Laatste gang van koningin it 10 te artikelen VAN DER STEEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 DECEMBER 1962 Hierboven: Nadat de baar uit het paleis Lange Voorhout in Den Haag was gedragen, verliet koningin Juliana het paleis. Boven rechts: Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België be- geven zich naar de ingang van de Nieuwe Kerk. Hiernaast rechts: De met acht paarden bespannen witte lijk koets passeert bij het vertrek uit Den Haag de hoek Lange VoorhoutKneuterdijk. Links: de koninklijke familie volgt de baar, die de koninklijke grafkelder wordt ingedragen. Hieronder: De koninklijke familie in gebed tijdens de plechtigheid in de Nieuwe Kerk Geheel onder links Prinses Arm gard, prins Felix van Luxem burg, prinses Alice, gravin van Atthole, koning Olaf van Noor wegen en het Belgische konings paar tijdens de uitvaartdienst. Heel Nederland heeft za terdag, met eerbiedige ge dachten aan een grote vorstin, de uitvaart ge volgd van prinses Wil- helmina. Duizenden langs de route, miljoenen aan het televisietoestel, dat, evenals deze pagina, beel den bracht van de plech tigheid. Iedereen heeft meegeleefd mei de droe fenis van het koninklijk gezin, nochtans beden kend dat deze uitvaart niet in het teken stond van rouw. Geloof en rotsvaste hoop overstraalden, zoals door prinses Wilhelmina zelf gewild - de laatste gang van een vorstin, aan wie Nederland veel, zeer veel verschuldigd blijft. Nooit zal ons volk dit beter hebben begrepen dan tijdens die stil maken de uren van zaterdag, die krachtens zichzelf de mo gelijkheid van bezinning en gedenken boden. Rechts: De rouwstoet passeert de rotonde Ypenburg onder Rijswijk. Hieronder: Aan de voet van de imposante toren van de Nieuwe Kerk, waarvan de vlag halfstok waait, staat de witte lijkwagen voor de ingang van de Nieuwe Kerk. Links ervan ziet men de witte bloemenwagen. Elders op de markt de volgrijtuigen. Rechtsonder: Een bovenaanzicht van het Lange Voorhout in Den Haag op het moment dat de baar uit het paleis in de lijkwagen wordt gedragen.

de Stem | 1962 | | pagina 5