:e Von Hassel volgt Strauss op min. Indonesië Broenei Kleine verruiming van hulp aan gemengde bedrijven Bonn haalt na zeven weken ruimer adem Gevederde drukte in Goor Steun aan middenstand in concurrentiestrijd Gebruik atoomwapenen kan onvermijdelijk zijn Kunst-skibaan in ons land Hontenisse UUT De Gaulle eist atoomzwaard Seria heroverd langs grafkelder doleance van ide Kamers MAKING DAGBLAD VOOR ZEELAND Zeven mutaties in totaal Belofte aan Tweede Kamer Von Hassel In Beieren Zij die heengaan Zij'die komen Russische spion in Moskou gearresteerd Noordwestelijke wind STANDPUNT DEN HAAG: KONINGIN (en geen prinses) WILHELMINA Zandboeren nu uit de brand,...? Trambotsing in Rotterdam 9 gewonden Dochtertje bus chauffeur naar Farah Diba ren hebben weer honderden langs de grafkelder van 'ilhelmina. Van negen uur af was het een voortdurend imen van belangstellenden. nissie van leden uit de Eer- veede Kamer der Staten een delegatie van de Raad hebben gistermiddag hun betuigd aan koningin Juliana erlijden van haar moeder, st had plaats op het paleis osch in Den Haag. De com- ïden onder leiding van mr. an, voorzitter van de Eerste Ir. L. G. Kortenhorst, voor- e Tweede Kamer. :ntearchivaris van Den Haag, Mensonides, heeft een expo- ht van prenten, platen, pro persberichten en program- ?n beeld geven van het leven >rstin, die jarenlang in Den eerde. Er hangen ook hon- Daaronder is er een, die rilhelmina afbeeldt toen zij ?rst een bioscoopvoorstelling eentebestuur van de stad en stad door Nederlandse gesticht in de Amerikaanse igan heeft een adres van aan koningin Juliana ge- overleden vorstin wordt een edele vrouw genoemd, d wijd verspreid, heilzaam end is geweest. De belangen van teen keuze gedaan ook voor de pro- vaardige opleiding: nhage ligt, anders >ns gezinsbezoek. oor 's-Gravenhage, 103e JAARGANG No. 24155 AN HONTENISSE ntebestuur van Hontenisse ïtwerp tot herziening van inderdelen voor Klooster- rten uitgewerkt, met be- r secretarie dezer gemeen de ligt, vanaf 12 december vóór laatstgenoemde da- ontwerp inbrengen bij de |962. meentebestuur voornoemd EM Dt taak in en erland, en de en van tech- mede- ior dit gulden staat al het p zich et be- s van hoord. katho- omen. tegen schat- reeds is be an het dood. inning chtige brzien. an het Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr.EM.L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel. 22341 (4 lijnen) - Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 12 DEC. 1962 Abonnementsprijs f 8,05 per kwartaal, excl. 0,20 incasso; f 9,25 per post excl. f 0,35 incasso f 0,62 per week Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. t 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Temeuzen: ÏJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) ADENAUER GESLAAGD President De Gaulle heeft in een bood schap aan de Franse Assemblée ver klaard, dat het ondenkbaar is, dat Frankrijk niet beschikt over een eigen atoomzwaard. Hij uitte deze waarschuwing tijdens de aanwezigheid in Parijs van Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buiten landse zaken. Rusk moet hier een be langrijke conferentie van de minister raad van de Noordatlantische verdrags organisatie bijwonen. Hij gaat heden op bezoek bij De Gaulle. Dan zal er over De Gaulles verklaring nog wel wat na gekaart worden. De Gaulle zeide eveneens, dat een „verandering, die een daadwerkelijke kans op vrede zou inhouden, mogelijk reeds in de Sovjet-Unie was begonnen". Hij gaf verder o.m. te kennen, dat de vriendschap tussen Duitsland en Frank rijk een noodzakelijke voorwaarde is voor de politieke samenwerking, die Frankrijk zijn vijf deelgenoten in de Europese gemeenschappelijke markt voorstelt. Hij benadrukte tevens dat vrije be raadslaging van essentieel belang blijft. Het idee van één enkele partij is onge rechtvaardigd. In de nieuwe Asemblée kan de rege ring op 268 zetels rekenen, de oppositie op 201. Alle afgevaardigden met uitzonde ring van de communisten hebben De Gaulles boodschap staande aanhoord. Er was na afloop instemmend applaus. voor de sociale voorzieningen, was eer gisteren reeds overeenstemming bereikt. De Westduitse regeringscrisis, zeven weken oud, is gisteren opgelost. Tot minister van defensie in de nieuwe regering, als opvolger van Franz Josef Strauss, zal - zoals verwacht werd - worden benoemd de 49-jarige premier van de deelstaat Slees- wijk-Holstein, Kai Uwe von Hassel. De besprekingen tussen de onderhandelingscommissie van CDU/CSU en de FDP zijn aldus met succes bekroond. Dr. Erich Mende, de voorzitter der vrije democraten, deelde gis teren mede, dat alle problemen met betrekking tot de vorming van een nieuwe regering waren opge lost. Over „materiële kwesties" en enkele politieke vraagstukken, zoals het plan (Van onze parlementaire redactie) Staatssecretaris Gijzeis (ec. za ken) heeft de middenstand gister avond tijdens een middenstands- debat in de Tweede Kamer steun beloofd in de concurrentie strijd (supermarkten e.d.) met het grootbedrijf. Uitgangspunt van het middenstandsbe- leid is, verklaarde drs. Gijzeis, dat voor onze volkshuishouding een zo doelmatig mogelijke voorziening van de consument van essentieel belang is en dat deze voorziening op langere termijn in het algemeen het beste wordt gediend door het bestaan van verschillende met el kaar concurrerende bedrijfsvormen. De staatssecretaris sprak in dit ver band van een „gelijke-kansenbeleid". Ligt hier geen financieringsprobleem? De vermogensbehoeften van het midden- en kleinbedrijf zijn inderdaad sterk ge stegen, erkende drs. Gijzeis, maar, zo stelde hij, de verruiming van de pri maire financieringsbronnen heeft daar mee ongeveer gelijke tred gehouden. Aanpassen nodig Over de hoofden van de kamerle den heen adviseerde de staatssecre taris de middenstand de concurren tiekracht zoveel mogelijk te verster ken. Daarbij is het ook noodzakelijk zich aan te passen aan wijzigingen in de koop- en consumentengewoon ten. In dit verband ging de staatssecreta ris uitvoerig in op reclame-acties in de levensmiddelenhandel. Deze acties zijn gedeeltelijk mogelijk gemaakt, oordeel de drs. Gijzeis, doordat vele gedu peerde middenstanders zich niet vol doende gerealiseerd hebben, dat ook voor hun branches de tijden veranderen. Vele duurzame gebruiksartikelen, die tot voor kort als luxe artikelen werden be schouwd en waarbij het publiek veel service placht te vragen, zijn in korte tijd tot massa-artikelen geworden. Hier voor passen, aldus de staatssecretaris, lagere marges dan tot dusverre gebrui kelijk waren. Maar passen die reclame acties wel in het kader van een orde-lijk economisch verkeer? Voor het antwoord op die vraag ver wees drs. Gijzeis naar de studie die het hoofdbedrijfschap detailhandel terzake onderneemt. De bedoeling is deze stu die op korte termijn te beëindigen. aan de parlementsfracties der be trokken partijen worden voorgelegd. Bondskanselier Adenauer zal de nieuwe kabinetssamenstelling aan president Luebke voorleggen. Ver wordt wordt, dat de nieuwe minis ters morgen beëdigd zullen worden. De eind vorige maand gekozen Beier se landdag heeft gisteren Alfons Goppel, die tot dusverre minister van binnen landse zaken in de regering van de deel staat was, met 109 van de 188 geldige stemmen als minister-president aange wezen. De nieuwe regering aldaar wordt, zo als eerder gemeld, gesteund door de 108 man sterke fractie der christelijk-sociale unie en door de acht leden van de Bayern-partij. De Beierse landdag telt in totaal 204 leden. Kai Uwe von Hassel aanvaardde zijn portefeuille na een gesprek onder vier ogen met de bondskanselier. Von Hassel is lid van de C.D.U. en ondervoorzitter van die partij. Hij is op 21 april 1913 in Gare, Tanganjika, geboren, heeft land bouw gestudeerd en diende in de twee de wereldoorlog als luitenant in de Wehrmacht. In 1945 werd hij door de Britten in Noord-Italië krijgsgevangen gemaakt. Zijn ministeriële voorganger Strauss minister sinds 1953 kon in Adenauers nieuwe kabinet geen zitting nemen, omdat hij, zoals gemeld, een rol had gespeeld in de Spiegelaffaire, die aan Adenauers coalitiegenoten, de libe ralen, niet behaagde, Behalve Strauss keert in het nieuwe kabinet onder meer ook niet terug dr. Heinz Starke, de huidige minister (sinds 1961) van financiën, lid van de F.D.P. De overige ministers die heengaan zijn: dr. Wolfgang Stammberger - F.D. P. (sinds 1961). Ernst Lemmer - C.D.U. (sinds 1957), dr. Franz Josef Wuerme- ling - C.D.U. (sinds 1957), dr. Hans-Joa chim von Merkatz C.D.LT. (sinds 1955), dr. Siegfried Balke - C.S.U. (sinds 1957). Behalve Von Hassel doen hun intrede in het nieuwe kabinet: dr. Ewald Bu- cher - F.D.P., justitie; dr. Rolf Dahl- gruen - F.D.P., financiën; dr. Rainer Barzel - C.D.U., vraagstukken betreffen de geheel Duitsland; Alois Niederalt - C.S.U., Bondsraad-aangelegenheden; dr. Bruno Heck - G.D.U., gezinszaken; dr. Werner Dollinger - C.S.U., schatkist. De huidige minister voor de schatkist Hanz Lenz, F.D.P., neemt het ministerie voor atoomenergie over van dr. Sieg fried Balke, C.S.U. In de overige pos ten, bijvoorbeeld Erhard, economische zaken, en Schroeder, buitenlandse za ken, zijn geen veranderingen opgetreden. De gisterenmiddag bereikte resul taten zullen thans ter goedkeuring De Sovjetrussische veiligheidsdienst heeft een spion gearresteerd, die gehei me wetenschappelijke gegevens zou heb ben doorgegeven aan Britse en Ameri kaanse inlichtingendiensten. De aangehoudene is een zekere O. V. Penkovsky, een lid van de staatscom missie voor de coördinatie van weten schappelijk onderzoek. Penkovsky had in contact gestaan met genoemde inlich tingendiensten via Greville Wynne, de Britse zakenman, die, kortgeleden in Hongarije is gearresteerd en, op beschul diging van spionage, naar de Sovjet-Unie is overgebracht, aldus „Tass". SCHOUT-BIJ-NACHT Henri Bléhaut, een Franse marine-officier die tot tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens zijn actieve collaboratie met het Vichy-regime tijdens de tweede wereld oorlog. is op 73-jarige leeftijd overle den. Bléhaut, die heden is begraven, was in de Vichy-regering staatssecretaris van marine en koloniale zaken. DE SOVJET-UNIE heeft dinsdag be kendgemaakt dat de ruimtesatelliet „Mars I" vanmorgen om 6 uur op een afstand van 14.206.000 km van de aarde was verwijderd en dat alle systemen van het ruimtetoestel in orde zijn. De Mars I werd op 1 november in de richting van de planeet Mars afgeschoten. DE BELGISCHE minister van buiten landse zaken, Spaak, heeft dinsdag in Brussel verklaard dat economische sancties tegen Katanga zullen worden afgekondigd indien „president Tsjombe niet redelijk wordt en niet aanvaardt, dat de Union Minière de belastingen gaat afdragen aan de centrale Kongolese regering". EEN KNAPPE 22-jarige Britse actrice Vivien Grant, die acht dagen geleden, toen de mist in de Britse hoofdstad als een grauwe dichte massa over de stad lag, aan het winkelen was, is sindsdien spoorloos verdwenen. Haar handtasje werd later, compleet met inhoud, in een ondergrondse trein gevonden. l Weersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gisteren- l avond 23.15 uur: l Enkele buien maar ook opklaringen. Z Tot krachtige of hard en langs de Z kust tot hard of stormachtige wind, J ruimend naar noordwest tot noord. Iets kouder. Verwachting van Ukkel: Zwaar be- Z wolkt, afgewisseld met opklaringen. I Buien en zelfs hagel Plaatselijk on- weer mogelijk. Aanvankelijk geen Z verandering van temperatuur, nadien Z daling. Z Vandaag: zon ónder 16.28 uur. Maan l op 17.49 uur. Z l Morgen: zon op 8.39 uur. Maan onder Z 10.23 uur. De heer K. Noels uit Alkmaar, di recteur van een borst elf abriek in Heerhugo waard, heeft een vinding ge daan, waarbij het mogelijk zal zijn permanente kunst-skibanen aan te leggen. De baan bestaat uit segmenten van lange smalle borstels, waarvan de haren buigvast en onbreekbaar zijn. Het materiaal, dat wordt gebruikt voor de borstels, is fabrieksgeheim. Het doet denken aan plastic. Er is een mo gelijkheid, dat in 1963 in Nederland een eerste kunst-skibaan komt. Op de foto zien we een demonstratie op een klein proefbaantje bij de fabriek. De verschillende pluimveehandela ren van Goor, in Twente, hebben hon derden ganzen opgekocht om deze nog even flink op te fokken, alvorens de dieren voor de kerstdis te leveren. Vele ganzen worden uitgevoerd naar de buurlanden. De foto toont de ge vederde drukte bij een van de hande laren. (Van onze parlementaire redactie) De regering meent, dat het ge bruik van kernwapenen onder be paalde verhoudingen een onver mijdelijke noodzaak kan zijn en dat zij in dat geval alle van haar ver langde en mogelijke medewerking zal hebben te geven. De regering neemt dit standpunt in in het volle bewustzijn van de zwaarte van deze beslissing en van de rampza lige gevolgen, die daaruit zouden kun nen voortvloeien voor ons land en de hele menselijke samenleving. Dit zei minister-president, prof. De Quay, gisteren in de Eerste Kamer bij de voortgezette behandeling van de al gemene politieke beschouwingen. Prof. De Quay zei tot deze verklaring over het regeringsstandpunt genoodzaakt te zijn door hetgeen twee weken gele den door de heer Berghuis (A.R.) is ge zegd over het bekende herderlijk schrij ven van de generale synode van de Ned.-hervormde kerk. Zoals bekend heeft de synode tegen het gebruik van kernwapenen een onvoorwaardelijk en absoluut „neen" laten horen. De heer Berghuis had deze stellingname van de synode bestreden. Prof. De Quay juichte het toe, dat dit vraagstuk op zo principiële wijze in het centrum van de belangstelling was ge komen. Realistisch concluderend stelde prof. De Quay: „Gestold voor de keuze tussen enerzijds de zekerheid van weer loosheid en de onvermijdelijkheid van capitulatie en anderzijds de mogelijk heid tot het vermijden van een derge lijke capitulatie en het voorkomen van elk gewapend conflict op grote schaal, heeft de regering voor het laatste ge kozen". Bij de replieken zei ir. Vos (P.v.d.A.) t a.v. deze vraagstukken eerst de besluit vorming binnen zijn eigen partij op het a.s. januaricongres te willen afwach ten en er dan op terug te komen. „Ons standpunt n u is dat niet eenzijdig ont wapend moet worden". Haar dankbetuiging voor het me deleven dat zij en haar gezin hebben ondervonden bij het overlijden van haar moeder, heelt koningin Juliana aan het Nederlandse volk gericht als „koningin Wilhelmina's dochter". Het is namelijk de wens van ko ningin Juliana dat in het vervolg over haar moeder gesproken en ge schreven wordt als koningin Wilhel- De vraag of Indonesië mede de bet is aan de opstand in Broenei (Brits Borneo) schijnt bevestigend beantwoord te moeten worden. Verklaringen van derden wijzen namelijk in die richting. De pre mier van Malakka heeft te ken nen gegeven, dat de politieke par tijen in Indonesië steun aan de re bellen verlenen door het leveren van wapens en het oefenen van personeel. Hij voegde eraan toe dat de rebellen in Manilau in In donesisch Borneo geoefend waren. Brigade-generaal J. Glennie, de com mandant van de Britse troepen, heeft te verstaan gegeven verbaasd te zijn over de uitstekende conditie waarin de re bellentroepen verkeren. Hun eerste aan vallen waren goed georganiseerd en op een tactisch tijdstip beginnen. „Azahari probeert de Indonesische steun te verbergen", aldus de premier van Malakka, prins Rahman in het par lement. „door naar Manilla te gaan en de aanspraken van de Philippijnen op Noord-Borneo te gebruiken als voor wendsel". Hij verklaarde ook dat enkele Indonesiërs aan de opstand deelnemen. De Indonesische ambassadeur in Ma nilla heeft voorts verklaard, dat het lo gisch is dat Indonesië de onafhankelijks- strijd op Broenei ondersteunt. Soekarno heeft voor het eerst sinds de Broenei-erisis over deze zaak gesproken „De opstand is een deel van de strijd, (Van onze parlementaire redactie) De ontevredenheid van het agra risch front over de steunmaatre gelen aan de gemengde bedrijven op de zandgronden heeft gisteren in de Tweede Kamer ruime weer klank gevonden, maar weinig uitgehaald. Minister Marijnen (landbouw) hoefde maar een bescheiden concessie te doen om de landbouwspecialisten, die grommend tegen hem waren op getrokken, in het gareel te hou den. Die concessie, afgedwongen door een motie van de K.V.P.'er Engelbertink, houdt in, dat het aantal boeren op de zandgronden, dat gebruik kan maken van een renteloos voorschot van duizend gulden door een verruiming van de criteria enigszins ver groot wordt. De (reeds gesloten) termijn van aan vrage wordt in verband daarmee ver lengd. Daarvan zullen ook die jonge boeren kunnen profiteren, die omdat zij pas begonnen zijn, geen aanvrage heb ben ingediend. Minister Marijnen be loofde voorts, dat over de terugbetaling van het voorschot van geval tot geval beslist zal worden. De Kamer trok uit die toezegging de conclusie, dat heel wat voorschot ten uiteindelijk kwijtgescholden zullen worden. Het complex van steunmaatregelen werd daarop zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Slechts drie afge vaardigden (van de C.H.U.) lieten aan- tekenen, dat zij zich er niet mee kon den verenigen. De hulpverlening aan de gemengde bedrijven op de zandgronden omvat de instelling van een ontwikkelings- en saneringsfonds met een kapitaal van vijftig miljoen gulden, waarvan de ene helft bestemd is voor voorschotten en de andere helft voor het bevorderen van de sanering van onrendabele be drijven. Daarnaast wordt bet borgstel lingsfonds met tien miljoen versterkt. Ongunstige factoren In de Kamer was men er algemeen over eens, dat de zandgronden gehol pen moeten worden. Door een samen loop van factoren als slechte weersom standigheden, dure voederprijzen, mond- en klauwzeer en lage eier en vleesprijzen verkeren vele boeren, ook op doelmatig geleide bedrijven, in ernstige moeilijkheden. De nood is het grootst in Limburg, Brabant en ooste lijk Gelderland. De Kamer was het er ook over eens, dat de boeren zelf aan die ongunstige ontwikkeling geen schuld hebben, de regering trouwens ook niet. Mr. Marijnen deelde die zienswijze, zij het dan dat de boeren naar zijn mening niet geheel vrijuit gaan. Aangelokt door de goede prijzen in het verleden heeft men b.v. de produktie van eieren ook in Duits land te veel uitgebreid. Daardoor is er een overproduktie gekomen, zei de bewindsman, die de prijs heeft doen dalen. Van de tweeledige doelstelling van het sanerings- en ontwikkelingsfonds beviel de Kamer zonder meer het saneringsaspect, vooral toen minister Marijnen nog eens onderstreepte, dat hij alleen op vrijwillige sanering aan stuurt en beloofde terzake vooroverleg die nieuwe krachten over de gehele we reld voeren", zeide hij en hij was ervan overtuigd, dat deze krachten tenslotte zouden winnen. Op de vraag waar Azahari het geld voor de opstand vandaan haalde, zei Rahman, dat de rebellenleider nauwe betrekkingen onderhield met een aantal personen in onze buurlanden en hij zei de ervan overtuigd te zijn dat de rebel len de gebieden op Borneo onder Indo nesisch beheer wilden stellen. Een woordvoerder van de Shell heeft meegedeeld, dat de Europeso employés van de oliemaatschappij, die als gijze laars werden vastgehouden, in veilig heid zijn. Onder hen zouden zich tien Nederlanders hebben bevonden. Onder tussen hebben Britse troepen en Ghur- ka's de oliestad Seria heroverd mot uit zondering van het politiebureau. De olie-installaties schijnen intact te zijn gebleven. Ook gisteren arriveerden versterkin gen van overzee. De Britten verwachten de komst van 3000 stamleden uit het binnenland. De Nederlandse geoloog, dr. J. Bron- dijk, verkeert nog steeds in ernstige toestand. De leider van de opstandelingen sjeik Azahari heeft gisteren te Manilla een visum aangevraagd voor Amerika. Dit verzoek moet in Washington goedge keurd worden. Hij heeft tevens bevolen een aanval te doen op Koetjing, de hoofdstad van Serawak, het aangrenzen de land, dat eveneens tot de federatie van Malakka zal toetreden. Borja, de Philippijnse vertegenwoordi ger bij de V.N., heeft te kennen gegeven dat hij de vertegenwoordigers van de opstandige beweging zou ontvangen, als zij zich tot de Verenigde Naties zouden wenden. „Wij zouden hen laten zien dat wij vrienden zijn", zeide hij. Azahari heeft gisteren in Manilla ver klaard dat Groot-Brittannië er zeker van kan zijn dat geen cent Brits kapi taal in Broenei in beslag zou worden ge nomen. „Het Britse kapitaal zou in al het onder ons gezag staande gebied vei lig zijn", zei hij en hij besloot: „Wij zijn niet anti-Brits, doch wel anti-kolonialis tisch". te zullen plegen met het Landbouw schap en het parlement. Veel kritiek Veel kritiek was er evenwel op de voorschottenregeling. Bijna iedereen gaf de voorkeur aan toeslagen. Mr. Marijnen was echter onvermurwbaar. Toeslagen passen niet in de E.E.G.- verhoudingen, stelde hij. De minister wilde aanvankelijk ook mets weten van een verruiming van de criteria voor het aanvragen van een voorschot. De criteria zijn vol komen redelijk, vond hij. De Twente naar Engelbertink moest met een motie komen heel de Kamer stond er achter om de minister althans tot enig toegeven te bewegen. Op grond van die uiteindelijk door mr Marijnen geaccepteerde Kameruit spraak kunnen nu diegenen een voor schot krijgen wier gemiddeld zuiver inkomen over 1958. 1959 en 1960 hoog uit 6o00 gulden heeft bedragen dan wel zij (ondernemers met grotere gezin nen) wier gemiddelde jaarlijkse aan slag voor de inkomstenbelasting in die jaren met meer dan 350 gulden is ge-1 weest. De minister ging aanvankelijk uit van resp. 6000 en 300 gulden I Minister Marijnen wees er in dit ver band ook nog op. dat jonge boeren, die ü1 ij 19(59 nog geen eigen bedrijf hadden een aanvraag om een renteloos voorschot kunnen indienen. Kruit verschoten? De Kamer nam genoegen met het fooitje. Eerder gemaakte opmerkingen als lapmiddelen" en ,,een druppel op een gloeiende plaat" werden ingeslikt. De agrariërs hebben zich zelf er geen dienst mee bewezen. Eén van de twee: of de steunmaatregelen zijn inderdaad volkomen ontoereikend en in dat geval had men ze behoren af te wijzen, of het valt allemaal nogal mee. In dat geval had het agrarisch front er ver standiger aan gedaan de kritiek te richten op zaken, die werkelijk onder vuur genomen dienen te worden. Wie zijn kruit onnodig verschiet komt munitie te kort als er werkelijk ge vochten moet worden. Gisterenavond omstreeks half tien zijn twee motorwagens van de gemeen tetram in Rotterdam bij de Parksluizen met elkaar in frontale botsing gekomen. Het waren een wagen van lijn 10. die linksaf langs het belastingkantoor wilde rijden en een wagen van lijn 15 die over de brug van de sluizen was gekomen. De gevolgen van de botsing waren ern stig: de voorbalkons van beide wagens werden volledig ingedrukt, waarbij de bestuurders vrij ernstig gewond raakten. In totaal liepen negen mensen bij deze botsing min of meer ernstige verwon dingen op. Er waren drie wagens van de geneeskundige dienst nodig om de gewonden naar de ziekenhuizen „Dijk- zicht" en „Bergweg" te vervoeren. Geen der gewonden verkeert in levensgevaar Het verkeer ter plaatse was meer dan een uur gestremd. Een negenjarig Frans meisje, Chris- tiane Trouve, dat het geld dat zij voor een nieuwe fiets had opgespaard aan de slachtoffers van de aardbe ving in Iran schonk, heeft van keize rin Farah Diba een uitnodiging ont vangen om een bezoek te brengen aan het keizerlijk paleis te Teheran. Christiane, de dochter van een bus chauffeur, zal donderdag van Parijs naar Teheran vliegen. Een woordvoerder voor de regering van Iran zei dat deze reis een gebaar is om te tonen hoe dankbaar de Iraanse bevolking is voor de hulp van de Europese landen. Christiane zelf zei over de reis: Ik ben het gelukkigste kind in de hele wereld".

de Stem | 1962 | | pagina 1