FEIJENOORD OPTIMISTISCH VOOR STRIJD TEGEN VASAS Coen Moulijndenkt aan overwinning Feij enoor d-Yasas en de televisie Graham Hill: van stoker tot groot autocoureur SC Enschede naar lsraëL®e AVRO 0=p=s=f=e=/°/=i=n=g=e=n Jubilerende F.A. krijgt bijzondere wedstrijden Aan vooravond grote match ZESDAAGSE TE MÜNSTER zegt... Feijenoord zegt... Ontspanning Nog 10.000 plaatsen Poolprijsje Spelers Torino worden beboet 28 mei: finale van Europabeker WIELERSPATTEN Zware opgave voor UEFA-jeugdelftal Afd. Zeeland K.N.Y.B. lorge Yalkama verongelukt MARKTEN Als monteur... Weg naar de top niet over rozen Op „echte" wagens WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 (Van onze sportredactie) „Vasas is moreel aangeslagen. De heren hadden gedacht op eigen terrein met 2-0 of 3-0 te winnen en dat feest is niet doorgegaan. De Hongaren hebben slechts op het nippertje een gelijkspel weten te behalen. Zij waren diep ontgoo cheld en zij staken hun teleurstel ling niet onder stoelen of banken. Een dergelijke „aangeslagen" ploeg moeten wij kunnen kloppen" zegt Coen Moulijn, het voetbalidool van Feijenoord, Rotterdam en Neder land. Coen Moulijn na zijn kopje koffie in het Motel Breda. „Ik hoop, dat zij mij stevig bewaken". Coen Moulijn zit stil voor zich uit te kijken. Zijn ogen turen af en toe op de grote weg, die van Bre da naar Antwerpen loopt. Dan is hij plotseling weer aanwezig en zegt: „Ik heb de indruk, dat de Hongaren onze linkervleugel een beetje vrezen. Als zij Frans Bouw meester en mij extra bewaken krijgt misschien de rechtervleugel de gelegenheid doelpunten te ma ken". Coen kapt zijn betoog weer af. Even later merkt hij op, dat de Hongaren nu misschien niet zullen volharden in hun breiend voetbal. „Dat zou voor ons jammer zijn", oppert Coen, wiens ogen weer naar de snelweg dwalen. Op het einde van die snelweg, ginds in de verte, ligt het pompeuze Deurne- stadion. Daar wordt vanavond de derde wedstrijd gespeeld tussen Vasas en Feijenoord. De voetbalfans rekenen op een historisch" gevecht. Een dikke maand geleden, na de eer ste wedstrijd tussen de beide ploegen in Rotterdam (1D gaf geen enkele voet balkenner de Feijenoorders een kans de kwartfinale voor de Europacup te be reiken. Daarna kwam echter de ver rassing van Boedapest. Door onbekende mysterieuze krachten opgezweept, speel de Feijenoord een naar de omstandig-1 heden zeer redelijke partij. De Hongaren kwamen niet los. Als zij de bal speel den verstrikte deze in de Rotterdamse achterhoede ofbleef zij vastzitten in de modder. Tegenover de versleten short-passing van de Hongaren stelde Feijenoord een fris en open aanvalsspel. Met lange trappen iets boven de grond, werden de vleugels aan het werk gezet. Coen Moulijn en Chris Berholtz, de buitenspelers, swichten door de vijande lijke defensie heen. Zij vuurden met Frans Bouwmeester, Piet Kruiver en Cor van der Gijp goed gerichte schoten af, die de dappere doel man Szentmihalyi tot wanhoop brach ten. Er volgde een gave en bekroonde treffer. De Hongaren stonden waarach tig achter op de Nederlandertjes, die als een stelletje kanslozen waren afge schilderd. Vasas kon dank zij een penal ty op gelijke voet komen. Opnieuw ver loren zij echter terrein op Feijenoord en dit eveneens dank zij een strafschop. Het was niet het laatste drama, want enkele minuten voor het einde, volgde er opnieuw een penalty. Daaruit puurde Vasas een tweede goal en daaruit volgde de derde wedstrijd, die hedenavond wordt gespeeld. Aan de vooravond van deze match is Coen Moulijn misschien een beetje zenuwachtig. In zijn handen draait hij met een krant Dan spreekt hij weer: „Het is bij zonder jammer, dat Reinier Kreij ermaat niet van de partij kan zijn, Hij kent de Vasas-spelers, maar tja, hij is geblesseerd.'' Meer ontspannen zijn de andere spe Iers van de sterrenploeg. Zij zitten aan tafeltjes en praten met elkaar of met bestuursleden. Reinier Kreijermaat is er bij. Hij vindt het natuurlijk jammer, dat hij niet mee kan doen. Een scheur in een spier belet hem dit. ,,Ik zal alleen maar kunnen roepen en de jongens aan moedigen", zegt hij. Natuurlijk hebben wij een zeer goede kans. Wij kunnen er zeker van zijn, dat Rotterdam in Ant werpen zal zijn. Dat is voor ons een zeer grote stimulans. Ach, nu doe ik juist alsof ik er toch weer bij ben", glimlacht Beer, die naar de hoteldeur blikt. De lichtgewicht Frans Bouwmees ter komt binnen. In zijn armen zwaait hij met een pas. „Ik had bijna niet meegekund", roept hij. „Ik was mijn pas vergeten". De vader van de voetballer^ Frans Bouwmeester senior, heeft zijn zoon weer eens uit een nare situatie gered. Hij is maar op stap gegaan om zijn zoon te zoeken en hem de pas te over handigen. Frans junior gaat intussen aan een tafeltje zitten bij Jan Klaassens en Rinus Bennaars. ,,Ik hoop, dat ze ons stevig zullen bewaken", fluistert Frans junior. Hij onderschrijft wat Coen Moulijn zegt. „Indien Vasas veel aandacht besteedt Alsjebliefzegt vader Frans Bouw meester senior tegen zijn zoony die zijn pas heeft vergeten en die dus niet over de grens zou zijn gekomen Met de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer Lo Brunt, is Sportclub Enschede van Schiphol naar Israël vertrokken. Vandaag zal de ploeg daar de openingswedstrijd spelen in het nieuwe stadion van Tel Aviv en wel tegen een stedelijk team, dat volgens insiders vrijwel overeenkomt met het nationale elftal van Israël. Op het programma staat voorts een ontmoeting op dinsdag 18 december met de stedelijke ploeg van Haifa en tussen die twee wedstrijden in zal Enschede er mogelijk nog een tegen Ber Seba spelen op zaterdag 15 december. De reis van Enschede betekent, dat thans voor het eerst in de geschiede nis een Nederlandse ploeg zal uitkomen tegen een geselecteerde Israëlische ploeg. Tot dusverre zijn er slechts ontmoetingen geweest met Israëlische clubteams. Het nieuwe stadion te Tel Aviv is naar onze begrippen nog maar be scheiden. Het biedt plaats aan 22.000 toeschouwers. De Israëlische voetbal bond is er echter blij mee en heeft de opening met een speciale wedstrijd willen vieren. Daartoe nodigde de bond Sportclub Enschede uit. De Twentenaren konden die uitnodiging aanvaarden, omdat er volgende week alleen bekervoetbal zal zijn en geen competitie. Zij komen over 9 dagen, op woensdag 19 december terug. De ploeg wordt door een 8-tal supporters begeleid en voorts door voorzitter P. Bakkenes en van de sectie betaald voetbal de heer H. Olijve. Uiteraard zijn ook de Oostenrijkse trainer van de Sportclub, Friedrich Donenfeldt, en de Finse verzorger, L. Oranen mee. aan de linkervleugel hebben de andere voorhoedespelers extra kansen. „Ik weet niet of ik opgesteld zal worden", gaat Einus Bennaars verder. „Wegens familie-omstandigheden kon ik in Boedapest niet van de partij zijn. Misschien ben ik er ditmaal wel bij. De Feijenoord-spelers, die op Breda's grondgebied een kopje koffie hebben ge dronken, moeten verder. Zij gaan over nachten in het „Kasteel van Brasschaet" en wachten daar het uur af waarop het tijd is naar de „Hel van Deurne" te vertrekken. Jan Klaassens (links) en Rinus Ben naars (rechts) met elkaar in gesprek. Of Rinus van de partij zal zijn is nog een grote vraag. „Het zal me wat worden", zegt de sympathieke bestuurder Kees Buitendijk. „Ik ken één busonderneming, die hon derdtwintig bussen voor de wedstrijd moet laten lopen. Er zijn in Rotterdam (er doen nog al wat fabeltjes de ronde) 23.000 kaarten verkocht". FEIJENOORD Kerkum Liebregts Hordijk Kruiver Pal Matesz Berendi Sarosi Pieters Graafland Kraay Van der Gyp Bundszak Meszoly Szentmihalyi Veldhoen Klaassens Bouwmeester Moulyn Machos Ihasz Kekesl Sas VASAS Deze opstellingen zyn niet definitief, want zowel Feijenoord als Vasas deelden mee, dat enkele lichtgeblesseerde spelers alsnog zullen worden vervangen. Een kleine vierentwintig uur voor de Feijenoord Vasas, waren er nog ruim 10.000 toegangsbewijzen niet verkocht. Van de 23.000 kaarten 10.000 zitplaat sen en 13.000 staanplaatsen die Feijenoord heeft gehad zijn nog een kleine duizend over. De directie van het F.C. Antwerp Stadion heeft besloten woensdagmiddag al vroeg de loketten te openen. Een onbekende Italiaan heeft een bedrag van 166.000.000 lire rond de 9 miljoen) gewonnen in de Italiaan se voetbaltoto. Totofunctionarissen deelden mede dat hij de enige was die alle 13 uitslagen juist had voorspeld. Het gewonnen bedrag is niet zo hoog als het record, gewonnen in 1955, groot 243-577.722 lire. Het bestuur van de Italiaanse eredivisieclub Torino is dermate ontevreden over de prestatie van het eerste elftal in de afgelopen zondag gespeelde wedstrijd tegen Fiorentina (uitslag 0-4), dat het besloten heeft alle spelersmet uitzondering van middenvoor Ger ry Hitchens en doelman Giovanni Vieri, een zware geldboete op te leggen. Torino had het in deze wedstrijd zo bont gemaaktdat meer dan 300 woedende supporters van de club na afloop een poging hadden gedaan de kleedkamer binnen te komen om de spelers de les te lezen. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Engelse Voetbalbond (F.A.) volgend jaar, zal een aantal bijzondere wedstrij den worden gespeeld. Op 8 mei komt Enge land in het stadion te Wembley uit tegen we reldkampioen Brazilië. Op 23 oktober wordt in hetzelfde stadion een wedstrijd gespeeld tussen Engeland en het FIFA- elftal („de rest van de wereld"). De F.A. heeft van de Euro pese voetbalunie ook al de finale om de Europabeker voor landskampioenen toegewezen gekregen. Deze wedstrijd zal op 28 mei worden gespeeld te Wembley. In verband met publicaties in de landelijke dagbladen over het al dan niet uitzenden op de televisie van de wedstrijd FeijenoordVa sas heeft het bestuur van Feijen oord het volgende communiqué verstrekt: „Gelet op de reglementen van de U.E.F.A. inzake de Europa-cup, beslist het uitvoerend comité van de U.E.F.A. over een eventuele televisie-uitzending. Van Feyenoord is, conform de wens van Vasas, naar de U.E.F.A. de ge bruikelyke brief uitgegaan (en NIET naar de Belgische Voetbalbond) waarin wordt verklaard, dat in afwachting van het resultaat van de kaartverkoop van Fetfenoordzijde VOORLOPIG tegen een televisie-uitzending bezwaar zal worden gemaakt. Bij de bespreking inzake de organi satie van deze wedstrijd, welke zondag 2 december te Brussel heeft plaatsge had tussen de K.N.V.B., Vasas en Feijenoord, heeft men het standpunt in genomen, dat afhankelijk van het aan tal verkochte plaatskaarten voor deze wedstrijd later nog bezien zal worden, of een eventuele t.v.-uitzending zou kun nen worden bekeken. Overigens dient te worden gememo reerd, dat nog vóór de bespreking te Brussel plaatshad, de heer Siebe van der Zee heeft medegedeeld, dat een eventuele uitzending van de wedstrijd op 1Z december 1962 op het tijdstip van circa 20.00 uur niet in het televisie programma zou passen, waardoor een uitzending niet mogelijk zou zijn". Aldus het communique van Feijenoord. dat de wedstrijd in Antwerpen zou plaatsvinden, in eerste instantie aan Feijenoord voorgesteld deze wedstrijd bij voorkeur tussen 16.00 en 20.00 te doen plaatsvinden", aldus het commu nique van de A.V.R.O.-televisie. Nader vernemen wij van de A.V.R.O., dat het bestuur van Feijenoord definitief heeft besloten geen toestemming te ver lenen tot het uitzenden op de televisie van de wedstrijd tussen Vasas en Feijenoord. Als reden werden genoemd de verplichtingen aan Vasas en het feit, dat het Antwerp stadion nog verre van uitverkocht is. De A.V.R.O.-televisie had in verband met technische faciliteiten voor 15.00 uur dinsdagmiddag een definitief ja of neen van Feijenoord gevraagd. EDGARD SORGELOOS, de trouwste helper van Rik van Looy, zal in 1963 gaan optreden als stayer. Karaktervechter Sor- geloos zal echter de weg niet helemaal ontrouw worden. DOLF VERSCHUEREN, de ex- wereldkampioen der stayers, zal voor het eerst sinds het zware ongeluk dat hem deze zomer over kwam weer op de baan verschij nen. Dat is dan op 15 december in het Antwerpse sportpaleis. IN ASSENEDE (B.) op ongeveer 500 meter van het centrum van Sas van Gent wordt 15 december een cycle cross georganiseerd voor nieuwelingen en amateurs, xx PIET RENTMEESTER krijgt ook een plaats in de ploeg van St. Raphael Geminiani. Jo de Roo, Ab Geldermans, Bas Maliepaard en Michel Stolker werden er al eerder in opgenomen. PIET STEENVOORDEN uit Heemstede is beroepsrenner ge worden en verwierf zich een plaats in de Caballero-ploeg. xx RIK DE WOLF, winnaar van de Waalse Pijl, verliet de Franse groepering Geminiani-Leroux en kwam terecht bij „Solo-Van Steenbergen". jjx FERDI KUBLER, ex-wereldkam pioen kreeg een nieuw contract. Ferdi zal namelijk van december tot april in Arosaski-lessen gaan geven! Voorts zal met Pasen een internatio naal jeugdtoernooi worden gehouden in het zuiden van Engeland en komen de amateurs in mei aan bod in het noord oosten van het land. Voor het jeugdtoernooi hebben bijna alle Europese naties ingeschreven. Er zal worden gespeeld volgens het systeem der wereldkampioenschappen, met elimi- natieronden en een eindtoernooi dus. De finale zal op de avond van de 23e april worden gespeeld te Wembley. Acht naties nemen deel aan het ama- teurtoernooi. Het zyn Frankrijk, Italië, West-Duitsland, Nederland, Ierland, Zwitserland, Schotland en Engeland. De finale zal op 22 mei in het Roker Park te Sunderland worden gespeeld. Ter gelegenheid van het jubileum geeft de F.A. ook twee boeken uit: „De geschiedenis van de F.A." en „100 jaar voetbal in foto's". Engeland is al eenmaal tegen een FIFA-elftal uitgekomen. Het resultaat was 4-4. Viermaal heeft Engeland tegen Brazilië gespeeld. In 1956, te Wembley, won Engeland met 4-2, in 1958 tijdens de wereldkampioenschappen te Goten- burg werd het 0-0, Brazilië won in 1959 te Rio met 2-0 en dit jaar in de wereldkampioenschappen te Chili met 3-1. De laatste stand in de zesdaagse van Munster luidt: 1. BugdahlPfenninger 244 p., 2. Rudi AltigJunkermann 167; op één ronde: 3. Van SteenbergenSevereyns 276, 4. gebr. Gieseler 251; 5. ZieglerRenz 163; 6. Gil lenPost 121, 7. LykkeEugen 102 p. Als het Nederlandse UEFA-jeugdelftal (spelers van 16 tot 18 jaar) in het komende voorjaar de voorwedstryd te gen Wales in een overwinning omzet, wordt het ondergebracht in groep C van het eigenlijke UEFA-toernooi, waarvoor de wedstrijden op 13 april in verschil lende steden in Zuid-Engeland beginnen, Nederland speelt dan in dezelfde groep als Rusland of Tsjechoslowakije, Roeme nië (de bekerhouder) en Engeland. De groepswinnaars kwalificeren zich voor de halve finales. PROGRAMMA ZONDAG COMPETITIE 16 DECEMBER le klas A Robur 1-Renesse 1; Domburg 1-Zierik- zee 2; Hansw. Boys 1-Brouwershaven 1; Dreischor 1-Kruiningen 1; Patrijzen 1- Noormannen 1. le klas B Philippine 1-Ria W 1; Jong Ambon 1- Groede 1; Vogelwaarde 1-Hoofdplaat 1; Schoondijke 1-Retranchement 1; Sluis kil 1-Walcheren 1. Reserve le klas Corn. Boys 3-Clinge 2; Biervliet 2-Zee- land Sport 3; Goes 3-Breskens 2; Zeelan- dia 2-Oostburg 2; RCS 2-Luctor 2. 2e klasse -A Koewacht 2-Aardenburg 2; IJzendijke 2-Breskens 3; Sluiskil 2-Walcheren 2; Steen 2-Terneuzen 3. 2e klas B Cortgene 1-Kwadendamme 1; Volhar ding '32 1-Kruiningen 2; Patrijzen 2-Zee- land Sport 4; Yerseke 2-'s Heer Arends- kerke 1; Vlissingen 5-Middelburg 4. 2e klasse C Brouwershaven 2-Zonnemaire 1; Burgh 2-Dreischor 2. 3e klas A Luctor 3-Robur 2; Kwadendamme 2- Zeeland Sport 5; Domburg 2-Noorman- nen 2; Lewedorpse Boys 2-Kruiningen 3. 3e klas B Schoondijke 2-Retranchement 2; Wal cheren 3-IJzendijke 3; Hoofdplaats-Mid delburgse Boys 1; Groede 2-RCS 3. 3e klas C Clinge 3-Corn. Boys 4; Philippine 2- Ria W 2; HVV '24 3-Sluiskil 3; Honte- nisse 3-Graauw 1. De Finse verspringer Jorge Valkama is bij een auto-ongeluk in de omgeving van Lahti om het leven gekomen, yal kama, die 34 jaar werd, won in 1958 tijdens de olympische spelen te Mel bourne de bronzen medaille en werd in 1960 te Rome vijfde. In zijn loop baan zegevierde hij 27 maal in interna tionale wedstrijden. Hij vertegenwoor digde zijn land op de Europese kam pioenschappen van dit jaar te Belgra do. SPORTCLUB ENSCHEDE is in Israel aangekomen, waar de Enschedeërs drie wedstrijden zullen spelen. De eerste tegenstander is Hapoel. Met die wed strijd zal het nieuwe Bloomfield Sta dion worden ingewijd. De A.V.R.O.-televisie verstrekte het A.N.P. dinsdagmorgen het volgende communique in verband met het al of niet uitzenden van de wedstrijd Feijenoord Vasas alsmede als reactie op het communique, dat eerder door Feijenoord werd doorgegeven ..Naar aanleiding van het heden door de voetbalvereniging Feijenoord aan het A.N.P. verstrekte communique, waarin wordt gesteld dat de heer Van der Zee reeds voor 2 december j.l. zou hebben te kennen gegeven dat de A.V.R.O. de wedstrijd Feijenoord Vasas niet zou kunnen of willen uitzenden, moet wor den opgemerkt, dat deze mededeling on juist is. Integendeel, de A.V.R.O. is steeds bereid geweest al het mogelijke te doen om de uitzending te realiseren. Juist daarom heelt de heer Van der Zee op het moment, dat bekend werd Negen maal in één wedstrijd kwam de Engelse coureur Graham Hill met zijn wagen in het gras naast de baan terecht en evenveel malen bracht hij de auto weer in het rechte spoor. Hij reed de wed strijd uit. Dit voorval is kenmerkend voor de taaie onverzettelijkheid van de 33-jarige Brit, die dit jaar de grote favoriet is voor het wereldkam pioenschap. In tegenstelling tot vele andere cou reurs begon Hill pas ernst te maken van zijn sport toen hij al 23 jaar was. Zyn carrière is eigenlijk begonnen met motor races en een ongeluk, waardoor zijn linkerbeen 2,5 cm korter werd dan zijn rechter. Ook hield Hill een zwakke plek in zijn rug over van dit ongeluk en der halve is hij soms genoodzaakt in een stalen korset te rijden. Graham Hill kreeg zijn eerste tech nische opleiding aan de H.T.S. van Hendon, een voorstadje van Londen. Hij deed dienst bij de Engelse marine en keerde daarna terug naar Smith's col lege, waar hij, vóór zijn diensttijd, al vijf praktijkexamens had afgelegd. Er stond eens 'n advertentie in een krant „Een pond sterling inschrijfgeld voor vier rondjes om Brands Hatch heen, auto beschikbaar". Graham Hill zat op zwart zaad, maar wist het geld toch op tafel te leggen bij de organisa tors. Die eerst race deed bij hem de klok luiden. ,,Ik had mijn besluit ge nomen. Dit zou het worden. Ik wuifde mijn toekomst als stoker vaarwel", aldus Hill. Als monteur bij een kleine „renstal" probeerde hij erin te komen. In zijn vrije tijd hing hij, op ongeveer drie glazen bier per avond, rond bij een Londense club van motorrenners. De eerste kans op een echte race wagen kwam in 1954, toen Hill in een Cooper voor de tweede maal op het circuit van Brands Hatch mocht rijden. Hill werd met zijn racewagentje van 500 cc. tweede in zijn manche en vierde in de finale. Hij kreeg later echter ruzie met zijn baas, maar weer kwam hij naar Brands Hatch, wéér zonder één cent op zak. Na de race liftte hij mee in een trans portwagen van de Lotus-renstal. Colin Chapman, stalbaas van Lotus, reed in die wagen mee en dacht dat Hill een oude kennis was van Mike Costin, Chapmans rechterhand. Mike dacht, dat Hill een goede vriend van Chapman was. Enfin, Hill buitte de kans uit en praatte zich in een baan als monteur bij de Lotus-renstal. Hill achtervolgde Chapman met zijn vragen over auto's en over de kans om achter het stuur te komen, maar Chap man zag er niets in een goede monteur kwijt te raken en een slechte coureur terug te krijgen. Heta duurde nog een jaar eer Graham eindelijk de kans kreeg hij mocht een fabriekswagen rijden. Hij won zijn eer ste wedstrijd. Hili kreeg voortdurend meer ervaring en was, als monteur, zijn gewicht in goud waard. Maar Chapman vertikte het om Graham coureur te laten worden. Er kwam ten slotte zoveel ruzie voort uit Hills gefrustreerde energie, dat hy zyn ontslag nam. Nog enkele keren reed Hill in een Lotus, zonder dat hij opviel door zijn prestaties. Maar toen ging Chapman tóch door de knieën het ontslag werd ongedaan gemaakt en Hill kreeg een aanstelling als chauffeur. Maar pas in 1958 kwam hij op een echte racewagen, een „Lotus", formule 1. In 1958, toen hij driemaal een pit-stop had moeten maken op het circuit van Monza, kreeg Graham Hill slechts één punt op de scorelijst voor de wereld kampioenschappen. In 1959 kwam Hill nergens op de lyst voor. Men wilde hem schrappen totdat iemand op de ge dachte kwam dat Hill, als hij door dat schrappen naar de klasse van de junio ren terugviel, in die kleinere wagens ver moedelijk het hele veld zou gaan be heersen. Hij werd daarom gehandhaafd in klasse 1. Graham Hill was in die tijd overtuigd geraakt, dat hij met twee jaar al lang genoeg een mislukking was „Ik voel de dat er iets veranderen moest", zei hij. Hij solliciteerde bij B.R.M. en kreeg daar een coureursbaan. Vorig jaar was er nog weinig, dat op een race-carrière voor Graham Hill wees. Phil Hill stond bovenaan, Graham 13e met 3 punten en een 6e plaats in de totaaltelling voor het wereldkam- pioenschap. Hill is nu een erkend en geacht coureur. Als Jim Clark op 29 december in Durban wint en Graham Hill niet over de eindstreep komt, kan het wereld kampioenschap hem nog ontgaan. Maar als Clark niet als eerste eindigt, hoeft Graham Hill niets te doen" om het wereldkampioenschap. Dat is dan iets waar hij jarenlang voor gevochten heeft. GOES, 11 december 1962. Granen, peul vruchten en zaden: Gerst, basis 17 pet. boerenschoon af boerderij f 2729 per 100 kg; tarwe, basis 17 pet. idem f 29 31.50, groene erwten. idem f 4051, schokkers, idem f 5066, bruine bonen idem f 65—118, capucijners, idem f 55— 65, karwijzaad, idem f 100115, alles per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering f 1011 per 100 kg. Naar bintje voor export bestaat wei nig vraag. Levering aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden f 4,— 4.75 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 20 cent per kg., onafgestaart geleverd aan de sorteerinrichting. Hooi. Lucernehooi, geperst uit de rui ter f 170180 per ton, weidehooi f 130 140, veldbeemd. andere beemdsoorten en raaigrassen f 8090, roodzwenk 60—65, gerstestro f 67.5072.50, tarwestro f 57.50 62.50. erwtenstro f 120130. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas be draagt 2026 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een note ring van 2330 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald.. Eieren. De eierprijs bedraagt f 2.24 per kg. GOES, 11 dec. Eierprijzen. Be richt van handelaren: kippe-eieren 14, kleine eieren 10,5. GOES, 11 dec. Cox orange p. kl 82—102, 75-80 92—105, 70-75 83—105, 65-70 75—88, 60-65 58—70, 55-60 42—48, 2d 14— 27, k2 75-80 92, 70-75 83, 65-70 67—73, 60-65 53—54, 55-60 38, grof 43—72, fijn 9—26; goudreinette kl 90-95 57—63, 85-90 53—65, 80—85 51—60, 75-80 49—57, 70-75 47, 65-70 45, 2d 35—42, k2 80-85 44—47, 75-80 44— 45, 70-75 43, 65-75 40, grof 43—47, fijn 37—39, kroet 26—29; jonathan kl 80-85 50—58, 75-80 61—63, 70-75 53—62, 65-70 48—52, 60-65 38—40, 2d 16—17,30, k2 80-85 36, 75-80 32—38, 70-75 27,40—34, 65-70 27,10—31, 60-65 18,40—21, grof 17—24, fijn 16,4016,90; gold, delicious kl 85-90 68—74, 80-85 68—72. 75-80 70—82, 70-75 55—81, 65-70 65—75, 60-65 50—57, 2d 16—39, k2 85-90 60, 80-85 63—70, 75-80 55—75, 70-75 46—61, 65-70 40—63, 60-65 48—54, grof 27—65. fijn 17—40; lomb. calville kl 80-85 35, 75-80 35, 70-75 34 65-70 24, 60-65 38, 2d 23—26, k2 80-85 27—49, 75-80 27—47, 70-75 25—45, 65-70 19—42, 60-65 35, grof 18—27; ingrid ma rie kl 75-85 73, 65-75 63—64, 60-65 46- Winston kl 80-85 42, 75-80 44, 70-75 44- ell. orange kl 70-75 64, 65-70 61, 60-65 53: d. du cornice kl 85-90 107, 80-85 112—113 75-80 117—119. 70-75 115—119, 65-70 110— 116, 2d 94—98, k2 85-90 96. 80-85 102— 106, 75-80 108—110, 70-75 103—111, 65-70 100—105, grof 93—96. fijn 77—84- st remy kl 75-85 27—28, 65-75 27—29 2d 21—24. grof 18—23, fijn 9—20; gieser y-.lld®man kl 60"70 59- 50-60 42—45. 2d 77 29, grof 3840, fijn 1625; div. appels gepl. kroet 16—16,20. Op mon- It.er:-C0"ference kl 65 en op 68—69, 60-65 65. 55-60 55—58; legipont kl 65 en op ks' Ae !r i i 55"60 36br- hardy k2 60- 65 46. Totale aanvoer hard fruit 19 200 kisten. ROTTERDAM, 11 december. Totale aanvoer 2827. Weekaanvoer 5224 Vette koeien en ossen 290; gebruiksvee 600; vette kalveren 220; graskalveren 211: nuchtere kalveren 961; varkens 18' lo pers 68; biggen 72; paarden 29; veulens 1; schapen of lammeren 329; bokken of geiten 28. oin n'i„en: Xette koeien 260-290, 230-260, vette kalveren 300-320, 260-300, 240-260 graskalveren 300-225-190, nuch tere kalveren 170-150-140, lopers 100-90- ?nó b'66en ,55-48-42. slachtpaarden 220- onSC,haEen 725-110-90, lammeren 135-115-90; kalf- en melkkoeien 1075-975- Jere k°eien 675-575-450, vaarzen 800- 700-500, pinken 500-375-325. Vette koeien aanvoer iets minder, han del kalm, prijzen als gisteren; vette kal veren aanvoer kort, handel vlug, prijzen hoger, prima's boven notering; graskal veren aanvoer even kleiner, handel ta melijk, prijzen wat stijver; nuchtere kal veren aanvoer iets ruimer, handel goed, ruim prijshoudend; lopers en biggen aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen iets stijver; slachtpaarden aanvoer matig, handel flauw, jonge paarden iets stijver in prijs, verder onveranderd; schapen en lammeren aanvoer groter, handel tame lijk. prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen constant; vare koeien aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd; vaar zen en pinken aanvoer even minder, han- del redelijk, prijzen ongewijzigd. GRAHAM HILL opmars Konstanz 248 (+1), Rheinfelden 161 (+1). Oppenheim 166 (onv.), Straatsburg 119 (+9), Maxau 293 (+8), Plochingen 104 (+17), Mannheim 93 (-1), Steinbach 122 (+16), Mainz 117 (-1), Bingen 53 (+3), Kaub 56 (+1), Trier 51 1) Koblenz 73 11), Keulen 0 (+6), Ruhr- ort 166 (+4), Lobith 768 (-2), Nijmegen 558 (+1), Arnhem 623 (+2), Eefde IJssel 152 (+22), Deventer 77 (+16), Monsin 5434 (-58), Borgharen 3856 (-86). Belfeld 1096 (-5), Grave ben. de sluis. 501 (-21).

de Stem | 1962 | | pagina 7