Stilte na de politieke storm in Frankrijk SPORTIEVE WINTERMODE heus niet alleen voor sport Touwtjespringen Skiën ongeacht leeftijd en bekwaamheid U.N.R.: RECHTS OF IN CENTRUM? Geen sprake De rechtervleugel De linkervleugel Supp-hose Handige socialistische tactiek Geen volksfront van een Volksfront Nationaal concours hedendaagse muziek Nieuwe raket is operationeel VERPLAATSING NIJLTEMPEL Laatste lijken Oostenrijkse onderzeeër uit 1917 geborgen Uit (gerust)... goed voor hem! Ongehuwde vrouw boven 45 vrij van A.K.W.-premie Amerikaanse basis moet weg uit Schots plaatsje Paisley Windjack Knickerbocker Uitgebreide garderobe moet werkende vrouw op de been houden Après-ski Pantalon Niet voor kampioenen, WEL VOOR U 9 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 DECEMBER 1962 9 (Eigen buitenlandse dienst) Na referendum en verkiezin gen in Frankrijk is daar weer voor een tijd politieke rust. Pom pidou I is opgevolgd door Pompi dou II. Van moties van wantrou wen zal hij voorlopig wel geen slapeloze nachten krijgen. Als er met De Gaulle niets gebeurt om met zijn eigen woorden te spreken: „si Dieu me prête vie", als God mij het leven laat heb ben Frankrijk en West-Europa tot 1965 met hem te maken. Dan is zijn zevenjarige ambtsperiode afgelopen en moet hij aftreden. Hij heeft in besloten kring aan gekondigd, dat nij geen verlenging van zijn septanaat zal aanvragen en dat hij tijdig naar een opvolger zal uitzien om het Gaullisme te la ten voortbestaan als hij er niet meer is. Wat nog niet betekent, dat hij in 1965 van het politieke toneel ver dwijnt. Hij kan zich herkiesbaar stel len om zich op zijn landgoed in Co- lombey-les deux-Eglises beschik baar houden. Nu de politieke stormen voorby zijn kan men het slagveld overzien. De klas sieke rechterzijde is met de grond ge lijk gemaakt. De z.g. ,,onafhankelijken", in werke lijkheid de conservatieven, vormden een in zich zelf verdeelde, ongedisciplineer de partij. Het behoud van Frans Al gerije was sedert het uitbreken van de oorlog in 1954 hun grote stunt. Haar plaats is ingenomen door de U.N.R., de Unie voor de Nieuwe Re publiek, de partij van De Gaulle. Staat de U.N.R. rechts of in het centrum? Dat zal moeten blijken. De partijen van links zijn er minder bekaaid afgekomen. De communisten, om te beginnen, Jiepen vooruit van 10 tot 41 zetels. Maar dat behoeft niemand te verwonderen, die Frankrijk kent. Men weet, hoe het met verkiezingen in Frankrijk gaat: bij de eerste ronde stemmen de kiezers op hun eigen par tij en bij de tweede ronde, de herstem mingen, kiezen zij van twee kwaden naar hun oordeel net minste kwaad. (Advertentie) Ervaar het wonder van De Gaullisten hebben danig met het spook van het Volksfront gewerkt. Van een Volksfront in Frankrijk is echter geen sprake. Dat kan in alle ob jectiviteit worden gezegd. Het Volks front heeft alleen maar bestaan in de verbeelding van de U.N.R., die daarmee de kiezers de schrik op het lijf wilde ja gen. Het katholiek weekblad „Témoignage Chrétien" van 30 november gaf aan de secretaris van de Franse socialistische partij, Guy Mollet, het testimonium, dat hij bijzonder handig heeft gema- neuvreerd en wel verplicht was een tijdelijke verkiezingsafspraak met de communistische partij te maken om zijn eigen partij uit een gevaarlijke positie te redden. „Tijdens het referendum van eind oktober maakten vier democra tische partijen (het kartel) een onder linge afspraak voor de neen-campagne (contra De Gaulle). Dat waren de con servatieven, de liberalen, de katholieke M.R.P. en de socialisten. Van dat kartel maakten de communisten geen deel uit. Maar tijdens het referendum viel het kartel reeds uit elkaar. Pflimlin, voor zitter van de M.R.P., maakte propagan da voor De Gaulle, Simonnet, secretaris van de M.R.P., deed hetzelfde tegen De Gaulle. Bij de conservatieven zag men een soortgelijke verdeeldheid. Guy Mol let, aldus het katholieke weekblad, be greep, dat bij de herstemmingen eind november de kiezers op de U.N.R. zou den stemmen als zij de keus hadden tus sen een socialist en een Gaullist. Guy Mollet had toen nog maar één uitweg, de verkiezingsafspraak met de commu nisten. Daar heeft hij op gespeeld en hij heeft het er mee gewonnen". Over het gehele land genomen heeft de katholieke M.R.P. voor zwa re tactische fouten moeten boeten.. Men had gedacht, dat de M.R.P. over de gehele linie zou winnen, dank zij haar sleutelpositie. Het te gendeel is gebeurd. Overal heeft de partij verloren in een strijd, waar geen olaats meer was voor hen, die weigerden voor één der grote blokken te kiezen, constateert „Témoig nage Chrétien". Waar liet in Frankrijk heen zal gaan met de ontwikkeling van de partijen, valt nu nog moeilijk te voorspellen. Men zal daarvoor de nieuwe Kamer eerst een paar maanden aan het werk moe ten zien. Dat de socialisten gemene zaak zullen maken met de communisten, is niet te verwachten. Een man als Guy Mollet, die niet van vandaag of gisteren in de politiek is, weet uit ervaring, dat van een Volks front niet de socialisten, maar de com munisten de overwinnaars zijn en dat in alle landen achter het IJzeren Gor dijn vele socialisten of in de gevange nis zitten of opgehangen zijn. Wat het Volksfront betreft, zullen de Franse so cialisten zeker niet overstag gaan. Een heel ander en veel interessanter aspect van de zaak is, noe de communisten zelf op de tijdelijke verkiezingsspraak bij de herstemmingen zullen reageren. Wie de geschiedenis van de arbeidersbe weging de laatste vijfentwintig jaren goed gevolgd heeft, weet dat in de ogen van alle communisten de socialisten „sociaal-fascisten" waren. Guy Mollet en een man als Jules Moch waren hun verklaarde vijanden. Niettemin hebben vele communistische kiezers èn op Guy Mollet èn op Jules Moch gestemd. Hoe werkt dat tot 1965 bij de communisti- geschreven kiezers is gebleven, sche aanhangers door? Vallen zij terug in hun oude isolement van vroeger of zullen zij neiging vertonen mee te doen aan wat Guy Mollet al jaren lang voor ogen staat: de vorming in Frankrijk van een grote niet-Marxistische Arbeiders partij, waaraan de katholieke M.R.P. mee zou kunnen doen zodra de ellendi ge schoolstrijd tot het verleden behoort? De redactie van de conservatieve „Fi garo" heeft aan diverse partijleiders, ook aan Pflimlin, voorzitter van de M. P.R., gevraagd, wat zij van de toe komst dachten. Pflimlin heeft geant woord, dat hij na rijp beraad de verkie zing van de president der republiek door het volk zelf nog niet zo gek vond. De U.N.R., de partij van De Gaulle, is weliswaar tijdelijk in het voordeel, maar op den duur in het nadeel zodra De Gaulle verdwijnt. Daar zit veel waars in. Nu reeds gaan er stemmen op om bij de presidentsverkiezingen van 1965 te komen met een gemeen schappelijke kandidaat van links, die het met veel kans op succes zou kunnen opnemen tegen een kan didaat van de U.N.R., die in 1962 beneden de helft van het aantal in- Dat onderstelt een innige samenwer king tussen de twee partijen, die daarvoor in aanmerking komen: de so cialisten en de M.R.P.. Komt die sa menwerking er niet, dan helpt men het Gaullisme aan een bijzonder gevaarlij ke slagzin: De Gaulle of Moskou. Wij hebben te veel vertrouwen in de democratie om in wanhoop te menen, dat zij in Frankrijk in die kuil valt. 100 nylon - zonder rubber (Advertentie) In het voorjaar van 1963 zal een con cours voor jonge vertolkers van heden daagse muziek worden gehouden, geor ganiseerd door de stichting Gaudeamus, in samenwerking met het Utrechts con servatorium. Hieraan kunnen instrumen tale of vocale solisten deelnemen al of niet met begeleiding, en ensembles tot een maximum van negen uitvoerenden. De leeftijdsgrens is vastgesteld op 35 jaar voor solisten en begeleiders. Voor en sembles geldt een maximum gemiddelde leeftijdsgrens van 35 jaar. (Inlichtingen bij het secretariaat, Utrechts conserva torium, Lange Nieuwstraat 2, Utrecht). (Advertentie) In een ceremonie die gehouden werd op de luchtbasis Malstrom in Great Falls in de Amerikaanse staat Montana is de Muniteman, de Amerikaanse interconti nentale raket operationeel geworden. De Amerikaanse luchtmacht liet bij deze ge legenheid weten dat twintig van de ra ketten reeds opgsteld staan in onder grondse1 silo's in Montana. Zij zijn ge richt op doelen in Rusland en kunnen seconden nadat daartoe het bevel is ge geven afgevuurd worden. Tijdens de Cu baanse crisis waren tien van de raketten voor gebruik gereed. De 18 meter lange raket heeft een reikwijdte van 9600 km. De in Montana opgestelde raketten zijn voorzien van atoomkoppen. Tijdens de ceremonie, werden de twin tig raketten in Montana overgedragen van de divisie voor ballistische raketten aan het Amerikaanse luchtverdedigings commando. C§h&jjlN broodrooster gegarandeerd goed vanaf I 29,25 Alleen-importeur T 4 VAN PERLSTEIN ROEPER BOSCH N.V. POSTBUS 481 A DAM De Engelse oudheidkundige I.E.S. Ed wards heeft gisteren voorgesteld dat de voorzijde van de grote tempel van Aboe Simbel die op een rots aan de Nijloever staat, bij stukjes en beetjes verwijderd wordt, in een laatste poging het monu ment voor verdrinking te behoeden. Het Nijlwater ter plaatse zal enige meters stijgen zodra de Asoeandam gereed zal zijn. Edwards schreef in een brief aan het Engelse blad „The Times", dat zijn plan minder geld zou kosten dan het Italiaan se plan om de rots ir zijn geheel omhoog te brengen. Dit plan zou elf miljoen pond sterling kosten. Edwards schreef dat het met moderne mijnmachinerieën mogelijk is de voor zijde van de tempel af te zagen nadat de poreuze rots met chemicaliën bewerkt is om deze te verharden. Hij had gun stige resultaten behaald met het verhar den van een paar stukken van de rots Hij stelde voor de afgezaagde rotsblokken naar de westelijke oever van de Nijl te brengen, waar zich een aantrekkelijke en passende plaats voor het monument bevindt. Bij de berging van een in 1917 nabij Grado gezonken Oostenrijkse onderzee boot zijn afgelopen maandag drie licha men opgehaald. De „U-20" had een bemanning van 15 koppen. Men had reeds eerder 12 lijken geborgen. De drie lichamen werden gevonden in het voorste deel van het schip, dat in het begin van het jaar was afgebroken. De bergingswerkzaamheden werden be moeilijkt doordat zich torpedo's aan boord van de onderzeeboot bevonden. De projectielen zijn inmiddels tot ont ploffing gebracht. Men vond geen identiteitsbewijzen bij de lichamen, die naar Oostenrijk zullen worden overgebracht. Natte wegen en verblin dende koplampen! Als hij opbelt om u te ver tellen, dat het laatwordt, zeg hem dan, dat hij een rustig hotel zoekt waar hem een goede maal tijd en een goede nacht rust wachten. Datis véél verstandiger! Ongezellig voor u, me vrouw, maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. En zijn veiligheid en gezond heid wegen héél zwaar. De ongehuwde vrouw van 45 jaar en ouder is met ingang van 1 januari 1963 vrijgesteld van premieheffing ingevolge de algemene kinderbijslagwet (AKW) wanneer deze premie bij wijze van aan slag zou worden geheven. Dit is bij koninklijk besluit vastgesteld. Deze al gemene maatregel van bestuur behelst dus geen vrijstelling van premie voor vrouwen van 45 jaar of ouder, die in loondienst zijn, daar niet deze vrouwen maar de werkgevers de AKW-premie betalen. De werkgevers mogen in het algemeen de premie niet verhalen op de loontrek- kenden. Slechts in enkele gevallen mag de werkgever wel verhaal van AKW- premie toepassen. Daar dit zou inhouden, dat in deze gevallen de premie toch ten laste van ongehuwde vrouwen van 45 jaar of ouder zou komen, is bepaald, dat in deze gevallen de werkgever van de premieheffing wordt vrijgesteld, op dat er niets te verhalen valt. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, had de Eerste Kamer destijds toegezegd, te bevorderen dat de algemene maatregel van bestuur tot stand zou komen. Van de SER heeft hij evenwel nog geen advies gekregen over het vraag stuk van de verhouding van de positie van de ongheuwden en de gehuwden in de sociale verzekering. De regeling van de vrijstelling van premieheffing inge volge de AKW is dan ook voorlopig. De gemeenteraad van het Schotse plaatsje Paisley heeft dinsdagavond zijn goedkeuring gehecht aan een voorstelom de regering te verzoeker, een Amerikaan se basis voor met Polarisraketten uitge ruste onderzeeboten te doen opheffen. De basis bevindt zich te Holy Loch, dat op ongeveer 30 kilometer afstand van Paisley ligt. De etalages van de echte sport zaak en van het exclusieve mode huis wedijveren in het uitstallen van wintersportkledij. Op die eta lages afgaand zou men kunnen denkendat half Nederland naar de bergen trekt. Ofschoon de berg- landtreinen omstreeks de feestda gen al weken tevoren zijn volge boekt en het echte seizoen (dat pas half januari begint) een nog gro tere uittocht belooft, zijn echte skiërs in ons land niet talrijk. Maar de ski-pantalon en de anorak zijn er niet minder populair om en negentiende van de wintersportkle- ding, die onze winkels verkopen, wordt gedragen op vaderlandse bo dem! De mode heeft dan ook enkele grote voordelen en weinig nadelen: In de eerste plaats is de lange pantalon met trui of jack zo gemakkelijk en warm, dat geen japon het hier bij haalt. En verder is die mode langzamer hand zo stabiel geworden, dat er heel weinig in verandert. Wie wat dieper op deze mode ingaat, ziet. dat kleur en garnering „nieuw" zijn, maar dat de modellen hetzelfde blij ven. De vorm van het jack blijft klassiek recht toe recht aan of licht inge snoerd aan de zoom. De ritssluitin- j gen zijn onzichtbaar ingezet en bij een enkel model zagen wij die rits in een S-bocht ingenaaid, zodat het jack in de taille niet bolt. Als materiaal is bij voorkeur nylon gebruikt, ook waterafstotend katoen of zelfs zijde, en steeds gevoerd met een lichte warmtebehoudende voering Bedrukte motieven maken dit jack up-to-date; net mogen abstracte fi guren zijn, of folkloristische motie ven, tekeningen van reuzen sneeuw kristallen oi onregelmatige strepen en ruiten. Maar 't in wafelruit door stikte effen jack voldoet ook in alle kleuren van de regenboog. AT hoekje op de voet valt, terwijl na tuurlijk een band onder de voet door loopt. De pantalon, waarmee men be slist niet kan skiën, maar wel wandelen, heeft pijpen, die recht en smal eindigen; de brede zoom met zijsplitje is in de duurdere uitvoe ringen verstevigd met een stijve stof. Deze modellen hebben géén band onder de voet. Tussen deze beide soorten in staat het Italiaanse model, waarvan de pijp wel lang valt, wél een elastische band onder de voet heeft, maar toch iets is opgeknipt op de wreef en bo ven de hiel. Er kunnen skischoenen bij gedragen worden, maar ook ge wone schoenen en laarsjes. Het materiaal hangt nauw samen met de prijs, die varieert van een goede 20 tot omstreeks 100 gulden. Aangezien de mode al enkele jaren geleden heeft voorgeschreven, dat de pantalon zeer nauw behoort te zijn en men voor wintersport vrijheid van beweging moet hebben, is het nood zakelijk, dat de stof rekt. Daarom bestaat bijna de helft van de grond stof uit rekbare nylondraad, die is gemengd met: rayon voor de goedkopere model len; katoen voor sommige après-ski- pantalons. wol voor de beste soorten zijde voor de „bijzondere". De echte skiër zal de beste nemen, want als je met een vaartje van 60- 70 km naar beneden suist moet je de beste beschutting hebben. Toen de skibroek nog mocht poffen boven de enkel, nam de sportbeoefe naar een broek van zuiver wol. Daar droeg hij desgewenst nog een jaeger lange onderbroek onder. Maar zowel deze kledingstukken als deze woorden zijn belachelijk ouderwets!!!! Wij zijn modern en dragen dus een stretch panta; maar om het warm genoeg te hebben moet er een maillot Boven: Après-ski voor meneer jasje in tweed-fluweel zwart en wit niet zwart tricot officierskraag en af neembare fluwelen capuchonrood gevoerd. (Frans model). Links: Capejasje voor sport en après-ski in lichtgrijze Hirtenlodengedra gen op zwarte stretch pantalon. (Foto Witteveen). Rechts: De korte skibroek of knickerbocker die er voor de heren wel inkomt, maar waar de dames minder be langstelling voor hébben. (Society Shop). onder: van nylon, katoen, of half katoen-half wol. Aan sommige pantalons in het ray- on-nylon-mengsel is een zachte glans meegegeven door een (met het blote oog niet te bespeuren) lurexdraad mee te weven Al deze pantalons rekken in de lengte bij 'n tweedelig ensemble is de rek in het jack verwerkt in de breedte om de meeste bewegingsvrijheid te geven. De naam „Panta-ski" hoort bij een nieuwe vinding: een zuiver wollen skibroek, die toch ook rekt (een nieuw procédé) en bij intensief ge bruik droog, vormvast en vlekvrij moet blijven. We moeten het hier ook even heb ben over de kniebroek, de „knicker bocker" te dragen met dikke wol len kousen. Als het gaat om warmte en bewegingsvrijheid dan wint hij het Maar de dames zijn eleganter in haar stretch. De heren echter beginnen er meer voor te voelen. De matige sportbeoefenaar heeft aan één jack en één pantalon genoeg maar de vurige kan er meer gebrui ken. De ijdele krijgt er niet gauw genoeg van: in een hoog bergoord aan de rand van de wereld, waar maar een paar hotels stonden, ont moetten wy een dame, die veertien skipantalons bij zich had! De werkende vrouw zorgt gewoonlijk uitstekend voor haar uiterlijk. Dat wil zeggen: ze koopt rouge en een goed zittende japon, maar voor haar lichamelijke opvoeding heeft ze geen tijd; corsetten en steunzolen moeten de mankementen van het verwaar loosd lichaam maar opvangen. Nu heeft Albertine Vellinga een boekje geschreven, waarin zij eenvou digweg verklaart, dat de werkende vrouw bezig is zichzelf ziek te ma ken. En zij heeft gelijk. Er zijn loop-, zit-, sta- en renberoepen, zegt zij, en de meeste vrouwen vinden, dat zij daarin al beweging genoeg ne men. Zeker, de werkende vrouw zwoegt en sjouwt. „Hulde, hulde" roept Albertine, „maar een getraind lichaam is wat anders". Om de nor male toestand van een goede gezond heid te herkrijgen of te behouden is oefening nodig en in dit boekje wor den eenvoudige, maar doeltreffende oefeningen gegeven, met werkfoto's toegelicht. Dit is het meest amusante oefe ningenboekje, dat wij ooit in handen kregen. Ondanks de ernst, die achter de bedoeling van de schrijfster schuilt spreekt zij de werkende vrouw aan met humor en rake opmerkingen. Tussen de gymnastieklessen door zijn enkele fragmenten uit het leven van de werkende vrouwen gelast, waarin zo'n ontstellende samenloop van ca lamiteiten wordt beschreven, zoals ieder van ons wel eens meemaakt. Deze fragmenten kregen in dit boek je een plaats om te bewijzen, dat de werkende vrouw inderdaad op som mige dagen geen ogenblik tijd heeft voor zichzelf. Maar met klemmende redenen ha mert de schrijfster ons in, dat enkele minuten per dag mogelijk en nood zakelijk zijn voor een goede lichaams conditie, die zoveel bijdraagt tot het levensgeluk. Het boekje werd uitge geven door de TIJDSTROOM te Lochem. Après-ski is kleding om (letterlijk) na het skiën te gebruiken, maar in werkelijkheid wordt de meeste après- ski gedragen door alle niet-skiërs Het is een geklede vorm van sporttenue en kan evengoed bestaan uit een jer sey deux-pièces als uit een pantalon en hes van fluweel met brokaat- of bontgarnering. In de sneeuw kan vooral de jeugd zich uitleven in kleuren. Het is nooit te bont ofschoon zwart pikant en pro fessional staat. Maar in het après-ski kent de fan tasie geen grenzen. Wat er op dit ge bied te koop is, geeft minstens zoveel kans op een verkleedpartij als een regelrechte carnaval!. Al wie van plan is serieus te gaan leren skiën, en ook al wie aan zijn stijl nog iets wil verbeteren, kan veel nut hebben van het boekje „SKIëN EN HOE TE „WEDELN" geschreven door de Oostenrijkers die weten waar over ze het hebben: het zijn Prof. F. Wolfgang, Dr. C. Huttler en Prof. S. Kruckenhauser (Ski-profs?). Dit in het Nederlands bewerkte boek geeft korte, duidelijke lessen en practische oefeningen om op ski's uit te voeren, aan de hand van eer zes tigtal uitstekende foto's. Op de eer ste bladzijde trof ons een animerend zinnetje:de Stemmschwung het eerste en fundamentele doel dat ie der skiër kan bereiken, ongeacht leeftijd en bekwaamheid Het boekje werd uitgegeven door C. A. J. van Dishoeck - Bussem. Er zijn voornamelijk drie modellen in pantalons (die heel modieus „pan ta" mogen worden genoemd); het verschil schuilt ii de zoom op de voet. De ware skiër zal het mode] prefe reren, waarvan de pijp in een drie- Ski-kampioenen doen geen oefeningen uit een boekje: zij hebben hun trainer. Die trainer kijkt terwijl zij oefenen en zegt: méér doorbuigen mevrouw! Of: rechtop, denk aan uw rug! Maar er zijn heel wei nig skikampioenen, veel meer ski-krukken en nog veel meer mensen Deux pièces van nappaleer, dat gedragen over een wollen pullover met lange mouwen en aangebreide capuchon, een opvallend ensemble mag worden genoemd. die nooit van plan zijn aan die wintersport te doen. Wie wil gaan skiën zal beter slagen als de spieren getraind zijn. De regelmatige sportbeoe fenaar mankeert het daaraan niet. Maar wie alleen zo nu en dan aan sport doet, zal verstan dig doen tevoren wat oefeningen te maken. Tenslotte vergeten we niet dat skiën een win tersport is, maar schaat sen op een boerensloot óók en sneeuwballen gooien of gewoon maar wandelen eveneens. Al deze gezonde bezighe den geven meer profijt en meer plezier als het lichaam er op voorbe reid is. Bij enkele van de volgende oefeningen kunnen skistok- ken steun geven, maar om het wat huiselijker te ma ken hebben wij de bezem erbij gehaald. Zet de voeten naast elkaar en druk de heupen afwisse lend naar rechts, naar links Houd hoofd en schouders daarbij stil. Strek de armen zijwaarts en zwaai armen en romp krachtig draaiend naar r.- naar links. Van middel tot voeten blijft het lichaam onbeweeglijk. Maak de oefe ning met gestrekte knieën en ook met doorgebogen knieën. Kruis de armen, strek één been naar voor, buig het andere in de knie; sterk de knie, buigen, strekken enz. Ook het andere been. Pink op de naad van de broek. Laat het gestrekte li chaam zo ver naar voren hellen als mogelijk is zon der dat de hielen van de grond worden gelicht. Ga zitten met gestrekte be nen. Til één been op zonder de knie te buigen, schuif een stok onder de voet door en trek de stok onder het been op. Maak diepe kniebuigingen. Moeilijker is het en zwaar der om in hurkhouding de benen beurtelings met een sprong zijwaarts te strek ken. Nog zwaarder wordt het als het ene been wordt ingetrokken terwijl het an dere uitzwaait. Strek de armen zijwaarts, strek één been naar achter, en zak langzaam voorover tot ug en gestrekt been één lijn vormen. Ook het andere been. Strek de armen zijwaarts hef één gestrekt been; wip op de andere voet van hiel op teen. Ook het andere been.

de Stem | 1962 | | pagina 5