(in historische wedstrijd)' 1-0! RINUS BENNAARS schrijft gouden goal op zijn naam SC. Enschede speelt gelijk tegen Hapoel (1-1) Voorhoede van Vasas mist ook nu weer stootkracht Legioen neemt kleedkamer van de „helden onder vuur Dure borrels ZESDAAGSE TE MÜNSTER SPORTTOTO Bekervoetbal begint zondag om twee uur Over 'n paar tellen staat hier lekkere verse aardappelpuree, want Nutricia Puree is 1-2-3 klaar 11 11 Onvergetelijk duel in Deurne Hoofd koel houden Beslissing ONGEKENDE DRUKTE Groot(s)-Mokum Eerste overleg met Stade Reims Militair volleybal Weer Nederlands succes in Karachi Militair-schermen Nederland door België geklopt De laatste acht voor bekerstrijd Spurs bereiken kwartfinales TtutricicL fijne instant aardappelpuree DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 DECEMBER 1962 FEIJENOORD JAAGT NAAR NEDERLAAG: VASAS (Van onze sportredactie). zaak neer. Zij probeerden de gelijkmaker Het gebeurde in de vijfentwintigste minuut. De sobere Riiius Bennaars, die zijn werk in de te krü£en- maar buna vleI er een tweec3e sterrenformatie tot op dit ogenblik eenvoudig bad gedaan, pikte de bal op. Hij was ongeveer vijfentwintig meter van het vijandelijke doel. Hij maakte met zijn slanke lichaam een bewe ging naar rechts, vervolgens naar links enhij passeerde tijdens die bewegingen stopper Meszoly op een vrij geruisloze wijze. Opeens stond Rinus op slechts een tiental meter van de schitterende, nog slechts twintig jaar oude klassekeeper Szentmihalyi. Een vreeselijk schot schoot er plotseling uit de linkervoet van de Bergenaar. De bal plofte in de rechter benedenhoek. Het ongelofelijke was gebeurd. Feijenoord had de leiding genomen in het heroïsche gevecht tegen Vasas. Feijenoord had de leiding en het zou deze in de resterende minuten, die voor de Rotterdammers (bij duizenden aanwezig) te traag voor- bijkropen, niet meer prijsgeven, De Hongaren, opnieuw short-passend en schitterend combinerend, gaven de moed niet op- Zij verhoogden het tempo, maar de securiteit, die zolang over het passenspel had gelegen, ebde langzaam maar zeker weg. Krampachtig bleven de Vasas-man- nen, die nog hoopten op een verlenging, in de aanval, maar een mees terlijke Jan Klaassens, een zelfzekere Gerard Kerkum en een stevige Cor Veldhoen keerden de storm. Het bleef 10 entoen de voor treffelijk leidende scheidsrechter Lucien van Nuffel (België) voor de laatste maal blies, ontstond in het grijze, hel verlichte Antwerp-sta- dion een kabaal, dat tot in Brussel en Rotterdam te horen moet zijn geweest. „Geen woorden maar daden", zong de geestdriftige menigte, die het terrein bestormde om de spelers te omhelzen. Reeds voor de aanvang van de wed strijd zinderde het in het stadion van geestdrift. Duizenden Feijenoorders, al lerhande spandoeken met zich mee voe rend, zongen het clublied „Dit heb ik nog zelden meegemaakt" zei Pol Jacquemijns de sympathieke Vlaamse televisiecom mentator, die in zijn lange leven toch al heel wat heeft meegemaakt. „Ik ben eens benieuwd, wat die Hollanders ervan te recht gaan brengen", voegde hij er la chend aan toe. Die Hollanders, die Rotterdammers, spelend in de oude vertrouwde club kleuren, moesten onmiddellijk de eerste Vasas-aanvallen afslaan. Reeds in de der de minuut gaf linksbuiten Ivo Pal een loei ten beste, die de sfeer in het stadion wat verhoogde en die Pieters Graafland tot een ferme duik verplichtte. De Rot terdamse goalie kweet zich prachtig van zijn taakbij een volgende aanval, die Matesz de gelegenheid gaf een schot af te vuren. Feijenoord moest bij al dit ge weld het hoofd koel proberen te houden en het deed dat. Dank zij een goed gericht schot van Rinus Bennaars sloeg ineens de vlam in het team. Het genoemde schot kreeg keeper Szentmihalyi niet helemaal onder controle. Hij bokste de bal weg naar de cornerlijn. Daar stond Kruiver in een bijzonder moeilijke positie klaar om op zijn beurt te schieten. De ex-Ita liaan kanjerde naast, maar het eerste vuurwerk was er en het beloofde veel. De Hongaren begonnen op hun beurt de registers van hun capaciteiten open te trekken. Met droge korte tikjes probeer den zy de Feyenoord-verdediging stuk te spelen. Jan Klaassens moest in een benarde situatie hands maken. Rechts binnen Machos, de architect van de Hon gaarse aanvalslijn, schoof de bal juist over het doel. Er waren nu al negen minuten gespeeld en nog altijd was mijnheer Coen Moulijn nog niet in het spel betrokken. Dat ge beurde nu en onmiddellijk renden drie man op de aalgladde linksbuiten af. Neen, ditmaal kon Coen niets met het ronde ding aanvangen. Een volgend keer be ter. Die volgende keer kwam zeer snel, want een ogenblik later lanceerde Coen zijn midvoor Cor van der Gijp. Doel man Szentmihalyi redde de situatie, zo als een tiental seconden nadien Pieters Graafland redding moest brengen nadat Machos op een haast onnavalgbare wijze al liggende een kopbal ten beste had gegeven. De linkervleugel van Feijenoord was intussen, aangemoedigd door de duizen den plaatsgenoten, op volle temperatuur gekomen. Coen Moulijn en Frans Bouw meester draaiden rond de Hongaren heen. Zij probeerden hun maats aan de overzijde van het veld van goede passes te voorzien Was daartoe geen kans dan/ vuurde Frans Bouwmeester zelf maar op doel. De Hongaren kwamen eveneens tot groot voetbal. Hun getikketak ontlokte meerdere malen hartelijk applaus, maar de aanvallen werden afgerond met bij zonder slechte schoten. Na een periode van op-en-neer gaand, steeds zeer aan trekkelijk voetbal, braken voor Feije noord grote minuten aan. Coen Moulijn had voor de zoveelste maal in de slag gezeten met de pas ge trouwde rechtsback Ihasz. Deze speler kreeg maar geen vat op de Feijenoorder Dat hing hem duidelijk de keel uit en daarom wilde hij Coen wel eens een lesje lezen. Dat geschiedde echter niet op de manier, waarop dit diende te gebeuren Coen kreeg een vrye trap te nemen Haarfjjn draaide hij de bal naar het hoofd van Piet Kruiver. Deze kopte maar de Vasas-keeper was er weer. De doelman behoefde niet in te grij pen, maar hij maakte veiligheidshalve toch wel een sprong toen Cor van der Gijp een schot loste, zo hard, dat het op de Antwerpse Meir te horen moet zijn geweest. Een orkaan van geestdrift donderde door het stadion. Dit was het Dit was Feijenoord op zijn best. Het hield niet. want weer was er een knal van Kruiver en tot slot van dit sublieme, maar onbekroonde offensief kopte Rinus Bennaars de bal op de deklat! Feijenoord had zich gegeven en nu moesten de Hongaren weer wat laten zien. Een schot van Bundszak kon Pie ters Graafland vallende stappen. Dat was praktisch het laatste wapenfeit van de eerste helft, die zeer boeiend was en die voetbal van de bovenste plank had opgeleverd. Het begin van detweede helft was niet minder groots. Nadat Vasas via een ge vaarlijke corner Pieters Graafland op nieuw op de proef had gesteld en nadat er links en rechts enkele vrije trappen waren genomen, brak de gouden seconden aan voor Rinus Bennaars. De held van deze onvergetelijke avond onder de rook van de Sinjoren stad was de kleine Rinus Bennaersde rappe rechtsbuiten van de Rotterdam mers, die in de 55e minuut van de strijd voor het enige doelpunt zorgde. Èen juichende en hossende menigte overspoelde na afloop het veld van het stadion „De Bosuil" als een menselijke lawine en op de schouders werden de spelers van het veld gedragen. De kleedkamer van Feijenoord was te klein. „Ik had het verwachtzei een overgelukkige Frans Fuchs, de succesvolle trainer van de Rotterdam mers. „Na de wedstrijden in Rotterdam en Boedapest wist ik, dat wij als we nu eens eindelijk geen pech hadden, konden winnen". Er heerste een Babylonische spraak verwarring rond de Oostenrijker. Niet alleen de Nederlandse pers wilde het oordeel van de coach weten, Franse journalisten in de kwartfinales ont moet Feijenoord de Franse kampioen Stade Reims Belgische en een bijna verdwaalde Hongaar verdrongen zich om Frans Fuchs. De spelers kregen het bijna nog herhaalden, moeilijker dan tijdens de wedstrijd. goal aan de andere kant. Speelde Sas de bal niet in het strafschopgebied? Iedereen zag het behalve Lucien van Nuffel. Het publiek (het stadion was bijna uitverkocht en hebergde zestig duizend mensen) loeide... tevergeefs. Een nieuwe solo van Bennaars kapten de Hongaarse verdedigers op tijd af. Een mooie aanval van Moulijn-Bouwmeester eveneens. Feijenoord gaf het spel niet uit handen. De ploeg stond echter voor een voldongen feit toen Kekesi de bal in de achtenzestigste minuut voor de doelmond trok en Sas, vrij voor Pieters Graafland staande, juict over schoof. Dat was ge luk. Feijenoord werd er door gesteund om zich nog dapperder te verweren. De verdediging kreeg extra versterking. Jan Klaassens groeide tot een ongekende hoogte. Steeds weer liepen de Vasas-man- nen zich vast. Altijd was er een Rotterdams been, dat de aanval onderschepte. In deze pe riode van grote druk kreeg Pieters Graaf land toch nog opmerkelijk weinig werk. Een magnifieke trekbal van Kekesi kon hij uit zijn doel rammelen. Een tweede trekbal van dezelfde speler strandde op de lat. Het was een laatste wapenfeit in een gevecht, dat tot de allerlaatste seconde voortduurde. Jo Liebrechts, wat zwak, moest nog even het veld uit. Hij kwam RINUS BENNAARS gouden goal De Hongaren, die het spel steeds langs Moulijn, langs Bouwmeester, langs Krui ver en langs Van der Gijp hadden zien gaan, werden ineens met Bennaars ge confronteerd. Geloofden zij niet^ in de kracht van deze speler? Slechts één man viel aan. Stopper Meszoly. Het was on voldoende, want Rinus glipte langs de speler heen en.het doelpunt-van-het- jaar was geboren. Het was nog lange niet het einde van de feestelijkheden, want, zoals gezegd legeden zich de Vasas-Iieden niet by de De voetbalwedstrijd te Antwerpen ver oorzaakte een ongekende drukte aan het grenskantoor Wernhout. Vier uur lang passeerden achter elkaar per minuut ge middeld 26 auto's, een rij dus van over de 6000 auto's. Naar schatting hebben 15.000 Rotter dammers, die naar Antwerpen waren getogen, geen plaats meer kunnen krij gen in het stadion. De marechaussee aan de grens kwam handen te kort om alles te regelen. „Die pers eruit", schreeuwde een la chende Coen Moulijn op weg van de douche naar een plaatsje in de kleed kamer. Harde jongens", was het com mentaar van een grijnzende Coen. „Die mijnheer Ihasz, die weet er wat mee..." Aanvoerder Gerard Kerkum gaf ook al antwoord op drie, vier vragen te gelijk. „Het had er al veel eerder in gezeten. In Rotterdam waren wij ster ker en in Boedapest kregen wij die onverdiende penalty tegen. Neen, ik heb nooit gedacht dat wij ook maar zouden kunnen verliezen". De Feijenoord-officials vonden het meer dan voldoende. „Heren, nu is het toch werkelijk genoeg," zei „ome" Kees Buitendijk, die als een ware tweede vader over zijn jongens waakte. „Het is hier veel te druk en er staat nog veel meer op het programma". De goede man was zich nauwelijks be wust wat er nog allemaal gebeuren moest, want voor de kleedkamers, door een ware Cerberus van een suppoost bewaakt, stonden nog honderden, ver hitte Rotterdammers die het geen woorden maar daden" vuriger dan ooit Drie spelers van de Ierse voetbal club Drumcondra, die in München een 6-0 nederlaag leed tegen de club Bayern, hebben zich in een nachtclub van de Beierse hoofd stad boos gemaakt. De Ieren waren na afloop van de wedstrijd, gespeeld in het kader van de competitie voor jaarbeurs steden, naar een zeer dure nacht club gegaan, waar zij voor 9 con sumpties een bedrag van 60 pond (600 gulden!) moesten betalen. Aanvankelijk weigerden de spelers van Drumcondra de rekening te betalen, maar toen hun paspoorten door de politie waren ingenomen, kozen zij eieren voor hun geld. De Duitse ambassade in Dublin heeft de manager van Drumcondra om een verklaring gevraagd over het incident. Een ambassade functionaris zei, dat het geval zeer ongelukkig en ongebruike lijkwas. Hij beloofde er over te schrijven naar het bureau voor vreemdelingenverkeer in München. Een bestiLurslid van Bayern zei, dat als de Ieren hadden verteld dat zij ,uitwilden, hij hen zou hebben gewaarschuwd de betrok ken nachtclub te mijden. Zelfs de Amsterdamse gemeenteraad ja, ja die van Mokum. toonde zich gis terenavond tijdens de begrotingsdebat ten bijzonder geïnteresseerd in de prestaties van het Rotterdamse Feije noord tegen Vasas, ondanks de vaak besproken tegenstellingen tussen de twee havenstedenBij de behande ling van de sportvraagstukken zei de heer L. Matteman last te hebben van zijn zenuwen omdat hij de stand van het voetbalduel niet wist Burgemeester mr. G. van Hall ver dween hierop in de koffiekamer. Vijf minuten later onderbrak hij het be toog van het raadslid om hem gerust te stellen met de mededeling: Feije noord leidt met 1-0. Deze tijding werd met applaus ontvangen door de Am sterdamse raad. Groots van Mokum. Groot-Mokum dus. er terug in. Elf Feijenoorders bleven vechten, hielden zich overeind en zege vierden. Zij zegevierden over een ploeg, die technisch knapper speelde, maar die de onbevangenheid, het opportunisme van Feijenoord miste. De 1-0 werd uitgelaten gevierd. De spelers vielen elkaar in de armen en de den dat ook niet de honderden Rotterdam mers op de tribunes, die hun vreugde toch op een of andere wijze moesten uitdrukken? De besturen van Feyenoord en Stade Reims, de Franse kampioen, hebben woensdag kort na de wedstrijd Feijenoord Vasas in Antwerpen al een eerste be spreking gehad over de wedstrijddata voor de kwartfinales. Stade Reims heeft voorgesteld, de eer ste ontmoeting tussen beide teams, die in Frankrijk moet worden gespeeld, vast te stellen op woensdag 20 februari. De Fransen zullen de eerste wedstrijd niet in Reims doch in de Franse hoofdstad willen spelen. Feijenoord heeft deze da tum nog niet aanvaard en volgende week zal opnieuw overleg worden gepleegd. De vijf favoriete koppels, die het veld in de Zesdaagse van Muenster aanvoe ren, hebben hun plaatsen nan de kop van de ranglijst behouden ondanks een korte achtervolging, die woensdagmiddag werd ingezet. De stand: 1 Van Steenbergen—Seve- reyns (België), 326 punten, 2 Bugdahl- Pfenninger (Duitsl.-Zwitserl.) 280 pun ten, 3 AltigJunkermann (D.) 195 pnt., 4 Post-Gillen (Ned.-Luxemb.) 154 p., 5 Lykke-Eugen (Denemarken) 114 pnt. Op de derde dag van het toernooi om het internationale militaire kampioen schap volleybal heeft Nederland zijn tweede overwinning behaald. De mili taire ploeg van Irak werd door de Ne derlanders met 158, 155 1512 ver slagen. De overige uitslagen luiden: Pa kistanVerenigde Staten 3-0 (15-5, 15-11, 15-10). FrankrijkBelgië 3-0 (15-8, 16-14. 15—7). De Nederlandse militaire schermers hebben in Brussel de traditionele wed strijd tegen België met 2-1 verloren. Wel iswaar waren de Nederlanders op degen sterker dan hun tegenstanders, maar zo wel op floret als op sabel toonden de Belgen zich superieur. De gedetailleerde uitslag luidt: Sabel: BelgiëNederland 11-5. Neder land: Jacobs 0 overwinningen. Van dei- Molen 2 overwinningen, Meynders 1 overwinning, Loos 2 overwinningen. Floret: BelgiëNederland 15-1. Neder land: Couve 1 overwinning. Degen: BelgiëNederland 4-12. Ne derland: v. Tol 3 overwinningen, Hand- graaf 2 overwinningen, Godhelp 3 over winningen en Van Kregten 4 overwin ningen. Begunstigd door uitermate gaed weer, het zonnetje scheen heerlyk in het Ha- poelstadion van Tel Aviv, waar ruim 12.000 toeschouwers een plaatsje hadden gevonden, is de eerste wedstrijd van Sport Club Enschede, dat momenteel een tournee door Israël maakt, tegen Hapoel geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Reeds van de aanvang af was het dui delijk dat hier twee volkomen gelijk waardige ploegen tegenover elkaar ston den, want ofschoon de Nederlanders ge leid door Helmuth Rahn direct in de aanval gingen waren het de Israëlische backs en doelman Elkayam. die de aan vallen onderbraken en hun eigen voor hoede aan het werk zetten. Het bleef tot de rust 1-1. In de tweede helft gingen de Enschede- ers nog energieker te werk en vooral door goed voorbereidend werk van rechtsbinnen Nemeth was het Helmuth Rahn die in de 65e minuut de stand op 0-1 bracht. Maar de Israëli kwamen te rug. Hoewel in eerste instantie midden voor Danieli keihard tegen de paal schoot kwam Hapoel zeven minuten voor het einde tot de gelijkmaker. Linksbui ten Bursuk, die snel langs de lijn was opgerukt, schoot ineens inplaats van een voorzet zoals een ieder verwachtte hard in. Voor de aanvang van de wedstrijd ont vingen de Nederlanders elk een grote bos bloemen, die zij bij een ereronde om het veld als geschenk aan de toeschou wers in de tribunes jvierpen. Feijenoord heeft zich door de over winning op Vasas als laatste gevoegd bij het zevental teams, dat de elite van het Europese clubvoetbal vertegenwoor digt. Het komt nu in de kwartfinales van het enerverende toernooi om de fel begeerde Europese beker voor lands kampioenen uit tegen de vermaarde Franse kampioen Reims, de club van de beroemde Raymond Kopa. In de overige drie kwartfinalewed strijden speelt het Belgische Anderlecht tegen het Schotse Dundee FC, de hou der van de Europese beker, Benfica, tegen Dukla Praag (Tsjechoslowakije) en Fc Milaan tegen de Turkse kampioen Galatasaray. De wedstrijden van de kwartfinales moeten voor 15 maart 1963 gespeeld worden. Europacup bekerwinnaars Tottenham Hotspur heeft de kwartfina les van het toernooi om de Europese voet balbeker voor nationale bekerwinnaars bereikt. De Spurts versloegen in Glasgow het team van Glasgow Rangers in de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi met 3-2. De ruststand was 1-0 in het voordeel van Tottenham, dat in de eerste wedstrijd de Schotten met 5-2 klopte. In de kwart-finales komt de ploeg nu uit tegen Slovan Bratislava (Tsj.-Sl.) De Stichting Nationale Sport- totalisator herinnert de deelne mers aan de sporttoto van 15 en 16 december eraan, dat de wed strijden 4 t.m. 20 gelden voor de Nederlandse Voetbalbeker. Hiervoor geldt de bepaling, dat in ge val van een gelyk spel de wedstrijd moet worden verlengd. Voor het bepalen van de totouitslag telt echter slechts het re sultaat van de normale speelduur, zodat een gelyk spel bij het invullen van het totoformulier tot de mogelijkheden be hoort. De K.N.V.B. heeft besloten alle wedstrijden, die zondag voor de bekercompetitie worden gespeeld, om 14.00 uur te laten aanvangen. De bond heeft deze maatregel ge nomen, om bij een eventuele ver lenging of het nemen van straf schoppen na de verlenging niet in moeilijkheden te geraken door de vroeg invallende duisternis. PSV speelt op 14 december een lichtwed- strijd tegen Bayern München, de club die 't in de Zuidduitse Oberliga bijzon der goed doet. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen Zwe den en Japan, die in Tokio werd ge speeld is geëindigd in een 4-0 zege voor Zweden. Lekker eten over 'n paar tellen, want hier wordt puree Waargemaakt op de nieuwe schone-handen manier. Heet water-met-melk in de schaal, dat is één. Nutricia vlokjes erin strooien, dat is twee. En drie? Drie is: lekker eten, van een fijne, verse aardappelpuree. Allemaal aan tafel, allemaal proeven! Heerlijk! Zo smaken alleen de lekkerste, versgekookte aardappelen. En wat de zorgzame huis vrouw natuurlijk het meest interesseert: er wordt niets weggegooid, en alle voedingswaarde is behouden.

de Stem | 1962 | | pagina 7