Dorp zonder politie Het laatste veer Twaalf kunstboeken van Meulenhoff BOEKENPLANK Winter: de koeien zijn op stal gegaan. DANSEN VERTEGENWOORDIGER WËmmmmm tussen maas en scheidemond Ook niet alles Onsportief Jammer" Hei verboden schrift Elsevier Encyclopedie In het kort Oliewagen te Klundert in brand A. van Ravels afwezig Zoekt U een KERSTGESCHENK? Voila W, EEN JEUGDIGE MANTEL VAN EDELBONT I DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 4 „Ik heb vorig jaar veertig, mis schien vyftig reeën uit de strik ge haald." Die onthutsende medede ling doet de wachtmeester der rijks politie eerste klas Josephus Aloysius Hermans (42), de man die zeven jaar lang in en om Schyf de openbare orde heeft gehandhaafd, maar bin nenkort de ruim duizend inwoners van het grensdorp aan hun lot over. laat. Als hy vertrokken zal zyn, heeft Schyf geen eigen politieman meer. Waarom zijn superieuren hem dan weghalen? Zijn vertrek is het uiteindelijk ge volg van het nijpend personeelste kort bij de rijkspolitie, dat men onder meer door centralisatie pro beert te ondervangen. Men kan spre ken van een alarmerende situatie. In de midden-Brabantse, ongeveer der tienduizend inwoners tellende ge meente Dongen bijvoorbeeld zouden eenentwintig politiemannen dienst moeten doen, maar de groepscom mandant beschikt slechts over zeven man. In het district Breda zit men met ontstellende tekorten bij de landgroepen. Men werkt met een te kort van een-derde! Nu kun je blij zijn geen politieman tegen te komen, als het achterlicht van je fiets defect is, maar een leven zonder politie is ook niet alles. Voor velen van ons is de wetenschap dat er politie aanwezig is, een rem op de aandrift om over de schreef te gaan. We kijken wel uit, want de politie kan je in je kraag grijpen! „Als je er bent heb je geen dol", zegt wachtmeester Hermans. De preven tieve werking van zijn aanwezigheid is in Schijf binnenkort verdwenen. Gaan er dan gekke dingen gebeu ren in cafés van het dorp? Het zal wel meevallen, want ,,de bevolking hier is erg rustig van aard, als er tenminste geen vreemden komen die de boel op stelten zetten". Wachtmeester Hermans, die wordt overgeplaatst naar Rucphen en van daar uit per patrouille-auto Ruc phen, Sprundel, St. Willebrord, Zeg ge en Schijf inspecteert, houdt ook straks nog wel een oogje in het zeil. Niet omdat het bloed nu eenmaal kruipt waar het niet gaan kan, maar ook omdat „Schijf de parel is van het plezier", zoals hij bloemrijk zegt, een parel die veel aantrekkings kracht schijnt uit te oefenen op de uitgaanders van Achtmaal, Sprun del, Rucphen en zelfs op die van Roosendaal". By Meulenhoff-Amsterdam zyn de 2 eerste delen verschenen van een serie van twaalf kunstboeken, die in een iets royaler formaat dan de doorsnee-pocket zijn uitgegeven. Men heeft deze uitga ven in sober gewaad gestoken maar daar tegenover prachtig papier gebruikt en de verhouding tekst-plaatwerk is dusda nig dat zowel de lezer ais de kijker roy aal aan hun trekken komen. Twee delen zijn thans uit: de Griekse schilderkunst, waarvan de tekst ver zorgd werd door Pierre Devambez en de schilderkunst der renaissance, waarvoor Franco Russoli de tekst schreef. Wat het eerst opvalt in deze kloeke deel tjes is de fraaie fotografie en de zorg, die aan de reproduktie is besteed. In ie der van de boekjes komen 176 platen voor waarvan 64 afbeeldingen in kleurendruk. Aan deze reproduktie is bijzonder veel zorg besteed, zij zijn een lust voor het oog. Ook de zwart-wit platen bezitten kwaliteit. De begeleidende tekst is van een kunsthistoricus van naam, zodat ook de instructie waarde heeft. Schyfs laatste politieman J. A. Her man en zijn „collega" Berston. is nu twaalf jaar. Hij heeft twee keer het certificaat van de diensthond ge haald en dat zegt ingewijden wel iets Over een maand of drie sjouwt hij niet meer met zijn Breston door de bossen van de grensstreek. Althans niet zo dikwijls meer. „Jammer", geeft hij toe, „want ik sta hier ver domd graag. De ruigheid van deze streek stemt wel met mijn karakter overeen.Overigens kan het hem niet schelen waar hij heen moet. „Als ik maar een beetje aan de grens- kant mag blijven. Het volk is er mis schien wat ruwer, maar ook eerlij ker." Hij is geboren in het „land zonder grens", in het Zeeuwsch- Vlaamse Hontenisse, heeft een jaar of drie in Koewacht dienst gedaan, daarna negen maanden in het Hol landse Nieuwkoop, en alvorens naar Schijf te worden overgeplaatst nog zeven jaar in Sprundel. Nu kent hij de streken van deze streek. En al gaat hij dan weg in Schijf, hij blijft toch in dit land, want Rucphen ligt er ook midden in! Ernstiger ziet het eruit in de bos sen rond het dorp, een gebied van zeventig vierkante kilometer, waar wachtmeester Heimans tot nog toe de stroperij binnen de perken hield. De velddienst ligt hem bijzonder goed. „Het eerste jaar dat ik hier Stond, had ik vijf geweren te pak ken", vertelt hij. Soms ligt hij al 's morgens om zes uur bij de strik ken en 's avonds ligt hij er nog. In de zeven jaar van zijn diensttijd in Schijf heeft hij elke boom en elke struik leren kennen en is hij ver trouwd geraakt met alle kuilen en putten in 60 kilometer onverharde weg, die hij met zijn witte politie- brommer berijdt. „Stropers zijn dik wijls onsportief", zegt hij en dat is zijn grote grief. Kort geleden haalde hij een ree uit een strop, die na een harde doodstrijd in zijn armen stierf. Tegen dit soort wreedheid komt hij terecht in verzet. Bang? Nee. bang is hij niet. Even min als zijn Mechelse herder Breston, die hij op zijn eenzame post is gaan beschouwen als een „collega". Aan hem heb ik net zoveel als aan een tweede man", zegt hij, als hij de hond over de kop strijkt. „Jammer dat hij wat oud begint te worden.." Het beest, dat de tanden bloottrekt, In de kille nevel, die komt aandrijven van uit de polder en over de rivier, trekt hij het veerpontje van de ene oever naar de andere. Koud? „Nee, ik heb geen kou" ADRIAAN MULDERS heet hij, is 62 jaar oud en de laatste veerman op de rivier de Mark. Hij is duizenden keren heen en weer gevaren om de fietsers en bromfietsers over te zetten, die „binnendoor" van Hoe ven naar Zevenbergen wilden. „Soms is het niet of ik nog maar dertig ben" bromt hij, terwijl hij de houten trekker aan de staaldraad slaat. Dan trekt hij stevig aan, met lange halen. „Maar je merkt wel dat je ouder wordt", zegt hij, als we aan de overkant zijn. Zijn ge dachten gaan traag, zo traag als de pont („mijn tweede boot") over het traagstromen- de water glijdt. Adriaan Mulders is in dienst van het gemeen telijke veer der stad Zevenbergen sedert 1944, toen er een pontje werd ingelegd op de plaats waar de Mark- brug een jaar of vier eerder werd vernield. Er kwam toen bij de hoeve „Zorg en Vlijt" een bord. „Veerdienst" staat erop, „dag. van 6.15 uur tot 21.15 uur". Jaren lang („Tja hoe lang? Zes of zeven jaar?") trok hij op zijn eentje het veer op en neer. ,,Toen was het druk", zegt hij en zijn ogen staren over het voortmurmelende wa ter. „Vier tot vijfhon derd man per dag. Toen haalden ze het werkvolk van Hoeven en die kanten nog niet met bussen naar de sui kerfabriek van Zeven bergen." Later kreeg hij een hulpje. Dat is de nu 66- jarige Gerrit Fens uit Oudenbosch. Ze lossen elkaar af. Fens begint 's morgens om kwart over zes, Mulders werkt van twee tot kwart over negen. „En om de andere zondag vrij", voegt hij er aan toe om het werkprogramma volledig te maken. „Ik ben al duizenden keren gefotografeerd'* vertelt hij, als de fo tograaf zijn lens op hem richt. ,,Ze hebben zelfs een film van me ge maakt. Die is naar Amerika gestuurd". Herinneringen. Heen en weer varend haalt hij ze op. Herinnerin gen aan de winters met hun ijsgang en het „ge martel" met de pont. Herinneringen aan de honderden toeristen, die hij heeft overgezet. ,,Moet je hier in de zo mer komen. Dan zet ik er honderden over voor het bosbad Hoeven. Maar dat is onderhand ook al voorbij. In Ze venbergen bouwen ze zelf een zwembad". En straks is ook de pont de laatste veer pont over de Mark verleden tijd. Aan weerszijden van het kabelveer doemen in de nevel de logge grondlichamen op van de weg Hoeven-Zeven bergen. Straks komt er weer een brug. De veerman breekt zich daar het hoofd niet over. Dit zijn de laatste die naar de stal zijn gegaan. Als je nu per trein door het land „tussen Maas en Scheide mond rijdt, is het alleen nog maar huisje-boompje. De beestjes zijn weg. Zij staan te loeien in de warme stal, in de grote, vochtig glanzende koeieogen de verwon derde blik om de huilende wind die aan de ramen en deuren trekt. Blinkt in die ogen het heimwee naar de zomer, naar de groene weiden vol gele boterbloemen en madeliefjes? Daar zwerven nu de wintervogels, de roeken en de raven, „met zwart- en zwaren zwaai aan 't werken door de grauwe, de zonnelooze locht", zoals Guido Gezelle dicht. De koeien staan te dromen in de stal. En de boer? Hij gaat 's avonds rond door schuren en door stallen. „Hij toeft bij 't vee en luistert hoe het ademt. Rond schoft en horen hangt een warme damp, Die met een geur van zomer hem bewademt, en in een nimbus nevelt om de lamp", zegt Aart van der Leeuw. Misschien heeft de boer geen tijd voor deze dichterlijke overpeinzingen. Misschien heeft hij andere zorgen aan het hoofd. De tijden zijn voor de landbouw niet zo bestIn ieder geval trekken de dichters en de koeien zich daar niets van aan.... Alba de Cespedes, dochter van een voormalig president van Cuba en een Italiaanse moeder, is in Italië een ge liefd schrijfster geworden. Dat zij talent heeft blijkt uit haar bij Leopold te Den Haag verschenen roman „Het verboden schrift". Het is het dagboek van een Italiaanse vrouw uit de betere kringen, dat een tijdvak van een half jaar be slaat. Het is een periode waarin zij, haar man en twee kinderen op een twee sprong komen te staan en ingrijpende beslissingen hebben te nemen. Op sobere en toch indringende wijze geeft de schrijfster de emoties, die het gezin be wegen, meesterlijk weer en maakt zij van haar personen levende mensen, wier lotgevallen men intens volgt. Men kan geloven in de aard van de wat slappe vader en zoon, die in hun prestaties onder de maat blijven; in de energieke dochter Mirella, die vast, hoewel niet gevoelloos, haar eigen weg gaat en in de hardwer kende, wat veronachtzaamde moeder, die als haar wereldje dreigt in te storten, zich wel staande weet te houden, maar niet de kracht daarvoor kan putten uit een levend geloof, omdat haar godsdienst meer op traditie steunt dan op beginsel. Deze bijzondere roman is geschreven in een voorname stijl en met een kiesheid bij alle bewogenheid die treft. De kleine Alfab. Elsevier Encyclopedie, die indertijd in zes pockets verscheen, is nu heruitgegeven in twee stevig in gebonden delen, geleverd in een fraai uitgevoerde hoes. Het is voor de dage lijkse raadpleging een buitengewoon geschikt werk. Foto's en tekeningen zijn er royaal in verwerkt. Deel 2 brengt ook bij elkaar een bundeltje kaarten, die samen een beknopte wereldatlas vormen. Het succes van deze uitgave dunkt ons bij voorbaat verzekerd. M'n liefje m'n duifje. Knap-vertelde griezelverhalen van de Britse schrijver Roald Dahl. Zijn fantasie weet de ene lugubere intrige na de andere te verzinnen en in een hoogtepunt van spanning telkens met enkele zinnen als het ware af te knap pen. Men moet wel sterke zenuwen heb ben, om in deze Poe-achtige wereld te vertoeven en van de griezels te genieten. Meulenhoff-editie. Salute Florence. Een fijn boekje van Lidy van Eysselsteyn. In brieven aan haar tot invaliditeit gedoemde man ver telt een vrouw van een maand vakantie in Florence, dat zij in zijn sfeer en zijn kunstpracht met kleurige toetsen tekent. Haar persoonlijke emoties durft ze niet volledig te uiten tot de echtgenoot, in wiens leven door een auto-ongeluk zulk een keer is gekomen. Ze stelt het wel op schrift, om hem het later te laten lezen. Dit geeft aan dit boekje een beminnelijk dualisme. Uitgave Leopold, Den Haag. De laatste sprong. De oorlogsroman van de Amerikaanse schrijver Mitchel Goodman, onderscheidt zich slechts in één enkel opzicht van de duizend-en-één andere. Als nl. de vloedgolf van het Amerikaanse bevrijdingsleger over Italië spoelt en de overmoed van zijn soldaten tot bestialiteiten leidt, handhaaft luite nant Freeman zijn menselijkheid. Zijn gemoeds- en geestesleven stelde de schrij ver centraal en hief het uit boven de brute schaamteloosheden van zijn mede> strijders. Jammer, dat Goodman zich in de weergave van de gangstermentaliteit dier „helden zonder glorie" niet meer intoomde en de grofste grofheden achter wege liet. Meulenhoff-editie. (Van onze correspondent) In de Zevenbergse Poort te Klundert raakte donderdag omstreeks het mid daguur een bestelauto van een plaatse lijke oliehandel, die ingericht was voor het vervoer van ongeveer 1000 liter brandstof, in brand. De wagen was aan het olie lossen, toen vermoedelijk door een defect aan de compressor, die de olie op pompt de wagen in brand raakte, De chauffeur probeerde nog het vuur te bedwingen door er een jas op te gooien, maar toen hij zag dat dit niet lukte, had hij de tegenwoordigheid van geest de brandende auto buiten de be bouwde kom te rijden. Tijdens deze rit waarschuwde hij en kele voorbijgangers, die op hun beurt de brandweer alarmeerden. Toen de bestuurder zijn nog steeds brandende wagen op het trottoir van de ter plaatse onbebouwde Molenberg laan had geparkeerd, loeide de sirene van de brandweer reeds. Enkele minu ten later rukte de brandweer met de neveltankwagen en de motorspuit uit. Met twee starlen uit de nevelwagen was het vuur spoedig geblust. De auto werd wel beschadigd maar kon toch nog op eigen kracht wegrijden. De schooljeugd (de school ging op dat uur juist uit) toonde voor dit brandje veel belang stelling. Handig zijn de biografieën van de in het werk besproken kunstenaars. Zij geven in kort bestek een karakteristiek. De lijst van afbeeldingen is uitklapbaar. Mannen van naam schreven de begelei dende tekst. Pierre Devambez b.v. is conservator aan het Louvre te Parijs. In enkele korte hoofdstukken trekt hij de grote lijnen om de Griekse schilderkunst om na zijn documentatie tot een conclu sie te komen, waarin de schrijver pro beert het fenomeen der Griekse vazen te benaderen vanuit de tijd, waarin zij ontstonden en waarin hij ondermeer be wijzen wil, dat de mathematische pre cisie wel degelijk deel uitmaakt van de Griekse geest. Franco Russoli is directeur van de Pina- koteca di Brera in Milaan. Hij behan delt in kort bestek de schilderkunst van heel West-Europa in de tijd van de Re naissance. Italië, Vlaanderen, Frankrijk Spanje, Portugal, Duitsland worden een voor een summier besproken in een compactheid, die een uitgebreide kennis van het onderwerp verraadt. Niet min der dan 110 kunstenaars (of scholen) worden in dit boek geschetst en geana lyseerd terwijl Russoli in een verhande ling van nog geen twee paginaatjes tracht de overgang te schetsen van gothiek naar renaissance en tevens probeert een beeld op te roepen van het West-Europa in die tijd. Dat daarbij veel achterwege blijven moest is duidelijk, maar wel kan men be wondering hebben voor wat in zó kort bestek toch nog verteld wordt. Voor de liefhebber openen beide deeltjes brede horizonnen van schoonheid, waar aan de mens van deze eeuw gezien ook de vele, vele kunstboeken, die aan de markt komen zo'n behoefte heeft. Behalve de twee hierboven genoemde deeltjes die reeds verschenen zijn, ko men in deze serie nog uit Etruskische en Romeinse schilderkunst, de vroeg christelijke schilderkunst, de Byzantijnse en middeleeuwse schilderkunst, de Ro maanse schilderkunst, de Gothische schil derkunst, Romaanse en Gothische ma nuscripten, de schilderkunst van de 17e eeuw, de schilderkunst van de 18e eeuw, die van de negentiende en die van deze eeuw. M. Op zondag 9 december a.s. hopen onze zeer geliefde ouders en grootouders. Aug. de Graeve en Emma Rammeloo, Kasteelstraat te Philippine hun gouden huwelijksfeest te vieren. D^ goede God moge hen nog vele jaren in goede ge zondheid voor ons sparen. Dat is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Philippine, december 1962. Op mijn 90ste verjaardag heb ik van velen hartelijke belangstelling mogen onder vinden. Hiervoor breng ik aan allen zonder enige uitzondering mijn allerbeste dank. Wed. E. van Hureck Rammeloo Philippine, dec. 1962. Kopen by VéGéeen ge zellig feest van verrassende voordeel-ontdekkingen. LI. kelner gevr. Hotel Dennen oord 96, Breda. Tel. 35687. H.C.R. „de Grens" Wernhout, vraagt voor direct voor drie dagen per week vr. hulp voor- nl. voor de keuken. Hoog loon. Melden schriftelijk of teL 01696 -554. 66562 TANDARTS Hulst zaterdag 8 december zaterdag 15 december zaterdag 22 december Heden is door ondergete kende, curator in het fail lissement van Jacobus Hooymaayers, schilder, wo nende te Oosterhout aan de Schaepmanlaan 11, ter Grif fie van de Arrondissements rechtbank te Breda de slot- uitdelingslijst in voornoemd faillissement nedergelegd om aldaar tien dagen ter kosteloze inzage van de schuldeisers te liggen. Mr. G. W. A. Bary Breda, 4 december 1962. Parkstraat 8. Zondag 9 december bij JOH. MAAS te SAS VAN GENT t.b.v. de Vereniging van „Sasse Vogelvrienden". DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. te Amsterdam vraagt een die belast zal worden met de ver koop van haar produkten aan de levensmiddelen detailbedrijven in de provincie Zeeland. EISEN: - Enige jaren ervaring in de ver koop aan de levensmiddelen detailhandel. - Woonachtig in de provincie Zeeland. - Het bezit van diploma Mulo of 3-jarige H.B.S. - Een leeftijd van minimaal 25 jaar - Het bezit van rijbewijs B-E. Zij, die belangstelling hebben voor deze functie, worden verzocht eigenhandig geschreven brieven, voorzien van een recente pasfoto, te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken van de Amstel Brouwerij N.V., Maurits- kade 14, Amsterdam met vermel ding van de letters VZA in d® linkerbovenhoek van de brief. Meisje gevr. voor d. of d. en n. of werkster voor de morgen en enkele middagen. Mevr. v. Looveren, Gr. Engelbertl. 28. Breda. 66576 Colporteurs (trices) gevraagd voor de huis aan huis verkoop van goederen vervaardigd door Blinden, Invaliden en Minder- Validen. Br. van der Mersch- laan 43, te Zeist. X Den Haag 15 jan. a.s, gevr. be- trouwb. hulp in de h.houding v. dag en nacht. Gezin 4 perso nen. Nieuwe villa. Huishoud ster en werkster aanwezig. Mevr. Kornmehl, Tapijtweg 15. Den Haag.6647 Voor jongens, die willen wer ken en zodoende goed geld kunnen verdienen, hebben wij volop werk in de r^paratieaf- deling. Voor verdere inlichtin gen: F. Verwilligen, Zakken- handel. Hulst. 18698-X Dienstmeisje gevr. Samenwer king met werkvrouw. Caes, 60 Vlaamse Kunstlaan, Antwer pen. Tel. 03-380925. 25078 Jongeman 21 jr. middelb. schoolopl. adm. erv. i.b.v. versch. dipl. handelscorr. wenst van betr. te veranderen. Brie ven onder no. 18694 bijk. Hulst WMm Wilde konijnen tegen goede pr. van jager of poelier te koop gevr. A. v.d. Bergh, Groenen dijk 85, Kloosterzande (Z). Tel. (01148)- 229. 400 Kerstsparren te koop. Bill. prijs. Wed. M. Bolsens-Eve- raert, Gravenstr. 266, Clinge. Bankstel z.g.a.n., rood met grijs en elektrische trein, merk Trix te koop. A. Lippens Poel straat 13B, Sas van Gent. Zuiniger stoken door uiterst deskundige voorlichting bij de keuze van uw olie- of kolen- convector. Subliem verzorgd kleurenfolderpakket gratis op aanvraag De Weerd's Lood gieters en Sanitairinstallatiebe- drijf, Markt 33, Etten, afd. Verwarming. Tel. 01608-2310. X Herencostuum nieuw maat 48- 50 en nieuwe regenjas, jongens regenjas z.g.a.n. 14-16 jaar t. k.a. Nieuwstraat 28, Terneuzen Kalkoen. Wilt u verzekerd zijn van kalkoen voor de kerstda gen, bestel dan heden. Ook al le dagen verkrijgbaar prima braadkippen en verse eieren uit Waterschoot's Kalkoen- en Kippenbedrijf, Groenendijk 57, Kloosterzande. Tel. 347. 18678 Agfa-silette k.b. f 3.5 lens in tas, zonnekap pl. geelf. f 125,- Agfa-isolette 6x6 f 4.5, lens f 67 - in tas. Beiden als nieuw. Inl.'Tel. 42337. (1600) Een partij bereide pelsvellen te koop tegen goedkope prijs. Bevr. Brechtsebaan 170, Scho- ten. B. Tel. 524676 Antwerpen. Drumstel in prima staat. Dui velsbruglaan 32, Breda. Benzo centrifuges van f 170,- nu voor f 135,- te koop. Komt dat zien in ons Benzo-filiaal. Ook voor wasmachines, Mgr. Nolensplein 15, Breda. 62432 Relatie-geschenken: Ballp. aan- st. enz. bedrukt. Telef. 66706. Fourtex, Prinsenstr. 16, A'dam Hoge bruine schoenen t.k. m. 40. met kunstschaatsen, prijs f 17,50. v.d. Duyn v. Maas- damstr. 4, Breda. Hh. caféhouders en handela ren, partij pindapotten, mu ziek- en amusementsautoma ten voor spotprijzen.. E v. ook per st.uk. Tevens partij ge bruikte grammofoonplaten, op gewenst. Bredase Automaten Centrale. Houtmanstr. 22, Br da. Tel. 01600-35057 X Lederen jas te koop, maat 48- 50. Meidoornstr. 39, Breda. Bontmantels, keuze uit 200 st. Prettige bet. regeling. Kee d. Ven, Nieuwlandstr. 3. Til burg;1271'< A T.V. met mast Philips 59 cm. te koop, oud 3 mnd. en een koelkast, flink model. Plataan- straat 60, Breda. Z.g.a.n. heren costuums te k. pl. overjas gr. m. 1962 s f 100,- z.d. n.m. te bezicht zond.m. Haagweg 179. Breüa Satijnnoten damesbureautje te koop. f 125,-. Anna Paulowna- laan 2, Breda.25069 Nieuwe banken voor V.W. bus je te koop. geh. compl. f 275.-. P. Vink, Pr. Hendrikstraat 25, Breda. Tel 35814. 25064 Nieuwbouw Blauwe Kei v.a. f 32.500,- k.k., Mariaveld v.a. f 34..000,- k.k. Tuinzigt vanaf f 28.500,- k.k. Makelaarskant. Pluyter Wilhelminastraat 20, Breda. Telef. 41155 b.g.g. 36449. onóieur. in de kleur Palomino. Palomino is voor de jonge vrouw onweerstaanbaar. Houdt zij van een iets donkerder tint, dan zullen de kleuren pastel en sauvage, die eveneens leverbaar zijn, zeker by haar in de smaak vallen. Deze mantel is vervaardigd van uitgelaten nertspoten, uitmuntend door soepelheid en glans. PRIJZEN VANAF 735.— Wij nodigen u tot een bezoek uit, Mijnheer! -ril m inn heuvelstraat 44 TILBURo fel. 04250 23900 RPFHA bindstraat u DIXLU/A Tel 01600—31086 Vrijkomend Zandbergpark pr. f 110,000,- k.k., Mastbos f 85000 k.k. Ulvenhout f 150.000,- k.k. Ginneken f 150.000 k.k. alle voorzien van c.v. en garage. Makelaarskantoor Pluyter Wil helminastraat 20, Breda. Tel. 41155 b.g.g. 36449 Nieuwe woonwijk Tuinzigt: Eengezinswoningen, 4 kamers, keuken, douche, flinke tuin, schuur. Tussenw. f 23. 600,- k.k. Vrije vestiging. Spoedig gereed. Bouwbedrijf „De Ba ronie",, Cimburgalaan 82, Bis, Breda. Tel. 33062-30875-36072. Mariaveld: eengezinswoningen kamers, keuken, douche, zolder, tuin, schuur. Tussen woningen f 33.500,- k.k. Hoek woningen f 34.000,- k.k.. Bij snelle aankoop lage over drachtskosten. Hypotheek wordt verzorgd. Bouwbedrijf ..De Baronie", Cimburgalaan 82 Bis, Breda. Tel. 33062-30875- 36072. Zeer moderne salonwaeen balkon t.k. Rijks goedgekeurd, 7 m. lang. Te bevr. na 4 uur 's middags bij v. Wanrooy. de I Hank, bij Keizersveerse brug. part. terrein. Te leveren na i overleg. 25099-X Belcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t.k v.a. 1957. Min Kanstr. 18-20. Bre- da. Tel. 01600-39900-39870 X Austin te koop a 40 benzine v. br. 1:15 b.j. *60 Te bevr. Nonnenveld 18A, Breda. Sint Nicolaascadeau jonge Las sies te koop met stamboom Ahornstraat 83, Breda. Mercedes 180 diesel 1959, zo wel mechanisch als uiterlijk in prima staat. Academi' gel 34, Breda. 25081 Lambretta scooter te koop. moet weg wegens plaatsgebr. Spotprijs f 150,-. Oranjeb - str. 141. Breda. 25080 4 Duitse herders te koop aan geboden 2 maanden oud.bloed- voering Caesar v. Malmans- heide en Troll v. Eichterbach. Ceresstr. 36, Breda. Na 6 uur. V.W. t.k. i.z.g.st. wegens over- compl. Te bevr. zaterdag. St. Maartensstr. 5, Breda. Morris Minor met prima olie- vrije motor. Benz. 1:14 start en rijklaar, spotpr. inruil brom mers etc. Havas Baronielaan 325. Breda. 25088 B liet Hü Paard te koop, beste pony m. overkapte groentewagen, ook afzonderlijk te koop. J. v. Hooydonk. Valkeniersplein 7 Breda. Tel. 33632 25003 R.-k. jongeman 22 j. wonende te Sleeuwijk N_.Br. zoekt langs deze weg contact met r.-k. meisje van ongeveer dezelfde ond. no. O.e.w.r. X meisje vai leeftijd of 12712, liefst m. ouder. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten v iedereen tot f 5.000,- voor aan schaf meubilair-woningtextiel Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inliohtineen. Post bus 1371, Rotterdam. Reservewiel van Chevrolet ver loren tussen Sas v. Gent en Axel Sassing. T.b.t.b. bij V.J. Thijs, Eikenlaan 29, Koewacht. Tel. 460. 18700-X 1 Magneet bromf. '62, 4 mnd. oud. Winkelnw. in pr st. en laag in prijs. Laan v. Merter- sem 126, Breda. Voor pr. bromf. alle merken uitsl. van '60 en '62. Al de bromf. worden onder volle gar. verkocht en lage prijzen ook inr. Lunetstr. 38. Breda. (Bij Dijkplein). 66585 H.M.W. Supersport '61, winkel- nieuw en D.M.F. te koop Koop je. Ook inruilen. Oosterstr. 15, Breda. 25035 Pracht bromfietsen te koop, keuze uit 10 stuks bj. '62 en '61. Valkenierslaan 225, Breda. Tel. 43570. Rk. jongeman 38 j. goed werk, zou graag kennismaken met een meisje of wed. 1 kind geen bezw. om in het huwelijk te treden. Br. met of zonder foto ond. erewoord retour. Br. on der no. 13375. Jongeman 34 jaar zoekt net r.-k. meisje 24 t.m. 30 jaar. Omg. Breda. Br. ond. no. 66571. Grote *wildschieting zat. 8 dec. bij P. v. Dijk, Hengstdijk. Om 3 kalkoenen en 5 hazen. Inl. 3.25. Ter. 2,50- Beg. 3.30 uur. 18701

de Stem | 1962 | | pagina 6