[burg l mes Willy Jaegers: al jaren in turnwereld aan Europacup landenteams wint aan populariteit •stel van Ter hole NWIEL Onhoffelijk Rotterdammers - 30.000 - naar Antwerpen Frans Bouwmeester is eigenaar van Hongaars STAATSEIGENDOM Wielerbaan Antwerpen hervat programma's Peter Post 4e in ZÜRICH Zo is nu de situatie loken it stolen WIELERSPATTEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 DECEMBER 1962 11 Door intensieve training: fOED VIEUX lissementen XAMENS OGWATER Vandaag Spel van élégance en souplesse Top Ban Gaston Roelants: onderscheiding MILITAIR TEAM Vier ploegen in volgende ronde Ontstaan Jules Perel (79) (krachtsportbond) is overleden Sonny Liston WONING MET 21 KAMERS MARKTEN Engels tafeltennis staat er slecht voor WATERSTANDEN 11 ree weken onvoorwaardelijk Irwaardelijk. I.oetinge had, na een indruk- lital glazen bier te hebben liezit genomen van een per- lïij had nog nooit met een II maar gaf toch maar vol Iren was geen sprake. Door In kwam hij tegen de gevel fe in de nabijheid tot stil- |de alleen al van de auto vonniste 2 weken voor- len proeftijd van twee jaar ■oete van f 50,-. luit Nisse had in Goes in Ëstand met een bromfiets ■u?as daarmee ten val ge- e 75 of 15 dagen. P. H. uit Vlissingen had |ioek een bromfiets wegge- daarmee naar zijn woon- ïn. baar had getracht het voer- randeringen onherkenbaar htte mr. Lebret diefstal be- |te een boete van f 100,- of geen door de politierechter overgenomen. Pd van de gemeente werd l/an 1 januari benoemd dok- Tg, die reeds gemeente-arts nordelijk deel van de ge- 1964 zal nader worden be- combinatie voldoet. IE. van Acker, P. Baart, H. I, d'Escury, R. Rademakers Iverden benoemd tot lid van I [viescommissie, ling 1963 werd zonder veel lerkingen goedgekeurd. Des- 1 burgemeester van Hootegem laittreding van Ter neuzen uit technische) dienst de kosten Tige gemeenten hoger zullen |eorganisatie van de dienst is van Wesemaele vond de tng voor godsdienstige op- I de jeugd in schoolverband itelijke subsidie voor het Ren wat aan de lage kant. Ter zegde toe te zullen laten 1 of er redenen bestaan de l/erhogen. De raad behandel- |n groot aantal subsidie-aan- vezen werden o.m. een ver katholiek kerkbestuur van J om f 5000 ter beschikking pr het laten vernieuwen van verk en verzoeken van de ging Con Amore te Lams- en bedrag van f 3500. |gen van de heer van Wese- alsnog f 100,beschikbaar de stichting Mattheus Pas- ng niet in op een subsidie- 200.per jaar van de to- g Kunst na Arbeid. De [wel dat b. en w. van plan Boen aan de moeilijkheden Jvereniging op het ogenblik beft in verband met te be rechten. I rondvraag pleitte de heer lie voor verbetering van de ln achtereenvolgens Lams- lole en vooral Walsoorden. E van de heer Rademakers It ter dat waarschijnlijk een lachtverbod zal worden in- I Julianastraat. (Advertentie) sment is geëindigd van M. smid, Ring 8 te St.-Anna- mologatie van het akkoord, ISKUNDE M.O. iag slaagde voor het exa- m.o. A. de heer C. Schij- irg. Voor het examen wis- 3. slaagde de heer G. M. t. terdag 8 december, gelden incie Zeeland de volgende iden: Hansweert 12.13 en neuzen 11.39 en 0.00 uur; 09 en 23.42 uur; Wemel- 12.45 uur. NT uur De ideale vrouw r De kampioen leugenaar, (Van onze sportredactie) Wilskracht en doorzettingsver mogen zijn de motoren geweest van de raket die Willy Jaegers om hoog schoten naar de top van het Nederlandse en Europese turn- leven. De kleine gestalte van de 28-jarige Limburger recht zich als hij vertelt over zijn rijke ervarin gen. Hij gebaart met zijn handen, handen, die het schier onmogelijke verrichten en die een kracht be vatten, die hem als door vleugels gedreven, voortstuwt. In zyn ogen leeft het vuur van de man, die weet wat bereikt te hebben door zijn aanleg te ontwikkelen zonder zich de grootste kosten of moeite te sparen. Voortdurende training maakte hem tot een der uitverkorenen, die de souplesse en de kracht de goddelijke tweeling van de turners tot in de perfectie beheersen. Daardoor groeide deze kleine man in de ogen van het enthousiaste publiek naar een onge kende grootte als hij met een bundeling van al zyn krachten, waarbij de spieren op zijn armen zijn gelyk slangen, met élegance en met souplesse, zijn lichaam wervelt, zoals alleen een vogel dit ver beteren kan. Men is trots op hem daar in het kleine Limburgse Bocholtz, gekleefd tegen de Duitse grens. Alleen door de prestatie van een van zijn zonen komt het dik wijls in het nieuws. Toch kon het kleine dorpje zijn atleet niet de vereiste moge-, Ujkheden bieden en Willy verliet hetl deze tjjd heeti hij de meeste ervaring warme nest om uit te vliegen naar Luxemburg. Twee jaar bleef hij daar en trainde er als nooit tevoren. Bocholtz juichte echter te vroeg want hij koos zijn nieuwe woonplaats in Noord-Brabant en wel te Stiphout, een plaatsje onder de rook van Helmond. Willy begon in zijn woonplaats als jeugdturner waar hij spoedig uitblonk en overstapte naar de senioren. Deze overgang leek in het begin te groot, want het peil der jeugdturners lag ver be neden dat der top. Door intensieve training slaagde Willy er toch in om zich in 1955 als 12e te klasseren bij de nationale kampioen schappen en hij kwam daardoor net in de keurturnploeg. In de daaropvolgende jaren ging het steeds beter, want in 1956 werd hij 6e, in 1957 3e en in 1958 2e. In 1959 bereikte Willy Jaegers de hoogste top. Hij werd namelijk in dat jaar kampioen van Nederland, welke titel hij prolongeerde in 1960 en in 1961 toen met een voorsprong van liefst zes punten op Jaap van der Zanden, het geen wel een bewijs is van de eenzame positie van Willy Jaegers aan de top van de turnwereld. Nu behaalde Willy voor de vierde maal in successie de nationale titel en wederom met een enorme voorsprong. Ook voor Willy ging het pad naar de roem niet over rozen. Dag in dag uit eist zijn sport hem op. De trainings mogelijkheden waren lange tijd erg primitief en het oefenen moest; meestal plaatsvinden in een klein café-zaaltje. Thans zyn op dit punt gelukkig vele dingen verbeterd en Jaegers beschikt nu over eigen ruimte en eigen toestel len. Vijf avonden in de week moet deze echtgenoot zijn vrouw en kind in de steek laten om in conditie te blijven, om zijn lichaam te richten volgens de regels van de discipline en de gratie, die beide noodzakelijk zyn om een kampi oenstitel te verdedigen. Alleen een keiharde mentaliteit en het besef dat alle inspanningen ook talrijke rijpe vruchten zullen afwerpen kunnen een mens er toe brengen zulk een op offeringsgezindheid te tonen voor de sport die hem zo lief en die daardoor in zijn leven zo'n geweldig belangrijke plaats inneemt. Behalve de successen op nationaal niveau heeft Willy ook bij internationale ontmoetingen diverse overwinningen be haald. Hij is in totaal 20 keer voor de Nederlandse keurturnploeg uitgekomen. Dit zijn de mooiste herinneringen. ,,Dan ga je vechten. Je denkt niet meer aan persoonlijke resultaten en je indi viduele klassering, maar je denkt aan je ploeg en je zet alle krachten in om een zo goed mogelijke prestatie te leveren voor Nederland. Willy Jaegers is blij weer in Neder land terug te zijn. Gedurende twee jaar was hij werkzaam bij een hoogoven- bedrijf in Differdange in Luxemburg. In Een klein hoekje van zijn geheel als pryzenkast ingerichte kamertje in zyn nieuwe huis te Stiphout. opgedaan en de meeste internationale contacten gelegd. Na zijn Luxemburg se" periode kwam hij naar Stiphout, Momenteel is hij werkzaam in Mierlo Hout bij een fabriek van turntoestellen. Zijn Bocholtz vergeten kan hij echter niet en zo gauw zich een goede gelegen heid voordoet naar zijn geboortegrond terug te keren zal hij die met beide handen grijpen. Het gehele dorp daar leeft r.o intens mee met zijn prestaties. Als hij een grote overwinning behaalt is er twee dagen feest, net alsof het Carnaval was. Dat ook een Nederlands turnkampioen vele en vooral jeugdige bewonderaars heeft, blykt uit de fanmail die Willy elke dag ontvangt. Velen, zoals bijvoorbeeld het zeventienjarige meisje dat zes jaar geleden ergens met hem turnde, vragen om een foto en een handtekening. Als hij enigszins de tijd heeft schrijft Het gezin van Willy Jaegers is niet vaak zo gezellig bijeen omdat Willy vijf avonden in de week de deur uit moet om te trainen. hij de briefschrijvers terug, want een uitgebreide kring fans geeft toch nog altijd het idee dat het publiek de pres taties naar juiste waarde weet te schat ten. Willy Jaegers is het voorbeeld ge worden van de sportman bij uitstek. Als men als toeschouwer zijn bewegin gen aan de toestellen gadeslaat geraakt men in stille bewondering, die naar een laaiende geestdrift groeit, naarmate het programma van Willy vordert. Men raakt in de ban van zijn gewaagde salto's, zijn afsprongen en zijn curves, uitgevoerd met de beheersing en de kunde, die iedereen het spreken belet en alleen een stil beleven van het schouw spel toestaat. Moge Willy Jaegers voortvlinderen op het pad, dat hij nu voor zichtzelf heeft gebaand. De Nederlandse sportwereld heeft in hem een vertegenwoordiger, die. het ten volle waard is de vaderlandse kleuren te verdedigen. De Belgische Voetbalbond, die in het verleden bij herhaling heeft blijk gegeven bang te zijn, dat er ook maar één centiem voor de bondskas verloren gaat, heeft dus geweigerd (zie voorpagina) een televisiereportage toe te staan van de beslissingswedstrijd Vasas- Feijenoord, die woensdag 12 de cember te Antwerpen wordt ge speeld. Omtrent de motieven, die de Belgische Voetbalbond tot deze beslissing „noopten" is vooralsnog niets bekend. Zeer waarschijnlijk is het echter (want ook dat ge schiedde in het verleden), dat in het een of andere Vlaamse of Waalse gehucht een lichtwedstrijd wordt gespeeld, die wel eens een tiental toeschouwers minder zou kunnen lokken, indien de wedstrijd wel zou worden uitgezonden. De beslissing van de Belgische voetballeiders dient op haar minst als „onhoffelijk" te worden ge brandmerkt. De heren hadden toch minstens dienen te begrijpen, dat het niet aangaat een nabuurland, waarmee steeds zulke voortreffe lijke relaties op voetbalgebied wer den onderhouden, deze uitzending te weigeren. De Belgische heren hebben als nog de gelegenheid hun koers te wijzigen. De KNVB dient hierop met kracht aan te dringen. hk. COR HARBERS, de in Frank rijk wonende Nederlandse prof heeft een contract getekend met het extra sportieve merk Margnat-Paloma. LUCIEN DEMUNSTER uit Waregem (Belgisch kampioen koppelrit) tekende voor het volgende seizoen 'n contract met Solo (Rik van Steenbergen) NORBERT COREELMAN uit Deerlijk maakt zijn debuut als kolenhandelaar. Hij blijft echter de wielersport trouw en verliet Rapha-Geminiani om toe te treden tot de groep Labo-Mann. LOUISON BOBET werd in het ziekenhuis opgenomen voor een operatie aan zijn been. Bobet liep een jaar geleden bij een auto-ongeluk letsel op. CHARLY GAUL verklaarde eindelijk eens in de Tour de France omringd te worden door goede maats zodat hij zich nu speciaal gaat toeleggen op dé Ronde. Hij laat de Giro voor de Giro. -*- BRIK SCHOTTE, de ex- wereldkampioen die dit seizoen assistent was van Guillaume Driessens zal een eigen ploeg gaan leiden. Brik wordt „baas" over een equipe van de Bel gische rijwielfabriek „Vainquer" en een extra sportief merk uit noord-Frankrijk. (Van onze sportredactie) De Belgische Voetbalbond, die belast is met de organisatie van de derde wedstrijd tussen Vasas en Feijenoord (woensdag 12 december in het Deurnestadion) heeft gevolg gegeven aan het verzoek van de bestuurders van de Rotterdamse club om dertig duizend kaarten beschikbaar te stellen. Directeur Bas v. Krimpen van Feijenoord heeft verklaard, dat praktisch al deze kaarten voor deze topwedstrijd in Rotterdam en directe omgeving zullen worden geplaatst. Eventueel niet-verkochte kaarten moeten maandag 10 december terug zijn bij de Belgische Bond. ,,Het aantal aanvragen voor kaarten is enorm", zei de heer Van Krimpen. ,,Ik kon op enkele duizenden na werkelijk niet zeggen hoeveel kaarten ik nodig zou hebben. De verkoop is nu in volle gang en loopt enorm. Ik geloof niet veel kaarten over te houden". Antwerpse bladen bereiden hun lezers reeds nu voor op de fantastische Nederlandse invasie van voetbalfans op de 12e december. Zij schrijven, dat zelfs in de periode, dat de duels België Nederland op een hoogtepunt waren nooit zoveel voetballiefhebbers naar de Scheldestad afreisden dan nu het geval zal zijn. (Van onze sportredactie) Frans Bomvmeester (Feyenoord) heeft naar hy thans pas vertelt, een heel gevecht moeten leveren om de wedstryd- bal te behouden, die hy by het eind- J signaal van de strijd tegen Vasas in Boedapest machtig werd. Onmiddellijk na afloop van de match werd Frans J duidelijk gemaakt, dat hij geen enkel recht kon doen gelden op de bal, die zonder meer eigendom was van de 2 staat. Dit maakten hem Vasas-spelers J duidelijk, maar Frans wilde er zich niets van aantrekken en nam de bal mee naar de kleedkamer. Hij was daarmee nog niet van de zaak af, want in de kleedkamer verscheen een van de Vasas-bestuurders, die op- veroverde eens een bal in Bulgarije. de staatsbal merkte, dat het in oostelijke landen niet de gewoonte was, dat ballen mee naar huis worden genomen. „Kan me niets schelen", zei Frans „ik heb ze en ik geef ze niet meer af". Even later werd nogmaals getracht de bal aan de Feijenoorder te ontfutselen, maar hij gaf geen krimp. De bal, voor zien van een heel stel handtekeningen, prijkt nu in Frans' stamcafé. ,,Ik heb meer geluk gehad dan Leo Canjels", merkte hij op. Leo Canjels Hij moest het ronde ding (eveneens staats eigendom) echter van de autoriteiten af geven. Het feit, dat Canjels de bal reeds leeg had laten lopen en in zijn tas had gestoken, deed daaraan niets af. Gaston Roelants, de Europese kam pioen hinderniswedlopen op de drie duizend meter, heeft de „trofee voor sportverdienste" gekregen. Dit is een onderscheiding die elk jaar wordt toegekend aan een Belgische sport- figuur van internationale klasse. Roelants won zijn Europese titel in Belgrado. Hij is ook als overwinnaar te voorschijn getreden uit de „Cross coun try kampioenschappen der naties" in het begin van dit jaar, en het „Criterium van de azen". De jury die de prijs voor dit jaar toe kende, werd voorgezeten door burge meester Lucien Cooremans van Brussel. Zij bracht ook hulde aan Aurele Van dendriessche, die dit. jaar het wereldre cord op de 30 km verbeterde. Hij krijgt er een plaquette van de stad Brussel voor. Ten aanschouwen van 3000 toeschouwers is donderdagavond de zesdaagse van Muenster begonnen. Tot de elf koppels, die van start gingen, behoort de Neder lands-Luxemburgse combinatie Peter Post-Lucien Gillen. Het Nederlandse militaire voetbal team, dat donderdag 13 november in het Diekman-stadion te Enschede een lichtwedstrijd tegen België zal spelen, is voor deze jaarlijkse interland als volgt samengesteld doel Doesburg (Sparta) achter Van Gorp (R.B.C.) en Kemper (P.S.V.); midden Mul (N.A.C.), Schrijvers (N.A.C.) en Van Ingen (Wageningen) voor Lefering (Go Ahead), Brink (P.S.V.), Seelen (Vitesse), Jaski (Haar lem) en' Wery (D.W.S.). (Van onze sportredactie) Vier landen hebben zich op dit ogenblik reeds geplaatst voor de tweede ronde voor de „Europacup voor landenteams". Het zijn Ier land, dat door een 4-2 overwinning en een 1-1 gelijk spel tegen IJs land een ronde verder kwam en voorts Spanje, Zweden en Noord- Ierland. De Spanjaarden verplet terden de Roemenen eerst met 6-0 maar verloren daarna met 3-1. De Zweden rekenden met de Noren af, die in de eerste wedstrijd met 2-0 verloren en vervolgens maar tot een 1-1 gelijk spel kwamen. De Noord-Ieren schakelden tot verras sing van vriend en vijand de Polen uit door twee 2-0 overwinningen. Deze maand kunnen nog twee landen zich voor de tweede ronde kwalificeren. Morgen spelen Malta en Denemarken tegen elkaar. De Denen wonnen de eer ste match met 61- Volgende week zondag heeft het zeer belangrijke treffen plaats tussen Bulgarije en Portugal in Lissabon. De Bulgaren namen dank zy een 31 overwinning in de eerste wed stryd reeds optie op de volgende ronde. Het voetbal op Europees niveau valt op dit ogenblik niet meer weg te denken. De populariteit van de toernooien groeit met de dag en dit niet het minst van wege de televisie, die veel wedstrijden op het scherm brengt. De strijd om de Europacup voor landskampioenen heeft tot nu "toe de meeste indruk gemaakt op het publiek. Het is een jaarlijks terugkerend toernooi, dat langzaam maar zeker uitgroeit tot een Europese competitie. Het staat als een paal boven water, dat in Nederland nu ook het toernooi voor landenteams aan populari teit zal winnen. De deelneming van Nederland aan deze wedstrijdenserie is daaraan niet vreemd. Nederland heeft (het is goed dit even in de herinnering terug te roepen) de eerste wedstrijd tegen Zwit serland gewonnen met 31. De tweede wedstrijd is op 31 maart. De gedachte om een Europees toer nooi voor landenteams te organiseren ontstond -reeds in 1927. Henri Delaunay, de Franse secretaris-generaal van de Fifa, wenste een toernooi in te stellen. Het feest ging echter niet door. Na de dood van Henri in 1955 sneed zijn zoon Pierre (de nieuwe secretaris van de Fifa) de zaak opnieuw aan en met suc ces. Op de 16e juni 1958 werd in Stock holm besloten om de vier jaren een Europacup voor landenteams te ver spelen. De cup werd gemaakt, een kost bare beker vervaardigd. Het eerste toernooi, dat in 1960 eindigde, had niet zoveel succes. Rusland werd winnaar. Yoego-Slavië eindigde op de tweede, Tsjecho-Slowakije op de derde plaats. Aan het huidige toernooi wordt deel genomen door 29 landen, waarvan er 24 reeds één of twee wedstrijden hebben gespeeld. Griekenland en Albanië moe ten nog voor de eerste maal tegen elkaar uitkomen. Om politieke redenen werden de wedstrijden tussen die landen tot nu toe uitgesteld. Na de eerste ronde komen er 3 ploe gen by. Bekerhouder Rusland lootte vrij, evenals Luxemburg en Oostenrijk. Zij komen in het najaar van 1963 aan de beurt voor het spelen van hun eerste wedstrijd. In dat najaar zyn er nog zestien kandidaten voor de beker, zoals de begaande tabel dat duidelijk maakt. (Van onze sportredactie) Theo Balemans, de manager van het Antwerpse Sportpaleis, heeft praktisch zyn programma rond voor de komende wedstrijden. Op zaterdag 15 december wordt het wielerprogramma hervat na dat er gedurende twee maanden geen renners op de piste wedstrijden hebben gereden. Allereerst is nu de „Grote Prijs Stan Ockers" aan de orde, een spectaculaire wedstrijd achter de der nies, die grote opgang heeft gemaakt. De grote attractie van de „Grote Prijs Stan Ockers" wordt zonder enige twijfel de verschijning van Rudi Altig op de Antwerpse piste. Rudi zal felle strijd leveren tegen Peter Post, de grote derny- specialist en Rik van Steenbergen, eerder reeds winnaar van de trofee. Jos Verachtert, Paul de Paepe en Leo Proost zijn andere vedetten van dit programma, waarvoor ook Jo de Roo nog altijd wordt aangekondigd. Het is niet waarschijnlijk, dat de stoere Zeeuw aan de wedstrijd zal deelnemen, want hij verklaarde na zijn val in de Brussel se Zesdaagse voor de rest van het jaar op rust te gaan. De wedstrijden in achtervolging om de „Armband Savelkoul" nemen even eens weer een aanvang. Enkele jongeren krijgen de gelegenheid hun capaciteiten te tonen. Onder hen bevindt zich Ad Biemans uit UIvenhout, die zijn be drijvigheid eveneens naar de Antwerpse wielerbaan verlegde. Zaterdag 23 december volgt een groot omnium, waarvoor al vier renners wer den vastgelegd. Jean Stablinsky, de Dit is de Europacup voor landen teams. De symbolen van de beker zijn gebaseerd op een reliëf, dat enkele jaren geleden bij opgravingen in de buurt van Athene werd ge vonden. De uitslag van de Zesdaagse van Zürich werd 1. Bugdahl Pfenninger (Did. Zwits.) 331 pnt. 2 Altig Renz (Did.) 325 pnt.; 3. Lykke Eugen (Denem.) 182 pnt. op een ronde 4 Arnold Post (Austr. Ned.) 234 pnt. 5. Van Steenbergen Severeyns (Belg.) 177 pnt. op twee ronden 6. Terruzzi Faggin (It.) 212 pnt. op vijf ronden 7. Plattner Graf (Zwits.) 286 pnt. De overige acht koppels hadden een achterstand van zes tot 25 ronden. JEAN STABLINSKY 22 december in Antwerpen In het Centraal Israëlitisch ziekenhuis in A'dam is op 79-j. leeftijd overleden de heer Jules Perel, sportman en uitge ver van formaat. De heer Perel was voorzitter van de Nederlandse Kracht sport Bond van 1947 tot 1958 en maakte sinds 1947 ook deel uit van het bestuur van de Fédération Internationale de Lut- te Amateur (FILA). In deze laatste functie was hij zeer actief betrokken bij de organisatie van de krachtsport tijdens de na-oorlogse edities van de Olympische Spelen en tal van Europese- en Wereldkampioenschap pen. Hij diende de FILA voorts als voor zitter van de financiële commissie en als president van de jury d'appél bij in ternationale kampioenschappen. Zijn ver diensten op krachtsportgebied werden in ternationaal gehonoreerd met hoge on derscheidingen van de sjah van Perzië en de Finse regering. Op biljartgebied was de heer Perel ook in ons land een vooraanstaande fi guur, die als voorzitter van de Biljart- Sociëteit Kras tal van kampioenschap pen organiseerde. Buiten het gebied van de sport was de heer Perel uitgever van tal van bladen zoals „Tussen de rails", „Ons leger" en het NATO-blad „15 Nations". Hij ook richtte na de oorlog het blad „Mandril" op, dat na enkele jaren weer verdween, maar nog altijd als de promotor van het cartoon in ons land wordt beschouwd. Zijn avontuurlijke geest kwam tot uiting toen hij voor de tweede wereld oorlog een der initiatiefnemers was van het roulettespel Straperlo, dat men te vergeefs probeerde in onze badplaatsen in te voeren omdat het tenslotte op een wetsartikel strandde. wereldkampioen, belooft de grootste attractie te worden van dit programma, waarin ook optreden Rudi Altig, Rik van Steenbergen en Oscar Plattner. Nog twee renners moeten hun contract tekenen. Zeer waarschijnlijk zal ook Peter Post van de partij zijn in dit grote nummer. Het achtervolgings- toernooi wordt voorgezet. Leo Proost ver schijnt aan de start tegen de winnaar van de jongerenwedstrijd van een week tevoren. In grote lijnen ziet het programma er daarna als volgt uit 5 januari kampioenschap van België omnium 12 januari stayers en sprinters 19 januari koppelwedstrijd-internationaal: 2 februari gemengde meeting en 10 februari Europees kampioenschap ach ter dernies. Op de 22e februari begint dan de Zesdaagse. De nieuwe wereldkampioen der zwaar gewichten, Sonny Liston heeft donder dag zijn intrek genomen in zijn nieuwe huis en hij vertelde dat hij tevreden was over de manier waarop hy tot dusverre is „aanvaard". Sonny hield een persconferentie in de ongemeubileerde 21 kamer-woning die hij in Chicago heeft gehuurd. HET SCHOTSE nationale voetbalelftal voor spelers beneden 23 jaar heeft in Aberdeen met 2-0 gewonnen van Wales. DE DERDE en beslissende ontmoeting tussen Feyenoord en het Hongaarse Vasas voor de tweede ronde van net toernooi om de Europese beker voor landskampioenen zal door een Bel gisch trio worden geleid. Scheidsrech ter is de heer van Nuffel. Hij zal wor den geassisteerd door zijn landgenoten Hauben en Deckx. DE INTERLANDWEDSTRIJD West- Duitsland-Zwitserland, die 23 decem ber te Karlsruhe wordt gespeeld, zal worden geleid door de Rotterdamse arbiter Piet Roomer. Grensrechters zijn J. Regtop en W. Schalks. LANDEN le wedstrijd 2e wedstrijd Denemarken Malta 6—1 8 december 1962 Ierland IJsland 4—2 1—1 Griekenland Albanië n.b. niet bekend Sovjetzone Tsjechoslowakije 2—1 maart 1963 Italië Turkije 6—1 27 maart 1963 Bulgarije Portugal 3—1 16 december 1962 Spanje Roemenië 6—0 1—3 Engeland Frankrijk 1—1 27 februari 1963 Noorwegen Zweden 0—2 1—1 31 maart 1963 Yoegoslavië België 3—2 Hongarije Wales 3—1 1 mei 1963 Polen Noord-Ierland 0—2 02 31 maart 1963 Nederland Zwitserland 3—1 De belangstelling voor tafeltennis is In Engeland danig aan het tanen, aldus werd uit welingelichte bron vernomen. De officials zitten echter niet bij de pakken neer. Zij willen de belangstel ling van de Engelse sportbeoefenaars voor hun sport terugwinnen, door een knock-out" competitie voor Europese toptafeltennissers te organiseren. Voor de winnaars is een bedrag van 500 pond uitgetrokken. Hoewel er geen beroepstafeltennissers bestaan, menen de organisators, na een grondig onderzoek van de regels, dat het „wettig" is om geldprijzen uit te loven. Aan de competitie zullen acht spelers deelnemen. De organisators hopen dat zij spelers als de Europese kampioen Hans Alser uit Zweden, de Hongaar Zoltan Berczik, de Duitser Erich Arndt en de Tsjechoslowaak Andreadis voor het toernooi kunnen interesseren. Het is nog niet bekend op welke da tum het toernooi gehouden zal worden. 's-HERTOGENBOSCH, 6 december Aanvoer 183 stuks, waarvan 33 veulens. Pfijzen (in guldens): Voljarigen 975 1250 p. st. Jonge werkpaarden 950 P' st- 1 ^-jarigen (ruin) 700 850 p. st. 1 1/2-jarigen (merries) 800 975 p. st. Hitten 500 700 p. st. Shet- 1 and se pony's (ruin) 200 425 p. st. Shelandse pony's merries550 1000 p. st. Jonge slachtpaarden 2,20 2,40 p. kg gesl. gew. Oude slachtpaarden 1,80 7~ 2-20 p. kg gesl. gew. Slachtveulens 2,40 2.60 p. kg gesl. gew. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen); Paarden beperkt, redelijk, prijsh. Jonge werkpaarden minder, redelijk, aan- trekkelijke prijzen 1 1/2-jarigen rede lijk. stijf, prijsh. Hitten korter, rustig, met hoger. Shetlandse pony's matig, kalm op gelijk niveau. Oude slacht paarden gewoon, stil, nauwelijks prijs houdend. Jonge slachtpaarden: normaal, redelijk, stabiel. Slachtveulens gewoon williger, prijsh. Eerstvolgende paarden^ markt donderdag 3 januari 1963 Konstanz 249 (onv.); Rheinfjlden 148 m :,?FPïam 160 (_1); Straatsburg 100 6); Maxau 292 6); Plochingen 9o (onv.); Mannheim 93 (onv.)- Stein- S3°( 11 iT2k «a'nz 126 (+2); Bingen 1); Kaub 56 4); Trier 74 (-1-91 ort 172Z(^jn(-?)i, Keulen 1 3); Ruhr- 561 iT Bobith 774 (-4)Nijmegen m r Ar"hem 625 (-3)Eefde IJssel 54W rlsi' -PeVtnter 58 (-2,; Monsin insi t li Borgharen 3856 4); Belfeld (-_6) Grave benden de sluis 504

de Stem | 1962 | | pagina 3