Tom Manders op tv met oudejaar? SCHADUW VAN DE TIJD 1 KRO geeft ook 's morgens editie van „ECHO" ml VfHlTE LABEL I Minter en Hinter en de gouden cadetjes Snellere verlichting van rheumatiek en spierpijnen ocjezecjcl Terugblik Christopher Landon Stem-feuilleton Nieuwe kansen voor nieuw talent Kijk naar Luister na dubbele jonge klare Radioprogramma s Televisie DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 (Advertentie) Werkt uitermate actief in op de haard van de pijn ter verlichting van rheumatiek, zenuwpijnen, spit, ischias en stijfheid JJe VARA-televisie loopt met plannen rond het showprogramma „Dorus en de koningin van Montmartre", dat op 8 december niet werd uitgezon den maar wel werd opgenomen, nu op oudejaarsavond op het scherm te brengen. Plannen om een Duitse produktie van Dorus over te nemen heeft men namelijk laten varen, en op deze wijze zou men tevens het vrij strakke schema van de Dorus-serie handhaven. Een beslissing over het wel of niet uitzenden van dit programma hangt tevens samen met het succes dat Henk Scholten heeft met de voorbereidingen voor het oudejaarspro gramma van de NTS, waarin zoals gemeld vier kwartalen amusement het scherm zullen passeren. Daarnaast zullen op oudej aaravond de beide jaar journalen (binnen- en buitenland) te zien zijn. Sport in beeld geeft een overzicht over het sportgebeuren van 1962 op de eerste dag van het nieuwe jaar. Het gaat lekker met de politiek. We hebben er al die jaren veel te ernstig tegen aangekeken. Neem nu de kernstop. Daar praten ze nu al vele honderden vergaderingen over. in Genève en iedereen vindt het heel erg dat er maar geen oplossing komt. Maar zo'n ramp is dat helemaal niet. Zo lang ze over kernbommen praten, kunnen ze er niet mee gooien. De onderhandelingen zijn thans in het genoeglijke st,adium dat ons Neder landers zo goed ligt: dat van de mysterieuze wetenschapvelijke nrt'na raten. Kroestjev. die ijverig onze kran ten leest, heeft uit de berichten ovr aardstralen en kistjes tegen aardstralen lering getrokken. Op zijn instigatie is de Russische heer Tsarapkin in Genève met het voorstel gekomen in alle landen zwarte kistjes te plaatsen. In de Sovjet-Unie mogen er ook wel een stuk of drie staan, heeft hij groot moedig aangeboden. Die zwarte kistjes zijn dan automatische waarnemings installatiesZe maken het sturen van waarnemers overbodig en iedereen is dan tevreden. De kistjes intrigeren mij bijzonder. Wat zou daarin zitten, in zon zwart kistje? Daar kom je natuurlijk nooit achter. Dat is diep geheim. Sterker nog, ik denk dat ze in Moskou zelf niet weten wat de inhoud van zo'n kistje is. Het is best mogelijk dat. er, net als in de aardstralenkistjes, ge woon een stuk koper zit, misschien nog aangevuld met een stukje elastiek, een horlogeveertje en een verlopen perronkaartje. „Daarmee kunnen ze toch geen kernexplosie waarnemen?", zal de kundige en onpolitieke leek uitroepen. Waarschijnlijk niet nee, al kun je natuurlijk nooit weten. De wetenschap staat voor niets. In elk geval is zo'n zwart kistje geen cent minder waard dan een luaarnemingscommissie die er niet in komt. En bovendien staat het wel, zo'n geheimzinnig kistje, midden in het witte Siberië (vandaar dat ze zwart moeten zijnuiteraard). In alle atoomlanden een paar van die kisties, waarvan alleen de heer Bron het fijne weet maar die houdt mysterieus glimlachend zijn mond natuurlijk en alle kernproblemen zijn opgelost. Iedereen gaat rustig door met kern bommen laten ploffen en niemand zegt er meer iets van. Anders heeft de andere partij in de gaten dat het kistje niet werkt. PRAET-MAECKER J^e NCRV die enkele maanden geleden aarzelend startte met de rubriek „Debuut" laat vanavond camera en microfoon open voor enkele nieuwe talenten, die zich begeleid door het orkest van Juan Petro bij u zullen aandienen. Men kan natuurlijk van mening verschillen over de vraag of de televisie behoefte heeft aan deze rubriek nadat VARA's onbekend talent bij gebrek aan talent is bezweken, nu Nieuwe Oogst (van de AVRO) steeds langer op zich laat wachten en de KRO Springplank nog steeds niet klaar ligt, hoewel de proefopnamen al zijn gemaakt en goed bevonden. Maar wat heeft een jong-talentenprogramma voor zin als de mensen die er in optreden na deze uitzending weinig of geen kans meer krijgen, niet in de gelegenheid worden gesteld enige ervaring op te doen en men bij de televisiesecties toch de voorkeur geeft aan geroutineerde krachten? Laat het echter vanavond geen ontmoediging zijn voor de jonge zangeres Sylvia Gentis (een naam door sommige omroepbladen hardnekkig tot Gentil verbasterd), de 14-jarige violist Ronald Hoogeveen, trompettist Hans Gregoire en Harry Harmsen, klarinet. Ze zullen vanavond ongetwijfeld hun eerste televisiekans met beide handen aangrijpen. Het is dan aan de NCRV hen verder te helpen. Oh ja. Ruud Keers maakt vanavond met dit pro gramma zijn debuut bij de NCRV als regisseur van een amusementspro gramma. Het avondprogramma begint om 19.30 uur met AVRO's rubriek „Commentaar" en na het NTS-journaal en weeroverzieht nog eens nieuws in „Televizier". Om 20.30 uur ziet u een nieuw avontuur van „The defenders", de Amerikaanse detective- Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer, ter verlichting van pijn, dan een behandeling met Algesal-bal- sem. Het enige middel, dat het diaethyl- amino-salicylaat in een speciale emulsie met hoog doordringingsvermogen bevat (U.S. Patent nü 2596674) dringt Algesal direct door in het weefsel, de ge wrichtsbanden en de spieren tot aan de haard van de pijn, waar een onmid dellijke verlichting ontstaat. Overtuigt Uzelf van dit buitengewone doordrin gingsvermogen wanneer U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze aan vankelijk kleurloze wonderbalsem meer en meer melkwit wordt en volledig in de poriën verdwijnt (in plaats van een oppervlakkige warmtesensatie pp de huid te veroorzaken), teneinde diep in te werken op de pijnlijke weefsels. Nog beter de pijnstillende werking van Algesal "doorstraalt" weefsel en spieren tot in de gewrichten, zodanig dat een duurzaam gevoel van ver lichting en welzijn in de plaats komt van pijn of stijfheid. Maar, vergeet niet Pijn slaat altijd onverwacht toe Zorgt er dus voor thuis altijd een tube Algesal bij de hand te hebben. serie waarin vader en zoon Preston van avond de verdediging op zich nemen van dokter Graham, een dorpsarts, die er van verdacht wordt een patiënte te hebben vermoord terwille van haar geld. Om 21.15 uur in „Literair bezoek" ken nismaking met schrijvers die Indië als onderwerp voor hun boeken kozen. Ten slotte om 21.45 uur in het NTS-program- ma Rondo sinfonico", een concert door het Noordhollands Filharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Op België om 20.30 uur Bonanza, met daarna (om 21.20 uur) het derde en vierde bedrijf van de opera „Othello", zoals uitgezonden door de Westduitse televisie. In het Waals programma l( 20.30 uur de film „Gentlemen's agree ment". Over Hilversum 1 (402 meter) van avond de NCRV mët om 18.05 uur het Middelburgs kamerkoor, na het Spec trum, om 18.45 uur muziekjes per plaat. Om 19.00 uur nieuws. Leger des Heils- muziek. Te 19.30 uur de Radiokrant. Om 20.00 uur een klankbeeld „Bij de gratie Gods"; om 21.30 uur klassieke muziek; te 21.45 uur de actuele kanttekeningen, Om 22.00 uur dirigeert Dolf van der Linden het Metropole-orkest; na het nieuws van 22.30 uur de avondoverden king en na boekennieuws houdt de NCRV zich met grammofoonplaten bezig tot het laatste nieuws van 23.55 uur. De VARA brengt om 18.00 uur over pe KRO-radio zal in het volgend jaar (waarschynlyk al vanaf januari) in het ochtendprogramma voor het nieuws van 8.00 uur, een editie van de actualiteitenrubriek ,Echo' plaatsen ten gerieve van de mensen die om zeven uur nog geen nieuws kunnen horen, en om acht uur al de deur uit zijn. Zy volgt daarmee het voor beeld van de NCRV, die dit omroep- seizoen de radio-(ochtend) krant /Van daag' naar het tijdstip vóór 8.00 uur verplaatste. IWÏomenteel zijn er dus in Hilversum drie omroepen, die de actualiteiten rubriek vóór het nieuws plaatsen, en daarmee dikwijls doublures in de hand werken. Immers iemand die om 7.45 uur NCRV's Vandaag' of KRO's (Advertentie) ,Echo' hoort, kan er vrijwel zeker van zijn dat veel van de rubriek over enkele ogenblikken in het nieuws te horen is. Hetzelfde geldt voor VARA's .Dingen van de dag', die op verschil lende dagen voor het nieuws van 18.00 uur te horen is. Alleen de AVRO houdt zich consequent aan reportages achter het nieuws waarbij dan blijkt, dat het radiojournaal om 22.40 uur voor veel luisteraars te laat komt Met alle respect voor de initiatieven die de omroepverenigingen in dienst van de actualiteit nemen, rijst toch de vraag of het niet veel eerder tijd wordt de uitzendingen van de radio nieuwsdienst eens onder het mes te nemen. Tussen 8 en 13 uur is er geen nieuws te horen, tussen 13 en 18 uur niet, terwijl de nieuwsuitzending van 22.30 uur beter vervangen zou kunnen worden door twee bulletins om 22.00 en 23.00 uur. Deze zouden dan elk over één zendergroep kunnen worden uit gezonden. (Advertentie) RYB-4-222' - N.V. DISTILLEERDERIJ v/„ SIMON RYNBENOE ZONEN - SCHIEDAM Hilversum 2 (298 meter) nieuws, VARA- commentaar en actualiteiten. Om 18.30 uur muziek door het orkest Ger van Leeuwen; de klok van zeven uur ver welkomt Paulus; na VARA-varia en politiek praatje om 19.30 uur aandacht voor de voetbalwedstrijd van vanavond. Bob Spaak en ir. Ad van Emmenes ver zorgen het commentaar bij deze repor tage uit Antwerpen. In de pauze (om streeks 20.15 uur) lichte muziek en nieuws in het kort. Om 21.20 uur de operette „De dochter van Madame Angot"; om 23.05 uur nieuws; te 23.15 uur de derde akte van „Madame Angot"; om 23.55 uur weer nieuws. Tenzij, ja tenzij de voet balwedstrijd moet worden verlengd. Dan speelt om 22.00 uur Pietro Cordoni, hoort u te 22.30 uur nieuws en Kaf en koren, te 22.50 uur de rubriek Contrasten en tot slot het nieuws. Zo u ziet, kan de voet bal vanavond over heel wat beslissen Flauw was het t.v.-programma van gisteravond. Na een dertiende filmreisje door Israël bracht de rubriek „Pas ge perst" de organisten Albert de Klerk en Guus Janssen op het scherm om een zeer beperkte proeve van hun bekwaam heid te demonstreren. Vervolgens kon den wij na een oppervlakkig Amerikaans filmpje over een wegpiraat in een forum van de drie voorzitters der grote arbeids organisaties horen, dat de arbeiders zich over het algemeen in ons land nog niet geheel vrij en gelukkig voelen, omdat het nog schort aan ware menselijke ver houdingen in het bedrijf. Deze discussie bood voor hen, die in deze uiterst be langrijke zaken belang stellen, zeker in teressante aspecten, die evenwel niet voldoende konden worden belicht. W.v.B. B. R. T. De Vlaamse kijkers waren gisteren in de gelegenheid kennis te maken met de door Nederland reeds eerder uit Duits land overgenomen Othello-opvoering. Nederlandse kijkers, die op België af stemden kregen nu echter ook de ope ningsscène met het stormkoor te zien die in Nederland om bepaalde redenen niet door kwam. Daaraan vooraf ging „Jazz for Fun", een amusementsprogramma, dat de RTB inzond voor de Gouden Roos van Mon- treux. Veel had het niet om het lijf. Er was veel vaart, goede muziek, goed ca merawerk, maar weinig origineels. Een Gouden Roos zal het wel niet wor den. Waarom Mare Librecht niet gevraagd voor wat meer spirituele vondsten? Woensdag 12 december HILVERSUM I 402 m NCRV: 12,10 Instr. kwintet 12,30 Me- ded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Koor zang 12,37 Kerkd. 13,00 Nws. 13,15 Licht instr. kwartet 13,35 Mod. gram. 14,30 Lichte gram. 15,00 Utrechts Studenten koor en -orkest, klass. en mod. muz. 15,50 Bijbelvertelling v. d. jeugd 16,00 V. d. jeugd 17,15 Vrije tijd, wel besteed 17,30 Kapel van de Kon. Luchtmacht (gr.) 17,40 Beursber. 17,45 Licht instr. ens. 18,05 Koorzang 18,30 Het spectrum, lez. 18,45 Pianospel, lichte muz. (gr.) 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Meded. of gram. 19,15 Leger des Heilskwartier 19,30 Radio- HEK Tijdens een van die belangrijke raadsvergaderingen in een dorpje ergens in den lande kwam een voorstel van b. en w. aan de orde tot het plaatsen van een hek rond het kerkhof. Alle raadsleden bleken het hiermee eens te zijn op één na, die zich uitdrukkelijk tegen ver klaarde. „Voorzitter", zo vroeg het raadslid, „welk levend mens wil er nu naar het kerkhof?" „Geen mens," zo moest de voor zitter beamen. „Of denkt u soms," vervolgde het raadslid, „dat die doden het kerkhof zullen verlaten?" „Natuurlijk niet," antwoordde de voorzitter enigszins verstoord. „Nu dan," riep het raadslid triomfantelijk, „wat voor zin heeft een hek rond het kerkhof dan?" Overrompeld door zoveel logica stemden de vroede vaderen het voorstel van b. en w. af. OJSTHVLLING Er is weer een geweldig probleem de wereld uit. Maandenlang vroegen talloze Londenaren zich af waarom de gebitjes van de twee dashondjes van Lady Ellis zo parelwit zijn. Gisteren heeft Lady Ellis tijdens een speciaal hiervoor belegde persconferentie het lang verbeide antwoord op deze vraag gegeven. „Ik poets ze elke dag met tandpasta, die een bananesmaak heeft. Ze zijn er dol op!" verklaarde Lady Ellis met haar liefste tandpasta-glim lach. Nu kunnen we tenminste weer rustig slapen! WERELDRECORD Na het wereldrecord paalzit- ten, eieren eten, twisten en bier hijsen is er thans ook een we reldrecord handenschudden. Guy Rutter, een student in de filosofie aan de universiteit van Saskatchewan vestigde dit re cord door maar liefst 10.292 handjes te schudden in negen uur tijds. Het is me toch wat! Daar moet je nu echt filosofie voor studeren, om zoiets te kun nen presteren DESILLUSIE Jarenlang heeft de graaf van Bed ford in Engeland gehoopt nog eens tot ridder in de orde van de kouse band geslagen te worden. In zijn jonge jaren was hij er zelfs zo van overtuigd, dat hij een getrouwe na bootsing van een met diamanten bezette keten van deze orde liet na maken. Met het klimmen der jaren maakte dit idealisme plaats voor een meer praktisch materialisme, en besloot hij de keten maar te ver kopen. De opbrengst van dit pronk stuk bedroeg maar liefst 38.000 pond. Voor dit geld laat de graaf nu een huisje aan de zuidkust van Frankrijk bouwen. De moraal van dit verhaal? Werp uw idealen nooit te vroeg over boord, ze kunnen later nog eens iets opbrengen al is het maar een huisje aan de Rivièra! „De cipier en ik moeten je een beken tenis afleggen, liefste!" 8) Er was niemand te zien, er stond geen enkel huis op een groepje boerde rijtjes na, een mijl verop. Niets dan gras en riet en honderden stomme scha pen. Ik stopte op de hoek bij een bocht in de weg en zei tegen Joan dat ze moest claxoneren als er iemand in on ze richting kwam. Toen wandelde ik naar de bomen om te zien of die een goede dekking zouden bieden. Er stonden er zeven op een rij, heel dicht op elkaar en heel oud, ze helden achterwaarts over het kanaal en ze schenen in geen jaren gesnoeid te zijn. De grootvader van het troepje stond op een na het dichtst bij de brievenbus. Ik klauterde tegen de scheve stam op, die zo schudde dat ik me afvroeg of hij wel veilig zou zijn. maar de kroon was stevig en tamelijk vlak en ik kreeg wel de indruk dat ik het daarin twaalf uur zou kunnen uithouden. De bomen zaten nog flink in het blad, ik haalde mijn zakmes te voorschijn en begon wat dunne takken weg te snijden, tot ik een kleine opening had gemaakt die precies uitzicht bood op de bus. Teen liet ik me weer zakken en keek vanaf de weg naar mijn werk. Je zag er niets van, zelfs als je ernaar zocht... en bovendien zou het donker zijn wan neer ik er gebruik van hoopte te ma ken. Joan zat in de auto naar me te kij ken; ze scheen te denken dat ik gek was geworden. Ik ging naas+ haar zit ten en zei: „Lieveling, ik vrees dat we nu ruzie zullen krijgen." „Als het iets te maken heeft met die besprottelijke klimpartij in die boom weet ik het wel zeker." „Ik ben een vogelkenner - wist je dat niet? Ik zit nachten lang in bomen en bestudeer vogels. Ik moet dat vanavond ook doen en omdat er daarboven geen plaats genoeg is voor ons beiden, vrees ik dat ik je alleen moet achterlaten in het logement en ik weet vooruit dat je daar boos om zult zijn." „Wat voor soort vogel is deze speci ale vogel?" vroeg ze snibbig. „Dat weet ik niet. Ik denk dat het een ,,hij" zal zijn en hij zal vast en zeker geen veren hebben." ,,Dus je wilt het me niet vertellen?" „Natuurlijk wel. Onderweg, als we naar Rye gaan, want ik wil een paar flitslampen voor mijn camera kopen." Terwijl zij chauffeurde probeerde ik haar precies uit te leggen wat ik van plan was te gaan doen. Ze maakte maar één opmerking toen ik was uitgesproken en die was raak: Harry, zelfs als het je lukt een foto te maken zal hij het licht zien en we ten dat jij het hebt gedaan." ,,Daar heb ik lang en breed over ge- dacht en er zit niets anders op dan te hopen dat het dag is als hij komt. Toch geloof ik dat de flits zó plotse ling zal komen dat hij, al weet hij wat er gebeurd is, toch geen flauw idee zal hebben waar die vandaan komt; als ik maar doodstil blijf zitten zal hij niet weten waar hij moet zoe ken. En hij zal trouwens wel zó ge schrokken zijn dat hij er meteen vandoor zal gaan." Toen we de lampen hadden gekocht en terug waren in Long Row vertelde ik de waard over mijn hobby en mijn plan. en terwijl we op het avondeten wachtten verkleedde ik me en stopte wat ik nodig had in een zak. Ik droeg S'.S^iÉlÉM ÏMÊk mijn oudste broek en een donkergrijze duffelse jas. In de zak stopte ik de Lei- ca met de telefoto-lens en de appara tuur voor blitzlicht, een rubber zaklan taren die een flinke lichtbundel wierp, een thermosfles met zwarte koffie, wat touw en een idee van Joan een luchtkussen dat we van de waard had den geleend. We vertrokken om half acht en na men de lange omweg naar Crooked Lane, opdat Joan langs de kortste weg naar huis zou kunnen rijden. Er was nog wat nagloed van de ondergaande zon aan de westelijke hemel en boven de heide begon damp op te stijgen, omhulde de schapen en maakte alles griezelig onwerkelijk. We kwamen nie mand tegen, de koplampen priemden door de mist, die vochtig-kil door het open raampje aan mijn kant binnen drong. Ik begon spijt te krijgen van mijn plan, maar het was nu te laat om terug te keren. We stopten even voor het groepje bo men bij de brievenbus, Joan stapte uit en liep om de wagen heen naar de plaats achter het stuurwiel. Ik gooide de zak over mijn schouder en liep naar haar toe. Haar ovaal gezichtje was bleek in het flauwe licht van het dash board, vochtdruppels glinsterden in haar bed, liefje. Ik zal terug zijn voor je op bent. En, als dat je tot troost kan zijn: ik zal jou even hard missen als jij mij en ik zal het heel wat kouder hebben." Ik boog me naar binnen, kuste haar en bleef toen de rode achterlichten na staren tot ze uit het gezicht verdwe nen. Ik voelde me erg eenzaam. Toen ik in de boom geklommen was en de zak achter me aan had opgetrok ken was het vrij gemakkelijk me be haaglijk op het luchtkussen te installe ren met mijn rug geleund in de vork van twee van de dikste takken. Ik propte de zak naast me en bond de lantaren om mijn pols, zodat die niet zou kunnen vallen. Daarna begon ik met de camera te manipuleren. Ik hield de riem ervan om mijn hals en op de tast, met een paar flitsen van de lantaren, slaagde ik erin een soort platform van takken en touw te ma ken zodat, als ik de camera daarop zette, het blitzlampje en de lens door mijn kijkgat precies op de brievenbus gericht waren. Ik waagde het nog even de lantaren aan te knippen. Alles was in orde. Ik kon nu niets meer doen dan wachten. Het was nu volslagen donker, ik kon de mist niet meer zien, maar voelde hem nat langs mijn gezicht strijken. Ik hoorde geen ander geluid dan het dro ge geritsel van het riet langs de oe vers van het kanaal onder me. Ik was dankbaar dat ik dat niet kon zien, want ik herinnerde me maar al te goed hoe het er die middag had uitgezien: breed en totaal bedekt met een laag groen, slijmerig schuim, dat leek op koude erwtensoep. Het roepen van een paar wulpen vlak bij joeg me de schrik op het lijf, een paar auto's reden snel de laan door, hun koplichten wierpen dansende scha duwen op de takken om me heen. Er verliep weer een half uur, waarin ik drie keer van houding veranderde, een slokje uit mijn termosfles nam en hun kerde naar een sigaret. Een man fiets te voorbij, maar stopte niet. Ik waagde het een sigaret op te ste ken, de spanning was te groot geweest. Toen hoorde ik een vliegtuig boven me dat in noordelijke richting vloog. Het vloog gevaarlijk laag en de motor maakte een raar geluid. Eerst, toen het naderde, was het een diep, onre gelmatig dreunen geweest, maar nu het verder vloog leek het geluid ijler en regelmatiger. Middernacht: de maan was opgeko men en ik kon nu de warrelende mist wolken onderscheiden en door de tak ken boven mijn hoofd wat sterren. De thermosfles was leeg en ik was ver kleumd van de kou, ik kreeg kramp in mijn benen. Ik wreef voortdurend over mijn kuit en hunkerde naar slaap. Precies om kwart over één hoorde ik door de laan voetstappen naderen. (Wordt vervolgd) krant 19,50 Mod. gram. 20,00 Bij de gratie Gods, historisch klankb. 21,30 Mod. ka- mermuz. 21,45 Kanttekeningen op actuele gebeurtenissen 22.00 Metropole-ork. 22,30 Nws. 22,40 Avondoverd. 22.55 Orgelconc. 23,15 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m VARA: 12,00 V. h. platteland 12,05 Lichte gram. (12.30-12,33 Meded. t.b.v. land- en tuinb.) 13,00 Nws. 13,15 Licht ork. 13,45 Gesproken portret 14,00 Ka merorkest, klass. muz. 15,00 Meer kin derbijslag in 1963, toespr. 15,10 V. d. jeugd 17,00 Amateursprogr. 17,30 Ten toonstellingsagenda 17,35 Instr. licht trio 17,50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor weggebruikers 18,00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Licht ens. 19,00 V. d. kind. 19,10 Vara-varia en lichte platen 19,20 De Mammoetwet, discussie. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20,05 De dochter van madame An got, operette 22,30 Nws. 22,40 Kaf en ko ren, wekelijkse notities 22,50 Klass. en mod. gram. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12,30 Weerber. 12,35 Gev. muz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Schoolradio 15,00 Kinderzang 16,00 Beursber. 16,06 Engelse les 16.21 Engelse schlagers 17,00 Nws. 17,15 Cellorecital 17,50 Boekbespr. 18,00 Pianorecital 18.10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V. d. sold. 18,50 Radiokron. 19,00 Nws. 19,40 Jeugd en muz. 19,55 Pianorecital 20,00 Opera 21,30 Pedagogisch praatje 21,40 Amus. muz. 22,00 Nws. 22,15 Muziek uit Canada 22,35 De zeven kunsten 22,55-23,15 Nws. BRUSSEL FRANS 484 m 12,30 Gevar. progr. en act. 14,03 Gevar. muz. 15,03 Lichte muz. 16.02 Lichte muz. 17,00 Nws. 18,30 Mod. jazz 1962 19.30 Nws. 20,00 Chansons 20,30 Hoorspel 22,55 Nws. Donderdag 13 december HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Klass. kamermuz. (gr.) 7,30 V. d. jeugd 7,45 Morgengebed en overweging 8,00 Nws. 8,18 Lichte gram. 8,50 V. d. huisvr. 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio. NCRV: 10,00 NCRV-lied 10,03 Geest, liederen 10,15 Morgendienst 10,45 Kerkorgelconc. (gr.) KRO: 11,00 V. d. zieken 11,45 Geest, liederen (opn.). HILVERSUM II 298 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dagope ning. AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 9,00 Ochtendgym. v. d. vrouw 9,10 De groenteman 9,15 Kamerork. (gr.) oude muz. 9,40 Morgenwijding 10,00 Arbeids vitaminen (gr.) 10,50 V. d. kleuters (Advertentie) M i i rA 8 I 1 Tijdelijk: GROTE REDUCTIE OP KLEURAFDRUKKEN VAN UW DIA'S 3.75 WAARDEBON 3.75 (geldig van l okt. '62 - 15 jan. '63j Bijbestelling van minstens5Agfa- color CT prints (CT kopie) tegelijk, betaalt u per stuk slechts ƒ1,50 i.p.v. f 2,25. S AANTAL CT PRINTS Plaats Inlevering van deze bon en dia's uitsluitend via uw fotohandelaar Een Agfacolor CT print Is: een schitte- 3 rende kleurafdruk op groot formaat (9x9 Q of 9x13) van uw dia. Ook van niet-Agfa- color dia's kan Agfa prachtige CT-prints maken. Vraag uw fotohandeiaarl 11,00 Kookkunst 11,15 Balletmuz. (gr.) 11,45 In het voetspoor der wetenschap, lezingen. (Advertentie) Woensdag 12 december Plm. 15.45-15,45 Mogelijke progr.-uit wisseling met Amerika via een nieuwe satelliet. NCRV: 17,00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. De Verrekijker (-17,45). AVRO: 19,30 Commentaar, kritisch bul letin. NTS: 20,00 Journaal en weerover- zicht. AVRO: 20.20 Televizier 20,30 De verdedigers, tv-film 21.15 Literaire ont moetingen 21,45-22.30 Rondo sinfonico: Noordhollands Philharmonisch Orkest: moderne muziek. FRANS BELGIE 18,30 Berichten 18,33 Le marche dans le temps: De stad Bergen 19,00 Engelse les 19,30 V.d. vrouw 20.00 Journaal 20,30 Le mur invisible (Gentlemen's agreement), film 22,20 Het waarnemend oog: progr. over dieren 22,45 Journaal. VLAAMS BELGIE 17,00 V. d. jeugd 18.00-18,35 Schooltelevisie 19,00 Mijn vriend Flicka, tv-feuill. v. d. jeugd (35) 19,25 Teletaalles 20,00 Nws. 20,30 Bo nanza, tv-western 21,20 Othello, opera 22,35 Kroniek over de vrijetijdsbesteding 23,05 Nws. DE AMERIKAANSE minister van de fensie. Robert McNamara, is gisteren aangekomen in Londen voor overleg met zijn Britse collega Peter Thorney- croft. Het skybolt-project zal no. één van hun agenda uitmaken. 43-4. Opnieuw lag de pikzwarte nacht over het dorpje Pebbel, en weer sloop de duistere figuur van Sliep door de bochtige straatjes. Voorzichtig schui felde hij langs vuilnisemmers en mom pelde zwarte gedachten voor zich heen. „Duister is de maan en verduisterd hoar lb. 'h r-"is "lijn goud. Wee de tweebenige twee- haar. Ik zei. „Ga nu regelrecht naar ling! Mijn plakdeeg zal hen treffen." Zo sprekend begaf hij zich naar de bakkerij, ontstak een spaarzaam licht en blies de oven aan. Daarop begon hij in een grote trog het deeg voor de volgende dag te bereiden en onder het roeren hernam hij zijn akelige taal.... „Het zompig mengsel gist en guizelt. Donker noodlot zal in het baksel hui zen." Was de bakkersknecht bezig uit wraak een speciaal soort brood te be reiden voor Minter en Hinter, waar ze maagpijn van zouden krijgen? Het was niet geheel duidelijk, maar wel duide lijk was een plotseling geschuifel van voeten achter hem. Verschrikt draaide hij zich om, maar het was al te laat. Twee armpjes klemde zich om zijn linkerbeen, twee om zijn rechterbeen en nog een hand greep hem in de kraag. Toen werd hij langzaam voor over geduwd en met een akelige schreeuw verdween de slechte knecht in zijn noodlotsdeeg TUNGSRAM

de Stem | 1962 | | pagina 5