1,55, 2e kw. 1,42-1,48, slachtvarkens 1,74-1,82 p. kg lev. gew., vette schapen 85-105. vette lam meren 80-115, nuchtere slachtkalveren 40-60 p. stuk. Verdere mededelingen: De aanvoer van rundvee was ruim. Met de handel in melk- en kalfkoeien bleef de stemming vrijwel onveranderd doch weinig veran dering in prijsnotering. Een flink aanbod van guiste koeien. De handel had een traag en zwak prijshoudend verloop. De aanvoer van jongvee was even minder, handel redelijk goed, prijzen een tikje vaster. Het aanbod van vette kalveren was minder, de handel vlot, prijzen ho ger. prima kwaliteiten boven notering. Nuchtere kalveren aanvoer gewoon, handel en prijzen over het geheel iets vaster. De handel in schapen verliep naast een groter aanbod iets matiger, prijzen wel gehandhaafd. Een ruime aan voer van lopers en biggen met een tamelijk gunstige handel en even vastere prijzen. Beperkt aanbod van fokzeugen, handel rustig echter stevig prijshoudend. De slachtveemarkt was behoorlijk bezet, de handel had toch een iets gunstiger verloop waardoor de prijzen ook gemak kelijk gehandhaafd bleven. Een zeer grote aanvoer van slachtzeugen, handel willig, prijzen duurder. MIDDELBURG. 12 december. Appelen: Jonathan I 80 44. 75-80 42, 70-75 50, 65-70 47, 60-65 39-40, Jonathan II 80 24. 75-80 24, 70-75 23-37, 65-70 25-26, 60-65 20, Hd 17-27, III grof 17-18, XII fijn 17, kroet 15, Lombarts Calville II 85 32, 80-85 28, 75-80 30, 70-75 34, 65-70 32, 60-65 27, lid 19 III grof 23. III fijn 17. kroet 15, Goud: rein. I 85-50. 80-85 48, 75-80 48, 70-75 45- 47. 65-70 42. lid 38. III grof 41, III fijn 37, kroet 26. Golden Delicious I 80 72-78 75-80 70-79, 70-75 68-75. 65-70 66-71. 60-65 55-58, lid 32-44, Golden Delicious II 75-80 63, 70-75 65, 65-70 54, 60-65 45, III grof 47, III fijn 28, kroet 18. Peren: St.-Remy I 75, 25, 65-75 25-26, lid 23, Comtesse de Paris 65 27, 60-65 25, 55-60 16, lid 13 III grof 18, III fijn 11. Konstanz 249 (+1), Rheinfelden 158 (+5), Oppenheim 171 (+3), Straatsburg 118 7), Maxau 301 4), Plochingen 100 (+5). Mannheim 118 13), Stein- bach 126 (t7), Mainz 137 10). Bingen 65 (+8), Kaub 70 12), Trier 109 (+30) Koblenz 80 (+11), Keulen 16 (J-ll) Ruhrort 194 24), Lobith 798 (-+22)" Nijmegen 579 18), Arnhem 638 (+13) Eefde IJssel 185 (+27), Deventer Ï03 (+22), Monsin 5462 (+14), Borgharen 3941 (74+), Belfeld 1120 (+37), Grave beneden de sluis 505 (—10).

de Stem | 1962 | | pagina 13