EKER 119 Scène uit „Van man tot man" JZhcVi MAX TAILLEUR lege pakjes Lexington DE SCHADUW —VAN DE TIJD Mu extra voordelig, mevrouwl Minter en Hinter en de gouden cadetjes Christopher Landon i OSRAM 10 DEN HAAG Weer show van Boyd Bachmann OLIFANT GEVRAAGD ^lo(^eze<£(l Extra mis uit Den Haag Benoeming bij KRO Mr. Baeten lid van dagelijks bestuur Mies Bouwman en Bomans op t.v. Kijk naar Luister naar herinnert u: spaar Stern-feuilleton Radioprogramma's Televisieprogramma 's ht als zijde, ibesparend, traald tegen (tekiemen. stuks 40 ct. nthol 45 Ct. |ddelen in het enthousiaste be taal en op- fchting gewenst (oreerde werk- ruik van auto. tijke gegevens een opmer- ïn der meest hij 145 km/u sn en-nul- ïn, parkeren: >ordachte rij- srvind het bij DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 AMSTERDAM (Advertentie) Een scène uit het AVRO televisie spel Van man tot man", dat gister avond onder regie van Ton Lensink werd uitgezonden. Op de foto zien we op de voorgrond Elten de Thouars, Karin Hage en Ton Lutz. Op de ach tergrond staan Egbert van Paridon en Johan Fiolet. rip zaterdag 15 december brengt de KRO de tweede televisieshow rond Boyd Bachmann, met als gasten van de Nederlands-Deense komiek de zan geres-danseres Lena Martell en Joe Castor. Het orkest van Tony Ves en de zes dansers van de Engelse choreo graaf Douglas Squires (die een vaste medewerker van de KRO-shows is ge worden) zullen Boyd terzijde staan. Jos van de Valk zal de regie op zich nemen. (Advertentie) Een Olifant-borrel wordt véél gevraagd, zowel oude als jonge. Thuis en op reis, in binnen- of buitenland: Wees gezellig en pak 'n OLIFANTJE.' Proost! 51447-oo Diepe bewondering vervult de ge wone burger wanneer hij ziet hoe overheidspersonen turf dikke rapporten volschrijven over moeilijke zaken. Hoe krijgen ze al dat belangrijks bij elkaar, verzucht hij dan. Ik denk het ook vaak. Je blijft je dat maar af vragen, zonder er iets aan te doen. Maar plotseling neem je het kloeke besluit het eens te weten te komen. En zo heb ik mij geworpen op het „Verslag van het behandelde in de vergadering van de Commissie van Onderzoek van de gemeentebegroting, de bedrijfsbegrotingen en de begroting van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Steun voor het dienstjaar 1963, alsmede het Antwoord van Burgemeester en Wethouders op de in het verslag gestelde vragen van de gemeente Eindhoven. Een boei end boek. De titel alleen is reeds een heel hoofdstuk. Wat staat daar nu allemaal in? Nu, dat gaat zo: De commissie zegt: „Vele leden heb ben grote waardering voor het alge meen beleid van Burgemeester en Wethouders." En dan antwoordt het college op de tegenoverliggende pa gina: .Gaarne spreken wij onze er kentelijkheid uit voor de woorden van* waardering voor het door ons ge voerde beleid." Goed, die zaak is dus ajgedaan. Vele leden hebben waarde ring, en daarvoor heeft het college dan weer waardering. Verder: ..Vele leden geven uitdmkking aan hun erkentelijkheid jegens Burge meester en Wethouders voor de vroeg tijdige aanbieding van de begroting," zegt de commissie. En het college ant woordt dan: „Van de hier uitgesproken waarderende woorden hebben wij met voldoening kennis genomen Ook merkt de commissie op dat het voor de goede geest die er in het algemeen in de Raad heerst bevor derlijk zou zijn wanneer „een beperkt aantal gelegenheden tot ongedwongen samenzijn" zou worden geschapen ..waarbij tevens wordt gedacht aan de mogelijkheid van excursies"Van zelf, die leden willen er wel eens uit. Fn b. en w. antwoorden dan ook: ..Zoals wij bij de behandeling van de begroting voor 1962 reeds hebben toe- gezegd (AnUvoord 1962 blz. 5), zullen wij, zo daartoe aanleiding bestaat, ook in de toekomst excursies, die wij voor de uitoefening van uw taak van belang achten, organiseren Dan deelt een fraaie volzin mee dat de commissie opgemerkt, heeft dat b. en w. van Bloemendaal aan de raad voorgesteld hebben aan scheidende raadsleden een presse-papier met in scriptie aan te bieden. En of zoiets in Eindhoven nu ook niet zou kunnen. Aha, merken b. en w. van de lichtstad dan fijntjes op: „Aan de raadsleden die dit jaar het lidmaatschap van de Rand hebben beëindigd, hebben wij het nieuwe fotoboek „Eindhoven" voorzien van een opdracht, aange boden." En zo gaat het door, negentig blad zijden lang. U moet het beslist lezen. ,,'s Werelds papierhonger bijna niet meer te stillen," las ik laatst in een krant. Geen wonder. PRAET-MAECKER jQe KRO-radio zal vanavond van 21.00 uur tot 22.15 uur 'n pontificale avond mis uitzenden vanuit de St. Jacobs- kerk te Den Haag aan de vooravond van de bijzetting van Prinses Wilhel- mina in Delft. De programma's van het strijkorkest Molto Corde, het ge sprek met Magda Janssens en de ca barethistorie van Jan de Cler e.a. zul len dientengevolge komen te vervallen en worden verschoven naar latere da- turn. Het bestuur van de stichting Katholie ke Radio Omroep heeft benoemd tot lid van het dagelijks bestuur mr A. M. I. H. Baeten uit Maastricht. Op 30 maart '62 werd mr. Baeten door 't par tijbestuur van de K.V.P. benoemd tot lid van het bestuur van de K.R.O.. De heer Baeten, die 42 jaar is, is lid van de raad voor de kunst, voorzit ter van de contactraad voor het ka tholiek onderwijs, curator van de ka tholieke leergangen te Tilburg, be stuurslid van het Limburgs Sympho- nie Orkest, bestuurslid van de toneel academie te Maastricht en van de academie voor cultureel esthetische vorming. De heer Baeten is enkele jaren wet houder van onderwijs van Maastricht geweest, is daar nu nog lid van de ge meenteraad en is werkzaam als advo caat en procureur. Sedert 6 november 1956 is hij lid van de Tweede Kamer, als opvolger van de heer J.M. Peters, die eind januari is overleden. TTet programma van Godfried Bomans en Mies Bouwman, dat enkele da gen geleden door de AVRO-televisie werd opgenomen, en waarover beide artiesten niet bijster gelukkig waren, zal toch worden uitgezonden. Bij de AVRO toonde men zich zeer verheugd over dit besluit, want het verlost de- fee televisiesectie althans weer van 'n moeilijkheid. Godfried Bomans hoopt in dit programma de mensen te over tuigen van het feit, dat hij niet alleen een lolbroek is (waarvoor hij, zeker in „hou je aan je woord" wordt aan gezien), maar dat er in een televi sieprogramma over heel andere za ken kan worden gesproken. Die fijn-gekruide Knorr bouillon krijgt U tijdelijk extra voordelig: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1." 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slechts 75 ct Handig, die krachtige Knorr bouillon, en zo verrassend lekker! Voor Uw eigen gemaakte soep, als smaakverfijner in Uw gerechten of puur als opwekkende drink- bouillon. bouillon is kracht bouillon 1 Advertentie^ Het programma, dat de NCRV-tele- visie vanavond op het scherm brengt, wijkt af van wat vermeldt staat in de programmabladen. Om 19.30 uur een nieuwe aflevering van de rubriek Toe komstmuziek, waarin ditmaal het beroep verpleegster voor de camera komt. Om 20 uur NTS-journaal en weeroverzicht en een nieuwe aflevering van de her inneringen aan prinses Wilhelmina. Om 20.30 uur brengt de NCRV een reportage over de garnalenvangst in Zeeland. Om 21 uur het programma Attentie onder redactie van Peter van Campen en met bureau-redacteur Henk Biersteker. Om 21.40 uur herhaalt men de NTS-docu mentaire „Moed, beleid en trouw", die vorige week woensdag werd uitgezon den over het leven van koningin Wilhel mina. Om 22.25 uur zendt de NCRV dan nog een dagsluiting uit door ds. Okke Jager uit Haarlem. In het Vlaamse programma om 20.30 uur „Er zit wat in het vat", een caba retprogramma. Te 21.05 uur Verover de aarde". Om 21.55 uur nieuwe films in Première. In het Waalse programma om 20.40 uur 'de film „Le petit cheval". Om 21.30 uur een cabaretprogramma. Om 17.45 uur speelt over Hilversum I 402 m het Nederlands Koperorkest. Om 18.15 brengen we met de KRO een bezoek aan het Brabants land van her tog Jan. Om 18.50 uur een regerings uitzending. Om 19 uur de rubriek Echo en ernstige muziek klinkt op de plaat tot om 20.30 uur Willem Andriessen, de muzikale aspecten belicht. Om 21 uur wordt u dan verbonden met Den Haag voor de uitzending van een pontificale avondmis. De programma's van het strijkorkest Molte Corde, van Magda Jansens en van My Fair Kenau komen te vervallen. Om 22.25 uur boekennieuws Te 22.30 uur nieuws van het ANP. Om 22.40 uur kunt u in 't Avondtheater luis teren naar „De laatste zaak voor com missaris Middlebury", een spel van Dieter Ertel, vertaald door Louis Povel, gespeeld onder regie van Leon Povel. Het hoorspel wordt muzikaal omlijst. Tot slot om 23.55 uur nieuws. Over Hilversum II 298 m te 18 luur nieuws, waarna de VARA u een ge sproken brief uit Vlaanderen -brengt. Daarna hoort u de Jonge Flierefluiters o.l.v. Johan Jong. Om 18.50 uur kunt u „Onder het mes" en daarna luisteren naar twee kinderprogramma's. Om 19.30 uur „Uit de kunst". Na het nieuws om 20.05 uur een klankbeeld over de Neder landse stichting voor gewetensvrijheid. Om 20.25 uur een muziekprogramma en om 20.45 uur de rubriek Wereld in be weging. Te 21 uur bij de VARA een muzikaal programma, om 21.35 uur de rubriek „Signalementen van het andere ik". Om 22.15 uur Buitenlandse notities, te 22.30 uur nieuws en om 22.40 uur de VPRO-rubriek Verrekijken. Om 23 uur socialistisch nieuws en met platen draait de VARA u naar het laatste nieuws van 23.55 uur. Voor de eerste keer werd gisteravond een spel opgevoerd in wat genoemd is „de grootste schouwburg van de wereld" een Eurovisieplan waarbij het toneelstuk „van man tot manin elf landen op drie achtereenvolgende avonden op het tele visiescherm gebracht is door in die lan den graag geziene kunstenaars» Terence Rattigan, de beroemde Brit, schreef dit boeiende spel, dat hier een veel betere vertolking verdiend had. Vrij wel .alleen Luc Lutz zorgde voor een prima rolpresentatie en het is aan hem te danken dat het knap gecomponeerde stuk de toneelliefhebbers heeft kunnen boeien. Enkele andere medewerkenden kweten zich zo slecht van hun taak dat het op een vreselijke manier afbreuk deed aan een vertoning, die van extra grote klasse had kunnen zijn. Doch spa ken we daar liever niet meer over en zwaaien we dus alle lof toe aan Luc Lutz. die een zeer moeilijke rol had. Hij speelde de keiharde televisie-persoon lijkheid David Mann op een treffende wijze. Buitengewoon jammer was het dat de kwaliteit van de film abominabel was, En juist bij een zo belangrijke uitzen ding als deze. Met de geluidstechniek was het ook al niet alles. Allemaal even spijtig, want deze avond had het beThr verdiend. Het voorprogramma bood gedurende 'een half uur Russische volksdansen in een prima theater-reportage van Leen Timp. B. Behalve een van de NTS overgenomen tv-spel presenteerde de Vlaamse tv haar kijkers een nieuwe af levering van „2 x 3 in de 6". Yvonne Lex ontving haar gas ten in dit liedjesprogramma ook dit keer weer met enigszins gemaakte ongedwon genheid, gevolg van wat krampachtig A.B. De regie zorgde voor keurige beelden, de vrouwelijke gast, Lilly Vincent, ver- rastte door creatief talent. Aan een vertraging bij de NTS dankte de kijker nog een filmpje van de Neder landse cineast Ruud Keers. Juist in dit soort omstandigheden toont de BRT wat ze waard kan zijn: er is meestal .iets goeds bij de hand. want voor mijn reuma-actie krijg ik van de importeur 1 cent voor èlk leeg pakje. Het kwart miljoen pakjes zijn wij vlot gepasseerd. Spaar mee voor het reuma vakantie-huis, waarvoor 1 miljoen gulden nodig is. Zendt uw lege pakjes naar Max Tailleur Reuma-Actie, Postbus 1000, Amsterdam. 4) „Nee, Harry." Ik begon de kiekjes weer in de enve loppen te steken. „All right. Stebbings zal over een half uur hier zijn. Ik wens hem niet meer te ontmoeten. Zeg jij maar tegen hem dat het me spijt, maar dat ik de ze zaak niet kan behandelen." „Maar dat kindje, liefste! Als alles waar is. kun je dat kindje toch niet in de steek laten." „Dat zal ik wel moeten, want ik weet niet genoeg om het alleen op te knap pen." Er volgde weer een lange stilte. „O. K., Harry. Ga je gang, maar ik wil niets met hem te maken hebben." Ik voelde me enorm opgelucht, waar om weet ik zelf niet goed. „Dan zal ik Stebbings ontvangen, als jij deze kiek jes naar Robbie op de Strand wilt bren gen en hem vragen ze zo groot moge lijk te vergroten. En zeg dat ik ze vanavond om zes uur moet hebben." Toen ze zich over de schrijftafel boog om de foto's op te nemen greep ik haar vrije hand. „En, liefste, ik beloof je dat er niets zal gebeuren - zoals die laatste keer." Nu glimlachte ze. „Dat zal ik gelo ven als ik het zie- Jullie tweeën zijn aan elkaar gewaagd en jullie gedragen je soms alsof je twaalf jaar bent." Toen ze weg was zocht ik het num mer van Josh' flat in de City in.de telefoongids op, maar ik kreeg geen aansluiting en een lieve stem deelde me mede dat het nummer „tijdelijk buiten dienst" was. Hij was dus weer afgesne den. Een lelijk teken. Ik hoorde Joan al zeggen: ,Heb ik het niet gezegd?' en ik ging eens na hoe lang ik hem niet meer gezien had - dat moesten maanden zijn. Maar voor ik daar ver der over kon nadenken werd er gebeld en stond mr. Stebbings op de drempel. Toen hij tegenover me bij de schrijf tafel zat zei ik: „Mr. Stebbings ik ge loof niet dat ik iets voor u zal kunnen doen, maar ik zal het proberen. Ik weet zeker dat ik veel, véél meer zou kunnen doen als u me in vertrouwen zou willen nemen en me alles vertel len. Wilt u niet van idee veranderen?" „Ik durf niet." „Kunt u me niet enige inlichtingen geven over uw vijanden - u heeft zelf over „ze" gesproken, zoals u zich zult herinneren -, iets dat de situatie niet ernstiger zal maken?" „Ik weet niet wie ze zijn," zei hij. Ik probeerde het langs een andere weg. „Hoe lang was - is Margaret?" Hij kromp even ineen, tastte toen in zijn borstzak en haalde een notitieboek je te voorschijn; hij sloeg de blaadjes om en keek toen haastig op. „Waarom?" „Omdat dat van veel belang zal kunnen zijn." ..Vijfennegentig centimeter op haar kousen, tegen de deur van onze huiska mer, op 1 augustus," zei hij. ,,Ze groei de zo hard we maten haar elke maand - dit is de laatste keer geweest „Laten we zeggen dat ze nu zesenne gentig zal zijn," viel ik hem haastig in de rede. ..Dat kan ons tot grote hulp zijn bij het onderzoek. Nog iets- achter op een van die kiekjes staat dat u voor Margaret placht te spelen, niet, zoals gewoonlijk, met haar. Betekent dat iets? „O ja. Ik speel gitaar - uit liefhebberij. En ik zong altijd voor haar - van die kinderliedjes - elke avond als ik thuis kwam van mijn werk, vlak voor ze naar bed werd gebracht." Mijn opwinding nam toe. „En dat gebeurde zeker altijd op vrijwel dezelf de tijd?" „Ja. Haar moeder was er op gesteld dat ze om precies zes uur naar bed ging. Het was dus altijd om half zes, zodra ik thuiskwam." „En denkt u dat dat algemeen bekend was?" Hij dacht even na. „Ik denk wel dat men het in 't dorp wist en misschien wis ten een paar kennissen in Rye het ook, maar verder niemand." „Nu een laatste vraag. Ik vrees dat het nogal pijnlijk voor u zal zijn me daarop te moeten antwoorden - maar is er een of ander detail van die avond waarop Margaret verdwenen is dat u niet aan de politie heeft verteld of dat ik niet uit het politierapport te weten kan komen?" Hij schudde het hoofd. „Nee, ik heb de politie alles verteld wat ik wist - en dat was niet veel. Het gebeurde op een van de avonden dat we haar altijd iets langer lieten opblijven. Het fanfarekorps van Long Row speelt altijd voor de her berg „Paard en Wagen". Omdat ik zelf muzikaal ben ga ik er graag naar luis teren en het is voor mijn vrouw nog eens een uitje. We zaten dan op de, banken voor de herberg en het was voor Margaret niet leuk daar tussen al die lege glazen te spelen. Er was opzij een tuin met een hoge heg er omheen, zodat ze niet op de weg kon komen, en er was alleen aan de voorkant een hek je, dat wij aldoor in het oog konden houden. We gaven haar dan een zakje lekkers en lieten haar daar spelen. Het leek volkomen veilig. Maar toen ik haar die avond ging halen - was ze weg. En niemand had haar gezien." In de stilte die volgde hoorde ik de buitendeur opendoen en zachtjes sluiten en ik wist dat Joan was teruggekomen. „Was dat op een zaterdagavond?" vroeg ik. „Ja." „En kunt u me niets meer vertel len?" „Nee. Ik wou dat ik het kon - u of de politie maar ik heb u al gezegd dat ik het niet durf.omdat ze als ik dat deed, Margaret.." „Maar u zei dat u niet wist wie het zijn?" „Dat weet ik ook niet - maar ik weet hoe ze zijn." Telkens weer die muur waar ik tegen aan botste. Ik zei: „Nu zal ik u ver tellen wat ik van plan ben te doen. Ik ga een weekje naar Long Row om daar eens rond te neuzen. Kan ik ergens logeren?" „In „Paard en Wagen". De eigenaar is een vriend van me, ik zal het wel met hem regelen." „Dat wil ik nu juist niet. U moet doen alsof u me helemaal niet kent, ook als we elkaar tegen het lijf lopen. Als ik u wil spreken zal ik dat per tele foon doen, geef me dus uw nummer en dat van het logement. Als er aan het eind van de week iets te melden is zal ik u opbellen, maar ik geloof niet dat daar een schijn van kans op is. Mocht dat wel het geval zijn, dan zal ik niet verder kunnen gaan, tenzij u wilt spre ken. Denk daar dus eens goed over na." Hij stond op en knikte, toen ging zijn hand naar zijn borstzak. „Hoeveel ben ik u schuldig?" vroeg hij. „Daarover zullen we praten zodra u bereid bent me iets meer te vertellen. Tot zolang brengen we alleen onze on kosten in rekening. Ik zal mijn vrouw meenemen naar Long Row, we zullen zeggen dat het een late vakantie is." Nadat ik hem had uitgelaten vertelde Joan me dat Robbie beloofd had dat de vergrotingen om zes uur klaar zouden zijn en ik moest haar vertellen dat ik Josh niet te pakken had kunnen krijgen, met de reden waarom Öat me niet was gelukt. (Wordt vervolgd) GEFRUSTREERD De commissaris van politie van Newark, New Jersey, August K. Rauscher heeft een hart dat over vloeit van dankbaarheid voor de lieden die zo keurig zijn bureau hebben opgeknapt met een nieuw verflaagje hier en een nieuw ruitje daar. Om dezelfde reden is hij nogal gefrustreerd omdat hij niet weet wie dit werk gedaan hebben en als politieman wil hij natuurlijk altijd weten wie de dader is, ook al is die dader een weldoener. Het begon onopvallend, een onbe kende kwam het politiebureau bin nen en vroeg toestemming om het toilet te gebruikenDat werd toe gestaan. Na enige tijd kwam de burger uit het toilet en merkte op. dat het vertrek „een ruïne" was. Deze op merking werd aanleiding tot een discussie over de meest ideale kleu ren en andere details. Een half uur later was de man terug, gekleed in werkpak en ver gezeld van twee assistenten, die ladders en verf droegen. De drie vreemden gingen aan het werk. Toen het toilet weer blonk van fris heid gingen de schilders verder in de hal. Enkele politiemensen kwamen per ongeluk met hun kleding tegen de natte verf en dat leidde tot een klacht bij Peter Calcagno, de chef schilder van openbare werken, dat hij zijn mensen geen bordje met „nat" had meegegeven. Peter zei van geen schilderen af te weten en zond een mannetje dat op onder zoek uit ging. In het politiebureau vroeg de vertegenwoordiger van openbare werken: „Wat doen jullie hier". Hij kreeg ten antwoord: „Schilderen", en daarmee was de conversatie uit geput. Het antwoord dekte volko men de gebeurtenisten en de man ging heen. Toen de schilders klaar waren zag een van hen een gebroken ruitje. Hij spoedde zich heen en kwam terug met een keurig nieuw en op maat gesneden stukje glas, dat vlot werd ingezet. De schilders vertrokken. De po litie is het spoor bijster. SPOOK De fam. Gracelewis uit Cardiff in Engeland, bestaande uit vader, moe der en vijf kinderen, is uit angst voor een vrouwelijk spook hals over kop uit huis ontvlucht. Ongeveer een jaar geleden nam het gezin zyn intrek in het twaalf jaar oude huis. „Vanaf het eerste ogenblik kwelde de geest verschijning, een schone vrouw in een lang wit doorschijnend nachtge waad ons", aldus de heer des huizes. Of een dergelijke verschijning voor een man nu wel zo'n kwelling is, zullen we maar in het midden laten. De verhalen van de 41-jarige me vrouw Gracelewis waren veel angst aanjagender. Volgens haar joeg het doorschijnende vrouwelijke spook zelfs de honden de stuipen op het lijf, als het rond het middernachtelijk uur rondwaarde. Of het spook nu wer kelijk zo angstaanjagend was, ofdat mevrouw alleen maar jaloers was op de charme van deze vrouwelijke in een doorschijnend gewaad gehulde geestverschijning, het feit ligt er dat de familie het huis uit vluchtte. ZILVERZOEKERS Dat de mensen in de laatste honr derd jaar toch niet veel veranderd zijn blijkt, nu Mexico besloten heeft vanwege de fenomenale stijging van de zilverprijs op de wereldmarkt, de reeds gesloten zilvermijnen te herope nen. Bovendien liggen in Mexico nog talloze aders onaangeboord. Reeds bij het eerste gerucht hebben weer gelukzoekers van diverse pluimage en naitonaliteit, evenals in de tijd van de goudkoorts, hun schreden naar het land van beloften, in dit geval Mexi co, gericht. Evenals de goudzoekers van zowat een eeuw geleden, zullen ook zij wel ervaren, dat illusies er zijn om desillusies te worden. Heel hartelijk bedankt voor de prachtige stropdas, ome Nicolaas Vrijdag 7 decëmber HILVERSUM I 402 m KRO: 12.00 Middagklok-noodklok 12,04 Lichte gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Pianospel met ritm. begel. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Platennws. 13,20 Dansork. met zangsol. 13,45 Over de onderdeur, progr. v.d. vrouw 14,00 Pro- menade-ork. en zangsol., amus.muz. 14.45 Chansons de France 15.00 Schoolradio 15,30 V.d. zieken 16,30 Kamermuz., mo derne en klass. muz. 17,00 Boekbespr. v.d. jeugd 17.15 Kinderkoor 17.40 Beurs- ber. 17,45 Nederl. koperork. 18,15 Uit het land van Hertog Jan, Brabants halfuur 18,50 Regeringsuitz.: Bescherming Be volking vraagt uw aandacht 19,00 Nws. 19,10 Act. 19.30 Pol. lez. 19,40 Verz.progr. v.d. mil. 20,30 Muz. aspecten, muz. lez. 21,00 Strijkork., amus.muz. 21,20 Levens herinneringen, interv. 21,35 My fair Ke nau, een quasi-historisch zangspel 22,15 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22.40 Avondtheater 22,40 Voorspel, moderne muz. (gr.) 22,45 De laatste zaak van commissaris Middlebury, detectivehoor spel Naspel, moderne gram. 23,55-24,00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12.00 Instr. kwint, en zangsol. 12,20 Regeringsuitz.. v.d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram. 13.00 Nws. 13,15 Meded., event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13,30 Licht ens. en zang sol. 14,00 Nederl. klarinetens. 14,25 Lit. progr. 15,00 Kerkorgelconc. 15,15 Dieren in en rondom het huis, progr. over huis dieren VARA: 16,00 Dansork. en zang sol. 16,30 V.d. zieken 17,00 Tijd voor teenagers 17,50 Act. 18.00 Nws. 18,15 Gespr. brief uit Vlaanderen 18,20 Licht ens. en zangsol. 18.50 Onder het mes, pol. praatje 19,00 V.d. kind. 19,10 Muz. voor kinderen (gr.) VPRO: 19,30 Kunstkron. 20,00 Nws. 20,05 Amnesty, progr. over het werk van de intern, beweging Amnesty" de Ned. stichting voor gewetensvrijheid 20,25 Van een stad, een staat en een ster, muz. impres sie 20,45 Wereld in beweging, lez. VARA: 21,00 Metropole-show 21,35 Sig nalementen van het andere ik, radio documentaire 22.15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22,40 Verre-kijken, gesprek over de televisie VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Lichte gram. 23.55-24,00 Nws. (Advertentie) BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12,35 Lez. 12,45 Dixie- landmuz. 12,50 Beursber. 13,15 Amus. progr. 14,00 Schoolradio 15,45 Lichte muz. 16,00 Beursber. 16.06 Kamermuz. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,45 Duitse les 18,00 Gevar. muz. 18,20 V.d. sold. 18,50 Radiokroniek 19,00 Nws. 19,40 Gevar. muz. 20,00 Lichte orkestmuz. 20,35 Thea- terkron. 21,00 Amus.muz. 21,45 Volks- muz. uit Korea 22,00 Nws. 22.15 Jazz- muz. 22,35 De zeven kunsten 22,55-23,00 Nieuws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.30 Gevar. progr. en act. 14.03 Werken van Belgische componisten 15,03 Popul. muz. van vroeger 16,08 Opera- fragm. 17.00 Nws. 19,30 Nws. 21,15 Gram. 22,00 Wereldnws. 22,55 Nws. Zaterdag 8 december HILVERSUM I 402 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Geest, liederen 7,30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9.00 Plechtige slui ting van de eerste zittingsperiode van het 2e Vaticaanse concilie. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied 7.23 Lichte gram. (Om 7,35 Van de voorpagina) 8,00 Nws. en soc. strijdlied 8.18 Lichte gram. 8,40 Harmonie-ork. 9.00 Ochtendgvm. v.d. vrouw 9.10 Klass. gram. VPRO: 10,00 Samen thuis, praatje 10,05 Hel spoor' van Zijn komst. lez. VARA: 10.20 Lichte gram. 10,30 Van de wieg tot het graf, praatje 10,45 Geknipt voor herhaling. Vrijdag 7 december NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, progr. over het beroep van verpleegster NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Alles draait om moeder, tv-film 20,45 Attentie, feiten, die de aandacht waard zijn -NTS: 21.30 Leven aari touwtjes, poppenspel 21,55 Vere 7 zoui; in de bak, documentair progr, NCRV; 22,25-22,35 Dagsluiting. VLAAMS BELGIë: 14,05-15.15 School televisie 19,00 Intern, jeugdkron. 19,25 Sportkroniek 20,00 Nws. 20.30 Cabaret- progr. 21,05 Wetenschappelijke rep. (8) 21,55 Filmnws. en nwe films 22,40 Nws. FRANS BELGIë: 18.30 Berichten 18,33 Sesame 19,00 Eng. les 19,30 Religieuze uitz. 20.00 Journ. 20.30 Aankondiging van het toneelstuk Le Plus Grand theatre du Monde 20,40 Le petit Cheval. Russi sche film 21,30 Cabaretprogr. 22,25 Kunst kron. 23,00 Journ. 39-4. Nauwelijks was de veldwachter verdwenen, of Minter begon te schate ren van het lachen. „Hihihi ,die veld wachter! Hihihi!" Bakker Muizenmeter en Hinter keken hem verstoord aan. „Maar jongske, hoe kunt ge zo ketig doen in de cel?" riep de bakker uit, en Hinter zei boos: „En 't is nog allemaal jouw schuld ook! Jij hebt de kadetjes aan de veld wachter gegeven!" „Ja!" riep Minter, „hihi, maar ik heb hem de verkeerde gegeven' Kijk maar!" Hij tilde zijn trui omhoog en haalde zes kadetjes tevoorschijn. Eén ervan was afgebeten en daar straalde goud doorheen. „Dit zijn de echte!" riep hij trots. ,,H. .hoe kan dat nou?" vroeg Hin ter, en de bakker zette grote ogen op. „Omgeruild," zei Minter. „De veld wachter kwam toch met de bakkerskar bij het park, toen we daar stonden? Nou, toen heb ik daar gauw zes ande re kadetjes uit gepakt, terwijl Sliep stond te praten. Hihi.' En die heb ik aan de veldwachter gegeven!" „Maar jongske, waar komen deze Muizenmeter, kadetjes met dan vandaan?" vroeg „Da's toch niet pluis goud?" Toen vertelden Minter en Hinter «1- le' wat er gebeurd was en de bakker verbleekte toen hij hoorde dat Sliep de dief was. .Merakels!" zuchtte hij, „en wij zitten hier opgesloten. Wat moeten we doen?"

de Stem | 1962 | | pagina 9