Rini Zegwaard verovert de nationale turntitel Sterke uitbreiding van training oranjeteams Emile Griffith behoudt wereldtitel welterklas CONFERENTIE KNVB-FEIJENOORD KNVB-officials sturen telegram naar de NTS Olympia Toer: tijdrit komt nu in BREDA Afgelast voetbal, maar CHRYSANT SJOUKJE Intertoto-competitie KAMPIOENSCHAP N.K.G.B. ZUNDERT Ria Schoone uit Breda wordt 11e Meevaller DUBBELE TOTO Heeft Rusland staatsamateurs SC Enschede naar Israël Ria Rietveld is turnkampioene Merkwaardige knock-out Van de Wattijne wint zware cross Europese landenbeker Schmelz ALLEMAAL OP NAAR ZEIST Onderhandelingen BOEK VIJF SYMBOOL STRAF LYON DOOD AMOK. LEAGUE WIELRENNEN Vooruitzending Feijenoord-Vasas 9 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 DECEMBER 1962 9 (Van onze sportredactie) Rini Zegwaard uit Amstelveen, een negentienjarig meisje, werd zondagavond in Zundert gekroond tot nationaal kampioene turnen van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond. „Ik heb er hard voor gewerkt", zei zij glimlachend, toen zij een grote beker in ont vangst mocht nemen en het ap plaus uit alle hoeken van de zaal opwelde. Rini had geen twijfel over haar capaciteiten laten be staan. Zij begon de finale met een vrij veilige voorsprong op Gré de Graaf (Uitgeest) en Ria Prins (Leiden). Op drie van de vier nummers legde de kampioene be slag, maartoch lag er een kleine schaduw over haar triomf. Gré de Graaf, haar belangrijkste concurrente, liep bij de vrije oefe ning een enkelblessure op en kon daardoor niet meer aan de vol gende nummers meedoen. Voor Gré de Graaf, een moed:T meis je, was het een zwarte dag. Lichtvoetig was zij aan haar vrye oefening begon nen. Het ging allemaal wonderlijk goed en de vijfhonderd toeschouwers zaten gereed om krachtig met de handen te klappen. Gré presenteerde nog een sal to. Zij kwam verkeerd. Met te veel kracht was haar linkervoet op de mat terecht gekomen. Het betekende de te rugkeer van een blessure, die haar bij vroegere toernooien reeds parten speel de. Het dames-turnkampioenschap van de NKGB (.een Zundertse autohal was tot zaal omgetoverd), werd een attractieve gebeurtenis. Iedereen vroeg zich af of Rini Zegwaard, het sterkst uit de halve finales gekomen, zich zou weten te hand haven. Normaal gesproken moest dt mogelijk zijn, want de blonde Amstel- veense had een voorsprong op Gré de Graaf van 1.15 punten en op Ria Prins van 1.60 punten. Eén enkele misstap, één verkeerde greep, kon echter gron dige verandering brengen in de situatie. Rini Zegwaard was echter voorzichtig. Overdadige risico's nam zij niet. Dat bleek reeds bij de vrije oefeningen. Bij zonder fraaie bewegingen componerend, kruiste Rini de mat. Hoe voortreffelijk waren haar salto's. Hoe zelfverzekerd de handstands. Hoe hoog het tempo. Het kon niet anders of de jury moest dit al les in hoge cijfers uitdrukken. De cij fers kwamen. De Amstelveense kreeg 9.45. Gré de Graaf was reeds ,,out" en Ria Prins was nog iets verder achterop geraakt doordat zij „maar" tot 9.40 kwam. En hoe was het met de twee Brabant se meisjes, die aan deze wedstrijden deelnamen Ineke van de Akker uit Til burg handhaafde zich met 8.35 in de rij van de besten, terwijl de Bredase Ria Schoone (elfde na de halve finales) zich eveneens tevreden mocht tonen. Het tweede nummer, de evenwichts- balk, zou wat meer licht brengen in de strijd. Verrassend werk deed het Rot terdamse Joke Willemse, klein, maar dapper. Zij werkte zich met een notering van 8.85 voor dit onderdeel op kop. Rini Zegwaard moest nog verschijnen. Bij zonder zelfverzekerd gaf de Amstelveen se een oefening weg, die de ogen van de juryleden kon bekoren. De afsprong ech ter mislukte en daarom kwam de kam- pioene-in-spe niet verder dan eveneens 8.85. Ineke van de Akker en Ria Schoo ne moesten punten prijsgeven. De Til- burgse 7.90. kwam tot 7.80, de Bredase tot Het derde onderdeel, de paardsprong, werd voor Rini Zegwaard een meeval ler. Ofschoon zij opnieuw verkeerd ein digde kreeg zij toch 8.90 toegemeten. Zij kon daarmee niet reiken aan de presta tie van het geblokte Joke Willemse, dat met 9.15 zeer hoog werd gekwalificeerd. Ria Prins schoof nu wat dichter naar de eerste plaats toe door 9.05 te behalen! Na dit nummer stond het echter vast. Er moest een wonder gebeuren om Rini Zegwaard nog te onttronen. Het wonder kwam niet. Integendeel. Op de ongelijke brug toonde Rini Zegwaard zich een meesteres. Zonder overmatige risico's te nemen draaide zij er een oefening uit. waarvan zelfs de leek moest zeggen, dat zij goed was uitgevoerd. Feilloos waren haar grepen. Geen seconden pauze zat er tussen de ene beweging en de andere. Vloeiend volgden elkaar de stands op. Een donderend applaus onderstreepte de waardering voor deze waarachtige pres tatie. Door slechts 7.80 te behalen (tegenover de 9.50 van de kampioene) verloor Ria Schoone opnieuw enig terrein. Ineke van de Akker verspeelde haar vijfde plaats in het eindklassement doordat zij slechts tot 8.20 geraakte. De uitslag: 1 en kampioene van Ne derland Rini Zegwaard FIT. Amstelveen 73.20 punten, 2 Ria Prins, Victorie, Lei den 71.25 p., 3 Joke Willemse, Rotterdam 69.60 p., 4 Ans de Koning, FIT, Amstel veen 68.75 p., 5 Ria Versteeg, Odin. Am sterdam 67.15 p., 6 Ineke van de Akker, St.-Dionysius Tilburg 66.45 p., 7 Tini Boot, Velsen 66.20 p., 8 Lies Feringa, Sportlust, Erica 65.65 p., 9 Tini Niesten. Uitgeest 65.30 p., 10 Rie Bruijn. Noord- Scharwoude 63.90 p., 11 Ria Schoone, Durfal Breda 63.85 p. Wat er met het bijna volledig afge laste voetbalprogramma gaat gebeuren was zondagavond bij de KNVB nog niet bekend. Wel staat vast dat de inzet van de sporttoto (no. 16) van het afgelopen weekeinde wordt gevoegd bij die van 15 en 16 december. Voor 16 december is een beker-programma vastgesteld* Ria Schoone van het Bredase Durfal in actie tijdens de vrije oefening. Omdat Olympia in 1963 het dertiende lustrum viert worden door de organisa tors van Olympia's toer door Neder land pogingen in het werk gesteld om een groot internationaal rennersveld te krijgen. Daartoe zijn uitnodigingen ge richt tot de bonden van België, Frank rijk, Italië, Zwitserland, Luxemburg, West-Duitsland, Engeland, Denemarken en Zweden. Het is de bedoeling, dat deze landen deelnemen met ploegen van zes renners, uitsluitend amateurs. Olympia's toer wordt in 1963 van 31 mei tot en met 6 juni gehouden. Het routeschema is in principe als volgt sa mengesteld: 31 mei: Amsterdam-Schie dam; 1 juni: Schiedam - Breda -f ploe gentijdrit; 2 juni: Breda - Eindhoven -j- individuele tijdrit; 3 juni: Eindhoven- Heerlen; 4 juni: Heerlen - Almelo; 5 ju ni: Almelo Groningen; 6 juni: Gronin gen - Amsterdam. 5? 5J Het kost de Russische voetbal leiders hoe langer hoe meer moeite de schijn op te houden, dat de Rus sische spelers „staatsamateurs" zijn. In verschillende dagbladen worden artikelen gewijd aan de betaling van spelers, die op kosten van fa- brieken en andere bedrijven gedu- rende lange perioden tegen vergoe- ding in trainingskampen bijeen wa- 1 ren en ook voor gewonnen wed- j strijden bedragen ontvingen. Het eerste elftal van Torpedo Gorki, een van de topteams, dat evenwel een minder geslaagd sei- zoen achter de rug heeft, zou een j totaal bedrag van ruim 80.000 gul- den hebben getoucheerd. De pers beschouwt in verslagen de spelers j nog als soldaat, student, maar waar komt dan het fabeltje vandaan van de vader die zijn zoon als volgt on- derwijst: „als je een eigen flat, een j auto en een mooi meisje wilt heb- ben, jongen, dan moet je zorgen dat je een voetbalster wordt!" S.C. Enschede vertrekt maandagmor gen 10 december vanaf Schiphol voor een trip van twaalf dagen ntar Israël. De club uit Enschede speelt daar en kele wedstrijden. Reeds staat vast dat Enschede op woensdag 12 december in Tel Aviv speelt en op zaterdag 15 de cember in Haifa. Op woensdag 19 december worden de spelers op Schiphol terug verwacht. Algemene gymbond Ria Rietveld (Hercules, Bodegraven) is zondag in de Haagse dierentuin voor de derde achtereenvolgende maal Ne derlands turnkampioene geworden van de algemene turnbond. De Amsterdam se Thea Belmer werd tweede en Griet- ie van Essen derde. Jannie Vierstra "(Quick Huizum) werd kampioene bij de meisjes. De Newyorker Emile Griffith heeft zaterdagavond zijn wereldtitel in de wel- terkiasse behouden na een merkwaardig technisch knock-out op de Argentijn Jor ge Fernandez, die in de negende ronde beweerde wegens een stoot onder de gordel niet verder te kunnen vechten. Griffith stond op dat moment op punten voor. Fernandez was voor de tweede keer neergegaan toen hij opgaf. Griffith, die zijn titel voor de tweede keer verdedigde, vloerde zijn tegenstan der in de negende ronde met een harde linkse hoek. Fernandez, die in de zeven de ronde een rechtse op de kin ook even op het canvas had moeten overdenken, greep naar zijn onderlichaam en kron kelde zich van de pijn. Zijn helpers zetten hem midden in de ring op een kruk. Hij was na een schor sing van vijf minuten niet in staat om verder te vechten. Voorzitter Deskin van de atletiekcom- missie van de staat Nevada was het met scheidsrechter Krause eens dat de Ar gentijn volgens de regels van Nevada technisch k.o. was gegaan. Deze beslis sing volgde op een grondig onderzoek door de commissie-arts Donald Romeo. Deze zei: „Ik vroeg Fernandez of hij zich in staat achtte door te vechten, maar hij ontkende hevig kreunend". De Belg Marcel van de Wattyne heeft voor de vierde maal de internationale „Challenge Boyeau" cross gewonnen. De Belg „dicteerde" de wedstrijd van het begin tot het einde en hoewel de Frans man Tijou op het laatst nog sterk kwam opzetten, kon hij Van de Wattyne niet meer bedreigen. De individuele uitslagen: 1 Van de Wattyne, Renaix. België 7 km in 21.42; 2 Tijou, Vire, 21.45, 3 Lecolazet. Chalon- nes 22.11, 4 Jouret. Renaix, België 22.24 5 Wintle, Avranches 22.30. In de kleedkamer wezen Fernandez' managers verontwaardigd naar een hel rode vlek aan de binnenzijde van zijn linkerbeen. „De aderen of zenuwen die naar het scrotum leiden zijn blijkbaar geraakt", aldus dokter Romeo. De manager van Griffith noemde Fer nandez een aansteller. „Hij verdient een onderscheiding voor de beste acterende bokser van het jaar. Hij vond dit een gemakkelijke ontsnappingspoging aan een volledige k.o. Hij kan niet gewond zijn, want zoals iedere andere bokser heeft hij zijn kruisbeschermer". De helpers van Fernandez maakten later bekend dat de bokser niet in een ziekenhuis zou worden opgenomen. De behandeling zou in zijn hotel geschieden. De managers van Fernandez eisen een herkansing voor hun pupil. De K.N.V.B. wachtte dit weekeind lang met het afgelasten van de voetbal wedstrijden. Nadat eerst de meeste amateurwedstrijden van het lijstje wer den geschrapt, werd zondagmorgen be sloten ook het programma voor het betaalde voetbal niet te laten doorgaan. Hier en daar werd toch nog gespeeld. Helmond speelde tegen T.O.P. en zegevierde met 32. De stand in deze klasse is nu Valkenswaard Vlissingen De Valk Boxtel De Spechten Schijndel Helmond Brabantia Tongelre M.O.C. '17 Alliance T.O.P. Ten slotte voetbalden ook Clinge en Breskens tegen elkaar. Clinge won met 3—1. Denemarken heeft Malta in Valletta met 3-1 verslagen in een voetbalwed strijd om de Europese landenbeker. De nemarken komt nu ih de tweede ronde. 10 7 1 2 15 29—17 10 6 1 3 13 35—15 9 5 2 2 12 12— 8 10 3 6 1 12 16—13 10 5 2 3 12 18—19 10 4 3 3 11 20—16 11 5 1 5 11 20—22 9 2 5 2 9 14—16 9 3 2 4 8. 13—17 10 2 1 7 5 15—24 9 2 1 6 5 11—21 11 1 3 7 5 19—34 ii&S,aiSt-..w, Rini Zegwaard, de blonde Amstel veense, was ongenaakbaar op de on gelijke brug. Zü verdiende de kam pioenstitel ten volle. (Advertentie) Voor betere sportprestaties Dextrose tabl. Imp. ELMA Breda. Tel. 30183 Voor het eerst sinds vele jaren zal de voorbereiding van ver tegenwoordigende Nederlandse teams niet meer beperkt blijven tot één of twee centrale trainingen voor een interland. De technische 'commissie van de K.N.V.B., waarvan de heer Jos Coler voor zitter is, heeft in samenwerking met bondscoach Elek Schwartz een uitgebreid trainingsprogramma opgesteld. Zowel het plan voor het a-elftal, als dat voor Jong Oranje en het jeugdelftal van spelers van 16 tot 18 jaar worden gekenmerkt door een con- tinuiteit in ae training. Een ander winstpunt is dat de voorbereidingen veel vroe ger beginnen. vendien voorafgegaan door driedaagse trainingskampen te Zeist, die zijn vast gesteld voor 7 tot en met 9 maart en van 28 tot en met 30 maart. Grote aandacht zal ook worden be steed aan de voorbereiding van „jong oranje", het team van spelers tot 23 jaar, en de z.g. „UEFA-jeugd", spelers van 16 tot 18 jaar. Niet alleen omdat er voor beide teams belangrijke wedstrijden op het program ma staan, maar ook omdat de techni sche leiding van de K.N.V.B. ervan over tuigd is dat voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1966, waarvan de eindronden in Engeland zullen worden verwerkt, voor een belangrijk deel een beroep zal moe ten worden gedaan op nieuw, jeugdig ta lent. Het Nederlandse A-elftal, waarvan de kandidaten gewoonlijk pas half maart voor de eerste maal tezamen kwamen, vangt in 1963 zijn training in het KNVB- sportcentrum te Zeist al op woensdag 2 januari aan. Om de veertien dagen zal Elek Schwartz de beschikking krijgen over de kandidaten voor het oranje team, dat in het voorjaar van 1963 ach tereenvolgens uitkomt tegen België (uit, 10 maart), Zwitserland (uit, 31 maart), Frankrijk (thuis, 17 april) en wereld kampioen Brazilië (thuis. 2 mei). De trainingen zijn vastgesteld op 2 en 22 januari, 6 en 19 februari, 5 en 20 maart, 16 en 23 april en 1 mei. De ontmoetingen tegen België en Zwitserland worden bo- Jong oranje traint, evenals het a-team, eenmaal per veertien dagen in Zeist. De eerste bijeenkomst is geprojecteerd op dinsdag 15 januari. Daarna komen de geselecteerden op 29 januari, 26 februari en 6 maart naar Zeist. Woensdag 13 fe bruari wordt voorts een oefenwedstrijd gespeeld. Onderhandelingen met een sterke buitenlandse tegenstander zijn thans gaande. De laatste bijeenkomst is voorlopig vastgesteld op dinsdag 26 maart aan gezien het team zaterdag 31 maart in Zwitserland zijn laatste wedstrijd van dit seizoen speelt. Het is echter lang niet utigesloten dat ook na die datum de cen trale training wordt voortgezet. De tech. nische commissie zal zich hierover nog beraden. De UEFA-jeugd de spelers van 16- 18 jaar. die in aanmerking komen voor het jaarlijkse internationale paastoer- nooi van de Europese Voetbal Unie (UEFA) wordt in het nieuwe plan evenmin vergeten. Woensdag 12 decem ber komen de jeugdspelers al voor een eerste centrale training naar Zeist. Daarna volgt in de kerstvakantie van 27 tot en met 29 december een drie- daags-trainingskamp in Zeist. De trai ningen van de UEFA-jeugd zullen niet beperkt blijven tot onderricht in voet baltechniek en -taktiek. Ook onderwer pen als sporthygiëne en voedingsleer, staan op het programma. Woensdag 16 januari komen de spelers weer naar Zeist om daar elke veertien dagen terug te keren. De kwestie-Feijenoord is dus in be spreking bij de KNVB. Het zal niet erg lang meer duren of de bondsbe- stuurders zullen een beslissing nemen of de Rotterdammers weer wel of vooralsnog niet in het Nederlands elf tal zullen worden opgenomen. Op de foto zien we van rechts naar links rond de conferentietafel de heren Couwen- berg, Prins, Kieboom en Buitendijk van Feijenoord en Brunt, ColerSchro der, Van Dalen en Nijs van de KNVB. De bekende en veelbesproken Britse voetballer John Charles heeft een boek uitgegeven, dat als titel draagt: ,,De zachtaardige reus". Charles zegt daarin dat zijn terug keer uit Italië naar Engeland een van de grootste vergissingen uit zijn leven is. Hij zou teruggegaan zijn voor de op voeding van zijn kinderen, maar al dra bleek dat Italië een onvergetelijke in druk gemaakt had op hem en zijn vrouw Peggy. Charles besluit zijn werk met te vertellen, dat hij alles deed om weer de lieveling van de Britse voet balfans te worden „maar het lukte niet. De Britse speltrant verschilt hemels breed van de Italiaanse." In Naaldwijk is een door kwek S. Prins gekweekte chrysant genoeri naar de wereldkampioene kunstrx den, Sjoukje Dijkstra, die hierbij ze aanwezig was. Foto: Sjoukje doo met een gietertje haar „eigen" bloe men. rechts kweker Prins. Birmingham C.Blackburn R. 3-r Bolton W.—Tottenham H. 1—0, Burr leyIpswich Town 31. Everton- West Ham U. 11. Fulham—Wolve. hampton W. 05. Leicester C.Aster Villa 33, Leyton O.Sheffield U. 2-: Manchester U.Nottingham F. 5— Sheffield W.Liverpool 02. We Bromwich A.Manchester C. 2-1. Aan de Olympische Winter- en Zo merspelen zullen, wanneer het IOC er mee akkoord gaat. twee volledige Duit se ploegen deelnemen. Otto Mayer, IOC kanselier, stelde dit voor te voor koming van moeilijkheden. De ploegen zullen deelnemen onder een en hetzelf de symbool, terwijl ook de volksliede ren niet verschillen. Op 8 februari valt de definitieve beslissing te nemen door het Internationaal Comité. Standaard en Lierse SK delen broe derlijk de eerste plaats in de Belgische voetbalcompetitie. Liefs vijf kandidr ten zijn er om deze eervolle positie over te nemen. Onder die „tweede-plaats-rij' bevindt zich Anderlecht, het heel veertien punten tegenover de koplo pers vijftien. Uitslagen: Union St. GillesFC Brug ge 1-2, Berchem SportSt. Truiden 0- Antwerp FC—FC Luik 5—1, Beeringe Olympic Charleroi 10. Standaard Daring 10. CS BruggeBeerschot 1-0 Lierse SK—Anderlecht 2-1, La Gar toiseDiest 42. Acht voetbalfanatici, die zich onlangs b\j de wedstrijd Heesen KasseiF.C. Bayreuth ernstig hadden misdragen, zün door de rechters veroordeeld. Er werden straffen opgelegd van drie en vier maanden alsook geldboeten variërend van 50 tot 350 mark. Het Duitse Olympische Comité zal een deel van de gelden krijgen. Juan Pedro Berckmeyer, de Peruvi aanse autocoureur kwam zaterdag op het circuit bij Lima om het leven toen zijn Alfa Romeo van de baan raakte en driemaal over de kop sloeg. De 27-jarige neef van de Peruviaanse ambassadeur in Washington deed mee aan een wed strijd over 546 kilometer. In Buenos Aires maakt de 38-jarige Italiaanse autocoureur Giovanni Villela amok. Hij begon met het schieten op zijn van hem vervreemde vrouw, die slechts gewond werd. Daarna doodde hij zijn schoonmoeder, en een nicht om vervolgens zijn twaalfjarige dochter en tienjarige zoon om het leven te bren gen. De koplopers in de eerste divisie van de Engelse league hebben een mager weekeinde achter de rug. Alleen Burn ley won, met 3-1 van ex-kampioen Ips wich Town en klom. op tot de tweede plaats. Everton bleef leiden maar moest een puntje prijs geven aan West Ham United. Bolton Wanderers hield De Spurs in toom en zegevierde. De trots van het Engelse voetbal staat nu derde. Uitslagen: Arsenal—Blackpool 2—0, De uitslagen van de dit weekeinde gc speelde voetbalwedstrijden in de Frans, competitie luiden NimesLyon 1-0, Bordeaux-Angers 0-0. StrasbourgReims 3-2, Grenoble- Toulouse 1-0, RennesRC Paris 35, ValenciennesMonaco 00, Sedan Nancy 2-0, NiceMarseille 1-0, Rouen Montpellier 3-1, Stade FrancaisLens 2-0. Stand: (gespeeld 20 wedstrijden): 1 Lyon 26 pnt.. 2 Bordeaux 25 pnt., 3 en 4 Sedan en Nice beide 24 pnt., 5, 6 en 7. Monaco, Reims en Toulouse 23 pun- ten. BERT ROMIJN werd derde in een wedstrijd voor amateurstayers op de winterbaan te Leipzig. Een puntenraee over 100 ronden leverde een overwin ning op voor Nico Lute. O— MANUS BRINKMAN eindigde als vijf tiende in een internationale cyclo-cross te Overijse (België). Hij had een ach terstand van vijf minuten op de Belg Pierre Kumps die eerste werd. O— ROLF WOLSHOHL bleek de sterkste in Hannover waar hij de invitatie cy clocross won. De ex-wereldkampioen nam na zes ronden de leiding en stond die niet meer af. O- ROB REDAEKER-KAT de Nederland se amateur die in Zuid-Afrika bleef na de trip won een sprintwedst-ijd in Jo hannesburg van de Zuidafrikaan Tom my Shardelow. O— RIK VAN STEENBERGEN en Miel Se- verijns hebben de leiding in de zes daagse van Munster. Klaus Bugdahl en Frits Pfenniger staan op de tweede plaats. Luciën Gillen en Peter'Post zijn momenteel derde. IN ZUID-SLAVIë wordt momenteel een actie gevoerd om het amateurboksen te verbieden of in elk geval de reglemen ten zodanig te wijzigen dat een k.o niet meer doorslaggevend is voor het behalen van een overwinning. Vijf K.N.V.B.-officials, die voor een deel ook op sociaal en maat schappelijk terrein actief zijn, heb ben een telegram naar de Neder landse Televisie Stichting gestuurd waarin wordt aangedrongen, in dien de Belgische voetbalbond toch nog toestemming mocht geven voor een televisie-uitzending van de beslissingswedstrijd Feijenoord Vasas, die woensdag 12 december in Antwerpen wordt gespeeld, de ontmoeting toch uit te zenden. Het telegram luidde: „In verband met het besluit van de NTS om de wedstrijd Feijenoord—Vasas niet uit te zenden oók al zou de KBVB wel toestemming ver lenen verzoeken wij u begrip te hebben voor het standpunt van de betrokken voetbalbonden in dergelijke gevallen. Na mens voetbal-lievend Nederland en in het bijzonder namens de bejaarden en lichamelijk gehandicapten verzoeken wij u dringend alsnog de nodige maatrege len te treffen om bij een uitverkocht Deurne-stadion en de daarbij te ver wachten toestemming van de KBVB de wedstrijd geheel of gedeeltelijk op de t.v.-schermen te brengen". Het telegram was ondertekend door de heren J. Jaspers, Amsterdam: A. van Heusden, Rotterdam; J. van Marle, Zwol le; H.G. de Boer. Westerbroek en J. C. Cools, Maastricht. De Italiaanse voetbalclub Padova heeft zich geplaatst voor de finale van de in tertoto-competitie. In de tweede wed strijd voor de halve finales tegen het Hongaarse Dosza Pecs won Padova met 3-0. In de finale zullen zij uitkomen te gen de winnaar van de ontmoeting Ta- tabanya (Mong.)—Slovan Bratislava (Tsj. DE HANDBALINTERLAND Noorwegen Frankrijk is door Noorwegen met 17-1 gewonnen. DE SPANJAARD Fernando Aquilar hee' de jaarlijkse „Jean Bouin Loop" ove 9600 meter door de straten van Barce lona gewonnen. IN EEN beslissingswedstrijd voor de ach* ste finales van het voetbaltoernooi voo steden met een jaarbeurs heeft Petro lui Ploiesti in Boedapest met 1-0 gewon nen van Leipzig. MARISE CHAMERLAINE, de Nieuw zeelandse atlete maakte de snelste tij- op de mijl bij de dames. Tijdens wed strijden in Perth noteerde zij voor dez^ afstand 4.41.4. FORTUNA '54 uit Geleen speelt zond? 16 december op eigen veld een vriend schappelijke wedstrijd tegen Slova Bratislava (Tsjechosiowakije).

de Stem | 1962 | | pagina 3